Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) _q válasza mrzed (#13996) üzenetére


_q
addikt

Érdekes most hogy bontottam a csatlakozást és újra hozzáadtam külön külön a 2 HDD-t így engedte.

#13997lovi27
Igen SMB megosztáson belül hoztam létre 2 megosztást 1-1 HDD-re. Eddig egyet használtam csak, most lett 2. HDD csatlakoztatva és valamiért nem ment egyből, de ha lecsatlakoztattam windowsból a már meglévőt, majd újra hozzáadtam a 2 SMB megosztást ami a 2 HDD gyökér könyvtárát jelenti nálam így engedte hozzáadni. Lehet valami windowsos hülyeség volt.

#14000stigma
Erre a parancsra semmit se hoz, nem létező parancs hibát dob. Kell hozzá valamit telepíteni? Egyébként én nem vettem észre nagyságrendi különbséget gyorsaságban, de DNS-t használva proxy helyett egy kicsit talán gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#14002) stigma válasza _q (#14001) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nekem nincs vele semmi gond.
Start menü => parancssor => tracert domainneved.com

Ha hibát dob valami gond van nálad, nálam semmi gond nincs.
proxied módban DDos támadás miatt jobb ha ezt a cloudflare oldja meg és nem a géped.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14003) _q válasza stigma (#14002) üzenetére


_q
addikt

Azt hittem DNS-en voltam, vagy átrakott magától a cloudflare de most néztem rá és proxy van.

Szerk.
Jaa hogy ez nem az OMV-t futtató hardveren SSH-n keresztül terminálból, hanem windows commandline-ból. Oké így már megy.

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  router.asus.com [192.168.2.1]
  2     2 ms     1 ms     1 ms  10.0.0.1
  3     *        *        *     Request timed out.
  4     5 ms     5 ms     5 ms  ae-15.budapest.digicable.hu [78.131.3.160]
  5     5 ms     5 ms     5 ms  bb01.budapesta.rdsnet.ro [213.154.125.65]
  6     *        *        *     Request timed out.
  7    21 ms    21 ms    21 ms  86-120-70-185.rdsnet.ro [86.120.70.185]
  8     *        *        *     Request timed out.
  9    23 ms    31 ms    24 ms  172.67.216.205
Trace complete.

[ Szerkesztve ]

(#14004) stigma válasza _q (#14003) üzenetére


stigma
addikt

Hi, win10be írd be ne linuxra.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14005) mrzed válasza stigma (#13999) üzenetére


mrzed
senior tag

A 10Gb nem kell, de az egy az már kevés, ha fájlokat kell mozgatni hálózatban. Már több, mint egy évtizede toporgunk az 1 Gb-es határon. Mindenképpen fejleszteni szerettem volna, de kicsit lépni se sokkal lett volna olcsóbb, mint nagyot, így lett 10. Csak ott használok RJ45-t, ahol elég, vagy nincs más megoldás. A fontosabb részeken optikai, vagy dac kábel van. A hálózatban nem használok switch-eket, egy 14 sfp+ porttal rendelkező router a központja az egésznek. A switch-ekkel az a gond, hogy az uplink maximalizálja a sávszélességet, ha nem ugyanoda csatlakozik a két vagy több eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#14006) stigma válasza _q (#14003) üzenetére


stigma
addikt

Többet akkor nem írok, majd kereslek privátban inkább a beállításokkal, mert itt valami nem kóser nálam egy ideje. Ez majd a napokban lesz szerintem :DD
DNS módban kiváló, viszont ott ugye diretben a gépemhez jutnak, csak azt a címet adja vissza.
Cloudflare esetén a kintről jövő hackelés/DDNS támadás poxied esetén elhal, milve a Cloudflare megoldja. DNS módban eljutnak a gépedig, aztán az ottani rendszereden múlik mennyire van jól beállítva hogy betörnek vagy sem. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14007) _q válasza stigma (#14006) üzenetére


_q
addikt

A beállításokhoz nem nagyon nyúltam amúgy :D A leírásod alapján mentem, a többit meg default-on hagytam. De persze írj és megnézem amire kíváncsi vagy.

Ezt a hackelést hogy írod, lehet hagyom "proxies" módban akkor. Végülis nem volt lassú az elmúlt 1 hónapban se és ki tudja mióta ment így, én meg azt hittem DNS-en van :D

Egyébként amit futtattam abból te milyen eredményt látsz? Mert közel hasonló mint nálad a válaszidő, egyedül az 1500 ms-os ami kiugró neked.

[ Szerkesztve ]

(#14008) stigma válasza mrzed (#14005) üzenetére


stigma
addikt

Ebben lehet van igazad, ha az ember sokat másolgat, akkor van értelme.
Én itthon egy combosabb router (Asus RT-AX58U) + 8portos GB-es switchet használok , kábelekre CAT7-et vettem ami 60m alatt tudja a 10GB-et, ha váltani akarnék.
Nekem stabil 90-110mb a másolás a NAS és a többi kábeles eszköz között, köszönhetően a WD Purple-nek :DDD
Én annak örülök, hogy egy 200-as netet az OMV +Asrock J4105 jól kiszolgál, hogy közben akár mindkét TV-n is tudok SMB-n minőségi filmet/sorozatot nézni(4k vagy 1080p) letöltés közben. Gondolkodtam Xpenology-on is vagy cserélni a vasat egy i3-6100-ra igaz az egy nagyopp TPD ugrás lenne (5-10W=>30-50W) viszont többmindenre tudnám használni hosszutávon.
Most elég nekem letöltésre, nextcloud,pihole-ra viszont ahogy egyre okosodom többmindenre fogom használni érzem :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14009) stigma válasza _q (#14007) üzenetére


stigma
addikt

Holnap majd kereslek priviben , a domained nem tudom, mert csak az eredményeket osztottad meg, de nem fontos.
21/31ms és 40ms között nincs sok különbség, csak itt nálam valami nem kóser rendszer szinten, de karácsonykor újraszem szerintem a gépet, mert úgyis HDD-et fogok váltani.

Addigra már lehet lesz egy 2. vagy 3.-ik leírás is :DDD , mert szeretnék Traefik-re váltani.
Most swag-ról kb 10 perc volt Proxy managerre váltani, amivel elvagyok és tökéletes is , de mivel infós vagyok a bonyolultabbat választom mindig.
Traefik esetén elég durván lehet bármint is managelni, viszont nem 5 perc megérteni, mert itt már tényleg azt csinálsz az egyes konténerekkel amit akarsz :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14010) 3800+


3800+
őstag

Lenyomtam én is a tracert parancsot, hasonló értékeket kaptam szintén mint -q kolléga. Ha bármiben tudok segíteni keress nyugodtan!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#14011) mrzed


mrzed
senior tag

Az mitől függ, hogy OMV samba megosztáson lévő fájlokat (*.exe, *.msc, stb.), win10 alól, írási/olvasási jogosultsággal futtathatok-e? Van amelyiket engedi, van amiknél jogosultság hiányára hivatkozva megtagadja. Nem véltem logikát felfedezni. Nem túl életszerű ez miatt több 10GB adatot áthúzni helyi meghajtóra.

(#14012) stigma válasza mrzed (#14011) üzenetére


stigma
addikt

Hi, a Hozzáférési jogok/ Megosztott mappa menüben ha kattintasz arra a mappára amire a gondod bajod van majd ACL menüpont, akkor a tulajdonos és csoport esetén mi van beállítva?
Nagy valószínüséggel írás és olvasás, ezt kellene Olvasás/Írás/Végrehajtás-ra átteni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14013) mrzed válasza stigma (#14012) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm.
Matattam ott egy kicsit és sikerült megoldani. Egy kis keveredés volt, mert nem használom az users csoportot, egyénileg állítgattam be a jogosultságokat. Az egyebeknél kellet átállítani az olvasás/végrehatás -t olvasás/írás/végrehajtásra. Szerintem némelyik alkalmazás működés közben irkálni szeretné a meghajtót.

(#14014) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Jelenleg No-IP-vel van DDNS címem és annyi lenne a kérdésem, hogy ha jól láttam a Taefik ezzel nem kompatibilis, esetleg van itt valaki aki No-IP-vel használ ilyesmi szolgáltatást?
Jó lenne egy HTTPS és, hogy ne portokat kelljen mindig irogatni/nyitogatni.

Vagy elkerülhetetlen, hogy saját címet vegyek?

Más: Portainer-ben látom, hogy van vagy 100 db unused volumes-em, azokat törölhetem? Vagy azok mik?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14015) stigma válasza szpeti40 (#14014) üzenetére


stigma
addikt

Hi. Legegyszerűbb a Duckdns ez ingyenes és kb 5 címet tudsz vele managelni.
Elvileg tud subdomaint is, de ebben nem vagyok biztos.

Portainerben a nem használt Volume-t lehet törölni, én havonta szoktam rákukkantani.
Traefik-el hogy állsz?

Igaz nekem még kell idő, de már olyan 20-30 %-os állapotba vagyok vele.
Alap 8080-as porton megy dinamukus middlware-ként (asszem íígy nevezik) konfigurálva.
Traefiken kívüli appokhoz a labelt sikeresen legyártottam melyben a neveket és a portszámot kell a stackben hozzáadni és máris megy vele töléletesen.
Egyenlőre belső hálós tartományon teszteltem (localhost), ahol megy letsencrypt + cloudflare-es verziót talán hétvégén kipróáblom.
Ezenkívül az appokhoz ha nincs jelszó pl: grafana,netdata akkor tudom szabályozni, hogy csak jelszóval érd el neten.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14016) szpeti40 válasza stigma (#14015) üzenetére


szpeti40
addikt

A traefikkel sajnos sehogy, saját cím nélkül nemtudom használni, max duckdns-el, de olyanom meg nincsen.
Csak az lesz a vége, hogy vennem kell egy dns címet :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14017) 3800+ válasza szpeti40 (#14016) üzenetére


3800+
őstag

Nezz ra duckdns-re, kb 2 perc alatt lehet subdomained.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#14018) szpeti40 válasza 3800+ (#14017) üzenetére


szpeti40
addikt

De itt sem tudok létrehozni olyat, hogy plex.valami.duckdns.org ahogy láttam, ennyi a no-ip vel is megy :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14019) 3800+ válasza szpeti40 (#14018) üzenetére


3800+
őstag

Olyat tudsz csinálni, hogy valami.duckdns.org. duckdns konténerrel pedig tudod frissíteni az IP-det. Viszont pl nextcloud nem megy duckdns-sel. Nginx proxy manager sem szereti ha jól rémlik. Úgyhogy igen, jobb és biztonságosabb egy pár ezer forintos domain név + cloudflare. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#14020) szpeti40 válasza 3800+ (#14019) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát lehet tényleg veszek egy domain-t, a cloudflare is szimpatikus.

Van valami ajánlott domain "vevős" oldal, vagy mindegy?

Meg traefik és nginx proxy manager között van lényegi különbség? Vagy ugyan azt csinálják, csak más a kinézet?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14021) lovi27 válasza 3800+ (#14019) üzenetére


lovi27
addikt

Könyörgöm, ne írj hülyeségeket!

(#14022) 3800+ válasza lovi27 (#14021) üzenetére


3800+
őstag

Huh bocsi! Cloudflare nem megy duckdnssel... nextcloud megyen. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#14023) 3800+ válasza szpeti40 (#14020) üzenetére


3800+
őstag

Namecheap pl. megbizhato, ha .com a cel. Hamar megvan a visszajelzes es a regisztralas.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#14024) stigma válasza szpeti40 (#14020) üzenetére


stigma
addikt

Hi, naggyából összefoglalom neked, így egyszerűbb.

Proxymanager vs Traefik vs Swag(Régi letsencrypt): Funckióra amire használnád ugyanaz, csak más a felület illetve az egyes konténerek kezelhetősége.
Aki most csöppen bele, és nem szeret mókolgatni annak swag vagy proxy managert anánlom, de inkábbb proxy managert.
Proxy Manager telepítés: Link

Nekem normásan úgy ment, hogy a config.json fájtl létrehoztam, majd a konténert futtattam a szokásos paraméterekkel melyek le is vannak írva. De youtube-on több találatod is lesz rá : 1,2

Duckdns vagy saját router címeddel leet kisérletezni azok ingyenesek.
Első körben azért mondanám, hogy ezekkel próbálkozz, mert ha gond így könnyen kitapsztalhatod az előnyöket és hátrányokat.
Duckdns 2 perc tényleg, 5 sumdomaint támogat. Vagy csinálsz egy olyat duckdomainel, hogy:
subdomain: plexdomainneved.duckdns.org,nextdomainneved.duckdns.org,...
Subfolder esetleg? =>domainneved.duckdns.org/plex vagy /nextcloud / qbitttorrent

ezeket Proxy manager esetén nem próbáltam régebben swaggal kisérleteztem ott sikerült, igaz pont a Plex lesz az amivel picit szívni kell mert ott nem sima ip-vel éred el hanem NAISIP/web elérési úttal.

Cloudflare-hez megbízható domaint én is a namechneap-en vettem de tudtommal vehetsz bárhol. Konfugiruláshoz van egy csomó video (dbtech youtube oldala , weblapja)

Traefik-et kezdőknek nem ajánlom mert igaz a honalpon elég sokminden fennvan, de kicsit bonyolultabb mint a többi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14025) szpeti40 válasza stigma (#14024) üzenetére


szpeti40
addikt

Azt néztem, hogy proxy managerben csak a felületen megadom az ip:port-ot amelyik szolgáltatással használni akarom, még traefikkel, meg a docker konténer konfigot kell irogatni. Így a proxy manager tényleg egyszerübbnek tünik.

És akkor csak a proxy manager által használt portokat nyitom, a többit törölhetem is?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14026) tradeelek11 válasza szpeti40 (#14025) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Igen. Illetve ha torrentezel akkor azt.

(#14027) tradeelek11 válasza szpeti40 (#14025) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Itt van egy másik leírás, én így használom:

https://mariushosting.com/how-to-install-nginx-proxy-manager-on-your-synology-nas/

off. Ez működik synologyn is

(#14028) stigma válasza szpeti40 (#14025) üzenetére


stigma
addikt

Hi, már megelőztek, de igen.
Ha Nginx proxy esetén a 80:80 és 443:443-at nyitod ki mint standard HTTP és HTTPS protokoll, max ha torrentezel akkor a torrentezés porját még. IP-nek a NAS IP-t adod meg a routerben.

Nginx esetén az IP a NASIP, mint te is jól írtad, a port meg az amin eléred.
Nginx Proxy managerben pedig amiket video linkeltem az alábbiakat kapcsolod be ha netre engeded ki:
- Add host => IP + port beír, Block common exploits : on
- SSL fül: Force SSL, e-mailt beírod + Agree alul ami kötelező.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14029) szpeti40 válasza stigma (#14028) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi a segítséget mindkettőtöknek, amint időm engedi meg is csinálom :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14030) szasza7103


szasza7103
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy omv de hátha van ötlet rá.
Van egy szépen működő omv 4.x otthon.
Erre kellene automatikusan szinkronizálni 1-1 mappát az otthoni illetve a munkahelyi gépemről. Mindkettő win 8.1 x64 rendszerű.
Milyen megoldás létezik?

Köszönöm!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#14031) tradeelek11 válasza szasza7103 (#14030) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Az otthoni és a munkahelyi mappa ugyanaz?
Tehát 2 külön mappa 2 külön gépről? Vagy ugyanaz, 3 helyen a cél?

(#14032) szpeti40 válasza szpeti40 (#14029) üzenetére


szpeti40
addikt

Na kitünően működik .hu Domain-el az nginx proxy manager cloudflare-el proxied módban.
Itt is köszönöm a segítséget stigma kollégának :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14033) lovi27 válasza szpeti40 (#14032) üzenetére


lovi27
addikt

Vettél egy domain nevet?

(#14034) szpeti40 válasza lovi27 (#14033) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, vettem végül rackhost-on .hu domain-t, mert láttam hogy pl duckdns-el elég korlátoltak a dolgaim.
Így ~2k volt 2 évre és annyi aldomaint csinálok amennyit akarok.:D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14035) _q válasza szpeti40 (#14034) üzenetére


_q
addikt

Cloudflare-el összehozható? Ha esetleg megpróbálod érdekelne, mert most teszt céllal én a namechapen vettem 1 évre 400 Ft-ért egy domaint, de hosszú távon inkább a magyart választanám én is. Namecheap <-> Cloudflare jól működik, de nem tudom más domain szolgáltatóval mi a helyzet (nameserver beállítás stb.).

(#14036) szpeti40 válasza _q (#14035) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen összeraktam cloudflare-el is, megy Proxied módban szépen :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14037) lovi27 válasza szpeti40 (#14034) üzenetére


lovi27
addikt

Nem értem a "duckdns-el elég korlátoltak a dolgaim"-mat. Biztos?
Úgy tudom egy aldomainre elfogadja a wildecard karaktert a duckdns, így mi volt a korlát?
Sőt, lehet még a no-ip is átenged egy akármilyen aldomaint (*).
Azért érdekel, mert ha valaki nem akarja utánozni ezt az amerikai srácot, mert nincs országokon, földrészeken átívelő honlapja mint neki, csak néhányan használják távolról a NAS-t, akkor érdemes-e erőltetni a domain vásárlást?

Amúgy , tényleg nem nagy összeg...

(#14038) szpeti40 válasza lovi27 (#14037) üzenetére


szpeti40
addikt

Ddns címet nemtudok pl cloudflare-hez hozzárakni.
Viszont a többit nem próbáltam :B

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14039) lovi27 válasza szpeti40 (#14038) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, ddns-t nem fogad el a cloudflare. De ebből az is következik, hogy akinek megfelel egy ddns által biztosított domain, annak nincs szüksége a cloudflare szolgáltatásira. Majd akkor, ha mutatni akarja magát a világhálón.

Még azt mondd meg a pihole-t telepítetted?

(#14040) stigma válasza lovi27 (#14037) üzenetére


stigma
addikt

Hi, egy átlagembernek a sima duckdns/Asus router DNs/ddns is megfelelő.
Duckdns-el régebben én is kisérletezgettem elvileg lehet wildcard DNS-t csináltálni, valami rémlik de már rég volt nekem :DDD
Az én agymenésem volt sok mindenki fele :DDD a Cloudflare és fizetős, mert IT biztonság szempontból így cloudflare + proxied módban lehetetlen a DDoS.
Igaz ahhoz mi még kishalak vagyunk hogy minket támadjanak meg.

Egy egyszerű usernek elég egy ingyenes domain + bármit a netre enged lehetőleg ne alap felhasználónvé és jelszó legyen illve ne admin felhasználó és a leggyakoribb 10 jelszó egyike :DDD
Tehát ebben teljesen igazad van, én is csak 2-3 ezret fizetek érte éves szinten a domain után szóval szerintem ez elenyésző.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14041) _q válasza szpeti40 (#14036) üzenetére


_q
addikt

Ez tök jó, akkor lehet majd benevezek én is egy magyarra. Ez a 400 Ft-os domain csak egyszeri akció miatt volt ennyi, de persze direkt csak tesztelésre vettem, 1 év után már drágábbra jön ki, mint ha .hu domain-t vennék.

#14037lovi27
Nekem az volt a gondom a duckdns-el, hogy messengeren amikor meg akartam osztani a nextcloud-ot, akkor blokkolta a facebook. Tudom ez kicsit vicces olvasni, de nekem például fontos és a fizetős domain esetén ez megoldódott. Ja és itt még cloudflare-t be se vontam, az meg a ddos ellen egy jó opció, illetve ha minden igaz valamelyest leveszi a terhelést raspberry-ről amin fut a nextcloud, be lehet állítani korlátozásokat és talán biztonságosabb ezen keresztül kiengedni netre amit szeretnék.

Még annyi a cloudflare-re és stigma hozzászólására válaszolva, lehet hogy "kishalak" vagyunk, de mikor néztem a statisztikát, a világ elég sok országából 100+ megkeresése volt a wordpress oldalamnak, amit sehol se osztottam meg, csak teszt céllal hoztam létre. Cloudflare-ben tudtam most blokkolni külső országokat, így kicsit csökkentve a külső eléréseket.

[ Szerkesztve ]

(#14042) szpeti40 válasza lovi27 (#14039) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, használom a pi-hole-t egy jó ideje már, miért?

Nekem is sok külföldi oldalról nézték meg a domainem, pedig nem osztottam meg sehol sem.

És én is a messengeren való megosztás miatt is vettem domaint, a ddns címemet nem tudom megosztani.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14043) lovi27


lovi27
addikt

Nem az egy-két ezer forintról szól a történet, hanem a tudatosságról. Akinek konkrét oka van rá az csinálja. A lényeg, nem az OMV5 és a docker miatt kell. Pontosabban a dockerhez köze van, mert itt jól látszik az előnye: nélküle igazi profinak kéne lenni ahhoz, hogy natív módon telepítsünk és működtessünk ennyi alkalmazást. ;]

#14041 _q
Úgy emlékszem már szóvá tetted ezt a statisztikát, de valamit nem jól értelmezhetsz. 6-7 éve üzemel a domain nevem. Nincs statisztikám arról mennyien kuncsoroghattak a bejáratnál, de azt tudom még egy illetéktelen se jött be. Csak ez érdekel.

#14042 szpeti40
De már az OMV5-ön? Gondolom még nem, mert ebben az 53-as port foglalt.
Vagy valami trükk?

(#14044) szpeti40 válasza lovi27 (#14043) üzenetére


szpeti40
addikt

omv4-en vagyok még, nem terveztem még 5-re átállni.
De most is macvlan-al van a dockerben, szóval saját IP címe van a pi-hole-nak, így szerintem omv5-ön is mennie kéne, mivel nem a nas 53-as portján működik.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14045) lovi27 válasza szpeti40 (#14044) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem a pi-hole portja. A DNS-hez vagy a DHCP-hez van köze - pontosabban a resolved daemon-hoz és a telepítéseknél benne van.

(#14046) _q válasza lovi27 (#14043) üzenetére


_q
addikt

Sajnos ennyire nem értek hozzá, hogy meg tudjam mondani 100%-ra, de 2 kép arról, amit cloudflare-en látok: [kép] [kép]

A 2. talán csak annyi, hogy hányan keresték fel az oldalt. Ez is már fura, mert nem posztoltam sehova, 2 embernek küldtem el. Tegyük fel véletlen vagy valahogy google által rátaláltak (de ennyien :F ). Viszont az első kép mutatja, hogy hányan akarhattak az én értelmezésem szerint a weblap mögé is "benézni". Tényleg nem vagyok ennyire expert, lehet félre értelmezem.

(#14047) szpeti40 válasza _q (#14046) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem csak emberek kereshetik fel a domained, gondolom pl nem Leonard, Pennsylvania-i lakos unalmában rákeresett guglin az oldaladra, mert miért ne. :D
Vannak ilyen scan robotok, amik olyan nyitott portokat, oldalakat keresnek az Interneten, amin valamilyen sebezhetőséget, vagy pl olyan ssh portot amin valamilyen nagyon könnyű jelszóval be tudnak lépni (pl. admin/admin).

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14048) stigma válasza _q (#14046) üzenetére


stigma
addikt

Hi, elég a proxied mód, nem kell posztolgatni.
Valahol tuti számontartják az uj domaineket és ezért pingelik kintről, próbálnak bemenni, ezért kell a cloudflare+ proxied mert megakádolyzza ezeket.

Nekem 10 perc után 10 magyar kérés(request) és 17 USA kérdés érkezett, ezen nem kell meglepődni.

Annyit tehetsz, hogy dbtech-es videok között amiket a napokban vagy hetekben posztolt, van egy cloudflare-es ahol a más országból érkező IP-et blokkolja a rendszer.
Azt mondjuk beállíthatod és akkor nem lesz bajod, persze feltéve ha csak magyar ip-ről fognak/fogsz a szerveredre belépni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14049) stigma válasza szpeti40 (#14044) üzenetére


stigma
addikt

Pihole telepítésekor a gond az nem csak az 53-as port, hanem a 80-as és 443-as is használja valami okból.
Ezért kell macvlan (másik hálózattal megoldani), igaz ez csak akkor igaz ha már foglalt ez a 2 port...pl.: Nginx,traefik vagy swag miatt.

Nekem macvlan-al simán megy most elsőre 5-10 perc szenvedéssel macvlan + adblocker sajnos nem jött össze.(Pihole-ról szeretnék egy kis kitérőt :DDD )

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14050) lovi27 válasza _q (#14046) üzenetére


lovi27
addikt

Én se értek hozzá, de az elmondatottakon kívül ne csak rossz fiúkra gondolj.
Ezekben az országokban üzemelnek nagy szerverközpontok, tehát azért jönnek onnan többnyire. Gondolj például a Google-re, ő biztos nagy pásztázója a világhálónak. És akkor ott van a többi hasonló cég is, mert mostanság az információ érték - nagy érték. Nem folytatom, csak gondolat ébresztőnek szántam, de ezek nem betörni akarnak.
Amellett annak is érdemes volna utánajárni, hogy milyen eseményt sorol, kit nevez bad guys-nak a Cloudflare. Lehet tudatosan hoznak szívbajt szegény felhasználóra, kell a bevétel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.