Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) LZoli74 válasza LZoli74 (#19000) üzenetére


LZoli74
csendes újonc

Kipróbáltam és nagyon jól működik! Beállítottam az időzített parancsoknál és szépen teszi a dolgát. Először csak rövid időre lett szundiba küldve a szerver és amikor a beállított idő eljött szépen felébredt :) .

Végül beállítottam két időzített parancsot, egyik elaltatja delelőtt 9 órakor és felébreszti 15 órakor.

sudo rtcwake -m mem -l -t $(date +%s -d "today 15:00")

A másik éjszakára altatja el 11 órakor és felébreszti másnap reggel 6 órakor...

sudo rtcwake -m mem -l -t $(date +%s -d "tomorrow 06:00")

Jelenleg a memóriába menti el az aktuális állaportát. Szeretném inkább ha disk-re mentené de valamiért write error-l leáll. Ez még megfejtésre vár...

Mindenesetre nagyon szuper!

(#19002) Gabesz87


Gabesz87
addikt

NFS-t még soha nem használtam. Tudnátok segíteni, hogy amikor megosztát hozok létre, a kliens-hez mit kéne írnom? Pl. ha én az nvidia Shield-en akarom elérni, akkor annak az IP címét?

(#19003) ptesza


ptesza
senior tag

Hali! Portainer frissítés után a " Something went wrong trying to pull and start portainer ...
END OF LINE"
A konténerek sem futnak. Amúgy is volt más bajom is és régóta tervezgettem egy újrahúzást.
Ugyanaz!

Most mit kellene tenni?

(#19004) szpeti40 válasza ptesza (#19003) üzenetére


szpeti40
addikt

Olvass vissza kicsit, most volt erről sokszor szó!

Rakd fel az apparmor csomagot és restart.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19005) ptesza válasza szpeti40 (#19004) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi. Ez segített! :)

Ezt a kódot futtattam és utána restart:
apt install apparmor
systemctl disable --now apparmor

(#19006) soldi3r válasza amargo (#18968) üzenetére


soldi3r
veterán

A VM-ek futhatnak masik particion is, igy akkor talan visszaallitani is egyszerubb. Ma volt idom kicsit utanajarni a dolgoknak. Erdekes, hogy egy joval erosebb "brand" gepet joval olcsobban megkapok az apron, mint azt az alaplapot memoriaval. Igy mar akkor en is erosen hajlok a virtualizacio fele, mar csak azt kellene eldontenem, hogy melyik lesz szamomra a kezelhetobb. Az ESXi es a Hyper-v is ott van a Proxmox mellett. Ahogy neztem a virtualizalasnak meg nincs is kulon topikja.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#19007) agent_k válasza soldi3r (#19006) üzenetére


agent_k
őstag

Az xcp-ng - re majd nézz még rá a teljes kép kedvéért. A brand gépben sok esetben 1-2 sata csati van. Majd erre figyelj.

(#19008) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#19002) üzenetére


Gabesz87
addikt

Srácok, én még mindig bajban vagyok ezzel az NFS megosztással. Segítsetek, please! Mi a túró ez a kliens, mit kéne odaírnom?

(#19009) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19008) üzenetére


szpeti40
addikt

Én nem használok NFS megosztást, de gyors gugle keresés alapján ("Clients allowed to mount the file system") oda az alhálózatodat írod, ahonnan csatlakozni akarsz.
De mi a baj az SMB-vel?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19010) simico válasza Gabesz87 (#19008) üzenetére


simico
aktív tag

Azt az ip tartományt / alhálózatot adod meg amiből engedélyezett lesz az NFS megosztás elérése. Ha csak egyetlen eszközről (példádban nvidia shield) akarod elérni azt a megosztást, akkor annak az eszköznek az ip címét add meg (persze ne dinamikus ip címe legyen annak az eszköznek). Bármi más ip címmel rendelkező eszköz nem fogja látni sem az adott NFS megosztást.

(#19011) Gabesz87 válasza simico (#19010) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezen az oldalon láttam, hogy:
Under “Client”, enter 192.168.1.0/24.
Ezt baromira nem értettem, hogy mi a /24? Ez az alhálózat?
Nekem 192.168.0.x a tartományom, Shield-nek is fix IP-je van, akkor elvileg elég, ha csak azt írom ide?

#19009 szpeti40:
Kicsit küzdök a sok tíz GB-os filmek (DV, Atmos, meg minden kutyafüle) gördülékeny lejátszásával a Shielden. Ha bele akarok tekerni, megakad, szaggat, lefagy. Alig bírok feliratot vagy hangsávot is váltani. Plex szerverről mennek, Maven Kodi Mátrixban PKC pluginnal. Lehet, hogy a 2GB-os Shield is kevés ehhez (le akarom cserélni ezt is a Pro-ra). De mindenesetre most megpróbálom (tanács alapján) egy szűz, Play-ről származó Kodival, PKC nélkül, alap skinnek, NFS-sel.

[ Szerkesztve ]

(#19012) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19011) üzenetére


szpeti40
addikt

"Nekem 192.168.0.x a tartományom"
Akkor ezt kell odaírnod: 192.168.0.0/24

Én is plex-el filmezek otthon, néha 60-70GB-os filmeket is és nem szokott lenni gond, LG okos tv valamint Apple TV 4k a lejátszó.
Ha jól értem, nálad a shield egy kliens csak és azon akarsz filmezni?
Mi a szerver? Nem lehet hogy a forrás gép gyenge ehhez? Vagy a hálózatod nem bírja?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19013) edk- válasza Gabesz87 (#19011) üzenetére


edk-
őstag

Ezt baromira nem értettem, hogy mi a /24? Ez az alhálózat?

Igen. A /24 azt jelenti, hogy az első 24 bit az alhálózatot azonosítja. Vagyis a netmask 255.255.255.0

Kicsit küzdök a sok tíz GB-os filmek (DV, Atmos, meg minden kutyafüle) gördülékeny lejátszásával a Shielden.

Plexben nem gondolkozol?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#19014) stigma válasza Gabesz87 (#19011) üzenetére


stigma
addikt

Hi, pár tippet adnék, amivel első körben nézd meg mi a szitu:
1. Kodi +PKC : Ha indítsasz egy filmet, vagy beleteketsz, akkor Kodi esetében van info gomb, (Shield-en vagy amin lejátszod nemtudom melyik gomb) nyomd meg mit látsz. CPU és memória mennyire telik be
2. NAS: Ha Plex-el filmet indítasz 2 dolgot nézz meg:
- SSH-n add ki a "top" parancsot , és nézd hogy a NAS mennyire fekszik be, ha Plex-el játszod le.
- Van egy Glances dockeres konténer, amiben a NAS-on lévő főbb folyamatokat tudod monitorozni.
3.Plex-ben nézd meg, hogy be van e kapcsolva a transzkodolás, mert az szokta megenni az erőforrásokat.
4. Filmnézés közben ha ugyanarra a HDD-re töltesz , amiről miközben filmet nézel akkor meg is van a probléma :DDD

Nekem OMV-s gép (J5040, elötte J4105) lapjaim voltak/vannak, Plex Dockerben 70-80GB-os Bluray filmek vajsimán mennek. Lejátszó Khadas VIM3L Coreeleccel szerelve, PKC-t használok mint te is. (Igaz nálam DV nincs, mert TV nem tudja => Samsung QLED).
Nálam sima SMB kapcsolat van, minden eszköz kábelen csatlakozik (CAT6 és CAT7-es kábelek, Gigabites hálózat van itthon: router +switchek)

Ennyi tippem van elsőre.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19015) Gabesz87 válasza szpeti40 (#19012) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi. Apple TV-ről jókat hallok, csak az egyetlen hátránya, hogy a HD hangformátumokat nem kezeli (DTS-HD MA, Dolby True HD).
Igen, a SHield csak kliens, lejátszó, a szerver (OMV) egy régi PC konfigon fut, i5-4570 proci, 16GB RAM, SSD + 2x HDD. Nem hiszem, hogy ez volna a gyenge lánccszem. Hálózat meg gigabites (minden eszköz és kábel).

#19013 edk-
Plexet is próbáltam kezdetben csak natívan, de nem volt az igazi, hosszú gondolkodás volt egy egy beletekerés ill. a film indításakor is.

#19014 stigma:
köszi a tippeket, megnézem majd. Glances van nekem is. Transzkódolás be van állítva, automatikusra. Torrent meg igen, ugyanoda megy, ahonnan lejátszom, viszont nem tartom valószínűnek, hogy ez a hiba oka, mert elég kevés torrent megy, egyszerre olyan 4-5 van max a sorban, azok is sorozatok, a letöltés hamar befejeződik. Nem akkor tölt le, amikor épp filmezek.
Kábeleket mondjuk szívem szerint kicserélném Cat6/7-re én is, de esélytelen, mert falban megy minden szanaszét a szobákba, 2 szinten. ELőző tulaj csinálta, azt a jóisten sem szedi ki onnan :( Próbáltunk már 1-2 vékonyabb kábelt áttuszkolni, hát megizzadt a villanyszerelő szó szerint.

(#19016) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19015) üzenetére


szpeti40
addikt

"Plexet is próbáltam kezdetben csak natívan, de nem volt az igazi, hosszú gondolkodás volt egy egy beletekerés ill. a film indításakor is."

Akkor ott valami mégsem kerek, nálam kb azonnal mennek ezek a dolgok.
Speedtest-el nézted már, hogy mik a sebességek pl a shielden?
Direct Play-ben megy a film?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19017) Gabesz87 válasza szpeti40 (#19016) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát most elindítottam a szerverről a videót (Godzilla Kong ellen), és úgy is akad kissé, néha megáll és tölt. Glances-ben a CPU használat olyan 350% :D
Lehet hogy szar ez a videó formátum? Remux 4K ts.
Speedtestet csináltam a Shielden most böngészőből (Odin), 280/290 a le/fel.

(#19018) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19017) üzenetére


szpeti40
addikt

De a plex felülete mit mond a lejátszásra? Transzkódol? Direct Play? Nem a felirat miatt akad?
OMV-re dobj fel egy librespeedet és nézz úgy is egy mérést.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19019) stigma válasza Gabesz87 (#19017) üzenetére


stigma
addikt

Újabb tippet adok csak, de szerintem első körben szpeti40-nek válaszolj, mert én ritkán leszek most fenn, de egy tautulli Docker alkalmazással dobj fel gyorsan, ott tudsz egy csomó mindent monitorozni Plex alatt.

Majd estefele ha nem felejtem el, dobok neked egy képernyőfotót mennyit fogyaszt nálam a Plex 4k Remux alatt, de szerintem 30-40%-ot max.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19020) Gabesz87 válasza szpeti40 (#19018) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ha lokálban indítom (szerverről), böngészőből, akkor ott azt látom lejátszás közben, hogy átkódol. Felirat nélkül is akad. Ezt a Librespeed hogy működik pontosan? Feltettem Dockerbe, de onnantól hogyan tovább?

(#19021) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19020) üzenetére


szpeti40
addikt

A shielden elindítod a lejátszást és böngészőben jobb fent látod a plexben, hogy miújság a kis szívverés vagy milyen ikonnál. Vagy stigma kolléga amit ajánlott tautulli is jó.
A librespeednek van ugye egy portszáma amit adtál neki és kliensen böngészőbe szerverip:portszámmal mint egy rendes speedtest tudsz csinálni mérést.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19022) agent_k válasza Gabesz87 (#19015) üzenetére


agent_k
őstag

"Nem hiszem, hogy ez volna a gyenge lánccszem."
neked van plex előfizetésed?
Ha nincs akkor a transkódolást a proci erőből próbálja meg megoldani, és akadni is fog minden ilyesmi, mert ez elég erőforrásigényes feladat.
Ha van és át is adtad a plexnek a gpu-t akkor sem vagyok róla meggyőződve, hogy az a gpu ami ebben a régi prociban van, képes hatékonyan bontani és konvertálni a médiakonténert.

Véleményem szerint itt nem a smb, nfs körül kell keresni a problémát.

Szerk:
"néha megáll és tölt. Glances-ben a CPU használat olyan 350% "
4magból? Eléggé el van foglalva a proci, ezek szerint meg sem próbálja használni az gpu-t.

[ Szerkesztve ]

(#19023) Gabesz87 válasza agent_k (#19022) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, van PlexPass-om.

(#19024) szpeti40 válasza agent_k (#19022) üzenetére


szpeti40
addikt

De még mindig nemtudjuk hogy kódol-e egyáltalán a szerver amikor lejátszik :D

"Véleményem szerint itt nem a smb, nfs körül kell keresni a problémát."
Szerintem sem, inkább kliens/hálózat sebesség a gond. De hát nem kaptam mindenre választ még.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19025) Gabesz87 válasza szpeti40 (#19024) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bocs, csak közben melózom, még nem tudtam kipróbálni! :)
Librespeed nem indul vmért, lap nem jeleníthető meg gondom van :F
---
version: "2.1"
services:
  librespeed:
    image: lscr.io/linuxserver/librespeed:latest
    container_name: Librespeed
    environment:
      - PUID=1000
      - PGID=100
      - TZ=Europe/Budapest
      - PASSWORD=...
      - CUSTOM_RESULTS=false #optional
      - DB_TYPE=sqlite #optional
      - DB_NAME=DB_NAME #optional
      - DB_HOSTNAME=DB_HOSTNAME #optional
      - DB_USERNAME=DB_USERNAME #optional
      - DB_PASSWORD=DB_PASSWORD #optional
      - DB_PORT=DB_PORT #optional
    volumes:
      - /srv/dev-disk-by-uuid-71635791-f504-44aa-a87a-5721717a84cb/Docker/Librespeed:/config
    ports:
      - 5050:5050
    restart: unless-stopped

Elrontottam vmt?

[ Szerkesztve ]

(#19026) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19025) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam így van:

version: "3"
services:
  librespeed:
    image: lscr.io/linuxserver/librespeed:latest
  container_name: librespeed
    environment:
      - PUID=1001
      - PGID=100
      - TZ=Europe/Budapest
#      - PASSWORD=PASSWORD
#      - CUSTOM_RESULTS=false #optional
#     - DB_TYPE=sqlite #optional
#      - DB_NAME=DB_NAME #optional
#      - DB_HOSTNAME=DB_HOSTNAME #optional
#      - DB_USERNAME=DB_USERNAME #optional
#      - DB_PASSWORD=DB_PASSWORD #optional
#      - DB_PORT=DB_PORT #optional
    volumes:
      - /srv/dev-docker-and-plex/DockerConf/Librespeed:/config
    ports:
      - 88:80
    restart: unless-stopped

A felesleges részeket kikommentelgettem, nem akarom tárolgatni a history-t.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19027) agent_k válasza szpeti40 (#19024) üzenetére


agent_k
őstag

sok kérdést tettünk fel neki, majd válaszol mindre aztán megyünk tovább.

(#19028) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Portszám megadástnál rontottam el, mostmár megy a librespeed. Szerintem itt nincs gond:

Válaszolok hamarosan a többi ötletre, kérdésre is :K

(#19029) soldi3r válasza agent_k (#19007) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, ezt meg megtalaltam kozben, a ESXi pedig kiesett a backup hianya miatt. A Hyper-v pedig gondolom eroforrasigenyesebb.
Egyebkent olyat talaltam, amin 5db SATA + egy M.2 port van, ezert akadt meg rajta a szemem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#19030) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egy kis HELP kéne.

Bedobtam a meglévő fapados OMV konfigba egy NVME SSD-t adapterrel ( G2020-as Intel.)

Hozzá is tudom adni meghajtóként, viszont a "Használatban" résznél Nem szerepel.

Jogosultságok azonosak az eddigi meghajtókkal mégsem tudom "életre" kelteni azt a meghajtót.

Fájlszerverként használom a masinát, csak egy fapados SSD-t gyorsabb elérésű tárhelyként bedobtam.

Windows-ról próbálom elérni, a többi meghajtó látszódik, ez viszont nem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19031) Gabesz87


Gabesz87
addikt

MKVtoolnix-el az érintett videóból eltávolítottam a fölösleges hangsávokat. TS file.ból most mkv lett. Fogtam a szűz Kodi-t, NFS-en betallóztam, elindítottam, simán viszi, akadás nélkül. Visszamentem a Maven Kodiba PKC-vel, (ott mondjuk nem tudtam elindítani u.a-t mert a Plex szerveren még nem updatelt a médiatár). De elindítottam egy másik nagy videót, hú bakker, 2x is kilépett az egész Kodiból. Egy 3. videó (Batman) elindítása végre sikerült, itt meg tudom nézni az infókat. Direct Play van.

CPU használatot nem látom, RAM 80%. Plex a szerveren közben 35% körül van csupán. Na, remélem mindenre tudtam válaszolni :)
Nem lehet, hogy csupán azzal a TS formátumú filmmel volt gond? Bár van más is, ami nehezen megy, pl. amit el akartam indítani, és kilépett a Kodi 2x. Az meg egy MP4 videó (Halálos iramban 9).

Megpróbáltam lejátszani a Halálos Iramban 9-et a szűz, Play-es friss Kodin, ill. Plexen is, mindkettőn ment. Lehet hogy csak a Maven Kodi + Estuary MOD a ludas!?

[ Szerkesztve ]

(#19032) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19031) üzenetére


szpeti40
addikt

Én sose mókolgatom a filmeket és mindig gyári plex appal játszok le. Nem nagyon volt még ilyen gondom amiket írsz.
Max a felirattal volt, de a kliens beállításokban át kell rakni a feliratoknál hogy csak a képformátumuakat égesse.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19033) szpeti40 válasza Graphics (#19030) üzenetére


szpeti40
addikt

És ez a megosztott mappát amit létrehoztál at ssd-n, azt megosztottad smb-vel (vagy amivel megosztod a másik két mappát) is, hogy a windows lássa a hálózaton?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19034) Graphics válasza szpeti40 (#19033) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézem is, csak most megformázom, mert a gyors módban dobott valami hibát. ( a meghajtó jó.)

SMB-vel osztom meg, de megnézem annak a beállításait.

Rég csináltam már ilyet, mert igazából egyszer belőttem az elején, azóta megy :D.

De lehet csinálok majd egy másik gépből is egy hasonlót, hogy frissítsem a tudásom, mert még van pár dolog, amit kéne. Frissíteni az OMV-t is, de jelszó bajban is vagyok...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19035) stigma válasza Gabesz87 (#19031) üzenetére


stigma
addikt

Hali, kodiban alap skint használok és GUI felbontás fullhd nálam, mert 4k-s GUI esetén voltak gondjaim pl: filmek villogtak, felirat gond volt, de ez még régebben.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19036) Graphics válasza szpeti40 (#19033) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Siker, köszi!
Elérte a foglalkozás a célját, sikerült kimaxolnom a gigabites hálózat adta lehetőségeket. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19037) szpeti40 válasza Graphics (#19036) üzenetére


szpeti40
addikt

Mondjuk a gigás hálót egy hdd-vel sem nehéz kihajtani :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19038) Graphics válasza szpeti40 (#19037) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amúgy azzal ingadozott, két notivinyó van benne ( ezt sikerült beszerezni occón :D 0 FT ) és olyan 100MB/s-ig felmegy, de utána beesik.

Még az ilyen filmeknek - képeknek mindegy is, de van nagyobb másolási feladatom, oda jobb lenne konstans magasabb tempó, most így egy darabig elég, mert 110-113 körül hasított szépen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19039) stigma válasza Gabesz87 (#19031) üzenetére


stigma
addikt

Hi, azért ez most csak 1080p, de minimális erőforrást használ a Plex az OMV szerveren : [kép]

Max egy 1080p-s SMB-s lejátszás 6-10% fogyaszt a CPU-ból, RAMból kb 2 GB-ot (igaz van miből, mert 16GB van). Lejátszó Khadas VIM3L(Coreelec), ott most nincs infóm feleségem mit néz, és ne is kérdezed de valami H264-es mkv-t az tuti.

Szóval valszeg TS kiterjesztés lesz a gond + régi CPU, hogy nem tud transzkódolni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19040) amargo válasza stigma (#19039) üzenetére


amargo
addikt

Kiegészítés: h264-et nem is igen kell tasncodolni azt kb minden mai eszköz megeszi, egy hevc (h265) kellene megnézni, ott már kell dolgoznia valaminek, hogy h264 legyen.

Nálam ezért van most benne egy dedikált GPU is a gépben. Csinálok majd tesztet, hogy az Intel QSV, hogy teljesít. (igaz én ffmpeg-et használok: emby és jellyfin)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19041) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Gen. 12 intel procival szerintetek működésre lehet bírni a hardver transcodingot Jellyfin alatt? Gen 9-el simán megy, viszont úgy olvastam, hogy az annál újabb procikkal nagyobb a nyűg.

(#19042) agent_k válasza amargo (#19040) üzenetére


agent_k
őstag

Olyan 12-14 éve használok plexet. Régen amikor még új volt, csak imádkozni lehetett, hogy ő is szeresse amit le szaretnék játszani meg ami lejátssza az is. Aztán ahogy fejlődött a technika érkeztek a tévére a frissítések meg gondolom fejlesztették a plexet is, ma már egyre kevesebbszer fordul elő transkódolási igény. Mostmár átjön ha szerencsém van a direct playen a hdr-es tartalom is. Mostmár távolra megy ugyanez böngészővel is.
Az intel gpu-k is fejlődtek elég sokat, az UHD 6xx széria ami mondjuk egy i3-8100-ban már biztos benne van, boldogul akár a 4k átalakítással is, ha épp nincs más dolga. De 1080p-t ott játszod le vele távolról ahol akarod. Nekem ez a tapasztalatom.

(#19043) amargo válasza agent_k (#19042) üzenetére


amargo
addikt

Amúgy csak kb fél éve ismerkedek a Jellyfin, Plex, Emby-vel. Ez tényleg csak magánvélemény, minden infóra kíváncsi vagyok, mert nincs akkora tapasztalatom. Sokat próbáltam utána járni, de végül amikor a gyerkőc kezdte el nézegetni tableten, akkor mondtam le a Plex-ről, biztos én voltam a ludas és még jobban testre lehetne szabni (letisztítani), de túl sok mindent tolt az ember arcába ezért maradtam az Emby/Jellyfin-nél.

Itt én ugye kimondotta a h265/h265+ kódolására akartam utalni ezt kevés kliens támogatja natívan. Így ami a transcoding-ot illeti én is megakarom nézni, hogy a QSV mit produkál, mert ha nem kell a dedikált GPU, akkor annyival kevesebb dolog van a gépben :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19044) szpeti40 válasza amargo (#19043) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi az a rengeteg minden amit a plex mutat? :F Azon kívül mást nem tud ami a szerveren van.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19045) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Kicsit szenvedősen indult az OMV felhasználói pályafutásom. Debian 11-et telepítettem webszerverrel, arra Qbittorrent és OMV 6. A Qbittorrenttel nincs gondom, az OMV-vel annál inkább. Ugyanúgy a 80-as portot használná, mint az Apache a sima http-hez, szóval ha csak simán beírom a szerver ip címét, az Apache kezdőoldal jön be. Erre végül lett megoldás, megváltoztattam a portot, majd kicsit bekavartam a https-sel is, a végeredmény, hogy most a https ki van kapcsolva, ugyanaz a port van beállítva http-hez, mint amire először állítottam be, de nem jön be. A böngésző reklamálja a https-t (ami amúgy tanusítvány hiányában nem volt az) a sima http porttal, https porttal pedig ugye szintén nem, mert az meg ki lett kapcsolva. A kérdés, hogyan tovább? Hol találom esetleg a konfig fájlt, hogy visszakapcsoljam a https-t, vagy variáljak a portokkal?

(#19046) amargo válasza szpeti40 (#19044) üzenetére


amargo
addikt

Valószínűleg én nem foglalkoztam vele eleget, már le is töröltem.. biztosan beállítható, hogy ténylegesen csak a saját tartalmakat mutassa, de én bármilyen restriction-el is próbálkoztam, ha legörgettem, akkor a layout-on voltak olyan tartalmak/ajánlások, amik nem voltak meg nekem.

Az Emby és Jellyfin-nél ilyen tényleg semmilyen más tartalmat nem fog feldobni, mint amim van és nem azzal kell foglalkoznom, hogy mit ne mutasson.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19047) szpeti40 válasza amargo (#19046) üzenetére


szpeti40
addikt

Azokat az ajánlásokat 2 katt kiszedni, de én nem akarok megtériteni senkit, mindenki azt használja amit szeretne :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19048) szpeti40 válasza Pista0001 (#19045) üzenetére


szpeti40
addikt

Jól megkavartad a dolgokat.
Az ilyenre tök jó a dockerben lakó webszerver saját IP-vel és így akkor nem keverednek a portszámok.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19049) Pista0001 válasza szpeti40 (#19048) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez a válasz normál kapcsolódási kísárletnél:

Ez pedig biztonságosnál:

A Qbittorrent kapcsolódik rendesen a portján, az Apache kezdőlap is bejön, ha egyből azzal próbálkozok, viszont ha az OMV kísérletek után próbálom a 80-as porton, ugyanezt a választ (második kép) kapom. Ha bezárom a lapot, és új lapon próbálom, akkor bejön.

Időközben a config xml-ben engedélyeztem az ssl kapcsolatot, hátha úgy bejön (korábban ez volt a helyzet, de mondjuk előtte meg működött úgy is, hogy az ssl nem volt engedélyezve...), csak mégsem biztonságos kapcsolattal a tanusítvány hiánya miatt, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#19050) edk- válasza Pista0001 (#19049) üzenetére


edk-
őstag

Miért futó debianra tetted az OMV-t, miért nem a komplett OMV rendszert telepítetted?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.