Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) KaiotEch válasza doberman (#3000) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hogyne lenne nagyítható: Jobb gomb -> Kép megjelenítése.

(#2999) altare: Újraindítást próbáltad, lehet csak beakadt valami?! Melyik verziót tetted fel? Asszem az újjal van valami gond. Update-nél nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3002) lovi27 válasza doberman (#3000) üzenetére


lovi27
addikt

Ha a képen a jobb egérgombbal a Kép megnyitása új fülön opciót választod, akkor a teljes méretű, olvasható képet nyitja meg.

(#3003) altare válasza KaiotEch (#3001) üzenetére


altare
tag

Igen már párszor újra indítottam a gépet azóta, mert tettem be az alap 20-as rendszer merevlemez mellé egy 500-as WD-t is, amin a filmjeim vannak, de nem tudom mountolni.

Mellesleg a 2.2.3-as (Stone burner) verziót tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#3004) KaiotEch válasza altare (#3003) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Furcsa, mert ez komplexebb hibának tűnik. ext4-re formázva a disk? Lehet az lenne a legtisztább, ha a 2.1-et raknád fel az elejétől fogva, előtte lepucolnád a vinyót.

(#3005) altare: Én csak a 20GB-sre gondolok, ami rendszervinyó. Bár ha az 500-as NTFS, azt a linux nemigazán fogja rendesen kezelni, lehet ott a baj.

[ Szerkesztve ]

(#3005) altare válasza KaiotEch (#3004) üzenetére


altare
tag

Nem formáznám le a HDD-t ugyanis tele van és nincs hová mentsem a fájlokat róla. 2.1 lett felrakva, majd az frissítve, amiket ő maga ajánlott fel a frissítés kezelőben, így lett 2.2.3. Ez a HDD, amire lett rakva meg egy üresre formázott HDD volt, de maga a telepítő is formázta magának.

(#3006) doberman válasza altare (#2999) üzenetére


doberman
senior tag

Úgy nézem nem vagy egyedül ezzel a hibával. A dirtymodules.json -al van gondja. Van aki azt javasolta, hogy hozzon létre egy üres filét ahol lennie kellene (/var/lib/openmediavault/dirtymodules.json), egyáltalán létezik ez a file?
ha igen mi van benne?
van aki egy "clean" install után jó lett. van aki vissza lépett egy verziót és update után jó lett... van aki bugreportot küldött....

KaiotEch ,lovi27: nekem nincs olyan... :(

8lnu

(#3007) altare válasza doberman (#3006) üzenetére


altare
tag

Partedmagic-al sikerült azt a fájlt megkeresnem és üres volt, viszont én azt olvastam, hogy "[]" jeleket írjak bele és meg is tettem, majd indítottam a rendszert, nos azzal nem is volt gondja már utána (egy perce próbáltam ki) viszont továbbra sem tudom mountolni a hdd-t. fstab-ba hogyan kellene beírjam?

(#3008) lovi27 válasza altare (#3007) üzenetére


lovi27
addikt

Volt akinek ez segített: Engedélyezd az SSH-t és egy terminál ablakból (Putty) add ki a következő parancsot:
omv-mkconf fstab

(#3009) altare válasza lovi27 (#3008) üzenetére


altare
tag

Putty az csak windowsra van igaz?

(#3010) lovi27 válasza altare (#3009) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, a windowsosra gondolok.

(#3011) altare válasza lovi27 (#3010) üzenetére


altare
tag

Nem használok itthon windowst úgy 2 hónapja. Máshogy esetleg?

(#3012) altare válasza altare (#3011) üzenetére


altare
tag

Idáig jutottam el csak..ötlet?

(#3013) lovi27 válasza altare (#3012) üzenetére


lovi27
addikt

Ha van helyi terminál, akkor lépj be, mint root és úgy add ki a parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#3014) altare válasza lovi27 (#3013) üzenetére


altare
tag

A "nagy" gépről szerettem volna csatlakozni a "szerverre" (OMV-PC), de a képen látható dolgokat kaptam vissza. Helyi terminál alatt a "szerveren" lévő terminálra gondolsz? Mert ott nem találkoztam vele OMV alatt. Elég amatőr vagyok ilyen téren, bocs, ha össze vissza beszélek, új nekem ez a dolog és a linuxszal is csak ismerkedő szinten vagyok.

(#3015) lovi27 válasza altare (#3014) üzenetére


lovi27
addikt

Helyi terminál alatt arra céloztam, hogy az OMV gépre dugsz billentyűzetet és egy monitort és amikor elindul az OMV, akkor rootként belépsz.

Vagy az OMV webes felületén engedélyezed az ssh-t és akkor azon a gépen jöhet egy terminál szoftver. Ez akár linux, vagy más op rendszer alól is megtehető.

[ Szerkesztve ]

(#3016) lovi27


lovi27
addikt

Tesztgyőztes az OMV!

NAS disztribúciókat tesztelt a Linux Voice magazin és azok között lett első az OMV. A magazin angol nyelvű.

(#3017) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap összeállítottam egy kis otthoni NAS-t OMV-vel.
Ha a munkahelyemről szeretném elérni az ottnoni dolgaimat, akkor jól gondolom, hogy az FTP megosztást kell használnom?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#3018) doberman válasza storm4 (#3017) üzenetére


doberman
senior tag

ha csak "hozni-vinni" akarsz adatokat akkor igen, de ha kicsit is többet akarsz akkor a biztonságot szem előtt tartva mindenféleképpen vagy vpn kapcsolat vagy ssh-tunnel jöhet szóba.

8lnu

(#3019) zsolt501 válasza doberman (#3018) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én openvpn-en dolgozom, az kicsit nagyobb szabadságot ad, illetve biztonságot ssh-val kiegészítve meg tökéletes.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3020) doberman válasza zsolt501 (#3019) üzenetére


doberman
senior tag

igaz-igaz... lehet pl egy openwrt-frendly router-re beállított open-vpn szerver. így ha több eszköz van otthon akkor bármelyiket el is tudja érni.. az openwrt openvpnt beállítani pedig Vargalex vagy suste féle fw alatt kb 5 perc a kulcsgenerálásokkal együtt... pl.. nálam is ilyen megoldás van.

8lnu

(#3021) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Köszönöm a válaszokat!
Sikerült telepíteni az Openvpn-t :C
Ennek beállításához kaphatnék egy szájba rágós leírást?
Akár ide,de jöhet privátba is! :B

Előre is köszönöm! :R
Tisztelettel,
Péter

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#3022) doberman válasza storm4 (#3021) üzenetére


doberman
senior tag

az előző válaszomban pont azt linkeltem... ;]

8lnu

(#3023) lovi27


lovi27
addikt

Ha már a másik megoldás nem lett közkincs és valaki nem érez magában kellő erőt, hogy a routerét "buherálja", vagy csak egyszerűen nem az egész hálózatát akarja megosztani, elég az OMV-t, akkor itt van egy szerintem jól használható segítség a fórumról: link (angol)

(#3024) doberman válasza lovi27 (#3023) üzenetére


doberman
senior tag

az ssh tunnelre gondoltál? ennél érthetőbbet nem tudok - mondjuk jól jön egy kis "előképzetteség" putty használatához.
ha konkrétabban kérdezed, a válasz is könnyebb ;)

8lnu

(#3025) lovi27 válasza doberman (#3024) üzenetére


lovi27
addikt

Egyáltalán nem! Valamit benéztél. Mondjuk nem csak a Puttyhoz, hanem a mondatértéséhez is jól jön egy kis "előképzettség"... :))

Nem kérdeztem, segítettem! :K

(#3026) haliho0


haliho0
tag

Sziasztok!
Most ismerkedek az OpenMediaVaulttal.
A szokásos adattár, nyomtatószerver, torrent mellett szeretnék egy kis web szervert is beüzemelni egy WordPress oldalnak. Látszólag sikerült is mindent jól beállítanom, php, MySQL telepítve, adatbázis importálva, Nginx-ben a szerver beállítva, de csak a honlap nyitóoldala és az admin felület jön be, az aloldalakra 404-es hibát kapok.
Az WP admin felületén elérem az oldalakat, tudom szerkeszteni őket, de élesben nem jelennek meg.
Van valakinek ötlet, mi lehet a probléma?

(#3027) haliho0 válasza haliho0 (#3026) üzenetére


haliho0
tag

Ha valakit érdekel a megoldás:
Az Nginx nem használ .htaccess fájlt és mod_rewrite modult, ezért az Apache szerverről áthozott Wordpress honlapon nem működtek a permalinkek.
Megoldás: az Nginx Server beállításánál az extra mezőbe: try_files $uri $uri/ /index.php?q=$uri&$args;

Szerk:
Kicsit korai volt az öröm. Az oldalak nagy része most jól működik, de egyes oldalakat megnyitás helyett le akar tölteni a böngésző...

[ Szerkesztve ]

(#3028) Caipi


Caipi
tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott ilyennel:
OMV-t telepítenék egy Fujitsu Esprimo E5916 -ra. Az SSD-re felkúszik a telepítés, lefrissít a hálózatról, minden rendben. Viszont amint elsőre elindul, nem ismeri fel a hálókártyát és nincs hálózatom.
A tudásom itt megakadt, és bár nem olyan drága egy másik hálókártyát venni bele, hátha valakinek van javaslata, amivel enélkül is meg lehet oldani.

Köszönöm,
Szabolcs

(#3029) Spuri2000 válasza Caipi (#3028) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elvileg fel tudod telepíteni. Olyan kell neked aki vágja ezt a rendszert.

(#3030) doberman válasza Caipi (#3028) üzenetére


doberman
senior tag

Meg kellene nézni firstaid -ot.
tehát beloginolsz az omv rendszeren (nem hálózaton) és meg kellene nézni az 1-es configure network interfaces menüpontban, egyáltalán van-e hálókártya... (kérdés, hogy dhcp-n, vagy kézi ip megadással használnád)

8lnu

(#3031) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy IP- kamerát valahogy rá lehet e buherálni az OMV re?
Vagy valami más megoldás, hogy kép rögzítés lehetséges - e?

BY ooszi

(#3032) Caipi válasza doberman (#3030) üzenetére


Caipi
tag

Szia,

Mindenképpen DHCP-t használnék, mivel több eszköz lóg a routeren, matekozzon ő az IP címekkel :)
Hálókártyának fizikailag lennie kell (mármint van, mert beledugtam a kábelt :) ), mert az install közben felismeri, leszedi a frissítéseket (legalábbis nem kapok hibaüzenetet, pont úgy csinál mint máskor, más gépeken szokott futni a telepítő).
Gondom utána van, amikor elsőre elindul az OMV.
Este meg fogom nézni, amit javasolsz, köszönöm szépen.

Üdv,
Szabolcs

(#3033) doberman válasza Caipi (#3032) üzenetére


doberman
senior tag

nincs semmi gond a dhcp-vel: a routerben be is állíthatod néhány kattintással, hogy fix-en azt az ip-t ossza az omv-nek amit telepítéskor osztott neki.
(azt hiszem van ifconfig parancs is az omv-ben - legalábbis "fiatal korában" mikor még freenas-nak hívták volt.
az elárulná, hogy ott van a kártya csak down-ba kerül)

8lnu

(#3034) aicon válasza ooszi (#3031) üzenetére


aicon
senior tag

Zoneminder, de elég erőforrás igényes.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#3035) Caipi válasza doberman (#3033) üzenetére


Caipi
tag

Szia,
A firstaid segített. Megtalálta a kártyát és bekonfigurálta. Van IP-je és már elérem.

Köszönöm a segítséget! :)

Üdv,
Szabolcs

(#3036) doberman válasza Caipi (#3035) üzenetére


doberman
senior tag

... akkor márt csak a routernek kell megmondani, hogy ne nagyon váltogassa a neki kiosztott ip-címet... ;]

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#3037) Caipi válasza doberman (#3036) üzenetére


Caipi
tag

Szerintem nem lesz vele gond :)
Tökéletesen fut minden.

Köszönöm még1x a tippet!

(#3038) amulet


amulet
senior tag

IP kamerát lehet erre a rendszerre kötni? Úgy mint a synology szerverre?

(#3039) g0dl


g0dl
addikt

Látatlanban nyílván lehet, hiszen ez egy teljes értékű linux. Csak a 3-as kijönne már.

(#3040) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok lenne egy pár kérdésem.
Ha első vinyónak be rakok egy 1TB os vinyót rendszernek, amire feltelepítem az OMV-t és utána GPartedel újra particionálom, hogy ne foglalja le a teljes vinyót a rendszer, a maradékot pedig transmissionra-ra használnám, ez mennyire kivitelezhető? Meg lehet egyáltalán így csinálni? A rendszer nem lassul be tőle?

A helyzet a következő: 4db Sata csatim van, mostani felállás 1 SSD rendszernek, 1 Vinyó a Transmissionak, 2 Vinyó Tárolásra.

Az SSD-t ki lehetne váltani a Transmission vinyóval, és nyernék egy értékes helyet.

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#3041) haliho0 válasza ooszi (#3040) üzenetére


haliho0
tag

Persze, meg lehet oldani. Sőt. Én előre particionáltam a rendszer vinyót, telepítéskor megkérdi, mit hova rakjon.
Nekem is hasonló a felállás, csak én pont a 120 GB-os SSD-t formáztam rendszernek és Transmissionnak.
4 GB Swap, 8 GB root, a többi adat. Így nagyon gyors a rendszer és a torrent is.

(szerkesztés)
Bár lehet, hogy rosszul írom, és utána szerkesztettem a partíciókat, de mindenképp megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#3042) ooszi válasza haliho0 (#3041) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia akkor most jol értem.
120GB SSD: 8 GB root - 108 GB Transmission EXT4 - 4GB SWAP

A végére kell a SWAP ugye?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#3043) ooszi válasza haliho0 (#3041) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia az SSD-nek nem igazán használ a Transmission, ha jól tudom.

BY ooszi

(#3044) iff válasza ooszi (#3043) üzenetére


iff
senior tag

A sok írási művelet árt az SSD-nek. :U

..........""..........

(#3045) g0dl válasza iff (#3044) üzenetére


g0dl
addikt

Tehát a swap is!

(#3046) footy


footy
addikt

Sziasztok!

openmediavaultot raktam a banana pi-re. Nagyjabol mukodnek is a dolgok, viszont az rsync a masik nasrol eleg lassu 6,5MB/s korul megy, pedig a fourmokon az olvastam, hogy olyan 45 korul kellene lennie.
Mindket NAS gigabiten van es nincsenek hibak a portokon.
Merre lehetne meg keresni az okot?

koszi.

udv

(#3047) haliho0 válasza ooszi (#3042) üzenetére


haliho0
tag

Pontosan. Közben rájöttem, hogy utólag módosítottam a partíció-kiosztást és mivel a végén volt a Swap, otthagytam.
Lehet, hogy árt neki a sok írási művelet, de akkor mire való az SSD!?

(#3048) ooszi válasza haliho0 (#3047) üzenetére


ooszi
senior tag

szia
hála istenek már a 128gb ssd elérhető árba van, 10-15 ezer forint, ha 1,5-2 évig bírja akkor végül is akkor az jó, de sajna bukta a dolog mert 100gb nekem nem elég Transmissionak, 256 gb os szerintem meg felesleges pénz kidobás lenne.

BY ooszi

(#3049) footy válasza footy (#3046) üzenetére


footy
addikt

Azt hiszem talaltam valamit:
[ 2.089080] ata1.00: ATA-8: HGST HTS725050A7E630, GH2ZB550, max UDMA/133
[ 2.105661] ata1.00: 976773168 sectors, multi 16: LBA48 NCQ (depth 31/32)
[ 2.115657] ata1.00: configured for UDMA/133
[ 2.127427] scsi 0:0:0:0: Direct-Access ATA HGST HTS725050A7 GH2Z PQ : 0 ANSI: 5

Szoval a cucc UDMA/133 modban fut. Lehet valahogy kenyszeriteni a SATA modot?

(#3050) nemlehet


nemlehet
őstag

Építgetem az új NAS-t és arra gondoltam, hogy mivel az OMV nem enged másik partíciót a rendszerlemezen ezért egy USB-re raknám a rendszert, mert egy 32-es SSD-t is tök fölöslegesnek tartok erre. (amikor kb 4 gb-t eszik az egész).

Viszont nekem sorban hullanak az USB-k nem túl aktív használat mellett is, és nem szeretném, hogy olcsóbb megoldás legyen a végére a drágább. Van valami tartós USB 3.0 (4-8 gb) ami bírná a kiképzést 1-2 évig, vagy muszáj lesz 10-12k körül egy 32-es SSD-t venni? Keresgéltem de a tesztekben mind ezek a csúcs, nagyon gyors, prémium termékek vannak 100$ körüli áron, annyiból meg már ugye bőven kijön az SSD.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.