Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) aicon válasza lovi27 (#7800) üzenetére


aicon
senior tag

Helyi hálón mi szükség van https-re?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#7802) lovi27 válasza aicon (#7801) üzenetére


lovi27
addikt

A távoli elérés miatt https.

(#7803) fonok87 válasza doberman (#7792) üzenetére


fonok87
aktív tag

és g0dl és vadkörte

Köszi a válaszokat :) Igen, kívülről kéne elérni, az OpenVPN OMV pluginként lesz beállítva (illetve már van, csak még használva nincs).
Más, de ehhez kapcsolódó: ki milyen DDNS szolgáltatást használ (ha valamilyet)? Most noip.com-on van fiókom, de ott az ingyenest 30 naponta meg kell erősíteni különben leáll. Van olyan alternatíva ami ingyenes, beállítom aztán működik és kész?

Truss me, I'm an engineer.

(#7804) g0dl válasza fonok87 (#7803) üzenetére


g0dl
addikt

Én ezt használom, itt nincs frissítés https://freedns.afraid.org

(#7805) nemurea válasza fonok87 (#7803) üzenetére


nemurea
aktív tag

Azért a NoIP-nek elég masszív előnye, hogy minden routerből elérhető (amivel eddig találkoztam), nem kell rá custom firmware. Az átlag routerek ezen a téren kissé limitáltak. Ha nem a router listájából választasz, akkor az OMV-nek kell megoldania az IP frissítését a DDNS felé, vagyis annak mindig mennie kell. Esetleges áramszünet után, ha nem vagy otthon, automatikusra kell a szervered beindulását állítanod, különben nagy valószínűséggel nem éred el (új IP-t kap a szolgáltatótól, amiről a DDNS nem fog tudni).

Ha nagy butaságot írtam volna, a hozzáértők kijavítanak.

(#7806) doberman válasza fonok87 (#7803) üzenetére


doberman
senior tag

ipdns.hu. openwrt friendly... ingyenes, magyar, nincs 30 napos molesztálás...

8lnu

(#7807) KaiotEch válasza aicon (#7801) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Wireshark ellen, bár lehet azt sem védi ki. :)

(#7808) fonok87 válasza g0dl (#7804) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszi, felírtam :)

szerk. @(#7806) doberman: köszi Neked is :)

@(#7805) nemurea: Pontosan ezért van no-ip. Viszont olvastam hogy a UPC csodás doboza (ami nekem is lesz egy hónap múlva kb, éjjen) nem tud ddns-t... De ha már adnak routert jó lenne megspórolni hogy vegyek. Egyébként folyamatos üzemben lesz a nas amúgy is :)

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#7809) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok nektek működik a recycle bin? Hiába van nálam bekapcsolva, semmilyen törölt cucc nem kerül oda :F

Illetve lehet itt is(biztos lehet) olyat csinálni mint a piacvezető Syno-nál, hogy van fájlfeltöltő szolgáltatás link alapján?

[ Szerkesztve ]

(#7810) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

A NAS on tárolt média tartalom lejátszására milyen applikációt javasoltok androidra?
Valami olyat kéne amit a nejem is tud kezelni ( tehát az se baj hogyha képekkel kilistázza) :)

(#7811) KaiotEch válasza SwissAirplan (#7810) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Videókra jó a Plex. A többire nemtudom sajnos.

(#7812) nemurea válasza SwissAirplan (#7810) üzenetére


nemurea
aktív tag

Androidra VLC. Zenékre és videókra jó, kezeli a natív SMB-t és a DLNA-t is, ha az kényelmesebb.

Vagy BsPlayer, MX Player pl., de van még 1000.

(#7813) lovi27 válasza nemurea (#7805) üzenetére


lovi27
addikt

Egyetértek! Kiegészítem azzal (ami már volt itt a fórumon, de úgyse olvas vissza senki :D ), hogy igazán korrekt a cég. S bár valóban havonta igazolni kell, hogy még létezik az igénylés, de menetrend szerint kapja a figyelmeztetést, hogy mindjárt lejár az ingyenesség, és a mail-ben a linkre kattintva nagyon egyszerűen meghosszabbítható újabb egy hónapra. És amit írtál az nagy előny. Ennek ez a nyűgje, más megoldásnak meg más valami. De ami biztos, hogy annak is lesz!

(#7812) nemurea
Friss hír, hogy a Huiawei mobilokra a Play áruházból nem elérhető a VLC. Nekik a vidoelan direkt letöltő linkjét kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#7814) ptesza válasza KaiotEch (#7811) üzenetére


ptesza
senior tag

+1 a PLEX-enek.

(#7815) laracroft válasza lovi27 (#7787) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia,
tanácsodra megírtam a CPU statisztikával kapcsolatos problémám a fejlesztők fórumán.
A válasz érdekes volt ITT érhető el.

Összességében azt ajánlotta, hogy ne futtassuk a monitoringot az sd kártyánk védelme érdekében és erre mutat egy példát is miért ne annak ellenére, hogy fut a flashplugin is.

(#7810) SwissAirplan: Kodi

[ Szerkesztve ]

(#7816) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Szereztem egy másik vasat próbaképp a mostani gép helyett. Ez egy fujitsu primergy tx100, nem is lényeges, hanem inkább az, hogy ha átrakom a rendszerlemezt akkor elvileg nem lehet gond, a kernel felismeri és betölti a megfelelő drivereket? Linuxnál ha jól tudom megoldható egy ilyen csere, persze benne van benne rizikó. De ideális esetben? :))

Ugyanígy mehet az adatlemezek berakása is, második lépésben?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7817) lovi27 válasza Flowtation (#7816) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, elvileg így van, de tudod, a puding próbája.... Azért majd erősítsd vagy cáfold meg nekünk.

Az adatlemezeknél az enyémnél sem tudnám, hogy ilyen helyzetben melyiket válasszam. Az tűnik logikusnak, hogy rá vannak dugva, hisz az ini fájlok már készen vannak, minden be van állítva. Viszont így kockáztatod hogyha valami balul sül el sérülhetnek az adatok, adatvesztésed lehet, Én ezért inkább nem csinálok ilyet. Ritkán van erre szükség és inkább jöjjön az új telepítés. Lehet ezért a kelleténél néha többet dolgozok, de a végeredmény mindig biztos: jól működő új rendszer és nincs adatvesztés.

(#7818) lovi27 válasza laracroft (#7815) üzenetére


lovi27
addikt

Tényleg érdekes. Az első benyomásom az volt mellébeszél, a második elolvasásra már inkább azt mondom nem értette meg vagy nem jól a kérdést. De lehet az is én nem értem jól. ;]

A funkció alapból be van kapcsolva. Ha annyira árt akkor ilyen esetekben miért nem tiltják? És csak a CPU árt? A többit is hasonló időközönként mintavételezi. Amúgy is a flash plugin miatt azokat a könyvtárakat a RAM-ba írja. stb., stb. Lehet tovább sorolni, de inkább nem...

Ha van elfekvő HDD-d otthon és van kedved, időd még kíváncsiságból kipróbálhatod, hogy rádobsz egy alaprendszert flash plugin nélkül és az SSD-t kihagyva megnézed úgy a monitorozást.

[ Szerkesztve ]

(#7819) laracroft


laracroft
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni NFS beállításban. Javaslatotokra engedélyeztem az NFS szolgáltatást (Eddig csak Sambát használtam).
ÍGY állítottam be a megosztásom.
Kodiban új forrás hozzáadásánál látja is az NFS forrást, oké után viszont a "Sikertelen csatklakozás a kiszolgálóhoz" üzenetet fogad.

Előre is köszi ;)

(#7820) footy válasza laracroft (#7819) üzenetére


footy
addikt

Nekem ezekkel az opciokkal mukodik:
insecure,nohide,async,no_root_squash

Inkabb rendszerszinten fuzd hozza.

[ Szerkesztve ]

(#7821) Patice válasza laracroft (#7819) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem:

Client: 192.168.0.1/24 (vagy ha a routered 100-tól oszt DHCP-n, akkor 192.168.0.100/24)

Options: no_root_squash,async,no_subtree_check,insecure

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7822) Pelican válasza laracroft (#7819) üzenetére


Pelican
őstag

Hogy legyen 3., 4. variáció is, amivel működik:

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7823) lovi27 válasza Patice (#7821) üzenetére


lovi27
addikt

Mindegy, hogy az utolsó byte-ba 1-et vagy 100-at írsz IP4/24 esetén, mert a cím a 255.255.255.0 lesz maszkolva. Nem rég volt erről szó. Megfelel annak amit a felettem hozzászóló írt a példában.

Akkor legyen egy 5. megoldás is az NFS-re:
ro,subtree_check,insecure
Én hagyom a felkínált opciót és csak a címet adom meg, mivel a médialejátszóról nem akarom szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#7824) laracroft válasza footy (#7820) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi mindenkinek a gyors választ, ki fogom próbálni ;)

(#7825) Zügynök


Zügynök
tag

Megoldható az, hogy a SMART üzeneteket az OMV elküldje egy gmail címre? Valaki beállított már ilyet?
:F :F :F :F

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#7826) lovi27 válasza Zügynök (#7825) üzenetére


lovi27
addikt

Én használom az OMV email értesítés küldést, amiben engedélyezhető a S.M.A.R.T. is. Szerencsére emiatt még egyszer sem riasztott. :)
A küldéshez az internetszolgáltatóm smtp szerverét használom. De használható hozzá a gmail-é is. Engedélyezd az értesítést, a beállítása meg értelem szerint. Ha elakadnál, csak írj!

(#7827) KaiotEch válasza Zügynök (#7825) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én is használom, bár érdekes, hogy nem futtatja le, pedig be van állítva, mintha 1800s-ra lenne alapértelmezetten. Aztán most a múlt héten futtattam egyet kézileg és van 5 szektorhibám...

(#7828) Zügynök válasza lovi27 (#7826) üzenetére


Zügynök
tag

Sajna elakadtam: ki a "feladó email", "felhasználónév" és "jelszó" ? Azt jól gondolom, hogy az elsődleges email címhez kell beírnom azt a gmail címemet, ahová kapni szeretném az üzeneteket?
:F :F :F :F

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#7829) KaiotEch válasza Zügynök (#7828) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A feladó mail, ahonnan érkezni fog, oda adj meg egy gmail-est, majd be kell írni a felhasználónevet és a jelszót, hogy azon keresztül tudjon küldeni. A target is lehet ugyan az, ha arra a mail-re várod.

(#7830) lovi27 válasza Zügynök (#7828) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, jól gondolod. De mindegy, mert a feladó szintén lehet ugyanaz az cím. Azaz nyugodtan küldhetsz magadnak önmagadtól egy emailt. ;]

(#7831) lovi27 válasza Zügynök (#7828) üzenetére


lovi27
addikt

Csináltam egy működő mintát, hogy egyértelmű legyen gmail esetén hogyan kell beállítani. az OMV értesítést.

A példában ugyanaz a küldő és a fogadó gmail cím. A működéshez a gmail fiókban engedélyezni kellett a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését. Persze, így most óbégat a Google, hogy kevésbé biztonságos lett a fiók és használjuk újra csak az ő alkalmazásait. Persze, az odafigyelés helyett erőszakkal megoldani. Lehet így is, de lehet úgy is, hogy az OMV-nek csinálni kell egy új fiókot a küldéshez és akkor az eredeti fiók újra nem lesz veszélyben.

(#7832) KaiotEch válasza lovi27 (#7831) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez már a 4-es OMV? Stabil már? Mert akkor kihagyom a 3-ast :)

(#7833) Patice válasza KaiotEch (#7832) üzenetére


Patice
nagyúr

2018. május 8.-án jelentette be a fejlesztő a stabil OMV4-et. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7834) lovi27 válasza KaiotEch (#7832) üzenetére


lovi27
addikt

Jól teszed... :K Ja, és ez OMV 4.

[ Szerkesztve ]

(#7835) KaiotEch válasza Patice (#7833) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi. Most mi a különbség a GPL meg a sima között?

(#7836) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! SSL-lel kapcsolatos problémával fordulok hozzátok. :D Van egy Deb 9-re felrakott OMV4-em és erre felraktam egy Nextcloud-ot (is). Valahol itt kezdődnek a problémák... A NC telefonos ap.-ja nem enged csak https kapcsolatot (jogos) ,viszont nekem olyanom nincs (azt hiszem :U ) :F Nézegettem a NC súgóját is ,de az nem oldotta meg a problémám. :( (lehet ,hogy csak nem t'om értelmezni az ott leírtakat :O ) Szóval nem egészen tiszta nekem ez az egész SSL. Ha jól tudom már az alap OMV4-ben is lehet valamiféle SSL tanusítványt csinálni ,azután még fel is lehet telepíteni valami Let's Encrypt bővítményt is ,de vannak a neten is ingyenes és fizetős SSL szolgáltatók( :F ). Ehez az egészhez a DDNS szolgáltatónak is támogatni kell a HTTPS-t vagy az nem azon múlik ? :F Nekem most az ASUS a DDNS szolgáltatóm. (az ASUS routerhez jár)
Nem tudom sikerürlt-e érthetően fogalmaznom... Várom a kérdéseket ,de méginkább a válaszokat ! :D
Köszönöm !

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#7837) g0dl válasza Asztee (#7836) üzenetére


g0dl
addikt

Van saját vásárolt domain neved?
Ha igen akkor mehetsz "rendes" bármely böngésző által azonnal elfogadott "hiteles" ssl cert irányba ( pl. letsencrypt ingyen)

Ha nincs, akkor csak saját aláírású certet használhatsz, amihez a megfelelő kulcsokat certeket a klienseiden importálnod kell, hogy elfogadja.

A folyamatok egész jól le vannak írva a letsencrypt.org oldalon, egyébként ilyen szavakkal kezd a keresést "self signed ssl certificate " pl. https://en.wikipedia.org/wiki/Self-signed_certificate

(#7838) Asztee válasza g0dl (#7837) üzenetére


Asztee
aktív tag

Nincs vásárolt domain nevem ,de a routerem is támogatja a Let's Encrypt Certificates-t. Ezzel nem lehet kezdni valamit !? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#7839) g0dl válasza Asztee (#7838) üzenetére


g0dl
addikt

De lehet, akkor valami ingyenes domain név kell, amit a dinamikus dns szolgáltatók adnak, és arra kérhetsz certet. A lényeg, hogy olyan domain névre kérhetsz, amiről kérés, és a frissítések idejére biztosítani tudod, hogy a te publikus !!! (tehát nem natolt) ip címedre oldódik fel. A dinamikus dns rendszerint ilyen.

(#7840) lovi27 válasza Asztee (#7838) üzenetére


lovi27
addikt

Neked a router csinálja! Ott írja a szeptember 13-ig érvényes HTTPS/SSL tanúsítványt a Let's Encrypt-től a DDNS címre. 90 napra adja a LE, de a router meg is hosszabbítja, csak a 80-as port legyen nyitva hozzá.

Ha szükséges, szerintem csak innen kiexportálod, az OMV-ben meg beimportálod és ott már nem kell a LE plugint telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7841) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Végre elérkeztem ahhoz hogy a mostnai HTPC-ből NAS-t varázsoljak.
Lap egy Asrock J4105-ITX + 2x4GB ram (2400-as) + 1 SSD (mostain Os: Win10) + WD Purple 6TB-os HDD-m.
1. hsz-t elolvastam, telepíteném az OMV 4.1.3-at ahogy néztem a legújabb(64-es változatot természetesen)

OMV-nek vettem egy 32GB-os M.2-es SSD + átalakított.
OMV-re 2 dolgot szerenék, Transmisison-t + Samba megosztást egyenőlre.
Ezenvfelül mint olvastam lehet monitorozni is a hőfokokat, illetve OMV-Extra-k közül feltenin számos plugint 1 kattintással.

1. Lépés: A gépről minden olyan SATA + tápot lehúzok, csaz az marad amire telepítek.
Telepítés menete szájbarágósan le van írja, azzal nincs gondom (VM-re már tesztként telepítettem.
2. Lépés: Gép kikapcs, HDD rádogom majd bekapcsoloma gépet
SAMBA megosztás: A mostani HDD-n a Gyökérben van egy Torrent mappa azt szereném megosztani.
Ha rendszer nem csatolná fel automatikusan a HDD-t akkor nekem kell egy kötete létrehoznom? Ha igen EXT4 vagy EXT3 a 6TB-os merevlemezem, milyen kötetet hozzak létre?

Célszerű fstab-ból csinálni? (Linux alapismereteim vannak, HTPC-m ezelött Linux server alapokon üzemelt)

3. Lépés: Transmissison => Link : Itt találtam egy egyszerű és hasznos linket hozzá.

Bocs ha alap dolgokat kérdezek és csak úgy nekiugrottam az egésznek, de mai napom erre szánnám, hogy megcsináljam, kb 4 fele kezdenék mert addig még pár dolognak utánaolvasok.

Ezenkívül érdemes bármi mást beállítani?

Jelenleg hálózatról S912-es boxxal (Coreleec/Libreelec) jástszok le filmeket házimozin, célja egyenlőre ennyi lenne. Késöbb ha végeztem DDNS + FTP-n gondolkoztam, esetleg valami sync alkalmazáson a telefonon lévő adatok(képek,videok...) backup-ja miatt.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7842) Patice válasza stigma (#7841) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen fájlrendszer van a WD 6 TB lemezen?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7843) vadkörte válasza stigma (#7841) üzenetére


vadkörte
addikt

Hello!

"OMV-nek vettem egy 32GB-os M.2-es SSD + átalakított."
Ha nem akarsz adatpartíciót az SSD-re (majd elmondom, hogy miért jó az. :) ) akkor elég lett volna egy 8, max. 16GB-os is, ha szó lehet adat partícióról, akkor lehet kicsit szűkös lesz a 32GB.

"OMV-re 2 dolgot szerenék, Transmisison-t + Samba megosztást egyenőlre.
Ezenvfelül mint olvastam lehet monitorozni is a hőfokokat, illetve OMV-Extra-k közül feltenin számos plugint 1 kattintással.
"

Szóval mezei otthoni kiszolgáló lesz. Egyelőre. Igen az OMV-t lehet plugin-okkal bővíteni. A telepítés valóban 1C, de azért a konfigurálás nem egészen.
A telepítést menetét szépen leírtad, bár amúgy sem egy agysebész dolog. Egy W95 telepítése macerásabb volt...

A legtöbben EXT4-et ajánlják, az OMV is azt használja. Automatikusan először nem csatolja, csak "látja", a csatolást neked kell elvégezned. Utána persze elvégzi.

Ha a HDD-den sok adat van és nem EXT filerendszer, hanem pl. NTFS, akkor mentsd le, majd az OMV-vel hozd létre a kívánt file-rendszert ez után csatold, fel. (NTFS-t is tud kezelni némi masszírozással, de így a lényegét veszed el)
Próbáltam MiniTool-lal is, de úgy nem minig kezelte a lemezt, ha saját maga hozta létre a file-rendszert nem volt nyűgje.
Fstab-bal is lehet csatolni, de GUI-n is elvégezhető, ez csak klikk-klikk... Ezt követően, miután létrehoztad a megosztott mappákat, a felhasználókat, beállítottad az CIFS-et (SMB) vissza tudod másolni hálózatból is az állományokat.

A Transission-t telepítve létre kell hoznod a letöltési mappát. (célszerűen a már meglévő "Torrent" mappád megadni a beállításainál) Viszont a benne lévő torrenteket/letöltött állományokat nem tudod visszatölteni, csak az ezt követően leszedetteket seed-eli. Célszerű beállítani az incomplete és a watch mappákat is, de enélkül is működik.
A Transmission számára fenntartott mappára a jogosultságkezelésnél (mappa, megosztások, valamint a felhasználóknál is) adj írási/olvasási jogosultságot, és tedd be a user csoportba a debian-transmission felhasználót. Ha ezt elmuszatod, hibát fog dobni.
A médiklienst érdemes még eldöntened, hogy Plex, DLNA, vagy sima mappa alapú megosztásként kezeled.
Próbáltam a Plex-et, nekem(!!!) nem jött be, próbáltam a DLNA-t, nem tetszett, sima mappa alapú megosztásnál maradtam, ez lehet CIFS és NFS. Nálam is-is van, előbbi a Win-es gépemnek, laptopnak és a mobil cuccoknak, utóbbit csak a Pi-s LibreELEC-nek hagytam meg.

A későbbi terveid sem kivitelezhetetlenek.

ui.:
Az elején említettem az SSD-n létrehozott data partíciót. Ha csak bizonyos időközönként van szükséged a HDD-n lévő adattartalomra, de a NAS sokat megy, akkor lehet használni a rendszer SSD fennmaradó részét - az OMV beéri tartaléktárhellyel együtt kevesebb, mint 8GB-tal - pl. a letötött állományok ideiglenes tárhelyéül. Nálam az OMV egy 60GB-os SSD-n van, a rendszer kapott 8GB-ot, a maradék ~40GB meg adatpartíció, oda tölt a TR, az adatlemezre csak azt teszem át, ami tényleg "érték".
Az adat HDD-dre az energiagazdálkodásnál beállíthatsz egy 1-3 órás üresjárat utáni leállást, így nem pörög feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7844) doberman válasza stigma (#7841) üzenetére


doberman
senior tag

szia.
egy tanács, bár mindig vannak kivételek... :
lehetőleg mindent a grafikus felületről csinálj, sokszor olvastunk már itt olyanról, hogy a terminálos állítgatásnak újratelepítés lett a vége.. ;] - természetesen előfordulhat, hogy bele kell nyúlni de nagyon ritka.

8lnu

(#7845) stigma válasza vadkörte (#7843) üzenetére


stigma
addikt

Hát lassan ideérek, elolvastama hosszászólásotokat, köszi szépen mindenkinek:

(#7842) Patice : WD Purple 6TB => NTFS fájlrendszer

(#7843) vadkörte : Köszi a gyors és bő infót, igen , egyenlőre mezei felahsználó kell csak, lényeg az alap NAS funkciók..
Plex nem rossz, csak sokat transzkódolt nekem, és utáltam, ezért váltottam annó HTPC-re és Kodira.
Most S912-es boxom van támogatja mindhárom SMB szabvályt, igaz most Win10-es oprendszerre volt kisebb szívásom 1.0 SMB miatt.

Baj az , hogy NTFS fájlrendszerem van, nem pedig az említett EXT4 vagy EXT3.
Adatmentést nem tudom megoldani mert 3,5 TB Film/Sorozat van, erre mindjrá keresek valami megoldást.

van 16GB-os Sandisk SSD-m is, akkor belepattintom azt, mert lényegében nekem mindegy melyiket használom.
8GB-ról olvastam annyit használ max, ezért felesleges nagyobb SSD vagy tárhely neki, aki nagyobbra telepíti max újraparticionálja.
Transmission inclomplete-nek a gyökérrben a Torrent mappán kívül hagytam egy incomplete helyet mert van úgy hogy több filmet szedek le és a maradékra nem fér rá.
Ma-holnap jön a TV-m (4K+HDR miatt) , ami miatt 2160p-re fogok átállni ezért inkább nem írok az SSD-re feleslegesen :DDD

Annyit még, hogy egyszerűbb akkor ga egy csoportot hozok létre, Transmission user-t(deiabn-transmission) és a saját Samba userem adom hozzá és akkor működni fog a megosztás is és a torrentnek való letöltés is.

(#7844) doberman: köszi, maradok akkor a jó öreg kattingatós GUI felületnél mert azt elcseszni nem lehet
Linux alatt mikor én is turkáltam elsőre volt pár parancs amire rájöttem hogy nem szabad kiadni ;]

Hát mivel szabin vagyok a Youtube video-t egy bontott sör mellett kezdem meg :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7846) KaiotEch válasza vadkörte (#7843) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Viszont a benne lévő torrenteket/letöltött állományokat nem tudod visszatölteni, csak az ezt követően leszedetteket seed-eli.

Elvileg van egy resume fájl ami tárolja mik futnak, ha visszamásolod visszaállnak a trnt-k nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#7847) stigma


stigma
addikt

Re,..hát egyenlőre szenvedek mert, eddig kb 200x írtam ki usb-re bootolható ISO-t de most mégsem jó valamiért.

USB3-as 32GB-os , USB2-es 8Gb-os pendrive-al próbálkozom, rufus vagy win32Image(remélem jól írtam) simán kiirom (MBR bios+ UEFI-s gépekre...GTP particiósat nem enged) és nem bootolható asz aeszköz.

A lapom BIOS menüjében majd azt tudom állítani mint ami van Win8 esetében, hogy Secure Boot (Enable /Disable)....

Bármire állítom nem bootol...valami töletetek van?

Mgég van egy 3-ig pendrive de lövésem sincs mi baja lehet mert már nem egyszer csináltam Linux és Win10 telepítést és az pöccre ment.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7848) stigma válasza stigma (#7847) üzenetére


stigma
addikt

Gondom szerintem megvan, mert ugyanazt a 2 pendrive-ot az asztali gépem megette, OMV pöccre telepítette, de a HTPC valamiért nem...
Itt vagy BIOS gond van , vagy az hogy a lapom új BIOS frissítése melyet 2 hónapja tettem fel, valamiért nem szereti ha Pendrive-ról telepítek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7849) doberman válasza stigma (#7848) üzenetére


doberman
senior tag

konkrétumot nem tudok mondani, de mikor beleszaladok ilyesmibe akkor:
1 - bios default
2- usb legacy mod enabled
3- boot menu előcsalogat, F8 vagy F10 vgay F12 és ott általában van non-uefi boot az usb-s eszközre..
4- végső esetben megpróbálható az is, hogy az asztali gépedben telepíted majd visszateszed a nas-ba, van esélye, hogy működni fog..
5 - bios frissítés vagy downgrade..

8lnu

(#7850) stigma válasza doberman (#7849) üzenetére


stigma
addikt

:R , már majdnem mindent megcsináltam, kivéve a BIOS resetet + asztali géper való telepítést.

1 - bios default =y folyamatban
2- usb legacy mod enabled => Gemini lake lapomnál ilyen nincs sajnos
3- boot menu előcsalogat, F8 vagy F10 vgay F12 és ott általában van non-uefi boot az usb-s eszközre.. => ezzel próbálkozom
4- végső esetben megpróbálható az is, hogy az asztali gépedben telepíted majd visszateszed a nas-ba, van esélye, hogy működni fog.. => 3/3 pendrive pöccre megy első indításra mikor boot menüt nyomok
5 - bios frissítés vagy downgrade.. => Ilyen megoldásom nincs

Amit lehet végigpróbáltam, hogy miért nem működik, ilyesmit még nem láttam sajnos.
Aszai gépemre ha telepítem elég sok mindent kell lehúznom, az nem a legjobb, esetleg megpróbálok valami netes telepítést hátha...

Köszi a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.