Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) eastsider


eastsider
nagyúr

én updateltem a 3.0.99-et, a telepített pluginek nekem sem látszódnak, viszont működnek :F :)

(#7002) lovi27 válasza eastsider (#7001) üzenetére


lovi27
addikt

Valószínűleg csak a böngészőnek nem tetszik az új verziójú GUI. Töröld ki a böngésző cache-t.

(#7003) eastsider válasza lovi27 (#7002) üzenetére


eastsider
nagyúr

És tényleg :)
Vajon bővítik majd a pluginek listáját?

[ Szerkesztve ]

(#7004) vadkörte válasza lovi27 (#7000) üzenetére


vadkörte
addikt

Na ezért nem piszkálom a működő rendszerem. Majd, ha megindul a vezérhangya, néhány hét múlva. Esetleg... :DDD

Üdv. V. Körte

(#7005) vadkörte válasza lovi27 (#7002) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen. Valóban elég volt. Elég sok frissítés jön hozzá. :F

Üdv. V. Körte

(#7006) George8732


George8732
csendes tag

Régebbi hozzászólásokban olvastam hogy ha inteles procim van akkor is a az amd64 es iso fájlt kell telepíteni rá. Ez még mindig így van? Vagy az i386 ot kell. A proci a gépben 64 bites és most hogy kijött a 4 es stabil, frissíteném a rendszerem 2 es stabilról. Igazából csak plex plugin van telepítve nekem.

(#7007) vadkörte válasza George8732 (#7006) üzenetére


vadkörte
addikt

Amennyiben 4+GB RAM van a gépben és a rendszer - CPU - 64 bites igen azt.

Kevésbé szofisztikált, leegyszerűsített (rövid) magyarázat:
i386 = x86 = 32 bites rendszer
amd64 = 64 bites rendszer

Hosszabb magyarázat

Üdv. V. Körte

(#7008) Patice válasza George8732 (#7006) üzenetére


Patice
nagyúr

Az amd64 jelenti a 64bites kiadást.
Történeti okai vannak, hogy miért pont amd64-nek írják még most is (mert ha jól emlékszem az AMD találta ki az x64-es megoldást...)

Nagyon régi procinak kell lennie, amihez i386 kiadás kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7009) lovi27 válasza George8732 (#7006) üzenetére


lovi27
addikt

"Vagy az i386 ot kell."
A v4-hez már nem is csináltak, de a 3-ashoz is csak a legelején 32 bites telepítőt. Csak egyfajta telepítő van, így okafogyott a kérdés. Úgy tudom, ha valaki mégis 32 bitest akar telepíteni, annak először egy megfelelő 32 bites linux disztribúciót (Debian, Ubuntu, stb.) kell telepítenie és parancsokkal (szkript fájl) feltenni az OMV-t.

Más.
Nem mindenki kapkodja el. Ha már lúd, legyen kövér... :DDD :D
is it viable to upgrade from 0.5.53 to 4.0.14 (or Latest)?

(#7010) Patice válasza lovi27 (#7009) üzenetére


Patice
nagyúr

Kitartó Mohikán... :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7011) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok. Feldobtan VM-re az OMV-t, de nem jövök rá hogyan tudom elérni a GUI-t. Próbáltam gépnévvel és IP-vel is. Ha jól gondolom mivel virtuális gép ezért van valammi trükkje. Tudna valaki segíteni?

Elfelejtettem átlökni NAT-ról. :D

[ Szerkesztve ]

(#7012) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Hogyan tudok kapcsolatot létesíteni Transmission remote-ról a szerveremmel (VM)?
Próbáltam mindent a leírásoknak megfelelően csinálni, de akármit próbálok mindig csak a "connection refused" választ kapom.

Először is, ha jól gondolom a lokális címet kell megadnom mint host, ugyanazt mint amivel elérem az omv grafikus felületét.
Létrehoztam egy felhasználót, jogosultságokban hozzáadtam a mappát, ahova tölteni akarok.
A megosztásoknál a ACL pontál engedélyeztem a debian-transmission-t.
A bittorrent fut az omv-n nem is ír semmi hibát.

Mi lehet a gond?

(#7013) lovi27 válasza DIEGO15 (#7012) üzenetére


lovi27
addikt

A BitTorrent (Transmission) beállításoknál az RPC legyen engedélyezett, látod a portot (9091) amin eléred, engedélyezd a Hitelesítést és ahhoz adjál meg egy Felhasználónevet és Jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#7014) vadkörte válasza lovi27 (#7013) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem kötekedésképp, de a 90291 = 9091

Üdv. V. Körte

(#7015) lovi27 válasza vadkörte (#7014) üzenetére


lovi27
addikt

Nem tudom miről beszélsz... :D

[ Szerkesztve ]

(#7016) vadkörte válasza lovi27 (#7015) üzenetére


vadkörte
addikt

Azt Neked kell tudni :)

Üdv. V. Körte

(#7017) DIEGO15 válasza lovi27 (#7013) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szuper, köszönöm. Azt valahogy sehol nem írták :D

Van arra mód, hogy a transmission-t távolról is elérjem? Értem ezalatt, hogy egy másik hálózatról nem arról, amire a szerver csatlakozik.

Az állományok távoli elérésére ti mit használtok? sambát el tudom valahogy érni más hálózatról, vagy arra midenképp ftp kell? Ftp-ve az a bajom, hogy nem tudom csak egyszerűen megnyitni a fájlokat, előtte át kell másolnom.

Most már csak a nextcloudot kell kiszenvednem és akkor minden olyan funkciót kipróbáltam amit majd használni szeretnék :D Viszont azt hiszem clamav-t nem fogom használni, mert rendkívül sok ramot eszik 4-500mb :/

(#7018) lovi27 válasza DIEGO15 (#7017) üzenetére


lovi27
addikt

Minden plugin beállítást nem lehet az Összefoglalóba leírni, mert nem helyettesítheti a nem létező Kezelési Útmutatót, de ezért van ez a fórum. Viszont mivel minden új felhasználónak az első szava torrent, torrent, ezért a Transmission-nel kivételt teszek és az alap beállításait beleteszem majd az Összefoglalóba. ;]

Nem torrentezek egyáltalán távolról, de a lokális hálón is a Transmission Remote GUI-t ajánlott használni, amivel a neve alapján távolról is megtehető. Csak a biztonságra figyelmet kell fordítani! Amúgy van hozzá Androidra is app. Sőt, az OMV-hez is létezik.

Távoli eléréshez én az OpenVPN-t használom, de ezt a plugint a v4-hez még nem hozták át.

A NextCloud telepítéséhez ketten is ígértek szkript fájlt, de még egyiket sem kaptuk meg. Ha visszakeresel én egyfajta megoldást leírtam. Az pont csak a legújabb OMV-hez használható.

[ Szerkesztve ]

(#7019) DIEGO15 válasza lovi27 (#7018) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem kritika akart lenni. Így is hatalmas segítség az összefoglaló. Azért a torrenttel kezdi mindenki, mert szerintem a legtöbb emdernek arra kell az omv. Transmissionnal leszedi a dolgokat, aztán minidlna-val megnéz (a házi videóit :D )
V3-mat használok, mert a 4-nél még belefutottam egy két hibába a tároló csatolásánál.
OpenVPN is szeretném használni, de eddig azt hittem, hogy az egy vpn szerver plugin, amivel mondjuk melóban is megnézhetek olyan oldalakat, ami ott tiltva van.
Egyébként hogyan tudom megcímezni külső hálóról a szervert?

(#7020) Adamo_sx válasza DIEGO15 (#7017) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A routereden port forwardolod a transmission portját (pl. 9091) és persze kell egy DDNS szolgáltatás, ha nem fix IP-t kapsz a szolgáltatódtól.
Van arra mód, hogy a transmission-t távolról is elérjem? Értem ezalatt, hogy egy másik hálózatról nem arról, amire a szerver csatlakozik.

(#7021) Patice válasza Adamo_sx (#7020) üzenetére


Patice
nagyúr

A routerben egy 60000 feletti portot forwardolnék a belső 9091 portra.
És igen, a legegyszerűbb DDNS-sel megoldani a távoli kapcsolódást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7022) DIEGO15 válasza Adamo_sx (#7020) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Sajnos az inviteltől kapott szipi szupi ZTE router nem alkamas port forwardingra :/

Ha jól gondolom az openvpn-hez és a nextcloud-hoz is kellene a port forwarding.

(#7023) lovi27 válasza DIEGO15 (#7019) üzenetére


lovi27
addikt

Jól gondolod, az egy vpn szerver, amihez egy Dynamic DNS-en keresztül csatlakozok, mivel nincs fix IP címem. Ehhez a www.no-ip.com ingyenes szolgáltatását használom.

(#7024) DIEGO15 válasza lovi27 (#7023) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ez tetszik :) Habár nekem fix ip-m van (egyelőre),de gondolom így is használhatom. Jobb mint ha ip címet kellene irogatni mindig.

(#7025) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap léptem be az OMV-sek táborába. :DDD Nagyjából kezd összeállni a rendszer, viszont 1-2 dolog még nem világos. Felhasználóknál a csoportokból melyikekben ajánlatos szerepelni? Valamint a sambához Windows-os gépről úgy tudok csatlakozni, hogy csak a felhasználónevet adom meg, jelszót üresen hagyom. Ez normális? Valamint a transmission torrent mappáját hol találom?
Üdv:Tony

(#7026) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok. Mi módon lehet egy meghatót OMV-ből úgy kivenni hogy újra tudjam formázni,mert egy áramszünet után nem nagyon tudja a rendszer elérni, a jogosultságokat már visszavontam róla de mindig hibát dob a beállítások alkalmazására. Köszönöm

(#7027) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Most a lamp-nál akadtam el. Nexcloudot szeretném életre kelteni, ahhoz kellene a lamp. EZ alapján csinálom, de már az elején elakadtam. Amikor el akarom indítani a servert, telepítés után, akkor ezt dobja : "Failed to start mariadb.service: Unit mariadb.service failed to load: no such file or directory". Az apache fut, de a mariadb nem indul. Van ötlete valakinek?

(#7028) vadkörte válasza Nagymelák (#7026) üzenetére


vadkörte
addikt

Állíts le minden szolgáltatást, ami használja (SMB/CIFS, miniDLNA, Plex, NFS, stb...) Szüntesd meg az összes olyan megosztást, ami hozzá van kötve. Töröld a megosztott mappákat. (CSAK A MAPPÁKAT!)

Ez után elvileg le tudod választani, ha nem valami egzotikus file-rendszerre formáztad és nem egy RAID tömb része, akár egy külső gépben is ki lehet próbálni és le lehet menteni a tartalmát. Aztán töröld a partícióját, a formázást én az OMV-vel végezném, visszahelyezés után.

lovi27:
Nem bírtam magammal és két VM sikeres upgrade-je után - az egyikről még a nem használt kerneleket is leirtottam - frissíteni KELLETT az éles rendszert is. Na mi fo****a el magát? Igen, az éles rendszer. Igazából nem szállt el, csak elfogyott alóla a tárhely és nem tudta befejezni az upgrade-et.
A takarítás helyett inkább szűz telepítést csináltam.
Még nem minden 100%-os, az extra csomagot csak restart után volt hajlandó telepíteni és volt még pár anomália.
A legtöbbet az SMB-val szívtam. Képtelen voltam a megosztásokat elérni, se linux (manjaro), de Android, se Win(10) alól. Egy pihentető alvás után világosodtam meg. Nem volt engedélyezve a szolgáltatás...
Jó lesz ez.

Ötlet azoknak, akik a rendszerlemezre a rendszer mellé adat partíciót is akarnak:
Eddig USB-s live linux-ot szoktunk javasolni. Az OMV extras telepítése után az OMV extras-ban a Kernel, vagy Rendszermag fülön telepíthető egy live GParted. (meg a SystemRescueCD és a CloneZilla)
Ujraindítás után ebbe kell bebootolni és egy igen puritán GUI betöltődése után az átméretezés elvégezhet. (persze ésszel!)

Üdv. V. Körte

(#7029) Nagymelák válasza vadkörte (#7028) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Köszönöm ez nagyon hasznos volt,sikerült! Örök hála!

(#7030) Pioneer71


Pioneer71
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy ha a NAS-t elindítom tökéletesen működik pár óráig, vagy pár percig, (első indításkor pl. másfél napig ment probléma menetesen) ezután úgy lefogja a hálózatot, hogy nem lehet rajta csinálni semmit.
Ez már a második hardware amit próbálok.

(#7031) doberman válasza Pioneer71 (#7030) üzenetére


doberman
senior tag

Kicsit bővebben fejtsd ki, hogy mit értesz az alatt, hogy lefogja a hálózatot. A hw-ről is jó lenne egy-két info.
Kábelezés, aktív eszközök... stb.
(elvileg már második hw-t próbálsz tehát lehet, hogy nem is omv hiba.. az omv-be be tudsz jelentkezni mármint magára a hw-be? ssh megy? ping van? fix ip vagy dhcp? - lesznek még kérdések... )

8lnu

(#7032) Pioneer71 válasza doberman (#7031) üzenetére


Pioneer71
csendes tag

A NAS egy Asus P5KPL-CM alaplap, Intel Celeron Dual-Core E3400 processzor, 2GB DDR2 RAM.
A rendszer egy 60GB-os HDD-n van, A megosztott meghajtó pedig egy 500GB-os WD BLUE.
Digi 1000-es netem van digis Huawei HG8247H routerrel, ehhez UTP kábellel van csatlakoztatva a NAS.
Az, hogy lefogja a netet azt jelenti, olyan lassú lesz az internet, hogy sem kábelen sem wifin nem lehet elérni semmit, csak ha kikapcsolom a NAS-t.
Az ip-ket DHCP ossza ki, próbáltam fix ip-t is, de ugyan az. SSH be van kapcsolva.

(#7033) lovi27 válasza Toninho13 (#7025) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!
Üdv a táborban! Amikor létrehozol felhasználót automatikusan mindegyik a user csoport tagja lesz. Külön nem adom őket továbbiakhoz. Ha van olyan szolgáltatás amihez szükséges egy bizonyos csoport tagjának kell lenni, akkor természetesen ahhoz hozzáadom.

Nem normális. Valamit pluszban bepipálhattál. Helyi hálózaton is ajánlom a jelszó használatát, mert a Windows megjegyzi és automatikusan beléptet, mintha felhasználónév/jelszó nélkül használnánk.

Ahol a BitTorrent / Files and Locations fülön a Megosztott mappát beállítottad.

[ Szerkesztve ]

(#7034) lovi27 válasza DIEGO15 (#7027) üzenetére


lovi27
addikt

Mivel az OMV4 a Debian 9 -re épül, inkább az arra való LAMP telepítést próbáld. Lehetnek eltérések. Ez elég egyszerűnek tűnik:
How to Install a LAMP Server on Debian 9 Stretch Linux

(#7035) DIEGO15 válasza lovi27 (#7034) üzenetére


DIEGO15
őstag

jelenleg OMV 3-at használok :)

(#7036) vadkörte válasza Pioneer71 (#7032) üzenetére


vadkörte
addikt

A kb. 1/4 ilyen teljesítményű "NAS"-om vígan futtatja az OMV-t, mellette több eszköz is lóg a neten (voda homenet) és nem lassul be. Ott más probléma lesz.
Mit csinál a gép? Mire használod? Milyen plug-in-eket telepítattél?

Ki tudod próbálni, hogy a routert csak AP-nak állítod be és egy másik routert iktatsz be mögé?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7037) lovi27 válasza Pioneer71 (#7032) üzenetére


lovi27
addikt

Gondolom még nincs nagyon bekonfigurálva a rendszered, ezért idő nyerés végett gyorsan kipróbálnám egy Linux (Debian) disztribúcióval. Esetleg egy Live Debian-nal.

(#7038) szpeti40 válasza Pioneer71 (#7032) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem akkor volt ilyen amikor vírusos lett az OMV (bányászvírus).

Tünetek amik nálam voltak:
- Lassú az egész otthoni hálózat
- Folyamatos magas CPU használat
- Folyamatos, teljes sávszélességet lefoglaló feltöltés
- Érthetetlen nevű programok futása root joggal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7039) lovi27 válasza DIEGO15 (#7035) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor tessék. A társunk azt állítja ez működik.

(#7040) DIEGO15 válasza lovi27 (#7039) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm, megpróbálom ezzel. Remélem nem megyek már az agyadra :D Egyelőre ez az utolsó szolgáltatás, amit életre szeretnék kelteni, meg persze, hogy mindent elérjek távolról is majd, de ahhoz még kell előtte egy másik router, hogy tudjak port forwardingolni.

(#7041) lovi27 válasza vadkörte (#7028) üzenetére


lovi27
addikt

Az upgrade-t soha nem ajánlom, csak feladatom a segítés, meg vannak akik az új beállításától még annál is jobban tartanak. A Windows már rég megtanította nekem, hogy összességében egy tiszta telepítés sokkal rövidebb ideig tart. Még pihentető alvásokkal együtt is... ;]

(#7040) DIEGO15

Miért mennél?! Amíg az OMV-vel kapcsolatos ne ez legyen az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#7042) Toninho13 válasza lovi27 (#7033) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Hali!
A megosztott mappáknál nálatok ki a tulajdonos? Nálam az a felhasználó, akitől nem kér kódot. (Csináltam több felhasználót, azoknál mindnél kért kódot a Samba.)
A torrentnél nem a letöltési mappára gondoltam, hanem ahol a torrenteket, és a resume mappákat tárolja.

(#7043) lovi27 válasza Toninho13 (#7042) üzenetére


lovi27
addikt

A torrent fájlokat a Transmission-nál itt találod:
/var/lib/transmission-daemon/info/torrents

Mit értesz kód alatt? Felhasználónevet/jelszót? Nem a jelenlegi tulajdonos a lényeg, hanem hogy kinek van joga az adott mappa eléréséhez.

(#7044) Toninho13 válasza lovi27 (#7043) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Windowsban amikor csatlakozok, akkor bármin variálok, csak úgy enged be, hogy a felhasználónevet beírom, a jelszót pedig üresen hagyom.
Közben kitöröltem a felhasználónevet, és csináltam egy újat azonos névvel, és működik. Valószínűleg az kavart be, hogy a debian alatt is ez volt a felhasználónév.
Következő kérdés: FTP-t belső hálózatról nem működik?

(#7045) DIEGO15 válasza Toninho13 (#7044) üzenetére


DIEGO15
őstag

de működik, nálam ment simán :)

(#7046) Toninho13 válasza DIEGO15 (#7045) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Valóban működik, csak nem pipáltam be a total commandernél a passzív módot.

(#7047) Pioneer71 válasza szpeti40 (#7038) üzenetére


Pioneer71
csendes tag

Az az tuti vírus lesz! Ugyan azok a tünetek.
Hogyan tudom eltávolítani és hogy a túróba kaptam el?

(#7048) szpeti40 válasza Pioneer71 (#7047) üzenetére


szpeti40
addikt

Például Kaspersky Rescue Disk-el.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7049) lovi27 válasza szpeti40 (#7048) üzenetére


lovi27
addikt

Hogy lehet összeszedni ezt a vírust? Te például hogyan?

(#7050) szpeti40 válasza lovi27 (#7049) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem friss telepítésre ment rá 3 nappal, de hogy hogyan azt nemtudom. Még csak annyit csináltam rajta, hogy a plugineket felraktam, meg konfiguráltam a szervert, semmi mást nem csináltam. Azt kibogoztam, hogy a SambaCry nevű vírust kaptam be, ami valami samba sebezhetőséget használt ki.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.