Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) soldi3r


soldi3r
veterán

Kellett meki egy kis ido, de osszeszedte magat (es a fajlokat), ugyhogy egyelore nem bantom.
Igazabol meg egy VPN-t kene beallitanom es meg is lennek, de az sem akar mukodni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#6002) lovi27 válasza soldi3r (#6001) üzenetére


lovi27
addikt

Hol akadtál el?

(#6003) soldi3r válasza lovi27 (#6002) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol kapcsolodok a kiszolgalohoz, de nem latom, hogy valtozna a publikus IP-m.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6004) lovi27 válasza soldi3r (#6003) üzenetére


lovi27
addikt

:F
A NAS-on az OMV-vel csinálsz egy VPN szervert és úgy éred el távolról titkosítva a NAS-t.

(#6005) #92063744


#92063744
törölt tag

Kicsit OFF, csak itt úgy érzem, sok hozzáértő is jelen van. :B

A FreeNAS és az OMV közül -funkcionalitás terén- melyik a jobb? Tudom, ez egy OMV topik, de kíváncsi lennék pro-kontra érvekre. :)

Mintha olvastam volna olyasmit korábban, hogy a FreeNAS jóban van az Apple fájlformátumokkal is.

(#6006) g0dl válasza #92063744 (#6005) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem a freenas csak nas-nak magasabb szint, de a zfs miatt hw igénye is más. Egyéb funkciók esetén az omv jobban barkácsolható.

(#6007) solyomsherif


solyomsherif
csendes tag

Sziasztok!

Belefutottam egy problémába, amit korábban már más is írt itt, de a megoldást nem találtam.
2 HDD-t kezel a NAS a rendszerlemezen kívül. Az OMV felületén a fizikai lemezek fülön látom mind a 3-at (rendszer+2HDD), de a fájlrendszerek fülön csak a rendszerlemezt látom és az egyik HDD-t.
mount paranccsal nem tudom felcsatolni.
"fdisk -l" parancsra kidobja mindhárom lemezt, de a fájlrendszerekből hiányzó lemezre csak a következő sorokat írja:

Disk /dev/sda: 931,5 GiB, 1000204886016 bytes, 1953525168 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x844969c7

A másik két lemeznél kirészletezi az sdb1, sdb2, sdb5, sdc1 stb adatokat. sda-nál nem.

Mi lehet a lemezzel a gond? Korábban működött. ext4-re van formázva.

Üdv

(#6008) Patice válasza solyomsherif (#6007) üzenetére


Patice
nagyúr

Próbáld meg újraformázni, persze csak akkor, ha nincsenek rajta (fontos) adatok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6009) solyomsherif válasza Patice (#6008) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

Na ez a probléma. Formázás menne, akár az OMV felületén is, de félig van adattal...

(#6010) Patice válasza solyomsherif (#6009) üzenetére


Patice
nagyúr

Ugye nem az sda a rendszerlemez...?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6011) lovi27 válasza solyomsherif (#6009) üzenetére


lovi27
addikt

Próbáld ki egy Debian Live (CD) rendszerrel (nem kell telepíteni). Elvileg egyformát kell látniuk. De megnézheted GParted Live-val is, hátha mutat valami hasznosat mivel előtte használtad.

Más.
A fájlrendszerekkel, mint az Apple vagy a Microsoft-é az a gond, hogy licenc kötelesek. Szerintem a Linuxban ezért nincs natívan. Viszont a ZFS fájlrendszer telepítését plugin teszi egyszerűvé az OMV-ben. Az Apple cuccait pedig a Shairport és a Netatalk pluginok támogatják közvetlenül.

(#6012) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

A Bittorrent kliens telepítése után, miután mindent beállítottam, feltűnt, hogy egyszerűen nekem nincs meg az a "torrents" fül fent, ami a kliens beállításai mellett ott kéne, hogy legyen - és a YouTube tutorialokban is ott van.

Mi a vihar? Sehol sem olyan menüpontot, ahol torrenteket adhatnék hozzá, vagy kezelhetnék. :F

(#6013) Adamo_sx válasza #92063744 (#6012) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Már felmerült másnál is a kérdés. Itt egy válasz.

(#6014) PHoNX válasza Adamo_sx (#6013) üzenetére


PHoNX
tag

Akkor nekem is lenne kérdésem transmissionnal kapcsolatosan.

Adott egy SMB megosztás.Azon belül egy torrent mappa (/OMV/Torrent) . A jogosultság meg van adva a démonnak, hogy a torrent mappához hozzáférjen. A torrent mappán belül viszont nem tudom létrehozni a complete, incomplete, watch dirt. Most per pillanat nem tudok hozzáférni a géphez ezért egyelőre csak érdeklődés jellegű a kérdés hibanaplók és egyebek nélkül...

Előre is köszönöm!

(#6015) #92063744 válasza Adamo_sx (#6013) üzenetére


#92063744
törölt tag

Öhm.. köszönöm, de most akkor desktop mi is kéne ehhez? :F Kicsit mintha túlbonyolították volna a normális "Torrents" fül után...

(#6016) PHoNX


PHoNX
tag

Dekstop gui for transmission. Bár a webes felületen én még nem találkoztam ilyen hibával. Rpct engedélyezted? Csinálnál egy képernyőképet a webes felületről?

(#6017) solyomsherif válasza Patice (#6010) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

Nem, az sdb a rendszerlemez.
Megpróbálom Lovi27 javaslatát.

(#6018) Adamo_sx válasza PHoNX (#6014) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Csak egy tipp: a jogosultságoknál van egy olyan beállítás, hogy "jogosultság engedélyezése almappákra és fájlokra" (vagy valami hasonló), esetleg ez ...

(#6019) Adamo_sx válasza #92063744 (#6015) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Lehet desktop progit is használni, vagy csak simán a webes felületen keresztül kezelni. Nem az OMV admin felületén, hanem a transmission-nek van külön felülete, amit a fentebb említett helyen lehet beállítani.

(#6020) PHoNX válasza Adamo_sx (#6018) üzenetére


PHoNX
tag

Köszönöm. Meglesem a dolgot. Lehet az hibázik, hogy a gyökérmappa ami meg van osztva csak nekem van engedélyezve míg a benne található Torrent mappa a transmissionnak is engedélyezett...

Nem értek a lovakhoz: :D

(#6021) PHoNX


PHoNX
tag

Sziasztok!

Fussunk neki még egyszer a dolognak...hátha valaki tudna nekem segíteni.

Van egy megosztásom /OMV
Van ebben egy mappa Torrent névvel /OMV/Torrent
Szeretnék létrehozni ebben a mappában egy , download, incomplete ill watch mappát.

A download mappát létre tudtam hozni. /OMV/Torrent/Download - adtam hozzáférést a transmissionnak.
Amikor szeretném létrehozni a másik két mappát az alábbi hibakóddal találkozom:

"The configuration object 'conf.system.sharedfolder' with the filter '{"operator":"and","arg0":{"operator":"stringEquals","arg0":"mntentref","arg1":"af161cd6-4e93-4645-9741-8e74626fcd83"},"arg1":{"operator":"stringEquals","arg0":"reldirpath","arg1":"OMV\/Torrent\/"}}' is not unique."

Részletes verzió:

"Error #0:
exception 'OMV\AssertException' with message 'The configuration object 'conf.system.sharedfolder' with the filter '{"operator":"and","arg0":{"operator":"stringEquals","arg0":"mntentref","arg1":"af161cd6-4e93-4645-9741-8e74626fcd83"},"arg1":{"operator":"stringEquals","arg0":"reldirpath","arg1":"OMV\/Torrent\/"}}' is not unique.' in /usr/share/php/openmediavault/config/database.inc:498
Stack trace:
#0 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/sharemgmt.inc(293): OMV\Config\Database->assertIsUniqueByFilter(Object(OMV\Config\ConfigObject), Array)
#1 [internal function]: OMVRpcServiceShareMgmt->set(Array, Array)
#2 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(124): call_user_func_array(Array, Array)
#3 /usr/share/php/openmediavault/rpc/rpc.inc(86): OMV\Rpc\ServiceAbstract->callMethod('set', Array, Array)
#4 /usr/sbin/omv-engined(536): OMV\Rpc\Rpc::call('ShareMgmt', 'set', Array, Array, 1)
#5 {main}"

Várom az ötleteket hogy a fent nevezett két mappát hogyan lehet létrehozni.... :)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6022) soldi3r válasza PHoNX (#6021) üzenetére


soldi3r
veterán

Hasonlo problemanal mintha a /etc/openmediavault/config.xml fajlt szerkesztettem volna.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6023) lovi27 válasza PHoNX (#6021) üzenetére


lovi27
addikt

"Amikor szeretném létrehozni a másik két mappát" Hogyan?

(#6024) PHoNX válasza lovi27 (#6023) üzenetére


PHoNX
tag

Sajnos a transmissionnak megosztott mappa kell....

Megpróbáltam a megosztott mappák alatt létrehozni valamint a transmission beállításai között is. A hiba ugyan az.

Az a verzió amit szerettem volna, hogy létrehozom a mappát az SMB megosztáson belül windowson,utána azt beállítom...nos ez nem lehetséges.

Amennyire sikerült utánajárni a config filet nem tudom szerkeszteni mert felülíródik a cucc.

Az is érdekelne, hogy lehetséges e, hogy az egész sw raidet megosztom egy mappa vagy mappák helyett... Úgy simán létre tudom hozni, hogy külön megosztást csinálok neki az alap SMB-n kívül de úgy külön meghajtóként fel kell csatoljam....

[ Szerkesztve ]

(#6025) lovi27 válasza PHoNX (#6024) üzenetére


lovi27
addikt

Van a Files and Locations fül a BitTorrent-nél. Ott meg kell adni egy megosztott mappát a TB-nek. Amíg nincs írási jog adva neki addig piros üzenettel figyelmeztet, nem is tudsz továbbmenni.
A Könyvtár kis ablakba adj egy nevet. Abban a mappában fogja tárolni a letöltött fájlokat. Ha használni akarod a Befejezetlen és az Ideiglenes mappákat is csak kijelölöd a helyüknél ugyanazt a megosztott mappát és engedélyezed őket.

Ha kész vagy akkor kell a Mentés gomb, majd alkalmazod azt. Ez egy művelet. Csak ennyi kell csinálni.

(#6026) PHoNX válasza lovi27 (#6025) üzenetére


PHoNX
tag

Rendben, megpróbáljuk a dolgot bár már így futottam egy kört sajnos és nem igazán jött össze...

(#6027) lovi27 válasza PHoNX (#6026) üzenetére


lovi27
addikt

Uninstalláld a TB plugint, és kezdd elölről. Csinálj egy OMV-Extrák / Apt törlés-t. A torrent számára megosztott mappa legyen üres. Majd telepítsd megint a TB plugint. Hagyd meg az angol neveket vagy ne használj ékezeteset.

[ Szerkesztve ]

(#6028) PHoNX válasza lovi27 (#6027) üzenetére


PHoNX
tag

Megoldódott. Egy méretes örök vagyok...én is és az omv is...

Két dolog volt a megoldás. Az egyik, hogy az elérési utat manuálisan adtam meg. A másik, hogy az SMB ki volt kapcsolva...valószínűleg ez volt a probléma eddig is.

Köszönöm a tippet amúgy.

(#6029) lovi27 válasza PHoNX (#6028) üzenetére


lovi27
addikt

A torrent mappák létrehozásához nem kell samba megosztás. Igen, lehetőleg nem manuálisan kell írogatni a konfigurációt, arra való az Admin felület!

(#6030) vadkörte válasza PHoNX (#6028) üzenetére


vadkörte
addikt

Probléma lehet még, hogy ha a transmission-höz kapcsolódó user nem kap az adott mappára irási jogosultságot. Sajnos ilyennel is találkoztam, igaz pár perc alatt leesett, hogy mi a hiszti tárgya.

Üdv. V. Körte

(#6031) #92063744


#92063744
törölt tag

A webes felület használatával már sikerült működésre bírnom a torrentet, de egyszerűen nem tudok távolról belépni: az RPC-ben megadott adatok (név/jelszó) sikeres megadása után sem jelennek meg az éppen futó torrentek a Transmissionben.

Van erre valami megoldás? Ha (elméletileg) kapcsolódva a localhosthoz indítanék el egy letöltést, mindenáron egy C-meghajtós útvonalra akar menteni.

Agyrém. :W

A segítséget pedig köszönöm előre is, így sokadik alkalommal már. :R

(#6032) Patice válasza #92063744 (#6031) üzenetére


Patice
nagyúr

A TM webes felületét helyi hálón a NAS IP címe + a webadmin felületen beállított porton (alap: 9091) fogod elérni.

Ha ezt távolról akarod megcsinálni, akkor ahhoz először a távoli elérést kell megoldanod. Pl. DDNS használatával, a routereden keresztül.

Ha a távoli elérés megvan, akkor azt a portot kell továbbíttatni (forwardolni) a NAS belső hálós IP címére, amit megadtál korábban (alap esetben 9091).

Így tudod elérni távolról.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6033) #92063744 válasza Patice (#6032) üzenetére


#92063744
törölt tag

Bocsi, ennyire már nem értek hozzá, lehet rosszul fogalmaztam. :)

A webes TM felületet már sikeresen elérem, nekem most az a célom, hogy pl. az asztali/MAC TM klienssel is elérjem az éppen futó torrenteket - otthonról, a helyi hálózaton, nem pár várossal arrébb. :)

A TM-be beírtam a 9091-es portszámot, nevet és jelszót, de nem jelent meg semmi, és változatlanul csak a C-re akarja menteni a letöltött tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#6034) Patice válasza #92063744 (#6033) üzenetére


Patice
nagyúr

Az OMV-n futó TM intézi a letöltéseket...

Ha ezt csak a webes felületről akarod elérni, akkor ehhez csak egy gép meg egy böngésző kell.

Vagy TransGUI.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6035) soldi3r válasza #92063744 (#6033) üzenetére


soldi3r
veterán

Oda nem TM kliens kell neked, hanem bongeszo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6036) #92063744 válasza Patice (#6034) üzenetére


#92063744
törölt tag

Ilyen programot kerestem, köszönöm! :R

(#6037) lovi27 válasza #92063744 (#6036) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt már ajánlották neked egyszer! :K

(#6038) lovi27


lovi27
addikt

Használ valaki távoli ftp elérést? Tehát nem helyi hálózaton.

A Rendszernaplóknál az FTP Napló törlés gomb szürke, azaz nem lehet törölni. Nálatok is ilyen?

(#6039) szpeti40 válasza lovi27 (#6038) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, nálam is szürke.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6040) lovi27 válasza szpeti40 (#6039) üzenetére


lovi27
addikt

Kösz. Szerintem ez nem normális.

(#6041) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

HDD csere hogyan oldható meg a legkönnyebben? Arra gondolok, hogy ami most bent van tartalommal együtt, azt hogyan tudom másolni a leghatékonyabban? Nekem az az elképzelésem, hogy ha van pl. egy filmek megosztásom (sdb mondjuk) akkor csinálok egy filmek2-t (sdakármi), arra mindent átmásolok mc-ben, majd filmek hdd ki, filmek2 átnevez filmek-re, uuid átír a megfelelő helyeken (nfs-nél van uuid alapján megosztásom a desktophoz, winnél samba az maradhat?)

Jó ez így?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6042) lovi27 válasza Flowtation (#6041) üzenetére


lovi27
addikt

Ha a HDD nincs sokfelé osztva, max 1-2-3, akkor a réginél ahogy kell megszüntetnék minden függőséget. Amikor már nincs használatban unmount és akkor távolítom el. Az újnál pedig megint létrehoznám a megosztásokat. Mivel nincs nagyon eldarabolva pár perc az egész - már nem a másolás. ;] Így biztos semmi gond nem lesz.

Ráadásul ha már belenyúlok egybekötöm tisztítással, lehetőleg OMV verzió váltással és akkor már ezek nem is kérdések. De biztos meglehet egyszerűbben is oldani...

(#6043) Flowtation válasza lovi27 (#6042) üzenetére


Flowtation
őstag

Egyáltalán nincs darabolva, egy lemez egy megosztás, slusz-passz. :)) Csak a rendszerlemez, az is csak azért mert sajnáltam a szabad helyet rajta. Tehát akkor:
1. új lemez be
2. mc-ben mindent átmásol
3. régi lemezről megosztások kikapcsolása, aztán lemez ki
4. új lemez megosztásainak beállítása, uuid átírása

és kész, elméletben?

Fontolgatom a verzióváltást, de, akkor kellene mentenem dolgokat, pl, torrent fájlok, nem is nagyon emlékszem már a telepítésre sem, pluginek felrakása, stb. Most csak jó lenne visszaállítani a döglött lemez helyére az új játékost.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6044) ozveo


ozveo
tag

Sziasztok!

Lehet hogy már volt téma, de az érdekelne hogy Stoneburner (2.x) -> Erasmus (3.x) release ugradet megejtett valaki már, újratelepítés nélkül. Eddig húztam halasztottam , de most már muszáj lenne meglépni.

A wiki elég szűkszavú:
[link]

Ez a leírás tűnik nekem szimpinek:
[link]

Meglehet ezt úszni újratelepítés nélkül? Mire kell figyelni, extra pluginok stb.
Nálam openvepn, minidlna, virtualbox, plex stb. van rajta. Ezért szeretném minél óvatosabban meglépni.

Segítségeteket előre is köszönöm
:R

[ Szerkesztve ]

(#6045) lovi27 válasza Flowtation (#6043) üzenetére


lovi27
addikt

A másoláshoz az újat fel kell csatolni és kell egy fájlrendszer, ami általában EXT4, de van egy új ötödik a BTRFS. Utána kell olvasni, hogy az a tároláshoz jobb-e, van-e előnye, mert most könnyen válthatsz ha megéri.

Másolás után ha az új a helyén van ki se kell húzni, mert még úgysincs megosztva. A réginél megszüntetni a megosztásokat. Akkor sikerült ha a Fájlrendszerek / Használatban fülön Nem válasz lesz.

Szerintem nem kell átírni sehol az UUID-t, mert a régi már úgyis törölve lett, csak ahol eddig használtad ott most az újat adod meg.

[ Szerkesztve ]

(#6046) lovi27 válasza ozveo (#6044) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!

Szerintem nem, nagyon kevés embernek sikerült. Napokig kínlódtak és végül mégis csak új telepítés lett a vége. Nem lebeszélni akarlak róla, de ez a tapasztalat.

Azokat a pluginokat amik nincsenek a v3-ban uninstallálni kell!! A többit azt írja tiltsad. Az utolsó 3 utasítás csak akkor lényeges, ha te is használtad azokat a pluginokat.

Csak szólok, hogy már dörömböl a v4. Nem sok idő kell és használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6047) Gerzsi válasza ozveo (#6044) üzenetére


Gerzsi
tag

én updateltem és nekem simán ment azóta sincs baj vele

(#6048) ozveo válasza Gerzsi (#6047) üzenetére


ozveo
tag

Le tudnád írni hogy hogy csináltad, Nem használsz semmilyen omv-extra plugint?

(#6049) Flowtation válasza lovi27 (#6046) üzenetére


Flowtation
őstag

Elméletileg ez nem bántja az adatokat, igaz? Mert akkor én is megpróbálom, úgyis lemezváltás előtt vagyok, egy próbát megér.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6050) lovi27 válasza Flowtation (#6049) üzenetére


lovi27
addikt

Az adatoknak mindegy, de azért az egyéb tulajdonságaival kicsit legyél képben.
Tessék

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.