Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) tradeelek11


tradeelek11
Topikgazda

#15000
Milyen joggal futtatod a Transmissiont?
User vagy root?

[ Szerkesztve ]

(#15002) Kris87 válasza tradeelek11 (#15001) üzenetére


Kris87
aktív tag

A top parancs futtatásakor a transmission sorban, user oszlopban admin szerepel. Majdnem mindenhol máshol pedig root. Ha ez jelenti azt, hogy milyen joggal fut, sajna nincs nagy gyakorlatom linuxban, csak próbálkozok. :)

(#15003) tradeelek11 válasza Kris87 (#15000) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Annak a felhasználónak akinek a
- PUID=(nálam)1000
- PGID=(nálam)100
megatad a Transmission stackjébe,
van írás olvasási joga a felcsatolt mappához?

példa nálam a dockerusernek puid=1000, pgid=100
ezzel hivatkozok rá a stackben.
OMV, Felhasználók, Jogosultságok, amelyik mappát elérheti pipáld be az Olvasás/Írást.
[kép]

De stigma kollega nagyon szépen leírta itt az elején:
[link]

(#15004) tradeelek11 válasza Kris87 (#15002) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

A lényeg mi a stackben a, PUID és PGID ?
Hoztál egyáltalán létre felhasználót?

(#15005) stigma válasza Kris87 (#15000) üzenetére


stigma
addikt

Hi, lényegében hasonlót mondanék, mint tradeelek11 kolléga írt.

Én inkább azt próbálnám ki, hogy:
- biztos van egy felhasználód, akinek megadtad OMV-n belül a jogot erre a felcsatolt meghajtóra, hogy tudjon írni. Ha nincs akkor hozz lére egy új usert és állítsd be OMv-ben az írás + olvasási jogot.
- Ezt tesztelheted hálózaton,SSH-n ha belépsz az új/régi userrel tudsz bele írni vagy sem.
Fontos...ez a felahsználó ne a root vagy admin legen hanem egy másik független.
- Ezek után futnék neki dockernek. Docker mappák mint mindenki által írható, ezért ott max PUID és PGID értékeket kell megadnod.
SSH-n belépve az új felhasználónevednek így kérheted le az azonosítóit :
id újfelhasználóneved

Ha minden működik akkor mennie kell a letöltésnek, de ez 100% hogy jogosultság gond, akkor nem ment.
A többi konfiguráció megfelelő szerintem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15006) sztanozs válasza Kris87 (#15000) üzenetére


sztanozs
veterán

forceuid,forcegid kell a mountba, hogy dockerrel működjön. ráadásul az uid/gid mezőt úgy kell beállítani, hogy a docker usere elérje. Célszerű olyan gid-et megadni, amiben a rendszerben levő userek vannak (pl users), és a dockerbe is ezt a gid-et megadni. Emellett a group jogokat is RW-re (vagy rwx-re) kell állítani: file_mode=775,dir_mode=775
Most root/root-ra van állítva, szóval az biztos nem lesz jó.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15007) Kris87 válasza sztanozs (#15006) üzenetére


Kris87
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket, próbálgatom sorban. Eddig azzal próbálkoztam, hogy Portainerben a transmission Duplicate/edit menün belül, mielőtt rámentem a Deploy the container gombra, az Env lapfülön a PUID / PGID értéket átírtam 0 / 0-ra, így root-ként fut, most megy, de gondoltam, hogy nem ez a helyes megoldás. :)

(#15008) nagyfejü válasza lovi27 (#14999) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm

(#15009) Multibit


Multibit
veterán

OMV-szűzként összedobtam egy NAS-t Odroid-H2 alapon (Samsung EVO960 SSD + Seagate Ironwolf HDD). Viszonylag minden simán ment (bár a HDD-t addig nem engedte használni, míg nem csináltam rajta egy gyors törlést). Dockerben jelenleg ketyeg egy Transmission.
Lenne egy-két kérdésem.
Az OMV tűzfala alapértelmezetten megengedő, vagy tiltó?
Lehet hivatkozni az OMV-re 127.0.0.1 IP-vel?
Vajon miért kell kötelezően kitölteni a forrás IP mezőt a tűzfalban? (nekem nem engedte menteni a szabályt e nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#15010) Multibit válasza Multibit (#15009) üzenetére


Multibit
veterán

Válaszolok magamnak :B Az OMV tűzfala alapértelmezetten megengedő.

(#15011) lovi27 válasza Multibit (#15010) üzenetére


lovi27
addikt

Úristen! Képzeld el mi lenne itt, ha fordítva lenne az alapértelmezett.
Mivel szinte mindenki egy router tűzfala mögül látja a nagyvilágot, nem kritikus a helyzet.

(#15012) KRM válasza stigma (#14968) üzenetére


KRM
csendes tag

Mi már megbeszéltük ugyan privátban, de akkor kiírom ide is, hátha jól jön még a plusz info valakinek.
A Nextserver.hu-n vettem a .hu domaint, de vehettem volna a Rackhostnál is, mert a Nextserveren megy keresztül a folyamat hozzájuk. Ha feltételesen bejegyzett státuszba teszik, onnantól lehet a cloudflare-rel is vacakolni vele. Jan 9én intéztem a dolgot és még aznap tudtam használni, most vasárnap, azaz 17-én lett véglegesen bejegyzett állapotban.

(#15013) stigma válasza KRM (#15012) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, bocs, hogy nem írtam vissza, nálam is sikerült bereggelni, de valamiért ugyanaz a bajom mint a .com-os domain-el, szóval eddig én vagyok szinte az egyetlen akinek problémája van ezzel. Proxied módban Error 522-t kapok, kifejteni nem akarom , de egyszer láttam hasonlót.
Már elég sokmindent kipróbáltam, írtam cloudflare-nek is de sajnos megoldás nincs.
Probléma forrása lehet a Google cachelt namserverei lesznek, amin tárolja az eléréseket, de most lehet orbitális hülyeséget írtam.
Sima DNS only módban pöccre 1-2 mp alatt bejönnek az oldalak, de ezzel a biztonság csökken.
Találtam 2-3 fajta megoldást Proxy Manager-hez , swaghoz illetve a legjobb lenne még Traefik-et kipróbálnom, de jelenleg elég offline vagyok mostanság mert sok a dolgom.

Amúgy köszönöm a segítséged, ha még nem írtam volna. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15014) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

OMV5-ön, docker-ben futtatok Qbit torrent-et minden működik. Régebben Transmission-t használtam és ott volt arra lehetőség, hogy ha egy mappába bedobok egy torrentet, akkor elkezdi tölteni automatikusan a downloads mappába. A kérdésem az lenne, hogy ezt meg lehet oldani Qbit-nél is? Ha igen hogyan? :F

Próbáltam azt, hogy OMV-ben létrehoztam egy mappát hotfolder néven, amit meg is osztottam, majd ezt a docker-compose.yaml-ben meg is adtam. De nem jártam sikerrel. A webes felületen is megpróbáltam hozzáadni, de az sem volt jó. :(

Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lehetne ezt megoldani, ha egyáltalán meg lehet? :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#15015) lovi27 válasza aerol (#15014) üzenetére


lovi27
addikt

Meglehet! Nem használom a qB-t a túl agresszív internethasználat miatt, de megnéztem a beállításokat a webes felületen és rögtön ott van amit keresel. Ő Monitored Folder-nek hívja.
Ahhoz hogy elmentse a beállítást a sor végén használd az Add Torrent File jelet.

Még annyit, hogy a docker használata miatt nem lehet tetszőlegesen mappákat megadni a programoknak, mert elvileg nem garázdálkodhatnak szabadon. Ezért első próbának ajánlott a szabályokat követni. Hogy utána ez mennyire lesz kiterjeszthető az már más kérdés.

(#15016) kokopo válasza kokopo (#14427) üzenetére


kokopo
aktív tag

Telepitve a Plex ( 14441 lovi27 leirasa alajan )
Mukodik is, de ugyanazon filmeknel ugyanugy csuszik a hang
Bekapcsoltam valami transcoding-et, de nemsegitett
Van valami mas beallitas?
Koszi

(#15017) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a qbit és a transmission se rakja át a letöltött fájlt a set location -ra. Illetve a transmissiont hiába állítom be letöltésének az /srv/xxxx/ Videók mappát, nem oda tölti, hanem a complete és incomplete mappákba a Videók mellé...

OMV 5 + docker

Elmelitleg a jogosult rendben van, mert a meghajtóra tölt.

-- PSN_ID: GerY2123

(#15018) Patice válasza gery2123 (#15017) üzenetére


Patice
nagyúr

Pedig ez jogosultsági probléma.
Docker paraméterekben a megadott usernek van írási joga a célmappára?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15019) stigma válasza kokopo (#15016) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Transcoding-ot kapcsold ki , mert felesleges szerintem.
Az arra jó ha egy jobb filmed ami mondjuk FullHd, és egy Hd-s eszközön nézed akkor átkonvertálja valós időben a képet és hangot, amihez a Plex-en futattott procidat fogja használni és elég előforrás igényes. kb i5-ös proci kell hozzá minimum, hogy menjen egy

A hangcsúszás csak a Sasmungnál van ilyenkor is? Más film vagy sorozat esetén is van ilyen?
A samsung TV-n lévő Plex appot használod?
Próbáld ki böngészőből esetleg ha ott nincs baja akkor valami TV nyüg lesz.
Plex helyett az Emby szervert ajánlom, hálózaton látni fogja szerintem a TV-d, de várd meg a többiek véleményét is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15020) stigma válasza gery2123 (#15017) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ahogy Patice is írja jog probléma igen.

Konficuráció alatt mit adsz meg a docker compose fájlban vagy Portainerben?
/srv/xxxx/: /downloads

Mikor szeded a filmet és a webes felületen kell megadni mappát akkor ezt adod meg?
/downloads/Filmek vagy /downloads/Sorozatok

Nálam ilyen jellegű probléma se Transmission se Qbit-ben nincs.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15021) gery2123 válasza Patice (#15018) üzenetére


gery2123
őstag

Stigma és Patice! Köszönöm szépen. Megvan a gond.

"Mikor szeded a filmet és a webes felületen kell megadni mappát akkor ezt adod meg?
/downloads/Filmek vagy /downloads/Sorozatok"

Ez volt a gond én ott is az /srv/xxx... Adtam meg
Úgy néz ki jó

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#15022) kokopo válasza stigma (#15019) üzenetére


kokopo
aktív tag

A hangcsuszas csak a Samu-nal van (az ujabb model LG-n ugyanaz nem csuszik) es csak annal a par .mkv-nal
Azert probalom a Plex-et, mert a tv, a sima DNLA megosztas-al is csuszik a hang, ugyanezen file-ok eseten
Kiprobalom bongeszobol ...

(#15023) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Sziasztok!
Járt még így valaki qbittorrent frissítés után?
[kép] :Y
BT_backup is full üres... :W
Persze maguknak a letöltött fájloknak semmi bajuk.

(#15024) lovi27 válasza kokopo (#15022) üzenetére


lovi27
addikt

A DLNA egy átviteli protokoll. Nem értem mit vársz a Plextől, ha a DLNA szolgáltatását használod. Ők sem térnek el a szabványtól. Akkor lehetne mást várni, ha nem kapcsolod be a Plex DLNA-t és a telepíteni tudod a Plex saját lejátszóját.

(#15025) lovi27 válasza XxKristof9xX (#15023) üzenetére


lovi27
addikt

Nem véletlenül hangoztatom, hogy feleslegesek és nem ajánlottak (nem én találtam ki) az automatikus docker frissítések!!
Ezek jellemzően nem biztonsági frissítések mint például a patch keddek a Windowsnál vagy mint az Android havi biztonságiak, hanem funkcionális változtatások. Ha nem követi valaki az új tulajdonságokat, nem tudja kihasználni sem és nem ér semmit a frissítés.
Ráadásul csak úgy megszakítják az adott program működését... Nem kell csodálkozni.

A tanulság! Legközelebb manuálosan kell frissíteni és akkor amikor nincs letöltés, nincs seed.

(#15026) XxKristof9xX válasza lovi27 (#15025) üzenetére


XxKristof9xX
csendes tag

Új frissítés nem feltétlenül csak új funkciók behozatalát jelenti hanem még bug fix vagy patch-et is ezért hagyom, hogy mindig frissítse magát. Meg a manuális frissítéshez abszolút nem értek...

Valaki tud esetleg egy data recovery programot OMV5-höz? :D

[ Szerkesztve ]

(#15027) lovi27 válasza XxKristof9xX (#15026) üzenetére


lovi27
addikt

A manuális frissítés csak annyit jelent - már volt róla szó, hogy például nem automatikusan egy beállított időpontban futtatod a watchtowert, hanem egyszeres módban, azaz frissítés után leáll, és a Portainerben kézzel indítod a konténert.

De parancsban is csak ennyi: docker container update CONTAINER

Persze, ez csak egy jó tanács. Mindenki szívassa magát úgy ahogy neki tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#15028) XxKristof9xX válasza lovi27 (#15027) üzenetére


XxKristof9xX
csendes tag

De mi a biztosíték arra, hogy ha időközönként manuásan futtatom le akkor nem járok így?
Mert maunálisan is ráfrissíthettem volna erre ami szétbarmolta a qbitorrentem.

(#15029) lovi27 válasza XxKristof9xX (#15028) üzenetére


lovi27
addikt

Az a garancia ahogy írtam, épp nem csinál semmit a letöltő program. Akkor mit barmol szét?

De amúgy sem történt akkora katasztrófa. Ha jól látom csak elvesztetted a seed-eket.
Ha nem nyúltál semmihez a helyükön ott vannak a letöltött fájlok. Visszamásolod letöltéshez a torrenteket. A program észreveszi már ott vannak letöltve, leellenőrzi változott e rajtuk valami és ha nem, újabb letöltés nélkül folytatja a seedelést. Sőt, ha volt megszakított letöltés azt is onnan folytatja.

(#15030) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Köszi a segítséget, csak nekem az a bajom hogy a torrenteim össze vissza vannak éppen ahonnan feltöltöttem a qbitbe. Szóval két lehetőségem maradt vagy magról letöltöm újra mind a 200 torrentet vagy valamilyen recovery programmal vissza keresem a fájlokat csak nehezití a dolgot hogy ntfs a hdd fájlrendszere és alapból nem ismerek linuxra recovery programot főleg nem konzolosat... :))

(#15031) sztanozs válasza XxKristof9xX (#15030) üzenetére


sztanozs
veterán

külső volume-ban volt a config könyvtár? lehet, hogy az onmounted volumes-ban megtalálod az előző docker által használt volume-ot, rajta a fájlokkal. Célszerű a dockerek által felcsatolandó volume-okat kézzel létrehozni és rendesen bekofigurálni a létrehozáskor (vagy a már létező fájlrendszerbe mountolni).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15032) XxKristof9xX válasza sztanozs (#15031) üzenetére


XxKristof9xX
csendes tag

Kézzel hozzáadott config mappából dolgozott , és most az abban lévő BT_backup lett teljesen üres

(#15033) KRM válasza stigma (#15013) üzenetére


KRM
csendes tag

Ha már Cloudflare-t használsz, próbáld ki az ő névszervereiket, az 1.1.1.1 és a 1.0.0.1 címen. Vagy Opendns, nem tudom mi van velük manapság, régen jók voltak, aztán ahogy egyre többen használták, úgy lassult, de bem vészes, csak a nagyobb oldalaknál észrevehető.

Én egy ideje apránként szabadulgatok meg a Googletól, csak annyit hagyni, amennyi minimum kell. A Protonmail-ért is inkább fizetek.

(#15034) kokopo válasza lovi27 (#15024) üzenetére


kokopo
aktív tag

Koszi
Szetnezek a beallitasok kozt (jobban), es megnezem hogy lehet-e hasznalni a Samun a Plex sajat lejatszojat.

[ Szerkesztve ]

(#15035) stigma válasza KRM (#15033) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen amióta a cloudflare-t ismerem ~ 1,5 éve minden Google DNS-t "kigyalultam" és csak a Cloudflare nameservereket használom (1.1.1.1,1.0.0.1)
routerben és pihole-ban tuti ez van beállítva, de most hogy mondod az OMV-ben az Interfacek-nél lehet hogy a Google van beáálítva (8.8.8.8).

Ha hazaértem megnézem és kicserélem 1.1.1.1-re.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15036) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Az omv t ujra kell raknom. A hozzáadott fájlok ró l lehet mentést csinálni?
Vagy ujra be kell állitgatni a hdd ket?
üdv

(#15037) lovi27 válasza nagyfejü (#15036) üzenetére


lovi27
addikt

Ha a hozzáadott alatt a megosztásokat érted, akkor azokat újra meg kell adni. Pláne most célszerű, amikor változott a megosztási mód. (by-UUID).
De ez nem olyan sok munka.

(#15038) lovi27


lovi27
addikt

Érdekességképpen.
Le volt állítva a Proxy Manager-em, amit tegnap este 9 óra után indítottam újra.

Ez a terhelési diagram. Jól látszik amikor bekapcsoltam történhetett valami más is, futtattam még a watchtower-t. Frissített 5 konténert, de utána egy magasabb nyugalmi terhelési szinttel működik tovább a rendszer. A fene se tudja mire kell ez neki, de nem túl szimpatikus.
Ráadásul tegnap több filmet is megnéztünk, ami egyáltalán meg se jelenik a diagramban annyira nem okoz terhelést. Igaz, olyankor csak lassú fájlátvitel történik, mert dedikált lejátszót használok.

Persze tudom, van megoldás csak látszik a kényelemnek, a kellő tudás hiányának ára van. ;]

(#15039) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan gyártó, ami a NAS-t OMV-vel árulja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15040) Vektor77 válasza cigam (#15039) üzenetére


Vektor77
tag

HP microserver :D

(#15041) cigam válasza Vektor77 (#15040) üzenetére


cigam
félisten

Pf... Akkor piaci rést találtam: Nekem olyan házikó kellene, mint az ICY BOX IB-RD3620SU3, megfejelve azzal, hogy Raspberry Pi is elfér benne.
Nézegettem ezeket minipc-ket (NUC), de ezekben nincs hely a lemezeknek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15042) Multibit válasza cigam (#15041) üzenetére


Multibit
veterán

Nézegettem ezeket minipc-ket (NUC), de ezekben nincs hely a lemezek.
Ha nem ragaszkodsz az out-of-box mini PC-khez, és belefér egy enyhe DIY, akkor azért akad ilyen. Nem szép, de legalább ocsmány ;]

(#15043) cigam válasza Multibit (#15042) üzenetére


cigam
félisten

Nem lenne szem előtt, de azért ragaszkodnak a fém házhoz, és a csendes működéshez.
PL. [Kolink satelite]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15044) Multibit válasza cigam (#15043) üzenetére


Multibit
veterán

Én is ragaszkodtam a fém házhoz, egy ideig... Ha ODROID-H2 alapú NAS-t épít az ember 3.5"-os HDD-kel, akkor el kell engedjen egy-két kényszer képzetet :K

(#15045) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziaztok!

Segítsétre volna szükségem, egy J4105/25 esetében.
Összefoglaló / 5. A billentyűzetkiosztás legyen: magyar. - ok
Majd CD meghajtót keres, de ezen nem tudok átlépni.

Olvasgattam, keresgéltem, de nem találtam idáig a megoldást (Rufus, Yumi, Unetbootin).
Nem vagyok járatos a Linux alapú rendszerek telepítésében.

(#15046) buca84 válasza KRISSTUS (#15045) üzenetére


buca84
őstag

Ha van optikai meghajtó, vagy usb-n tudsz csatlakoztatni egy laptop cd/dvd meghajtót, írd ki cd-re és úgy telepítsd.
Nekem sem ment pendrive-ról. CD-ről meg pikk-pakk települt.

(#15047) KRISSTUS válasza buca84 (#15046) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nincs már optika meghajtóm.

(#15048) Multibit válasza KRISSTUS (#15045) üzenetére


Multibit
veterán

Jól értem? Kiírtad a telepítőt egy pendrive-ra. Boot-oltál róla, majd miután a telepítési folyamatban eljutottál a billentyűzet kiválasztásig, utána a telepítő optikai meghajtót keresett és emiatt nem lépett tovább? Tedd be ide, kérlek a vonatkozó screenshot-okat (akár mobillal készült is jó).
Nem lehet, hogy valamelyik BIOS beállítás kavar be? Nálam - szintén J4105 alapú PC-vel -, gond nélkül végigment a telepítés. UEFI + NVMe SSD + Rufusszal készült boot pendrive. Az adatlemez kábelét csak később csatlakoztattam.
Mielőtt Rufusszal elindult volna az ISO kiírása, nem jelezte a Rufus, hogy szüksége van még komponensekre, nem kérdezte, hogy letöltheti-e a netről? Gugliztam egy kicsit, még azt írták hasonló problémánál, hogy USB3 helyett USB2 porton próbáld a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#15049) KRISSTUS válasza Multibit (#15048) üzenetére


KRISSTUS
tag

Igen pontosan ahogy írod.
Az optikai meghajtó elérési útját is meg lehet adni: /dev/cdrom
Egy oldalon olyan leírást találtam, hogy ezt kell beírni: /dev/ssd - hiba maradt.

Nekem csak a telepítő Pen van rádugva és egy SSD az OMV-nek (amin van egy Win. - bár ez csak nem kavar be).
Olvasgattam, hogy mások is belefutottak már ebbe a problémába, csak a megoldást nem találtam meg. Próbáltam már Rufus, Yumi, Unebootin -al megírni a Pen-t, de a hiba maradt.

A lap csak az UEFI-t kezelí (nincs legacy)
Próbáljuk meg az elejétől, hátha a telepítőt rosszul készítettem el.
Rufus-t mire kell állítanom?

(#15050) Multibit válasza KRISSTUS (#15049) üzenetére


Multibit
veterán

Semmit nem kell átállítani a Rufus felületén.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.