Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) stigma válasza lovi27 (#7900) üzenetére


stigma
addikt

:R

Hát nem tudom, semmit sem állítottam, igaz haverom cumóját teszteltük tegnap, mindent áramtalanítottam és lekapcsoltam (de ettől max a boot sorrend az ami változhatott max).

No para annó volt egy hozzáoszlásom (Link), már megoldódott,viszont valamit nem értek.

Amiket csináltam: (ezzel nem működött)
- usert, csoportot, jogosultságot mindent kiszedtem, leszedtem, Alkalmazás, restart a NAS-on.
- Jogokat elvettem mint a samba megosztásból mind a Torrent letöltései user-től(deiabn-transmission)
Előről mindent hozzáadtam ,de meg sem moccant.

amitől jó lett 2 perc alatt:
- Ismét hozzáadtam egy új felahsználót (stigma:megosztas) majd Samba + jogokat beállítottam.
- Ehhez a felhasználóhoz Tagnak hozzáadtam a deian-transmission-t egyből megoldódott a probléma.

Ugye nekem sajnos OMV-t nem tudtam direktben feltenni, ezért első körben Debian netinstall-t nyomtam majd arra telepítettem OMV-t (kb amúgy ugyanazt a funckiót látja el mindkettő amúgy).

Sajnos ha restartolok még mindig nem indulnak el automatikusan a torrentek, de majd ha lesz időm 2-3 hét múlva megcsinálom és felteszek mindent újra, és mindent resetelek.

Köszi a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7902) lovi27 válasza stigma (#7901) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kellett volna új felhasználó, csak kellett volna egy Megosztott mappák / Reset Permissions (Clear ACLs) klikk a könyvtárakra. Ugyanis a megosztások megszüntetése nem törli automatikusan. Például, ha töröltél felhasználókat, akkor az ACListában lehetnek ún. ezres felhasználók (1001, 1002, stb.) és ezeket is így tudod törölni.

A torrent újraindulást már másodszor írod, de nem tudok rá mit mondani. Ritkán torrentezek, ráadásul a NAS-t folyamatosan, kikapcsolás nélkül használom. Ha meg mégis kikapcsolom, nem hagyok félbe letöltést. A folytatással lehetnének gondok, ezért előtte inkább befejezem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7903) stigma válasza lovi27 (#7902) üzenetére


stigma
addikt

Köszi azért.

Mivel NTFS a fájlrendszerem, ezért nincs ACL menüpontom, szürke sajnos.
Fájlrendszert cserélni nem nem szeretnék, mert akkor vesznek az adataim (HTPc-ről jövök melyen Windows10 volt eredetileg)

Gépet én sem kapcsolom ki soha, de ez valami olyasmi gond lehet ami debian-al kapcsolatos, mert szerintem ezenkívül omv-ben mindenre indítás után azt írja hogy active.

Sebaj, ennyi nyűgöm legyen max, semmi más, lények hogy menjen jó sokáig.

Segítséget köszönöm szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7904) vadkörte


vadkörte
addikt

Elmesélnék egy kis történet.
Egyik barátom 2016-ban vett egy MAXTOR (Seagate lemezes) külső HDD-t. Az elmúlt hónapokban sokat töltött egy LG SMART TV-re kötve.
Pár napja szólt, hogy a lemezzel lehet valami gond, mert a letöltései megálltak a LED-je folyamatosan világít a PC-t meg fagyasztja. Reset után nem éri el. Kérte nézzek rá.
Elhoztam de se az asztalim (W10Pro) se a lapos (Manjaro) nem érte el. Szétszedtem - szétfeszegttem - és egy USB-s SATA adapterre kötöttem, de így sem látta semmi. A saját ORICO külső házammal sem.
Végső megoldásként megpróbáltam a NAS-t, 2. vagy a 3. nekifutásra kb. 25 perc darálás után ugyanezzel az adapterrel látta és kezelte. A S.M.A.R.T. jelezte, hogy valami nem kerek a lemezzel. Mondjuk erre nélküle is rájöttem.
A külső lemezemre átmásoltam MC-vel a vackait. A kb. 930GB-nyi adat (valós adat, adattartalom néklüli helyfoglalás, stb...) kb. 38 óra alatt kúszott át 3,5-6,8MB/s sebességgel a lemezemre.
Amikor végzett töröltem a filerendszert (NTFS) majd formáztam a NAS-sal EXT4-re, hogy az asztalimmal futtathassak egy HDSentinel-t. Jól sejtettem, a lemez döglött. 9%-os a kondíciója. 2552 hibás és 2552 gyenge szektorral.
Mondjuk úgy, hogy az OMV-nek köszönheti a csóka a vackait. Ezen és egy vén dual Atom-os "NAS"-on kívül nem boldogult vele semmi. A cuccai egyelőre nálam vannak, majd ad lemezt, hogy elvihesse.

Üdv. V. Körte

(#7905) lovi27 válasza vadkörte (#7904) üzenetére


lovi27
addikt

Én úgy gondolom, a barátod inkább a te kitartásodnak köszönheti, mintsem az OMV-nek, hogy ennyi adatot sikerült megmenteni. Nem megbántva érzékeny 'lelkét' az OMV-nek, de itt a történetben több mással is lehetne helyettesíteni... :D

(#7903) stigma
Persze, hogy szürke, mert az OMV nem támogatja, nem ajánlja az NTFS fájlrendszer használatát. Az NTFS nincs az ajánlott öt fájlrendszer között, így nem kezeli annak a hozzáférési listáját (ACL) sem, vagy hívja akárhogy is a Microsoft. Pedig annak is van!

(#7906) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Sziasztok, most láttam, ezt a videót. Lehet ilyet az OMVvel is? (2-esem van ha jól emlékszem). Rákalapálható ez a "Docker" vagy mi? Esetleg van built in verzió? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7907) eastsider válasza sad_Vamp (#7906) üzenetére


eastsider
nagyúr

OMV 4-en használok dockert. minden is abban fut

(#7908) g0dl válasza sad_Vamp (#7906) üzenetére


g0dl
addikt

Persze, az omv (különösen ahogy én használom) "csak" egy kellemes felület egy csomó beállításhoz.
Debian-on (is) megy a docker, sőt 4-es változaton van rá felület is.

A videót nem néztem végig, csak belepörgettem, és itt meg is álltam, és nem hagynám szó nélkül

Nálam az ilyen picit aláássa a bizalmat.

(#7909) sad_Vamp válasza g0dl (#7908) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nálad alááshatja, én azt sem értem mire célzol.... :N

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7910) fonok87 válasza sad_Vamp (#7909) üzenetére


fonok87
aktív tag

Cash=/=cache :) Ha helyesírási hibát lát az ember, pláne ha kicsit grammar nazi, mint pl én, akaratlanul megkérdőjelezi a mögötte lévő hozzáértést - akkor is, ha ezen kívül nincs rá alapja. Itt ráadásul nem simán helyesírási hiba, a szó értelme változik meg az elírás által (persze a szövegkörnyezettel együtt értelmezhető, de ez minket nem hat meg :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#7911) Patice válasza fonok87 (#7910) üzenetére


Patice
nagyúr

Miért, ha kriptovalutát bányászik a szerver, akkor akár még van is értelme az elírásnak. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7912) sad_Vamp válasza fonok87 (#7910) üzenetére


sad_Vamp
őstag

OMFG 1 betűt írtak el, így kellett volna írni:

"caching"

ez lehet hogy nekünk ég és föld, de USAban "kes(h)ing"-nek ejtik mind2őt... simán betudható az olyan tévedéseknek mint a "Your" vs "You're" nekünk teljesen életidegen hogy miért, mert felénk először írni-olvasni tanulunk meg angolul később beszélni... ők fordítva. (sőt amikor többet kommunikáltam angolul a szokásosnál; azt vettem észre, hogy én is itt ott felcseréltem a 2őt sajnos)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7913) fonok87 válasza sad_Vamp (#7912) üzenetére


fonok87
aktív tag

Nem nagy hiba, csak van akinek jobban bántja a szemét mint kéne. Ez emberfüggő - téged pl nem zavar. Annyira egyébként engem se, hogy ne higyjek valakinek aki láthatóan többet tud egy témáról mint én. Csak kicsit OCD-szerű reakciót vált ki néha :)

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#7914) g0dl válasza sad_Vamp (#7912) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem egyáltalán nem egy betű elírásról van szó, ez lenne pl. a ceching.
Ez így egészen más szó, ami ráadásul számos összefüggésben értelmes is lehet egy ilyen ábrán.

Mit mondott bíró úr, öt év? Nem, kötél.

(#7915) Pelican válasza g0dl (#7914) üzenetére


Pelican
őstag

Miért csak a második betűt lehet elírni? A harmadikat miért nem? :)
Egyébként sokkal könnyebb olyan elírást csinálni, ami amúgy értelmes, mert azt nehezebben veszi észre, aki erre hajlamos...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7916) lovi27


lovi27
addikt

Szerintem nem elírásról van szó. A beszúrt képen is leírta helyesen a gyorsítótár szót, és ezt a szerveres formát még más ábrán is használja ugyanígy. Ezért úgy gondolom - végignézve a videót - inkább szójátékról van szó. Tudatosan használja figyelem felkeltésre, hogy ha valamit felgyorsítunk, azzal időt takarítunk meg és az így nyert időben plusz pénzhez juthatunk. Vagy valami hasonló. A lényeget értjük, az ilyen finomságokon morfondírozzanak csak az angol anyanyelvűek. Mi ápoljuk, védjük, gondozzuk a mi gyönyörűséges magyar édes anyanyelvünket!

(#7917) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Eleg regota ketyeg nekem egy 3.0.92 egy kis gepen. Erdemes ezt frissiteni valamire? Nem foglalkoztam vele eddig, mert nem volt gondom vele, viszont egy ujratelepites utan elfelejtettem a jelszavakat, igy be kellett lepnem :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#7918) lovi27 válasza soldi3r (#7917) üzenetére


lovi27
addikt

Jó napot! :DDD
Ha jól gondolom sikerült belépned. Ha így van és nem hiányzik semmi funkció, használd tovább megelégedéssel. Ha viszont valami okból újra kell telepíteni az OMV-t, akkor már legújabb verziót tedd fel.

(#7919) soldi3r válasza lovi27 (#7918) üzenetére


soldi3r
veterán

Persze, a belepes megoldodott. Semmi gondom vele, akkor meg marad egy darabig. Koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#7920) sad_Vamp válasza eastsider (#7907) üzenetére


sad_Vamp
őstag

okés, felraktam az OMV4-est.... látom vannak valami docker repository-k ( de bevallom nem értem hogy működnek)
és ezt steam chache DNS-t hogy lehetne belekalapálni?

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7921) KaiotEch válasza sad_Vamp (#7920) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én arra nem jöttem még rá, hogy mire is jó ez a docker. :U

(#7922) sad_Vamp válasza KaiotEch (#7921) üzenetére


sad_Vamp
őstag

kb mint a virtual machine, csk kicsit más alapokon. szeretném ezt a cahce-server témát megpróbálni, de mivel nem látom át az egészet, instant megoldás pedig nincs, jó lenne ha valaki tudna segíteni :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7923) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Próbálgatom egy rövid ideje az OMVt, ma beléptem a webes felületen és frissítettem az elérhető modulokat, majd el kellett mennem pár percre. Mire visszajöttem már kijelentkezett és azóta nem is enged visszajelentkezni a rendszer, rossz jelszóra hivatkozva. Próbáltam SSHn módosítani az omv-firstaid segítségével a jelszót, de ezt kapom:

Updating control panel administrator password. Please wait ...
ERROR: Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; usermod --password '$1$oxJrhtuc$NIDJEvnyFvmshkXH3R7rH/' admin 2>&1' with exit code '1': usermod: cannot lock /etc/passwd; try again later.

Van valami ötlet, hogy hogyan tudnék továbblépni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7924) lovi27 válasza CactuS (#7923) üzenetére


lovi27
addikt

Ilyen esetekben néha 'csodát' művel egy egyszerű újraindítás. Ez főleg akkor lehet hasznos, amikor valaki ritkán frissít és ezért több mindent frissít egyszerre.

A firstaid menüben van több tisztítási lehetőség is. Próbálkoztál velük?
Az SSH felületen a frissítés (apt-update, apt-upgrade) nem mutat semmi rendelleneset? Vagy esetleg az apt-autoremove vagy az apt-autoclean parancsok.

[ Szerkesztve ]

(#7925) CactuS válasza lovi27 (#7924) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi, kipróbáltam a parancsokat és igazából apt update ugpradenél is azt magyarázta, hogy írásvédett a filerendszer. :F Újraindítottam, viszont már nem állt fel a rendszer. Megakadt és közölte, hogy kell neki egy fsck. Azt lefuttattam, kijavította a hibákat és most megy minden.

Hogy őszinte legyek ez egy kicsit ijesztő. :B Egy régebbi DS214-est szeretnék idővel kiváltani valószínűleg egy HP microszerverrel és arra kerestem szoftvert (a DS214-es megosztásokat valamiért nem komálja az office365 és a 2016-os kliensek állandóan szétfagynak az exceleken). Összeraktam egy régebbi alkatrészekből egy teszt rendszert, nyilván sokkal jobban pörögeti a sok ezer word/xls filet, mint a kis ARM-os csoda, csak hát örülnék ha éles adatokkal ilyet nem játszana el egy frissítéskor. :B Ez mennyire gyakran szokott előfordulni? (A hardverelemek nem mai darabok, szóval akár hardveres hiba is lehet, nem akarom a szoftver nyakába varrni, bár eddig ilyen nem produkált)

Amire viszont még nem jöttem rá, hogy nálam miért nincs a telepíthető owncloud a listában. Külön hozzá kéne adnom egy Repositoryt?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7926) sad_Vamp válasza CactuS (#7925) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nekem most hogy újraraktam a rendszert 1ik HDD-n levő megosztott mappa bohóckodik (először azt hittem elszált a HDD de nem annak szerencsére semmi baja), nem tudom mi lehet gond. de még nem is foglalkoztam vele, először a docker/cacheserver részt akarom megcsinálni. Valamit ír is induláskor, majd lefényképezem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7927) Dadan01 válasza CactuS (#7925) üzenetére


Dadan01
senior tag

Mióta fut az omv 3 nálam, kb egy éve, semmit sem frissítettem, pont az ilyenek elkerülése végett. A rendszer lemezed szerintem meg döglődik, a régi ssdm csinálta ezt heti 1-2 alkalommal, majd a kukában landolt.

(#7928) Pelican válasza CactuS (#7925) üzenetére


Pelican
őstag

Valszeg HDD hiba volt.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7929) python1 válasza Pelican (#7928) üzenetére


python1
veterán

Bakker, lehet nálam is ez lehet a probléma,most,hogy emlegetitek nem volt 100%-os a HDD amire telepítettem.

(#7930) CactuS válasza Dadan01 (#7927) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én jobb szeretem naprakészen tartani a szoftvereket - főleg a korábban a Synonál ugye volt a ransomware synolocker, ami a nem frissített példányokat fertőzte -. A lemez viszont lehet, hogy nem 100%-os, nem mai darab, egy öregebb WD black.

Azt esetleg tudja valaki, hogy a telepíthető modulok között miért nem látom az owncloudot? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7931) lovi27 válasza CactuS (#7925) üzenetére


lovi27
addikt

Minden op rendszert meghasaltat a rendszert tároló hibája. De hasonló a helyzet RAM hibánál is. Ezek ellen csak jó minőségű alkatrészek vásárlásával lehet védekezni. Ezeken nem szabad spórolni. Meghálálják!

Megfelelő minőségű hardver esetén egyáltalán nem jellemzők ezek a hibák. A HP mikroszerver ilyen.

Az OwnCloud-ot pluginnal már nem támogatja az OMV. Manuálisan lehet telepíteni, ha azt akarod használni.

[ Szerkesztve ]

(#7932) CactuS válasza lovi27 (#7931) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A, tervek szerint egy HP mikroszerver lesz a végleges vas, ha marad az OMV.

A manuális telepítés az azt takarja, hogy apt-get xy paranccsal telepíthető? Alapvetően egy olyan NASt szeretnék, ami tud helyi hálózaton filemegosztást, külső elérést (valamilyen cloud szolgáltatáson keresztül talán a legegyszerűbb és biztonságosabb, mivel úgy tűnik, hogy céges szintem megyünk a G suiteból az o365 felé, így akár valamilyen Onedrive integrációt is örömmel vennék). Ha van lehetőség automatizált frissítésekre, hogy önállóan elvégezze, mint pl.: a Synology féle DSMek, akkor az is egy nagy plusz pont lenne. Illetve próbálnék a lehető legtöbbet kihozni a webes felületből, nem esik le az ujjamról a gyűrű, ha gépelni kell pár parancsot, de nem vagyok egy nagy Linux guru. Ezek alapján nagyon mellélövök az OMVvel?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7933) lovi27 válasza CactuS (#7932) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, a manuális telepítés azt takarja. Az interneten, fórumokon felhajtani az adott dologhoz telepítő leírást, esetleg szkript fájlt és az abban foglat utasításokat végigcsinálni. Először kevesebb, később már több sikerrel. :)

Automata frissítésről nem tudok, De ha csak negyed- vagy félévente csinálod akkor is jó. Mint kiderült, most nálad sem ez okozta a gondot. De biztos használják úgy is, hogy nem frissítik.

Külső eléréshez a VPN szerverét használom. Nekem ezzel egyszerűbb volt. De a beállításokat első esetben sajnos minden megoldásnál végig kell szenvedni.

Nagyon biztosan nem lősz mellé az OMV-vel. Lehet, hogy egy gyári NAS-nál valamivel önállóbbnak, találékonyabbnak kell lenni a beüzemeléskor, de ha a szoftver árán megspórolt pénzt erősebb hardverre tudod fordítani, nagyon sokáig örömetek lesz benne.

(#7934) g0dl válasza CactuS (#7932) üzenetére


g0dl
addikt

Nem nextcloud most a divat?

Jut eszembe a docker repoban az is van

[ Szerkesztve ]

(#7935) stigma


stigma
addikt

Szaiztok.

Remélem nem gond, hogy most újra kérdezem, de picit szeretnék beújítani a mostani OMV-vel nálam.
HTPC-ről downgradelek NAS-ra, mert nem volt megoldható a 4k+HDR lejátszás, ezért most mint már olvashattatok régebben OMV-t tettem fel (igaz a fő rendszerem debian, mert OMV telepítőt nem engedte), eddig problémamentesen használom.
Samba + Transmission az, melyeket legfőképp használok viszont 1 hete olvasok utána mit lehetne még kihozni belőle.

Jelenleg a konfogim az alábbi:
- Asrock J4105-ITX
- 8GB ram (2x4GB 2400)
- SSD (32-es m2-es sata átalakítóval
- WD Purple 6TB

Amit gondolok és szeretnék a közeljövöben kipróbálni feltenni, az az alábbi:
- Samba
- Transmission
- NextCloud(Ez nem lenne rossz mert pár képet + adatot szívesen megosztanék másokkal is)
- Valami sync alkalmazás a telefon adatokra, mikor wifihez érnek => ez van telón alkalmazás (smbsync)
- Valami monitorozó alkalmazást, mellyel a leterheltséget(CPU,Ethernet, Memróia) nézhetném.

Router oldalon(Asus RT-87U) mivel Merlin firmware-t használok DDNS és openVP-t meg tudnám oldani mellyel a biztonságot növelném.

4k filmeket, FullHd sorozatokat Etherneten akarok/fogok lejátszani, eddig tökéletesen mennek
Szerintetek mindezt bírni fogja a rendszer? (filmezés + körbena többi dolog melyet szeretnék)

Mint olvastam elég jó dolog a Docker, mert minden alkalmazást ,,zártan" kezel, szóval így ezeket oda telepíteném.
Egyenlőre most az alap dolgok elegek nekem, viszont első körben VM-ben próbálok mi mindent, hogy hogy megy.

Mennyire gondolkodom okosan/jól?

Segítséget köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7936) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

mitől jöhetnek ezek az errorok?

Exists Service collectd

Date: Tue, 28 Aug 2018 03:18:13
Action: alert
Host: omv
Description: process is running with pid 28953

Does not exist Service collectd

Date: Tue, 28 Aug 2018 03:18:12
Action: restart
Host: omv
Description: process is not running

ugyan ez rrdcached-vel

mailben küldi

[ Szerkesztve ]

(#7937) sad_Vamp válasza stigma (#7935) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ha elfogadsz pár tanácsot:

8GB-ramot dobd ki :) (2 is elég lehet, 4 se volt még 23%-nál jobban töltve nálam) rakd valami olyanba ahol haszna lesz. SSD-t rakd át valami öreg laptopba ott több haszna lesz, a HDD-nek meg itt. (tudtommal elég sokat loggol az OMV, csak tönkretenné az SSD-t), ha ubival felosztod install után akkor meg a maradék helyre rakhatod a torrentet, hogy ne a 6TB-os cucc pörögjön állandóan, hanem az amin az OS van.

Samba, transm (vagy hát torrent), és monitorozás van alapból.

A többihez nem értek, a docker-t még én is csak most próbálom fejtegetni. (Sajnos vagy az itteni srácok sem ismerik, vagy csak nem hajlandóak segíteni).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7938) KaiotEch válasza sad_Vamp (#7937) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nemhiszem, hogy az SSD-t tönkretenné oly gyorsan, illetve HDD többet fogyaszt és több hőt is termel, ha kis hely a cél. Purple meg RED vinyók meg azért vannak, hogy 24/7-be fussanak.

(#7939) sad_Vamp válasza KaiotEch (#7938) üzenetére


sad_Vamp
őstag

és őszintén mi értelme van SSD-nek egy olyan rendszerben amit jó havonta 1x kapcsolsz ki??! :F
Én pl SSD-t nem cseszném el torrentezésre, sőt a nagykapacitású drive-ot sem szenvedtetnék vele, de lehet, hogy ez csak én vagyok. Akárhogy is, azaz SSD, többet ér egy laptopban vagy rendes desktopban, az abból kiszedett hdd pedig rendszer+torrent particóként simán elfunkcionál.

Meg amúgy is, pont az évi 1500forint fogja megmenteni a budget-et ugye? :D

Bár most látom csak 32GB-os? ....az még okés.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7940) KaiotEch válasza sad_Vamp (#7939) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyrészt ma már nem olyan drága beszerezni egy SSD-t, másrészt a fentiben leírtam, nekem pl nagyon pici a hely, fontos mennyire melegszik. Nálam 4TB-s folyamatosan fut a p2p. De meghallgatom, ha valaki máshogy csinálná, javítani mindig lehet :)

Rendszervinyónak nekem most egy 500-as HDD van benne, de már van rajta pár hibás cella, így cserélném. A nagy gépen meg kinőttem a 120-as SSD-t, ezért valszeg azt raknám ennek a helyére. Házat még mindig keresek kicsit(2-4 bay-est), de nem találok értelmes áron.

[ Szerkesztve ]

(#7941) sad_Vamp válasza KaiotEch (#7940) üzenetére


sad_Vamp
őstag

SSD tönkretételnél abból indultam ki, hogy sokan mondták akik USB-re rakták a rendszert, hogy az USB-t is pikkpakk, tönkreteszi.... az SSD valamivel időtálóbb, de az is csak flash chip(ek sokasága).

Ha nincs helyed, meg nagy probléma a meleg akkor érthető, de ő ezeket azt hiszem nem írta. Ha elfekvőben van az SSD az is más term. A kérdés annyi, volna e jobb helye, aztán ő már eldönti mi és hogyan kell neki.
Én is kinyirtam már egy 120GB-s Laptop HDD-t a NASban...de 1000éves volt, erre épp jó. Újra raktam a rendszert 1 másik öreg laptop HDD-re ezúttal 250GB, és megy tovább már 1-2 éve. Ha nem bírja, majd jön a kövi laptopos HDD (most épp egy 320as meg egy 500as van, ami SSDre lett cserélve). Mindenki máshogy csinálja.

Nekem a ház többe került mint a komplett belseje. Fractal Design Node (nemtom hányas). 6drb HDD fér el benne, a lapon csak sata van, úgy hogy PCIe-s SATA csatlakozót fog kelleni beleraknom, ha több HDD-t akarok. ami lassan érik, mert mindegyik 100GB-nyi szabadhely alatt van.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7942) Patice válasza sad_Vamp (#7939) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindenki másképp, más célra használja a gépét és másképpen gondolkodik + az igények is elég eltérőek lehetnek.

Ha az én példámat nézzük: Synology DS213-as NAS-ról váltottam épített gépre (ez már azóta frissült kicsit, most 3x8TB pörög). HDD után ég és föld volt a különbség a WebGUI használhatósága számomra. Igaz, hogy nem simogatom naponta, de gyakran belépek megnézni ezt-azt, van-e update, új csomag felrakása, terhelés megtekintése, jogosultságok állítása, stb. miatt. Valamint én Debian-ra raktam az OMV-t mert szerettem volna olyan csomagokat, szerver oldali alkalmazásokat futtatni, ami nem elérhető pluginként OMV alatt. Pl. zenehallgatás miatt előfizettem Roon Server-re, ami az OMV mellett problémamentesen teszi a dolgát. Ennek az adatbázisa az SSD-n van és otthoni hálózaton nagyon jó, hogy gyorsan betölti az infókat, képeket, stb.

A nagy kapacitású HDD-nek meg nem értem miért szenvedés a torrent?? :F :F Én mindhárom HDD-re torrentezem és onnan megy a seed is. Mindegyik bírja, hőmérsékletek rendben vannak, aktív hűtést kapnak 24/7. Leállás nincs, mert egy lassan 5 fős családot kell kiszolgálnia mindig. Erre üzemeltem be és eddig nem csalódtam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7943) stigma válasza sad_Vamp (#7937) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót, SSD ha nagyobb lenne akkor persze nem éréá meg.
Van egy 16GB-os m.2-es Sandisk SSD-m + 32SSD-m melyeket ,,játszós" SSD-nek vettem, Linux, Debian tanulni rajta és resztelgetni. Ezek közül amikot telepítenikellett az OMV-t már csak a 32 GB-ost találtam meg, mert sajnos a 16-os a költözés miatt valamelyik doboz aljára csúszott le :DDD (ezek kőkemény ára 1500, 3000FT volt)

KaiotEch: Köszi a gyors reagálást

4GB Ram HTPC miatt kellett mert Linux alatt 4 is elég volt, de Win10 volt rajta és elég sokat zabált sajnos, ezért vettem 8-at annó.(sőt amikor vettem még kb 8-9k ért vettem összesen a 8GB-ot)

Docker-t kitapasztalom, elég jónak tűnik, tudom itt nagyon kevesen használják, viszont ez egy jó kis ,,package" / platform, mert elég sok cég használja már.

Egyenlőre járom akkor utamat VM-ben tesztelgetem és ha úgy érzem hogy hogy ez kiforrott és mindent kipróbáltam és működik, akkor a NAS-t előröl elkezdem telepíteni és konfigolni.

Köszi mindkettőtöknek a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7944) doberman válasza stigma (#7943) üzenetére


doberman
senior tag

nálam van néhány "meleg starton" tartott VirtualBox guest... az SSD-ről nagyságrendekkel gyorsabban használatba tudom venni... +1 az ssdnek +1 a több ramnak... :K

8lnu

(#7945) sad_Vamp válasza Patice (#7942) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Tudtommal a torrent igénybe veszi a HDD-t, talán jobban is mint kéne.... én nem örülnék ha 100 vagy 500GB torrentezés miatt szálna el 3 vagy 4 terabyte-om (ami torrent nélkül még akár +10évig is működhetett volna) :)
Számomra ennyi mögötte a logika.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#7946) KaiotEch válasza sad_Vamp (#7945) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ennek a végére kéne járni. Mélyebben érdekel engem is.

(#7947) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Van olyan köztetek aki tartósan Amlogic "gépen" nyüstöli az OMV-t?

(#7948) Patice válasza sad_Vamp (#7945) üzenetére


Patice
nagyúr

A Syno NAS-omban 2x3TB WD RED-del toltam asszem 3 évig, pár leállást kivéve folyamatosan mentek és torrenteztek, legnagyobbrészt seed. Utána még mentek úgy 1 évet az OMV-s gépemben ugyanolyan szerepkörben. Aztán csak a kapacitásuk miatt cseréltem le őket 8 TB-osra. Vígan futnak szerintem azok a vinyók még pár évet. Ennyi idő alatt több TB-ot mozgattak meg azok a vinyók...

Én még sosem hallottam erről, hogy a torrent ártana egy vinyónak.

Korábban lehetett ilyen, de manapság nem tudom elképzelni. Amúgy meg pont a HDD halál ellen kell az offline biztonsági mentés a fontos dolgokról. És minél több garival kell venni a vinyót. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7949) Asztee


Asztee
aktív tag

Nálam is SSD-n van a rendszer , van egy régebbi 500GB-os HDD a torrenteknek és van benne - egyenlőre 1db - vadiúj 4TB-os WD Red HDD az képeknek, filmeknek, zenéknek. Tehát ez utóbbi valamelyest kímélve van.
Amúgy az OMV-hez van egy Flash Memory bővítmény , ami - ha jól tudom - azt a célt szolgálja ,hogy a rendszer ne vágja haza idejekorán az SSD-t.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#7950) KaiotEch válasza Asztee (#7949) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A Flash Memory eredetileg pendrive-hoz készült, de azt nem értem, hogy a sok logolás miért nyírná ki mondjuk az SSD-t. Hát ha egy win alatt használod az is rengeteget logol pl.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.