Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) agent_k válasza stigma (#18199) üzenetére


agent_k
őstag

- Kicsit kicsi az a swap. Nekem a VM-en 4G memóriához 2G swap-om van és abból 1G-t használ. Nálad is ez lenne vagy hasonló, de közben elfogyott. Én adnék még neki +1G-t és figyelném. Egyébként is 16G-nál már 2-4G swapet szoktunk állítani.

- cpu_iowait mindig akkor van amikor nem lehet gyorsítótárból/RAM-ból megoldani az adatkiszedést vagy írást valahogy. Nem kell vele különösebben foglalkozni, ha problémát nem okoz. Nálam amikor megindulnak a VM-ek mentései akkor is látom, hiszen lokálisan és a hálózaton is megy az adatforgalom. Csak akkor van gond, ha nem csinálsz semmit és mégis van io_wait. Akkor a lemezalrendszerrel biztos, hogy gond van, mert azzal van elfoglalva a proci.

- lehet azt is, meg azt is, hogy ha van valahol konfigja akkor átírod. Az iowait 50-ig nem probléma, ha egyébként nem befolyásolja a lemezelérési teljesítmény. Tehát, eléred a lemezt vállalható a válaszideje, tudsz filmet nézni róla ilyesmi.

- dockeres konfig fájlok mappája, az ugyanez nálam is. guest only és win10. Néha összekuszálódnak a jogok, de nem mindenhol. Nálam az ACL sem használt sokat. Le kellett vennem minden jogot az érintett fájlokról és újra beállítani. Nem mondom, hogy nálad így van, de nálam az egyes docker kontérek futtató userinek a jogai mintha nem érvényesülnének.

(#18202) stigma válasza Gabesz87 (#18200) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor hasonló a probléma, és akkor megerősítettél, hogy nem kell vele foglalkozni. :R
Elengedtem a dolgot akkor, lényeg hogy működjön még a NAs ameddig kell, tehát örökre :DDD

Látom akkor a felcsatolt mappajogos dolgokkal nem vagyunk egyedül, mert agent_k fórumtárs is írta jelen van a gond.
Míg 2-3 kattintás 1-2 perc addig nem érdekel a dolog annyira, de köszi, hogy gyorsan írtatok. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18203) stigma válasza agent_k (#18201) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infókat :R , akkor cpu_iowait -ot elengedem, mappajogokat színtúgy, mert mint írtam 1hsz-el feljebb, ami 1-2 kattintás vagy 1-2 perc max addig tudok vele élni.

Telepítéskor erre nem is figyeltem, auto-n volthagyva minden és a rendszer állitott 1GB_ra.
Swap módosítását így kell megtenni? Link

Nem szeretném elb@szni, mint a Xpenology rendszerem amit full úra kellett telepítenem :DDD , ezért ha megosztod velem, hogy kell azt szíevsen fogadom.
Debianra és OMV-re keresve( debian resize swap) nem sokmindent adott max Linux/Ubuntura. Mondjuk Debian is Linux disztró, szvóal működnie kell.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18204) Gabesz87 válasza stigma (#18203) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én mondjuk még ezzel nem találkoztam, és nem tudom kell -e foglalkoznom vele (őszintén szólva mint sok minden mást, ezt a swap-ot sem tudom, micsoda), de annyiból érdekel, hogy nekem is 16GB RAM van a NAS gépben.

(#18205) szpeti40 válasza stigma (#18203) üzenetére


szpeti40
addikt

Tudsz csinálni egy swapfile-t is, tetszőleges lemezre (ajánlott ssd) és utána azt is hozzá tudod adni a swaphoz. Pont multkor írtam hasonlóról. Én 8GB-os swapfile-t adtam hozzá még a 32GB RAM mellé, mert valamiért az alap debian telepitő csak 975MB-ot csinált.

fallocate -l 8G /swapfile
chmod 600 /swapfile
mkswap /swapfile
swapon /swapfile

A /swapfile elé írhasz lemez elérési utat is és akkor nem a root mappában hozza létre a swapfile-t. Pl /dev/sda1/swapfile

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18206) szpeti40 válasza Gabesz87 (#18200) üzenetére


szpeti40
addikt

SMART mit mond a lemezeid állapotára?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18207) agent_k válasza szpeti40 (#18205) üzenetére


agent_k
őstag

Köszi Peti! A számból vetted ki a szót :D
Amit írsz viszont csak akkor működik, ha nincs swapfile.
Ha van akkor az első lépés, hogy ki kell kapcsolni a swapot. (és persze mindent rootal kell csinálni vagy átsudozni)
sudo swapoff -a

A többi stimm.

(#18208) stigma válasza szpeti40 (#18205) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi pár óra múlva kipróbálom. :R
Szerintem 4GB-al próbálkozom első körben, elé nem írok semmit, root mappába jó lesz, hisz rendszernek igaz overkill,de 120as ssd-n van a rendszer.

Köszi a segítséget!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18209) Gabesz87 válasza szpeti40 (#18206) üzenetére


Gabesz87
addikt

OMV-ben az Attributes alatt azt, hogy jó, a többi érték Unknown, ill. az Extended Information fülnél meg olyat látok, hogy "SMART overall-health self-assessment test result: PASSED"

(#18210) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Pár apróság érdekelne, így már hogy kb kész az áttéréts OMV5-ről 6-ra tiszta telepítéssel, ki mit ahsználs és ajánl:

1. Backup: mostani rendszer SSD-n fut, ha lehalna, akkor extrák között találtam egy plugint (openmediavault-backup 6.0.7) mellyel tudok backupot készíteni valamelyik HDD-re.
Ezt célszerű használni, vagy esetleg egy mostani állapotot mentsek le clonezillával, hogy az SSD-t klónozom.
Esetleg Duplicati tudhatja ezt a fajta rensdzer bakcupot?

2.mappaszinkronizáció 2 NAS között: Van itthon másik NAS-om, melyre a fontos adatokat/képeket/fontos fájlokat mentem. A másik NAS Xpenlogy fut, DMS 7.1.0-42261 U4. Több megoldásom is van, ti mit használtok?
Én resilio vagy syncthing-et használtam eddig, de ssh-n is elég lenne egy rsync, viszont rsync nem tudok annyira loggolni normálisan , miket másolt át újként, illetve a 2 dockeres konténerrel a beállított mappákkal azonnal tudok másolni állományokat egyik helyről a másikra.
Az általam említett 2 dockeres progi hátránya, ha jól emlékszem, hogy hogy 2 NAS-on a mappák szinkronizációjakor hoz létre plussz mappákat (.strfolder, .sync, stb) ami nem annyira idegesít, de néha zavaró. :D
Ki mit használ 2 NAS közötti mappaszinkronizációra? Jó nekem ütemezett(napi), nem kötelező realtime szinkronizáció.

3.flashmemory plugin: Tudom 100% átbeszélrük már, de régi topicgazdánk ajánlotta plugint érdemes feltenni az extrák közül?
Gondolom beállítani így kell kb ahogy lovi27 leírta régebben.

#18205szpeti40 : Köszi, swapfile (4GB-os ) hozzáadva, és kiváncsi leszek hogy muzsikál :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18211) szpeti40 válasza stigma (#18210) üzenetére


szpeti40
addikt

A flashmemory pluginre tudok most hirtelen válaszolni, nálan omv6-on már nem kellett állítani semmit. Felraktam és kész.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18212) sztanozs válasza Gabesz87 (#18200) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem a Transmission csinált ilyenek, szerencsére a QBT-re váltás után ez megszűnt...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18213) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Minden napra jut vmi izgalom. Most nekem is előjött memswap hiba, plusz OMV-n belépve a SMART azt mutatja az kisebbik HDD-re, amit nem is hazsnálok, hogy néhány hibás szektor található rajta :W Fergeteges. Le lehet valahogy ellenőrizni a HDD-t? Van erre vmi tool, parancs? Mint Win-re a HDSentinel.
Ill. a swap-al kapcsolatban egy láma kérdés: lentebb írtátok, hogy a parancsok, amiket ki kell adni, akkor működnek, ha van swapfile. Ezt honnan tudom, hogy van-e? :U Bár a Glancesben látom, hogy 976M a swap, szóval akkor gondolom kell legyen!? Vagy ez nem függ össze?

(#18214) agent_k válasza Gabesz87 (#18213) üzenetére


agent_k
őstag

- Ez a hibás kisebbik hdd része a mergefs sztorinak?

- smartctl, a kapcsolókat nézd ki a manuáljából, fejből én sem tudom. De ezen sok mindent már nem kell ellenőrízni. Bad sector az bad sector. Mentés aztán kell helyette egy másik, mert lesz majd ott több is.

- a swap az swap, az hogy glancesben látod, vagy free -h -val az teljesen mindegy. Csináld meg amit Peti írt, de előtte futtasd az én kiegészítésemet és akkor lesz több swapod. Sudo kell mindenhez csak mondom. Ha tudtad akkor nem szóltam ;)

(#18215) Faby válasza Gabesz87 (#18213) üzenetére


Faby
senior tag

HDSentinel van Linuxra is, ráadásul ingyenes is:
[link]
Ha HTML riportot készítesz, azt be tudod olvasni a Win verzióba is:
Fájl -> NAS (hálózati) lemezek figyelése menüben betallózod a riportot, és máris úgy látod a NAS lemezeit, mintha a Win alatt lennének.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18216) Gabesz87 válasza agent_k (#18214) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, az.
Sajna hétvégén nem volt időm foglalkozni vele, így még mindig megvan a merge :(
Ami a sudo -t illeti. Nem vagyok otthon Linux parancsokban sajna, de ha root -al csinálom, akkor nem kell ugye!?

Faby: köszi, csekkolom!

[ Szerkesztve ]

(#18217) agent_k válasza Gabesz87 (#18216) üzenetére


agent_k
őstag

Sudo - super user do. A root-nál nincs feljebb.

(#18218) szpeti40 válasza Gabesz87 (#18213) üzenetére


szpeti40
addikt

Csak jól gondoltam, hogy itt valami lemezhiba lehet a háttérben :(
Az a baj, hogy a mergerfs miatt a jó lemez teljesítményét is lerontja szerintem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18219) Gabesz87 válasza Faby (#18215) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hogyan tudom én ezt telepíteni OMV-n, SSH-n parancssorból?

SWAP sikeresen megnövelve 8GB-ra!
mergerfs-t töröltem, a CPU load egyből jól is néz ki, remélem tényleg csak ez okozta a galibát.
Bad sector-t amúgy lehet javítani valahogy? Van vmi tool, mint pl. a Tördezettségmentesítő? Vagy hallottam olyan progiról is hogy HDD Regenerator.

[ Szerkesztve ]

(#18220) agent_k válasza szpeti40 (#18218) üzenetére


agent_k
őstag

Mind a ketten kapizsgáltuk a témát. Ezért mondom rögtön, hogy a dmesg-hez kell fordulni nagyon sok esetben segít.

(#18221) agent_k válasza Gabesz87 (#18219) üzenetére


agent_k
őstag

sudo apt install

...

Biztos nem olvastad, de leírom megegyszer: :(
A lemez kuka! Mentést csinálj róla amíg működik aztán üsd át egy szeggel a lemeztányért Gyerekkel szedjétek szét. Jó erős benne a mágnes, jót lehet vele játszani. :K

(#18222) Gabesz87 válasza agent_k (#18221) üzenetére


Gabesz87
addikt

OLvastam, csak nem akarom elhinni :D Úgy értem, nehéz lenyelni a békát. Ez akkor 100% biztos, és javíthatatlan? Ezért akartam csekkolni HDSentinel-el is. De jól van, hát akkor ez van...fxom a mergerfs-be :W
Viszont még egy problémám van. Most nem érem el Win-en a csatolt meghajtót, és OMV-n a megosztott mappák menóüben nem tudom szerkeszteni, mert hibát ír ki:

Failed to execute XPath query '//system/fstab/mntent[uuid='e323ece0-5b8b-4e43-8fcb-5972e44ea502']'.
OMV\Config\DatabaseException: Failed to execute XPath query '//system/fstab/mntent[uuid='e323ece0-5b8b-4e43-8fcb-5972e44ea502']'. in /usr/share/php/openmediavault/config/database.inc:78
Stack trace:
#0 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/sharemgmt.inc(251): OMV\Config\Database->get('conf.system.fil...', 'e323ece0-5b8b-4...')
#1 [internal function]: Engined\Rpc\ShareMgmt->get(Array, Array)
#2 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(123): call_user_func_array(Array, Array)
#3 /usr/share/php/openmediavault/rpc/rpc.inc(86): OMV\Rpc\ServiceAbstract->callMethod('get', Array, Array)
#4 /usr/sbin/omv-engined(537): OMV\Rpc\Rpc::call('ShareMgmt', 'get', Array, Array, 1)
#5 {main}

Ez mi, és mit tudok csinálni?

(#18223) agent_k válasza Gabesz87 (#18222) üzenetére


agent_k
őstag

Gondolom a két lemez bontása eltörte a megosztásaidat vagy az egész fstab-ot.
Azért egy sudo mount -a mehet a biztonság kedvéért hátha... Bár kétlem. Meg lehet még nézni az omv lemezkezelőjét mit mutat.

Írd majd le mit találtál a neten és milyen paracsokkal próbáltad meg helyre hozni aztán majd okoskodunk. Közben hátha rájössz és mi is tanulunk! :K

(#18224) szpeti40 válasza agent_k (#18221) üzenetére


szpeti40
addikt

Én raktam be vagy 2 éve a szerverbe egy 78%-os lemezt 8db gyenge szektorral.
SMART is pirosnak mutatta. Pár restart után kizöldült és azóta is megy, persze fontos adatok nincsenek rajta.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18225) Gabesz87 válasza agent_k (#18223) üzenetére


Gabesz87
addikt

OMV-n mindre azt írja online, csatolva. Az fstab amúgy mi?

(#18226) agent_k válasza szpeti40 (#18224) üzenetére


agent_k
őstag

A weak sector és a bad sector azért nem ugyanaz.

(#18227) agent_k válasza Gabesz87 (#18225) üzenetére


agent_k
őstag

(#18228) szpeti40 válasza agent_k (#18226) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, ezzel akartam volna folytatni a hozzászólásomat szerkesztés után, csak elterelődött a figyelmem és ki is ment a fejemből :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18229) agent_k válasza szpeti40 (#18228) üzenetére


agent_k
őstag

:D

(#18230) Faby válasza Gabesz87 (#18219) üzenetére


Faby
senior tag

Nem kell telepíteni, csak futtatni kell terminál alól.
Én úgy csináltam, hogy létrehoztam egy mappát a HDSentinelnek olyan meghajtón, amit elérek win alól is, itt futtatom terminálból a lentiek szerint, és ezt a riport.html-t tallózom be a wines HDSentinelbe. A html fájl böngészőben is megnyitható, de ha a wines progiba integrálod, akkor átláthatóbb)

sudo ./HDSentinel -html -r riport.html

Idézet a linkelt oldalról:
Letöltés után a (zip-pel / gzip-pel csomagolt) állományt ki kell bontani, mely történhet a grafikus felületről vagy a gunzip HDSentinel.gz parancs segítségével a terminál ablakból. Ezután a sudo ./HDSentinel [opciók] megadásával indítható, a sudo elhagyható "root"-ként történő használat esetén.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18231) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Valaki megtudna erősíteni abban, hogy működik-e az OMV-ben az Intel I225-V NIC?
Más: Ha egy jelenleg Synology NAS-ban lévő HDD Ext4 fájlrendszerű egyszerű kötet, (tehát semmi BTRFS vagy SHR nyalánkság) mi történik ha ráeresztek egy OMV-t? Látni fogja a rajta lévő adatot?

[ Szerkesztve ]

(#18232) szpeti40 válasza Melorin (#18231) üzenetére


szpeti40
addikt

A másodikra tudok csak sajnos reagálni.
Ha sima ext4, (mivel az omv csak egy sima debian, pár plusz dologgal megspékelve) simán fel kéne tudnod csatolni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18233) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Hát van olyan téma amiben "totál söttét" vagyok az a VPN :DDD
Wireguard-ot az alábbi módon telepítettem a NAS-ra ahol 10-20 konénerem van:

docker run -d \
  --name=wireguard \
  --cap-add=NET_ADMIN \
  --cap-add=SYS_MODULE \
  -e PUID=1000 \
  -e PGID=100 \
  -e TZ=Europe/Budapest \
-e SERVERURL=vpn.domaincimem.hu `#optional` \
  -e SERVERPORT=51820 `#optional` \
  -e PEERS=1 `#optional` \
  -e PEERDNS=auto `#optional` \
-e INTERNAL_SUBNET=10.13.13.0 `#optional-ezt nem csesztettem` \
  -e ALLOWEDIPS=0.0.0.0/0 `#optional` \
  -e LOG_CONFS=true `#optional` \
  -p 51820:51820/udp \
  -v /srv/dev-disk-by-uuid-5532bb27-9886-40ba-a260-016e6d7d5105/Docker/WireGuard:/config \
  -v /lib/modules:/lib/modules \
  --sysctl="net.ipv4.conf.all.src_valid_mark=1" \
  --restart unless-stopped \
linuxserver/wireguard

Kódot lefuttatva a docker userre l(PUID:1000 | PGID: 100) elvileg a konténer fut, de valami gondom van: (kb 20 másik tökéletesen fut)

Telómat 4G-re téve, Wireguard-ot betöltve SSH-n becsanneltem a QR-kódom(docker exec -it wireguard /app/show-peer 1), viszont bajom az alábbi.

4G+ mellett írja, hogy VPN-en vagyok, de böngészőben a szokásos módon sem a NAS-t nem érem el a szokásos belső IP-vel semmi mást eszközt.
Ennek nem így kéne lenni ugye?
Amit szeretnék, hogy a Fő NAS-on ami OMV futna egy WireGuard vagy Tailscale nekem tökmindegy, ami gyors kapcsolatra képes:
- Elérjem a hálózaton lévő OMV-s NAS-t: 192.168.50.10
- Elérjem a Xpenology gépem: 192.168.50.11
- Elérjem a HA szerverem(T630) 192.168.50.12

Ez kivitelezhető az alábbi módon?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18234) szpeti40 válasza stigma (#18233) üzenetére


szpeti40
addikt

A vpn.domain.hu-t azt milyen proxyval raktad ki a netre? NPM nem fog menni.
Ajánlom amúgy a wg-easy konténert, szép webes felülete van, nem kell ssh-n kutatni a qr kódot.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18235) Airedhyal válasza stigma (#18233) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Üdv.

Nállam az ALLOWEDIPS=192.168.1.0/24 -re van módositva, és melóhelyről látom a saját gépeim, megosztásaim.

(#18236) stigma válasza szpeti40 (#18234) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen azzal, akkor holnap módosítókat, köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18237) szpeti40 válasza Faby (#18215) üzenetére


szpeti40
addikt

Nemtudom SMB megosztásról hozzáadni a lemez riportokat....
Pedig csináltam egy heti cront hogy pakolgassa oda a szerver állapotfájlt.

#18236stigma:
Akkor az lesz a gond, a NPM csak webes tartalmat tud proxyzni. Én egy ddns címet használok erre, ami direktben az itthoni IP-mre mutat. Próbáld ki úgy, hogy direktben megadod a kliensen a külső IP-det, hogy úgy megy-e.
Traefik nemtudom képes lenne-e kiproxyzni, sajnos én szenvedek vele lassan 3. napja, de nem akar összejönni vele még semmi :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18238) stigma válasza Airedhyal (#18235) üzenetére


stigma
addikt

Hi ide akkor a router címe kell? Mert nálam az 192.168.50.1 de ugye az utolsó maszk nulla
ALLOWEDIPS=192.168.50.0/24

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18239) Patice válasza Melorin (#18231) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology NAS-ban a sima ext4 az csak az adatpartícióra vonatkozik. Mellette fogsz találni még két másikat is, ha az adott lemez egy kötet is volt egyben. Ekkor lesz egy rendszernek fenntartott pár gigás partíció a lemez elején, meg a végén egy kis swap, ha jól emlékszem.
OMV-nek az ext4-et szerintem kellene látnia, kérdés a többi partícióra mit reagál….

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18240) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Snapraid segítséget kérnék. Van 2 adat és 1 paritás HDD egyforma méretűek. Véletlen az egyik adatot majdnem teli raktam, ezért a paritás megtelt. Most töröltem adatokat és 52%-on és 72%-on van a két adat, de a paritás még mindig 100% és a sync hibára fut, mert nincs elég hely a paritásnak.
Hogyan tudom neki megmondani, hogy törölje a régi dolgokat a paritásról? Vagy mit tudok most tenni?

(#18241) jNk válasza Tarokk79 (#18240) üzenetére


jNk
senior tag

A paritás lemez csak paritás vagy a content opciót is bekapcsoltad rá amikor csináltad a snapraidet ?

Az utóbbi esetben megoldás ha törlöd a content opciót és a fájlt is a paritás lemezről, ezzel tudsz elég helyet csinálni hogy lefusson a sync.

(#18242) Tarokk79 válasza jNk (#18241) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Igen és köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18243) Melorin


Melorin
addikt

Segítség! Feltelepítettem az OMV-t életemben először és nem fogadja el a bejelentkezési adatokat. Pedig tuti azt a jelszót adom meg amit a telepítéskor kért. Most megváltoztattam direkt a jelszót az omv-firstaid paranccsal de az új jelszót sem fogadja el (vagy a felhasználónevet). A felhasználónév mi a csuda? Nem root?

[ Szerkesztve ]

(#18244) agent_k válasza Melorin (#18243) üzenetére


agent_k
őstag

admin

(#18245) Melorin válasza agent_k (#18244) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, sikerült belépni. Viszont létrehoztam egy usert admin jogokkal és azzal nem enged belépni a webui-ba. Ez normális? Csak admin néven lehet ezt megtenni?

[ Szerkesztve ]

(#18246) szpeti40 válasza Melorin (#18245) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jóltudom a webui belépési user és amit létrehozol usereket a felületen azok 2 külön dolog.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18247) Melorin


Melorin
addikt

Ennek a leírásnak az alapján feltelepítettem Dockerre a Pi-hole-t.
Szépen működött is meg minden addig amíg újra nem indítottam a NAS-t. Azóta nem bírom elindítani ezt a containert. Ezt a hibát dobja ha rányomok kézzel a startra portainerben: FailureRequest failed with status code 500
Valami ötlet, mi lelte?

(#18248) Melorin válasza Melorin (#18247) üzenetére


Melorin
addikt

Ezt írja az inspect logban:
StateDead falseError failed to create endpoint Pi-Hole on network ph_network: network id "07e315b11ef1ad422e5142dd14f9cd03eb08823feb1c1eb90e303a48e3a7a90b" not found

(#18249) Melorin válasza Melorin (#18248) üzenetére


Melorin
addikt

Újrakezdtem az egészet, de most már amikor rányomnék a Deploy the container gombra, ezt írja pirossal:
FailureRequest: failed with status code 403
Megyek inkább aludni aztán átgondolom az életemet, hogy kell-e nekem ez a sok szarakodás :W

(#18250) szpeti40 válasza Melorin (#18249) üzenetére


szpeti40
addikt

Érdekes, ilyen hibákkal én még nem találkoztam.
Bár egy ideje nem használom dockerben a pihole-t, valami nyűgje nekem is volt ilyen havi szinten, inkább kiraktam külön virtuális gépbe, azóta nem kellett hozzányúlnom.

"Ezt írja az inspect logban:
StateDead falseError failed to create endpoint Pi-Hole on network ph_network: network id "07e315b11ef1ad422e5142dd14f9cd03eb08823feb1c1eb90e303a48e3a7a90b" not found"

docker network ls paranccsal listázza a létrehozott ph_network hálózatodat?

"FailureRequest: failed with status code 403"
Nem létezik már véletlen a konténered, azért fut hibára?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.