Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Melorin válasza szpeti40 (#18250) üzenetére


Melorin
addikt

Portainerben a network fülön ott van a létrehozott hálózat.
Töröltem teljesen a konténert, plusz a létrehozott mappákat vagy miket is amik a konténernek kellettek. Újrakezdtem nulláról mindent de semmi változás.

(#18252) agent_k válasza Melorin (#18251) üzenetére


agent_k
őstag

pihole-nak, wireguard vpn-nek nem kell feltétlenül konténerizáció. Mind a kettőnek van bash install scriptje.

(#18253) szpeti40 válasza Melorin (#18251) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem K ügynök kolléga erre gondolt: PiVPN

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18254) agent_k válasza szpeti40 (#18253) üzenetére


agent_k
őstag

igen erre, köszönöm.
Pihole esetében pedig: [PiHole one-step-automated-install]

(#18255) Melorin válasza agent_k (#18254) üzenetére


Melorin
addikt

Ezt a curl parancsot hol adom ki? Gondolom nem a webui alatt. SSH-n?

(#18256) szpeti40 válasza Melorin (#18255) üzenetére


szpeti40
addikt

igen, ssh

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18257) Roxkex


Roxkex
senior tag

Még hónapokkal ezelőtt felraktam egy Debian 11 alá az OMV-t, arra már nem igazán emlékszem, hogy melyik verziót de az biztos, hogy ha a 6-ost akkor abból sztem még nem volt stable, most nézem még csak, hogy fentebb (jóval fentebb) linkelte valaki, hogy már a stable 6 is kijött.
Felbatyogtam a honlapra és ott 6.0.24 a legújabb míg az OMV frissítései között a "6.0.34-1" látom. Viszont erről az oldalon nem találtam infókat / letöltést.

Nem szoktak mindenhez kiadni direct .iso-t ?
Persze gondolom mehet a frissítés neki !?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18258) szpeti40 válasza Roxkex (#18257) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem raktad fel a frissítéseket menet közben?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18259) Roxkex válasza szpeti40 (#18258) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nem igazán foglalkoztam a frissítésekkel, csak használtam ! Söt sztem az admin felületet se nagyon nyitottam meg azóta amióta minden be lett faján állítva xD

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18260) tasp


tasp
tag

Sziasztok,
felraktam a Pi lite os-t, pi 3b+ -omra, majd az OMV-t, miniDLna-t, transmissont, ssh-t, ftp mindent sikerült is bekonfigolnom hosszú net túrás után.. nade:
Transmisson-ben a port is closed fogad - google-ztam elég sokat de nem jutottam előrébb :(

Próbáltam use port forward ki/be kapcsolással is. Letöltés megy, de feltölteni is szeretnék.
Tűzfalam omv alatt így néz ki:

Nincs routerem csak vodás modem abban is állítottam tűzfalat:

Konzol ezt hozza:

Többen több fórumon szenvednek ezzel annyit találtam hogy a hosts file-ba bele kell írni egy ip címet és oldalt, hogy ipv4 forced legyen a port ezt megtettem, de mást nem találtam.

köszi előre is, akinek van ehhez bármi ötlete, vagy észreveszi mit rontottam el :)

üdv

(#18261) szpeti40 válasza tasp (#18260) üzenetére


szpeti40
addikt

Omv alatt miért állítottad be a tűzfalat?
Nekem még sosem kellett egy sima portnyitás miatt hosts file-t szerkeszteni, remélem azért nem csináltál meg mindent ami a neten volt :F

Én elsőnek az omv tűzfalból kitörölném az összes szabályt.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18262) tasp válasza szpeti40 (#18261) üzenetére


tasp
tag

Nem :)
Alapból nem volt beállítva semmi, lépésről lépésre próbálkoztam és mindig figyeltem van-e változás.
Kiszedtem omv alól az összes tűzfal beállítást. Kapott egy stop majd start-ot, de semmi.
Ugyanúgy port is closed :(

(#18263) szpeti40 válasza tasp (#18262) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem vagy véletlen dupla nat mögött?
Diginél van ilyen, vodafonnál nemtudom.
Google beütött "my ip" ugyan az, mint amit a routerben látsz külső IP címnek?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18264) tasp válasza szpeti40 (#18263) üzenetére


tasp
tag

ezt adja:

(#18265) szpeti40 válasza tasp (#18264) üzenetére


szpeti40
addikt

Ahha, IPv6. Fhu na ezzel nem nagyon volt még dolgom :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18266) agent_k válasza tasp (#18264) üzenetére


agent_k
őstag

Hogy halad a technika. IPv6-os szolgáltatáshoz még nem volt szerencsém. Öregszem. :D

Két dolog jutott eszembe, vagy ezt - vagy azt jelleggel:
- Engedélyezd a portforwardnál az udp-t, ha már szolgáltatni akar rajta az transmission, hátha...

- Bár nem szeretem használni, de meg lehetne próbáni a routeren bekapcsolni az upnp-t úgy hogy hagyod bekapcsolva a "use port forwarding from my router" opciót a transmissionben.

Ha ez sem segít akkor biztos van a transmissionnek itt a prohardveren szakmaibb topicja.

[ Szerkesztve ]

(#18267) tasp válasza agent_k (#18266) üzenetére


tasp
tag

van transmission topik de 2 éve nem írt bele senki :)
udp pipa: semmi változás
upnp on: semmi változás - ki is szedtem utána
tűzfalat erre módosítottam:

(#18268) stigma válasza tasp (#18267) üzenetére


stigma
addikt

Hi, egy dolog milég kimaradt amit a srácok irtak, mégpedig az Ipv6, azt tiltsd le mindenképp, majd restart.
- omv tűzfalszabály bem kell
- routerben a 25034:25034 legyen beállitva, úgy mint a 3 képpel ezelőtt.
- esetleg egy routert is indíts újra.

Ha mindhárom megvan utána kéne megnézni a dolgokat.

Amúgy szolgáltatós modem vagy modemroutered van? Van emögé saját routeded bekötve?(többiek kérdezték már a dupla nat miatt)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18269) agent_k válasza tasp (#18267) üzenetére


agent_k
őstag

Várj most olvastam el jobban, hogy ez nem port forwarding hanem port filtering.

Ha ez a kettő ugyanazt jelenti akkor elfogyott az ötlet, sajnálom, pedig nagyon szerettem volna segíteni.

(#18270) Patice válasza szpeti40 (#18265) üzenetére


Patice
nagyúr

IPv6 esetén nincs belső hálózat, nincs port forward, nincsenek privát IP tartományok, ott is van a képen, hogy publikus az IP címe.
Én a TM beállításaiban nézném meg, hogy meg lehet-e adni IPv6-os paramétereket.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18271) szpeti40 válasza Patice (#18270) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, az IPv6-ot ismerem, csak ilyen otthoni környezetben nem találkoztam még vele, hálistennek nálunk IPv4 van.
Én is az IPv6 letiltására szavazok.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18272) tasp


tasp
tag

Nincs ipv6 tiltás - csak szolgáltatói modemem van, nincs mögötte külön saját router.
Közben átmentem a vodafone-os topikba, külön be kell telefonálni és kérni hogy ipv4-et adjanak .... :D

(#18273) sztanozs válasza tasp (#18264) üzenetére


sztanozs
veterán

Transmission asszem csak IPv4 only
Egyébként nézd meg, hogy az OMV IPv6-on is kér e címet (meg ugye ezek a cuccok általában dockerben futnak, más tartományban), azt is meg kell néni, hogy a docker allokál-e IPv6 címet a futtatott cuccoknak, vagy csak IPv4-et...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18274) agent_k válasza tasp (#18272) üzenetére


agent_k
őstag

Viszont tök jó, hogy megkérdezted, mert ma is tanultunk valamit :R

(#18275) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Diszk cserére (bővítésre) mi a legegyszerűbb művelet?

Jelenlegi felállás:

NAME   MAJ:MIN RM  SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sda      8:0    0   16G  0 disk
├─sda1   8:1    0   12G  0 part /
├─sda2   8:2    0    1K  0 part
└─sda5   8:5    0    4G  0 part
sdb      8:16   0   16G  0 disk
└─sdb1   8:17   0   16G  0 part /srv/dev-disk-by-label-datadisk
sdc      8:32   0  5,5T  0 disk
└─sdc1   8:33   0  5,5T  0 part /srv/dev-disk-by-label-volume1
sdd      8:48   0  5,5T  0 disk
└─sdd1   8:49   0  5,5T  0 part /srv/dev-disk-by-label-volume2
sde      8:64   0  7,3T  0 disk
└─sde1   8:65   0  7,3T  0 part /srv/dev-disk-by-label-volume3
sdf      8:80   0  7,3T  0 disk
└─sdf1   8:81   0  7,3T  0 part /srv/dev-disk-by-label-volume4
sdg      8:96   0  7,3T  0 disk
└─sdg1   8:97   0  7,3T  0 part /srv/dev-disk-by-label-parity
sr0     11:0    1 1024M  0 rom

A két 6TB-os lemezt (sdc és sdd) szeretném cserélni 2db 8TB-osra úgy, hogy minden megosztás és hivatkozás maradjon a jelenlegiben. Megoldható, vagy túl macerás?

További nehezítő tényező, hogy SnapRAID-et használok, és az OMV ESXi alatt fut, viszont az adatdiszkek (sdc, sdd, sde, sdf, sdg) oda vannak adva teljesen az OMV-s gépnek. (disk pass-through)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18276) Soderes


Soderes
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes foglalkozni evvel az új OMV 6-tal?

Mik tapasztalatok?
Docker-es ez is?

(#18277) Horvi válasza Soderes (#18276) üzenetére


Horvi
őstag

Igen és igen.

Pár hónapja frissítettem 5-ről 6-ra és semmi gondot nem tapasztaltam.

Docker teljesen jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#18278) szpeti40 válasza Soderes (#18276) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem lassan 2 hónapja a 6-os fut, semmi hibát nem tapasztaltam még.
4-es OMV-t váltott, ha én nem piszkáltam el, akkor annak sem volt baja.

"Docker-es ez is?"
Nem kötelező használni, csak opció :K
De én nem látom semmi hátrányát a dockernek, sőt, én kifejezetten megkedveltem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18279) sztanozs válasza Soderes (#18276) üzenetére


sztanozs
veterán

Most húztam fel gyorsan egy friss telepítésben 6-ost, és pikpakk megvoltam vele (ráadásul egy RPi 2-re).
Mondjuk alapvetően nem a NAS funkciók, hanem a webfelület, a docker integráció és a ramból való működés volt az alapvető motiváció (wireguard szerver lett belőle), de nagyon szépen muzskál beavatkozás nélkül már harmadik hete.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18280) A_ScHuLcZ válasza Horvi (#18277) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Frissítés mennyire jó megoldás főverzió váltás esetén? Én alapvetően a tiszta telepítések híve vagyok, ám azok jellemzően jóval több munkát igényelnek.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18281) szpeti40 válasza A_ScHuLcZ (#18280) üzenetére


szpeti40
addikt

Fut bármi olyan szolgáltatás, pl plugin, ami nem elérhető azon a verzión amire frissíteni szeretnél?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18282) Soderes válasza A_ScHuLcZ (#18280) üzenetére


Soderes
aktív tag

Na, ez engem is érdekel, mert eddig csak tiszta telepítést csináltam.

(#18283) A_ScHuLcZ válasza szpeti40 (#18281) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Még nem néztem, néhány órával ezelőtt vetődött fel a frissítés gondolata a fejemben. Most egyébként is nagy átalakításokat csinálok, több winyót cserélek a szerverben, tehát lehet, hogy a frissítést is célszerű a napokban elvégezni. (vagy egy tiszta telepítéssel az új verziót felrakni és nulláról bekonfigurálni)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18284) stigma válasza A_ScHuLcZ (#18280) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ahogy kérdezte szpeti40 is, tudni kéne miket futtatsz rajta pluginból vagy dockerből.

Én most frissítettem nemrég omv5-ről 6ra, kb 3-4 óra volt a frissítés, mert:
- docker-t használok, config fájlok a HDD-n maradtak
- pár docker konténert 2-3 paranccsal kimentettem (pl.:plex, qbittorrent, pihole) így nem kellett újra konfigurálnom ezeket vagy újra betölteni a trackereket.

OMV5-re elvileg a hivatalos oldalon azt írják nem ajánlott a upgrade 6-ra, de próba cseresznye 1-2 ember már próbálta. Max ha összeomlik akkor tutira telepítesz :DDD

Viccet félretéve a sok idő neked max nem is a telepítés lehet és a konfigurálás, hanem a HDD-k backupja.
Én mindenképp tiszta telepítést csinálnék, utána apt-update && upgdrade hogy frissüljön fel minden a legújabb verzióra és utána dugnám/formáznám csak meg a meghajtókat.

Ha docker-hez a 2-3 parancs kellene, hogy mentsd ki az egyes konténereket, szívesen leírom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18285) Klusi86 válasza stigma (#18284) üzenetére


Klusi86
tag

Jöhetnek a parancsok, mert nekem is hasznos lenne :R
Én is v6-ra váltanék nem sokára tiszta telepítéssel + ssd-re költöztetném a rendszert, a dockert és a konténereket.

(#18286) stigma válasza Klusi86 (#18285) üzenetére


stigma
addikt

Akkor jöjjöneke a parancsok :DDD

Docker konténer mentése és vissazállítása:
How-To Move Docker Container to Another Host With their Data - Bind Mound method

0. lépés: a /config mappákat miden konténer esetén mentsd le, mert kelleni fog, remélem 1 helyen vannak :DDD

1. SSH-n lépj be a NAS-ra majd add ki az alábbi parancsot: docker ps vagy sudo docker ps
Ez kilistázza a kontéenrjeidet. Amit fontos lesz az a Conrained ID.

Egy példa: docker ps parancsra megkaptam a listát mely konténerjeim vannak, és nekem a plex az alábbi Container ID-val futott: cd3a079524f6

MENTÉS:
Parancsokat sorban add ki, melyek az alábbiak:
1.sudo docker stop plex
2.sudo docker commit cd3a079524f6 plexbackup
3.sudo docker save plexbackup > plexbackup.tar
4.pwd

az 1. paranccsal megállítod a konténert, 2-3-al kimented egy adott néven tar fájlba.
4. paranccsal azt tudod megnézni hova mented, ami alapérelmezetten nálama /root-ba mentette.
Ezek utána konternernevebackup.tar fájt mentsd le valahova, amit majd késöbb vissza kell másolnod a NAS-ra hogy visszaállítsd.

VISSZAÁLLÍTÁS:
Ha kész az új rendszer, akkor lépj be SSH-n:
- Alapértelmezetten a /root-ba dob, másold be oda a tar fájlokat
- futtasd az alábbi parancsokat az egyes kontéerhez: docker load -i plexbackup.tar
- Ezek után nincs más teendőd, mint Portainerben vagy SSH-n futtani egy stacket, ami a most visszatöltött backup-od fogja futtani mostani vagy új image-el.

Ha több konténer backupot készítesz akkor egyesével ezeket kell futtatni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18287) Klusi86 válasza stigma (#18286) üzenetére


Klusi86
tag

Nagyon szépen köszönöm a leírást :R

(#18288) Soderes


Soderes
aktív tag

Kérdés : Van-e OMV 6 MiniDLNA plugin?

(#18289) Airedhyal válasza Soderes (#18288) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Persze, és müködik is!

(#18290) Soderes


Soderes
aktív tag

Remélem itt már nincs olyan, mint az utolsó 4-ben, hogy rossz meghajtóra rakta fel installálásnál a rendszer fájlok vagy fel se rakta.

(#18291) Gabesz87 válasza stigma (#18286) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én mondjuk nem vagyok nagy guru a témában, de a konténer mentésére és visszallitasara a Portainer backup funkciója nem ugyanezt csinálja? Lementem a fájlt valahová és majd visszateszem újratelepítés után!?

(#18292) stigma válasza Gabesz87 (#18291) üzenetére


stigma
addikt

Hi, erre biztos 10 másik Docker konténer backup mód van. :D

Valószínűleg az is jó, még nem próbáltam, csak így parancssorból.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18293) Horvi válasza A_ScHuLcZ (#18280) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem nem volt vele gondom max minimális. Valamiért nem akart menni az upgrade command de utána megoldódott.
Maga a frissítés gond nélkül lement. Előtte megnéztem, hogy milyen pluginek vannak nekem most illetve van-e megfelelője OMV6-on.
Utána ellőttem a parancsot és simán megcsinált mindent. Konténerekkel sem volt semmi gond pedig van 10-15. Persze előtte azért nem árt róla mentés.

Hello darkness, my old friend...

(#18294) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Docker-ben szerettem volna kipróbálni a KODI-t.
Meg is találtam a hub-on.
Azonban nem tudom megcsinálni a konténert mert mindig a "No such image" hibát dobja.
Ha rányomok a search-ra akkor megtalálja a dockeren, de lehúzni nem tudja.
Miért van ez?

Ha a STACK-ban adom hozzá akkor meg ezt írja:
"failed to deploy a stack: Top level object in './docker-compose.yml' needs to be an object not '<class 'str'>'. : exit status 1"

Így néz ki:
docker create --name=kodi-headless \
-v path to data:/srv/dev-disk-by-uuid-57f2bc29-a5f5-4972-84ba-0e5aa75057cb/config/kodi \
-e PGID=100
-e PUID=1003 \
-e TZ=Europe/Budapest \
-p 8080:8080 \
-p 9090:9090 \
-p 9777:9777/udp \
linuxserver/kodi-headless

Ha konzolból adom ki ezt akkor "connection refused" hibát kapok.

(#18295) szpeti40


szpeti40
addikt

Valaki használja a nut plugint OMV6 alatt?
Nekem valamiért mindig 500-as hibára fut amikor állítanám be.
500 - Internal Server ErrorFailed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C.UTF-8; export LANGUAGE=; omv-salt deploy run --no-color nut 2>&1' with exit code '1': debian: ---------- ID: configure_nut_nut_conf Function: file.managed Name: /etc/nut/nut.conf Result: True Comment: File /etc/nut/nut.conf updated Started: 14:06:22.754911 Duration: 32.984 ms Changes: ---------- diff: --- +++ @@ -1,3 +1,3 @@ # This file is auto-generated by openmediavault (https://www.openmediavault.org) # WARNING: Do not edit this file, your changes will get lost. -MODE=netserver +MODE=standalone ---------- ID: divert_nut_nut_conf Function: omv_dpkg.divert_add Name: /etc/nut/nut.conf Result: True Comment: Leaving 'local diversion of /etc/nut/nut.conf to /etc/nut/nut.conf.distrib' Started: 14:06:22.788376 Duration: 11.498 ms Changes: ---------- ID: configure_nut_ups_conf Function: file.managed Name: /etc/nut/ups.conf Result: True Comment: File /etc/nut/ups.conf updated Started: 14:06:22.800212 Duration: 11.698 ms Changes: ---------- diff: --- +++ @@ -1,6 +1,5 @@ # This ...

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18296) szpeti40 válasza Kenderice (#18294) üzenetére


szpeti40
addikt

milyen dns szerver van beállítva az omv-ben?
valamint hiba van a volumes beállításodban.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18297) Airedhyal válasza Kenderice (#18294) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

üdv.

A "-v path to data:/srv/dev-disk-by-uuid-57f2bc29-a5f5-4972-84ba-0e5aa75057cb/config/kodi \" sort javitsd ki igy "-v /srv/dev-disk-by-uuid-57f2bc29-a5f5-4972-84ba-0e5aa75057cb/config/kodi \"

(#18298) stigma válasza Kenderice (#18294) üzenetére


stigma
addikt

Hát...nem igazán jól futtatod :DDD

docker create --name=kodi-headless \ -v /srv/dev-disk-by-uuid-57f2bc29-a5f5-4972-84ba-0e5aa75057cb/config/kodi:/config/.kodi \ -e PGID=100 -e PUID=1003 \ -e TZ=Europe/Budapest \ -p 8080:8080 \ -p 9090:9090 \ -p 9777:9777/udp \ linuxserver/kodi-headless

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18299) Kenderice válasza Airedhyal (#18297) üzenetére


Kenderice
senior tag

Bocs, rosszul másoltam be, valójában úgy van, ahogy kijavítottad, de a hiba mgvan.

(#18300) Kenderice válasza stigma (#18298) üzenetére


Kenderice
senior tag

Így is ugyanazt a hibát kapom.
Nem tudja lehúzni az imaget-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.