Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) sztanozs válasza szpeti40 (#19400) üzenetére


sztanozs
veterán

Mert masfel-ket eve meg 32 bites volt a default raspi image

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19402) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Újabban az updatek (nem mindig) Connection lost üzenettel záródnak, most pl. ezt kaptam:
Failed to read from socket: Connection reset by peer
OMV\Rpc\Exception: Failed to read from socket: Connection reset by peer in /usr/share/php/openmediavault/rpc/rpc.inc:172
Stack trace:
#0 /usr/share/php/openmediavault/rpc/proxy/json.inc(97): OMV\Rpc\Rpc::call()
#1 /var/www/openmediavault/rpc.php(45): OMV\Rpc\Proxy\Json->handle()
#2 {main}

Ez mi? Nekem kínai, semmit nem mond.

(#19403) ptesza válasza Gabesz87 (#19402) üzenetére


ptesza
senior tag

Ezt én is megerősíthetem.

(#19404) Dr.Adonisz


Dr.Adonisz
csendes tag

Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni, mivel most ismerkednék az OMV-vel viszont már a telepítő pendrive elkészítésekor problémába űtközök. Leszedtem az oldalról a 6 os ill 5 ös verziót de mindkét esetben ugyanaz a [hibaüzenet] jelenik meg akár rufussal akár yumival próbálom létrehozni a telepítőt
Van valakinek ötlete?

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#19405) szpeti40 válasza Dr.Adonisz (#19404) üzenetére


szpeti40
addikt

Régi a rufus-od, próbáld meg egy frissel.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19406) Dr.Adonisz válasza szpeti40 (#19405) üzenetére


Dr.Adonisz
csendes tag

4.1.2045 el is ugyanaz a hibaüzenet fogad.

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#19407) ptesza válasza Dr.Adonisz (#19406) üzenetére


ptesza
senior tag

Nekem a 3.17 verzióval is simán megy.

Milyen gépre szeretnéd telepíteni?

(#19408) ptesza válasza ptesza (#19407) üzenetére


ptesza
senior tag

Megírtam egy pendrive-ot készítettem neked pár screenshot-ot.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#19409) woodworm válasza Dr.Adonisz (#19404) üzenetére


woodworm
veterán

Elméletileg az Igen gombra kattintva a Rufus letölti a hiányzó fájlokat és ugrik tovább az ISOHybrid-es üzenetre. Ha ez nem történik meg, akkor elképzelhető, hogy nincs internet kapcsolatod vagy valami blokkolja a kapcsolatot.

(#19410) Dr.Adonisz válasza woodworm (#19409) üzenetére


Dr.Adonisz
csendes tag

Netemmel nincs gond szóval lehet h valamiért nem tudja a hiányzó fileokat leszedni.

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#19411) Dr.Adonisz válasza ptesza (#19407) üzenetére


Dr.Adonisz
csendes tag

Itx konfig.
ALaplap: Asrock H270M-ITX/ac;
Proci: I3 6100;
2x 16 gb ram;
alaplapi m2 foglalatban egy 128 gb-s ssd a rendszernek ;
6 db 4 tb-s hdd

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#19412) woodworm válasza Dr.Adonisz (#19410) üzenetére


woodworm
veterán

Innen tudod letölteni a syslinux-6.04-t. A rufusnak hiányzó két fájl (ldlinux.bss, ldlinux.sys) a syslinux-6.04-pre1.zip\bios\core\ könyvtárban van. Be kell másolni a rufus megfelelő alkönyvtárába x:\Rufus\rufus_files\syslinux-6.04\

[ Szerkesztve ]

(#19413) szpeti40


szpeti40
addikt

Docker konténer ajánlás:

Most hogy volt az armageddon szeles vihar tegnap, volt egy hosszabb áramszünet és 1-2 konténer nem úgy indult ahogy kéne. Találtam is egy konténert (lassan fagyi főző konténer nincsen csak), ami az unhealty appokat újraindítja: willfarrell/autoheal
Most teszteltem, a köhögő npm-et újra is rugta, mostmár megy rendben :D
Ez csak azoknál a konténereknél működik, amelyiknél van healthcheck beállítva!

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19414) amargo válasza szpeti40 (#19413) üzenetére


amargo
addikt

Mi volt a probléma, mert docker esetében is vannak lehetőségek újra indítani a container-t, Start containers automatically: [link]
itt emlékeim szerint nincsenek persze olyan kifinomult lehetőségek mint k8s esetén, startup probes (liveness, readiness)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19415) szpeti40 válasza amargo (#19414) üzenetére


szpeti40
addikt

Always-en volt, de a health check unhealthy-t mutatott és nem is mentek az aldomainek.
Sajnos a log nézése ki is ment a fejemből, mielőtt az autoheal újra nem rugta volna.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19416) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hú, ez a Docker compose konfigurálás nekem még mindig nem az erősségem. Fel akarok tenni egy Diunt, ami emailben értesítéseket küld, ha valamelyik konténerhez van update. Examples-ben látom, hogy van Diun, kapok egy base konfig file-t az alábbi tartalommal:
---
# https://crazymax.dev/diun/install/docker/
version: "3.5"
services:
  diun:
    image: crazymax/diun:latest
    container_name: diun
    command: serve
    volumes:
      - "./data:/data"
      - "/var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock"
    environment:
      - "TZ=Europe/Budapest"
      - "LOG_LEVEL=info"
      - "LOG_JSON=false"
      - "DIUN_WATCH_WORKERS=20"
      - "DIUN_WATCH_SCHEDULE=0 */6 * * *"
      - "DIUN_WATCH_JITTER=30s"
      - "DIUN_PROVIDERS_DOCKER=true"
      - "DIUN_PROVIDERS_DOCKER_WATCHBYDEFAULT=true"
    restart: unless-stopped
Mit kell itt átírnom/hozzáadnom, hogy gmail címre jöjjön értesítés? Ill. a volumes részt kell szerkesztenem? A Docker konténereknek nálam ez az elérési útja: /srv/dev-disk-by-uuid-71635791-f504-44aa-a87a-5721717a84cb/Docker
:/data elé ezt kellene megadnom, vagy jó, ahogy van?

Leírást olvasgatom, az alapján ezeket kellene az environment részbe beszúrni kitöltve, ha jól értem?
DIUN_NOTIF_MAIL_HOST
DIUN_NOTIF_MAIL_PORT
DIUN_NOTIF_MAIL_SSL
DIUN_NOTIF_MAIL_INSECURESKIPVERIFY
DIUN_NOTIF_MAIL_LOCALNAME
DIUN_NOTIF_MAIL_USERNAME
DIUN_NOTIF_MAIL_USERNAMEFILE
DIUN_NOTIF_MAIL_PASSWORD
DIUN_NOTIF_MAIL_PASSWORDFILE
DIUN_NOTIF_MAIL_FROM
DIUN_NOTIF_MAIL_TO (comma separated)
DIUN_NOTIF_MAIL_TEMPLATETITLE
DIUN_NOTIF_MAIL_TEMPLATEBODY
  

(#19417) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19416) üzenetére


szpeti40
addikt

A volumes-t akkor kell szerkesztened, ha nem szeretnéd, hogy konténer restart után törlődjön minden konfigod, amit letárol magának. Ezt érdemes megadni.

Nekem így van beállítva:


version: "3.5"

services:
  diun:
    image: crazymax/diun:latest
    container_name: diun
    command: serve
    volumes:
      - "/srv/dev-docker-and-plex/DockerConf/diun:/data"
      - "/var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock"
    environment:
      - "TZ=Europe/Budapest"
      - "LOG_LEVEL=info"
      - "LOG_JSON=false"
      - "DIUN_WATCH_WORKERS=20"
      - "DIUN_WATCH_SCHEDULE=0 6 * * *"
      - "DIUN_PROVIDERS_DOCKER=true"
      - "DIUN_PROVIDERS_DOCKER_WATCHBYDEFAULT=true"
      - "DIUN_WATCH_FIRSTCHECKNOTIF=true"
      - "DIUN_NOTIF_MAIL_HOST=smtp.gmail.com"
      - "DIUN_NOTIF_MAIL_PORT=465"
      - "DIUN_NOTIF_MAIL_SSL=true"
      - "DIUN_NOTIF_MAIL_INSECURESKIPVERIFY=false"
    - "DIUN_NOTIF_MAIL_LOCALNAME=szervernév.local"
    - "DIUN_NOTIF_MAIL_USERNAME=email címed"
    - "DIUN_NOTIF_MAIL_PASSWORD=gmail alkalmazás jelszó"
    - "DIUN_NOTIF_MAIL_FROM=email címed"
    - "DIUN_NOTIF_MAIL_TO=email címed"
      - DIUN_NOTIF_MAIL_TEMPLATETITLE={{ .Entry.Image }} {{ if (eq .Entry.Status "new") }}is available{{ else }}has been updated{{ end }}
      - DIUN_NOTIF_MAIL_TEMPLATEBODY=Docker tag {{ if .Entry.Image.HubLink }}[**{{ .Entry.Image }}**]({{ .Entry.Image.HubLink }}){{ else }}**{{ .Entry.Image }}**{{ end }} which you subscribed to through {{ .Entry.Provider }} provider has been {{ if (eq .Entry.Status "new") }}newly added{{ else }}updated{{ end }} on {{ .Meta.Hostname }}. This image has been {{ if (eq .Entry.Status "new") }}created{{ else }}updated{{ end }} at <code>{{ .Entry.Manifest.Created.Format "Jan 02, 2006 15:04:05 UTC" }}</code> with digest <code>{{ .Entry.Manifest.Digest }}</code> for <code>{{ .Entry.Manifest.Platform }}</code> platform. Need help, or have questions? Go to {{ .Meta.URL }} and leave an issue.
    labels:
      - "diun.enable=true"
    restart: always

Kiemeltem, amiket át kell szerkesztened.
A volumesnél nálad ugye ez lesz: /srv/dev-disk-by-uuid-71635791-f504-44aa-a87a-5721717a84cb/Docker/diun:/data
Ugye csinálnod kell egy diun mappát, megfelelő jogokkal, ahova a konfigot le tudja rakni.
Ahhoz, hogy tudjál gmail-eddel küldeni, ahhoz generálnod kell egy alkalmazás jelszót, mivel a közelefő 2FA miatt máshogy nem fog menni. Ehhez segítség: [link]
Nálam az van beállítva, hogy minden pénteken reggel 6-kor ellenőrizze, hogy van-e frissítés.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19418) Gabesz87 válasza szpeti40 (#19417) üzenetére


Gabesz87
addikt

Azt hiszem sikerült, köszi! :R Kaptam is egyből kb. az összes konténerről értesítést, mondjuk azokat nem értem egyelőre, mi is akar lenni, hogy most mindenhez van update, vagy a fene tudja. Meglátom hogy viselkedik!

(#19419) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

OMV6 az /srv/ mappába mountolja a winyót.
Valamiért a Transmission nem látja ezt a mappát, vagy nem tudja írni.

Mi a legegyszerűbb megoldás erre?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19420) szpeti40 válasza Bici (#19419) üzenetére


szpeti40
addikt

Hogy van telepítve a transmission?
Nem látja vagy nem tudja írni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19421) Bici válasza szpeti40 (#19420) üzenetére


Bici
félisten

Debian repoból.
Tudtommal máshogy nem lehet.
Azt mondja a Transmission, hogy nincs meg a lemez, ahova írnia kellene.
Pediv megvan. xD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19422) szpeti40 válasza Bici (#19421) üzenetére


szpeti40
addikt

"Tudtommal máshogy nem lehet."
De, docker-rel is fel lehet rakni konténerbe.

Van joga a mappához, amibe írnatni akarsz vele?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19423) Bici válasza szpeti40 (#19422) üzenetére


Bici
félisten

mod: megoldódott, adtam neki jogot, most jó minden. :K

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19424) Bici


Bici
félisten

Viszont van sajnos gondom általában az OMV-vel.

Amikor a webes felületen változásokat szeretnék életbe léptetni (felső sárga sáv), akkor a folyamat végén 500 errort dob vissza, és nem hajtja végre a változtatásokat.

[link]

Remélem, nincs benne érzékeny adat. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19425) szpeti40 válasza Bici (#19424) üzenetére


szpeti40
addikt

Azt ftp szerverre kiabál, én megpróbálnám újraindítani vagy kikapcsolni ha nem használod és úgy menteni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19426) Bici válasza szpeti40 (#19425) üzenetére


Bici
félisten

Pont azt akarom bekapcsolni, a samba helyett. :U
De akkor megpróbálom külön.
Sajnos az NFS-sel is ezt csinálta, azért váltottam át sambára, de ki akarom tenni netre a megosztást, és a másik topikban azt mondták, higy arra inkább sFTP-t használjak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19427) sztanozs válasza Bici (#19426) üzenetére


sztanozs
veterán

inkabb hasznalj ssh-t, certificate-tel - ssh felett megy az scp (pl winscp klienssel).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19428) Bici válasza sztanozs (#19427) üzenetére


Bici
félisten

Az lenne a felhasználás, hogy pár családtagom eléri az én fájljaimat a TV-n futó lejátszóval, pl. VLC.
Egyszerre lenne néha 3-4 kapcsolat is.

Erre jó az SCP?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19429) sztanozs válasza Bici (#19428) üzenetére


sztanozs
veterán

persze ahogy utanaolvastam vsz klienstol fugg, hogy mukodni fog-e.
ha interneten keresztul kellene, akkor szerintem VPN vagy pl Plex

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19430) szpeti40 válasza Bici (#19426) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát én biztos nem raknám ki a szerveremet így a netre :(
Plex jó megoldás ha csak filmeket/sorozatokat/képeket akarsz megosztani.
Ha mást is, akkor nextcloud.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19431) Bici válasza szpeti40 (#19430) üzenetére


Bici
félisten

Semmi fontos nincs rajta, csak filmek és zenék.

Ahogy nézem a Plex install metódusát, kell hozzá docker meg még pár dolog.

Egy 2*1GHz-es AMD Jaguarnak nem lesz ez túl sok?
Hajlok a Plex felé, de attól félek, hogy kicsit sok lesz a gépnek. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19432) sztanozs válasza Bici (#19431) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem egy rPI4-en is elment, csak mivel nem vettem liszensz-t igy a hardveres encoding nem ment rajta. Igazabol csak azert szedtem le, mert a PS5-on futo klienssel nem tudtam rendesen osszedrotozni, mindig cache-elni akart, es nem jottem ra a hibara egy het utan sem.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19433) szpeti40 válasza Bici (#19431) üzenetére


szpeti40
addikt

"kell hozzá docker meg még pár dolog"
Ha konténerben akarod felrakni, akkor csak a docker környezet kell neki és ennyi.
De feltudod rakni natívan is, ha valamilyen oknál fogva az lenne szimpatikus. De annyi minden előnye van a dockernek, hogy nem éri meg szerintem már natívan telepítgetni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19434) Bici


Bici
félisten

Köszi mindkettőtöknek!

Egy minidlna (Readymedia) nem jobb a plexnél erőforrásigény terén?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19435) sztanozs válasza Bici (#19434) üzenetére


sztanozs
veterán

ha interneten keresztul akarod, akkor nem (mivel nem fog menni).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19436) szpeti40 válasza Bici (#19434) üzenetére


szpeti40
addikt

A DLNA LAN-on belüli használatra lett kitalálva, nem megy Interneten keresztül, maximum VPN-el.
De ha cél eszközökön megy a Direct Play, akkor a Plex-et sem mondanám túlzottan erőforrás igényesnek.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19437) sztanozs válasza szpeti40 (#19436) üzenetére


sztanozs
veterán

DLNA VPN-en keresztul is csak erosen hackelve megy, mert multicast-ot hasznal, ami nem szokott VPN-en (meg NAT-on ugy altalaban) atmenni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19438) szpeti40 válasza sztanozs (#19437) üzenetére


szpeti40
addikt

Jogos, köszönöm a javítást :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19439) Bici


Bici
félisten

Áá, köszi!

Akkor plex. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19440) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Azt hogyan lehet mgoldani, hogy áramszünet után a gép visszakapcsolja magát? Vagy ez csak WOL-al megy? Mondjuk azt sem vágom mert soha nem használtam még. Van egy UPS a géphez csatlakozva, NUT plugin fut az OMV-n. Nem próbáltam ki ugyan, nem szimuláltam, hogy működik-e, de elvileg 30s után ki kéne kapcsolni a gépet. VIszont az a gondom, hogy maga a UPS sem akar visszakapcsolni normál üzembe, miután visszajött az áram. Csak sipol és villog a Battery mode, és csúnyán zúg. De ez mondjuk nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#19441) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19440) üzenetére


szpeti40
addikt

"Azt hogyan lehet mgoldani, hogy áramszünet után a gép visszakapcsolja magát?"

Legtöbb gép BIOS-ában benne van, hogy kapcsoljon be ha visszatér az áram.

Az a 30s nem lesz kevés?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19442) Gabesz87 válasza szpeti40 (#19441) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha. Na majd megnézem. Egy B85M-es Asus lapról van szó, i5-4570 CPU, 16GB RAM, 1xSSD, 2xHDD. Mennyire állítsam szerinted? CyberPower UT1050EG. Fogalmam sincs meddig tudja egyáltalán vinni a gépet. PSU calculator alapján kb. 189W a fogyasztás (mondjuk figyeltem régebben egy Shelly Plug-al, és routerrel együtt volt ha jól rémlik, napi 40-50W körül). UPS adatlapja meg azt írja: Runtime at 90W ( min ): 43. AKkor ezek alapján elvileg akár egy órát simán bírnia kéne. Na jó, ezt átírom akkor olyan fél órára. :K
Rem. a többi dolog jól van beállítva:
Mód: önálló
driver = usbhid-ups
port = auto
Leáll. mód: akkus üzemmód
Idő: 1800s-ra frissítve

[ Szerkesztve ]

(#19443) kisskd válasza Gabesz87 (#19442) üzenetére


kisskd
tag

189W nekem ránézésre nagyon soknak tűnik, főleg feltételezve, hogy alapvetően nem is terheled fullon a CPU-t otthon.

Sok függ az akku állapotától, én nem hinnék annak, mit tippel az állapotra a UPS, voltak már meglepetések.

Az akku "felmérésére" a nagyon paraszt megoldás erre az, hogy rádugod a gépet (mondjuk paranoiásan HDD nélkül, nehogy valami megzavarodjon), kihúzod a konnektorból, és stopper. Ha kicsit "tudományosabb" akarsz lenni, de pontatlanabb, akkor gép helyett egy 100W-os izzót raksz rá a nagypapa műhelyéből.

(#19444) Gabesz87 válasza kisskd (#19443) üzenetére


Gabesz87
addikt

Viszonylag új a psu, kb 1 éves. Én sem értem a 139W-ot. Kitoltottem egy ilyen kalkulátort Google talalatokbol. De mint mondtam, figyeltem a fogyasztást még a kezdetekben (mikor osszeraktam a szervert az OMV -vel), és 60W körül volt majd BIOS -ban láttam, hogy vannak ilyen profilok hogy power saving, performance meg mit tudom én. És a power savingre váltva olyan 40-45 közt fogyasztott.

(#19445) Bici


Bici
félisten

Újabb kérdés:

A performance statistics alatt lévő grafikonokat ki lehet valahogy rakni a dashboard-ra?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19446) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19442) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam nem adott időre van állítva a kikapcsolás, hanem UPS alacsony töltöttségnél kapcsolja ki a szervert.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19447) kisskd válasza szpeti40 (#19446) üzenetére


kisskd
tag

Én többször jártam már úgy, hogy full(közeli) kondíciót/töltöttséget mutatott a UPS, és 30mp alatt kisült az egész. Nem tudom, hogy márka gond-e (APC, és AEG belépő cuccok), de ezért vagyok skeptikus.

Gabesz87: szerintem ezek a legrosszabbnál kicsit rosszabb lehetőségekkel számolnak, aztán megszorozzák 2-vel, számítva arra, h a hulladék táp a felét tudja a ráírtnak :DD

(#19448) BB9000 válasza kisskd (#19447) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha azonnal, vagy szinte azonnal lemerül egy UPS, akkor vagy nem megfelelő a méretezés (nagyobbat kellett volna venni), vagy az akkuk úgy haltak meg, hogy nem vetted észre időben.
Az akkuk meghalását idejében csak úgy észlelheted, ha 6-8-12 havonta- full tesztet végzel. Nem kell túl gyakran, mert a tesztek során is degradálódik az akku. Viszont ha túl ritkán tesztelsz, akkor nem fogod észrevenni, amikor már cserélni kellene. A full teszt során az UPS átkapcsol akku-üzemmódba és a beállított értékig meríti az akkukat. Az APC Smart pl. úgy működik, hogy ha a full teszt során észleli, hogy az akku túl gyenge, akkor azonnal megszakítja a tesztet, visszakapcsol vonali üzemmódba és kijelzi a piros leddel, hogy akkucsere szükséges. Ilyenkor a rákapcsolt eszközök folyamatosan mennek, nem lesz áramkimaradás. Ha pont olyankor üt be egy áramszünet is, akkor persze nincs védelem, de legalább tudsz róla! A Rendszeres full teszt nélkül vakrepülés UPS-t használni. Rosszabb, mintha egyáltalán nem is lenne, mert azt hiszed védve vagy az áramkimaradás kockázata ellen, de nem! És amikor a védelemnek aktiválódnia kellene, pont akkor mond csődöt.

(#19449) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Én most elbizonytalanodtam. Melyik jobb akkor, ha alacsony töltöttségnél állítja le a gépet, vagy ha időt állítok be? EZ esetben mennyit? Mint írtam, kb. 1 éves a UPS, 1050VA-es, 630W-os, kb. 1 éve van meg, és nem volt áramkimaradás, úgyhogy az akku szerintem ép. Unokatesóm hozta nekem tavaly, aki egyébkétn biztonságtechnikai mérnök, az rosszabb, ha alacsony akkunál állít le.

(#19450) szpeti40 válasza Gabesz87 (#19449) üzenetére


szpeti40
addikt

Ahogy érzed, nekem alacsony akkun van, pont azért, ha ilyen 1-2-5 perces áramszünet van, akkor ne lőjje le feleslegesen a rendszert. Nekem a mostani setuppal elmegy akkuról olyan 30p-et nagyjából.
Abban az esetben nemtudom, hogy mi történik, ha Te beírod, hogy 30p múlva kapcsoljon ki a szerver, de az UPS csak 25p-et bír. Vajon kirugja-e alóla az áramot, vagy szól előtte, mert azért a biztonságos leállításhoz is kell idő.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.