Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) agent_k válasza szpeti40 (#18450) üzenetére


agent_k
őstag

Megnéztem. Az appok 3/4-e vagy 4/5-e bitcoinhoz, annak tőzsdéjéhez és wallethez kapcsolódik. Néhány torrentes alkalmazás, pihole, nextcloud, photoprism, syncting. Egyelőre azt látom, hogy a könnyebbség abból adódik, hogy valóban 1 gombos az install. Semmi paramétert nem kell megadni az appok telepítésekor. Opensource tudom, de ez a fajta automatizmus engem inkább taszít, mint vonz.
Docker alapon megy ahogy látom a docker ps alapján. És minden alkalmazást is docker alapon valósít meg. Érdekes alkalmazás, de semmiképp sem OS, mint ahogy ők állítják :)

Viszont köszi, hogy megosztottad jó volt kipróbálni ;)

(#18452) szpeti40 válasza agent_k (#18451) üzenetére


szpeti40
addikt

Közben én is megnéztem, tényleg sok coinos dolog van.
De ugyan úgy docker alapon megy minden :K

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18453) tasp


tasp
tag

kis segítséget kérnék mert kezdek megőrülni :D
raspPI OMV mellett futott Transmission - sikerült beállítani korábban
most volt egy vinyó cserém átmásoltam mindent oda.
settings.json-ban átírtam a mountolt útvonalat az újra, userem is maradt, chown-nal megcsináltam a jogosultságot:
sudo chown -R tasp:jelszo /srv/dev-disk-by-uuid-77522628-06 65-4554-a38f-e1abd44ffbe5/torrent-complete/

de ezt kapom:
Permission denied (/srv/dev-disk-by-uuid-77522628-0665-4554-a38f-e1abd44ffbe5/torrent-complete/

korábbi letöltéseket beolvastam set location/verify data-val, és azok szép zöldek, tehát olvasni tudom ... valami az írással lesz, de nem látom a fától az erdőt..
ha belépek a tasp userrel konzolban akkor a torrent complete alatt mkdir-ral enged létrehozni könyvtárat.
köszi

(#18454) szpeti40 válasza tasp (#18453) üzenetére


szpeti40
addikt

És milyen user alatt fut a transmission? Natívan fut vagy docker?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18455) tasp válasza szpeti40 (#18454) üzenetére


tasp
tag

simán natívan van indítva:
sudo systemctl start transmission-daemon

(#18456) agent_k válasza tasp (#18453) üzenetére


agent_k
őstag

tasp:jelszo
??

(#18457) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tervezek venni egy NAS-t a szerver mellé (pontosabban a meglévő, CyberPower UT1050EG-t vinném le, amire most a HGW, router, NVR, 8 portos PoE switch 4 kamerával és egy sima 4 portos switch vannak kötve, és ezek helyére tenném majd az újat, ami szerintem lehet egyel kisebb is, pl. Eaton 5E850i vagy hasonló CP). Olvastam, láttam, hogy OMV-ben van NUT plugin. Soha nem használtam még, nem ismerem, erről kérdeznék. Ha az OMV bővítményekből telepítem, az teljesen OK, használható? Arra gondolok, hogy bár nem tudom létezik-e Dockeres változat, de ha igen, az esetleg jobb-e, több funkciót ad-e, ilyesmi. Nekem igazából annyi a lényeg, hogy áramszünet esetén ki tudjon kapcsolni magától a gép, jó lenne ha netán vissza is kapcsolna miután visszajön az áram, de ez már lehet, hogy más téma...ill. nem bánnám, ha látnám a fogyasztást. Mintha olvastam volna, hogy a NUT ezt is tudja!? Most egy Shelly Plug S-et használok erre a célra, de akkor ezt ki is váltanám a UPS-el.
Illetve még egy kérdés: csekkoltam a compatibility list-et, ahol CP-ből UT2200E-t látom. Ha ez kompatibilis, akkor feltételezem, az UT1050EG is, nem? Vagy ugyanígy Eaton 5E1100iUSB ott van a listán, 850iUSB nem. Köszi előre is!

(#18458) tasp válasza agent_k (#18456) üzenetére


tasp
tag

jelszo=a jelszavam a tasp userhez :) csak gondoltam nem írom ide le, ezért írtam jelszo-t helyette :)

[ Szerkesztve ]

(#18459) stigma válasza tasp (#18458) üzenetére


stigma
addikt

Hi, pont erre akart agent_k fórumtárs rávezetni, hogy az nem jó.
szintaxis ez: chown [OPTIONS] USER[:GROUP] FILE(s)

Ha van tasp felahsználód a userek(users) között akkor ezt kellene megadni:

sudo chown -R tasp:users /srv/dev-disk-by-uuid-77522628-06 65-4554-a38f-e1abd44ffbe5/torrent-complete/

Amúgy TM esetén nem úgy van, hogy ha van Torrent mappád akkor azonbelül létrehoz egy complete/incomplete könyvtárat?
Már pár éve nem használok TM-et, így ezt nem tudom most kapázsból.

TM-et nulladik lépésnek állítsd le.
- sudo systemctl stop transmission-daemon
- jogokat add meg
- sudo systemctl start transmission-daemon vagy sudo systemctl reload transmission-daemon

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18460) BlackJack21 válasza Gabesz87 (#18457) üzenetére


BlackJack21
tag

Igen, használható. Nekem is ebben a felállásban van ( natív plugin), egy APC SUA1500-t vezérel. (USB-n van local-ban a szerverre dugva.) Meg lehet nézni a OMV-n belül is a log-ot, de én a Home Assistant alá tettem be. Az áramszünetkor elindul egy 4500sec-es visszaszámlálás ami, ha lejár, leállítja a szervert. Indulás automatikus, vagy ha visszaszámlálás közben visszajön az áram, akkor megszakítja a visszaszámlálást. A fogyasztási adatokat én nem látom, de ez lehet típusfüggő is, viszont a terhelési adatok(%) és a saját fogyasztás összege elég jó közelítéssel adja meg az összfogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#18461) Gabesz87 válasza BlackJack21 (#18460) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszönöm. Nálam is az a terv, hogy HA-ba teszek, amit lehet. Pár napja tettem fel Dockerben, de még csak ismerkedem vele, egyelőre fogalmam sincs, mit hogy lehet integrálni :( A Shelly plug-ot sikerült, de pl. hogy IP kamerákat, NVR-t, riasztót hogyan lehet, gőzöm sincs. Olvasgatok, videókat nézegetek.
A fogyasztás trackelése igazából nem is annyira fontos, mert már látom, tudom, hogy fogyaszt a szerver. 3-a óta figyelem, mióta bedugtam a Shellyt, naponta kicsivel 1kWh alatt van.

(#18462) tasp válasza stigma (#18459) üzenetére


tasp
tag

sikerült !!
de még a komment elolvasása előtt, hasonló megfontolásból újra felszívtam magam és OMV alatt megosztottam shared folderként a torrent_complete mappát, majd rámentem a user kezelésre és read/write jogot adtam azon keresztül a mappára és lám.. megy...

de akkor fordítva ültem a lovon, köszönöm a kiigazítást, agent_k -nak is! :) :DD

(#18463) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok! Van egy problémám ami végül ide vezetett. Telekom optikai net van és amióta volt egy TV box frissítés azóta 2 percenként laggolnak. Már kb. egy hónapja görcsölök vele és már minden lehetséges dolgot kipróbáltam, routerbeállítás, másik router, passthrough mód stb de mindegyik megoldásnak van valami problémája.

De végül azt tapasztalom ha a NAS le van kapcsolva akkor nem laggol. Sok eszköz lóg a routeren és wifin is jelentős az eszközök száma. Főleg este gyakoribb a laggolás.

Azt kérlek ne mondjátok ,hogy hagyjam lekapcsolva a NAS-t :O

Mit lehet megnézni, beállítani?

(#18464) Patice válasza ptesza (#18463) üzenetére


Patice
nagyúr

Mit értsünk lag alatt? Mi laggol? A TV-n a kép? Vagy a böngésző késve tölti be az oldalakat?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18465) szpeti40 válasza ptesza (#18463) üzenetére


szpeti40
addikt

Milyen hálózati eszközöd/eszközeid vannak?
A sok és jelentős eszköz kb mennyi?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18466) ptesza válasza Patice (#18464) üzenetére


ptesza
senior tag

A TV-k laggolnak. A nettel nincs bajom.

(#18467) ptesza válasza szpeti40 (#18465) üzenetére


ptesza
senior tag

PC-k , IP kamerák, TV boxok, a NAS, telefonok , tabletek , meg manapság még az asztali lámpa a mosógép a klímák is. :)

Most 20 eszközt látok a routerben listázva.

(#18468) szpeti40 válasza ptesza (#18467) üzenetére


szpeti40
addikt

Mármint úgy értettem, hogy a router milyen tipusu? :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18469) ptesza válasza szpeti40 (#18468) üzenetére


ptesza
senior tag

Product NameMagenta Home BoxProduct VendorTechnicolorManufacturer NameFGA2233

System Health
Memory Usage77 %
CPU Usage2 %

(#18470) szpeti40 válasza ptesza (#18469) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jól gondolom akkor ez a szolgáltatói router, én lecserélném egy értelmes eszközre :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18471) ptesza válasza szpeti40 (#18470) üzenetére


ptesza
senior tag

Igen az. Már átettem bridge módba, itt passthroght mód, és a saját xiaomi routeremmel nem volt semmi gáz, csak TV nem volt. Pedig az IGMP beállítások rendben voltak. Csak úgy működött a TV, hogy a szolgáltatói routerbe voltak dugva TV boxok, de akkor meg nem volt bennük net és ezért a plex sem érte el a NAS-t.

(#18472) tradeelek11 válasza ptesza (#18471) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Nem szeretnék "eszet" osztani de...

Ugye az általad leírtak alapján az neked is lejött
hogy a hálózattodban van a probléma és nem a NASbanl!!!
(Én biztonsági okokból, szolgáltatói routert nem használnék, ugyan úgy xiaomit sem,
sőt gondolom te az okosotthon eszközeidet is amiket leírtál , gyári appból
cloudon keresztül kezeled :) mert az a jó.)

Tisztelettel :R

(#18473) hunaqua


hunaqua
addikt

Pár napja én is írtam laggolási problémát. Hiába volt tökéletes a le és feltöltés,mégis egy közbe iktatott gigabites switch volt a ludas. Évekig ment így tökéletesen,és most sem érzem máshol vele a gondot.Viszont ahogy kidobtam megoldódott a hiba.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18474) ptesza válasza tradeelek11 (#18472) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszönöm!
A Xiaomi router az egy Padavanra frissített változat. [link]
És igen van olyan cucc amit a gyári appból használok. Például ezt. [link] . Azért mert nincs más ami ezt ki tudná váltani. A szolgáltatói routert meg nem jókedveben használom. Le is írtam részletesen, gondolom nem olvastad. Most délután megakartam nézni az F1 időmérőt és két percenként laggolt. Leválasztottam a NAS-t és megszűnt. Nem azt mondom, hogy rossz a NAS hanem azt, hogy köze van hozzá.!!!!!
Segítséget kértem ,hogy mit lehetne ellenőrizni. Ha megoldódik akkor majd megírom ide is.

(#18475) szpeti40 válasza ptesza (#18474) üzenetére


szpeti40
addikt

Nincs túlterhelve a proci a routerben amikor akad a kép?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18476) tradeelek11 válasza szpeti40 (#18475) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Nem kötözködésből írtam, nem szokásom.
A hozzászólásokat mindig elolvasom.

"A Xiaomi router az egy Padavanra frissített változat. [link]"
Az már szódával elmegy :)

Vagy valami "betyárosan" nagy forgalmat generál a NASod
de azt nézd meg külön.
Vagy valamelyik aktív elemben van a problémád, én ezt tarom valószínűbbnek.

Ahogy írtad is csak egyik routernél volt a NAS-al problémád a másiknál nem,
Így én azt nem értem hogy jött ki "ludasnak" NAS?

Tisztelettel :R

#18470

[ Szerkesztve ]

(#18477) ptesza válasza szpeti40 (#18475) üzenetére


ptesza
senior tag

2% a RAM van 80% körül

(#18478) sztanozs


sztanozs
veterán

OMV (asszem 4) mellé próbáltam felrakni egy KODI-t dockerben, de 100% CPU lett a vége.
Nem headless-t szeretnék, mert HDMI-n rá tudom kötni a gépre - van valakinek ezzel tapasztalata, vagy próbáljak meg OMV 5-re migrálni valahogyan és ott próbáljam újra?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18479) stigma válasza sztanozs (#18478) üzenetére


stigma
addikt

Hi, bocs hülye kérdés,de mit akarsz elérni headless Kodival?
Nekem ez nem tiszta:
"Nem headless-t szeretnék, mert HDMI-n rá tudom kötni a gépre "

Van több szobában Kodis lejátszód , ahova akarsz egy adatbázist?
Mert akkor Plex-et felteszed, Kodi-s eszközökre meg a PkexKodiConnect addon és már meg is vagy.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18480) sztanozs válasza stigma (#18479) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem - konkértan szeretnék egy kodi-t, amit rákötök a tévére. Korábban volt két raspi-m, az egyiken OMV (rpi4, 4 MB), a másikon pedig kodi (rpi2), de sajna a kicsit otthon kellett hagyjam VPN szervernek és csak a másikat tudtam elhozni magammal. Úgy gondoltam, hogy a NAS szerep mellett még megbírkózik egy médiplayer funkcióval is (alapból az OMV csak 0.3-0.4 es load mellett üzemel), a kodi meg 10%-nál kevesebb procit evett a PI2-n is állásban, és nem is ugrott meg nagyon lejátszás közben, hacsak nem CPU-ból kellett az audiót dekódolni.

Ezért írtam, hogy nem headless kell (mert nem az adatbázist szeretném egy központi helyen tartani), hanem a konkrét lejátszó kéne - vagy bármi más alternatíva, ami elboldogul a h264/h265 tartalmakkal az rpi4 videocore környezetben.

Egyelőre felraktam a minidlna-t az OMV-re, de az borzasztó buta, ráadásul az olyan könyvtárnevekkel, amiben speciális karakter van (pl [ ] ( ) ) nem boldogul, csak ha felveszem egyesével forrásként.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18481) stigma válasza sztanozs (#18480) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát nemtudom, amit most te akarsz az inkább HTPC mint NAS, igaz sok QNAP nason látok HDMI csatlakozóz és eröltetik ezt a 2 az 1-ben megoldást.
Te tudod, ha így akarod segítek ebben:

Telepítés Deiabra kb 3-4 kattintás : Link
De neten van egy csomó egy csomó leírás hogy kell telepíteni.
Neked az is kellene, hogy NAS restart esetén automatikusan induljon gondolom.(ezt passzolom hogy kell)

Rpi 4 esetén (4GB-ot akartál írni gondolom), de az lejátsza a H264/H265-ös kódolást, viszont a mostani CPU-d nem biztos, ezt kéne tudni mi az.
Fenntartásaim:
- Kodi esetén mi a Max amit akarsz lejászani? 4k DB remux, 1080p?
- lapon milyen HDMI csatlakozód van? Mivel kötöd össze a TV-t?
- Ha 1 HDD-t asználsz amire töltesz és filmezel egyidejűleg az akadhat.

Más véleményét is hallgasd meg, én ezt a ,,projektet" nagyon nem ajánlom, de te tudod.

miniDlna elég buta, helyette Dockerben pakold fel az emby-t ott is tudsz DLNA-ni az okosabb, de ott ugye nincs borítod csak majd Sorozat/filmnevek.

Én úgy csináltam, ha leírhatom, hogy a NAS-ra tettem egy Plex-et. Van 2 TV-m 2 lejátszóm (Amlogic box - Khadas VIM3L) amin Correlec fut (Kodi). Erre egy PlexkodiConnext addon telepítve, így a NAS-ról csak az adatbázist olvassa be, így mindkét helységben ahol megállítom, onnan tudom folytatni.

Amlogix S905x3-as boxot ami 1Gbites LAN-al szerelt kb 15-20k-ból van most meg - a frankó forint miatt - és ott a Dolby Vision-ön kívül mindent lejátszik és emgeszik (H265-öt is)
Itt ha rendesen be vagy kábelezve és nem wifin nyomod akkor a 4K DB remux (50-60GB-os fájlok) sem akadály.

Ezt nem megbántásként írtam, vagy épp cinukusan fogalmaztam, csak a NAS-nak ilyen jellegű feladatota én nem adnék.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18482) baratka


baratka
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Teljesen elvesztem. Vettem egy Raspbery pi4 4gb-ot és két feladatra szeretném használni. Plex és torrent. Jelenleg egy db 1tb-os 2,5"-os merevlemez van exfat fájlrendszerrel rákötve. Nem tudom melyik rendszer lenne a legjobb rá, omv-vel vagy a sima Raspbian OS-el( ott szivatott a Plex, amikor tudtam írni az alapból csatol lemezt, akkor Plex nem látta. Ha leírás alapján csatoltam, jogokat adtam akkor írni nem tudtam valamiért, sudo chown -R baratka:baratka /usb/media és sudo chmod -R 775 /usb/media. Biztos, hogy én értettem félre valamit.). Vagy elég lenne egy ubuntu server vagy raspbian os lite. Ezt ki hogy oldaná meg?
Ubuntu mate-val is próbálkoztam, ott amikor plex olvasta be a fájlokat többször kifagyott. Gondolom nem volt elég a 15w-os tápegység.
Már megrendeltem egy 3,5"-os külső merevlemezt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,

István

(#18483) Patice válasza sztanozs (#18478) üzenetére


Patice
nagyúr

Én más irányból közelíteném meg:
Felraknék egy OSMC-t a Raspi-ra, mert az Debian alapú és erre raknám fel pluszban az OMV-t.
Sose próbáltam és az OMV fejjlesztőitől is azt olvastam régebben, hogy a natív telepítéssel összeakadhat a két rendszer, mert vannak olyan könyvtárak, amit mindekktő használ.
Egy próbát sztem megér.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18484) stigma válasza baratka (#18482) üzenetére


stigma
addikt

Hi, pedig mennie kell a dolgoknak, páran a fórumban Rpi4 vagy más Raspberry-vel használják az OMV-t ezen a SingleBoard-on.
Igazából mindegy az OS, lehet Raspbian is OMV, Ubuntu, viszont ha nem vagy olyan nagy ,,parancssor guru" akkor OMV-t mondanék.

Ez egy jó kis oldal, Rpi-re egy csomó mindent telepít a srác, video + leírás is van:
- OMV telepítés: Link
- Plex : Link

Ezenkívül ez is egy jó oldal még tele-tele videoval (Pi My Life Up - 500+ DIY Projects, Tutorials & Guides)

2,5-es HDD esetén elvielg elég a sima USB-s táplálás, 3,5-es esetén kell neki külön táp a HDD-nek elvileg, igaz remélem rendes Rpi táp van hozzá nem valami utángyártott vagy egyéb márka.

Segíteni telepítésnben nem tudok, mert Rpi-m nincs, csak instrukciókat tudok adni OMv-vel kapcsolatban.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18485) tasp válasza baratka (#18482) üzenetére


tasp
tag

szia
nekem pi3-as van , használtam külső dokkolós 3,5-ös hdd-vel, de most egy 2,5-ös 1tb-os van rákötve. Ahhoz biztos nem kell külön tápegység, nekem simán viszi usb 2.0-val.

Raspberry-hez meg először kell egy alap rasp os lite és utána tudod felrakni az OMV-t hozzá, nálam ext4-re lett formázva a hdd lévén linux

PI+omv 5:
https://www.youtube.com/watch?v=LOg4xfDQafc
PI+omv 6:
https://www.youtube.com/watch?v=IWDBYDYJVrA

(#18486) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok, otthoni kamerarendszerrel kapcsolatban érdeklődnék, van valami bevált módja?
Onvif kamerákat lehet valahogy kezelni? Plugin, vagy docker?
Van ajánlott, "kész" mgoldás, esetleg kamera típus, ami tuti megy?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18487) sztanozs válasza baratka (#18482) üzenetére


sztanozs
veterán

Hali, nekem OMV 4 van a PI-n és korábban raktam fel rá plexet is, de mivel a tévé már nem támogatja normálisan, így hanyagoltam. Inkább egy másik Pi2-n volt kodi (libreelec talán), de sajna az most más célokat szolgál, így én is keresem a megfelelő utat.
Talán próbálok szerezni egy HDMI-be közvetlenül dugható cuccot (FireTV pl)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18488) sztanozs válasza stigma (#18481) üzenetére


sztanozs
veterán

Köszi a javaslatot az Emby-re, fel is raktam tegnap, de sajna valahogy nem birkózik meg a feliratokkal, ha ki kell küldeni a tévére (a tévé azt írja, hogy nincs kiválasztható felirat, pedig az Emby látja és ha miniDLNA-val küldöm ki, akkor is van).

Egyébként, ha bemegyek az Emby DLNA szekcióba, akkor a profilok teljesen üresek - megnéztem Safari-n és Chrome-on is, de az összes fül üres (márnint nem jelenít meg semmit a fül alatt).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18489) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Lenne egy kérdésem. virtual boxba feltelepítem az omv-t. Látszatra beállítok mindent. Az asztali gépen meg is találom az omv-t, beleépek minden király. A filekezelőbe megkeresem, felcsatlakoztatom hálózati meghajtóként, eddig minden rendben. De nem enged oda másolni semmit. Azt írja: Ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges. És ennyi. Den tudom, hogy mi a gond.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18490) sztanozs válasza varmi2 (#18489) üzenetére


sztanozs
veterán

fájlrendszer jogosultság probléma lesz

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18491) galbi1972


galbi1972
tag

Üdv.
Van egy Lenovo T430-as laptopom benne egy 1TB HDD-vel amin jelenleg Win 10 fut. Telepítek rá OMV-t, tudom egyszerre használni NAS-ként + qbittorrent + Plex server? Jelenleg egy RPI4 8GB-on fut egy Volumio OS + USB-s DAC csatlakozik hozzá és ezt is szeretném vele táplálni (NAS-ként) zenékhez de szeretném ha tudnék torrentezni is (Android remote contol elérés qbittorrent) és a TV-k elérnék mint Plex server-t.

(#18492) Kenderice válasza galbi1972 (#18491) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, ez így működni fog.
A kérdés, hogy érdemes-e erre egy laptopot használni.
Vannak kis fogyasztású vékonykliensek, amik pont jók erre 10-15 ezresért.
Nálam 2 éve ezt még egy rpi2 csinálta...

(#18493) szpeti40 válasza Kenderice (#18492) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi a baj a laptoppal?
Ha csak erre kell neki, beállítja, berakja a polcra, akkor szerintem jó, van benne beépített akksi, áram szünet ellen is véd, van beépített kijelző is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18494) tasp


tasp
tag

miniDlna helyett mire érdemes esetleg váltani? hol fogom érezni a miniDlna korlátait?

(#18495) Kenderice válasza szpeti40 (#18493) üzenetére


Kenderice
senior tag

Szerintem felesleges erre elpazarolni egy laptopot...

(#18496) sztanozs válasza tasp (#18494) üzenetére


sztanozs
veterán

Én most az emby-vel szívok, de úgy tűnik nem jutunk dűlőre egymással...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18497) szpeti40 válasza tasp (#18494) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem plex van otthon, semmi problémám nincsen vele.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18498) szpeti40 válasza Kenderice (#18495) üzenetére


szpeti40
addikt

Lehet, de ha amúgy sem használná semmire, csak porosodik a fiók alján, akkor jó lehet, felesleges vásárolnia.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18499) stigma válasza tasp (#18494) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Emby, Plex, Jellyfin ami ajánlott.
Okos vagy nemokos Tv-n -n akarod használni?
Még egy DLNA progi lehet, amit réges régen használtam, és tökjó volt, az a Serviio.

MiniDLNa helyett ajnálok egy lejátszót ami Libreelec(Rockchip) vagy Coreelec(Amlogic) box, melyen Kodi fut, és akkor megvagy vele évekre. Kodi alatt egyenlőre Dolby vision nincs minden más megvan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18500) stigma válasza sztanozs (#18496) üzenetére


stigma
addikt

Hi, mi a gond a feliratokkal?

Én évekig használtam Emby-t, igaz DLNA-t nem, hanem a Server-t,de nekem mindig ment minden felirat, akár webes felületen is, Tv-n is és lejátszóban is.
Feliratot azonos néven teszed bele az alábbi támogaott fűjlnevekkel?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.