Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Faby válasza Tim82 (#18350) üzenetére


Faby
senior tag

Szerintem az elérési utakat adod meg rosszul, egy frissítés óta nem az /dev/sda1/Downloads stb, hanem az uuid alapján kell hivatkozni a meghajtókra. pl /srv/dev-disk-by-uuid-eb001599-5036-4130-8930-5e37e8afc***
De lehet, hogy tévedek, nem vagyook linux/omv guru.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18352) szpeti40 válasza Faby (#18351) üzenetére


szpeti40
addikt

Na ez viszont igaz, valóban uuid alapján van már a hivatkozás.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18353) Tim82 válasza Faby (#18351) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ez volt a megoldás. :R Működik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18354) szpeti40 válasza Tim82 (#18353) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem próbáltad amúgy még a qbittorrentet? Sokkal jobban kihasználja az erőforrásokat mint a transmission.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18355) Tim82 válasza szpeti40 (#18354) üzenetére


Tim82
nagyúr

Viszonylag ritkán torrentezek így a stream-elés előretörésével, így a Transmission nekem megfelel és meg is szoktam. De lehet, hogy megcsinálom az átállást, csak most fontos volt, hogy beüzemeljem és "100%-osnak" mondhassam az OMV 6-alapú NAS-ra váltást.

Eddig egy NanoPi Neo2 alapú, OMV 4-es NAS volt használatban, annak elhullott a micro SD-je, amiről futott a rendszer. A NanoPi eleve kicsit kevéske már (512 MB RAM) és az OMV 4 támogatása is megszűnt, így beszereztem egy Odroid HC2-t és a hozzá való rack-et és egy nagyobb HDD-t és belevágtam az OMV 6-ba.

Alapvetően médialejátszónak médiatárolásra van, meg saját fotók, videók, alkalmanként 1-2 torrent, eddig erre jó volt a NanoPi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18356) Soderes


Soderes
aktív tag

Nagyon érdekes hibába futottam az OMV 6-ban.

Épp másoltam rá local-on keresztül nagyobb 40-50 Gb állományokat és egyszerűen megszakad a kapcsolat a NAS-sal. File managerböl eltűnnek a meghajtók. Elérhetetlen a webui főgépről, másik gépről, telefonról. Csak ezt látom
[kép]

És aztán hipp-hopp helyre áll egy 5 percen belül.

SSD-hez mindenképpen kell a Flashmemory plugin, mert azt nem telepítettem?
Illetve megkapta tegnap előtt a legfrissebb OMV-t (de már azóta van újabb).
Az volna a gond?

Semmi nyoma a logban, hogy újraindult volna a gép.

[kép]

(ehhez egy információ nekem úgy van beállítva 22.00 álljon készenlétben mindig és másnap WOL ébresztem. 15.50 volt ma az utolsó kapcsolat szakadás, de nem volt semmilyen leállás)

[ Szerkesztve ]

(#18357) szpeti40 válasza Soderes (#18356) üzenetére


szpeti40
addikt

Flashmemory plugint mindenképp rakd fel ssd mellé!
Hogy alakult a ram/cpu/iowait a megszakadáskor?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18358) agent_k válasza Soderes (#18356) üzenetére


agent_k
őstag

ssh-n belépve, sudo dmesg -T mit mond?

SSD-hez mindenképpen kell a Flashmemory plugin?
Az csak pendriveról vagy sd kártyáról futtatott omv-hez kell. Persze ott is működik e nélkül, csak ki tudja meddig :)

Illetve megkapta tegnap előtt a legfrissebb OMV-t (de már azóta van újabb).
Az volna a gond?
Nem tudom mennyire pontos a changeloguk, de ha nem tér ki ilyesmire akkor nem ezzel van a gond.

Mi a konfig amin fut az omv?

(#18359) Soderes válasza agent_k (#18358) üzenetére


Soderes
aktív tag

A konfig : Gigabyte AM3 alaplap, Athlon 64 1640, 2 GB Ram DDR2, Gigabit LAN, 120GB Kingston SSD

Mindjárt megnézem Putty-n a dmesg.

[ Szerkesztve ]

(#18360) Soderes válasza szpeti40 (#18357) üzenetére


Soderes
aktív tag

(#18361) Soderes válasza agent_k (#18358) üzenetére


Soderes
aktív tag

Semmit nem találtam : 15.50 és 16.00 között

Egyedüli hiba délelőttről :

[v aug 21 11:22:01 2022] ACPI Error: AE_NOT_FOUND, While resolving a named refer ence package element - LNKC (20210930/dspkginit-438)

(#18362) Soderes


Soderes
aktív tag

Mögé volt téve egy Access Point és azon keresztül csatlakozott a NAS-hoz és az AP pedig routerhez. Na most az AP-t kiiktattam és most a routerhez van csatlakozva. Elindítottam egy másolást.

Fel updateltem 6.0.36-2-re.
Fel raktam a FlashMemory plugint.

Várok.

[ Szerkesztve ]

(#18363) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Sziasztok!

Találkoztatok már azzal a problémával, hogy a transmission lassan tölt le?
A transmission dockerben fut, maximum 3,2MB/s letöltési sebességet ér el egy jól seed-elt torrenttel.
Írás/másolás max 12MB/s az SSD-re vagy a HDD-re is, ami reális a jelenlegi 100Mbit-es ethernet adapterrel. Speedtest letöltésre 93.08 Mbit/s körüli értékeket mutat.

Konfig:
Version 6.0.36-2 (Shaitan)
Processor IntelPentium CPU N3710 @ 1.60GHz
Kernel Linux 5.18.0-0.deb11.3-amd64
SSD-n a rendszer és egy HDD USB3.0-n csatolva, mindkettő ext4.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18364) stigma válasza Kislabda (#18363) üzenetére


stigma
addikt

Hi, az, hogy lassan tölt le, számos oka lehet még, kellene pár kiegészítés?
Az, hogy 10MB/s-el másolsz és max 100-at mérsz lehet a kábel miatt van, mert 100-as.

Első körben a fontosabb rész.
- Gép kábellel csatlakozik a routerhez? A kébel CAt5-e gigabites? Mert ez a lassú letöltés lehet Wifi-n jön össze neked, nem tudom.
- Belső hálózaton mennyivel másolsz a HDD-re ?
- Tranmission-el mikor töltesz SSH-n ad ki az alábbi parancsot: top
Ezzel nézed, hogy mennyi erőforrást használnak az egyes alkalmazások. Arra lennék kiváncsi mennyire terheli le a gépet a Tranmission.
- Illetve, transmission portja a routerben engedélyezve van? mert lehet passzín vagy és akkor máris lehet rossz letöltésed
- Nem lehet hogy NAT-olva vagy? (Belső ip-d amit a routerben látsz más mint a külsö, amit a whatismyipadress.com-on tudsz megnézni)

Amúgy tranmission helyett Qbittorrent-et ahsználj ha jobb neted van, mert tud több szálon tölteni. TM csak 1 szálon tölt, ezért lehet hogy megakasztja néha-néha a gépet(nálam már volt ilyen), míg Qbittorrent-el simán töltesz normálisan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18365) Oldman2


Oldman2
veterán

Böngészőben jobb oldalt felül a Téma tudnivalók blokkban még az OMV 5 van stabilként említve...

(#18366) stigma válasza Oldman2 (#18365) üzenetére


stigma
addikt

Szerintem nem lett átírva még a topicban, de már sokmindenki OMV6-ot használ, ami lekopogom eddig tökéletes nálam. Akinek OMV5 tökéletesen megy, annak nem indokolt áttérni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18367) szpeti40 válasza stigma (#18364) üzenetére


szpeti40
addikt

"- Gép kábellel csatlakozik a routerhez? A kébel CAt5-e gigabites?"
Írta, hogy 100mbps-es adapter van a gépében :D

"- Illetve, transmission portja a routerben engedélyezve van? mert lehet passzín vagy és akkor máris lehet rossz letöltésed"
Ha passzív vagy, az csak a feltöltésre van kihatással, a letöltésre nem.

"- Nem lehet hogy NAT-olva vagy? (Belső ip-d amit a routerben látsz más mint a külsö, amit a whatismyipadress.com-on tudsz megnézni)"
Ez is csak feltöltésre van kihatással.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18368) stigma válasza szpeti40 (#18367) üzenetére


stigma
addikt

Még a kávém nem hatott amikor írhattam az első részt, a passzív+ NAT-os részben igazad lehet, azt hittem letöltésre is hat nem csak a seed-re.

Igaz írja a kolléga, hogy 100Mbites a LAN, pontos gépet nem ír, de én ehhez a CPU-hoz mindenhol gigabites LAN csatlakozót találtam (1,2)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18369) Soderes


Soderes
aktív tag

Egy érdekes kérdés részemről.

Le lehet valahogy tiltani a dedikált VGA-t (nekem az van benne) a szerverben, hogy az se fogyasszon?

Próbált valaki már ilyet.

(#18370) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#18222) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na úgy tűnik megmentettem az egyik HDD-t, amire pár hete az OMV szektorhibát írt. Hosszas HDSentinel tesztelés után Win alatt, felület újrainicializálás áthelyezte a gyenge szektorokat, és jónak tűnik. VIszont a mergerfs mivel szétcseszte teljesen a rendszeremet, újrahúzom az egész OMV-t. A 4TB-os vinyó, amin eleve tárolva voltak az adatok, bent van a gépben. Van esély rá, hogy a mergerfs miatt újratelepítés után nem fogok hozzáférni a mappákhoz, adatokhoz, vagy ilyesmi? Vagy egy tiszta telepítés után azért ettől nem kell félni?

(#18371) jNk válasza Soderes (#18369) üzenetére


jNk
senior tag

Vedd ki a kártyát. Indul és működik is nélküle az omv, csak előtte a biosban kapcsold ki hogy hiba esetén várjon beavatkozásra.

[ Szerkesztve ]

(#18372) sztanozs válasza jNk (#18371) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom fizikailag integrált kártyáról van szó.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18373) szpeti40 válasza Soderes (#18369) üzenetére


szpeti40
addikt

Bios-ban én szétnéznék, hogy ott tiltható-e.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18374) Soderes válasza sztanozs (#18372) üzenetére


Soderes
aktív tag

dedikált VGA-ról van szó.

(#18375) szpeti40 válasza Soderes (#18374) üzenetére


szpeti40
addikt

Ez így nem sokat mond, dVGA lehet a prociba is integrálva, pl AMD APU vagy lehet ugye különálló is PCI-E foglalattal.
Ha a prociban van benne, hátha le lehet tiltani BIOS-ban, ha különálló, akkor meg amit írtak fentebb, ki kell venni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18376) sztanozs válasza Soderes (#18374) üzenetére


sztanozs
veterán

A dedikált nem szükségszerűen jelenti azt, hogy fizikailag eltávolítható

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18377) Soderes válasza szpeti40 (#18375) üzenetére


Soderes
aktív tag

Egy szakadt Nvidia 7300 Pci-e van szó.
Még anno tettem a gépbe.

De ha azt mondjátok működik nélküle, akkor oké.
Kifogom próbálni.

(#18378) divan válasza Soderes (#18377) üzenetére


divan
senior tag

Kérdés még az is, hogy van e benne integrált VGA?
Vagy nincs is szükséged rá, hogy alkalomadtán tudd monitorozni?

[ Szerkesztve ]

(#18379) sztanozs válasza Soderes (#18377) üzenetére


sztanozs
veterán

Alaplaptól függ, de a desktop alaplapok általában nem működnek videokártya nélkül.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18380) Soderes válasza divan (#18378) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nincs benne integrált. Nem szeretném monitorozni.
Nagyjából 2 évente szoktam főverziót telepíteni.
Addig belerakom majd.
Amúgy felesleges fogyasztó.

(#18381) Soderes válasza sztanozs (#18379) üzenetére


Soderes
aktív tag

Hát, ez kifog derülni.

(#18382) tasp válasza agent_k (#18358) üzenetére


tasp
tag

microSD kártyáról futtatott OMV-hez is kell a flashmemory plugin ha vinyó van utána mellette nem ssd?

(#18383) szpeti40 válasza tasp (#18382) üzenetére


szpeti40
addikt

"microSD kártyáról futtatott OMV"
Az a lényeg, hogy a rendszer min fut, az mindegy mellette mi van még.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18384) Soderes válasza tasp (#18382) üzenetére


Soderes
aktív tag

Kell.
Ha Microsd-ről, USB-ről futtatod a rendszert.

(#18385) Soderes


Soderes
aktív tag

A 6-osba működik még a Docker? Mert hiába telepítem fel, nem jelenik meg a Szolgáltatások között. Pedig "Installed and running".
De sehol sem tudok image hozzáadni és be settingelni.

Vagy root-ba csináljam meg?

Nem szívesen használnám a Portainert.
Sokkal bonyolultabb, mint a Docker.

Nem értem miért kell túl bonyolítani mindent.

(#18386) BlackJack21 válasza Soderes (#18385) üzenetére


BlackJack21
tag

Csak fél választ tudok adni. Igen, működik a Docker az OVM 6-ban, de én a Portaineren keresztül használom, így kb. 20 konténer ketyeg jelenleg.

(#18387) stigma válasza Soderes (#18385) üzenetére


stigma
addikt

Hi, OMV extrákat ha telepíted, akkor megjelenik a Docker. Ha installálod és futtatod akkor tt kell lennie.
Mit lehet tenni ha nincs ott?
- Böngésző cache törlés (Chromeban aez CTRL+F5)
- Kilépsz és belépsza webes felületen
- NAS restart

Nekem OMV6-on pöccre felment és megy is, kb 20-30 konténerem fut Portainerben.
Ezen , bocs de jót röhögtem :DDD
"Nem szívesen használnám a Portainert.
Sokkal bonyolultabb, mint a Docker.Nem értem miért kell túl bonyolítani mindent."

Docker amit telepítesz az a virtuális környezet, amiben tudod futtatni a konténerjeidet elszeparáltan.
Portainer az a docker konténer, amivel az alkalmazásokat/konténereket tudod monitorozhatod/futtathatod/Menedzselheted/szerkesztheted.

Túlbonyolítva nincs, eddig akkor nem tudom mit használtál a futtatásra és szerkesztésre, mert Portainer és Yacth van amiben ezeket intézheted.
Vagy ha már nem vagy kezdő, akkor docker compose fájlok + parancssor amiben futtatni tudod.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18388) Soderes válasza stigma (#18387) üzenetére


Soderes
aktív tag

Sima Dockert használtam korábban még az 5-ben.

Nem tudom mennyire biztonságos egy olyan virtuális környezet, amihez már egy neten lévő másik helyre kell beregisztrálni.
Kerülném én az ilyeneket.
Inkább akkor rootba megoldom.

Nem értek veled egyet.

Debian alatt qbittorrent 2 perc alatt indulásra készen állt minden beállítással.
A Portainer-ben ez 10-15 perc. Mert mindent sz*rt külön kell megadni.

(#18389) Horvi válasza Soderes (#18388) üzenetére


Horvi
őstag

Én meg ezzel nem értek egyet, hogy oldjunk meg mindent rootban de ízlések és pofonok :)
Amúgy ha egy normálisan megszerkesztett stacket hozol létre(kb 1-2 perc az is) akkor utána csak rányomsz, hogy deploy és csókolom. Megy minden mint a karikacsapás.
Amúgy milyen neten lévő másik helyre kell beregisztrálni? Mert itt kicsit elvesztettem a fonalat.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#18390) stigma válasza Soderes (#18388) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ezért vagyunk mások, mert ugye "kinek a pap kinek a papné"

Portainerbe regsiztálni nem kell, max először, de az nem netes regisztráció hanem localban.
Stackbe 1 perc bemásolni és átírni az elérési utakat.
Log jobb szeirntem, ha gond van, hamar megtudom hol vana gond, illetve a stacket ha lefuttattam, akkor megmarad, bármikor szerkeszthetem.

Nem kötekedni akartam, mindenki azt használ amit akar és ami kényelmes neked.

Csak 1 érkekesség, root-al csak akkor futtaték bármit is ha szüskéges, vagy ha max localban használod és nem engedsz ki semmit sem a netre.
Én erre hoztam létre egy sima user-t OMV-ben és Docker futtatásakor ezt a PUID és PGID-t adom meg, ezzel lekorlátozva, hogy ne férjen hozzá más mappákhoz.
Ezt csak infóka írom hangsúlyozom, nem kötekedésnek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18391) Kislabda válasza stigma (#18364) üzenetére


Kislabda
csendes tag

Szia!
Köszi a gyors válaszért, és bocsi a kései reakcióért, közbejött egy elutazás :D

Hálózat:
A gigabites infrastruktúra adott a lakásban (kábeles csatlakozás,minimum Cat5e kábel, gigabites router), mivel a többi eszköz ki tudja használni.

Ez egy Asus x541s laptop, aminek ha minden igaz 100Mbit-es az Ethernet interfésze, az ethtool is 100Mb/s-ot mutat a linkre.

Belső hálózaton 12MB/s (96Mb/s) az OMV szerver HDD-re az írás, ami reálisnak tűnik.
Iperf-fel megnéztem a hálózati sebességet az asztaligépem és az OMV szerver között, nagy átlagban 96 Mb/s. Speedtest is ezeket az értékeket hozza.

Tehát ahogy látom a hálózat áteresztőképességével nincs gond, kb megvan a 100Mbit/s.

NAT-olva van a belső hálózat, de szerintem ez nem számít, port nyitva van a transmission számára.
Szoftver:
portainer-ben a transmission container CPU kihasználtság 100-101-102% letöltés közben
top-pal nézve pedig a transmission-daemon 99% - 100% körül használja a CPU-t.
Ahogy látom ez lehet a probléma.

Miért lehet egy sima torrentkliensnek ekkora a HW igénye? Pár éve, amíg plugin-ként elérhető volt a transmission, (talán még OMV 4 volt) egy sima SBC-n, Banana Pi M1-en nem volt probléma a letöltési sebesség. Először Banana Pi-re telepítettem fel az OMV-t most is, de kb. 500kB/s volt a letöltés. Tényleg már egy otthoni média szerverhez is i3 vagy i5 CPU kellene? Megoldás lehet, ha nem dockerben, hanem simán service-ként feltelepítem a transmissiont? Vagy a megoldás tényleg egy új HW?

Köszi!

Ez már inkább off, de miért van erőltetve egy olyan rendszeren a containerek használata és virtualizáció, ami akár SBC-re is telepíthető? Miért ment ebbe az irányba az OMV? Nyilván van előnye, de egy otthoni médiaszervernek nem hinném, hogy sok pluszt hoz.

(#18392) agent_k válasza Soderes (#18385) üzenetére


agent_k
őstag

Lehet eddig rosszul, vagyis inkább a bonyolultabb módon használtad a Portainert?
Az easy-way, hogy stackbe bemásolod a docker compose yaml-t, majd az elérési utakat beállítod. Aztán deploy. A portainer telepítés után ssh-be se kell belépned ha nem akarsz, minden megy guiról.
Mondja ezt egy olyan aki, nem docker mágus és nagyon szereti a command line-t is, hiszen itt végzi a munkája 90%-át. :D

(#18393) agent_k válasza Kislabda (#18391) üzenetére


agent_k
őstag

"Vagy a megoldás tényleg egy új HW?"
Ennek a HW-nak ezt el kell bírnia.

Két ötlet (az első inkább teszt jellegű és írtad is):
Ne dockerben legyen a transmission. Akkor mi történik?
Hagyd a francba a trans-t és vagy natívan tedd fel a qbitorrent-nox -ot vagy dockerben.

Az otthoni mediaserverek az erőforrások gyorsulása és könnyebb hozzáférhetősége miatt mentek el ebbe az irányba. Mindenki ezt csinálja legyen az qnap, syno, asus stb. Több előnye is van, de a fő, hogy egy gép elég és például egy modern i3-as procival bármit meg tud valósítani amit csak akar. Homaassistant, vagy zeneszerver vagy bármi más. Docker nélkül egy csomó sokunk által használt szolgáltatás telepítése nehézkes lenne. Legtöbb esetben minimum webkiszolgáló és adatbázis szerver konfigurációval járna. Sok esetben a függőségeket figyelembe kellene venni, frissítésnél. Büntetlenül nem lehetne csak úgy konfigot módosítani, mert onnantól kezdve nem lennének függetlenek egymástól az egyes alkalmazások

A docker az omv-n csak egy szolgáltatás amit ha bekapcsolsz akkor ott van, ha nem akkor nem. Ez döntés kérdése és jól is van így. A baj azzal van, hogy sokan nem értenek még alapvetően sem a linux üzemeltetéshez. Parancsokat sem ismernek és nem is hajlandóak tanulni és fejlődni. Nekik nem való a docker. Meg igazából semmi a gui-n kívül, mert azon túl már gondolkozni kell és időt kell vele tölteni. Ez az ára, hogy nem 200-250-ből van otthon NAS. A rév meg a vám kérdése, ha megvan a közmondás :)

[ Szerkesztve ]

(#18394) tradeelek11 válasza Kislabda (#18391) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Én meg ezt a TM erőltetését nem értem, próbáld ki a Qbitot.
[link] a TM 1 szált használ.

"Ez már inkább off, de miért van erőltetve egy olyan rendszeren a containerek használata és virtualizáció, ami akár SBC-re is telepíthető? Miért ment ebbe az irányba az OMV? Nyilván van előnye, de egy otthoni médiaszervernek nem hinném, hogy sok pluszt hoz."

Mert az OMV-ét nem csak médiaszervernek használhatod. Sőt...
De ha médiaszervernek is használod úgy igazán, az nem csak a torrentből áll,
Jackett, Sonarr, Radarr, Lidarr , esetleg Ombi + Plex v. Emby v. Jellyfin stb. stb.

Tisztelettel :R

(#18395) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Olyan kérdésem volna, hogy újratelepítettem az OMV6-ot múltkori kálváriám után és nem vagyok benne biztos, hogy a Docker mappa tartalmát kitöröljem, hogy tisztán újra beállítsak minden konténert, vagy hagyjam, ahogy van, Portainerben visszatöltöm a backup file-t, és csekkolom, módosítom az elérési utakat!?

(#18396) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mi az oka annak, hogy a swap méretét nem tudom megnövelni? Ill ez félig igaz. 975Mb a default. Átállítom 8GB-ra a köv.képpen: rootként
swapoff -a
fallocate -l 8G /swapfile
chmod 600 /swapfile
mkswap /swapfile
swapon /swapfile

Utána a free -h parancs 8GB-ot mutat, viszont egy idő után (fogalmam sincs mitől függ) újra 975Mi lesz :F Miért?

(#18397) szpeti40 válasza Gabesz87 (#18396) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem volt közben egy restart?
Fstabba is beleírtad az új swapot?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18398) stigma válasza szpeti40 (#18397) üzenetére


stigma
addikt

Hi, huha azt én sem tettem meg, viszont nekem ma volt az 1.restart és nekem ia visszament 1gb-ra.
A leírás vége fele van az fstab. Így kell?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18399) szpeti40 válasza stigma (#18398) üzenetére


szpeti40
addikt

echo '/swapfile none swap sw 0 0' | tee -a /etc/fstab

Én így csinálnám.
De persze az is jó amit linkeltél, csak swapfile1 helyett swapfile, vagy amit megadtál a létrehozás közben.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#18400) stigma válasza szpeti40 (#18399) üzenetére


stigma
addikt

Rendben köszi.
Szerintem a te parancsaidat futtattam, de már pontosan nem emlékszem rá, viszont ha minden igaz ezzel csekkolható a swap file, mi a neve:

sudo swapon –show

Ezzel csak holnap meló után fogok majd foglalkozni, de köszi a gyors segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.