Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) Mawyx válasza McKane (#5100) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hajrá, engem még nem hívtak be sehova. Egyik sportboltot már a jelentkezésben lefikáztam, na jó, nem, csak megjegyeztem, hogy az angol- francia jelentkezési formanyomtatvány erős egy kicsit :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5102) koshmar válasza McKane (#5100) üzenetére


koshmar
őstag

Sok szerencsét!! :R

Én egyelőre még az egyetemi jelentkezésem eredményére várok. Még egy jó ideig...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5103) bandus válasza McKane (#5100) üzenetére


bandus
veterán

sok sikert!

barátnőm fél évig nem talált állást, miután végzett, most viszont olyan helyen van, hogy még...:)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5104) kraftxld válasza tildy (#5080) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit mas errefele a nepsuruseg, csak a nagyobb varosokban erdemes uzemeltetni a tomegkozlekedest egy par fo utvonalon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5105) venember83 válasza Mawyx (#5101) üzenetére


venember83
nagyúr

Tele volt hibákkal? Mondjuk talán nem a legjobb ómen, ha a potenciális munkáltató orra alá nyomod a hibákat...

(#5106) Mawyx válasza venember83 (#5105) üzenetére


Mawyx
senior tag

Legfeljebb nem vesznek fel, de bocs már, de egy szimpla eladói állásra, ahová nem is kérnek nyelvet, de olyan adtlapon kell jelentkezni, amin minden angol, a gombok kivételével, mert a gombokon francia felirat figyeg, az azért kicsit érdekes :U Szótárral fordítgattam, mert bár angolt nem kértek, de azzal még boldogultam is, de a franciával valahogy nem. Egy nyelvtudás nélküli, infó területen teljesen bénán mozgó ember tökéletesen megfelel a követelményeknek, de nem tudja kitölteni a jelentkezési lapot, mert nem tud nyelveket, de a számítógépet se használni fordításra.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5107) BlacKSouL válasza venember83 (#5105) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nana.
Engem anno sima diákmelós raktárosból úgy "léptettek elő" irodistává, hogy felfedeztem egy hibát az azonosítócímkén, amit évek óta használtak, és angolul volt rajta a szöveg. Kaptam érte privátban egy sört a magyar főnöktől, meg felajánlotta, hogy ne égessem magam a raktárban, menjek fel az irodára melózni. Persze ehhez kellett az hogy újító szellemű, és nagyon közvetlen, jó fej volt. Ki is rúgták érte. Mármint azért mert túl közvetlen volt, és állítólag nem tudta megoldani a feladatait.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5108) McKane válasza Mawyx (#5106) üzenetére


McKane
senior tag

lehet,hogy az az állás már le volt beszélve valakinek..
valakinek a valakije.. tudod hogy megy ez..

(#5109) McKane


McKane
senior tag

most olvasom az origo.hu-n:
" [...] Nagy hírveréssel készül az új Dallas is, melynek pilotjára az eredeti színészek közül többen is aláírtak, kisebb szerepekben Larry Hagman (Jockey), [...] "

hurrá-hurrá ! :C

nagyon imádom azt a sorozatot.. azon nőttem fel :D

(#5110) föccer válasza McKane (#5109) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet a fülükbe jutott, hogy a barátok közt durván lekörözte epizód számban, és most megpróbálják utolérni őket ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5111) tildy válasza kraftxld (#5104) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt tudtam , hogy Amerikában kb meghalsz autó nélkül, meg hogy itt UK-ben is vidéken , de a saját bőrömön még nem tapasztaltam meg, csak érdekes volt, meg feltűnt, hoy rögtön első nap autót keresnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5112) bobsys válasza tildy (#5111) üzenetére


bobsys
addikt

sajnos itt is ez a helyzet raadasul egy havi berlet 240 aud kornyeken van
a benzin meg 1,4 dodo literje, nemcsak idoben eri meg hanem penzben is kiveve ha a belvarosban laksz, mert ott 3 dollarnal kezdodik a parkolasi dij orankent es nem is parkolhatsz annyit amennyit akarsz hanem csak x orat, utcankent mas
Es kokemenyen elviszik a kocsidat ha lejart a max parkolasi ido es kapsz meg gy parszaz dollaros buntetest meg egy birosagi targyalast

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5113) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Nah, indulok is, szép napot mindenkinek...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5114) tope


tope
addikt

Szép napot, hetet mindenkinek

(#5115) kételkedem


kételkedem
addikt

Ma reggel a vonaton két fiatal srác beszélgetett egymással, olyan hangerőn, hogy az egész vonat zengett tőlük. Tuzsérról Kékre járnak be suliba, ez 9 megálló. Az izmosabb srác minden megállónál megpróbálta kitalálni, hogy hol járnak és hogy milyen megállók vannak még. Bár az iskolai tanévből lassan 7 hónap eltelt, nem sikerült megjegyeznie ezt a néhány állomásnevet! Vajon hányszor ment be a suliba egyáltalán? Bár iskolába mentek, egy ceruza nem sok, annyi tanszer sem volt náluk! Az izmos srác nagy vonalakban felvázolta a mai programot: "Bemegyünk azt legkésőbb a kettessel megyünk haza, eszünk, lefekszünk egy kicsit aztán gyúrunk Koma!"

Ha egy alapvetően nem buta, láthatóan egészséges, jó fizikumú fiatalnak annyi az élet, hogy ha van kedve bemegy a suliba, aztán alszik egy kicsit, majd gyúr egy kicsit, akkor az hol és milyen munkát fog kapni? Mikor és mennyi adót fog fizetni?

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5116) Bubee82 válasza kételkedem (#5115) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha egy alapvetően nem buta, láthatóan egészséges, jó fizikumú fiatalnak annyi az élet, hogy ha van kedve bemegy a suliba, aztán alszik egy kicsit, majd gyúr egy kicsit, akkor az hol és milyen munkát fog kapni? Mikor és mennyi adót fog fizetni?

Ez gondolom költői kérdés volt :U :)

(#5117) fokukac válasza bobsys (#5112) üzenetére


fokukac
nagyúr

1,4 dollár literje?
nem gallonja?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5118) koshmar válasza fokukac (#5117) üzenetére


koshmar
őstag

Reggelt!

Egy gallon asszem 5 liter.
Szóval nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5119) bobsys válasza fokukac (#5117) üzenetére


bobsys
addikt

Literje. Gallon USAkoknal van. Itt az europai mertekegyszegeket hasznaljak kilometer, meter stb.
Egy gallon 3.6 liter

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5120) kraftxld válasza fokukac (#5117) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Itt is már rosszabul élünk mint egy éve, 2 dolcsi 1L 91-es benzin, a 95-ös pedig 2,1 dolcsi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5121) koshmar válasza bobsys (#5119) üzenetére


koshmar
őstag

Az amerikaiak elég érdekesek, ugyanis
-Centiméter helyett inchet, méter helyett yardot vagy lábat
-liter helyett gallont
-köbcenti helyett köbinchet használnak.

Mondjuk lehet, hogy ez nem érdekesség- náluk így van és kész.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5122) fokukac válasza bobsys (#5119) üzenetére


fokukac
nagyúr

nagyon modernek akkor...
ahhoz képest, hogy még angliában is yard-ban, inch-ben volt kiírva minden az utak mentén 4-5 éve... :)
viszont akkor messze nem olyan olcsó a benzin, mint az USA-ban.
persze azért a magyar árakhoz képest kánaán van... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5123) kételkedem válasza Bubee82 (#5116) üzenetére


kételkedem
addikt

Ööö igen! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5124) venember83 válasza kételkedem (#5115) üzenetére


venember83
nagyúr

A munkanélküli segély és a fekete munka adó- és járulékköteles? :U

(#5125) bobsys válasza fokukac (#5122) üzenetére


bobsys
addikt

Itt USA es Europa keveredik, de europa van folenyben

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5126) fokukac válasza venember83 (#5124) üzenetére


fokukac
nagyúr

a munkanélküli segély az adóköteles...
tök vicces volt, éveken át dolgoztam, és befizettem a fizetésem közel felét adóba, majd amikor kirúgtak, kaptam két hónapig havi bruttó 82 ezret, majd adóbevalláskor a felét vissza kellett fizetnem... :D Ki van ez találva.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5127) kételkedem válasza venember83 (#5124) üzenetére


kételkedem
addikt

Indirekt módon a fekete munkából szerzett jövedelemből is keletkezik adóbevétel, erre való a fogyasztási és a jövedéki adó. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5128) fokukac válasza koshmar (#5121) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az angolszászok azért angolszászok, mert az ilyen saját ősi, könnyen átváltható mértékegységeiket használhatják.

mit nem értesz ezen?
2,54 cm az 1 inch
12 inch az 1 láb (foot)
3 láb az 1 yard
220 yard az 1 furlong
8 furlong az 1 mérföld.

tehát 1 mérföld az pontosan 5280 yard

ki van ez találva!

mondjuk van ott más is, pl. a súly az font (pound)...

a kedvencem a PSI, ami a nyomás mértékegysége, és pound per square inch, azaz font per négyzetinch
:)) Amikor anno a miskolci egyetemen átképeztek egy hét alatt olajmérnökké (1000 dollárért), akkor ez volt a kedvencem a számításokban. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5129) koshmar válasza fokukac (#5128) üzenetére


koshmar
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy nem értem.

Fejből tudom, hogy melyik mértékegységük nálunk mennyi.

Csak csodálkozom, hogy náluk mennyire másak a mértékegységek.
De el kell fogadni, úgy mérik xy-t, mi meg így.

Az én kedvencem a láb, ami 33 cm, és amikor hallottam órán, hogy a repülő 33000 lábon repül, egyből felordítottam, hogy az "10 kilométer!!!!"

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5130) kételkedem válasza fokukac (#5128) üzenetére


kételkedem
addikt

A hétvégén kérdezte a fiam, hogy miért ilyen mértékegységek vannak náluk? Én kissé bizonytalanul azt válaszoltam, hogy az emberi testrészek nagyságából van származtatva. Az inch az ugye hüvelyk, ami 2,54 cm, 1 láb az kb ~ 30,5 cm.
Hülyeséget mondtam a gyereknek, vagy van valami alapja az elgondolásomnak?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5131) neduddki válasza fokukac (#5128) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szeressuk a psi0-t hogy csesszek meg:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5132) tildy válasza fokukac (#5128) üzenetére


tildy
nagyúr

Attól függ minek a súlyáról van szó. Ha emberé, akkor stone.

Amúgy főleg a súlynál és a térfogatnál használják az SI-t is, melléírják.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5133) fokukac válasza tildy (#5132) üzenetére


fokukac
nagyúr

stone?
Sose hallottam még....

"everybody must get stoned...!" :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5134) FehérHolló válasza fokukac (#5133) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez a magvaid számával egyenesen arányos mértékegység.

Skynet is real. It's called Google.

(#5135) fokukac válasza FehérHolló (#5134) üzenetére


fokukac
nagyúr

ó, akkor sokan milliomosok lennénk... :)

Ui. Én azért hiszek Bob Dylennek... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5136) bandus válasza bobsys (#5112) üzenetére


bandus
veterán

arról esetleg lezs valami bost, hogy a zasszony hogyan, miként ment ki oda tanulni? egy félévet én is eltöltenék arrafelé, és sydney-ben elég jó műszaki egyetem van :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5137) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kiváncsi vagyok mikor jön ki az első hobbi terepjáró Ferrari, amekkora divat most. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5138) Dylen válasza fokukac (#5135) üzenetére


Dylen
aktív tag

a :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#5139) kételkedem válasza Dylen (#5138) üzenetére


kételkedem
addikt

a?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5140) bnss


bnss
veterán

Szép napot mindenkinek! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5141) Tothgera30 válasza kételkedem (#5115) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kékre hátrányos helyzetű (nagy részben roma - vagyis csak) fiatalok járnak, akik nem fejezték be a 8. általánost és kisegítő iskolában kell tanulniuk :U . Illetve kis többsége akik befejezették az alapfokú képzést, na ők szakmát tanulnak, de van amelyiknek már gyereke/családja van :W .

ui.: Gondolom a 7-es, 8-as vonattal jársz, hát ne csodálkozz. Szerencsére nekem a 6-ossal kel járnom minden nap, vagy néha korábban, ez annyiból jó hogy "tisztább" a környezet, kevesebb a kulturálatlanság, bár ha minden nap találkoznék az általad említett fiatalokkal és hosszabb időt kellene letöltenem velük egy légtérben már régen felakasztottam volna magam. - magánvélemény

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5142) koshmar válasza Tothgera30 (#5141) üzenetére


koshmar
őstag

Igaz szavakat véltem felfedezni a szövegedben, :R
Én is ezért szeretek vagy nagyon korán vagy késő délután járni a városban, mert akkor- kénytelen vagyok kimondani- kevesebb a c*gány.

Ha a fentebb említett időponton kívül jársz a városban, akkor állandóan pénzt/cigit kunyerálnak, vagy úton-útfélen beszólnak.
És kellemetlen, ha öten jönnek veled szembe, te meg egyedül mész.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#5143) adyz.


adyz.
aktív tag

[link] és [link] és [link]

:DDD :DDD

(#5144) Mawyx válasza adyz. (#5143) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez a tied? Ezt szétkaptátok rendesen :DDD Versenyautót építesz vagy utcára lesz? Mert olvastam a könnyítést...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5145) adyz. válasza Mawyx (#5144) üzenetére


adyz.
aktív tag

Utcai versenyautó :D

Jó lenne versenyautót csinálni, de az rengeteg pénz.
A motorja így is bivalyerős lesz, a kaszni erősítve lesz, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5146) bnss válasza adyz. (#5145) üzenetére


bnss
veterán

Hátulra Niva híd, aztán hadd szóljon... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5147) adyz. válasza bnss (#5146) üzenetére


adyz.
aktív tag

jó a gyári is, csak kicsit meg kell erősíteni ;]

(#5148) McKane


McKane
senior tag

na, délelőtt megvolt az állásinterjú..
szerintem egész jól sikerült ,majd kiderül március 10.-e fele.. :U

(#5149) Tothgera30 válasza koshmar (#5142) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Pár éve egy ismerősöm megjósolta: "Haver, ha nem húzunk el a megyéből, pár év múlva Chicago lesz, és nem a szebbik fele, hanem a gettó stílusú, bandaháborúkkal, drogokkal, kúrvákkal." Tehát erősen tervezem hogy nyissak külföld felé, még fiatal vagyok, jelenleg semmilyen komolyabb párkapcsolatom nem fűz ide, így nem sok értelme lenne maradni, kivéve ha normálisan fizetnének...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5150) pohár válasza McKane (#5148) üzenetére


pohár
félisten

milyen helyen voltál meghallgatáson?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.