Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18551) tildy válasza venember83 (#18546) üzenetére


tildy
nagyúr

Ilyenre nem fogtam, és benne van az akaratgyengeség is, hogy ha ott van az ember előtt , akkor vesz. IGen, ezt odakinn meg tudom spórolni azzal, hogy nem csinálok ennyi kaját , vagy olyat készítek, ami megfelel.

De az valahogy nem döfi, hogy odakinn sosem szedtem fel 5-6 kilót , még két év alatt sem, itt meg 10 nap alatt sikerült?!?!

A hólapátolást elvégeztem, a faluba bicajjal mentem, konditerem nincs. Egyéb opció? (Tudom kifogás :DDD )
És mint Lujóéknál is, itt is sértődéshez vezet, ha azt mondjuk nem, ne , ne hozzon. Azt vazze lerakja az ágyra, ahol gépezünk, a gép mellé.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18552) venember83 válasza Mawyx (#18535) üzenetére


venember83
nagyúr

Product photography.
Travel organiser? - ezzel a fogalommal még nem igazán találkoztam, de ez jónak tűnik.
Showroom, elé teheted a car főnevet, ha ki akarod hangsúlyozni, hogy autó bemutatóterem.

(#18553) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nehogy már az legyen a baj, hogy van étel, csesszétek meg.

Skynet is real. It's called Google.

(#18554) ToBeY válasza F34R (#18550) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerint ez valami betegségre utalhat nem? :F

(#18555) venember83 válasza FehérHolló (#18553) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem az étellel van a baj, hanem azzal, hogy híznak tőle, és nem tudják megállni, hogy ne egyenek. Ha meg esznek, akkor nem mennek ki pl. futni egy félórát vagy órát mozgás és zsírégetés gyanánt. :)

(#18556) tildy válasza venember83 (#18555) üzenetére


tildy
nagyúr

Esmeinnek terhelési asztmája van, fullad ha fut , nekem a térdem van kikopva 170-190es pulzus futáskor.
Inkább lemegyek gyúrni (mellgép, vállgép, lábgép) vagy havat lapátolni 2 órát, minthogy fussak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18557) kételkedem válasza FehérHolló (#18553) üzenetére


kételkedem
addikt

Pedig de! :K

Az utóbbi időben egész véletlenül több olyan műsort is láttam, amiben bemutatták az igazi nyomort. India, Brazília, Niger egyes részein tengődő emberek pénz, otthon, élelem és ruha nélkül. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy mekkora szerencsém van, hogy itt és így élek!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18558) tope


tope
addikt

De felszednék vagy 10kg-ot, na de nekem nem olyan egyszerű

(#18559) Mawyx válasza venember83 (#18552) üzenetére


Mawyx
senior tag

Köszi szépen :U
Olyan utazásszervezés, hogy van aki nem utazási irodával megy kirándulni, hanem magának szervez meg egy utat külföldre, nem egyszerű, azért sok mindent át kell látni hozzá.

(#18558) tope: pont annyitól szívesen megválnék, akkor lennék 60-62 :U

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18560) Tothgera30 válasza tildy (#18556) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...esetleg úszás? Kb. 6 éves korom óta úsztam vagy 10 évig, nagyon sokat segített. Most újra jó lenne visszaállni a régi kerékvágásba, csak lusta vagyok hozzá, de biztos segítene. Ha pedig ki vannak kopva az ízületeid akkor mindenképpen járj el úszni valahová!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18561) venember83 válasza Mawyx (#18559) üzenetére


venember83
nagyúr

Szívesen. :U

(#18562) tildy válasza Tothgera30 (#18560) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó ötlet :) Szerintem ez mindkettőnknek jót tenne. Szétnézek a környékünkön.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18563) bandus válasza tildy (#18542) üzenetére


bandus
veterán

én meg azt nem tudom megérteni, hogy ennyi idősen miért nem tus nemet mondani, ha nem kéred a kaját...? :U gondolom nem szegeztek neked pisztolyt meg vasvillát, hogy mennyit kell enned... én egy kilót sem híztam, annak ellenére, hogy volt finomság bőven :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18564) FehérHolló válasza tildy (#18556) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem terhelési asztma miatt kellett abbahagyni a versenyszerű futást. Összeestem a cél előtt 20 méterrel, amikor megnyertem volna épp egy országost. Az utóbbi 7 év alatt sikerült annyira leküzdenem (hobbiszerű futással, túrával és kerékpárral), hogy már szinte alig jön elő valaha. Ezek után nem fogadok el olyan érvet, hogy valaki azért nem fut(hat), mert terhelési asztmája van.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#18565) tildy válasza bandus (#18563) üzenetére


tildy
nagyúr

Ismerem magam , ha előttem van, csipegetek.
Ha nincs előttem, nem csipegetek , meg sem kívánom. Ez utóbbi bevált módszer , kinn tökéletesen működik :)

A másik meg az, hogy direkt kértem, ne. Legalább ennyi emberség kéne legyen az emberben, hogy ezt tiszteletben tartja.

Kb olyan, mint ha kínálgatod olyannak a cigit , aki leszokóban van, vagy pl olyannak az alkoholt , aki rá tud kattani az alkoholra. Nem illik, meg nem is korrekt. Nekem a gyengém ha előttem van olyan kaja, amit szeretek . (De pl.a répa hetekig is ott lehetne, akkor sem nyúlnék hozzá ).

Nem szegeztek amúgy nekem vasvillát, de míg odakinn csak napi kétszer eszek, itt ez minimum 3, és gyere már enni, kaja van, mindenki rád vár....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18566) F34R válasza tildy (#18565) üzenetére


F34R
nagyúr

anyum iylen típus , főleg ebédnél. megmodntam már neki nem vagyok éhes erre csakazértismegkellenned :W

(#18567) Mawyx válasza F34R (#18566) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én azt utálom, amikor szokásból kell enni. Pl délben enni kell akkor is ha nem vagy éhes, csak azért mert a dél az ebédidő.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18568) tope válasza Mawyx (#18559) üzenetére


tope
addikt

Akkor gyere add át, vagy menjek én ? :D

(#18569) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam sajnos jobb helyet a kérdésemnek, de azt hiszem ez megteszi, mert elvileg minden belefér... :)

Ha írnék egy cikket logout-ra, akkor pontosan honnan tudom, hogy az érdemes-e logout főoldalra cikknek, esetleg maradjon meg egyéni bejegyzésnek? Persze most nem a rosszul sikerült muffin receptre gondolok, hanem olyan témákra - konkrétumok nélkül - ami akár lehet(ne) közérdekű is, de egyszerűen nem tűnik egyértelműnek a válasz.
Egyáltalán mi a szankció, ha olyat posztolok ki cikknek, ami mások szerint csak egyéni bejegyzésnek menne el?

Meg tudom-e mutatni egy arra hivatott személynek, aki elbírálja, hogy mehet-e cikknek főoldalra, esetleg meg tudok-e nézni valami "listát" a témákról, amik egyértelműen cikknek mehetnek?
Hogyan tudom esetleg megosztani másokkal, ha csak sima bejegyzést készítek, később át lehet-e tenni cikknek?

Bocsánat, ha nagyon triviálisak a kérdéseim, de még sosem posztoltam ide semmit, szóval jó lenne tisztába tenni magam ezzel a pár dologgal.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#18570) Mawyx válasza tope (#18568) üzenetére


Mawyx
senior tag

Gyere te, most úgyis ráérsz :P

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18571) tope válasza Mawyx (#18570) üzenetére


tope
addikt

Mond a címet ;]

(#18572) ToBeY válasza kételkedem (#18557) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet így is nézni és lehet úgy is,hogy balszerencsés vagyok, mert nem élhetek úgy ahogy az MTV Cribs-ben a mutogatják a dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#18573) FehérHolló válasza persil (#18569) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kalandor az illetékes ilyen dolgokban.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#18574) Mawyx válasza tope (#18571) üzenetére


Mawyx
senior tag

A főfalu felé kell venni az irányt :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#18575) persil válasza FehérHolló (#18573) üzenetére


persil
nagyúr

Köszönöm =)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#18576) kételkedem válasza ToBeY (#18572) üzenetére


kételkedem
addikt

Két dolgot tehetsz. Vagy elfogadod a jelenlegi életkörülményeidet, vagy nem.

Ha nem fogadod el, akkor meg kell próbálni változtatni rajta! A probléma az, hogy a világ vagyonának a 90 %-a egy néhány ezer fős embercsoport kezében van. A maradékon osztozunk vagy 7 milliárdan. Extrém gazdag csak kevés ember lehet. Nem lehet mindenkiből Roger Federer, Lionel Messi, Bill Gates, Mark Zuckerberg. (és akkor ők még a jobbak közül valók, ők nem örökölték a vagyont)
Ha folyamatosan azon szomorkodsz, hogy nem élheted át azt az érzést, mikor a bahamákon szeled a habokat a jachtoddal, kezedben martinis pohárral, miközben szorgos szüzek próbálnak a hetedik mennyországba repíteni, akkor talán sosem leszel boldog.
Ha elfogadod a korlátaidat és és a lehetőségekhez igazítod a vágyaidat, sokkal kiegyensúlyozottabbá válhatsz.

Félre ne érts, szeretnék sokkal jobban élni, de be kellett látnom a saját korlátaimat és ahhoz igazítani az elvárásaimat és vágyaimat! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18577) pohár válasza kételkedem (#18576) üzenetére


pohár
félisten

Messi, mint vagyonos ember? hát Gates-cel nem említeném egy lapon :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18578) NoLF válasza ToBeY (#18572) üzenetére


NoLF
addikt

látod, baromságokat nézel. ha nem néznél, nem is tudnál róla hogy létezik, nem is vágyakoznál utána.

8 éve nincs tvm, nem is érdekel, nem tudok semmit a mai világról (ez nyilván túlzás, de arról a részéről semmit sem tudok, ami nem érdekel), nem is értem az embereket. ehhez képest boldog vagyok, mert a saját céljaimon dolgozom, amibe nem tartozik bele a ferrari, a tengeri luxusyacht és a magánrepülő.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18579) ToBeY válasza kételkedem (#18576) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én elfogadom a jelenlegi helyzetem,mert szerencsére van hol laknom,van mit ennem és még nyaralni is eljutok néha.És ez elég kell hogy legyen,normális léptékkel számolva.
De néha jó volna,ha nem kéne döntenem,hogy vagy ezt vagy azt veszem meg,hanem mindet.
De hát az élet kegyetlen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18580) pohár válasza NoLF (#18578) üzenetére


pohár
félisten

ilyen marhaságokat nem tudom hogy lehet nézni... az mtv is úgy fos ahogy van

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18581) ToBeY válasza pohár (#18580) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szeretek baromságokat nézni,de már több mint 2éve nincs mtv se vivam (digi powa) így már csak a disocvery,nationalt bámulom csak.Ezek értelmesebbek talán. :U

[ Szerkesztve ]

(#18582) kételkedem válasza pohár (#18577) üzenetére


kételkedem
addikt

2010-ben 44 millió USD volt a gázsija, plusz némi apró a hirdetésekből, egyéb cégekből és ki tudja még honnan. Nem tudom hol áll az extrém gazdagok listáján, de biztosan van miből kiflit venni!

NoLF: te egyedi eset vagy! Az emberek többsége néz tévét és karácsony éjjelén nem csak a patkány szó jut eszébe! :DDD
Ezen kívül az átlag nem beszél idegen nyelveket, nincsenek céljai, ezért nem is dolgozik azok elérésén. Ezzel szemben szívesen zsörtölődik olyan dolgokon, hogy Ronaldino (vagy ki a tököm) egy heti fizetéséből vadi új Ferrarit vett a barinője tizen valahányadik szülcsinapjára!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18583) Dylen válasza venember83 (#18546) üzenetére


Dylen
aktív tag

;)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#18584) venember83 válasza Dylen (#18583) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne már, te rám kacsintottál? :Y

(#18585) tildy válasza kételkedem (#18576) üzenetére


tildy
nagyúr

Fejlődni mindig érdemes, egyrészt látni kella korlátokat, de azt is, hol lehet korlátot ugrani :)
Amúgy miért kell állandóan szidni a "gazdagokat" , meg ilye tmondani , hogy vegyék el tőlük? (most nem rád mondom).

Kvázi bárki előtt ott a lehetőség, hogy nagyot alkosson, híres és gazdag legyen. (Igen tudom, van akinek kétszer annyit kell dolgoznia érte).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18586) kételkedem válasza tildy (#18585) üzenetére


kételkedem
addikt

Fejlődni mindig érdemes, egyrészt látni kella korlátokat, de azt is, hol lehet korlátot ugrani
Ezzel egyet értek!

Amúgy miért kell állandóan szidni a "gazdagokat" , meg ilye tmondani , hogy vegyék el tőlük? (most nem rád mondom).
Szerencsére senkire sem vagyok irigy és sosem kívántam más vagyonát!

Kvázi bárki előtt ott a lehetőség, hogy nagyot alkosson, híres és gazdag legyen. (Igen tudom, van akinek kétszer annyit kell dolgoznia érte).
Ezzel nem teljesen értek egyet, de mindenképpen van benne valami! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18587) lujó55


lujó55
őstag

Megvolt nagymama látogatás is.
Kömlőn akkora tejköd volt, hogy élvezet volt vakon vezetni :(((
Azt az utat már soha nem fogják újraaszfaltozni? Már évek óta az egyik legrosszabb út az országban.

(#18588) NoLF válasza kételkedem (#18582) üzenetére


NoLF
addikt

nem fogom kifejteni bőven, mindenesetre a nálam alacsonyabb tűrőképességű emberek (akiből bizony elég sok van) már biztos hogy felakasztották volna magukat/valakit azon az estén, hisz fele annyian voltunk az étteremben mint egy átlag szombaton kellettünk volna, ez viszont nem átlag szombat volt, úgyhogy el lehet nagyjából képzelni, mit éreztem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18589) McKane


McKane
senior tag

mivel nem találtam hirtelen megfelelő topicot.. :

hogyan a legjobb elhelyezni legoptimálisabban az 5.1-es hangrendszert ?

A PC-ben lévő hangkártya : 8 csatornás Realtek alc888s .
az 5.1 pedig:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18590) FehérHolló válasza McKane (#18589) üzenetére


FehérHolló
veterán

Öööö, ezt illene leírni a hangfal szett kézikönyvében, de nem tették meg.

Általánosságban ahhoz képest, ahol ülsz (előre nézve 0°):
Center 0°
Subwoofer 0°
Jobb-bal -30° és +30° (monitortól és tőled egyenlő távolságban az ideális°, füleddel azonos magasságban)
Jobb-bal térhangszóró (surround) -100°és +100° (kicsit magasabbra, mint a füled)

Értelemszerűen mindegyik feléd néz.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#18591) bnss


bnss
veterán

Néhányan felháborodtok, hogy az ünnepek alatt ennyit kell enni... Bezzeg azok a családok, ahol alig tudnak az asztalra tenni valamit, napról napra élnek, ők mit mondjanak?! Nem szólnak, hanem mindent megtesznek, hogy ne így legyen. Ha van az a baj... Lehet nem szeretni a véleményem miatt...

---

Szép estét!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18592) tope válasza McKane (#18589) üzenetére


tope
addikt

Még annyit hozzáfűznék, hogy kb. középen üljél a hangszorókhoz képest

Egyébként mit találtam :)

(#18593) lujó55 válasza McKane (#18589) üzenetére


lujó55
őstag

Nincs egy beállító progi amit a mellékelt CD-n találsz?
Nekem a Creative cucc a gyári beállítóval lett belőve. Ad egy valamilyen szignált amit egy bizonyos elhelyezés esetén jól lehet hallani, de ha valamelyiket nem tudod a körben jól elhelyezni, akkor van egy késleltetési faktor ami még finomhangolást tesz lehetővé.
Amúgy szerintem a subwoofer akárhová elhelyezhető, mert a mély hang nem irányfüggő, gyakran a falról verődik vissza a dörömbölés, morajlás és az is tökéletes élményt eredményez.

(#18594) pohár válasza bnss (#18591) üzenetére


pohár
félisten

én is osztom a véleményed

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18595) venember83 válasza bnss (#18591) üzenetére


venember83
nagyúr

Néha érzem a Tetszik gomb hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#18596) tildy válasza bnss (#18591) üzenetére


tildy
nagyúr

Sejtem nekem is lett szanva.
Tudom, hogy meg a minimalbert sem kapjak meg nyugdijkent a szuleim, es tobbnyire naprol napra elnek. Nem ertem edesanyam, aki eron felul vallalja be mindezt, es pakolja honapokig felre ra a penzt (feleslegesen) , en meg latod nem ertekelem, de ez legyen tenyleg a sajat problemam. En mar csak ilyen rossz gyerek vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18597) zolynet


zolynet
addikt

2db Demjén 65 koncertjegy érdekel vkit? :F (dec 30)

Life is too short to stay stock!

(#18598) NoLF


NoLF
addikt

8 éves jubileumomat ülhettem (volna) tegnap.

jupí! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18599) Tothgera30 válasza venember83 (#18595) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lájkolnád :DDD ? Sajnos ettől a szótól enyhe hányingerem van :U , inkább csak amiatt hogy mivé lett a köztudatban :W , de a véleménnyel még én is egyetértek :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18600) lujó55 válasza tildy (#18596) üzenetére


lujó55
őstag

+1
detto...

Jó reggelt mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.