Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18601) kételkedem válasza NoLF (#18598) üzenetére


kételkedem
addikt

2922 nap alatt 20106 hozzászólásod született ez napi ~7.

8 év alatt figyelmeztetést, bant vagy egyéb büntit kaptál?

Egyébként boldog jupit! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18602) lujó55 válasza NoLF (#18598) üzenetére


lujó55
őstag

jupí :DDD

(#18603) Dylen válasza venember83 (#18584) üzenetére


Dylen
aktív tag

gondoltam eszedbejuttatom a tervezett sangriázást :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#18604) kételkedem


kételkedem
addikt

Mindenki ismeri a parkolókban látható parkolásgátlót:

Ezt a kis motoros sorompót körbe szokták venni egy kb 5 cm magas fém tálcával, hogy a kocsi kereke ne tudja tönkretenni a parkolásgátlót. Nem gondoltam volna, hogy egy teljesen hétköznapi Golf fenn akad ezen a kis fém "kerítésen"! Mint ahogyan a Golf sofőrje sem tudta elképzelni, legalábbis az arckifejezése erre utalt! Vélhetőleg az olajteknő alja akadt fenn az akadályon. Szegény sofőr kb olyan képet vágott, mintha maga a Megváltó jelent volna meg előtte!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18605) pohár


pohár
félisten

Pesten a "versenyképes fizetés" hol kezdődik? 120-130 nettó?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18606) bandus válasza pohár (#18605) üzenetére


bandus
veterán

ez így értelmetlen kérdés :) nyilván egy árufeltöltői pozícióban ez versenyképes, egy középvezetőiben meg nem.

szóval milyen állás? milyen egyéb juttatásokkal?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18607) kételkedem válasza pohár (#18605) üzenetére


kételkedem
addikt

Legyél inkább Szingapúrban államfő! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18608) lujó55 válasza kételkedem (#18607) üzenetére


lujó55
őstag

:Y
De hát hogyan? GDP/állampolgárok száma :F :F :F

(#18609) tope válasza pohár (#18605) üzenetére


tope
addikt

Mond hová kell menni ? ;] megyek én is oda :B

(#18610) kételkedem válasza lujó55 (#18608) üzenetére


kételkedem
addikt

Minden szuverén állam maga állapítja meg a kormányfő, az államfő és a többi fontos ember fizetését. Van ahol semmi sem drága és van ahol realitásokat figyelembe véve díjaznak. Szingapúrnak Szingapúr első embere ennyit ér. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18611) pohár válasza bandus (#18606) üzenetére


pohár
félisten

így nagy hirtelen erre akarok jelentkezni, jobb híján

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18612) tope válasza pohár (#18611) üzenetére


tope
addikt

Ehhez viszonylag alacsony végzettség is elég, szóval szerintem kb. reális amit írsz, de Pesti béreket nem igazán ismerem

(#18613) FehérHolló válasza pohár (#18611) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ehhez aztán kell a műszaki érdeklődés...

Szerény véleményem szerint nettó 130-140k körülbelül reális ezért.

(bandus hogy beletrafált. :K)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#18614) pohár válasza FehérHolló (#18613) üzenetére


pohár
félisten

kezdetnek jó, míg jobb nincs, de szeptember óta nincs :(

az infót köszi :R

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18615) vikvuk válasza pohár (#18614) üzenetére


vikvuk
aktív tag

sztem ne írjál annyit (kevesebbet), mert ez se lesz

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18616) Lortech válasza pohár (#18611) üzenetére


Lortech
addikt

Pályakezdőket is várnak, magyarul "szaré'-hugyé'" lehetőleg, valószínűleg lesz elég jelentkezőjük 100-120 körül is a mai viszonyokat figyelembe véve még Budapesten is. Legyen szerencséd.

Thank you to god for making me an atheist

(#18617) nike_


nike_
addikt

172 új hsz, mióta nem voltam itt. termékenyek vagytok :D

(#18618) pohár válasza Lortech (#18616) üzenetére


pohár
félisten

max vonatoztam egy jót Pestre :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18619) kételkedem válasza nike_ (#18617) üzenetére


kételkedem
addikt

Sokat kell (ne tedd! ;] ) visszaolvasnod! :)
Gondolj bele pl bolondember helyzetébe, aki egy éve járt itt utoljára! Azóta nagyjából 18 ezer hsz született! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18620) FehérHolló válasza kételkedem (#18619) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rafi ennyire belefeledkezett az életbe, hogy az már a fórumozás rovására megy? :(

pohár: Szerintem 120k alá nem nagyon érdemes menni. Budapesten albérlettel, mindennel együtt olyan 100k rámegy az életedre.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#18621) kételkedem válasza FehérHolló (#18620) üzenetére


kételkedem
addikt

Csak a modi topikból sejthető, hogy olykor rápillant a fórumra, de fórum hozzászólást nagyon régen nem láttam tőle! Gondolom sűrű az élete és ez a fajta időtöltés a háttérbe szorult!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18622) pohár válasza FehérHolló (#18620) üzenetére


pohár
félisten

igen, erre gondoltam én is, na majd alakul valahogy, de úgyse egyedül laknék, mert akkor kb értelme sincs felköltöznöm ha egyedül lennék :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18623) venember83 válasza Tothgera30 (#18599) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, de ha lenne egy Tetszik gomb a hozzászólás mellett, rákattintottam volna.

Dylen: Nem árt, mert az agyamból már kiment jó ideje. Ilyen korban már mondjuk korántsem csoda.

(#18624) Tothgera30 válasza venember83 (#18623) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18625) vikvuk válasza venember83 (#18623) üzenetére


vikvuk
aktív tag

+1 legyen ilyen gomb...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18626) venember83 válasza kételkedem (#18621) üzenetére


venember83
nagyúr

Inkább facebookozik, ha nem csal a megérzésem.

(#18627) bnss válasza venember83 (#18623) üzenetére


bnss
veterán

Te visszaolvasol?! Nem lesz ennek így jó vége...

;]

szerk.: szép estét!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18628) venember83 válasza bnss (#18627) üzenetére


venember83
nagyúr

Vissza hát. Legalábbis azokat a hozzászólásokat, amiket hozzám intéznek a kegyes fórumtársak.

(#18629) PH-User


PH-User
addikt

Normális az, hogy már több, mint 5 éve párkapcsolatban vagyok és szükségem van minden héten 2-3 napra nélküle?

Tim82 - Akkor Ő miért nem igényli? :F Első szerelme vagyok, az igaz, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18630) Tim82 válasza PH-User (#18629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem igen. Mindenkinek, még egy boldog kapcsolatban is, szüksége van némi egyedüllétre, illetve magánszférára.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18631) Tim82 válasza PH-User (#18629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Öööö, ezt nem tőle kellene megkérdezned? Szerintem csak kevesebbet igényel, mint te. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18632) bobsys válasza kételkedem (#18607) üzenetére


bobsys
addikt

Julia Gillard fizetese most emelkedett es ezzel felkapaszkodott a 2. helyre (valami 600K AUD lett a fizuja)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18633) vikvuk válasza bobsys (#18632) üzenetére


vikvuk
aktív tag

nézzek utána az AUD/USD-nek? :U

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18634) kraftxld válasza vikvuk (#18633) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kb 1:1-ben áll most az USD-vel szemben. Egy időben az AUD többet ért az USD-nél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18635) vikvuk válasza kraftxld (#18634) üzenetére


vikvuk
aktív tag

jaja, alltime 200-zal számolok mind2 esetben :)

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18636) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Aszondja nekem ma a tesó az uccán, hogy adjak mán nekije száz forintut, mert telefonnáni kellene nekije, asztán mobilt csak 100 fölött tud hínni.
Megszondtam neki, hogy 10 forintom van aprósban, de ha fontos, szívesen odaadom neki a telóm 2 percre, asztán híjják vissza rajta. Erre a válasz, hogy nem tudja sajnos fejből a számot, így nem tuggya hínni.
Már megszoktam.

(Telóm max ötteszer forintut ér, nem sajnáttam tűle. Meg valószínűleg gyorsabban futok nála.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#18637) vikvuk válasza FehérHolló (#18636) üzenetére


vikvuk
aktív tag

az a baj(? az, mert nem marad meg a felhőtlen biztonságérzeted egy-egy maradandó esemény után), hogy iylenek nem egyszer fordultak velem is már elő...
a pénz az kéne (de hát nekem is, úh szívességből nem nagyon akaródzik adni), az élet meg ugye ki tudja mennyire szent...

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18638) PH-User válasza Tim82 (#18631) üzenetére


PH-User
addikt

Lehet!
Szó, mi szó, nehéz dolgok ezek.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18639) NoLF válasza kételkedem (#18601) üzenetére


NoLF
addikt

egyszer kaptam azt hiszem valamiért figyelmeztetést, de arra már nem emlékszem hogy mikor/miért volt.

rossz gyerek vagyok, na.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18640) fokukac


fokukac
nagyúr

mai élményem : voltunk a hard rock café-ban.
egy sör 1200 ft,
egy desszert 2000, egy hamburger 2500-4800 ft, húsétel 3000-6000 ft.
és tömve volt.

a pincér 5 percenként odajön, hogy kérjél már valamit...

négyen összehoztunk egy 30 ezres számlát. én egy pohár és egy korsó HB-val, és egy brownie-val ebből 4 ezerrel vettem részt.

Az az igazság, hogy ennyi pénzből négyen minimum mattrészegre ittuk volna magunkat, és jól is laktunk volna kétszer....

na mindegy, de legalább ilyen is van most már.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18641) NoLF válasza fokukac (#18640) üzenetére


NoLF
addikt

jó az, ami nem rossz.

én egy 4 fős asztalhoz aszondja odamegyek:

jóestét, mit hozhatok inni, köszönöm. - 1
parancsoljanak, itt vannak az italok, sikerült-e választani, egyébként ez és ez az amit ajánlok/specialitás van - 2
ha nem sikerült dönteni az előzőnél, akkor in timely fashion, odamegyek harmadszor felvenni a rendelést - 3
kiviszem a kaját - 4
minden rendben van-e, hozhatok-e még valamit, italt, stb.- 5
befejezték-e, igen, köszönöm - 6
(ha volt előétel, még egy ilyen kört betehetünk)
kiviszem a desszertmenüt, ezt és ezt ajánlom stb. - 7
itt a desszert, itt a kávé, nyomjátok befelé - 8
végeztünk-e, minden megfelelő volt-e - 9 + leszedés
aztán ha ivós-beszélgetős társaság nem viszem azonnal a számlát, ha nem, de - 10
fizettetek, adjonisten - 11

tehát 10-12szer látogatom meg az asztalt, s nálunk egy 4 fős társaság nyilván attól függően hogy mi a céljuk, 1-2 óra alatt végez, tehát 6-12 percenként nézek rájuk átlagban.

a picsába, túl sokszor megyek oda, pedig így kell...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18642) vikvuk válasza NoLF (#18641) üzenetére


vikvuk
aktív tag

így már átérzem valamennyire, de a borravalót felejtsd el (tőlem), úgyse ismernél fel legközelebb

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18643) 3.Aragorn válasza fokukac (#18640) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na igen, én mondjuk már 500Ft-os korsó sör árnál is kevésbé vagyok szomjas... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#18644) NoLF válasza vikvuk (#18642) üzenetére


NoLF
addikt

és megkérdezhetem, hogy miért? nálunk nincs szervizdíj. (angliában vagyok)

szerk: egyébként nem is várjuk el, de minimálbéren vagyunk, s a számlára is ráírjuk, hogy a borravaló a vendégre van hagyva, ergo nem várunk el semmit, de szívesen vesszük. főleg ha mondjuk mint ma este, 8 asztalt csinálok egyszerre, abból 2 asztal 12 fős, és egyedül csinálom + néha az italt sem kapom meg a bárból, hanem magamnak kell elkészíteni. egy este általában 15-20 km-t gyalogolok. és csak szerda volt, nem hétvége :)

újabb szerk: ja, és a kártyán hagyott borravalóból 20%-ot adózom. a kp-ból nyilván nem.

ultolsó szerk: ma éppen déltől hajnali fél1-ig nyomtam, és egész nap 38-38,5 körül volt a lázam, mert irtó beteg vagyok.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18645) NoLF válasza NoLF (#18644) üzenetére


NoLF
addikt

na ez csöppet önsajnáltató hozzászólássá fajult, ámbár nem ez volt a célom - kicsit fáradt vagyok, semmi több. holnap is dupla, úgyhogy jó éjt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18646) vikvuk válasza NoLF (#18644) üzenetére


vikvuk
aktív tag

betegesen "skót" vagyok csak ennyi, de magamon is...
kényes dolog ez, nem én állom a cehhet ált. (magamtól nem adnék)

kvízműsorban 10-15%-ot mondtak a múltkor, mint szokásos (itthon?)

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#18647) fokukac válasza NoLF (#18641) üzenetére


fokukac
nagyúr

figyi. ez így jó, nem ez a baj...
de ezen a helyen úgy nyomták, hogy rendelj már még egyet, olyan direkt marketinget nyomott a csaj, hogy az már túlzás volt, szabályosan úgy éreztem, hogy mintha időarányos asztalbérleti díjunk lenne, és teljesítenünk kell, különben kidobnak...

Ui. az megvolt, hogy Magyarországon január 1-től törvény tiltja a borravalót? (és minden zárt térben történő dohányzást)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18648) NoLF válasza fokukac (#18647) üzenetére


NoLF
addikt

értettem én elsőre is, mit mondtál, én a normál menetet írtam le, de amit írtál, abból lejött, hogy ott nem így megy. frencsájz, nyomni kell, elvárás van, verseny van, stb - azt kell csinálni az embernek amit mondanak, mert ha nem, repül. szerintem az ottaniak nem kapják meg a borravalót, hanem a saját eladásából kap jutalékot, mint ahogy nálunk is volt anno pesten az első osztályú étteremben a Szent István téren - ezért érezhetted azt, hogy nyomul az egyén, hisz a saját pénzét hajtja (ez mind feltevés)

el kell mennem oda. hol ez a hely? :) imádok vendég lenni néha :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18649) tildy válasza 3.Aragorn (#18643) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig az egy átlagos árú sör ilyen helyeken ....
Mondjuk az is tény, idehaza a sör olcsó dolog. Főleg ha boltban veszed. Fél font, de még pubokban is másfé(fontnak megfelelő forint) l. Egyik jó dolog Magyarországon:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18650) bobsys válasza tildy (#18649) üzenetére


bobsys
addikt

Es fel literes az uveg nem pedig 330 ml :(

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.