Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15051) ToBeY válasza tope (#15049) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem elég romos a lakása a beázás miatt?Még robbantsa is fel? :DDD

(#15052) bnss válasza Mawyx (#15050) üzenetére


bnss
veterán

Típus- és elhelyezésfüggő a művelet bonyolultsága, ha a tipikus "szuszogó" hang hallatszik felfűtés alatt, akkor ráférne egy vízkő mentesítés.

---

Szép estét!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15053) tope válasza ToBeY (#15051) üzenetére


tope
addikt

Hátha a szomszédot elvinné a feje felül :U :P

(#15054) Mawyx válasza ToBeY (#15051) üzenetére


Mawyx
senior tag

Csak gyorsítani gondoltuk a festést :D

(#15052) Bon3ss: Most írta valaki attól hogy vízköves, nem fogyaszthat többet, max jobban melegszik a szál, de nem fogyaszt többet.
Pedig jó tippnek tűnt hogy azért ilyen sok a villanyszámlám és ha már így alakult, akkor meg kéne nézni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15055) ToBeY válasza Mawyx (#15054) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kompresszorral elég hamar le lehet fújni ezt azt,de teddy hengerrel is baromi gyorsan lehet haladni

(#15056) venember83 válasza Mawyx (#15054) üzenetére


venember83
nagyúr

Vízkő miatt nem is fogyaszthat többet. :N

Bon3ss: Ja, hogy többet fogyaszt, mert tovább marad bekapcsolva? Az lehet. De egységnyi idő alatt a fűtőszál nem fogyaszthat többet vízkő miatt, hisz maga a belső ellenállás nem nő a külső vízkő miatt. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#15057) bnss válasza Mawyx (#15054) üzenetére


bnss
veterán

Valamivel biztos, hogy többet fogyaszt, mivel a lerakódott vízkövön keresztül kell a vizet felmelegíteni. Persze lehet, hogy tévedek, pusztán gyakorlati tapasztalatra alapozom állításom.

venember: hőmérsékletfüggő az ellenállás. Ahogy mondod, tovább van bekapcsolva*, többet fogyaszt a forróvíztároló.

*: ez megint érdekes kérdés, több okból is: egyrészt ha áramszolgáltató által vezérelt körre van kötve - HKV -, akkor nem mehet és nem is fog fűteni órahosszakat. Másrészt idővel közbeszólna a termikus védelem is, mielőtt "megfőzné" saját magát a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15058) venember83 válasza bnss (#15057) üzenetére


venember83
nagyúr

Logikus, amit írsz. :K De jó dolog is a korlátlan szerkesztési idő. :))

(#15059) bnss válasza venember83 (#15058) üzenetére


bnss
veterán

Szerintem még időben voltam, vagy nem? :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15060) jos3ph válasza Cicero (#15015) üzenetére


jos3ph
tag

Egész faszányos a fürdőtök, gratula hozzá! :C

(#15061) Mawyx válasza bnss (#15057) üzenetére


Mawyx
senior tag

De az a hő is a vízbe megy, mert nem tud máshova, munka nem lesz belőle, csak hő lehet.

(#15060) jos3ph: Ezt én is akartam írni még délután, csak elmaradt.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15062) Cicero válasza jos3ph (#15060) üzenetére


Cicero
őstag

és még nincs is kész!

nekünk is leesett az állunk amikor megláttuk milyen profin befalazták, és lecsempézték a kádat! :K

(#15063) Kassadin válasza pohár (#14814) üzenetére


Kassadin
addikt

Tapasztalatból írod? Gondolom, hogy nem. A legtöbb interjú pont beleesik a munkaidőbe(főleg ha 12 órázik az ember), arról nem is beszélve, hogy nem te mondod meg az esetek 99%-ában mikor érnél rá, adnak időpontot, ha mész, akkor mész, ha nem akkor nem. Nem értem, olyasmiről miért kell nyilatkoznia az embereknek, amihez halvány lila gőzük sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#15064) jos3ph válasza Cicero (#15062) üzenetére


jos3ph
tag

Azt hittem te/ti csináltátok. Mindegy, nem változtat a véleményemen:D Jó pancsit :DD

(#15065) Mawyx


Mawyx
senior tag

mennyi gól :C

A szomszédok bulit tartanak, röhögcsélnek összevissza meg "tologatják a bútorokat" (nem valószínű, de a hang amit hallok az olyan). Nem elég hogy eláztattak, még meg is bolondulnak teljesen. Szeretnék már aludni.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15066) tildy


tildy
nagyúr

Koszonom mindenkinek, aki drukkolt edesapamnak, remelhetoleg most mar nem fordulnak rosszra a dolgok, es a helyzethez merten rendes eletet tud elni. Az elmult napok nagyon megviseltek az egesz csaladot, de bizunk benne, hogy hamarosan vege ennek a rossz idoszaknak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15067) vikvuk válasza tildy (#15066) üzenetére


vikvuk
aktív tag

infarktus/agyverzes?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#15068) tildy válasza vikvuk (#15067) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. De oda kell figyelnie magara. Meg csak 53 eves...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15069) bandus válasza Mawyx (#15034) üzenetére


bandus
veterán

felháborító :D

pedig jó kép volt azzal a gyönyörű sárga markolóval.. nameg ahogy a martos jellegezetes, és egyedi alakzata magasodik a háttérben...:)

szerintem kicsit túlreagálod :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15070) tbs válasza tildy (#15068) üzenetére


tbs
addikt

:Y

(#15071) bobsys válasza ToBeY (#15008) üzenetére


bobsys
addikt

Hat nemtudom. Mi ezt a modellt adjuk a kisebb ugyfeleinknek. Amit ne vegyel az Netgear ReadyNAS, lassu mint a dog, epp most mentek az egyik ilyenre es max 25 Mb/s

QNAP-bol a legkisebb az a TS-110, de ennek is gigabites LANja van. Az arat nemtudom a 112-es modell kerul itt $215

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15072) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Egy hét múlva lép hatályba az utóbbi évek legnagyobb gyógyszerárváltozása: 2220 orvosságért kell majd többet vagy kevesebbet fizetni a patikákban - írja a Magyar Nemzet. Az egészségbiztosító állítja, egyetlen betegnek sem emelkednek a terhei, ha hajlandó lesz átállni valamely olcsóbb készítményre.
:D

Skynet is real. It's called Google.

(#15073) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Kevláros külsőn keresztül kilyukasztotta a belsőm egy tüske... Ennyit a mai időben való beérésről.

Skynet is real. It's called Google.

(#15074) Winner_hun válasza FehérHolló (#15073) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hívd a bringangyalt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15075) Cicero válasza jos3ph (#15064) üzenetére


Cicero
őstag

nincs eszköz. a másik meg hogy nem éppen a saját fürdőszobámon akarok megtanulni csempézni. anno a régit faterék tették, én inkább kimaradok az ilyesmiből.

a másik meg hogy ebben az országban az is nagy gond, hogy mindenki maga akar megcsinálni mindent (lsd.: autószerelés, villanyszerelés, stb) és a kisiparos meg éhenhal... :(

(#15076) Kassadin válasza Cicero (#15075) üzenetére


Kassadin
addikt

Kicsit sem függ össze azzal, hogy nincsen az embereknek pénzük...

(#15077) jos3ph válasza Cicero (#15075) üzenetére


jos3ph
tag

Én is magam csinálnám, miért fizessek olyanért, amit én is megtudok csinálni. Ez már nem az az ország ahol gondolkodás nélkül szakemberre bízzuk a dolgainkat. De valóban úgy lenne a normális, ahogy te is írtad. Csak sokunknak nincs arra pénzünk, hogy szakit fizessünk. Persze vannak akik bele is buknak, elrontják, utána hívják a szakit, és így már is többet költöttek annál mint ha már elsőre szakit hívtak volna, de ez egy másik sztori. A lényeg, hogy én sem fizetek azért amit megtudok csinálni, nem élek abban a luxusban sajnos:)

(#15078) Cicero


Cicero
őstag

Okok, igazatok van nektek is. Csak rossz példával tudnék jönni amire Kassadin hsz-e lenne megint csak a válasz..(bezzeg nyugatra menve nem így van)

(#15079) jos3ph válasza Cicero (#15078) üzenetére


jos3ph
tag

Ezért mennek a magyarok nyugatra dolgozni, lakni, élni, mert ott jobb. Majd csak kiürül ez a porfészek, és lesz belőle szemétlerakó, másra úgy sem jó.

(#15080) Kassadin válasza Cicero (#15078) üzenetére


Kassadin
addikt

bezzeg nyugatra menve nem így van :DDD

Attól függ, mit dolgozol. Halpucolóként ott sem fogsz előrébb jutni. Főleg, egy drága fővárosban.

(#15081) jos3ph válasza Kassadin (#15080) üzenetére


jos3ph
tag

Mindegy mit dolgozol külföldön, ha sz@rt lapátolsz is jobban keresel mint itthon, és az, hogy mennyire éri meg ezt a tevékenységet kint végezni az csak is az adott ember leleményességén múlik. Mert ha többen laktok egy bérelt házban, lakásban, már is több pénzt tehetsz félre akármilyen drága fővárosról is beszélünk. Mert ugye külföldön a szállás a legdrágább. Kompromisszum mindig kell, itt ugye az, hogy többen kell bérelni szállást, mert máskülönben nem lehet eljutni odáig, hogy egy idő után már ne kelljen másokkal együtt lakni, a külföldön élésnek, kezdésnek ez a kulcsa, na meg a nyelvtudás. Bár van sok hely az osztrákoknál, és más helyeken ahova nyelvet sem kérnek.

(#15082) Cicero válasza Kassadin (#15080) üzenetére


Cicero
őstag

ne szószerint értsd a menvét. hiába laksz svájcba 10 éve, a szomszédok szerint te még mindig egy harmadvilágbeli fajankó vagy.

az átlagszínvonal pedig vitathatatlanul javul ergo hülye lesz magának megcsinálni a fürdőszobát, inkább elmegy síelni.

(#15083) jos3ph válasza Cicero (#15082) üzenetére


jos3ph
tag

Erre reagálva csak magamból tudok kiindulni. Mert bár évek óta nem voltam nyaralni, még is fontosabbnak tartom azt, hogy a lakásom pöpec állapotban legyen. De mint látod én nem vagyok átlagba sorolandó. Nem vagyunk egyformák.

(#15084) Cicero válasza jos3ph (#15083) üzenetére


Cicero
őstag

hát igen, de mit értesz pöpec alatt.

én inkább a nyaralós figura vagyok.

(#15085) jos3ph válasza Cicero (#15084) üzenetére


jos3ph
tag

Pöpec alatt annyit értek, hogy ha felújítást, átalakítást tervezek, akkor az előrébb való, minthogy elmenjek a Bahamákra. Tehát az otthon nekem az első mindenek felett, mert nekem a tudat maga, hogy a lakásom, házam tökéles, az megnyugtat, és tudom, hogy egy olyan helyre megyek be, amikor hazaérek amit én csináltam, én terveztem, és jól érzem benne magam. De félre ne érts, imádok nyaralni, sokat járok tenger közelben a munkám miatt, de igazán pihenő nyaraláson már régen voltam.

(#15086) zolynet


zolynet
addikt

3éven belül a 4. költözésem jön holnap
jó lenne abbahagyni már ezt (ahogy a betegséget is)
:( :((

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#15087) venember83 válasza zolynet (#15086) üzenetére


venember83
nagyúr

Költözés, betegség, egyedülállás (?), habzsolod az életet, hej.

(#15088) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Komolyan mondom, ennyire nem lehet genny a vatera.
Azért függesztette fel a fiókom, mert Kodály Z. u. írtam címnek.
Mit kellett volna? Ez van kíírva az utcán táblára!
Még hogy ne használjak rövidítéseket.
Bunkó csövesek.

(#15089) tildy válasza zolynet (#15086) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 2 heten belul volt 2 koltozes... Fel a fejjel, egyszer vege.

tbs: 21 volt fater, amikor szulettem. Ezen a kepen kb 1-2 eves lehetek

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15090) tbs válasza tildy (#15089) üzenetére


tbs
addikt

:Y :C :R

(#15091) 7 válasza tildy (#15089) üzenetére


7
addikt

Simán 3-4-nek néztelek volna. o.O

(#15092) tildy válasza 7 (#15091) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkabb 2 mondjuk , de igen, szep nagyra nottem mar akkor is. Keresek majd meg kepet.

Onnet tudom, hogy ennyi lehetek, mert 80ban vonult be, es 81ben szereltek le a katonasagnal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15093) Cicero válasza tildy (#15089) üzenetére


Cicero
őstag

aranyos :B :D

(#15094) Kassadin válasza Cicero (#15082) üzenetére


Kassadin
addikt

Svájc pont az az ország, ahol költheted a pénzedet, mint turista, aztán mehetsz haza...Legalábbis ők ezt szeretik.

(#15095) Cicero válasza Kassadin (#15094) üzenetére


Cicero
őstag

:)) igen észrevettem :D

(#15096) NoLF válasza zolynet (#15086) üzenetére


NoLF
addikt

nekem májusban 1 hét alatt volt bp 14 kerből bp 6kerbe, aztán 6kerből kecskemétre, s rá két napra kecskemétről bristolba, szóval még bőven gyakorolhatsz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15097) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Kedes Elvtarsak, sak annyot szeretne mondani, hogy Vago BEttinek tovabbra is ISTENI SEGGE VANNNNNNNN!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15098) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Kutya, cica, mérési hiba.
1-2 év és romba dől a modern fizika.
[link]

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#15099) Tothgera30 válasza neduddki (#15097) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Kedves utasok, közérdekű közleményüket hallották... ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15100) Kassadin válasza neduddki (#15097) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszönjük, neduddki elvtárs.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.