Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15301) Cicero


Cicero
őstag

(#15302) bandus


bandus
veterán

ezt a népszámlálás izét nekem is ki kellene töltenem? vagy kiknek kell? :D mi van ha nem töltöm ki?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15303) tildy válasza bandus (#15302) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenkinek, aki odahaza el, vagy max 12 honapja ment kulfoldre.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15304) ClayMore válasza bandus (#15302) üzenetére


ClayMore
aktív tag

olvass vissza már kommenteltem ezt a dolgot :)

igen ki kell töltened ha életvitelszerűen az országban élsz. a biztost nem akadályozhatod (nem mondhatod h nem nyitsz ajtót pl.). a törvény szerint ha a gyanítható h te szándékosan fals adatot adsz meg (vallás->az osztrák repülő spagetti szörny egyház) akkor az ügy a helyi közjegyzőhöz kerül kivizsgálásra asszem. tehát ebben az esetben is egyből megy a büntetés.
nagyon sok aggályos része van. elég ép ésszel átolvasni! ami meg értelmes kérdés az meg mind kivétel nélkül nem kötelező :DDD lolz

már pár napja keresem a tökéletes megoldást. egyenlőre egyet találtam.->azt mondod h máshová is be vagy jelentve és ott már kitöltötted. hogy hol? azt már akkor ott leírtad abban a kérdőívben és anonym tehát nem vagy köteles megmondani. kétszer meg ugyi nem töltheted ki.
megoldás még ha eleve otthon sem vagy. ebben az esetben megkérhetnek h egyeztessél velük neked alkalmas időpontot->gyere éjfélkor válaszra nem tom h reagálnának :D

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15305) ToBeY válasza ClayMore (#15304) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ha azt mondom,hogy neten töltöttem ki de ott sem töltöm ki?

(#15306) pohár válasza ToBeY (#15305) üzenetére


pohár
félisten

-20000ft

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15307) FehérHolló válasza pohár (#15306) üzenetére


FehérHolló
veterán

A 4 családnyi indiai házszomszédommal mi a helyzet? Egyáltalán nem tudnak magyarul, de életvitelszerűen itt laknak. Nem nagyon láttam angol kérdőívet, és a számlálóbiztosunk sem tud angolul.

Skynet is real. It's called Google.

(#15308) ngabor2 válasza ClayMore (#15304) üzenetére


ngabor2
nagyúr

már úgyis tudnak mindent rólad, tehát ha szándékosan rosszat írsz, akkor megy a bünti. ha meg nincs titkolnivalód, akkor miért parázol miatta?

(#15309) ClayMore válasza ToBeY (#15305) üzenetére


ClayMore
aktív tag

kis butus :))

címedre kiküldik a netes kitöltéshez egy egyedi sorszámot. ami hozzá van rendelve a lakásodhoz. a kérdezőbiztos le tudja ellenőrizni, h a kiküldött szám fel lett-e használva!

ngabor2: én tipikusan a radar alatti ember vagyok. csak a felét tudják ;)

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15310) pohár válasza ClayMore (#15309) üzenetére


pohár
félisten

cuccot meg tudod este nézni?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15311) ClayMore válasza pohár (#15310) üzenetére


ClayMore
aktív tag

este/holnap reggel.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15312) pohár válasza ClayMore (#15311) üzenetére


pohár
félisten

:R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15313) venember83


venember83
nagyúr

M1 filmtárból valahogy le lehet menteni az adásokat?

(#15314) Winner_hun válasza venember83 (#15313) üzenetére


Winner_hun
félisten

wmrecorder-rel

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15315) bobsys válasza tildy (#15303) üzenetére


bobsys
addikt

miazhogy max 12 honapja ment kulfoldre? eljonn ide egy ember kerdezgetni? :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15316) tildy válasza bobsys (#15315) üzenetére


tildy
nagyúr

Neten is leadhatod.
Fehérholló: errefele lehetett kérni illetve letölteni anyanyelvi kitöltési útmutatót, többek közt magyar nyelvűt is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15317) kraftxld válasza bobsys (#15315) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Direkt a te kedvedért indítanak egy külön közvetlen járatot közvetlenül Budapestről Sydney-be, tele bürokratával, hogy meg tudjanak kérdezni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15318) kraftxld válasza FehérHolló (#15307) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A 18 egyéb nyelvű kérdőív közül majdcsak boldogulnak eggyel.
Legrosszabb esetben betolják az angolt a google translate-be :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15319) bobsys válasza kraftxld (#15317) üzenetére


bobsys
addikt

Nem kell, nem azer irtam :)
De ha mar nem tartozkodom Magyarorszagon, akkor megis hogyan is kene resztvennem a dologban, es a legfontosabb, hogy miert?
Ott a nyilvantartas, latszik belole, hogy bobsys ideiglenesen kulfolon tartozkodik februar ota.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15320) kraftxld válasza bobsys (#15319) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egyszerűbb összetrombitálni a népet, kinyomtatni ezer tonna papírt mint felvenni X db DB architectet-et, DBA-t meg hasonló adatbázisos szakit és megcsinálni a meglévő nyilvántartás (NAV, TB, Okmányiroda adatbázisok, stb) alapján? :)
Bár biztos van eltérés de én már csak ilyen hülye ITs aggyal tudok néha gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15321) ClayMore válasza kraftxld (#15320) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ehhez nem kell IT-s buksi, h ez a kérdés felmerüljön vkiben. én sem értem.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15322) kételkedem


kételkedem
addikt

Reggel ahogy jöttem melózni, láttam egy fekete Bentley-t. A gazdájának az óráját is láttam, mikor dobálta az aprót az automatába. Ránézésre egy évi teljes béremből nem tudnám megvenni. Neki jó lehet!

Nyíregyházát kettészeli egy esővíz elvezető patak. A patak medrében "U" alakú beton elemekből alakítják ki az új medret. Két munkás mellig a vízben állva próbálta a több tonnás beton elemet a helyére illeszteni, miközben a daru óvatosan engedte lejjebb. Hideg vízben csúszós iszapban állni úgy, hogy közben egy egy beton elem lóg a kötélről nem lehet a legkellemesebb. Nekik nem annyira jó!

A bankban találkoztam egy nővel, aki a lakáshitele végtörlesztését jött elintézni. Azt nem tudom eldönteni, hogy neki mennyire lehet jó!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15323) kraftxld válasza kételkedem (#15322) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy a Bentley-s ürgének olyan jó, a pénz nem minden :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15324) tope válasza kraftxld (#15323) üzenetére


tope
addikt

De sokat segít a dolgon, hidd el :K

Szép napot mindenkinek

(#15325) ClayMore válasza kételkedem (#15322) üzenetére


ClayMore
aktív tag

lehetett céges kocsi is. esetleg lízingelt. óra-> remélem vmi ízléses ritka és régi automata tissot seastar volt!

hogy viselik a szakítós userek az egyedül létet? mindenki "jól" van?

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15326) venember83 válasza kételkedem (#15322) üzenetére


venember83
nagyúr

Bentleyben ülni jó, az viszonylag nyilvánvaló. De szervizeltetni, gumit venni rá, tankolni, hát azt annyira nem. :)

(#15327) kételkedem válasza kraftxld (#15323) üzenetére


kételkedem
addikt

Természetesen neki is lehet aranyere, lehet, hogy befuccsolt a vállalkozása és már nem is az övé a kocsi. Messziről minden rendben volt körülötte, remélem nincs különösebb gondja! :K

ClayMore : nem bámultam vagy vizsgáltam az óráját, nem tudom milyen óra volt. Ránézésre szolidan elegáns. Nem hivalkodó, de azért látszott rajta, hogy nem occó kínai!

15326) venember83 sorolhatnám még, mennyi minden nem jó Bentlyvel! :K Parkolni Nyíregyháza belvárosában csak Fiat Panda méretű autóval jó! Persze fenntartani egy ilyen kocsit talán nagyobb kihívás, mint megvenni. Adó, biztosítás, szerviz, tankolás éves szinten horribilis összeget vihet el!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15328) ToBeY válasza ClayMore (#15325) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Áh,ahoz jó fajta Breitling dukál.valami ilyesmi [link]

(#15329) tildy


tildy
nagyúr

Itt a megoldas a frank alapu hitelekre: Legyen két gyereked, ne fizess 180 napig, add át a házad a nemzeti eszközkezelőnek, majd vásárold vissza féláron.

"A törvény szerint a hitel fennmaradó részét a bank elengedi a volt lakástulajdonosnak. Ha az egykori tulajdonos helyzete javul, akkor a korábban kivásárolt áron - a jegybanki alapkamattal - korrigálva visszavásárolhatja".

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15330) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Valaki tud olyan ingyenes programot, amivel mp3-at lehet hangosítani (egészet, nem bizonyos szakaszt)?

Skynet is real. It's called Google.

(#15331) ClayMore válasza ToBeY (#15328) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ez véleményem szerint egy modern kori "tömeg" breitling :B nem venném fel!
ha breitling akkor:
[link]
pilota órájuk

emlékszem egy esetre mikor egy F1-es reklám közvetítő szakember és a qatar foundation elnöke tárgyalt teázás közben (pincér-barman ként ilyenekbe mindig belehalgatóztam).

az angol csókán egy ilyen hiper szuper breitling volt. egyszerűen nem volt stílusa a csókának. ellenben egy a breitling árának töredékébe kerülő régi, de felújított automata doxa volt az arabon.
na neki volt kisugárzása. a két embert egymás mellett látva azonnal már ránézésre meg lehetett mondani h melyiknek volt ízlése.

ez nyilván kiragadott példa, de tökéletes elmondja mit gondolok a mai rolexet-breitlinget viselőkről. ha már muszáj mai friss órának lennie akkor patek-philippe-nél van bevállalható modern óra is.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15332) kételkedem válasza FehérHolló (#15330) üzenetére


kételkedem
addikt

mp3DirectCut Free v2.13

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15333) tbs válasza FehérHolló (#15330) üzenetére


tbs
addikt

Audacity, ffmpeg stb. Elég sokan tudnak hangfájlokat normalizálni.

2Lkedem: :O Elszaladott mellettem ama világ...

[ Szerkesztve ]

(#15334) ClayMore válasza tildy (#15329) üzenetére


ClayMore
aktív tag

tudod akinek nincs gyereke az ártalmas társadalmi elem :N
nem számít h mennyi adót fizetsz, mekkora a hozzáadott értéked. van két-három gyereked vagy nincs? :DDD

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15335) tope válasza ToBeY (#15328) üzenetére


tope
addikt

Nekem csak ilyen van, és ez se volt 2 Ft, bár igaz fogadásszerűségből vettem

(#15336) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek! :)
Audacity-t szoktam használni másra, nem tudom, hogy hogy nem jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#15337) ToBeY válasza ClayMore (#15331) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát nem tudom, én ezt a két órát 60év alatt biztos nem venném fel
Másodikat meg soha nem venném fel :N
Ízlések és pofonok ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#15338) tildy válasza ClayMore (#15334) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezzel nem ez a problema... Nagyon nem...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15339) vikvuk válasza FehérHolló (#15336) üzenetére


vikvuk
aktív tag

hol van ez a funkció benne?
még mindig külön kell letölteni a lame-t, hogy mp3-ba mentsen?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#15340) Mawyx válasza vikvuk (#15339) üzenetére


Mawyx
senior tag

Vagy utána átalakítóval átalakítod.

Lehet, hogy nagyon menők ezek az órák, de q rondák.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15341) vikvuk válasza Mawyx (#15340) üzenetére


vikvuk
aktív tag

kaptam ajándékba egy aranyórát, nekem nem tetszik, olyan c...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#15342) tope válasza Mawyx (#15340) üzenetére


tope
addikt

Hát én se venném fel azokat, de van 1 Doxa zsebórám (nincs használatban, kaptam Nagyapámtól), sajna ráférne 1 javítás, de olyan árat mondtak javításra, hogy égnek állt a hajam.

(#15343) Mawyx válasza tope (#15342) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem Casio van, 7ezer ft volt, semmi más óra nem is tetszik, anno ballagásra lehetett volna válogatni, de rondák.
Amit kerestem, de nem volt sajnos szintén Casio, négyzet alakú (a kerekek nem tetszenek egyik se) és térkép volt rajta ami az időzónát mutatta. Olyat a mai napig szeretnék.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15344) tope válasza Mawyx (#15343) üzenetére


tope
addikt

Nekem is az van, igaz ez egy 1-essel többe került az elején.
Régen volt telefonkönyves Casiom, meg előtte számológépes órám is :D

(#15345) ClayMore


ClayMore
aktív tag

papám arany pobedája
a nem fajnálom melós óra: fossil 4145 fekete
egy 60' as arany benrus (ben lazarus)
egy tissot seastar seven (amikor még nem tömegmárka volt a tissot :( )
meg egy festina, de azt nem hordom nem áll jól :(

mawyx: ha majd kész vagy a cv-vel akkor dobhatod és átnézem a készet.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15346) Mawyx válasza Mawyx (#15343) üzenetére


Mawyx
senior tag

Enyém ilyen, de lehet nem totál pontosan, de ez a legszebb óra, amit el tudok képzelni, nagyon bejön :) [link]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15347) FehérHolló válasza Mawyx (#15346) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem ehhez nagyon hasonló van (a "bracelet" (magyarul?) pont negatív domborzatú, eco-drive előtti modell), és tökéletesen elégedett vagyok vele. A legelső fizum maradékából vettem.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#15348) bandus válasza ClayMore (#15345) üzenetére


bandus
veterán

a régi seastarok nagyon frankók, de a legújabb se kutya, keress rá :K

én egy ilyet hordok: [link], imádom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15349) ClayMore válasza bandus (#15348) üzenetére


ClayMore
aktív tag

vmiért sejtettem h neked is bejönnek a SS-ok.

nem rossz, de nekem nem állna jól. hasonló a festinám "alkata" és az sem nekem való. relative kicsi a csuklóm.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15350) FehérHolló


FehérHolló
veterán

[link]

Szép, hogy szembe megyünk az árral. Szép, hogy csökkentjük az államadósságot. Szép, hogy közteherviselésre törekszük.
De mi lesz 2 év múlva, amikor az EU minden hasonlót (bankadó, telekom adó, energia szektor adó, svájci frankos előtörlesztés, stb) megvétóz, és fizethetünk vissza összesen 500-1000 milliárd forintot a megadóztatott cégeknek (kártérítés, kamat, maga az adó összege)? Honnét fogunk előásni ennyi pénzt? Újabb hitelből? Újabb adókból?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.