Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15351) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Néha felidegelem magam az olyan embereken, aki másnak a tudatlanságából él!
Tegnap történt, hogy egy ismerősöm felhívott, hogy nagyon lassú a gépe nem e tudnék neki segíteni? Mondom legyen, átmegyek és megnézem. Egy nagyon régi gépről van szó, megnéztem de tényleg nagyon lassú volt, a gép korához mérten is. Mondom jó hozd át, reinstall és valamivel gyorsabb lesz! Áthozta, reinstall, szétnéztem a cuccaim közt, találtam egy 256MB-os memóriát. Gondoltam beleteszem neki, mivel csak egy 256-os volt neki benne. A végeredmény, hogy sokkal gyorsabb lett a gép, az előző állapothoz képest! Felhívom, hogy tatám gyere a gépért készen van, mondom elugrok és ott nálatok még beállítok ezt azt ami még kell! Megcsináltam mindent, örültek nagyon, mert legalább nem kell 10 percet várni amíg bekapcsol a gép stb. Hálásak voltak, kérdezték, hogy mivel tartoznak? Mondom, áhh ugyan semmivel. Na de ne hülyéskedjek már, neked is idő, stb stb... Erőszakosak voltak, mondom jó vegyen egy doboz cigit, meg egy adrenalint:) Nagy nehezen beleegyeztek, de láttam rajtuk, hogy kellemetlenül érzik magukat. Na rákérdeztem, hogy miért olyan hihetetlen ez számukra?
Erre: hát az ismerősöm multkor egy dvd írót tett bele és 4000 Ft-ot kért mindezért, de a dvd írót én vettem pluszban!!
Az emlegetett ismerőst én is ismerem, és ő jól tudja, milyen anyagi helyzetben is vannak ők. 2 gyerek, házhitel, és egy majdnem munkaképtelen ember 3 gerincsérvvel! Tényleg ennyire kell a pénz, hogy ilyeneket tegyünk?

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#15352) ClayMore válasza FehérHolló (#15350) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ha tudod a választ ez ilyen költői kérdés volt? ;)

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15353) tope válasza syler (#15351) üzenetére


tope
addikt

Annyiért 1 komplett géptelepítést csinálok

(#15354) kételkedem válasza FehérHolló (#15350) üzenetére


kételkedem
addikt

Ejnye! Már megint gondolkozol! Nem lesz ez így jó! :N

Tekintsd úgy, mint az időjárást! :K
Van rá befolyásod? Te alakítod? Nem! :N

Mi a teendő? Többet kell foglalkozni nőkkel, olvasással, tanulással, kutya sétáltatással, vagy bármivel ami örömet okoz és kevesebbet a gazdasággal vagy a politikával! Az időjárás kedvezőtlen alakulásának hatásait megpróbáljuk csökkenteni locsolással, permetezéssel, füstöléssel. Tegyük ezt a gazdaság kedvezőtlen alakulásakor is. Próbáljunk plusz bevételhez jutni, keressük a kedvezőbb ajánlatokat, figyeljük az akciókat. ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15355) FehérHolló válasza kételkedem (#15354) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt hiszem, kimegyek a C. Ádám térre a kedvesemmel és a Kindle-ömmel. Meglesz a csajozás és az olvasás is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#15356) bandus válasza syler (#15351) üzenetére


bandus
veterán

most nekem is felszaladt a pumpa.... :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15357) syler válasza tope (#15353) üzenetére


syler
aktív tag

Én csak ismerősöknek csinálom meg, mert senkitől nincs pofám pénzt kérni :)

Szerk: bandus, hidd el neki is felment a vérnyomása amikor megmutattam neki, miből is áll beletenni egy dvd írót :(

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#15358) venember83 válasza kételkedem (#15354) üzenetére


venember83
nagyúr

:K

(#15359) tope válasza syler (#15357) üzenetére


tope
addikt

Nekem se volt (jó régebben mondtam adjon 1 üveg bort pl.), de aztán rájöttem nem éri meg, persze függ kinek csinálom.

(#15360) syler válasza tope (#15359) üzenetére


syler
aktív tag

Csináltam régen én is idegeneknek is ingyen. Tudod mivel lett tele a padlás? Amikor megcsináltam, és jött habzó szájjal fél év múlva, hogy már megint lassú stb stb:) Innentől csak ismerősöknek!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#15361) Mawyx válasza syler (#15357) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én se kérek, de tőlem meg már kértek és nekik a jobb, mert ugyanúgy beletartoznak a mondjuk baráti körbe, elvétve szó esik így erről és nekik van több lóvéjuk ez által, nem utáljuk őket stb stb. Én meg mégse vagyok képes kérni, inkább amit nem használok pl nem eladom, hanem ilyenkor megkapja más, pedig jótékonyságból nem lehet megélni, így felkopik az állam.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15362) tope válasza syler (#15360) üzenetére


tope
addikt

Én eleve azzal kezdem, hogy pár hónap múlva ne jöjjön reklamálni, 1-2 hétig vállalok érte garanciát (ingyen kimegyek, megcsinálom ha baja van, és érdekes módon sokan fizettek ilyenkor is, pedig mondtam nem kérek érte, de lehet meggyőzöm a hozzáállásommal, és ad akkor is), de utána nem, mert ez szoftver, ezt el lehet rontani.

(#15363) Tothgera30 válasza syler (#15351) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Huh, inkább nem mondok semmi. Azért ahhoz is pofa kell hogy 4k-t kérjen négy csavar ki- és becsavarásáért és egy DVD író beszereléséért. Én az öcsém egyik barátjának a gépét csináltam, ingyen leszivacsoztam, újraraktam és beállítottam a ventiket Speedfannal mert porszívó hangja volt. Most örül és használja, ő mondta hogy egy PC boltban mindezért minimum 7k körüli összeget kértek volna, én meg ingyen csináltam, sőt semmit sem fogadtam volna el tőle.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15364) syler válasza Tothgera30 (#15363) üzenetére


syler
aktív tag

Hozzáteszem van ennek másik oldala is ám. Amikor minden ici-pici problémával hozzák, amit 2 másodperc alatt ki lehet "guglizni" ! Ugye egyszerűbb mint rákeresni és megoldani:) Szóval az ilyen dolgok miatt nem nagyon vállalok már ilyesmit! Persze ismerősöknek azért segítek ha tudok:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#15365) Tothgera30 válasza syler (#15364) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, van ilyen is, de azért én nem munka, csak hobbi szinten csinálom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15366) ClayMore válasza syler (#15364) üzenetére


ClayMore
aktív tag

pont azért mert utána minden user errorral engem keresnek én nem vállalok. még apóséknak is csak úgy h 4 szer szájába rágom, h uuhhhuhhhuh én összerakni, te használ! neked hiba -> nem én baj! :))

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15367) Mawyx


Mawyx
senior tag

3sör, kenyér, kb 10deka kolbász, 15 deka sajt, 2gesztenyepüré, gyufa, 2 csináld magad popcorn, kókuszos rumos rúd (mint amit vásárban szokás venni), az annyi mint 2700Ft. Csak én nem tudok vásárolni? Baromi sokat költök csipcsup boltba járásokkal. Rendszerezni kell ezeket, ez így nem jó.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15368) Qru válasza Mawyx (#15367) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kezd el írkálni, csinálod pár hétig, egy hónapig azán visszanézed és szépen el is kerkedik a szemed. Sok apróságra rengeteg lóvé elmegy bizony.

#nincsbennetarcsi

(#15369) tope válasza Mawyx (#15367) üzenetére


tope
addikt

Kolbász, gesztenyepüré, sör, kókuszos rúd, ez mind mind drága és elvan az ember nélküle is, na de mindenkinek vannak fogyasztási igényei, és "nasi" kell. ;)

(#15370) pohár válasza Mawyx (#15367) üzenetére


pohár
félisten

nálam a gesztenyepüré és a popcorn hiányozna, ja meg a kókuszos rúd, annyira nem vagyok oda érte :N akkor már inkább Kinder Bueno, na az finom :D
serből is valami belgát vennék, úgyis kísérletező típus vagyok

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15371) Qru válasza pohár (#15370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hogy innál egy jó búza sört Omae. ;]

mod:

Amúgy mikor jössz fel megint? Kéne egyet darálni...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15372) pohár válasza Qru (#15371) üzenetére


pohár
félisten

fú, jó kérdés... majd a Play-be megyünk Ferenc napozni, ha ősszel lesz valami normális guest DJ, akkor arra megyünk :K
hát majd ezt a sert is kipróbálom, amúgy se vagyok nagy sörös, de mindent kipróbálnék

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15373) Qru válasza pohár (#15372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, próbálj ki mindent, kettőt kivéve: a vérfertőzést és a néptáncot. :DDD

Gondolom a megfelelő topikba beírod úgyis ha jössz.

#nincsbennetarcsi

(#15374) Mawyx válasza tope (#15369) üzenetére


Mawyx
senior tag

Valami húsféle kell, gondotam a melegszendvics olcsóbb lesz mint az aluljárós előre csomagolt borzadály, amibe alig raknak valamit és 250ft-tól indulnak. Múltkor a legolcsóbb párizsit vettem, de a felvágott megvizesedik a melegszedvicssütőben, borzalmas lett.
Kókuszrudat nem szoktam, de direkt a pénztárhoz rakták, hogy megvegyem.
Gesztenyepüré dettó, nem szoktam, nem szeretem a süti féléket, de most kívántam valami édeset. Holnap vendégem lesz, egyik övé. Egyik sör is és a pattogatott kukoricát is megesszük egy film közben.
Sör meg kell :DDD
Mondtam neki melegszendvics lesz reggelire, ezt már kitaláltam meg azt is hogy ő fogja megcsinálni :DDD nem volt nagy sikerem ezzel :U

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15375) bandus válasza Mawyx (#15367) üzenetére


bandus
veterán

4 zsemle, 4 holsten, 1 hoegaarden, 1 fanta, 1 ien bolti hiperszuper szendvics. 2150 huf.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15376) Tothgera30 válasza Mawyx (#15367) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Két rétes (egy túrós, egy almás) 400Ft, Airwaves "black" rágó 150Ft, Fütyülős mézes barack pálinka 2750Ft, Lipton Green Tea 2 liter 300Ft, Heineken 0,5 liter 250Ft.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15377) Mawyx


Mawyx
senior tag

Oks, megnyugodtam :K

Betöröltem negyed grillcsibét meg egy sört, most már jöhet a takarítás, rendbe kell vágni a kecót, ami nehéz lesz, mert a beázás miatt minden a szobába van pakolva. Így meg felmosni se tudok, hogy nincs egy tapalattnyi szabad hely.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15378) ClayMore válasza Mawyx (#15367) üzenetére


ClayMore
aktív tag

3db os mogyi popcorn 250 auchan
3db dreher classic dobozos 3*149
10dkg kolbi kolbász függő ahogy a sajt is
kókuszos rúd jó nagy és finom penny marketben a legjobb asszem 270
80%-os rosztartalmas rozskenyér 399

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15379) tbs


tbs
addikt

Most nézem, hogy a zindex Új szerkesztősége kicsit origósra vette a figurát. No konfrontáció, unalom a köbön...

Ki mit olvasgat ráérő idejében, ami a fent említett kettővel hasonló szélességben FED, ámde van benne élet..?

(#15380) ClayMore válasza tbs (#15379) üzenetére


ClayMore
aktív tag

euronews. guardian.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15381) pohár válasza Qru (#15373) üzenetére


pohár
félisten

persze, mostanában igyekszem informálódni hogy lesz-e valami a Play-ben mostanság, és akkor szólok nektek is a megfelelő helyen :K

Balázs is itt lesz 40km-re tőlem Debrecenben szombat este, én meg totál le vagyok égve, meg menni sincs kivel :(

a többieknek pedig: [link] ;)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15382) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Youtube szünet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15383) Dylen


Dylen
aktív tag

Billy újra üzent :U

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#15384) NoLF


NoLF
addikt

szept legvégén angliában tengerben fürdeni és leégni, szörfözni, brutális kilátás mellett, értem én ezt? woolacombe for president :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15385) tildy válasza NoLF (#15384) üzenetére


tildy
nagyúr

Kib...szott meleg volt ma, az Isten verje meg. Hétvégére azért maradhat:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15386) tildy


tildy
nagyúr

4 db sajtos csavart : 2.4 font, 2 liter pepsi : 1 font.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15387) FehérHolló


FehérHolló
veterán

azthzsiem be vgyok bzscsizva

Skynet is real. It's called Google.

(#15388) NoLF válasza FehérHolló (#15387) üzenetére


NoLF
addikt

akkor ne fórumozz, igyál még egyet, és fogd rá a Gyuszira!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15389) nike_ válasza FehérHolló (#15387) üzenetére


nike_
addikt

:))

(#15390) venember83 válasza FehérHolló (#15387) üzenetére


venember83
nagyúr

Majd elmúlik. Vagyis valószínűleg már elmúlt.

(#15391) ClayMore válasza FehérHolló (#15387) üzenetére


ClayMore
aktív tag

jó (volt) neked!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15392) tope


tope
addikt

Péntek van, azt hiszem ezzel elmondtam mindent

(#15393) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Lassan 2 hónapja nem esett egy csepp eső sem.
Lassan 2 hónapja alig láttam felhőt az égen.
Lassan 2 hónapja hogy rengeteg fény és napsütés ér.
Lassan 2 hónapja nem voltam ideges, feszült.
Lassan 2 hónapja hogy többet mosolygok mint az elmúlt 8 hónapban.

Lehet valami összefüggés?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#15394) Tim82 válasza BlacKSouL (#15393) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pina?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15395) Cicero válasza BlacKSouL (#15393) üzenetére


Cicero
őstag

Elmentél nyaralni Bora Borára és elfejeltettél visszajönni?

(#15396) syler válasza Tim82 (#15394) üzenetére


syler
aktív tag

Na akkor télre össze kell szednem egy pinát, mert télen is akarom, hogy süssön rám a nap :))

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#15397) venember83 válasza Tim82 (#15394) üzenetére


venember83
nagyúr

(#15398) tbs válasza BlacKSouL (#15393) üzenetére


tbs
addikt

...És nem követed a híreket...

(#15399) tope válasza BlacKSouL (#15393) üzenetére


tope
addikt

Iszol te rendesen ?

UI:
Na de lassan jön a tél feléd,
és a rossz kedv költözik beléd,
ne aggódj, elfogy a mosoly hatás
mert jön eső, hó kedves ufonautás

(#15400) Cicero válasza venember83 (#15397) üzenetére


Cicero
őstag

Pinarello. Ennél csak a Puncinella jobb :C

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.