Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15851) tildy


tildy
nagyúr

Ha van valakinek sebesz ismerose, keressen meg. Fontos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15852) bnss


bnss
veterán

Szép estét mindenkinek! Több, mint egy hete írtam utoljára, hogy repül az idő... És közeledik a határidő. :N

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15853) fokukac válasza venember83 (#15848) üzenetére


fokukac
nagyúr

olyan vagy.
én egy konkrét szervemre gondoltam, stresszoldónak...

nagyon fárasztó mostanában a munkám

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15854) venember83 válasza fokukac (#15853) üzenetére


venember83
nagyúr

S erre megoldás lenne, hogy egy (több) másik szervet is kifárasztasz? Gondolkozz, kukac, gondolkozz!!!

(#15855) fokukac válasza venember83 (#15854) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem testileg vagyok fáradt, hanem mentálisan :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15856) fokukac válasza fokukac (#15855) üzenetére


fokukac
nagyúr

meg különben is, ez a tevékenység engem sose fáraszt... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15857) tbs válasza fokukac (#15856) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#15858) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

szolgalati kozlemeny: BOF

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15859) nike_ válasza neduddki (#15858) üzenetére


nike_
addikt

HI!

koszi a fntoos infrmaciot

udv

nike_

(#15860) fokukac válasza neduddki (#15858) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem tetszik, tökkirály :)
pláne ez a magic roundabout :DDD
"hülye angolok, angol hülyék" ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15861) Tim82 válasza venember83 (#15824) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, a T60-am T7400 CPU-val, 3 GB RAM-mal és Intel X25-M 80GB SSD-vel pl. egyáltalán nem bizonyul lassúnak, az R61-edben pedig kb. ilyen CPU van, nem?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15862) venember83 válasza Tim82 (#15861) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, T7100, 2 GB RAM, akkor viszont SSD-re kellene váltani, mert csak a merevlemez maradt, mint szűk keresztmetszet. A 64-es Kingstont (SV100S2/64G) most akciózzák, 20k forintért már elvihető.

(#15863) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A parlamentadót mikor vezetik be? Ha sokat járnak be ugye oda, akkor az káros nekünk. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15864) Tim82 válasza venember83 (#15862) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, meg a T7100-ban feleannyi a L2 cache. :) Én RAM-ot is pakolnék még bele legalább +1 GB-ot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15865) Mawyx


Mawyx
senior tag

Van olyan elvileg, hogy szabadság, de mi van akkor ha az ember mondjuk elalszik vagy másnapos vagy akármi és nem megy be dolgozni? Oké, kirúgják egy idő után, de úgy értem ez micsodának számít? Vagy ez a fizetés nélküli szabadság? Teszem azt van egy hónapban 23munkanap, bejön 10 nem megyek be állapot, akkor az annyi mint 13munkanap és mondjuk ha napi 5ezer ft-tal számolunk, akkor az 13*5000ft a 23*5000ft helyett?
És táppénz van még?
Betegszabadság?
Ezeket ki kaphat, hány év munkaviszony vagy micsoda után?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15866) kételkedem válasza Mawyx (#15865) üzenetére


kételkedem
addikt

Olyan nincs, hogy nincs kedvem bemenni. Olyan van, hogy rettentően rosszul vagyok, nem bírok bemenni és betelefonálok a főnökömnek, hogy el kell mennem orvoshoz, ha holnapra jobban leszek, akkor megyek melózni, ha kiír a doki táppénzre, akkor beviszem a táppénzes papírt. Táppénz, betegszabi van, ezek nem függenek attól, hogy hány éves a munkaviszonyod. Itt pontosan le van írva minden ezzel kapcsolatban!

Teszem azt van egy hónapban 23munkanap, bejön 10 nem megyek be állapot, akkor az annyi mint 13munkanap és mondjuk ha napi 5ezer ft-tal számolunk, akkor az 13*5000ft a 23*5000ft helyett?

Egyáltalán nem így működik. Ha bejön 10 nap táppénz, akkor arra az időre a kereseted bizonyos százalékát kapod meg.

Létezik még a szabadság, ami az életkorodtól, illetve a gyerekeid számától is függ, itt egy kalkulátor, ahol ki tudod számolni, neked mennyi jár.

Létezik még fizetés nélküli szabi amit közeli hozzátartozó ápolása, vagy saját ház építésére lehet kérni. Itt azt hiszem a munkaadó jóindulata sokat számít.

Összefoglalva olyan nincs, hogy nincs kedvem bemenni dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15867) Mawyx válasza kételkedem (#15866) üzenetére


Mawyx
senior tag

De tuti volt már olyan és lesz is, hogy valaki úgy berúgott, hogy nem ment be dolgozni másnap és mondjuk nem volt már szabadsága, akkor vele mi lett?
Nem csak berúgásra értem, ha elkapja az embert egy hasgörcs, amivel nem megyünk orvoshoz vagy egyik reggelre elhányja az ember magát, a gyerek lebetegszik, jön a vízszerelő stb stb. Nem mondhatom, hogy házat építettem, ha egyszer nem, semmivel nem tudom igazolni a házépítést.

A betegszabis linket elolvastam, köszi :K

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15868) kételkedem válasza Mawyx (#15867) üzenetére


kételkedem
addikt

Ezt úgy oldjuk meg, hogy betelefonálunk a főnöknek, hogy nem tudunk bemenni. Munkahelytől, munkaidő beosztástól függően lehet rá szabadnapot írni, vagy lecsúsztatni, vagy egyszerűen csak ellógni azt a napot. Ezt legfeljebb havonta egyszer, de inkább félévente egyszer érdemes igénybe venni. Itt is sok minden függ a főnök hozzáállásától, a munkahely szigorúságától.

Barátom olyan helyen részlegvezető, ahol évek alatt sem tudta kinevelni a régi szakikból azt, hogy ha berúgtak, vagy fialt a koca, vagy esett az eső akkor betelefonáltak, hogy nem mennek dolgozni. Ez a gyakorlat még akkor alakult ki, mikor az üzemben dupla annyian dolgoztak, mint most, így nem volt gond, ha az állomány fele valamiért hiányzott.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15869) tbs válasza Mawyx (#15867) üzenetére


tbs
addikt

Fegyelminek hívják ami lesz vele.

Pár darab után megszűnnek a munkáltató felmondási kötelezettségei, úm. végkielégítés, felmondási idő. Szóval minden olyan, ami a munkavállalót "védi".

És a következő munkahelyed nem biztos hogy értékeli, ha az előzőről fegyelmivel távoztál...

(#15870) tbs


tbs
addikt

...És most itt hagyom ezt a csinos kis terminált a csinos kis portáslánynál, és belevetem magam (családostul) a kellemes hűvösvölgyi forgalomba... Egy dolog éltet: az út újpesti végén KAJA A CSAJOKKAL! :DDD

(#15871) Mawyx


Mawyx
senior tag

Értem, szóval hetek óta nincs áram a fürdőben, eláztatott a szomszéd, szeretnék kőművest meg festőt hívni, de nincs szabadságom, tehát vagy nem teszem rendbe a lakást csak jövőre vagy felmondok a munkahelyemen, szuper.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15872) venember83 válasza Tim82 (#15864) üzenetére


venember83
nagyúr

Max 2*2 gigát tehetek bele, nem? 667 MHz-es SODIMM DDR2-t.

Mawyx: Vagy anélkül, hogy túldramatizálnád a helyzetet, megbeszéled a főnökkel, és próbálsz vele valamilyen kompromisszumos megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

(#15873) kételkedem válasza Mawyx (#15871) üzenetére


kételkedem
addikt

Párod nem tud eben segíteni? (költői kérdés, gondolom nem)

Valami hasmenéses kamuval nem tudod kiíratni magad legalább egy pár napra?

Ezen a videón jégkrémes pálcikák vannak egymásba fűzve? Nagyon nagy királyság! :C

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15874) Tim82 válasza venember83 (#15872) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, max 2*4 GB-ot, csak a 4 GB-os modulok ritkák és aranyárban mérik őket.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15875) venember83 válasza Tim82 (#15874) üzenetére


venember83
nagyúr

Értem, köszönöm az útbaigazítást!

(#15876) Tim82 válasza Tim82 (#15874) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja és DDR2-800-ast is tehetsz, csak DDR2-667-ként fogja kezelni az R61.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15877) venember83 válasza Tim82 (#15876) üzenetére


venember83
nagyúr

SSD-vel nem nagyon lehet baj, nem? Felismeri és kezeli rendesen, gondolom. Max kiír egy hibaüzenetet, hogy nincs a rázkódásvédelemhez szükséges hardver a merevlemezben.

(#15878) Tim82 válasza venember83 (#15877) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még csak hibaüzenetet sem fog kiírni. (T60 / Win 7 legalábbis nem csinálta.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15879) fokukac válasza Tim82 (#15861) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi, na, így beújítottál a t43 helyett?

Nekem is T60-am van, de csak T2400-as procival, 1,5 GB rammal, és nekem úgy se lassú, de hát vénember kollega nyilván hárdkóre színész, illetve játékos, esetleg dtp-s, vagy videószerkesztő, ha neki lassú :)

Amúgy a T60 egy kincs, az uccsó 4:3-as kijelzőjű noti...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15880) Tim82 válasza fokukac (#15879) üzenetére


Tim82
nagyúr

Volt T41p, T43p (ez Bon3ssnél szolgál most, tudtommal hiba nélkül), T42, meg egy X41 tablet, ami meg is van + a T60, ami ATI-s és 14" - 1400*1050 felbontással.

T61-ben is van 4:3, csak ritka.

Ja és ikszpével nyilván neki is gyorsabb lenne... Az X41 tabletem szintén lassúcska már Windows 7-tel, de majd egy újratelepítés lesz, meg némi upgrade (n-es wifi + bt bele).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15881) venember83 válasza fokukac (#15879) üzenetére


venember83
nagyúr

W7. Főleg a FF hajlamos nagyon csúnyán lefogni a merevlemez lassúsága miatt. Gondolom, hogy ez lehet az ok.

(#15882) JetiRulez válasza Mawyx (#15867) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha valaki úgy berúgott, akkor [link] :DDD

(#15866) kételkedem:
Köszönöm! Ezek számomra is hasznos információk. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15883) neduddki válasza venember83 (#15881) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

optimalizad a sqlkonnyut:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15884) kételkedem válasza JetiRulez (#15882) üzenetére


kételkedem
addikt

Szívesen! :)

A telefonos srác csak korlátozottan volt beszámítható! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15885) kételkedem válasza kételkedem (#15884) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem kis teljesítmény hétköznap nappal 8 órás topik gyilkolást összehozni! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15886) philoxenia válasza kételkedem (#15885) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15887) zoltanz válasza kételkedem (#15885) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bull + IOS5 premier van, várható volt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15888) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kellene mindenben kételkedni....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15889) bnss válasza Tim82 (#15880) üzenetére


bnss
veterán

"tudtommal hiba nélkül"

Így, ahogy tetszik mondani! :K Ja, szép estét!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15890) fokukac


fokukac
nagyúr

:DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15891) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

21-es számú főút Halálút [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#15892) tildy


tildy
nagyúr

Újabb műtét :(
Szeretném, ha már otthon lehetne édesapám :K

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15893) tope


tope
addikt

Kihalt a totyik nagyon, elég "hulla"szag van mindenhol.
A mai napkezdést elfelejteném, Hétfőn kiderül mi lesz az okozata

(#15894) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#15891) üzenetére


BlacKSouL
addikt

2010: [link]

2011: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#15895) Mawyx válasza JetiRulez (#15882) üzenetére


Mawyx
senior tag

ehh, ez jó :D

(#15893) tope: dógozni kő
most vacsi (hal), aztán hajmosi, aztán meg kaja csinálás holnapra, a zöldséget megcsinálom meg a gombát és hajnalban sütök hússzeletet, most befűszerezem
Persze pont olyan vana tévében, amit néznék, 8-ig tart. Addig eszek.
Ja, és sör, ez a nap fénypontja :K

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15896) tope válasza Mawyx (#15895) üzenetére


tope
addikt

Hát dógózni kéne, de ma elzavartak szabira, kisebb beszólásom volt, csak ép nem annak akinek szabad lett volna, lehet rám is fér a szabadság, elég hülyeség volt odabent, megteltem, és a szelep engedett.

(#15897) degu válasza tope (#15896) üzenetére


degu
senior tag

Orulj teljes szivedbol,hogy demokracia van!
A romai birodalomban a rabszolga *beszolasa* halalbuntetessel is jarhatott.De minumum egy kiados veressel!/Ja! Es nem volt szabadsag!/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15898) tope válasza degu (#15897) üzenetére


tope
addikt

Erre most nem mondanék semmit, bevettem már a lesz@rom tablettát.
UI: Demokrácia van, de egyúttal kizsákmányolás is rendesen, találni kéne 1 helyet, ahol emberszámba veszik a népet.

(#15899) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Holnap újra 4:30-as kelés. Uh, kicsit unom már ezt az egészet én is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15900) benvolio


benvolio
őstag

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.