Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2202) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm Mindenkinek az újabb, segítő hozzászólásokat! Tényleg nagyon rendesek vagytok.

Természetesen megnéztem a Blu-ray lejátszómmal is. Bizton állítom, hogy a "Harry Potter - A Halál ereklyéi II 3D" lemezem megtekintésekor kisebb orgazmusom volt. :DDD

Elképesztő, hogy milyen éles a kép, mennyire jól adja vissza az eredeti színvilágot. A fekete teljesen fekete (most makulátlan sötét van a szobában, csak az OLED TV az egyetlen fényforrás), a fehér teljesen fehér;a színek szépek, dinamikusak, de nem harsányak...

A 3D élmény a film esetében növeli az élethűséget.

És ami engem is meglepett, hogy szerintem egy 65 colos TV már nagy is lett volna oda, ahogyan most elhelyeztem. (Egyébként a régi helyére.)

Most kikapcsoltam a zajcsökkentést, és a TrueMotion-t is, és éppen az RTL Klub HD-n futó "Tűzgyűrű" című filmmel tesztelem... Számottevő "röccenést" nem látok. Talán csak egészen közeli felvételeknél, ahogyan az adott szereplő feje kitölti szinte az egész képernyőt, és ahogyan mozog, ott látszik az arcéleknél némi "rezgés"...

De amikor a kamera pásztáz, akkor nincsen "utánhúzás". A film pedig döbbenetesen szép így!

(Ha bekapcsolom a "TrueMotion"-t "sima" beállításra, azonnal visszatér a judder.)

Ezek szerint egy ilyen TV-n sokkal jobban előjön az egyes tartalmak közötti különbség. Ugyanis a nem sokkal korábbi reklám ugyanitt makulátlanul éles, de "judder"-es volt.

Az "RTL Klub Híradó" viszont finoman szólva sem tökéletes. A színek ott is jók voltak, tulajdonképpen a felbontás is, hiszen HD adás volt, mégis... A kép zajos volt.

Annál a riportnál pedig, ahol éppen a piros jelzés figyelmen kívül hagyásának veszélyeiről beszéltek, és autók fedélzeti kamerájának felvételeit mutatták, ott konkrétan "térugrásokkal" közlekedtek a járművek, annyira szaggatott.

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.