Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 11 – Vörösboros marhaszelet
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Austin F.: Hardverapró szűrő script 🛒
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Partz
senior tag
Szia! Oled-nél természetesen nincs beszivárgás. Mivel itt maguk a pixelek bocsájtják ki a fényt, így nincs semmi háttérvilágítás ami beszivároghatna.
Samsung 2013-ban egy szériában gyártott rgb oled tévét, ez KN55S9C modellnéven futott, de Európában nem került boltokba. 2014-ben már nem forgalmazták mivel nem tudták gazdaságos szintre hozni a gyártását. Ettől függetlenül a Samsung is fejleszti a háttérben az oled technológiát, állítólag 2017-ben térnek vissza tévé fronton, az Lg-hez hasonlóan wrgb megoldással.
Amit linkeltél, ez a quantum-dot-ok oled-hez hasonló pixelstruktúrába rendezett megoldása. Ezek a nano részecskék jobb fizikai tulajdonsággal rendelkeznek mint az oled, energia takarékosabbak, nagyobb színtér fedhető le velük, hosszabb az élettartamuk. Egy ilyen kijelző gyártása viszont az oled-nél is problémásabb. Ha sikerülne elérni a nagy paneles oled kijelzők hibaszázalék nélküli nyomtatásos gyártását, csak akkor tudnának igazából érdemben ezzel a technológiával foglalkozni. Idővel ez valóban leválthatja az oled-et, de ez meglátásom szerint több tíz éves távlat.
Ami az MM-es tapasztalatot illeti szinte biztos vagyok, hogy beállítással voltak gondok. Ez a tévé az általad említett dolgokban, mint szín árnyalat visszaadás lekörözi az lcd társakat. 3d-re is tapasztalataim szerint jobb bármelyik lcd-nél az erős kontraszt miatt. Van egy olyan gyanúm, hogy a tv alacsonyan volt, te meg állva nézted 3d módban, a vertikális eltolódásra a passzív megoldások érzékenyek, de otthoni használat során ez nem jellemző.
A 9-es szériás lcd Lg-ket én kerülném, az egy ips paneles edge-led tévé 1:1000-es kontraszttal, nem csoda ha nem akarják sötétben mutogatni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen légkondit a lakásba?
- Baldur's Gate 3
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Milyen okostelefont vegyek?
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Formula-1
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- További aktív témák...
- Kuriózum: Ozark Trail (amerikai) fejlámpa 600 lumen
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3856
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3625, 100% Akkumulátor
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 32GB 6000MHz RAM 1TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Vhiktor
