Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7469) TommyY2 válasza eTrade (#7467) üzenetére


TommyY2
tag

Köszönöm a segítséget.
Ezt már írtad korábban is (el is hiszem), de én nem tudnám eldönteni, hogy egy olaj jó-e. Túl keveset megyek ahhoz és főleg rövid távokon. Egész eddig 5W-40 olajjal volt használva (előző szerelőm mondta mindig, szívó motorba csak 5W-40, ezért volt ilyen a Splash-ben is évekig), de a mostani szerelőm ajánlotta a Scenic-be is a Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 C3 olajat (erről se tudom, hogy jó-e, de az autó működik 🙂). Ha úgy gondolod, legközelebb ismét maradok az 5W-40 olajnál (azt mondják az ELF-ről, hogy régen valóban jó volt, de most, ki tudja? Túl olcsó?).

Az előző szerelőm tavaly átállt az Orlen olajra, mondván, ő arra esküszik (nekem is azt töltött utoljára, 1000Ft/liter), amit egy-két hónap után le is cseréltettem (miután itt sok mindennek utána olvastam).

Azért írtam mindhárom gépkocsihoz többféle olaj választékot, hogy hiány esetén legyen miből választani, ezen kívül szerelő függő is a dolog (a mostani pl. a Castrol-t, meg a Liqui Moly-t preferálja).

Egyébként mit dolgoltok a Liqui Moly Special Tec DX1 5W-30 olajról? Ez Dexos1 Gen2, esetleg mindegyik benzinesbe jó lehet (Scenic - Splash - S-Cross)?

TommyY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.