Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Memmaao válasza dzsi23 (#8950) üzenetére


Memmaao
addikt

Nézz körül a suuntok közt meg a polarok közt. Nagyjából ez a három márka fedi le a megbízható tartományt, sportóra téren. (Nixon hazai gari problémás)

Instinctet láttam újat jofogason 68e.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8952) dzsi23 válasza Memmaao (#8951) üzenetére


dzsi23
addikt

Én csak egy pirosat látok ott, ami bár elég jó áron van, a szín miatt necces. :D Volt tegnap-tegnapelőtt egy sötétszürke is, de az kb. egy napig volt fent, el is adta az eladó, mire ráírtam. A te sárga-fekete Instincted viszont nagyon bejövős, a jelenlegi sportórám amúgy is egy sárga-fekete G-Shock, azt váltaná az Instinct, mert a G kicsit szegényes funkciókban (stopperben ki is merül, amit használok rajta). És valószínűleg az Instinct lesz a befutó (bár a szín még kérdéses), mert nem találtam jobbat a többi márka kínálatában sem. Mázli, hogy hiába rendeltem meg 3 hete Gearbestről az Amazfit GTR-t (42mm), nem adták még fel, talán 2 hét múlva küldenék el, szal volt időm gondolkodni rajta, vissza is mondtam ma a rendelést. :)

[ Szerkesztve ]

(#8953) Memmaao válasza dzsi23 (#8952) üzenetére


Memmaao
addikt

szerintem a kék is nagyon király.

My name is Bond, James... Dean.

(#8954) dzsi23 válasza Memmaao (#8953) üzenetére


dzsi23
addikt

Igazából mind király, csak nem mindet vállalnám be. :D A "Tundra" fantázianevű érik bennem, de alszom még rá 1-2-t. :)

(#8955) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!

Olyan okos karkötőt vagy okos órát keresnék ami mér vérnyomást is. Rengeteg van már a piacon, de ahogy visszaolvastam egyiket sem ajánlja senki. Egy ismerősöm már használt valami f1 nevű olcsó eszközt amit igazából úgy használt, hogy az órával majd utána egy vérnyomásmérővel is ellenőrzött és meglepően pontos eredményt mutatott. Ennek ellenére nem ajánlottak ezek az eszközök, ezt ki tudná fejteni valaki miért? :) Bocs de nem értünk hozzá.

Köszi!

(#8956) Memmaao válasza ElGatto (#8955) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem ha a fórum keresőbe beírod, hogy vérnyomás mérés, bőven kapsz választ. Vérnyomást csak azon az elven lehet mérni, higy az artéria felett ismert mértékű nyomással egy mandzsetta elszorítja a kart, és ahol érzékelő leeresztés során érzi a pulzus visszatérését, az a systoles nyomás, a pulzus eltűnése a dyastoles. Vajon ezt egy 10e ft kínai kütyü hogy oldja meg?

My name is Bond, James... Dean.

(#8957) cellpeti válasza ElGatto (#8955) üzenetére


cellpeti
veterán

Olyan óra nem létezik, amely jól méri, mindegyik csak egy hozzávetőleges értéket mutat. Ahogy Memmaao kollega is írta, ezt az órák még nem tudják megoldani magukba. Egy gyártó elkezdte, mert jól hangzott, azóta bevett szokássá lett, hogy raknak bele, de véleményem szerint felesleges, csak a user bedől neki

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8958) ElGatto válasza Memmaao (#8956) üzenetére


ElGatto
aktív tag

ok köszi.

(#8959) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
LG watch R kuka lett, családban kettő, szinte egyszerre...
Ezért keresgélek másikat.
Elvárás? Max - nagyon max - 45 körül legyen.
Fontos lenne, hogy tudjak róla hanggal hívást indítani a telefonra. (kihangosítás kocsiban).
Ezen felül ami a szokásos.

(#8960) cellpeti válasza #32577792 (#8959) üzenetére


cellpeti
veterán

Gear S3?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8961) cellpeti


cellpeti
veterán

Huawei Watch GT2

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8962) #32577792 válasza cellpeti (#8961) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi
Megnézem őket

(#8963) #32577792 válasza cellpeti (#8961) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt kihagyom, árban messze van az elvárt szinttől.

(#8964) cellpeti válasza #32577792 (#8963) üzenetére


cellpeti
veterán

bocs. Az Gear S3at szántam neked, a Watch GT2-t csak érdekességnek, vagy "hír"nek

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8965) mézespálinka válasza -Bagira- (#8922) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Szia!

Ez érthető. Akkor úgy fogalmaznék, hogy a verge üzemidejét tudja (ami kb. 6-7 nap, pl a mobilarena-s teszt alapján is, éjjel repülőgép üzemmódban lenne úgy is). Gyakorlatilag egy verge kellene, nem verge kinézettel :D

(#8966) cellpeti


cellpeti
veterán

Voltam MM-ba,76k a Stratos. Ezek hülyék! :DDD :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8967) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Withings ECGről vélemények? Vett már vki?

Apple után (végre) elérhető árban + android kompatibilitással van ECG. Állítólag orvosilag hiteles egycsatornás, tehát kb apple szint.
40K, max 1év üzemidő... én berendeltem mert van vkinek családban elkaphatatlan északai szívdobogása.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8968) NLB


NLB
csendes tag

Sziasztok!
Ez a két óra èrdekelne; zeblaze thor 4 pro,illetve lokmat x360 4g.
Kizárólag önálló telókènt használnám,szemèlyes tapasztalatok érdekelnènek.
Előre is köszönöm.
Üdv.

(#8969) nyisziati válasza Dare2Live (#8967) üzenetére


nyisziati
veterán

Mennyi ideig tart a szívdobogás? Mert ha 5-10-15 percig, akkor érdemes kézzel lemérni (csuklón). Én is így tettem. Kb. 5 percig volt 240 bpm, 5 percig 180, 5 percig 120. Utána állt vissza.
Tavaly volt zárt szívműtétem (katéteres beavatkozás). Egy ideget öltek el lézerrel a kamra és a pitvar közt.

Igaz, ehhez kellett egy ismerős, aki beajánlott a Nagyvárad téri kardiológián az egyik országos hírű fődokihoz (Amerikában is tart előadásokat). Különben a helyi kardiológus még mindig sehol nem tartana. :((
(ezt a főorvos mondta, aki személyesen ismerte a helyi kardiológust; azt mondta, ő az egyik legrosszabb :( )

(#8970) raulicio


raulicio
senior tag

Segítséget szeretnék kérni okosóra vásárláshoz. Elég sokat nézelődtem, de sajnos nem találtam olyat, ami megfelelne.
Igények:
Közvetlen pulzusmérés
Gps
Nfc -fizetés (pl az itthon még trükközve sem használható samsung pay-es órák kiesnek)
Nen apple
Legalább egy napos üzemidő, 1 óra sportolással (főleg futás). (Nem gond ha éjjel tölteni kell, de addig bírja ki)

Nyilván a használható nfc a szűk keresztmetszet. Ez kb a wear OS és Garmin órákat hagyja a kosárban.
Ezek közül mit ajánlotok max 100k-ig?

(#8971) anrb válasza raulicio (#8970) üzenetére


anrb
aktív tag

Ebbe a keretbe Garminból csak a Vivoactive 3/4/4s fér bele. Tudtommal a Garmin Pay-t még magyar bank nem támogatja (Szerbia kivételével az összes környező ország viszont igen), ezért Revolut és hasonló kártyákkal tudod használni.

(#8972) cellpeti válasza raulicio (#8970) üzenetére


cellpeti
veterán

Wear OSre nem megy fel a Simple?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8973) Rover623 válasza cellpeti (#8972) üzenetére


Rover623
félisten

Nem.

primus inter pares

(#8974) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

mit érdemes venni ami Wear OS 2.x-et támogat? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8975) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Rendeltem egy ilyen fekete szíjat, de az órát közben eladtam.
[link]
Ma jött meg, bontatlan.
Érdekes lehet valakinek?

Beszáron (5$) adom.

(#8976) Tizot81


Tizot81
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki Safako SWP50(Microwear L5, Lemfo L5 néven is fut) órát?
Mert tegnap sikerült lefrissítenem a firmware-t a Fundo alkalmazással, és azóta az óra 80%-a kínai nyelvű lett.
Az óra jelenlegi verzió száma V0.1.0...
Nem tudna valaki egy gyári(azt hiszem 0.0.4) vagy bármilyen normálisan működő firmware-t zip. formátumban küldeni?(a google nem volt a barátom, vagy nagyon béna vagyok :D )

Köszönöm!

(#8977) raulicio válasza anrb (#8971) üzenetére


raulicio
senior tag

Köszi a választ!
Ha nagyobb keretet adnék, akkor is csak Garmin órát javasolnál?
Náluk főleg a design-al van bajom.
Ha valamelyik hibrid órájukba raknának gpst...
A wear os meg ugyanúgy revoluttal működik mint a garmin pay. Egyszerűbb lenne a simple, de nem szükséges.

(#8978) anrb válasza raulicio (#8977) üzenetére


anrb
aktív tag

Igen, mivel az Apple-t kizártad. Garmin messze a legnagyobb sportóra gyártó, a többi méretéből, lehetőségeiből és célpiacából adódóan nem fejleszt okosfunkciókat az üzenetkezelésen kívül. A Samsung/Tizen és a WearOS alapú órák nekem nem jöttek be, a Fitbit eladósorba került. Más, nagyobb okosóra gyártó nincs, főleg nem NFC támogatással.
Hamarosan itt a fekete péntek, akciósak lesznek a kifutó modellek. Garminnál ez a Forerunner 645-öt (jelenleg 115e-130e), Fenix 5 Plus-t (~ 175e-200e) jelenti.
Hibrid órák részben a hosszú üzemidőre is mennek, egy nagy fogyasztó (nagy kijelző, GPS) nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#8979) raulicio válasza anrb (#8978) üzenetére


raulicio
senior tag

Sebaj, úgy látszik ebben is különc vagyok és nem rám fejlesztenek.
Pedig tényleg nem kéne sok, csak egy eszköz, ami kilencven százalékban egy szép óra, amivel a maradék 10 százalékban lehet sporttolást trackelni. ( Nem lépésszámolásra és hasonlókra gondolok, hanem pulzus+ gps).
jó a fizetés még jó lenne, mert pont futáshoz nem viszek mást csak az órát...

(#8980) anrb válasza raulicio (#8979) üzenetére


anrb
aktív tag

Nem írtad, mi a gondod a Garmin design-jával. Fenix 5 Plus/6/MARQ család nem tetszik?
Ha az NFC-s fizetésről lemondasz, nagyobb lehet a merítés. A Fossil Groupnak pl. szép órái vannak.

(#8981) Memmaao


Memmaao
addikt

Tegnap tönkrement a garmin instinct barométere. Azt írja 65617 láb magasan vagyok es 1017 nyomás helyett 0043 nyomást mutat. Telefon a Navi-Gate-nek illetve Email + fotó. Vigyem be/juttassam be ésadják az újat. :C kell az a forgalmazói garancia!

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8982) dzsi23 válasza Memmaao (#8981) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem csoda, hogy elromlott olyan magasan. :P

(#8983) nyisziati válasza dzsi23 (#8982) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, az már vadászgépek magassága, kb 20 km.
A U2 ment talán 30 km-re, de egy szovjet rakéta még onnan is lepiszkálta.

(#8984) cellpeti válasza anrb (#8978) üzenetére


cellpeti
veterán

Stratos is tud NFC-t

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8985) anrb válasza cellpeti (#8984) üzenetére


anrb
aktív tag

Meg pl. a kínai Mi Band variánsok is. De Kínán kívül fizetni nem fogsz vele. Volt Stratosom.

(#8986) anrb válasza Memmaao (#8981) üzenetére


anrb
aktív tag

Factory reset / kalibrálás nem segített?

(#8987) Memmaao válasza anrb (#8986) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem. Sem a langyos vizes átöblítés. Kalibrálás után gps alapján jó a magasság, de nem érzékeli a váltózást, és ki majd bekapcs utánújra az űrben jelez 65617 lábon.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8988) xhege


xhege
addikt

Valaki tud ajánlani tisztességes hibrid órát elérhető áron? Egyelőre a Zeblaze Hybrid amit találtam, de nem sokat tudok róla. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8989) atike


atike
nagyúr

Az Omronon kívül van olyan óra amelyik valamennyire tud elfogadható vérnyomás mérést...? Vagy még mindig egyedi...?

Nyilván nem az 5000 Ft-os kínai csodák érdekelnek, amik még mindent is tudnak... :)

(#8990) cellpeti


cellpeti
veterán

Az lenne az igazi, ha olyan órát dobnának piacra, amely a vércukrot is méri

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8991) Dare2Live válasza cellpeti (#8990) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jó lenne, meg sok minden mást is mérni... de aki nem beteg annak annyira nem fontos, egy időszakos tesztcsikos mérés teljesen jó.

Akinek meg fontos az vegyen egy jó, tényleg jó márkás/minőségi inzulinpumpát. Az méri a vércukorszintet és pontosan adagolja az inzulint. Támogatva kijön 200-250ból. Onnan "kb csokit is ehet", új élete lesz és +10évet él.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8992) Memmaao válasza xhege (#8988) üzenetére


Memmaao
addikt

Az k konkrétan a withings hr steel másolata. 29 dollárért lehet megér egy próbát. Nekem withings hr sport van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz, ez 56e ft.

My name is Bond, James... Dean.

(#8993) cellpeti válasza Dare2Live (#8991) üzenetére


cellpeti
veterán

Tapasztalat? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8994) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Volt egy Stratosom de rettentően karcolódott még a legkisebb dolgoktól is. Tudnátok ajánlani olyan okosórát aminek a kijelzője jobban bírja? Vagy már itt is egyből fóliával kell indítani? :) :D

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#8995) xhege válasza Memmaao (#8992) üzenetére


xhege
addikt

Az értesítésekkel hogy boldogul a withings? Engem a fitness, GPS, pulzus nem érdekel, csak az értesítések kezelése, egy elegánsabb analóg órába ágyazva.

(#8996) #32577792 válasza Dare2Live (#8991) üzenetére


#32577792
törölt tag

Támogatva!!
Nem adják mindenkinek.

(#8997) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni okosóra választásban.
Mivel szívbeteg vagyok olyan órára lenne szükségem ami tud EKG-t, pulzust, esetleg vérnyomást mérni.
Én az apple watch 4-5-tel szemeztem, valamint az új galaxy watch-al. Ti milyet ajánlanátok? :)

(#8998) Dare2Live válasza cross56 (#8997) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha nem sajnálos rá a pénzt és apple telefonod van akkor ne gondlokodj vedd meg a legújabb apple watch. Tényleg csak ajánlom mert bár drága és jól IPhoneval megy de a legjobb. [link]

galaxy watch nem tud ecgt. A következő modell állítólag tudni fogja. Én biztos nem venném mert drága egy withings ecghez képest.

Én egy withings ecgt vettem. Nem magamnak édesanyának lesz mert éjszakai szívdobogása van rendszeresen... de soha olyankor amikor rajta az orvosi EKG. Ilyet csinál. Pulzust/nevet... levágtam róla [link] Evvel remélem kiderül a probléma.
A wihings hátránya, hogy csak egy sima óra. Előnye, hogy nem kell tölteni 1-2naponta, hanem egy évente szög egyszerűen elem csere. Meg 40K.

Vérnyomásmérős óra ami jó Omron az nekem nem jött be. Nem mellesleg vérnyomást elég jól lehet méri egy csuklossal sokkal könnyebben meg lehet fogni ha magas.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8999) Memmaao válasza xhege (#8995) üzenetére


Memmaao
addikt

Mindent értesít, amit beállítasz, de csak real time, kb 15 mpig. Utána nem visszahívható.

My name is Bond, James... Dean.

(#9000) cross56 válasza Dare2Live (#8998) üzenetére


cross56
senior tag

Szia. iPhone-om van, úgyhogy akkor lehet tényleg az apple watch lenne a legjobb hozzá. Viszont ez a withings is érdekes lehet, erről még nem hallottam.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.