Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) badacsony válasza Ernesst (#8599) üzenetére


badacsony
őstag

Sok felesleges funkció van benne.

szebe: Ezek iszonyú drágák.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#8602) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok! Légyszi segítsetek! Megőrjít a feleségem ezzel az okosóra igényével. Akar valamit, de ugye én járjak neki utána, és jót vegyek. Annyit tudok, hogy tetsszen neki (már jól kezdődik). Annyit segített azért, hogy ilyesmi kinézetű legyen. Fontos neki a kalóriaszámlálás, pulzusmérés, vérnyomásmérés (ezt nem is értem hogy lehet, nekem kamu szagú).
Ha valaki tud valamit ajánlani, annak örülnék. Persze jó lenne minél olcsóbban megúszni a dolgot. :)
Köszi előre is a segítséget!

(#8603) szebe válasza badacsony (#8601) üzenetére


szebe
őstag

Mi a keret?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8604) badacsony válasza szebe (#8603) üzenetére


badacsony
őstag

40-50k.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#8605) szebe válasza badacsony (#8604) üzenetére


szebe
őstag

Ne a "magyar" árát nézd a Fossil-nak, nézelődni kell pl Amazonon (ha már a hivatalos oldal nem(?) szállít Mo-ra).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8606) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Vásároltam magamnak egy Galaxy Watch 42 mm-t, de rájöttem, hogy számomra kicsi és gondoltam helyette lesz a 46mm-es. De ma láttam, hogy kapható már az Amazfit GTR és nagyon megtetszett, a híváson kívül kB. Ugyan azt tudja, csak hosszabb üzemidővel. Szerintetek melyiket vegyem?

Előre is köszönöm

(#8607) drnet válasza drnet (#8602) üzenetére


drnet
aktív tag

Erről mi a vélemény?
Valóban ilyen jó az üzemideje? Mondjuk ha 4-5 napot bír aktív használat mellett, az már szuper.

(#8608) bigsee válasza FuRiONight (#8606) üzenetére


bigsee
addikt

Mondjuk a nevét leirhatták volna jól... Amazifit... :U

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#8609) badacsony válasza szebe (#8605) üzenetére


badacsony
őstag

A gyártó valóban nem szállít ide. Köszi a tippet.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#8610) Memmaao válasza badacsony (#8601) üzenetére


Memmaao
addikt

Felesleges funkció? Kb alap funkció, amit egy okosóra kell, hogy tudjon. rezeg, és kb 3x végigfut a kijelzőn, hogy melyik app és miért értesít, ezt nem is tárolja, csak aktuálisan jelez értesítést, ezen kívül számol lépést és pulzust, és 21 napot működik, majd ezt követően sima analóg óraként még 1 hónapot. Mi itt a felesleges funkció? Ha ennél kevesebb kell, akkor ott a fent írt Fossil Q hybrid, na az tényleg basic. 6 hónapot bír egy elemmel. a 12 mutató állásnak megfelelően 12 tipusú értesítést tudsz beállítani, és neked kell memorizálni, melyiken mi van. Nekem volt/ van mind2. A Withings HR sport 1000x jobb, mint a fossil hybrid vonal. Fossil lépészámlálója pl abszolút megbízhatatlan. Fossil-t érdemes nézni jofogason, néha 25-30-ért van vadi új, de pl. amazon.de még ennél is jobb áron ki lehet fogni, én 49 euroért vettem akciósan. Withings Aqua és emagon szokott jó áron lenni, az 56e ft volt, de néha agyártó honlapján is le van akciózva.

My name is Bond, James... Dean.

(#8611) anrb válasza -Bagira- (#8554) üzenetére


anrb
aktív tag

Tévedtem. Mindenhol azt írják, hogy az Amazfit GTR-ben 16MB RAM és 64MB ROM van. Ez nem tűnik androidosnak...

[ Szerkesztve ]

(#8612) anrb válasza FuRiONight (#8606) üzenetére


anrb
aktív tag

Az új infók alapján a kettő nem egy kategória, ráadásul az Amazfit-ből még csak a kínai változat jött ki. A Galaxy Watch egy okosóra, az Amazfit GTR meg egy igényes aktivitásmérő Bip utódnak (vagy Huawei Watch GT vetélytársnak) tűnik.

(#8613) -Bagira- válasza anrb (#8612) üzenetére


-Bagira-
tag

Akkor ezek szerint a MiFit-el fog kapcsolódni a telóhoz?

(#8614) badacsony válasza Memmaao (#8610) üzenetére


badacsony
őstag

Nem kérdőjeleztem meg, hogy az értesítések fontosak. Viszont a fitnesz funkciókra nekem nincs szükségem és a kijelző számomra rontja az összképet.
Az infokat köszönöm.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#8615) anrb válasza badacsony (#8614) üzenetére


anrb
aktív tag

SzVSz neked nem okosóra kell, hanem egy ruhára vagy fülre akasztható BT headset. Van olyan, ami vibrál, jelez, ha hívásod van és még telefonálni is tudsz vele. AliExpress-en 10 USD-től már van kínálat. Emellé meg tetszőleges órát viselhetsz :)

(#8616) anrb válasza -Bagira- (#8613) üzenetére


anrb
aktív tag

Túl sok unboxing videó még nincs feltöltve, de mintha az egyiknél az Amazfit appot láttam volna. Meg kell várni a nemzetközi verziót. Annó a Pace esetében a kínai a MiFitet használta, a nemzetközi pedig az Amazfit appot.

(#8617) szebe válasza anrb (#8615) üzenetére


szebe
őstag

Ha talál normális áron Fossil/Skagen hibridet, akkor az a tökéletes neki.

Nagyon szemeztem a Vivomove HR-rel, de nem bántam meg a fenti hibridet. Ha nem hiányzik a fitnesz funkció, akkor tökéletes választás.
Edzésre pedig megtartottam a Bip-et

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8618) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Android wear 2-es okosórát keresek.
kb 40 50000 ft-ot szánnék rá.
Fontos, hogy legyen benne hangszóró, és meglehessen vásárolni magyarországon.
Lehet, hogy túl nagyok az igényeim? :D
Előre is köszönöm a segítséget.

(#8619) Smeló válasza Memmaao (#8610) üzenetére


Smeló
tag

Érdeklődnék, hogy Whitings Steel HR Sport tartalmaz-e beépített GPS-t? A Kijelzője mennyire látható napfényben? Köszönöm!

(#8620) Smeló válasza Smeló (#8619) üzenetére


Smeló
tag

Érdekelne, hogy a Whitings Steel HR Sport Limted Edition tényleg 8 hónapug bíraj tölté nélkül, annyival nagyobb az akkuja?

(#8621) Redmaster


Redmaster
csendes tag

Üdv!

Okoskarkötőt keresek de elég speciális keresési igényekkel. Szóval a lényeg hogy nem kell tudnia csak egy dolgot. Ébreszteni rezgéssel. De ezt az ébresztést tudnia kell okostelefon nélkül előre beálltott időpontban.

A lényege a sztorinak, hogy anyámnak kell aki halláskárosult, úgyhogy nem tud ébredni ébresztőre ezért gondoltam ezt. Augusztus 1-től elvileg új időponttól kell járnia dolgoznia, és eddig magától kelt fel de mivel sokkal korábban kell mennie igy már nem éri el a buszát szóval egy ilyen készülékre gondoltam hogy az biztos felkeltené.

Mivel rövid az időintervallum igy a kinai posta kiesett, olyanra van szükség amit magyar boltban, meg lehet rendelni vagy bemegyek itt Nyiregyházán valahova és megveszem.

Az aksija jó lenne ha egy napnál tovább birná. Tényleg annyira lesz használva hogy este lefekvés előtt felveszi reggel ha felkel leveszi de ha elfelejti felrakni egyik nap a töltőre akkor bukta az egész.

Nincs okostelefonja szóval működnie kell anélkül is ennek az egy funkciónak. Sőt ha minden más funkciót ki lehet kapcsolni rajta energia takarékossági szempontból az bónusz pontot ér. Én beálltom egyszer az én telefonomról vagy számitógépről aztán viszont látásra. Szóval nem igazán nyerő ha keresei a telefont folyamatosan és emiatt lemerül egy fél nap alatt.

Mivel itt a cégnél én nem hordhatok semmilyen órát igy nekem nincs semmi hasonlóm (na jó azért egy 15 éves Casiom van de azt csak nagyritkán veszem fel ha inni megyek), elég hiányosak az ismereteim ezekről az eszközökről. Szóval szerintem jó lenne ha megállna 20 ezer pénznél az ötletelés de ha nincs ha kell mehet feljebb a licit.

Köszi előre mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Baconbe csavart szalonna

(#8623) anrb válasza Redmaster (#8621) üzenetére


anrb
aktív tag

Egyáltalán nem különös az igény, elvileg minden okoskarkötő (és jó pár hagyományos karóra) tudja ezt a funkciót. Szerintem nézzetek el egy boltba, ahol ki lehet próbálni ismertebb brand-eket (pl. Xiaomi Mi Band, Huawei, Samsung, stb.). Ha nem elégséges a rezgés ereje, akkor hallássérülteknek való céleszközt kell keresni.

(#8624) FuRiONight válasza #46372352 (#8622) üzenetére


FuRiONight
őstag

Amazfit Bit Lite kezdésnek jó.

(#8626) szebe válasza FuRiONight (#8624) üzenetére


szebe
őstag

Ez a Bip akar lenni?

(#8625) dantre
MiBand 3-4 még jó lehet (meg nagyjából az értelmesebb gyártók "Band"-jei).
A Bip előnye annyi, hogy az említett felhasználással szerintem 40-50 napot kibír egy töltéssel.

Viszont ezeknek az eszközöknek kell egy telefon, amin beállítod az ébresztést. Ez akár lehet a tied is. Utána megy nélküle.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8628) szebe válasza #46372352 (#8627) üzenetére


szebe
őstag

Bocs, egy kicsit összekevertem a hosszászólásokat, #8621-re akartam válaszolni :))

De az általad vázolt igényekre is megfelel a Bip. Órák ekkorák, Band-ek egy fokkal diszkrétebbek.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8630) #07400704


#07400704
törölt tag

Ezekre a nem kimondottan márkás okosórákra, mint pl. az L7 és variánsai, lehet plusz számlapokat tenni, vagy be kell érni azokkal amik gyárilag benne vannak?

(#8631) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok okos kiegészítők terén, de rászánnám magam egyre. Sokat olvastam itt is, más fórumokon is, teszteken is és az kristályosodott ki bemnem, hogy a Mi Band 4 tökéletes lenne. Nade ma olvastam, hogy lehet már rendelni a Honor band 5-t, ami meg aztán még jobb lenne, szóval most az érdekelne, hogy megéri-e várni ez utóbbi global verziójára; egyáltalán mi a különbség a nem global és global között, illetve ha rendelek most egy nem globalt-t, az használható-e normálisan itt...?

Köszi

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#8632) nyisziati válasza justmemory (#8631) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem nem éri meg várni.
Régóta figyelem a trendeket, mindig azok járnak jól, akik aktuális szükségekhez vásárolnak, nem jövőbelihez.
Később még mindig lehet változtatni, de ha most lemondasz egy jó termékről, akkor később mi a biztosíték, hogy egyáltalán szükséged van rá?

(#8633) justmemory válasza nyisziati (#8632) üzenetére


justmemory
senior tag

Korrekt, köszönöm. Azt is olvastam, hogy igazából a garancia az, ami pluszt adhatna a hazai forgalmazással, szóval akkor el is dőlt a kérdés :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#8634) Brantu


Brantu
csendes tag

Üdvözletem!

A Xiaomi körülbelül 1 hónapja mutatta be az Amazfit Verge 2 és az Amazfit Health Watch óráit, amelyek - ha minden igaz - egyelőre csak Kínában érhetőek el. Érdeklődnék, hogy ezek elérhetőségéről, esetleges későbbi hazai forgalmazásáról van-e esetleg bővebb információ.

Köszi.

(#8635) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Üdv. Gearbesten most akciósan 140 dollárért ingyenes szállítással lehet venni a 47mm-es international GTR-t. Nagyon gondolkodom rajta, de megnéznék teszteket is. Nyilván ez nem egy okosóra, hanem egy elegánsabb fitness tracker extrákkal. Ezért is hezitálok.
[link]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8636) Memmaao válasza MaddeNNNN (#8635) üzenetére


Memmaao
addikt

Alapvetően annyiban kevesebb egy google wear vagy tizen oránál, hogy zuárt a rendszer. De mindent tud, amit egy "okosórának" tudnia kell. Igat az amazfit watch app egy kalap...

De én tuti a stainless steel változatot venném, nagyon menő, hogy fekete a lünetta és fém az óratest. [stainless steel]

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8637) szebe válasza Memmaao (#8636) üzenetére


szebe
őstag

"De mindent tud, amit egy "okosórának" tudnia kell"

Eléggé levegőben lógó fogalom számomra az "okosóra". Ha a GTR okos, akkor a Pace/Stratos, vagy az LTE képes Huawei-ek/Samsung-ok mik (az almáról nem is beszélve)?

Tényleg nem ellened megy a dolog, (nem tudom már ki és melyik topikban írta le), de ez így egy elegánsabb külsőbe bújtatott aktivitáskövető.

"hogy zuárt a rendszer"

Ha annyira zárt lenne, nem tudnák megmenteni a 3rd party appokkal őket.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8638) Memmaao válasza szebe (#8637) üzenetére


Memmaao
addikt

Eléggé levegőben lógó fogalom számomra az "okosóra". Ha a GTR okos, akkor a Pace/Stratos, vagy az LTE képes Huawei-ek/Samsung-ok mik (az almáról nem is beszélve)?

Szerintem ez a fogalom csak számodra lóg levegőben :) Ezek, amiket felsoroltál, mind okosórák. Anno a sony smartwatch is "okosórának" lett aposztrofálva, sőt, a BT képes sony-erricson analóg órák is, kis LCD-vel. Egy óra attól "okos", hogy folyamatos kapcsolatban van a telefonoddal, és megjeleníti/jelzi annak értesítéseit. És akkor innen indul egy nagyon széles spektrum, hogy melyik mit tud. A Pebble, a Pebble 2 kivételével nem tud pulzust mérni, de számol lépést. A legtöbb okosóra már mér pulzust. A Tizen, android wear, pebble nyílt forráskódú, bárki írhat rá programot, a wearOS zárt rendszer, de jó háttér áruházzal. A xiaomi ismét egy zárt rendszer, amire leher 3rd party programokat rakni, de bonyolult, nem egy áruházból letöltős story. De a lényegen nem változtat, önmagában egy telefonnal kommunikáló óra okosóra. Pont.

Elegánsabb külsőbe bújtatott aktivitásmérő. Miért írsz ilyen butaságot? Ez egy elegáns külsejű óra, ami méri az aktivitásodat. Egy aktivitásmérő karperec is tudhat mindent, amit egy okosóra, de nem akar óra lenni, nincs óra formája, könnyebb, karkötő szerű, kisebb kijelzővel. Azt nem arra találták ki, hogy a hétköznapi órádat helyettesítse, hanem arra, hogy 7/24 viselve is kvázi feltünésmentes legyen és mérje azt, amit tud.
Hja, hogy egy csomó aktivitásmérő tudja azt, amit egy okosóra? Persze! Aki nem szeret órát hordani, elég egy karkötő, vegyen azt.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8639) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Jelenleg mely okosorak tudjak ezt az EKG (ECG?) funkciot? Melyik a legolcsobb teljeserteku okosora ezzel a funkcioval, ami Amdroiddal mukodik?

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#8640) anrb válasza SP!T (#8639) üzenetére


anrb
aktív tag

45e Withings Move ECG. De kétszer ennyiért kapsz már 12 elvezetéses Holtert is ...

(#8641) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Érdemes megvárni a Galaxy Watch Active 2-t?
Páromnak most vettem ajándékba, de még vissza tudom küldeni.

Köszönöm

(#8642) repvez


repvez
addikt

Tudna nekem valaki információval szolgálni, hogy a amazfit GTR tud e olyan funkciót, hogy a memóriába zenét másolni és BT-on keresztül fülhallgatóban lejátszani mobiltelefon nélkül? ÉS GPS trackert egyszerre használni heart monitorral?

Mert ha jól tudom a stratos2 az tudja, de a GTR sokkal jobb akumlátor időt ir, de erre a funkcióra nem találtam infót.ÉS remélem, hogy nem visszalépnek a funkcióban ha az elözö már tudta akkor ez is kéne.
DE a óra tárhelyéről sincs infóm, ha jol tudom az amazfit stratos2 16gb-os.

(#8643) szkorhetz válasza repvez (#8642) üzenetére


szkorhetz
őstag

nem tudja, 64 mega belső memóriája van, külső eszközzel nem is férsz hozzá.

(#8644) BaginZe válasza szkorhetz (#8643) üzenetére


BaginZe
tag

Igy azert kompromisszumos még egy Pace után is. Nem tudom eldonteni, hogy megeri-e valtani ra?

(#8645) krecso


krecso
tag

Sziasztok,

Gear S3 Classic okosórát honnan tudnék szerezni? Sajnos mindenhol csak a Frontier változat érhető el, de az meg nem jön be annyira. Csak újonnan érdekelne, garanciával.

Előre is köszönöm. :R

(#8646) nyisziati válasza krecso (#8645) üzenetére


nyisziati
veterán

Egy helyet találtam, a karóracentrum.hu-t.
90 ezer. [link]

(#8647) krecso válasza nyisziati (#8646) üzenetére


krecso
tag

Köszi, ezt már néztem én is. Sajnos ha megnézed az oldalt, kiderül, hogy az is a Frontier. :D

(#8648) nyisziati válasza krecso (#8647) üzenetére


nyisziati
veterán

...és tényleg. Ezt a mocsokságot. :(((

Frontier (ez a kép az ő oldalukról származik R770 megjelöléssel) :

Frontier vs. Classic (alias R760 vs. R770):

Ez egy nagyon aljas húzás a részükről. :(((

(#8649) szkorhetz válasza BaginZe (#8644) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én szerintem fogok rendelni amint megjött a fizu, szimplán nagyon bejön a design és amire nekem kell, azt bőven tudja.

(#8650) repvez válasza szkorhetz (#8643) üzenetére


repvez
addikt

akkor ez a szeria is kimarad ,majd talán a következőbe már sikerül összerakni minden funciót és akkuidőt egy készülékbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.