Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Pajac: Windows XP még mindig letölthető
- Vezeték nélküli porszívók - alapok
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Toomy: FOXPOST: régen jó volt, de már jobban jársz, ha elfelejted
-
LOGOUT
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szten Márs
nagyúr
Dehogynem. A fényerő-értékek tök függetlenek attól, hogy DSLR-re, vagy kompaktra nézzük őket. Az F/8-ra rekeszelt objektív pont negyedannyi fényt fog beengedni, mint egy F/4-es rekeszen lévő, tök függetlenül attól, hogy kicsi, nagy, tele, nagylátószögű, kompakton van, DSLR-en, vagy középformátum filmes gépen.
Nem mellesleg a fényerő a frontlencse méretétől is független. A fényerő hmmm, pongyola leszek. Vegyük az F melletti számot. Ha így nézzük, akkor az adott objektív gyújtótávolságának és a blende legnagyobb hasznos átmérőjének a hányadosa ez az F melletti szám. Mondjuk adott egy 200mm-es F/4-es objektív. Az F melletti szám 4 ugye, a gyújtótáv 200mm, így a fentiek értelmében az objektív blendeszerkezetének legnagyobb hasznos átmérője 200mm/4 = 50mm kell, hogy legyen. Ha lerekeszeled F/8-ra, akkor 25mm, és egy ekkora rekesznyíláson pont 4-szerkevesebb fény fog átmenni, mint az 50mm-esen (elemi geometria, idézzük fel, hogy is van a kör térfogatképkete).
Egy 50mm-es objektív eseében egy F/4-es rekesz 50mm/4 = 12,5mm-es hasznos blendeátmérőt jelent és így tovább.Egyéb jelentése: a blende adott rekeszértéke az objektívből a szenzor felé távozó fény mennyiségét mutatja meg, az objektívet érő fény függvényében.
Egy F/1-re rekeszelt objektív a rá eső fény teljes egészét át fogja engedni a szenzor felé, egy F/1,4-re rekeszelt már csak a felét, egy F/2-re csak a negyedét, egy F/2,8-ra a nyolcadát, egy F/4-re a tizenhatodát és így tovább - természetesen ha feltételezük, hogy az adott objektívünknek léteznek ezek a rekeszértékei. Mindegy milyen gépre van az adott objektív szerelve. És mindegy, hogy milyen objektívről van szó. (A helyzetet kissé azért bonyolítja, hogy ehhez az ún. korrigált fényerőt kéne figyelembe venni, ami a lencsén áthaladó fény veszteségeit is figyelembe veszi, de azt hiszem ezt az egyszerűsítést most megtehetjük, csak a szemléltetés kedvéért - szóltam, hogy pongyola leszek
)
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Rampage SHIVA ADATA 650W
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro 48GB RAM 4TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ HP Omen 16 - 16,1" FHD 144Hz - i5 13420H - 16GB - 512GB - RTX 4050 - Win11 - 3 év garancia
- Dell Latitude 7410 Intel I7-10810U Refurbished - Garancia - Akció!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
)
