Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) faki_ válasza hcl (#28547) üzenetére


faki_
senior tag

Ha belefér, akkor az 55-250 IS STM-et érdemes megnézni. EU eBay-en, szürke-importos oldalakon az itthoni használt árért vagy alatta kapsz újat.

(#28552) hcl válasza Throme (#28550) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

70-300 apó van :) Stabi nem annyira fontos nekem, néha jól jön, de ritka. A közelpontja jól jön.
Megnézem ennek az árát, de atom nagy bukó így is, hogy nem sikerült normálisan összerakni az obit, drágábba most nem ugranék bele.

@faki_ : Kicsit rövid nekem... A 300 is az, de hosszabb meg brutál drága (esetleg a Dörr/Danubia/Hama/akármi 500-as nem :D ), _annyira_ azért nem fontos a hosszabb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28553) Throme válasza hcl (#28552) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem próbálj meg valakitől kölcsönkérni egy T70-300 VC-t egy próba erejéig. Lehet spórolás lesz a vége... :)

(#28554) Mik76 válasza Szata02 (#28543) üzenetére


Mik76
senior tag

Nekem a 150-600 Contemporary obi van meg. Egy 6d-n hasznalom es nagyon meg vagyok vele elegedve. Azt vettem eszre hogy 500-tol felfele le kell zarnom a rekeszt egy fel stoppal hogy tokeletesen eles legyen a kep. Nem olyan draga mint a Sport verzio, fokusszal nekem eddig nem akadt problemam.
Igy se konnyu persze, de a madar fotozas semmilyen obival nem az. A canon valszeg jobb minosegu optika viszont fix. Annak azert megvannak a hatranyai is.

Itt egy kep amit ezzel csinaltam, de van par masik is ha atnezed a galleriat.
Tui

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#28555) hcl válasza Throme (#28553) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kölcsön nem , de kipróbálni volt már alkalmam pár dolgot, 70-200 2,8-at, 400-as Canont is, jó lenne, de kell a lóvé mindenre is :)
Amúgy talán kicsit csúszik a vásárlás, mert sikerült annyira belőni a 70-300-at, hogy kb. használható lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28556) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
Szeretnék egy fix objektívet. Árban a sokak által használt canon 50mm 1.8 STM fér bele a keretbe.
Illetve még nézegettem egy 28mm 2.8 objektívet. A kérdés, hogy rajzolatban a 28as tudja azt amit az 50mm?
Beltérben jobban tudnám használni.
Köszi

(#28557) Byk01 válasza GeriCool (#28556) üzenetére


Byk01
senior tag

Ezt sosem fogom megérteni. Annyira más a két objektív felhasználási területe, hogy fölösleges összehasonlítani őket.
Mint ha egy kisfurgont hasonlítanál egy családi kompakthoz. Árban kb. azonosak, de az egyiket áruszállításra lehet jól használni, a másikat meg a családéra. Meg lehet erőszakolni egyiket is, másikat is, de akkor már biztos nem hozza azt a "teljesítményt", amit a saját területén tud.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28558) total90 válasza GeriCool (#28556) üzenetére


total90
veterán

Beltérre nekem szóba sem jöhetne az 50 mm, max ha valami hangárban fotóznék. A 28 is szerintem szűk lesz. Egy kicsit almát a körtével összehasonlítás...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28559) #31733248 válasza total90 (#28558) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem kell hozzá hangár, csak egy tágasabb nappali. Az asztal körül ülő családomat is fotóztam már 50-essel.

(#28560) GeriCool válasza Byk01 (#28557) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Mivel nekem sok tapasztalatom nincs a fotózásban most tanulgatom és az 50mm soknak gondolom zárt térben ezért kérdeztem, hogy a megjelölt 28as objektív is tudja azt a képminőséget mint az 50es. Az 50ről sok jót hallani (persze a helyén kezelve).
De köszönöm válaszod.

(#28561) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Kezdő vagyok.
Adott egy Canon 18-135mm obi.
Tavaly kivittem rallyra fotózni. Nagy volt a por, röviddel utána figyeltem fel arra, hogy picit mintha sercegne zoomolás közben. (gyűrű forgatásánál).

2 kérdésem lenne:
-1. Tényleg kerülhetett bele por és amiatt serceg vagy csak bemesélem magamnak?
-2. Most megint viszem rallyra. Mivel tudnék esetleg védekezni a por ellen?

Köszi előre is! :R

(#28562) total90 válasza haly (#28561) üzenetére


total90
veterán

Szia,

Nekem is ez volt Nikonon az 55-200-al. Igen, simán megy bele por, de nem nem kell aggódni.

Egyébként lehet venni olcsón obi védő "fóliát", pl.:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28563) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok, egy Sony DT18-70mm F3.5-5.6-os objektívnak mennyi a reális eladási ára kb?Köszi

(#28564) bigsee válasza Roxx (#28563) üzenetére


bigsee
addikt

(#28565) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok kollégák. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy Hold fényképezésre van e valami megoldás amivel "közelebb" hozhatnám a témát? Egy nikkor 18-140 objektívem van de erre a célra nem szeretnék egy nagyobb obira beruházni de szeretném minimális vágással megoldani mert ahogy tapasztaltam az élesség kárára megy. Köszönöm köszönöm.

(#28566) total90 válasza atish15 (#28565) üzenetére


total90
veterán

Konverter esetleg... de még úgy is lesz mit vágni :(

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28567) Byk01 válasza atish15 (#28565) üzenetére


Byk01
senior tag

Hát, ha nem akarsz hosszabb obit, akkor közelebb kell menni :K

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28568) Mik76 válasza Byk01 (#28567) üzenetére


Mik76
senior tag

:C

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#28569) *Ropi* válasza atish15 (#28565) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van az a Tesla gyorsító, a Space X-es.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28570) atish15 válasza *Ropi* (#28569) üzenetére


atish15
aktív tag

Akkor be kell hogy szerezzek egy hosszú létrát azt mondjátok? 😄

(#28571) bigsee válasza atish15 (#28570) üzenetére


bigsee
addikt

Nem kell, Elon Musk-nál kell jelentkezni utasnak... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28572) gaben22 válasza bigsee (#28571) üzenetére


gaben22
senior tag

lehet azzal csak magával baszik ki, mert ők most a Marsra mennek :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#28573) tvamos válasza gaben22 (#28572) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hátha kihasználják a hold gravitációját gyorsításra. Akkor ott húznak el mellette.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28574) Roxx


Roxx
tag

Üdv, Sigma 70-300 APO és SIGMA 70-300DG objektív között mi a különbség?mennyivel jobb az APO- s változat..

(#28575) NeDeRo


NeDeRo
csendes tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata Tamron 100-400mm F/4.5-6.3 Di VC USD Canon es a Sigma 100-400mm F5-6.3 DG HSM OS Contemporary Canon obikrol? Nem igazán tudok dönteni a kettő közül.

NeDeRo

(#28576) Throme válasza Roxx (#28574) üzenetére


Throme
veterán

70-300 VC/VR
inkább ez az irány, ha kevesebb bosszúságót akarsz magadnak, mint az lenne az 'anyóka-APOka' obikkal.

szvsz természetesen.

(#28577) Roxx válasza Throme (#28576) üzenetére


Roxx
tag

Köszi hàt a helyzet az,hogy elég szűkös a keret 30eFt max használtat szeretnék és a Sigma az kb kilyönne ennyiből.Esetleg vmi régebbi minolta?300 körüli kellene.

(#28578) 80hun válasza Roxx (#28577) üzenetére


80hun
addikt

Az APO kicsit jobb mint a sima DG.
Néha szokott gond lenni velük , szallagkábelszakadás.

Tokina AF730-at kéne nézned de kevés az esély hogy itthon találsz. Van belöle A-mount is.

Ez a fajta Minolta 75-300 nem rossz de szép nagy :)

(#28579) Roxx válasza 80hun (#28578) üzenetére


Roxx
tag

Köszi és gondolom ez a Minolta objektiv jobb mint a Sigmák....

(#28580) balhmm


balhmm
tag

Sziasztok!

D7200-asra szeretnék ajándékba objektívet. Egyáltalán nem értek hozzá.. Keret max ilyen 300ezer, de az sem gond, ha kevesebb:) Amire használva lenne: kutyakiállításon csarnokban fotózás, illetve kutyás sportokon agility, terelés közben történő fotózás. Amiket eddig néztem:

Alapból ez volt kinézve: Nikon AF-S 18-300mm f/3.5-5.6G DX ED VR
viszont erre volt, aki azt mondta, hogy inkább vegyünk 2,8-ast es nem annyira jók ezek a 300mm-esek és inkább vegyünk ilyet:
Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di SP LD IF Macro (Nikon), de erre meg azt mondták, hogy nem jó, ha nincs benne stabilizátor.. így néztem egy ilyet: Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM (Nikon)

Szóval minden vélemény érdekelne ezzel kapcsolatban!

Köszönöm a segítséget!

(#28581) randras_83 válasza balhmm (#28580) üzenetére


randras_83
addikt

A 18-300-ast én sem ajánlom, ekkora átfogás már nagyon kompromisszumos, cserébe drága, fényerő meg kevés.

Szerintem a stabi hiánya nem biztos, hogy akkora hátrány, tény, hogy jobb ha van, viszont a stabis 70-200 F2.8-as üvegek mind a keret felett mennek itthon, újonnan. Csak új játszik? 300k körül már lehet kapni Nikon 70-200 F2.8 VRI-et, ami biztos hogy veri az általd írt két objektívet (engem ha meglepne a család egy használt üveggel, örülnék mint majom a farkának.)

vagy esetleg kintről Nikon 70-200 F4

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#28582) Byk01 válasza balhmm (#28580) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért érdekes lenne, mit jelent a csarnokban fotózás. Mi és milyen messziről fotózva?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28583) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Lehűteni jöttem ide magam; Ti hogyan magyaráznátok el valakinek a crop-factor működését, aki évek óta fotózik, APSC gépet használ, és meg van győződve arról, hogyha vesz egy régi 6x6-os középformátumra való 300mm f/4-es objektívet, akkor az az ő gépén 760mm-es lesz (nem mellesleg f/5.6, de ebbe már nem mentem bele, hogy miért hibás)

Hiába mondtam neki, hogy attól az még 300mm-es lesz, csak a képköre más, megingathatatlan, még nem kattant be neki az elv. ami emögött van.

Szerinte, ha a középformátum és az FF között van 1,7x-es szorzó, valamint a FF és az APSC között van további 1,5x-es szorzó, akkor az ennyi lesz, a matek kiadja. :D

Ötleteket várok, amivel meggyőzhetném, hogy a tervezett 40ezres kiadása fölösleges (nem mellesleg van rendszer-obija 250mm-es, tehát tényleg semmit nem érne az új szupertelével)

(P.H.)

(#28584) #96302336 válasza .DLL (#28583) üzenetére


#96302336
törölt tag

Tudtommal minden objektív a FF formátumhoz van megadva, mint alap gyújtótávolság. A többi már csak körítés, hogy mit rajzol ki.
Az objektív 300mm lesz, és F4. Csak szépen kivágja magának az APS-C kockát.
Mutasd meg neki ezt az oldalt, talán képbel lesz :D éééérted, képben :))
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28585) vlevi válasza .DLL (#28583) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha ebből a képből nem jön rá, akkor semmiből :)

Forrás: Wikipédia, crop factor.

Ami ebből a rajzból nem látszik, hogy pl a mélység élesség marad ugyanolyan, arra nem igaz az 1.6 szorzó.

Apa gépen az 50-es obit használva nem lesz ugyanolyan a kép, mint a ff vazon a 80-as.

Inkább olyan, mintha a 24x36-os képkocka belsejéből kivágott a közepét, és azt meretezed át.

[ Szerkesztve ]

(#28586) 42861 válasza .DLL (#28583) üzenetére


42861
senior tag

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek.
Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok.
Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok.
Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok.

(#28587) .DLL válasza #96302336 (#28584) üzenetére


.DLL
veterán

Pont ezt hitte ő is, de igazából minden obin a valós, fizikai gyutáv van megadva, kivéve néhány kompakt gépnél. Rajzoltunk, és sikerült meggyőznöm, de még mindig azt gondolja, hogy az ő APSC obijain az FF ekvivalens értékek vannak felvésve, mert az ő gyártója így adta meg. :N

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#28588) vlevi válasza .DLL (#28587) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, igen, sajnos a kompaktoknál ezt csinálják.

ráírják, hogy 24-700mm eqv, és szinte esélytelen megtalálni, hogy valójában milyen az objektív valójában. De, mivel ott akkora nagy a crop factor, a valós gyutáv valóban nem mondana semmit.

De tükrös (és szerintem a 4/3 szenzoroknál is) gépeken mindíg a valós érték van megadva.

(#28589) tvamos válasza .DLL (#28587) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miért kell meggyőzni? Megveszi, meglátja...
Amúgy milyen gépe van? Arra nincs full frame obi, hogy osszehasonlítsa? It látszana, hogy a fizikai gyutáv an ráírva.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28590) .DLL válasza tvamos (#28589) üzenetére


.DLL
veterán

Mert a haverom, és nem akartam, hogy kiszórjon 40k-t egy középformátumú obira fölöslegesen. :D

Amúgy van bizony, valami orosz 300mm-es, de milyen haver lennék ha csak úgy rá hagynám.
Egyébként Fuji rendszere van és van Canon EF adaptere is hozzá, úgyhogy majd leülünk és kipróbáljuk az én obijaimmal is, de mostmár úgy látom megvan neki, hogy az APSC látószög az érdekes, nem az, hogy mihez hasonlítjuk, pl. 35mm-es rendszerhez. Soha nem is volt 35mm-es gépe, akkor meg minek megtanulni egy olyan rendszer szerinti kategorizálást? Nekem is csak APSC-m volt, és a számot meglátva egyből tudom, hogy az én érzékelőmön az a gyutáv milyen képkeretet fog eredményezni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#28591) tvamos válasza .DLL (#28590) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem. Az a legjobb, ha meg tudod neki mutatni, akkor talan elgondolkodik rajta, hogy mi van. Utana mar konnyebb elmagyarazni, hogy az, ami ra van irva, az a fizikai gyujtotavolsag.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28592) tvamos válasza .DLL (#28590) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem van egy Meyer-Optik Telemegor 4.5/300-am Pentacon Six mounttal.
Van egy Tamron f=300mm 1:5.6-om, Konica AR bajonettel.
Mindketto ugyan akkroa kepet rajzol, ha hisz nekem... vagy akar szivesen kolcsonadnam barmelyiket.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28593) .DLL válasza tvamos (#28591) üzenetére


.DLL
veterán

Megértette , meg majd próbálgatunk is az én szettemmel, de mindenesetre köszi! És mindenki másnak is! :D

(P.H.)

(#28594) hdomiki


hdomiki
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata nikon 70-300as obival? Pontosabban ezzel [link]
Szeretnék egy ilyet vásárolni újjonan,állat,madár és hasonló természetfotózásra kellene.

(#28595) total90 válasza hdomiki (#28594) üzenetére


total90
veterán

Hali,

3rd party obi, Tamron esetleg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28596) 42861 válasza hdomiki (#28594) üzenetére


42861
senior tag

Szia. Nekem van. Gyors, csendes fókusz, patent éles kép. Nikon D5200-al használom. Itt egy saját kép. Valamiért az oldal rosszul olvassa ki az exifből az obi típusát, és Sigmaként írja ki, de nekem csak a Nikon van.

(#28597) Joltee válasza hdomiki (#28594) üzenetére


Joltee
aktív tag

Nekem is van, nagyon bejön, az ára sem vészes. Ha nem poszter méretben akarsz tűéles fotókat nyomtatni, teljesen okés lesz. A fókusz meglepően gyors, bár én csak az AF-S 18-105, 35 1.8G és 50 1.8G-hez tudok hasonlítani és tényleg gyakorlatilag hangtalan. D7200-on használom. A 6.3-as vég miatt azért jó fény kell hozzá...

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#28598) negyedes


negyedes
addikt

hello.

van egy nikon d7000 es gepem es erre keresek obit, egy 50 1.8 van eddig

Tamron/Sigma 17-50 2.8 / 17-70 2.8-4 mennyire taknyol teljesen kinyitva?
Nezegessek egy 18-105/18-140?
Felhasznalas, street, taj, epuletek, portre(bar erre az 50 nagyon jo), all around.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#28599) itouchfan válasza negyedes (#28598) üzenetére


itouchfan
senior tag

A Nikon topikba mar leirtam, de leirom ide is. Nekem d3200+sigma 17-70 van (nem a C-s). Azt semmiképp se mondanam, hogy nyitva taknyol, valo igaz, hogy foleg 70 mm f4 kornyeken kicsit lagy a kep, de teljesen hasznalhato.

Ilyen all round obinak, varos, street, taj, utazas fotozashoz szerintem teljesen jo, en is erre a celra vettem. Bar nem konnyu, viszonylag nagy is (72mm atmero) de en szeretem.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#28600) JohnyBlue válasza negyedes (#28598) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Akkor én meg a sima kitobikra szavazok ;) (105 és a 140)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.