Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) toldy


toldy
őstag

Abu, én lemaradtam valamiről, az nv kidobott egy új kártyát ,a gt440-et? :U :F

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#8202) megint én válasza Crytek (#8195) üzenetére


megint én
őstag

Én nem hiszem, hogy igaz lenne... Ráadásul már uncsi, hohy minden csúcshategóriás kártyához ezt a képet adják be, legyen az ati, vagy NV!!!
Na jó... Adok neki 1% esélyt. De ha jön is ilyen még februárban NEM hivatalos NV kari lesz!

[ Szerkesztve ]

(#8203) CyDoN válasza toldy (#8201) üzenetére


CyDoN
senior tag

Igen 2 új GT440-es kártya érkezik az MSI-től!
Sepcifikáció

3dMark

(_._)

(#8204) toldy válasza CyDoN (#8203) üzenetére


toldy
őstag

Közben kiderült, igen "új" kari, már fent van NV oldalán is.
Egyébként jön a sparkle és a zotactól is valamint van már asus teszt is.
Az 5670et sajnos nem fogja be, pedig nem lett volna rossz.

Az élet nem habostorta.

(#8205) CyDoN válasza toldy (#8204) üzenetére


CyDoN
senior tag

Hát igen, és csak pár dollárral olcsóbb!

(_._)

(#8206) TomLion


TomLion
tag

Vótmá?

[link]

A nyák picit zsúfoltnak tűnik...

Sztem GF114-ek lesznek rajta, de valami lesz, az tuti... :DDD

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#8207) gbors válasza TomLion (#8206) üzenetére


gbors
nagyúr

ha nem fake a kép, akkor ez GF100/110 kell legyen, mert 6 memóriachip van a GPU-k mellett...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8208) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Én az alant csatolt kép alapján számolgattam, és arra jutottam, hogy a nyák nem hosszabb 30cm-nél.

A kép egyébként egybevág a linken látható kártya kiosztásával.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8209) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#8208) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egészen pontosan 286,2mm jött ki hosszra, ami 11,25".

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8210) DemonDani válasza gbors (#8207) üzenetére


DemonDani
addikt

eleve látni a méretén, a gf104/114 téglalap

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8211) TomLion válasza gbors (#8207) üzenetére


TomLion
tag

A képen GF100/110 van, de ha megcsinálják, kézenfekvő lenne a 2db GF114, még ha 2x2GB 256bites RAM megy is rá.
Persze, itt kérdéses, hogy verné-e a 6990-et, 300W alatt biztosan nem, de nem lenne tőle messze, és erősebb lenne, mit az 580, az tuti..
Meg kell várniuk, mit tud 300W-on az AMD, illetve nyitnak-e a magasabb fogyasztási küszöb felé

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#8212) gbors válasza TomLion (#8211) üzenetére


gbors
nagyúr

egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy 2xGF114 nem lenne erősebb, mint 2xCayman, ha a fogyasztás a szűk keresztmetszet. a 300W-ba való beleférést pedig az AMD várhatóan a Powertune-nal akarja majd, az nVidia viszont érzésem szerint kreatívabb megoldáshoz fog folyamodni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8213) TESCO-Zsömle válasza gbors (#8212) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ebben van valami, de egy teljes értékű Cayman CF ellen meg kéne rántani.

Másfelől tudjuk, hogy nV nem xarral gurigázik, szóval a 2*GF110 is sanszos...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8214) gbors válasza TESCO-Zsömle (#8213) üzenetére


gbors
nagyúr

a 6970 és a 6950 alapjául szolgáló chipek között elhanyagolható a differencia, az órajel számít. az nem tűnik egy irreális feltételezésnek, hogy a 6990 az 5970-hez hasonlóan 6970 chip, 6950 órajel lesz - azaz ha a teljesítmény-szabályzás nem szól közbe, akkor 6950CF + 1-2%.
nVidia oldalon sokkal nagyobb a homály...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8215) Abu85 válasza gbors (#8212) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egyetlen megoldás, hogy waferenként kiválasztják azt a két-három chipet, ami megfelelő thermikus varianciával bír. A PowerTune ellen máshogy nem lehet menni. Túl hatékony az ötlet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8216) gbors válasza Abu85 (#8215) üzenetére


gbors
nagyúr

gusztus dolga, én nem szeretnék olyan kártyát használni, amin a Powertune aktívan b***tatja az órajelet. amit a 6970-en tapasztaltam -20% PT mellett, az pont elég volt...
persze benchmarkokban király lesz :)

az nVidia kreativitását pedig nem írnám le a helyedben - csináltak már meglepő dolgokat :Y

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8217) Abu85 válasza gbors (#8216) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én szeretnék. Nagyon bejön az energiahatékony működés. Végre lehet paraméterezni a fogyasztást. Hamarabb is megléphették volna. Bár csak most vált szükségessé.

A fizika ellen eddig egy meccset sem nyertek meg. Szerintem ez a jövőben sem változik majd meg. :) A GF114 nem alkalmas a Cayman elleni versenyre. Ezzel a mérnökök nem tudnak mit kezdeni, szerintem nem is akarnak. Eldöntötték, hogy a HPC az első, aztán lesz ami lesz a VGA-piacon. A lényegen nem változtat úgy sem, mostantól platformra van szükség, ha az NV a harmadik helyről feljebb akar lépni a PC-s GPU-piacon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8218) DemonDani válasza Abu85 (#8217) üzenetére


DemonDani
addikt

hülyeség hogy csak most vált szükségessé, gbors meg nem egészen erre gondolt szerintem, hogy rossz gonosz, energiatakarékosság, hanem hogy ilyenre támaszkodva szeretnék a szabványokat teljesíteni...

Persze sajnos mocsok egy világban élünk... Minden gyári adat csalással születik, itt is egyre jobban ez lesz a helyzet... (Turbo ilyen Turbo olyan PowerTune stb...)
Nézd meg a telefonok gyári készenléti idejét, meg az autók fogyasztását XD na majd így adják meg erre felé is, lassan de biztosan oda jutunk :DDD 150W XSUVPGTDP
(XtremSoftwareUnderVoltage/GpuTDP) fogyasztása lesz a QuadGF110-nek

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8219) Abu85 válasza DemonDani (#8218) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért mire támaszkodjanak? Az órajelskálázás a prociknál nagyon bevált, nem volt kérdéses, hogy a GPU-khoz is elér az ötlet. A presztízstermékeknél mindig is az volt a lényeg, hogy a szabványokon belül készítsd el a lehető leggyorsabbat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8220) gbors válasza Abu85 (#8217) üzenetére


gbors
nagyúr

az energiahatékony működés nekem is bejön, a rángatás, amit a powertune generál, az viszont nagyon nem. ez a "másodpercenként rángatom az órajelet többszáz MHz-cel" módszer szerintem brutálszar, ennél valami okosabbat kellene kitalálni.

azt meg nem tudom, mire alapozod, hogy a GF114 nem alkalmas a Cayman ellen. az 560 Ti igencsak nyalogatja a 6950-et...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8221) Abu85 válasza gbors (#8220) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom mire gondolsz a rángatás alatt. Még senki sem mért ki ilyet.

A HD 6950 egy butított Cayman. A GTX 560 Ti a teljes értékű GF114. Ha a Cayman ellen akar menni, akkor nem nyalogatni kell a butított verziót. Nem mellesleg a HD 6990 esetében a cél a Full HD feletti felbontások kiszolgálása, itt a GF114 már nem életképes, még 2 GB memóriával sem. Szűk lesz a setup motor 4/16 pixeles rasztere a 32 blendingre. A Cayman rasztere 32, pont annyi, mint a blending. Ezért tűri az a rendszert sokkal jobban a felbontás növelését. Tulajdonkéépen bevallottan az Eyefinityre készült a chip.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8222) gbors válasza Abu85 (#8221) üzenetére


gbors
nagyúr

mérni én sem mértem, viszont az F1-gyel próbáltam játszani vele, és majd' kifolyt tőle a szemem, annyira egyenetlen volt az fps. PT f***off után semmi gond nem volt.

a butított Cayman kérdés pusztán elméleti, mert a fullos szinte semmire nem megy a +128 ALU-val és 8 TEX-szel. a raszteres komment viszont jogos.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8223) Abu85 válasza gbors (#8222) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egyenetlen FPS-t is lehet mérni. :)

Dehogynem. Amint Full HD fölé mész, nő a különbség. A Caymant nem Full HD-re vagy az alá tervezték. Eyefinity is elérhető a kártyákkal, ott pedig legrosszabb esetben 3x Full HD van. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8224) gbors válasza Abu85 (#8223) üzenetére


gbors
nagyúr

lehet mérni, csak a senki nem végez olyan mélységű elemzést, amiből ez kijön. nem lettek nagyon rosszak a minimum fps-ek nálam sem (pedig a szokásos 1sec helyett 100msec-cel "kvantálok"), viszont a frametime-ok egy bizonyos szakaszon így néznek ki sorminta jelleggel:
- powertune 0%: 16ms, 16ms, 16ms, 16ms, 17ms, 16ms...
- powertune -20%: 16ms, 17ms, 22ms, 16ms, 16ms, 23ms ....

azaz minden 3. frame lassabb közel 40%-kal. szemmel meg jól láthatóan irritáló volt.

sajnos nincs még 6950-es tesztsorom, meg fullHD felett amúgy sem tudok egyelőre mérni, de mitől nőne a különbség nagyobb felbontás esetén a +ALU és TEX egységektől? sztem még inkább a ROP-ok válnak szűk keresztmetszetté a pixelszám növelésével, nem?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8225) Abu85 válasza gbors (#8224) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

4-6 ms eltérés elképesztően kicsi intervallum. Még az AFR is legalább buplaakkora eltérésekkel dolgozik, és láthatod, hogy mennyi embert nem zavar, ha a csúcsról van szó. :)

A mai modern játékokban a post process viszi a számítások jó részét. Nem mindegy, hogy hány pixelre dolgozik. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8227) DemonDani válasza Abu85 (#8223) üzenetére


DemonDani
addikt

Legrosszabb esetben 3840x1200(1080)? érdekes megállapítás azért... az 1680x1050ből 3db esetén azért igen csak népszerű meg elég sok variáció van még ott azért
Pont fordítva van inkább... Ennél nagyobb a nagyon ritka madár.

(#8225) Abu85
Persze a 23,976 FPS film dekódolás hatalmas hiba :U

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8228) gbors válasza Abu85 (#8225) üzenetére


gbors
nagyúr

most direkt előáastam az 5770CF tesztjeimet, semmi ilyen nem volt bennük, szépen egyenletesek voltak a frameidők. meg amúgy az F1 tök jó lenne, ha a fix 16ms helyett fix 22ms lenne a frametime, de ez az ugrálás baromira rosszul festett.

ja post process rulez (ill. sux, nézőpont kérdése), viszont az a ROP-kapacitást is eszi, nem csak az ALU-t...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8229) Abu85 válasza DemonDani (#8227) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eyefinity esetében borzalmasan kevés olyan DisplayPortos monitor van, ami Full HD alatt dolgozik. Konkrétan egyről sem tudok. :)

Különbség van 4-6 ms-os, és 80 ms-os eltérés között. Utóbbi esetben átlag 16-szor nagyobb a kép késése. Ezt azért az ember észreveszi.

(#8228) gbors: Driverből kezelhető, hogy a kiszámított kép mikor kerüljön a frame bufferbe. Erre nagyon hatékony megoldások vannak. Az AFR-nél ez megoldott dolog.

Sajna sokkal jobban eszi a post process az ALU-t. És ez csak rosszabb lesz, vannak már SSDO algoritmusok is, ami ugyanaz, mint az SSAO csak az árnyalás színe függ a környező textúrák színétől. :) Most hogy van DirectCompute el lehet játszani a számítási kapacitással. Láthatóan oda is vannak érte a fejlesztők. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8230) DemonDani válasza Abu85 (#8229) üzenetére


DemonDani
addikt

2DVI+1HMDI=3 kijelző
0DP...
És a 6900-eken ilyenek vannak...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8231) Abu85 válasza DemonDani (#8230) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 6900-on már van három LVDS, a HD 5000-en viszont még ilyen nem volt. A HD 6000 esetében az zárja ki a Full HD-nél kisebb felbontást, hogy alig lehet kapni olyan nagyméretű monitort, ami ennél kisebb felbontást ad. Lassan a Full HD eléggé alap dolog lesz. Az 1440p lesz az új cél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8232) polonic válasza DemonDani (#8230) üzenetére


polonic
félisten

Ez így nem működőképes, ha minden igaz. A dvi-ből egyszerre csak egyet lehet használni.
A 68xx topikba valaki leírta már miért, de most nem találom.

(#8233) Abu85 válasza polonic (#8232) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 6900-on elvileg már lehet. A két DVI-t és a HDMI-t külön portok kapcsolják a kártyához.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8234) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyorsan utánanéztem. Polonicnak igaza van. Mindenképpen használnod kell egy DisplayPort kimenetet. Akkor az utóbbi két hsz-em tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8235) DemonDani válasza Abu85 (#8234) üzenetére


DemonDani
addikt

DP to DVI... :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8236) Abu85 válasza DemonDani (#8235) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

5 rongy egy megfelelő aktív átalakító. Ha úgyis monitort kell venni, akkor úgy veszi a júzer, hogy DP-s legyen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8237) gbors válasza Abu85 (#8229) üzenetére


gbors
nagyúr

well, ha az AFR-nél megoldott, akkor legyenek kedvesek a Powertune-nál is megoldani :)

OK, tegyük fel, hogy nagyobb felbontásban az ALU-k felé tolódik el a szűk keresztmetszet. mennyit bír akkor jelenteni a +9% unit? 3-5%-ot?
kezdem amúgy nem érteni, hogy miért pakolnak egyre több lighting effektet a post process fázisba :(

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8238) Abu85 válasza gbors (#8237) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Függ az alkalmazott rendertől, de kb. 3-7% közé lőném.

Mert a feldolgozás az algoritmusok bonyolultságának növelésével jobb hatással van a teljesítményre post process szinten. Johan Andersson nagyon bizakodó a Compute Shaderes Deferred Renderinggel kapcsolatban. A Frostbite 2 teljesen erre épül. Annyit láttam, hogy marha jól néz ki, de már hallottam, hogy nagyon gyors is. Persze zabálni fogja az ALU powert, de állítólag összességében jobb az eredmény, mert ALU powerből van kihasználatlan kapacitás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8239) TomLion válasza Abu85 (#8221) üzenetére


TomLion
tag

Akkor mi van, ha nem a 6990 az ellenfél, csak egy olyan kártya, ami jócskán veri a 6970-et, és jobb kihozatallal gyártható, mint a GF 110? Egész csinos árréssel mehetne a kari az 500$-os szegmensbe, és darabonként 2 GF114 lenne eladható. :DDD

Önmagában ez a PT nekem nem egy nagy találmány, mert a legtöbb játék, amit tolok, olyan max beállításra van felrakva, amin csak elfut élvezhetően. Azért veszel erős kártyát, hogy fusson 8xAA-val vazze :D , ha azt akarom, hogy kevesebbet fogyasszon, ne azért legyen, mert lassabban is fut :F ,
Persze, lehet egy kevésbé teljesítményigényes játék, ami elmegy maxon is félgőzzel, Sims3 ne növelje itt feleslegesen a szén-dioxid kibocsájtást :) , jó hogy magától visszavesz, nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#8240) Abu85 válasza TomLion (#8239) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cayman és a GF114 kiterjedése közel azonos. Két GF114-et egyébként drágább gyártani, mint egy GF110-et.

A PowerTune azért kell, hogy a HD 6990 beférjen 300 wattba. E technika nélkül az AMD sem lenne erre képes.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8241) TomLion válasza Abu85 (#8240) üzenetére


TomLion
tag

Ha a kihozatalkori selejt arányt is figyelembe veszed, akkor azért árnyalódik a kép...
Emlékszel arra a kártyára, amin 2db 6600GT mag volt? Kicsit volt a 6800ULTRA felett.
Mondjuk, nem adtak el belőle tonnákat, de ki tudja..

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#8242) DemonDani válasza Abu85 (#8236) üzenetére


DemonDani
addikt

:DDD
oké akkor lássuk a macit, 30kért van FullHD moncsi DVIvel + 5K az átalakító, mutass 35k-ért display porttal szerelt monitort, de hogy korrekt legyek, legyen 33ezer, enyiért elég frankó LED-es LCD-t kínál már a BenQ szal 38ezer környékén sorold :DDD :N

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8243) Abu85 válasza TomLion (#8241) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért nem adtak el belőle tonnákat, mert sokkal drágább volt gyártani, mint a 6800 Ultrát. :)

(#8242) DemonDani: Szerinted, aki Eyefinityt rak össze, az annyira igénytelen, hogy 30k-s, semmit nem tudó tucatmonitorokat választ. :) Aki ilyen konfigban gondolkodik, az kapásból az IPS paneleket veszi célba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8244) TomLion válasza Abu85 (#8243) üzenetére


TomLion
tag

Én mondjuk vennék olyan karit, amin két GF114 van 4GB rammal, mert a lapom nem tud SLI-t, és jön pl a Crysis2.
De nem akarok tovább offolni, sztem Te is örülnél, ha lenne dual GPU-s nV kari, mert érdekes technológiát hozna, és tovább színesítené a piacot. De ehhez meg kellene jelennie.. :D

Ha az EVGA-nak üzlet, az az nV-nek is üzlet :)
Én azt gondolom, 300W max. fogyasztás a jelenlegi technológiával és csíkszélességen kevés két csúcslapkának.

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#8245) Abu85 válasza TomLion (#8244) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az EVGA megcsinálja szerintem a Geminit. Nekik ez üzlet. Az NV-nek csak akkor lenne üzlet, ha ütnék a HD 6990-et.

Nem teljesen. Az NV számára HD 6990 elleni vereség egy dupla-GPU-s kártyával azt az üzenetet továbbítaná a felhasználóknak, hogy technológiailag lemaradtak az AMD-vel szemben. Ez minden szempontból rossz. Sokkal jobb, ha azt hiszitek, hogy az NV meg tudja verni a HD 6990-et, csak nem akarja. Ugyanez volt a HD 5970 ellen. Majd a mi két GPU-s kártyánk megalázza ... aztán nem lett belőle semmi.

Mindenki ezt gondolja, de ha túlléped a 300 wattot, akkor buktázod az OEM eladásokat. Tekintve, hogy a HD 5970 itt ért el sikereket, ez nem jó dolog. Azért nem hozznak ki a gyártók 300 wattnál többet fogyasztó VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8246) DemonDani válasza Abu85 (#8243) üzenetére


DemonDani
addikt

Na ez az amiben baromira kételkedek... 90% azt sem tudná mi az...
Kétlem hogy valaki 2-300 ezer között költene monitorra egy 6950 mellé vagy akár 6970 mellé.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8247) Abu85 válasza DemonDani (#8246) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eleve az, hogy a felhasználók 90% azt sem tudja, hogy mi az Eyefinity kizárja azokat a vásárlókat, akik kevésbé értenek hozzá. Akik viszont értenek hozzá, azok igényesek. Tudják mi a különbség a TN és az IPS panel között, vagyis értik, miért érdemes az utóbbiba ruházni. ;) Egyébként nem professzionális monitorokról beszélünk. 80-100k-ért kapsz IPS-es monitort.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8248) TomLion válasza Abu85 (#8245) üzenetére


TomLion
tag

Szerintem az nV-t az érdekli, hány darab chippet tud haszonnal eladni.
Amúgy ha nem két GF110-et raknak egy nyákra, fent marad a status quo, a látszat, hogy "két GF110 lenne a legerősebb, ha megcsinálnánk"

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#8249) Abu85 válasza TomLion (#8248) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha ez érdekli őket, akkor nem tervezték volna meg a GeForce GTX 295-öt, amit három hónapon át 50 dolláros kártyánkénti veszteséggel értékesítettek. Tavasszal le is állították a szállítást mert elérték a mélypontot, aminél több veszteséget már nem tudtak volna benyelni. Augusztussal indult újra a termék forgalmazása, ami már nullszaldós volt az áttervezés miatt, de később emeltek az áron, mert az AMD a HD 4870 X2 gyártását leállította előkészülve a HD 5970-re.

A status quo addig marad fent, amíg van olyan ember, akit meg lehet vezetni. A látszaton viszont egy olyan két GPU-s kártya, ami a HD 6990 ellen elbukik nagyon nagyot ront. Ez nem biztos, hogy megengedhető.

Persze a dolog tök lényegtelen. Az NV-nek sokkal komolyabb dolgok miatt fáj a feje, minthogy egy zsugorodó, és kvázi értéktelen VGA-piac elsőségéért küzdjenek. A konkurensek már platformot kínálnak. Ez ellen kell tenni valamit, mert ez hozza a nagy zsét. Az NV leghamarabb 2013-ban fog Win8-as platformot kínálni. Kell valami komoly előny, amivel betörhetnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8250) DemonDani válasza Abu85 (#8247) üzenetére


DemonDani
addikt

ugyan ezt írtam :)) 300ezer forintért veszel monitort a 90ezres vga mellé... biztosan amúgy...
fele ennyiből megúszod "jóféle" TN-ekkel vagy hasonló árban már 120Hz-es 3D képes környezetet húzhatsz fel TNekből... Nem hiszem hogy gamelni IPS hadat kéne felállítani, értelmetlen lenne

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.