Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) adamssss válasza SzlobiG (#9548) üzenetére


adamssss
veterán

Én egy 7870-en töröm a fejem, csak akkor meg bukom a physix-et... :)
Ha belátható időn belül jönne a gtx660 lehet lecsapnék rá. A 680-ért max 120-at adnék.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9552) FireKeeper válasza adamssss (#9551) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

bukom a physix-et
olyan túl sok cím amúgy sem támogatja, szóval szvsz nem nagy veszteség. a CUDA már annál inkább, de az meg ugye nem játékokhoz kapcsolódik.

Viszont 570-ről 7870-re váltani nem túl nagy előrelépés, anyagilag meg aztán pláne nemigen lehet előnyösen kijönni belőle.
ebben egyetértek, maximum a fogyi, az új DX (esetleg a compute teljesítmény) miatt érné meg, viszont teljesítményben nem lenne ég és föld.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9553) Pala válasza adamssss (#9551) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem el tudod adni annyiért az 570-et, hogy utána még 120-at se kell rádobni egy 680-ra. :)

Viszont 570-ről 7870-re váltani nem túl nagy előrelépés, anyagilag meg aztán pláne nemigen lehet előnyösen kijönni belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#9554) adamssss válasza Pala (#9553) üzenetére


adamssss
veterán

De nekem igazán nem kell a nagyobb teljesítmény. Ami engem érdekel, hogy több legyen a vram mert sokszor bezuhan az fps. Azért gondolkodom a 7870-ben, mert az most kb 95k. netto 74000. Eladom a gtx-et 6xxxx-ért és akkor csak pár ezret kell, hogy rádobjak.

Itt a gond azzal van, hogy NV párti vagyok, és nekem eddig jobban is teljesítettek. Plusz tényleg sokkal több szolgáltatást nyújt számomra mint egy amd.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9555) Klikodesh válasza Abu85 (#9550) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Lehet, hogy mar a marketingesekre van bizva ez is. :DDD

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9556) Pala válasza adamssss (#9554) üzenetére


Pala
veterán

Hát akkor nehéz ügy, esetleg még az 580 jöhet szóba, bár nem tudom, hogy a másfél giga vram elég-e számodra....

Egyébként hol zuhan be az fps? Nekem is 1280MB-os kártyáim vannak és hát sokszor tényleg a küszöbön mozog a vram-kihasználtság, de laggolást nem tapasztaltam. :F

(#9557) Bici válasza adamssss (#9554) üzenetére


Bici
félisten

Miben nyújt több szolgáltatást az nV?
Nekem is nV-m volt eddig, de kiváncsi vagyok, hogy mit nem tud az Ati... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9558) FireKeeper válasza Bici (#9557) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

PhysX, CUDA. kérdés, kinek melyik fontos.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9559) Bici válasza FireKeeper (#9558) üzenetére


Bici
félisten

Ja, ha "csak" ennyi, akkor értem.
A megfogalmazásából azt hittem, hogy valami kevésbé egyértelmű dologról van szó.

Nekem is a CUDA miatt kell majd nV kari, amúgy AMD lenne... :/

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9560) FireKeeper válasza Bici (#9559) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

tudtommal "csak" ennyi, más mágikus nV szolgáltatásról nem tudok.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9561) TESCO-Zsömle válasza FireKeeper (#9558) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

PhysX - Csak látvány, az is kevés helyen.
CUDA - Csak meló. Akinek kell, annak kell. Nincs mese.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9562) Klikodesh válasza Pala (#9556) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Tuti hogy fognak a ramhasznalattal foglalakozni a reviewek, ha nem is az elsok de a melyebb tesztelgetesek tuti, engem meglepne ha 1080Pn a jatekok tobbsegenek ne lenne eleg a 1.5G ram, vannak kivetelek, meg ha mindenfele optimalizalatlan modot betoltesz pl skyrimben akkor nem csoda hogy semmi sem eleg.

A TXAA mintha kevesebb ramot hasznalna ez is segithet abban hogy a 680nak eleg legyen a 2GB.

Meglatjuk hamarosan.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9563) Bici válasza TESCO-Zsömle (#9561) üzenetére


Bici
félisten

A PhysX-et használja pár 3D-s graf. progi is. pl. Maya, MotionBuilder. plugin formájában mindenképp.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9564) RECSKA


RECSKA
veterán

én már simogattam egy gigabyte-ot :D

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9565) Rebourne válasza TESCO-Zsömle (#9561) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Azért én örülök, hogy most már több freeware is támogatja a CUDÁ-t, és 1080p-s házivideótvágni és tömöríteni is tudok a gépemen GPU támogatással, 2-3x-os sebességgel, egy négy éves kártyán. A CUDA (vagy OpenCL) már nem csak meló.

De amíg én simán találok ingyen szoftvert CUDA-ra, a Radeonos haverom, pórul járt, amikor nem tudta mkv-be csomagolni GPU támogatással a videóit (ebben a formátumban tárolja a háziszerverén a videókat). Persze benne van a pakliban, hogy bénák voltunk, hogy nem találtunk (ingyenes) megoldást a Radeonhoz, de azt furcsálnám, mert többen, több helyen kerestünk.

[ Szerkesztve ]

(#9566) Klikodesh válasza Rebourne (#9565) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Azert a minosege ezeknek a cudas video transcodolo alkalmazasoknak eleg sok kivannivalot hagy, s a 10bites x264 hez kepest meg csak nem is tomorit jol.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9567) Oliverda válasza Rebourne (#9565) üzenetére


Oliverda
félisten

"De amíg én simán találok ingyen szoftvert CUDA-ra, a Radeonos haverom, pórul járt, amikor nem tudta mkv-be csomagolni GPU támogatással a videóit (ebben a formátumban tárolja a háziszerverén a videókat)."

Kicsit jobban nézzen körül a haverod, mert elég sok olyan alkalmazás van amit a Radeonokat is támogatja. MediaShow Espresso például.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9568) Rebourne válasza Klikodesh (#9566) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Házivideóra és frapselt anyagra bőven elég.

@Oliverda: Aye, a gond az MKV-vel volt. A MediaEspresso támogatja azt is, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#9569) Klikodesh válasza Rebourne (#9568) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mar akinek...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9570) Abu85 válasza Klikodesh (#9566) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Túl általános az, hogy CUDA-s videotranszkódoló. A driverbe épített megoldás minősége valóban csapnivaló, és ezt sajnos sokan átveszik, de van Mainconcept-féle is, ami már jó minőségű algoritmus. Ha valami nem olyan jó minőségű, akkor nem biztos, hogy a CUDA/OpenCL/DirectCompute felel a gyengeségért. Az algoritmuson is sok múlik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9571) Rebourne válasza Klikodesh (#9569) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Nem tudom, hogy egy dologról beszélünk-e, mert amit én használok (MediaCoder), az teljesen ingyenes, júzerfrendli, és jól működik benne az CUDA encoder. Így általánosan rávágni, hogy minden CUDA encoder gyenge minőségű, anélkül, hogy konkrét megoldásról beszélünk eleve hülyeség.

(#9572) Klikodesh válasza Abu85 (#9570) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Majd megnezem, koszi az ajanlatot, de amit eddig probaltam, kozelebe se er a friss x264nek.

Nem azt mondtam hogy maga a gpu nem alkalmas erre, de eddig meg nem lattam olyan megoldast ami kielegito eredmenyt produkalt, meg az intel megoldasa is jobb eredmenyt hoz.

(#9571) Rebourne

Tobbet probaltam ki, kozte azt is, badaboom stb, meg nem lattam ami versenykepes lett volna kepminosegben.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9573) Abu85 válasza Klikodesh (#9572) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Sony Vegas Pro az Mainconceptre épít. Azt próbáld ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9574) Klikodesh válasza Abu85 (#9573) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Koszi, amint befejezi a cpu ezt a videot megcsinalom gpun is. :R

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9575) adamssss válasza Pala (#9556) üzenetére


adamssss
veterán

Ac:rev. Nagyon látványosan be tud zuhanni 30 alá

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9576) BeLucZ válasza RECSKA (#9564) üzenetére


BeLucZ
addikt

na és milyen érzés volt ? :D

(#9577) fatallerror válasza RECSKA (#9564) üzenetére


fatallerror
addikt

mást is simogattál a nevedből ítélve xD

don't tell me what i can't do!

(#9578) adamssss válasza Bici (#9557) üzenetére


adamssss
veterán

A video lejátszók is jobban szeretik/ szebb képet ad, rádásul én annyit szívok a brazosal hogy az hihetetlen. Pl nem érzékeli a tv-nk natív felbontását...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9580) TTomax válasza smkb (#9579) üzenetére


TTomax
nagyúr

You don't have permission to access

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9581) Sonja válasza TTomax (#9580) üzenetére


Sonja
veterán

A végére bekerült egy "%20", azt töröld ki, és bejön az oldal! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9582) smkb válasza TTomax (#9580) üzenetére


smkb
őstag

http://www.geforce.com/whats-new/articles/introducing-the-geforce-gtx-680-gpu/

[ Szerkesztve ]

(#9583) traders


traders
tag

Sziasztok!

Az nVidia parádét lehet valahol élőben nézni a neten? Vagy ahol legalább valaki írja az okosságokat?
Ha nem akkor kb mennyi idő mire bőséges infóhoz jutunk?

Előre is köszönöm!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#9584) TTomax válasza Sonja (#9581) üzenetére


TTomax
nagyúr

(#9582) smkb
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9585) Tökmindegy válasza traders (#9583) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

még kb 15 perc és megtelik a net vele:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#9586) fatallerror válasza Tökmindegy (#9585) üzenetére


fatallerror
addikt

"Up Next NVIDIA Launches the GeForce GTX 680 "Kepler" Graphics Card"

:]]]

don't tell me what i can't do!

(#9587) Tökmindegy válasza fatallerror (#9586) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én csak ennyit tudok mondani

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#9588) fatallerror válasza Tökmindegy (#9587) üzenetére


fatallerror
addikt

elkezdődött a durvaság

[link]

"Up Next
MSI Intros its GeForce GTX 680 Graphics Card
"

én is már szánalmasan várom és frissítem a nagyobb oldalakat, még úgysem csináltam ilyet : D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#9589) traders válasza Tökmindegy (#9585) üzenetére


traders
tag

És ilyenkor el szokták mondani hogy a csúcskártyán kívül milyenek lesznek még vagy az majd csak idővel derül ki?
Illetve hogy itthon mikor és mik lesznek a lehetőségeink azok kb mikor derülnek ki?
Ilyenkor el szoktak kezdeni esni az árak vagy inkább az újak lesznek drágábbak?

Bocsánat hogy ilyen alap dolgokat kérdezek, de még sosem kísértem végig ilyen bemutatót... :U

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#9590) Klikodesh válasza fatallerror (#9588) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nekem is ez az elso alkalom... Pedig ivyre vagy PDre jobban szuksegem lenne....

Hardwarecanucks review

Na hol van mar a [H]orde review, az szamit igazan.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9591) fatallerror válasza Klikodesh (#9590) üzenetére


fatallerror
addikt

haha, na de át a kártya topikjába szerintem :]

don't tell me what i can't do!

(#9592) Abu85 válasza traders (#9589) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak később lesz arról adat, hogy mi jön még.
Lesz itthon kártya. ASUS-ból biztosan tudom, hogy érkezik 1-2 darab.
Nem lesz áresés. Amíg a gyártókapacitás ilyen alacsony, addig nincs értelme olcsóbban eladni ugyanannyit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9593) Pala válasza fatallerror (#9588) üzenetére


Pala
veterán

Már Guru3D-n is kint van.... :)
Remélem az Anandtech is belövi hamarosan...

(#9594) Abu85 válasza Pala (#9593) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már nálunk is kint van. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9595) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Anandtech
Hardwarecanucks

[ Szerkesztve ]

(#9596) fatallerror válasza Abu85 (#9594) üzenetére


fatallerror
addikt

úristen abu, ph orgazmus xDDD

don't tell me what i can't do!

(#9597) Pala válasza Abu85 (#9594) üzenetére


Pala
veterán

Lájk! :DDD :R

(#9598) Def26 válasza Abu85 (#9594) üzenetére


Def26
félisten

Ez tök, jó, hogy végre a nagyokkal együtt lehet a ph-s tesztet is szemezgetni. :C

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9599) szabok512


szabok512
csendes tag

Hát az Nv új kártyája min FPS-ben 6-al, max FPS- ben 15-el gyorsabb az AMD top
kártyájánál és kevesebbet is fogyaszt kb 25W-al, Jó kártya lett.
Árverseny szerintem ebből nem lesz.

Kisebb kártyái is jók lesznek az Nv-nek (és mért ne lennének jók)
akkor az AMD nem tornázhatná fel az alsós kártyáit ennyire mint most (7750,7770)
Nekem úgyis a kisebbekből kell majd úgyis egy.

Csak mikor fognak debütálni a középkategóriás kártyái?

Üdv, Chris

[ Szerkesztve ]

(#9600) ricshard444


ricshard444
veterán

Jó lett a 680,már csak az a kérdés itthon mennyiről indul az ára :K

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.