Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) gbors válasza Löncsi (#8549) üzenetére


gbors
nagyúr

sorry, de nincs időm arra, hogy minden postba beleírjam a teljes pletykatörténelmet, ami ebben a topic-ban is mind felbukkant. gondolom, Te is hallottad a Kepler fogyasztásával kapcsolatos pletykákat - már olyan is röpködött, hogy az nVidia lobbizik a PCI-E fogyasztási korlát felemeléséért. akkor most ebből a GPU-ból tennél kettőt egy PCB-re?

#8548: a "GTX690" egyelőre csak egy lufi. valaki bedobta az éterbe, hogy lesz ilyen, de ettől még nem biztos, hogy lesz. vagy az lesz, amit írtál. vagy két GK104-ből fog összeállni. stb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8552) Löncsi válasza gbors (#8551) üzenetére


Löncsi
őstag

Elhiszem, de én bízok 2 GPU-s rendszer megszületésében.

Itt van addig is egy jópofa fan-made concept-art, bár lehet már láttátok.
[link]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8553) adamssss válasza Löncsi (#8552) üzenetére


adamssss
veterán

Én a helyedben sok reményt nem fűznék a dologhoz. :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8554) Löncsi válasza adamssss (#8553) üzenetére


Löncsi
őstag

OK.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8555) Löncsi


Löncsi
őstag

Poén:
[link]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8556) Abu85 válasza Löncsi (#8555) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt 2006 végén elmondta az AMD, hogy amikor úgy döntöttek, hogy a felvásárlással csapnak bele az integrálásba, akkor az ATI mellett az NVIDIA, a Matrox és az ImgTec is opció volt. Általában egy ekkora üzletnél több céget is mérlegelnek. Az meg valószínű volt, hogy az NVIDIA volt az első számú opció, hiszen 2004-2005-ben az AMD-vel nagy barátságban voltak.
Ahhoz persze csak gratulálni lehet a Forbesnek, hogy sikerült megtalálni 2012-ben a 2006-os Financial Analyst Day transcriptjét, vagy esetleg egy videót róla. :)) Az meg, hogy az AMD alkalmazottja kikotyogta. :D Mit? ... amit az AMD 2006. december 14-én elmondott a világnak. Micsoda titokra derült fény. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8557) Löncsi válasza Abu85 (#8556) üzenetére


Löncsi
őstag

Én eddig nem tudtam erről.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8558) Abu85 válasza Löncsi (#8557) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy elnézem sokan nem tudták. Pedig logikus, hogy egy többmilliárd dolláros beruházásnál több szempontból is megvizsgálják a lehetőségeket. Ez amúgy lehet a sajtó hibája is, hogy 2006 végén nem számoltak be erről a FAD után. Mondjuk csak az utóbbi pár évben vált a FAD jelentős eseménnyé a sajtó szemében, mert korábban csak üzleti rendezvény volt. Úgy 2008-tól kezdve alakult úgy, hogy az AMD rendre bemutatja a következő év hivatalos útitervét. Nyilván enélkül túl nagy figyelmet nem kapna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8559) Angel1981 válasza Abu85 (#8556) üzenetére


Angel1981
veterán

"Ahhoz persze csak gratulálni lehet a Forbesnek, hogy sikerült megtalálni 2012-ben a 2006-os Financial Analyst Day transcriptjét."

Nekem is ez jutott eszembe róla! :D

(#8560) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

[link]
Itt egy rövidke cikk ami ugyan az mint az Iponos,hogy Áprilisban jönnek a Keplerek,megemlíti a GTX 690-et is de itt van egy érdekesség,azt írja hogy:NVidia is said to be releasing at least 8 models in April, which will include GTX 690 (with a GK110 core), GTX 660 (GK104) and GTX 640 (GK106).GTX 690 with a GK 110 core azaz egy darab GTX 690 maggal és nem with two GK 110 cores...szóval lehet hogy tényleg nem lesz 2 magos Kepler az első körben de GTX 690 viszont igen és így nem kizárt az áprilisi megjelenés sem.

(#8561) ÁdiBá válasza KillerKollar (#8560) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Már akkora felfordulás van kepler háza táján, minden oldalon.
512 Bit interfésztől kezdve egészen a 256 Bitig hallottunk már mindent...
Én már nem is nézegetem a híreket. Majd akkor elhiszem ha kész van, mikor Jen-Hsun Huang bácsika markolgatja megint a kártyát a kezében, hogy.: IGEN, KÉSZ A KEPLER! :B

ÁdiBá

(#8562) Szlovi válasza ÁdiBá (#8561) üzenetére


Szlovi
aktív tag

A CEBIT egy jelentős számtech-es esemény,két hét múlva lesz megrendezve. Van egy olyan érzésem,hogy ott fognak konkrét dolgokat mondani,illetve demonstrálni egy Keplert működés közben.

(#8563) poj válasza Szlovi (#8562) üzenetére


poj
tag

Ideje volna már lassan, mert ez a pletykahegy és bizonytalanság nem éppen kellemes..

(#8564) Löncsi válasza Szlovi (#8562) üzenetére


Löncsi
őstag

Szvsz. kicsi az esély rá.. erősen "álmodj királylány" kategória.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8565) Abu85 válasza Löncsi (#8564) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Működés közben szerintem megmutatják. A konkrétumok valóban kérdésesek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8566) Löncsi válasza Abu85 (#8565) üzenetére


Löncsi
őstag

Értem. Bár mivel low-end GPU-val kezdik, így emiatt nem várok sokat a cucctól egyelőre amúgysem.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8567) Abu85 válasza Löncsi (#8566) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lesz az teljesen low-end GPU ... a pletykált lapkaméretből kiindulva amolyan Cape Verde kategóriás termék lesz. Persze lehet ezt is low-endnek hívni, de tény, hogy vannak ennél gyengébbek is. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8568) KillerKollar válasza Löncsi (#8566) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Miért kezdenék a low-end GPU-kkal?Nem látok benne semmi logikát...A legerősebb GPU-val szokták kezdeni mert ezzel lehet megmutatni mire képes az új architektúra,hiszen ha bemutatják és azt mondják ez a Kepler akkor az ember úgy emlékszik vissza rá hogy ez igen ez valami high-end cucc,nem úgy hogy egy olcsó termék...Marketing szempontból előnyösebb az erősebbekkel kezdeni szerintem.A hozzá nem értők akik esetleg olvasnak róla és nem tudják miez azok az olcsóbb termékekre is azt fogják hinni hogy igen ez olyan durva mint amit láttam...Ha meg meglátnak egyet drágán azt mondják hogy hááát állítólag nem olyan nagy szám,mert én azt olvastam.

(#8569) Löncsi válasza KillerKollar (#8568) üzenetére


Löncsi
őstag

Ez a hivatalos roadmap, hogy a kis kártyát mutatják be elsőnek.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8570) Löncsi válasza Abu85 (#8567) üzenetére


Löncsi
őstag

Ha nem kell hozzá külső tápcsatlakozó akkor nálam az általában low-end. Úgy néz ki akkor kicsit erősebb osztályból lesz...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8571) adamssss válasza KillerKollar (#8568) üzenetére


adamssss
veterán

Azért mert a legtöbb kártyát nem a felső kategóriában adják el hanem a középben, így sajnos a szűkös gyártókapacitások miatt kénytelenek a középkategóriával kezdeni. Ha a Tsmc nem szarakodna, valószínűleg a nagyok is hamarabb jönnének.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8572) gainwardgs


gainwardgs
addikt

GK107 trémark: [link]

(#8573) Löncsi válasza gainwardgs (#8572) üzenetére


Löncsi
őstag

The images suggested the entry-level graphics card comes in the said Bench Tool on 3818 points, which it locates slightly above a Radeon HD 7770.

Köszi, most már nyugodtan fekszem le. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8574) Abu85 válasza gainwardgs (#8572) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fake. Volt a youtube-on egy videó mielőtt a Google kirakta a felhasználót. Ott látható volt a DXDiag, ami 295.73-as drivert mutatott, annak a drivernek a nvdisp.inf állományában nincs Kepler. Ez az eredmény úgy született, hogy a driver stringben átnevezett a srác egy GeForce GTX 560-at, vagy hasonló kaliberű Fermit NVIDIA GeForce Kepler GK107 (Engineering Sample) bejegyzésre. Ezért nem mutatta meg a driveren belül a paramétereket, mert abban ez a bejegyzés nem él, hiszen kijelezné a lapka tényleges kódnevét.
Azt figyeljétek, hogy ha valaki Keplert demózik, és amatőr módon, vagy szándékosan megmutatja a DXDiagot, akkor a jegyzett drivernek a 300-as sorozatból kell származnia (egészen pontosan 300.65, de ezt nem tőlem olvastátok :D ). Ez lesz az első driver, ami támogatást kínál az új termékekre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8575) gainwardgs válasza Abu85 (#8574) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nembaj akkor várjuk az újabb morzsákat :D

(#8576) Löncsi válasza Abu85 (#8574) üzenetére


Löncsi
őstag

Éreztem, hogy ez túl egyszerű. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8577) Crytek


Crytek
veterán

Túl nagy a csend:(

Next PC Upgrade: 2022

(#8578) Löncsi válasza Crytek (#8577) üzenetére


Löncsi
őstag

[link]

Problem solved. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8579) Crytek


Crytek
veterán

(#8580) gainwardgs válasza Crytek (#8579) üzenetére


gainwardgs
addikt

Annyira hype-olják ezt a keplert már h akkora fail lesz már érzem....kb 2900 feeling :)

(#8581) Löncsi válasza Crytek (#8579) üzenetére


Löncsi
őstag

Ha lesz Cebit-en bemutató róla, akkor simán elképzelhető a dolog.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8582) MarcZ válasza gainwardgs (#8580) üzenetére


MarcZ
senior tag

Én várom mit fognak kihozni ebből az egészből, akármi is lesz, jó lesz olvasgatni.

A man's got to do what a man's got to do.

(#8583) Löncsi


Löncsi
őstag

Random Ip*n-os hozzászólás:

Egy bizonyos olyan cégnél dolgozok egy ideje, ahol hozzá lehet jutni belsős anyagokhoz. Tényleg szédületes lesz a Kepler, bár inkább cGPU, és mobil chipként, mintsem hagyományos asztali VGA-ként.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8584) MarcZ válasza Löncsi (#8583) üzenetére


MarcZ
senior tag

Minden évben van valami szédületes, és az évi szédületek időről időre mennek a süllyesztőbe, de azért én is kíváncsi leszek mit hoznak össze erre az évre.

A man's got to do what a man's got to do.

(#8585) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Kíváncsian várom a megjelenést.
Ha nagyon jól sikerül már cserélem is le a 7970 es a keplerre... :B
De ahhoz valamit illenék most bizonyítani... :P

ÁdiBá

(#8586) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Wáo! :R

ÁdiBá

(#8587) gainwardgs válasza ÁdiBá (#8586) üzenetére


gainwardgs
addikt

Igen szutyokul néz ki az egész legalábbis szerintem, igen összecsapottnak tűnik az egész nyák, na meg az a tápcsati.........

(#8588) adamssss válasza gainwardgs (#8587) üzenetére


adamssss
veterán

Ez biztos nem a végleges kártya, csak valami kezdetleges prototípus.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8589) gainwardgs válasza adamssss (#8588) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hát igen remélem..

(#8590) Löncsi válasza gainwardgs (#8587) üzenetére


Löncsi
őstag

Összecsapott nyák? Kb. 2 éve dolgozhatnak rajta.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8591) gainwardgs válasza Löncsi (#8590) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nemtom nekem ebből a képből az jött le kb 1 low end valami igy első blikkre

(#8592) Löncsi válasza gainwardgs (#8591) üzenetére


Löncsi
őstag

Mitől lenne low-end? A PCB fele feszültségszabályozókból áll.
Ha AMD-fan lennél még megértenélek, de nem vágom mi a kivetnivaló ezen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8593) ÁdiBá válasza Löncsi (#8592) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Például a Chip mérete. Utoljára a 7800 - 7900 sorozat volt ilyen külsővel felruházva.
A memória modulok, hát... kevéske. Ha tényleg 256bit lesz, elfelejthetik a extrém magas felbontásokat. Nem beszélve a 2Gb videomemóriáról.
Ez ránézésre egy középkategóriás kártya...
De várjuk ki a végét...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8594) Löncsi válasza ÁdiBá (#8593) üzenetére


Löncsi
őstag

A memória modulok, hát... kevéske

Én úgy tudom a memória modulok "kapacitása" számít, nem azok mennyisége.

Ez ránézésre egy középkategóriás kártya...

És azzal mi a baj? Ha hozza a GTX580-at, már buli a dolog. A nagy testvér később jön.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8595) ÁdiBá válasza Löncsi (#8594) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én erre azért nem vennék mérget.
Tegyük fel hozza a GTX580-ast, akkor viszont olcsóbbnak kellene lennie amit már kötve hiszek egy új, ilyen terméknél
Ráadásul nem éppen azt meséli a gyártó hogy olyan könnyedén legyártja a kepler chipeket.

Én úgy tudom a memória modulok "kapacitása" számít, nem azok mennyisége.
Ez így elég nagy hülyeség azt te is jól tudod szerintem.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8596) Löncsi válasza ÁdiBá (#8595) üzenetére


Löncsi
őstag

Szerintem olcsóbbnak kell lennie, középkategóriában nem adhatja drágán. De ha drágán adja, akkor nyilván nincs értelme a dolognak (lásd. HD7770), bízok nem így lesz.

Ez így elég nagy hülyeség azt te is jól tudod szerintem.
Ok, magyarázd el akkor miért hülyeség.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8597) ÁdiBá válasza Löncsi (#8596) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kell egy bizonyos összhang.
Mert nem csak a memória mérete számít a kártyán, hanem hogy a memóriák mekkora bit interfésszel kapcsolódnak a GPU-hoz.

Vagyis 256Bites kártyát kizárólag már csak középkategóriára tudnék elképzelni, ott azért még tud a fermi meglepetéseket okozni a maga 384Bit adottságaival.
Szerintem a keplert megöli az nvidia ezzel a gyér memória vezérléssel. :U
De várjuk ki a végét.

ÁdiBá

(#8598) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Akkor is gagyi feeling, várom h a teljesítménye megcáfoljon......

(#8599) rocket válasza gainwardgs (#8598) üzenetére


rocket
nagyúr

Made in China, milyen feelingje legyen ?:D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8600) Oliverda válasza gainwardgs (#8598) üzenetére


Oliverda
félisten

Az összes referencia tervezés ilyen.

Pl.: referencia alaplap

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.