Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#69851) hackeeeee válasza keIdor (#69845) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jah, nem lett rossz. :)

Véleményem szubjektív...

(#69852) VTom válasza RazoR (#69849) üzenetére


VTom
veterán

A PS5 jövőre blac friday-ra :D

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#69853) keIdor válasza RazoR (#69849) üzenetére


keIdor
titán

Az sincs sokkal lemaradva. A youtube-on sok az összehasonlító videó már. Sokszor csak annyi a különbség, hogy ez magasabb felbontáson renderel. Én nem féltem a Sony-t, ott van nekik a sok exklúzív és az 1 éves előny+nagyobb eladási számok.

VTom: 2019 végén, talán...:) ha maradnak a 3 éves ciklusnál.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69854) hackeeeee válasza keIdor (#69853) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Átpártolni úgysem fog senki, ezt ugye tudjuk.. De ezek után muszáj lesz valami "nagyot" villantani.

Véleményem szubjektív...

(#69855) VTom válasza keIdor (#69853) üzenetére


VTom
veterán

Csak vicceltem :) Én sem hinném, hogy pánikolnának, kiadják a Days gone-t, meg a Last of us 2-t, és kb. lesz@rják a microsoftot.
Magamat tudom felhozni példának, miattam renderelhet 4K-ban az Xbox, akkor is PS4 Pro-t vennék ha konzolt vennék, mert arra jönnek olyan játékok, amik miatt érdemesnek tartom megvenni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#69856) sqpp válasza hackeeeee (#69850) üzenetére


sqpp
őstag

1080Ti-t melyik játékkal érdemes tesztelgetni?

(#69857) hackeeeee válasza sqpp (#69856) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ milyen felbontásban.

Overwatch pl. elég háklis a tuningra, ha max órajelet szeretnél keresni. Persze sokszor van az, hogy pl. overwatch fagy, minden más működik.

Véleményem szubjektív...

(#69858) sqpp válasza hackeeeee (#69857) üzenetére


sqpp
őstag

Overwatch nálam kilőve, valami rendes játékot mondj :P Nem fogom nagyon tuningolni már, eléggé beteg kártya lesz így is, majd talán ha kell :D

[ Szerkesztve ]

(#69859) keIdor válasza hackeeeee (#69854) üzenetére


keIdor
titán

Nem is érdemes, sokszor nem venni észre szerintem, hogy most (példa) 1800p render+checkerboarding upscale van, vagy 2160p natív, pláne mozgás közben. Az hogy van Uncharted sorozat, The Last of Us sorozat pl. szerintem fontosabb. Meg valakinek a Gran Turismo Sport is kell, de nekem mondjuk az nem annyira jön be, inkább Forzás vagyok.

A DigitalFoundry is sokszor kiemeli, hogy 200% nagyításnál és állóképnél lehet csak látni a különbségeket. De ettől még én veszek egy XOX-et.:) szerk.: Meg XO(S)-ről is érdemes váltani, mert amúgy a kettő között egy hatalmas szakadék van, már ami a látványt és a stabil framerate-et illeti.
Nem mindegy, hogy 900p@25-30fps valami, vagy 2160p@stabil 30fps.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69860) #Morcosmedve válasza keIdor (#69859) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, én is azért nézegettem X-et, mert FHD-n végre baromi jól futna minden (frame) és azért új, fognak rá tolni játékokat egy ideig...

© asszongya'hogy

(#69861) akoska07


akoska07
nagyúr

Ti tudjátok,hogy a uplay miért nem menti el a játékban a képet ?

Bármilyen gombot állítok be,nem csinálja a kép mentését.

Nem tudom mi állítódott el. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#69862) Puma K válasza RazoR (#69830) üzenetére


Puma K
veterán

Emlékeim szerint nem igazán törtek az autók NFPS-ben.

Elvileg az autókat gyártó cégek nem engedik meg ezt a lehetőséget, mert az nekik nem jó reklám ha a kedvenc autómárkádban töröd magad mindig össze és veszítesz, mert "sz@r" az a kocsi... egyes emberek párhuzamot vonnak a filmben-játékban látottak és a valóság között...

Már NFS: U2-ben is már tré volt multiban, hogy hiába vezetsz szépen kormánnyal... a játékosok többsége közel 300km/h-val becsapódott a kanyarban és a fal mentén végig pattogott... majd mentek tovább...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69863) hackeeeee válasza sqpp (#69858) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tesztre kérdezted.... :) Andromeda is izzaszt rendesen, pl.

Véleményem szubjektív...

(#69864) sqpp válasza hackeeeee (#69863) üzenetére


sqpp
őstag

Tudom, de én nem tudok úgy tesztelni, hogy közbe nem élvezem :D

(#69865) hackeeeee válasza sqpp (#69864) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor azzal tesztelj ami tetszik.. Mert hiába mondunk bármit is, ha az nem jön be. :)

Véleményem szubjektív...

(#69866) Puma K válasza sqpp (#69864) üzenetére


Puma K
veterán

"...de én nem tudok úgy tesztelni, hogy közbe nem élvezem :D "

Ismerős helyzet, bár az elég bosszantó tud lenni mikor CPU tuningnál az addig 1-6 órán át futtatott stress test-benchmark-ok alatt stabilnak tűnő beállítások játékban eldobja magát :DDD

Viszont VGA-nál az nagyon nem tetszik, hogy újabban a driver is el tudja dobni magát tuningnál... és nem csak terhelés közben szemetel a kártya vagy fagy. Korábbról nincs meg, hogy erre is figyelni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69867) hackeeeee válasza Puma K (#69866) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem azonos órajel mellett minden frankó.. Csak ez a power monitorozás gond volt.

Véleményem szubjektív...

(#69868) Devid_81 válasza hackeeeee (#69850) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ooh nem volt idom vegig olvasni, a cimre raugrottam.
Viszont ha jo jatek akkor lehet engem majd erdekel.
Neha jo lenne vmi a PUBG es a LoL melle...nagyon mas jatekot a gepem nem is latott honapok ota :B

...

(#69869) VTom válasza sqpp (#69856) üzenetére


VTom
veterán

Quantum Break.

;]

Komolyra fordítva: Witcher 3, Rise of the Tomb Raider, ME: Andromeda, Ghost Recon: Wildlands, The Division, AC: Origins. Ezek azért megfingatják a GPU-t.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#69870) VTom válasza keIdor (#69859) üzenetére


VTom
veterán

Én sem gondolom, hogy egy 2-3 méterről nézett tévén bárki látná a különbséget a natív 4K és a felskálázott között. Kicsit inkább hype szaga van a 4K-zásnak a Microsoft oldaláról.
Ettől függetlenül erős lett az X, de szerintem akkor sem itt kellene már tartanunk ezen a téren.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#69871) cyberkind válasza VTom (#69870) üzenetére


cyberkind
félisten

2-3m se kell, ha kiraknak ugyanabból a játékból képeket a két konzolról, nehezen hiszem, hogy az átlag user aki leül és játszik ezt látni fogja, de itt a PH-n megmondták, hogy az se baj ha nincs exkluzív, nem ezért viszik a gépeket.

-----------------

Crytek megint 90 nap de még most bannolták. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69872) hackeeeee válasza VTom (#69870) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 4K-nak nem csak az MS oldaláról van Hype szaga, hanem szinte mindenhonnan.. De, így lehet eladni..

Véleményem szubjektív...

(#69873) keIdor válasza cyberkind (#69871) üzenetére


keIdor
titán

Persze hogy vinni fogják, nem mindenkinek kellenek a Sony exklúzív játékai. Van Microsoft exklúzív is a mai napig: Forza, Halo, Gears of War stb. valakinek lehet ezek kellenek. Multiplatform meg ezen lesz a legszebb.

Ja persze, ezek mind vannak PC-re is, csak nem mindenkinek kell PC, nem mindenkinek való PC, és az még mindig sokkal drágább, mint ez a konzol ha ilyen látványt akarsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69874) cyberkind válasza hackeeeee (#69872) üzenetére


cyberkind
félisten

Amíg a Sony egy átlagosan erős gépbe és a jobbnál-jobb exkluzívokba ontja a pénzt, a M$ ezt leszarva inkább a számokkal háborúzik, ők tudják, nekem egyedül akkor kéne ha a PC-t teljesen kukáznám, ugyanis a PS4 kontrollere nekem nem tetszik de az exkluzívokban még elmegy.

(#69873) Keldor papa
Nekem ehhez tv-t is kéne vennem de még az 1080p is sok amikor mindenből avit szedek le mert 5m-ről nem látom a Bluray vs Avi különbséget kis túlzással, egy hatalmas 4K tv meg minden csak nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69875) keIdor válasza cyberkind (#69874) üzenetére


keIdor
titán

Nem kell, egy HDMI monitor is ugyanúgy elég, de lehet 1440p, vagy 2160p monitor is.
Egy sima 4K TV, ami nem tud HDR-t az azért nem annyira drága már. Gondolok itt 2015-ös modellekre pl.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69876) Puma K


Puma K
veterán

[hamm-hamm / harr-harr & Shader instinct :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69877) #35434496 válasza cyberkind (#69871) üzenetére


#35434496
törölt tag

Miért banánozták? :DDD

(#69878) cyberkind válasza keIdor (#69875) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért egy 1440p-s monitor 110-ról indul és az nagyon alap, a 2160p meg... :)
Ha meg már venni fogok új tv-t nyilván olyan lesz ami tud mindent még ha abszolút nem fogom kihasználni mert nálam elég sokáig megy a tv, nem cserélgetem még 5 évente se, ha azt nézzük amíg megy használom. :D

(#69877) players111
Azt nem tudni de már a 90 napos banánból se az első és mégis itt van, fura a rendszer. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69879) #35434496 válasza cyberkind (#69878) üzenetére


#35434496
törölt tag

Miert a három vörös süsüt már az univerzumból is banánozni kellett volna. :DDD

(#69880) keIdor válasza cyberkind (#69878) üzenetére


keIdor
titán

Csak mondom, de elég a mostani monitorod is, simán rákötheted ha akarod, csak egy szabad HDMI kell. 1080p is elég, mivel múltkor beszéltük is, hogy kapsz SSAA-t, tehát élesebb lesz a kép.

Amelyik játék meg még nem kapott patch-et, az is sokkal jobban fut, van hogy +80%-al ha unlockolt a framerate.[link] De a töltési idő is majdnem fele a régi konzolhoz képest. Ez a gép ha kap egy jobb CPU-t, akkor vinne mindent 1080p 60fps-el. Adnának még neki bill+egér támogatást és megelőznék úgyis a Sony-t szvsz igen hamar. PC-sek elég nagy rétege átmenne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69881) Puma K válasza #35434496 (#69879) üzenetére


Puma K
veterán

Zsupszi spanod ha ezt meglátja nem lesz barátomozás, meg szöprözés és milf... :( ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69882) #35434496 válasza Puma K (#69881) üzenetére


#35434496
törölt tag

Hupszi nem olyan. :D

(#69883) cyberkind válasza keIdor (#69880) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem még a 60 fps se létszükség, viszont mivel nem lehet összehozni a Steam-mel a konzolt így nem fogok főplatformra azt használni, lassan 2k játékot nem hagyok csak úgy el. :N

Egyébként ha minden igaz a boxon lesz egér bill támogatás, szóval érdekes az irány tőlük, a gép amúgy nem rossz külsőleg meg hardverileg, nagyon jó lett de nekem olyan játék kell amitől leteszem az agyam a földre, az meg nincs náluk.

Paranormal Cocktivity

(#69884) TTomax


TTomax
nagyúr

Ha lesz bill/egér támogatás az új xboxon akkor én elköszönök a pctől.A mostani gépet meghagyom,ami játékom van meg az egyéb felhasználásuk miatt,de ahogy fejődik minden szépen leépitem kisebb fogyasztásúra.Onnantól kezdve én nem bohóckódok az egésszel amikor egy normális vga árából megvan,tv meg így is úgy is kell...de ezt mindig is mondogattam,mert csak ennek hiánya tart még pcn,meg egy-két játék.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#69885) keIdor válasza TTomax (#69884) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk ez a 30fps igaz hogy sokkal simábbnak hat, mint a PC-s, de bill+egérrel szerintem sok játék érdekes lesz... nem lesz jó szerintem, sokakat fog zavarni. Egy atom gyenge 4 magos Ryzen-t minimum ha kapott volna az új címekre a Jaguar mellé (kompatibilitás miatt kell a Jaguar is), akkor ez nem lenne probléma, mert menne mindenhol a 60fps, de sajnos még mindig ugyanaz a Jaguar van alatta, csak már 2.3GHz.

Sajnos itt csúszik el a dolog, mert amúgy simán ki tudná váltani a PC-t egy másik CPU-val.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69886) cyberkind válasza keIdor (#69885) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert az nem lehet, hogy ugyanúgy megoldották volna az procira az átmenetet mint ahogy hozzák a régi generációs játékokat? Ha nem akkor ez baj, ugyanis ismét benne van az, hogy minden mostani játék kukás lesz ha tényleg jön egy új generáció, nem is értem miért.

Paranormal Cocktivity

(#69887) Puma K válasza TTomax (#69884) üzenetére


Puma K
veterán

Ameddig nem lehet kikapcsolni teljes mértékben a bármilyen szintű automatikus rásegítést célzásnál addig számomra felejtősek a konzolok.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#69888) hackeeeee válasza cyberkind (#69874) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nézd, Én azóta azt mondom erre, amióta ezt kitalálta az MS, hogy nem feltétlenül az exkluzív adja el a gépeket.. Ezt már csak "megszokásból" mondják sokan..

A gépet a kényelem adja el, és ezen kívül, a rá elérhető tartalmak.. Azzal már sokan nem foglalkoznak, hogy most CSAK arra jelenik-e meg, vagy esetleg másra is. Akinek mondjuk az a kényelmes, hogy a TV-je előtt szeret játszani, az nem fog PC-t venni, ha esik ha fúj, inkább valszeg marad valamely konzolnál, amelyek tartalma számára elérhetőbb, kényelmesebb. Legalábbis Én ezt így gondolom.. Vagyis, akinek a Sony tartalmai a praktikusabbak, az PS-t vesz, akinek az MS-é, az Xbox-ot, vagy esetleg PC-t. Azt mindenki eldönti magának.

Én ezért kapok agyfaszt, amikor jönnek az exkluzívokkal.. El kellene már engedni ezt a témát, és szerintem az MS nagyon jól tette, hogy ezt így csinálja.. Mindenki eldönti magának, hogy 200-300k-ért gépet épít, vagy vesz 1 konzolt, és ennyi volt

Véleményem szubjektív...

(#69889) cyberkind válasza hackeeeee (#69888) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig részben ezért is talált be a Sony (lassan 70 millió gép), az már más kérdés, hogy mindent jól kihasználtak és a M$ mindent amit lehetett csak elkúrt, én speciel most már alaphangon nem értem, hogy ha kérdés egy konzol az miért nemcsak a PS4 pont az exkluzívok miatt, az a kevés is ami volt a M$-nél vagy véget ért vagy már van PC-re is és nem rossz portként, én használtam a One-t és jó volt minden ami azon ment de ennyi, abszolút nem vágyódom boxra max a Red Dead 1 miatt, de az is kérdéses, mindenesetre most nálam úgy áll a helyzet, hogy a PS4 csak exkluzívra, és ha nem PC mindenre akkor az új One X, a kontroller mindig is jobban tetszett, azzal még akár fps-t is tudok játszani de PS-en nem.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69890) hackeeeee válasza cyberkind (#69889) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A konzolok közötti exkluzivitás megvan, a PC-Xbox közötti már részletkérdés, szerintem ez elhanyagolható. Legalábbis, Én így gondolom..

Vagyis, ha valaki azért nem választ xbox-ot, mert a játékai pc-n is megjelennek, akkor az ne vegyen ps-t sem, mert a játékok nagyrésze ott is ott van.

Véleményem szubjektív...

(#69891) RazoR válasza hackeeeee (#69890) üzenetére


RazoR
veterán

Hát azért van egy-két játék ami miatt sokszor elgondolkodom egy PS-en és csak a játék miatt.

(#69892) cyberkind válasza hackeeeee (#69890) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem, PC-re azok jönnek amik nagyjából mostanáig csak arra a konzolra jöttek és arra lehetett mondani, hogy simán eladták a gépet (ahogy nekem is), PS-nél nincs ilyen, ott ami csak arra van az csak arra van, igaz van egy-két kivétel mint pl a Nioh, de sajnos ez se The Last of Us vagy éppen az Uncharted 4 amik könnyedén adják el a gépet.

Az Xbox-nál már tényleg csak az maradt, hogy nagyon erős és minden multiplatform címet ez visz jobban, nekem ez se szempont mert a játékok nagy része egy rakás szar manapság.

(#69891) RazoR
Pontosan erről beszéltem, rengetegen vannak így, Days Gone meg a The Last of Us 2 így hirtelen, ezek valszeg 19-ben jönnek vagy a Days Gone jövőre, és még van cím.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69893) hackeeeee válasza RazoR (#69891) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az teljesen normális.. Azzal nincs semmi gond.

De, (nyersen..) a Play Anywhere miatt nem xbox-ot venni, szerintem instant balfaszság. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69894) cyberkind válasza hackeeeee (#69893) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem értem miért vennék csak egy Forza miatt konzolt amikor ott van mindenre a PC, és így csak egy konzolt kell beszereznem ha úgy van, de most ott is pangás van, nem jött még annyi új exkluzív.

Paranormal Cocktivity

(#69895) hackeeeee válasza cyberkind (#69894) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezt már a One megjelenésével leírtam, hogy itt a kényelem a fő szempont.. Vagyis, nem mindenkinek van helye PC-re, van akinek nincs, és így tovább.

Szal, pl. többek játszanak "átlagos" játékokkal is konzolon, mint pl. Diablo, vagy egyéb bármi más, mert Nekik "úgy a jó".

Ergo, arra akarok kilyukadni, hogy, a hasonlatoddal élve, vegyen 40-50k-ért egy One-S-t, vagy vegyen egy pc-t 100-150k-ért?

Véleményem szubjektív...

(#69896) cyberkind válasza hackeeeee (#69895) üzenetére


cyberkind
félisten

Akinek van normális PC-je az nem hiszem, hogy pont az említett ok miatt boxot fog venni amikor szinte mindent tolhat PC-n akinek van olyanja, és ha van rendes PC-je akkor nem a kényelmet nézi bár ez is relatív mi a kényelmes, nyilván ha valaki box-ra rendezkedett be akkor nincs értelme PC-re vagy másra vásárolnia, én is csak akkor vettem jó pár játékot box-ra amikor azon toltam mindent, de ez is elmúlt.

Én mondjuk mindig ülök, nyilván ha konzolozok nem az asztalnál hanem az ágyon, de sose fekszek le meg folyok szét mint Jabba mert úgy lehetetlen játszani.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#69897) RazoR válasza cyberkind (#69892) üzenetére


RazoR
veterán

Én pl pont a LoU és az Uncharted meg majd a LoU 2 és a Days Gone miatt vennék PS-t.

(#69898) cyberkind válasza RazoR (#69897) üzenetére


cyberkind
félisten

Uncharted-ból szerintem csak a 4-et játszd, teljesen más mint a többi, a legjobb része a sorozatnak.

Paranormal Cocktivity

(#69899) keIdor válasza cyberkind (#69896) üzenetére


keIdor
titán

Konzolnál is lehet ülni, meg PC-n is lehet dögleni a kanapén, mindez csak lakás berendezés kérdése.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69900) hackeeeee válasza cyberkind (#69896) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akinek van normális PC-je, az nem fog xbox-ot venni.. Ezt kellene elfogadni..

Akinek ugyan arra van szüksége, az valszeg XO-t vesz, akinek másra, az PS-t. A kényelem a fő szempont már, semmi más. Aki nem akar a gép előtt dögleni, az konzolt fog venni, a maga elhatározása alapján, hogy neki mi a fontos.. Ahogy Keldor is említi. Ennyi a kulcs. Nagyjából ez van már a FAT XO megjelenése óta. Csak, lehet csámcsogni az exkluzív témát, ezért mindenki rágja.. De, el lehetne már engedni.

Én valszeg ugyan annyiszor kapcsolnám be a PS-t, mint az XO-t, havonta kétszer, amikor az ingyenes játékokat letöltöm.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.