Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#12601) Tirexi válasza Neoteric (#12595) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja hogy van ilyen moncsi is? :Y
Ezt kellett vóna megvenni...
Most már mind1.

Mondjuk ehhez már 2 vga dukál. :K

(#12602) SzlobiG válasza WaterWawe (#12588) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van ennyiért samuba és az 60Hz.

Én ha majd váltok az már 4k-ra lesz elég jó árba kezdenek lenni, na meg addigra ips is lesz.

(#12601) Tirexi: Tuti azt vettem volna annyira nem nagy a felár szvsz. Akkora méretben még értelme is lett volna a 4k-nak.

[ Szerkesztve ]

(#12603) Tirexi válasza SzlobiG (#12602) üzenetére


Tirexi
addikt

Hardverileg is bírni fogod? :)

(#12604) Rasiel válasza norb55 (#12578) üzenetére


Rasiel
senior tag

HP-nál legtöbbször elég vastagon fog a ceruza az árazást tekintve. Összességében nem gyártanak rossz monitorokat, ha az IPS paneleseket nézzük (van pár kiemelkedő, nagyon jól sikerült darab köztük), de szerintem nem érik meg a felárat. A linkelt monitorért elkérnek közel 200k-t, de annyit nem ér. :N

(#12601) Tirexi: Várjuk szeretettel az unboxingot meg a véleményezést. :K De aztán ne csak 5 perces videó legyen. :((( :)

(#12605) SzlobiG válasza Tirexi (#12603) üzenetére


SzlobiG
félisten

Diablot? Simán. :D

Se wd se wolf nem érdekel.

Na nem mintha mostanában költenék pc-re. :)

(#12606) Tirexi válasza Rasiel (#12604) üzenetére


Tirexi
addikt

Kifejtem majd rendesen a mondanivalómat a vidiben. :)
Megpróbálok klón módot csinálni és akkor mind2n ugyan azt látjuk majd.
Lesz itt minden. :K

(#12607) BlackSoft válasza Tirexi (#12606) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én arra leszek kíváncsi, hogy pár nap után hogy fog tetszeni, amikor jó néhány játékkal már kipróbáltad, és sok helyzetben láttad milyen is :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12608) Rasiel válasza Tirexi (#12606) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ok, várjuk. :K
És mi lesz, ha nem jön be? :B
Arra azért kíváncsi leszek, hogy milyennek érzed majd játékok alatt. Szerintem nem szabad majd gondnak lenni, ez az én privát véleményem. De ahogy írtam is, túl nagy elvárásokkal ne feszülj neki, csak szépen visszafogottan, nehogy aztán csalódjál 1-2 dologban. ;)

(#12607) BlackSoft: Mondjuk azt szokták mondani, hogy az első benyomás az fontos. :) Én pl. úgy vagyok, ha elsőre nagyon tetszik valami, akkor tuti az lesz pár nap használat után, hogy elkezdek kukacoskodni, itt-ott keresem majd a hibát, ez nem tetszik, az nem tetszik, stb.

(#12609) freestyée: Gondolom "sebesség" terén sincs vele problémád, főleg egy U2713H után.

[ Szerkesztve ]

(#12609) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Nekem megvan a monitor 3 hete, de még egy játékkal se találkoztam ahol nem ment volna ez a felbontás.

(#12610) Tirexi válasza WaterWawe (#12609) üzenetére


Tirexi
addikt

Mert pont azzal nem tolod ahol nincs ilyen felbontás. :)

Diablo 3 és StarCraft 2 sem látja a 21:9-t megnéztem.
De majd meglátjuk ha natív lesz nem downsampling.

(#12611) BlackSoft válasza WaterWawe (#12609) üzenetére


BlackSoft
addikt

Tedd fel az ACIII-at ;]

Amúgy agytraktort kaptam :DD Nem lesz itt semmilyen downgrade. Inkább upgrade :DDD Jön majd SLI, víz, 4K :C

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12612) Rasiel válasza Tirexi (#12610) üzenetére


Rasiel
senior tag

Lesz rá megoldás. :K [link]

(#12611) BlackSoft: Nem lehet, hogy aznap túl sok volt a pálesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#12613) BlackSoft válasza Rasiel (#12612) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát nem tudom, hogy akkor már ittam-e, de azt tudom, hogy aznap este elég sokat :DDD

Ezt nézzétek meg :Y 2160p@60hz - DP-vel

(#12614) freestyée: Na azt viszont szerintem megéri :D Én amúgy iPhone 5S-t akartam. Volt nálam pár napig. Utána rátaláltam egy mobilarena tesztre a Nexus 5-ről. Megvettem. Nem bántam meg :N

Szerintem 2db 780 elég a 4K-hoz sok helyen... Nekem amikor volt a 780-am, akkor kipróbáltam minden játékot 4K-ban, és sok helyen elég volt az az egy kártya is. Jó nem Crysis 3-ra gondolok, de 25-30fps-em volt még BF4-ben is minden maxon. (tényleg minden maxon volt, pedig az élsimítást ki lehet már kapcsolni 4K-nál elvileg) Szóval egy SLI elég a legtöbb játékhoz. :K

(#12615) Rasiel: Van benne valami :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12614) WaterWawe válasza BlackSoft (#12611) üzenetére


WaterWawe
őstag

Helyes, visszatért a régi Blekkszoft! Ezt már szeretem! :DD
Én most a telómat downgradelem max. a nexusra :D

Szerk: ezt a monitort linkeltem kb. 2 hónapja hogy jó árban van, ha nem 3db titán kéne ehhez a felbontáshoz, már rendelném is :C

[ Szerkesztve ]

(#12615) Rasiel válasza BlackSoft (#12613) üzenetére


Rasiel
senior tag

Lehet nálad tovább tart a tisztulási folyamat, akkor biztos megütött rendesen, ha már downgrade-n gondolkodtál egy ideig. ;) De ugye, ha tovább iszol, szinten tartod magadat, akkor nem kell gondolni a másnaposságra, fejfájásra. :) Felénk egy hajléktalan csávó ilyen, józanul még nem láttam... persze, amikor zsíros kenyérrel kínáltuk, azt nem fogadta el... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12616) SzlobiG válasza BlackSoft (#12613) üzenetére


SzlobiG
félisten

Erről a samurol beszéltem.

Ezt már hoznám, de inkább azt az lg-t ipsel.

(#12617) BlackSoft válasza Rasiel (#12615) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát én ha huzamosabb ideig részeg vagyok (nem szoktam, de voltak azért olyan nyári bulik, amikor egyik helyről a másikra jártunk több napig) akkor az azt jelenti, hogy többet iszok, mint eszek, ezért örülnék egy zsíros kenyérnek :DDD

(#12616) SzlobiG: Az a baj, hogy kicsit félek a 4K-tól. Méghozzá a Win miatt. Jó lenne ez a felbontás, de még nem volt alkalmam kipróbálni hogy is néz ki. Gondolok itt az ikonok, szöveg méretére... És, mint tudjuk a scaling egy nagy szar a Win alatt, tehát ezzel lehet, hogy gondok lennének.

Az az LG IPS-el szintén elég nagy, 3440x1440, de ott még szerintem nem kell gondolkodni a méretekről, mert láttam már 27"-on 1440p-t, és teljesen jó. Tehát azt meg merném venni vakon is.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12618) WaterWawe válasza SzlobiG (#12616) üzenetére


WaterWawe
őstag

Elméletileg annak ellenére hogy TN 1 Milliárd színt tud megjeleníteni. Nem tudom hogy miben különbözhet így ez és egy igazi IPS.

(#12619) Tirexi válasza BlackSoft (#12611) üzenetére


Tirexi
addikt

Na végre. :R

Amúgy nekem is lesz meglepi az unboxing videónál. :P

(#12620) BlackSoft válasza Tirexi (#12619) üzenetére


BlackSoft
addikt

Meglepi? :U Ja tudom... Titan Z :DDD ;] :P

Amúgy emberek, rájöttem mi kerül ennyibe a Titan Z-n!!! :Y :Y :Y

Tettek egy backplate-et gyárilag rá, NV logóval ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12621) proci985 válasza BlackSoft (#12613) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu, az ara is egesz jo. meg ket ev es remelhetoleg olyan 100-120 korul mar lesznek 4K IPSek akkor, eleg durvan elkezdtek esni az arak.

ez a jo egyebkent az eyefinityben, monitor upgradenel harmas szorzoval szamolok, szoval egy ideig meg marad a mostani 3K setup:).

Tirexi Diablo3 tud 48:9et is, csak szolok;).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12622) SzlobiG válasza BlackSoft (#12617) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont ezért várok még vele a ph cikk szerint még a win nem igen van felkészítve rá. :(

(#12618) freestyée : Marketingbullshit tuti hogy a közelében nincs az ipsnek.

(#12623) BlackSoft válasza SzlobiG (#12622) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem nemsokára lesz valami update a 8.1-re, mert nem mostanában derült ki, hogy szükség van a 4K-ra való optimalizálásra. Microsoft is lépni fog a dologban, nagyon elkezdett menni ez a 4K dolog.
OIcsósodnak a kijelzők, mennek 4K közvetítések, 4K tabletek jelennek meg, NV/AMD drivereket ad ki, ami direkt 4K miatt van...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12624) Tirexi válasza proci985 (#12621) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor valszeg natívban menni fog majd. Azt zudom hogy most nem látja a 21:9-es beállításomat amit pl Crysis és társai látnak.

A leginkább arra leszek kíváncsi, hogy a 120Hz hiányát és a kevesebb Ms-ot észre veszem-e.

(#12625) proci985 válasza Tirexi (#12624) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"windowed fullscreen" a beallitas amit keresel.

Crysis3 es Shift2 egyebkent ilyen szempontbol remek, meg pl a Dishonorednel gondoltak meg arra hogy a hud lehet jobb ha a kozepso kijelzore kerul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12626) BlackSoft válasza Tirexi (#12624) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, észre fogod venni. Most úgy is gépnél vagy... Vedd le 60hz-re 1080p-nél a frissítést, és húzgáld meg ide-oda az NV vezérlőpult ablakát :U Nekem úgy tűnik laggol minden egyes mozdulat, az egérben hatalmas inputlaggot érzek... Félek olyan monitort venni, ami nem 120hz-es legalább.

(#12615) Rasiel: Jut eszembe, megint iszok amúgy, és most nincs ingerem ITX-re downgradelni :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12627) Tirexi válasza BlackSoft (#12626) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem a gép előtt vagyok. :)
Munkából írok. :DDD

Szoktam 60Hz-en használni mert a nagyobb felbontások mint pl a 4k is csak abban megy.

(#12628) BlackSoft válasza Tirexi (#12627) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ja, hogy ilyenkor dolgozol, az szép :D

60hz 4K-ban az a baj, hogy nem érzékeled, mert alig van fps-ed, Win-t meg gondolom nem nagyon használtál 4K-ban... De jól észrevehető ha 1080p-nél átrakod 60hz-re. Játékok alatt a 120fps 60hz-en, és 120/144hz-en ég és föld a különbség, akármennyire szidja a TN-t a sok ips fanatikus :)

(#12629) Tirexi: Nem lesz ablak kereted, de ha nyomsz egy win gombot, akkor nem teszi tálcára a játékot, hanem ott marad, mintha egy ablak lenne stb. Sok játékban van ilyen.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12629) Tirexi válasza proci985 (#12625) üzenetére


Tirexi
addikt

De mi ez a windowed dolog?
Attól még rendes teljesképernyőt kapok?
Nem lesz ablak keret meg ilyenek?

(#12630) Rasiel válasza BlackSoft (#12626) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Jut eszembe, megint iszok amúgy, és most nincs ingerem ITX-re downgradelni"
Várj még picit, ami késik nem múlik, idő kell, míg hat a szesz. :) Majd erre térjünk vissza, olyan 3 körül, ha még itt leszünk. ;]

....Nekem úgy tűnik laggol minden egyes mozdulat..."
Igen, már ezek szerint jó úton haladsz... ;) Most nem azért, hogy kötözködjek, de én nem érzek laggot így. :N

(#12631) proci985 válasza Tirexi (#12629) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"teljes kepernyos ablak", tehat teljes kepernyon fut, de spec keparannyal.

es elvileg meg 21:9nel nem fog a kepernyo egy resze ures lenni mint 48:9en:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12632) BlackSoft válasza Rasiel (#12630) üzenetére


BlackSoft
addikt

Amióta 144hz-es monitorom van, ha átmegyek másik gépre, vagy laptopra, akkor érzem a laggolást :K
Amúgy az ivászaton gondolkodva, lehet ha még többet innék, akkor AMD-re akarnék váltani :DDD Mi adódik ebből? Akinek AMD-je van, az alkoholista ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12633) Rasiel válasza BlackSoft (#12632) üzenetére


Rasiel
senior tag

Mész te még az AMD topikba... ;] Egyébként szerintem te nem tudnál annyit inni, hogy egyáltalán ilyen megforduljon a fejedben... :DD
Most olvasom az aláírásodat, amúgy mi ez a sok NV kártya nálad mostanság? :) Keresed az igazit? ;)

[ Szerkesztve ]

(#12634) Tirexi válasza BlackSoft (#12632) üzenetére


Tirexi
addikt

Ahhoz még sokat kell innod, hogy 295x2-vel mutatkozz. :)

(#12635) BlackSoft válasza Rasiel (#12633) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát elcseréltem a 780-at egy házra :DDD
Aztán gyorsan kellett egy vga, vettem egy 650-et. Eladtam, kellett Watch_Dogs meg VGA. Na 780-at nem veszek újat 150-160K-ért, aprón nem volt ref. Vettem egy 760-at, mert kaptam hozzá Watch_Dogs-ot, meg 2db pendriveot. Most ezt eladom, akkor veszek itt egy PH!-s kollégától egy ref 780-at, aztán mellé még egyet :)

(#12634) Tirexi: 2 gpu-s kártyát még NV-ből sem vennék :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12636) Tirexi válasza BlackSoft (#12635) üzenetére


Tirexi
addikt

Mert? Pedig köztudottan költséghatékonyak főleg a most megjelent occsó TájtünZé. :) :K

(#12637) BlackSoft válasza Tirexi (#12636) üzenetére


BlackSoft
addikt

Alapvetően nem is azért, mert jelenleg kiábrándító árban vannak, hanem mert 2 single kártya SLI-ben mindig többet tudott, mint azoknak a kártyáknak a gpu-ja együtt egy nyákon :K

Titan SLI nemcsak, hogy féláron van, de erősebb is, mint a Titan Z

AMD-t nem néztem, de minden bizonnyal 2db 290X jobban teljesít, szintén olcsóbban, mint a 295X2

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12638) proci985 válasza BlackSoft (#12635) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tj11 milyen egyebkent, megfozi a kavet is vagy azt azert meg nem?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12639) BlackSoft válasza proci985 (#12638) üzenetére


BlackSoft
addikt

Legjobb ház :R Egyetlen hibája, hogy a bolti árának 80k-nak kéne lennie :))

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12640) Tirexi válasza BlackSoft (#12637) üzenetére


Tirexi
addikt

Néztem teszteket azért a 295x2 hozza néhol a 290CF-et ami azért elég jó dolog. Tuningolni is lehet közel 100Mhz-et. :)
Egyértelműen jobb vétel két kártya azért.

De hát ugye nem mindenkinek van 6 slot-os alaplapja oda meg jó a 2 GPU-s megoldás főleg ha van mellette egy hangkártya is. Ilyen Gene alaplapokba pont jó lenne.

(#12641) SzlobiG válasza Tirexi (#12640) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sajna már nagyon a nem éri meg kategória a két gpus szörny régen viszont olcsobbak voltak mint kettő külön vga nem véletlen volt több éven keresztül.

(#12642) keIdor válasza Tirexi (#12624) üzenetére


keIdor
titán

A valaszidőt nem, a 60Hz-et lehet látni, viszont szerintem minimális különbség van a kettő között.
De embere válogatja, én elfogadom, hogy valakinek kevésbé, valakinek meg radikális a különbség, nem egyformák az emberek.

Szerintem a Windows 9 lesz megfelelően felkészítve a 4K-rá csak, kb. 12 hónap múlva érkezik.
Viszont 32" környékén szerintem már nem gáz most sem a méret.
Azon a 24"-es 4K Dell viszont nem való Windows asztalra szerintem...

Blacksoft: A 3440x1440 34"-esnek megegyezik a pixelsűrűsége a 27" 2560x1440-essel, magassága is ugyanaz, az kényelmes még.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12643) cyberkind


cyberkind
félisten

Végre itt van. :))

Paranormal Cocktivity

(#12644) ÁdiBá válasza cyberkind (#12643) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezzel tolod?

ÁdiBá

(#12645) norb55 válasza cyberkind (#12643) üzenetére


norb55
senior tag

Szép! fogod tuningolni, vagy alapon használod?

Közbe én meg eltüntettem a vinyókat. :D Nem a legjobb de sokkal jobb lett mint ott virított két vinyó. :)

Vakuval látszódik mi is az, de amúgy teljesen beleolvad a házba. 3 perces munka :D

[ Szerkesztve ]

(#12646) cyberkind válasza norb55 (#12645) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen fogom, de a legutálatosabb rész a tuning, mindig is utáltam a határokat megtalálni.

(#12644) ÁdiBá
Igen, ezzel bőven elleszek, amire és ahogyan kell nekem bőven elég.

Paranormal Cocktivity

(#12647) keIdor


keIdor
titán

295X2

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12648) cyberkind válasza keIdor (#12647) üzenetére


cyberkind
félisten

A 7990 óta engem abszolút nem tud meggyőzni ez a dual gpu-s rendszer, nagyon elszálltak a fogyasztással, de ami még fontosabb az árakkal. :o

Paranormal Cocktivity

(#12649) WaterWawe válasza cyberkind (#12648) üzenetére


WaterWawe
őstag

2 külön nyákon tökéletes. :)

(#12650) norb55 válasza keIdor (#12647) üzenetére


norb55
senior tag

Parasztvakítás horror áron. Ezen az áron 2db 290 X teljes vízhűtéssel.
Ahogy elnézem a teljesítményt, semmi nem indokolja a 440K-s árat.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.