Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Ha a vásárlandó laptopban egy 4GB DDR4 és 8GB DDR4 RAM-ok vannak külön-külön slot-ban, akkor azok tudnak rendesen szinkronban működni? Megfelelő működésük lesz?

köszönöm

(#13352) strong333 válasza Thunderzolee (#13347) üzenetére


strong333
csendes tag

Köszi a választ!Azért megkérdezem te mit ajánlanál?Köszi

(#13353) Mbenyo97 válasza Nagybanya (#13349) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Ertem, jo rendben.

(#13354) Tim82 válasza Mbenyo97 (#13348) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13355) Mbenyo97 válasza Tim82 (#13354) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Értem.
Szóval mondjuk ez például jó lenne nem ?

(#13356) Tim82 válasza Mbenyo97 (#13355) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

Nyilván 1066 MHz-en fogja járatni a T400-ad 1333 MHz helyett, de ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13357) Mbenyo97 válasza Tim82 (#13356) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

ja igen azt gondoltam, mindig a kisebb ram-hoz igazodik a nagyobb, már mint ilyen bután fogalmazva :D

(#13358) Duree válasza Orionk (#13351) üzenetére


Duree
veterán

Természetesen , aszinkron módban futnak.

duree54

(#13359) Duree válasza Depose (#13350) üzenetére


Duree
veterán

Az Asus gépek biosz szinten nem tiltják az egyes hardver eszközöket , tehát cserélheted a kártyádat bármilyen beleillő wifi kártyára.

duree54

(#13360) Depose válasza Duree (#13359) üzenetére


Depose
tag

Köszönom! :R

(#13361) Orionk válasza Duree (#13358) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

Az rosszat jelent? Milyen lesz a futásuk? Sokkal lassabb lesz tőle a gép?

Ebben a laptopban core i5-ös 7500U CPU, 225GB SSD vinyó van és a RAM:
Egyik slotban 4GB-os, másik slotban 8GB-os.

köszönöm

(#13362) thoomee


thoomee
tag

Sziasztok!!

Van egy sony vaio vpcf24m1e típusú laptopom aminek a dc csatlakozója nem érintkezik rendesen, ezért szeretném kicserélni.
Ha esetleg valakinek van eladó, vagy tud valakit akitől lehet ilyeneket vásárolni azt nagyon megköszönném.

egy kép hogy miről van szó

köszönettel,
thoomee

[ Szerkesztve ]

(#13363) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
A haveromnak a laptopjában szeretnénk wifi kártyát cserélni,ha megoldható AC-ra.Ilyen laptopban Samsung Np300e5c.Tudna valaki ajánlani olyat ami tutira jó bele.És a bios nem tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#13364) Duree válasza thoomee (#13362) üzenetére


Duree
veterán

Nem sok esélyt látok rá. A szervízeknek általában van de nem nagyon szokták eladni.itt próbáld meg

duree54

(#13365) Duree válasza Orionk (#13361) üzenetére


Duree
veterán

Nem lesz lassabb a gép illetve nem fogod észrevenni.

duree54

(#13366) kovacsgaby


kovacsgaby
csendes tag

Sziasztok! Acer Aspire E17 laptop, bekapcsoláskor felvillan a bekapcsolást jelző led, fordul egyet a ventilátor, de a gép nem kapcsol be. A led addig világít, míg a bekapcsoló gombot hosszan meg nem nyomom, hogy kikapcsoljon! Kb minden 30-adik próbálkozásra el is indul a gép rendesen. Ha kikapcsolom, vagy ujraindítom a hiba ismét előáll. Mi lehet a hiba?

(#13367) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos nem találtam egyértelmű infót így kérlek segítsetek!
Compaq Presario CQ57-420SH AMD APU E-300 procival van felszerelve arra lennék kiváncsi hogy ez cserélhető-e? ha igen akkor milyen procik jöhetnek szóba melyik a legnagyobb?
Üdv
Viktor

[ Szerkesztve ]

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#13368) user112


user112
senior tag

Sziasztok.
Lenovo R61gyorsítására tudnátok valamit javasolni?
-Intel Mobile Core 2 Duo T7100 1.8GHz
-2 GB DDR2 332MHz
-Lenovo 8944W2F
-Intel Mobile Intel 965 Express Chipset
-74GB Hitachi Sata
-HL-DT-ST RW/DVD
SSD segítene? Gondolom csak DVD helyére mehet.

(#13369) Thunderzolee válasza bvvitya (#13367) üzenetére

Ez nem cserélhető.
Ez az AMD Brazos platformhoz tartozik, az egyik legkisebb tagja a sorozatnak.

Akkoriban, amikor megjelent, kicsi hőtermelésű, alacsony energiafogyasztású, nem túl erős platformnak tervezték, hosszú akkumulátor üzemidőt ígért vele a gyártó. Netbookokhoz készült, sajnos aztán elég sok gyártó belepakolta 15"-os gépekbe is.

Ha nem elég gyorsa a gép, add el, és vegyél egy erősebbet.

SSD-vel kicsit lehet gyorsítani a működésén, de alapjában véve ez valahol a Pentium 4-esek szintjén van.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13370) Thunderzolee válasza user112 (#13368) üzenetére

Az a 74GB-os Hitachi Sata cucc az nem SSD? :F

A 965-ös chipset Socket P-s processzorokat fogad 800MHz-es FSB-ig.
Ezek azok: https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Tehetsz még hozzá ramot, egy picivel jobb processzort (nagyobb L2 tárral), és esetleg SSD-t, ahogy írtad is. Az optikai egység helyére merevlemezt tegyél, és a jelenlegi HDD helyére kell az SSD-t tenni. De ha csak ilyen ~80gigás merevlemez van benne most, akkor egy 128-as, 256-os SSD elég is lesz bele, nem kell optibayben gondolkodni.

Kicsit visszagörgetsz, lentebb is ilyen chipsethez kerestek nagyobb processzort.
A T7300-tól felfelé a T7ezresekben nagyobb az L2 tár.
Vagy ott a T8100, T8300, vagy a T9300, T9500.

A T7ezresek általában olcsóbbak, a T8ezresek, T9ezresek ritkábbak, és drágábbak.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13371) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

- 1 hó pixelgaranciával tervezek vásárolni laptopot. Az 1 hónap alatt hogyan tudom ellenőrizni, hogy van-e hibás pixel?

- Lenovo laptopról milyen véleményetek van, olyan tekintetben, hogy van-e Lenovo szervíz Magyarországon és azzal van-e tapasztalatotok?

köszönöm.

(#13372) dugo_ válasza Orionk (#13371) üzenetére


dugo_
veterán

A Lenovot a Telemax Kft. szervizelné, de normális szolgáltatás helyett általában csak tönkreteszik, elkutyulják a laptopokat. Szóval kb. olyan itthon, mint ha garancia nélkül vennéd.

Halott (sub)pixel kereséshez jó ez az oldal, vagy bármi hasonló:
http://jasonfarrell.com/misc/deadpixeltest.php

Irányadónak:
Egy darab sötét pixel: halott pixel
Egy kiterjedt szürke folt: kosz a panel rétegei között
Egy darab élesen más színnel világító pixel: hibás subpixel

(#13373) user112 válasza Thunderzolee (#13370) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm. A T7ezresek vagy a RAM segíte inkább? Úgy látom lehet kapni 2-3e körül CPU-t, RAM-ot gondolom drágábban. SSD-t szerintem 10e alatt nem kapnék, úgyhogy az ki is esne. Az egész nem érhet 15e-nél többet.

(#13374) Duree válasza dugo_ (#13372) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van a Telemaxot nagy ívben kerülni kell.

duree54

(#13375) Duree válasza kovacsgaby (#13366) üzenetére


Duree
veterán

Gyanúsan az északi hid forrasztása kezdi megadni magát.

duree54

(#13376) kovacsgaby válasza Duree (#13375) üzenetére


kovacsgaby
csendes tag

Az javítható vagy kuka?

(#13377) Orionk válasza Duree (#13374) üzenetére


Orionk
senior tag

Hi,
Akkor hol javítassam a Lenovo laptopom, ha baja lenne a garancia időszaka alatt?

köszönöm

(#13378) dugo_ válasza Orionk (#13377) üzenetére


dugo_
veterán

Sehol, ne vegyél Ideapadot. Probléma megoldva.

Az én Z50-embe 8 hónap alatt belement 2 alaplap, 1 kijelző, 1 wlan. Zsebből fizetve ez valahol a gép értékének a kétszerese lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#13379) Duree válasza kovacsgaby (#13376) üzenetére


Duree
veterán

Természetesen javítható.

duree54

(#13380) Duree válasza Orionk (#13377) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nincs más alternatíva, csak és kizárólag a telemax javíthat Ideapadot garanciába. Én mindenkit lebeszélek ezért a Lenovó gép vásárlásáról.

duree54

(#13381) Orionk válasza Duree (#13380) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Milyen laptopot ajánlanál helyette? ami megegyezik ennek a tulajdonságaival:
Lenovo IdeaPad 520-15IKB 80YL00A6HV

Másik kérdésem: Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a vásárolt laptopban a RAM-ok külön külön hány MHz-esek?
A laptopba 1db. 4GB-os és 1db. 8GB-os RAM van és ezért szeretném megnézni külön-külön gyárilag hány MHz-esek.

köszönöm

(#13382) Duree válasza Orionk (#13381) üzenetére


Duree
veterán

Dell gépeket nézzél vagy Asust azokkal nincs garanciális gond.
Aida64 megmondja a ramok állapotát.

duree54

(#13383) Thunderzolee válasza Orionk (#13381) üzenetére

Mi a baj ezzel a notival?
Garanciális baja lett, és levásárolhatod az árát, de már nem akarsz ugyanilyet venni?

Laptopvásárlással kapcsolatban a másik notebookos topicot keresd inkább fel. "Milyen notebookot vegyek?"

Ramokat az Aidával, vagy a CPU-Z-vel is ki tudod olvasni, ahogy Duree is írta. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13384) Orionk válasza Thunderzolee (#13383) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

Még nincs ezzel a notival semmi baj. Egy napja vettem meg.
Csak a vásárlás előtti napon szembesültem azzal, hogy tényleg rossz a Lenovonak a szervíze Magyarországon és elkezdtem gondolkodni, hogy mi lenne, ha véletlen lenne baja garancia alatt és ezért érdeklődtem itt a csoportban.

A RAMokat meg azért kérdeztem, mert le akarom ellenőrizni a laptopos boltot, hogy átvertek-e, azaz ugyanolyan MHz-es RAM-ot tettek-e bele, mint ami gyárilag benne volt, vagy különbözőt.

Gyárilag annyit tudtam a megrendelés előtt, hogy 8GB RAM van benne. Én meg akartam venni hozzá +8-at, hogy 16GB legyen.
Rendelés után megjött a noti és a bolt közölte, hogy gyárilag 2db. 4GB-os van benne és nem pedig 1db. 8GB-os. Ráadásul egyik 4GB-os az integrálva van az alaplapra. :W
Végül úgy döntöttem, hogy a mozgatható 4GB-os RAM-ot féláron számítsák be és vettem bele 1db. 8GB-osat. Így lett végül 12GB benne.

Tegnap vettem meg a telepítés most zajlik.

(#13385) Duree válasza Orionk (#13384) üzenetére


Duree
veterán

Használd a gépet , és reméljük nem romlik el. Igaz a Lenovók azért kevésbé romlanak.

duree54

(#13386) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy Dell Latitude E5440 notiban lévő elpida 4gb 1rx8 pc3l-12800s-11-12-b4 rammal szerintetek milyen kompatibilis, aktuálisan kapható, ram van?

Előre is köszi. :)

◄ Maszki ►

(#13387) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb topikba írok de ezt a kiemelt topikot találtam a témához közel és elég sürgős lenne a válasz!

Adott egy Samsung Rv509 laptop. A "hibaleírás" hogy lassú. így került hozzám.
Újratelepítés stb. nem oldotta meg a gondot, így tesztelgetni kezdtem és a HD Tune jelzett két SMART hibát is, egyrészről a "kalibrálási újrapróbálkozások száma" illetve "adatátviteli hibák száma" pontokon.
A két hiba közös pontja a gyenge tápegység mint lehetséges hibaforrás - csak ugye ez laptop.
Utána vettem észre hogy nem a gyári adaptert(19V, 3.16A) adták hozzá hanem egy gyengébb másikat (19V, 2.1A).
Ha leveszem a töltőről a probléma továbbra is fent áll, a kérdésem az lenne hogy ez a gyengébb adapter okozhatott olyan hibát az akkumlátorban hogy a hálózatról leválasztva se kapjon elég energiát a gép?

Remélem érthető voltam!
Köszi előre is! :U

bite it you scum !! ~GGA

(#13388) Thunderzolee válasza Maszki (#13386) üzenetére

Kábé bármelyik DDR3L 1600-as cl:11-es ram meg fog felelni. :)

Persze az a biztos, ha belepróbálod.
Vagy ha tutira akarsz menni, veszel egy 2×4-es kitet, ezt meg meghirdeted, és eladod.

Sajnos nem lehet 100%-ra megmondani, h kompatibilis lesz-e. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13389) Thunderzolee válasza GGAllin (#13387) üzenetére

Milyen processzor?
Mennyi memória van a gépben?

Merevlemez pontos típusa?

Az akksi akkor is annyi áramot adna le, amennyit a gép igényel.

Valami más gond van ott.
Nem próbáltad meg pl. egy másik merevlemezzel, esetleg SSD-vel?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13390) Orionk válasza dugo_ (#13372) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi.

Ha jól tudom 2 fajta hibás pixelforma lehet. Egyik a SubPixel, amit írtál, amikor nem működik 1 pixel.

De melyik a másik típus? és azt a másik típust hogyan lehet kiszűrni, milyen ellenőrzést kell lefuttatni? köszi

(#13391) dugo_ válasza Orionk (#13390) üzenetére


dugo_
veterán

Azt is leírtam. Amikor full halott az egész, akkor egy fekete pixelnyi pont van a képernyőn. Nem keverendő össze a szürke homállyal.

(#13392) GGAllin válasza Thunderzolee (#13389) üzenetére


GGAllin
tag

igen én is erre gondoltam hogy attól megkapná a szükséges energiát.
Sajnos nincs lehetőségem másik HDD vagy SSD kipróbálására.

RAM: 2 (1.86) GB DDR3
CPU: P6100 (2GHZ)
HDD: Samsung HM321HI

bite it you scum !! ~GGA

(#13393) #34576640


#34576640
törölt tag

Milyen problémára utal ha egy laptop csak konektorba bedugva indul el?
Drága egy ilyen javítás?
Egy Acer Aspire 5715z laptopról lenne szó.

(#13394) Duree válasza #34576640 (#13393) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet akku hiba nem tölti az akkut mert 1.az akkucellák elöregedtek vagy zárlatosak és nem vesznek fel töltést , 2.a tápáramkör hibás nem ad töltöáramot az akku felé. Mindkét lehetöség elhárítása legalább 10 ezer forint.

duree54

(#13395) Thunderzolee válasza GGAllin (#13392) üzenetére

Azért lassú az a gép, mert egy nyikhaj processzor van benne.
Cseréld ki erősebbre. G1-es foglalat, ez az első generációs Core i sorozatúakat kezeli, akkoriban ezeket a notikat azokkal szerelték amúgy is.
Itt fel van sorolva, aprón párezer egy i3, i5 ezekhez.
A 35W-os TDP keretet ne lépd túl.

A ram is épp csak elég, nem akarnád bővíteni? Netezéshez is kell ám a 3 giga.

Merevlemez mondjuk rendben van; egy tányéros, de a puffer ott is lehetne nagyobb (korszerűbb diszk).
Ha az SSD nem opció, akkor egy 7200RPM-es, egy tányéros merevlemezt is bevethettek, akkor legalább tárhely is marad még.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13396) GGAllin válasza Thunderzolee (#13395) üzenetére


GGAllin
tag

igen valóban a minimum követelményeknek felel meg legjobb esetben is, de az a szintű lassúság amit produkál ennél nagyobb problémára utal.
nem az enyém a gép, csak megkértek hogy nézzek rá. sajnos sokkal többet nem tudtam mondani a gazdájának mint amivel ide került, szervízben ahol van csere alkatrészük nyilván többet tudnak majd segíteni neki, azok nélkül idáig jutott a folyamat :U

bite it you scum !! ~GGA

(#13397) norby91


norby91
tag

Üdv.

Gép típusa:
Lenovo G50-30

Ismerősöm hozzám fordult segítségért, én meg hozzátok. :D

Nos lassúnak érzékelik a gépet, ami az is.. hiába van fent friss windows.

Szóval egy patika háttértár kellene..

Kérdés az, hogy elférne egy ssd + hdd kombó vagy csak az egyik?
-ha elfér, akkor csak ssd kell
-ha nem fér el, akkor egy frankó hdd

Az olvasó kell nekik, oda nem lehet beszerelni semmit.

Nem nagyon vágom a notebook-at és azok alkatrészeit, előre is köszi a segítséget.

(#13398) e90lci válasza norby91 (#13397) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ha meg kell maradjon a DVD író akkor csak egy fér el benne.Én úgy csinálnám,hogy SSD bele rá az op rendszer.A HDD-nek meg vennék egy külső házat.És külső winyóként használnám.

(#13399) Thunderzolee válasza norby91 (#13397) üzenetére

Mi a gép pontosabb típusa?
Mert elég sokféle felszereltséggel árulják ezeket.

CPU-Z-vel, vagy Aidával ki lehet olvasni a processzort, ramot, illetve a merevlemez pontos típusát.

Kell nagy tárhely?
Ha nem, akkor egy 120-as SSD is megteszi.
Ha viszont a nagyobb tárhely is kell, akkor két megoldás van:
1. Az is jó amit a kolléga írt, h SSD, és a jelenlegi merevlemez mehet egy külsö házba.
2. Vagy egy 7200RPM-es merevlemez, esetleg SSHD.

A 7200-es diszk jelentősen gyorsabbá teszi a gépet, miközben megmarad a nagy tárhely a készüléken belül, de az SSD-ktől azért értelem szerűen messze elmarad.

De ha már maga a processzor egy harmatgyenge, tabletekbe tervezett típus, akkor kár volt megvenni a gépet.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13400) -v-


-v-
addikt

Sziasztok,

Egy Fujitsu lifebook ah531-ben nem tudjátok kijelzőt hol lehetne cseréltetni, nincs valami megbízható phs arc vay ilyesmi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.