Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) tserrof77 válasza feltamadas (#13050) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ramból plafon.
Prociból is, chipset miatt.
SSD mehet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13052) Tim82 válasza tserrof77 (#13051) üzenetére


Tim82
nagyúr

RAM-ból kezel 2*4 GB DDR2-t is, csak egy ilyen modul-páros értelmes, megbízható gyártótól kokainárban van kb. többe kerül, mint a noti.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13053) Thunderzolee válasza feltamadas (#13050) üzenetére

Tegyél fel légyszíves egy CPU-Z-t.
Mekkora FSB-vel megy a jelenlegi processzor benne?
800-al megy?
Mert a GL40 az csak 667-et vinne elvileg, de ha T4ezres processzor van benne, akkor 800-on kell hajtania, márpedig az a chipset nem tud olyat.
Sejtésem szerint ez is egy olyan gép, amiben nem GL40-es a chipset, hanem ha szerencséd van, akkor egy teljes értékű GM45-ös, bár a diagnosztikai programok csak GL 40-nek jelzik.
Ez esetben viszont elképzelhető, h vinni fogja a komplett Socket P-s listát.

Ezek azok: https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Hardverapron 2-3ezer egy P8400/P8600, próbálj bele egyet, ha elindult, akkor újraindítás után nézd meg a CPU-Z-vel, h 1066-os FSB-vel járatja-e a processzort.
Ha szerencséd lesz, akkor vinni fogja, és a többi P7ezres, P8ezres, P9ezrest is viszi.

Ha nincs szerencséd, akkor csak a 800-as FSB-t viszi, ez esetben 1-2ezer egy T7ezres, vagy picivel többért kapsz 800-as FSB-vel T8ezrest, T9ezrest.

Ha visszanézel a topicban, rengeteg olyan noti van, amiben a teljes értékű PM45/GM45-ös chipset van, de a specs listben csak a chipset család egyik gynegébb, butitottabb verzioja van feltüntetetve.
Szoval érdemes bizakodni. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13054) feltamadas válasza Thunderzolee (#13053) üzenetére


feltamadas
tag

(#13055) Thunderzolee válasza feltamadas (#13054) üzenetére

Most nézem, a merevlemez egy 200gigás 5400RPM-es őskövület 8 mega pufferrel.
Ráadásul két tányéros.
hdsentinel.hu/hdsentineladatlap_TOSHIBA_20MK2035GSS
Hát ez is eléggé vissza tudja fogni a gépet, olyan alacsony az adatsűrűsége a 100gigás tányéroknak.

Írták itt lejjebb az SSD-t, hát vagy azt tegyél bele, vagy 7200RPM-es, egy tányéros 320-ast, 500-ast. (HD Sentinel adatlapokban le lehet ellenőrizni egy-egy adott diszk tulajdonságait.)

Ráadásul ez 18"-os gép, ezekbe alapbol lehet kettő merevlemezt is tenni, általában ki is van hagyva a hely a másodlagos diszknek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13056) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Van két laptopom, mindkettő sandy bridge csipszettel. Egyikben pentium B980, másikban i3-2350M processzor van most, és mindkettőben ssd. A gondom az velük, hogy ssd.hez képest lassan indulnak, lassan töltik be a weboldalakat is, meg úgy általában is kissé lassú mindkettő, de főleg a B980.

Ezért gondoltam hog processzort cserélek bennük, és a két kinézett az i5-2450M és az i5-2540M.

Melsiket ajánlanátok a kettő közül, és miért? Van ezek között egyáltalán valami különbség a számozást leszámítva?

(#13057) Tim82 válasza pataslogeza (#13056) üzenetére


Tim82
nagyúr

A 2540M támogat hardveresen AES titkosítást, a 2450M nem. Ezt leszámítva kb. mindegy, melyiket választod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13058) pataslogeza válasza Tim82 (#13057) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez gyors volt, köszönöm!
Akkor jó lesz az olcsóbb 2450 is, nem kell titkosítani semmit.

Ja, még annyit, hogy az i3-2350m -> i5-2450m csere eredményez szemmel láthatóan jelentős gyorsulást web oldalak megnyitásakor, programok indításakor?

[ Szerkesztve ]

(#13059) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

HP 530-as laptopba mely procik mennek bele ? Jól látom hogy az "M" procikat kezeli ? Vajon T7200-ast kezeli még ? Most M 520 van benne. Memóriából maximum menyit kezel ?

Ha jól látom akkor intel gme 945 lapkészlettel szerelt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13060) Tim82 válasza pataslogeza (#13058) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagyok biztos a "jelentős" gyorsulásban. Noti szinten mind az i3, mint az i5 kétmagos és HT-s procik (talán Skylake-ben van valós négymagos mobil i5 már), itt az i5 kb. annyiban jobb, hogy van turbo boost, vagyis rövid időre meg tudja ugorni a hivatalos alapórajelet is, míg az i3 nem. IGP szempontjából mindkettőben HD3000 lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13061) Thunderzolee válasza Directors (#13059) üzenetére

Többféle chipsettel is szerelték.
CPU-Z-t tegyél fel légyszíves, azzal ki lehet olvasni mi van benne (motherboard fülön).

Foglalat Socket M. Ezek azok:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

Remélhetőleg 945-ös a chipset, és viszi az összes processzort. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13062) Thunderzolee válasza pataslogeza (#13058) üzenetére

Egyetértek Timmel, az órajele turbo módban jelentősen magasabb ugyan, de egetrengető különbségre ne számíts.
Ráadásul ha két ugyanilyen processzort akarsz venni, akkor elsőre vegyél egyet, cseréld le az i3-at, meglátod mennyivel lett jobb, ha nincs jelentős különbség, akkor mehet az i3 a B980 helyére, és nem kell venned második i5-öst. :D

Csodálom amúgy, h az SSD mellett lassúnak találod; a ProBookomban 7200RPM-es merevlemezzel használok 2310M-et, és elégedett vagyok vele. Ezek ennyit tudnak, szerintem ez azért nem lassú. Oprendszer újraindítása az igen, azzal elmegy némi idő, de azt csak ritkán kell csinálni, többnyire alvó módból indítom a gépet.
Nem a hálózattal, vagy a net sebességével van ott inkább gond? (magas ping, alacsony feltöltési sebesség?)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13063) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő: mi lehet annak az oka, hogy a notebookom nem telepített a 8gb ramból csak 4et? Cpu-z látja, hogy benne van a foglalatban, viszont a windows nem érzékeli. Az oprendszer 64bites win10.

Előre is köszönöm!!! :R :R :R

(#13064) Thunderzolee válasza hawrlantb (#13063) üzenetére

Laptop pontos tipusa?
Chipset?
Egy 8gigás modul, vagy 2x4?
Bios mit jelez rá?
Memtestet futtattál?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13065) hawrlantb válasza Thunderzolee (#13064) üzenetére


hawrlantb
tag

Típus: Lenovo IdeaPad 700-15ISK 80RU00SGHV
Bios: LENOVO E5CN56WW
Ram: 2x4gb
Bios: Alig találtam infót a ramról, csak annyit, hogy 4096mb
Memtest nem volt.

(#13066) hawrlantb válasza Thunderzolee (#13064) üzenetére


hawrlantb
tag

Megoldódott, köszönöm a segítséget.
A két modult megcseréltem és már jó is lett :D

(#13067) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

ASUS X58L laptop, a chipset Intel 965 elvileg, Pentium t3400 @2.16 processzorral.

2gb memória van benne 677mhzes, de jó lenne több.
Amikor beleteszek a bent lévő 2gb-os modul mellé 512-t, vagy 1et vagy 2t, akkor a bios felismeri, viszont a Windows betöltésekor újraindul.

Mit tudnék venni hozzá, újabb processzort vagy bármit, hogy ne legyen problémája a 2gb-nál több rammal? Azért fura mert a bios tényleg felismeri...

:F

(#13068) Directors válasza Thunderzolee (#13061) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! Ha megkaptam rá a választ írok.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13069) Duree válasza Gordiann (#13067) üzenetére


Duree
veterán

Inkompatibilitás lehet a ramok között.

duree54

(#13070) Directors válasza Thunderzolee (#13061) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

945-ös chip volt benne. Szépen felismerte és futott vele a T7200 proci. 3Gb memóriával próbáltam és azt is vitte. Nagyot csodálkoztam milyen jó kis használható gép lett belőle. Két másik gépbe is tettem ilyen procit, igaz azokba csak 2 Gb memória ment és azok jelentősen lassabbak voltak. Érdekes mindenesetre. Sok dolog befolyásolja a gyorsaságot.

Köszi a segítséget! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13071) Thunderzolee válasza Gordiann (#13067) üzenetére

A ramok valószínűleg azért nem mennek, mert nem egyformák.
Ez elő szokott fordulni, ha szerzel bele egy dual kitet, biztos nem lesz baj vele.

Socket P-s processzorokat visz. Ezek azok:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Remélhetőleg viszi az összes 800-as FSB-s processzort.
Beszerelés, és újraindítás után CPU-Z-vel ellenőrizd, 800MHz-en futtatja-e (Rated FSB mezőben).

Directors:
Na, hát ennek örülök, és köszi a visszajelzést. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13072) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!Adott egy Lenovo Ideapad B590 (pentium) notebook. Szeretnénk az ODD helyére HDD beépítőkeretet szerelni. Jól tudom, hogy a 12,7 mm magasságú kell nekünk és nem a slim(9,5mm). Hétvégén kell kicserélnem, az illető lemérte az ODD műanyag oldalát a szerint igen. Parázok, nehogy rosszat rendeljek. Köszönöm a segítséget!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#13073) tserrof77 válasza tranceplanet (#13072) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ugyanez a gépem van, csak az amd-s kivitel, 12.7mm-es kell bele.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13074) tranceplanet válasza tserrof77 (#13073) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszi szépen! Már adom is le a rendelést. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#13075) aclandiae


aclandiae
senior tag

Intel AC7260-as kártya a képen látható üzenetet produkálja Dell Inspiron 1525-ös laptopban (W7 x64 Prof.). Driver a gyártó oldaláról származik. Próbáltam eggyel korábbival is, BT driver nélkül is, de hiába. A gép bekapcsol, a hálózatra csatlakozik, majd nemsokkal később elveszti a jelet és jön a kék képernyő.

Létezik megoldás rá?

(Ha esetleg újratelepíteném a gépet, Win10 alatt megoldódhat?)

(#13076) Thunderzolee válasza aclandiae (#13075) üzenetére

Ezt inkább a másik notebookos topicban kérdezd meg, ott úgy emlékszek, jobban értenek ilyen szinten a gépekhez. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13077) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASUS A9RP laptopom amit elég lassúnak érzek. 2Gb 667MHz ram van benne és T7400 proci.
Chipset információit a képen látjátok. Ez elvinné a 800Mhz ramot ?
Nem tudom amúgy miért ilyen lassú. Winyó (HTS421260H9AT00 55 GB) lenne a gond ?
[kép]

Amit napokban tuningoltam gépet az sokkal jobban megy. Egy HP 530-as. T7200 CPU, SATA HDD, 3Gb 667MHz ram.

E két gép között mi lenne az óriási különbség amitől ennyire jobbnak érzem a HP-t?

Ezen kívül szemezgetek még egy géppel amit ha minden kötél szakad megvennék ha ti is úgy látjátok hogy érezhető különbség lenne a jelenlegivel szemben. Az egy T9600 CPU-val szerelt 320Gb winyó és 4Gb memóriával rendelkezik. Intel GM45 chipes.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13078) Thunderzolee válasza Directors (#13077) üzenetére

A T7200, és a T7400 is socket M-es foglalatú.

Ezek a chipsetek ezeket a 667MHz-es CPU-kat kezelik csak, ráadásul a két processzor szinte a legnagyobb a listában: https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

Tehát nagyobbat gakorlaitlag nem lehet beletenni, az a ~100 MHz különbség nem számít semmit.

A linkelt merevlemez viszont szörnyen régi, nem csodálom, h nagyon lassú, egy tányéros ugyan, de régifajta, mai merevlemezekhez képest alacsony adatsűrűségű tányérral van szerelve, ráadásul 2MB a puffere.
A szakirodalom szeirnt azok a merevlemezek, amik 8MB-nál kevesebb pufferrel vannak szerelve, nem alkalmasak rendszerwinchesternek. (Meg másmilyennek se.)
Az RPM is csak 4200.
Tudni kell, h az asztali gépekben 7200RPM-es az átlagos merevlemezek tányérjainak fordulatszáma, míg a notikba általában 5400RPM-eseket építenek be, (az üzleti szériák kiváltsága szinte még manapság is a 7200RPM-es 2.5"-os diszk).
Láthatod, h ez még az 5400 alatt van; igen, eleinte még ez volt a kezdeti notik merevlemez-tányér sebessége.
Összefoglalva ez egy régi PATA diszk, nehéz ezekhez jobbat venni. (pl. 160GB-os, esetleg 7200RPM-es egy tányéros)

Esetleg keress hozzá IDE csatis SSD-t, az megdobná a sebességét.

Amivel szemezgetsz, az jó választás, remélhetőleg egy tányéros, 7200RPM-es merevlemezzel van szerelve. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13079) Directors válasza Thunderzolee (#13078) üzenetére


Directors
senior tag

Így már világos. Akkor a merevlemez a hibás a dologban. Amúgy ha már olyan gyors lenne a gépem mint a HP, amibe közel azonos CPU van, csak sata HDD-vel szerelt, az már teljesen elég lenne nekem. Sajnálom hogy ez IDE csatis csak. Nem SATA.

Köszönöm a segítségedet. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13080) Thunderzolee válasza Directors (#13079) üzenetére

Nem is pont a csatoló típusa a lassúság oka, inkább a nagyon kicsi puffer, illetve az alacsony fordulatszám.

Aprón vannak jobbak 8 mega pufferrel, 5400RPM-el, és nagyobb adatsűrűségű tányérral.
Csak hát nem biztos, h megéri ennyiért:
https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_120gb_ide_merevlemez_1
Ez egy tányéros. hdsentinel.hu/storageinfo=SAMSUNG_20HM121HC

Ezt nem tudjuk hány tányéros:
https://hardverapro.hu/apro/hitachi_160gb_idepata_merevlemez

Itt se látjuk a típusszámot, nem tudjuk a tulajdonságait a 160-asnak:
https://hardverapro.hu/apro/80_gb_es_160gb_ide_ata_notebook__hdd

Ezeket mondjuk már elvitték, de amúgy is két tányérosak voltak:
https://hardverapro.hu/apro/ide__pata_wd_250gb_es_320gb_hdd-k_eladok
hdsentinel.hu/storageinfo=WDC_20WD2500BEVE
hdsentinel.hu/storageinfo=WDC_20WD3200BEVE

Most nem is találtam ATA SSD-t, csak egy ilyet:
https://hardverapro.hu/apro/msata_-_hdd__ssd_adapter__atalakito_44
Ebbe mondjuk bármekkora mSata mehet, remélhetőleg kezeli a gép, és használható.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13081) Directors válasza Thunderzolee (#13080) üzenetére


Directors
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a türelmed és segitségedet. :) Meglátom még hogy mi is legyen. A gép amit mondtam maga 25 ezer Ft. Ìgy lehet hogy inkább már azt kellene preferálni.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13082) tserrof77 válasza aclandiae (#13075) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ezt a hibát a wifi cseréje óta csinálja csak, ugye?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13083) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Van egy dell vostro 3558 notebookom aminek a képernyője teljesen bepókhálósodott mármint le esett az asztalról és ripityára tört a képernyő elem.

Most néztem ebayről egy hozzá való kijelzőt!
Két kérdés.
Jó kompatibilis a hozzávaló kijelző? (linkelem)

http://www.ebay.com/itm/NEW-15-6-LED-HD-AG-DISPLAY-SCREEN-PANEL-FOR-DELL-VOSTRO-15-3558-3000-SERIES-/152545992822?epid=870293219&hash=item2384732076:g:B3sAAOSweW5VLiBv

Mennyivel jobban éri meg így hogy megveszem 10k ért ebayről és beszerelem?
mert ha jól láttam itt magyaroszágon egy ilyen kijelző 15-20k plussz 8k a beszerelés.

[ Szerkesztve ]

(#13084) aclandiae válasza tserrof77 (#13082) üzenetére


aclandiae
senior tag

Igen.
Viszont kipróbáltam másik laptopban is, ott hibátlanul működik.

(#13085) tserrof77 válasza aclandiae (#13084) üzenetére


tserrof77
senior tag

Dellek elég válogatósak szoktak lenni, ha nem whitelist-es, akkor már az elején ki szokta hisztizni bekapcsoláskor... Ez a 1525 elég öregecske, de jó gép, lehet, egy usb-s 300a-assal jobban járnál :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13086) Duree válasza Hardver Arc (#13083) üzenetére


Duree
veterán

Vigyázz ezekkel mert elég sok a píxell hibás benne.

duree54

(#13087) trafipax


trafipax
tag

Sziasztok!

Keresek Dell Studio 1555 (PP39L) laptophoz alaplapot. Ha valakinek lenne elfekvőben egy jo, akkor kérem jelezze.

Köszi

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#13088) Duree válasza trafipax (#13087) üzenetére


Duree
veterán

Miért kell alaplap, mert a legtöbb lap javítható.

duree54

(#13089) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e egy Toshiba Satellite l300 1cb típusú laptopba lecserélni a hdd-t ssd-re? A HDD típusa: Toshiba HDD2H03B 160GB. Úgy néztem, hogy ez sata3 csatolófelülettel rendelkezik. Kérlek erősítsetek meg a csatolófelületről. Milyen ssd-t ajánlanátok bele, ha egyáltalán bele lehet tenni valamit?

Köszönöm előre is !

(#13090) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Van egy régi 2009-es laptopom, ami mostanában azt csinálja, hogy két három alkalommal indulás után lekapcsol. Az aksija már bekrepált, cellákat bányásztam bele, és működik a gép vele, de táppal, és az akku nélkül is ugyanezt csinálja. Nemrég cseréltem benne procit, de úgy emlékszem, hogy előtte is volt már ilyen probléma vele, csak nem ilyen sűrűn.

Milyen alkatrész lehet, ami ilyet csinálhat, esetleg valami bemelegszik, és utána jó?
Kondi esetleg?
Lehet programtól is ez a jelenség?

PC

(#13091) tserrof77 válasza Sari (#13089) üzenetére


tserrof77
senior tag

A hdd-d sata EGY. Hiába nézek specifikációt, nem egyértelmű, hogy a géped chipsete kezel-e sata2-es cuccokat (papíron kellene). Ez fontos, mert ha kezel sata2-t, akkor a sata3-as ssd-vel nem lesz gond, az megy sata2-es vezérlőn.

Ha kiegyezel használtal, keress sata2-est, azzal tuti menni fog...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13092) Sari válasza tserrof77 (#13091) üzenetére


Sari
tag

Szia!

Köszönöm a választ!
Elnézést, elírtam a típus utolsó karakterét, szóval a pontos típus Toshiba Satellite l300 1c8. Nem tudom, hogy ez befolyásol-e valamit. Próbáltam rákeresni én is a chipsetre, de nem találtam érdemi infót. Szóval akkor ha találok Sata2-est akkor jó. Úgy tudtam, hogy lefelé a sata is kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#13093) tserrof77 válasza Sari (#13092) üzenetére


tserrof77
senior tag

Igen, ezért is írtam, amit.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13094) trafipax válasza Duree (#13088) üzenetére


trafipax
tag

A VGA halt meg rajta. Az meg rá van forrasztva. Bár láttam youtube videót ahol cserélik, de az árban nem lenne gazdaságos.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#13095) Moon7


Moon7
csendes újonc

Sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy lényegében nem sokat értek a számítógépek belső működéséhez.

Adott egy Fujitsu Amilo Li3910-es notebook.
18,4 colos, 1680x945-ös felbontással.
Intel Celeron T3000-s processzor (1,8 GHz, 1MB cache, 800 MHz FSB),
3 GB 667 MHz-es RAM, 500 GB-os, SATA II-es, 8 MB cache merevlemez.
Intel GL40-es chipset, Intel GMA 4500-as alaplapi videókártya.

15-18 GB-os filmeket gond nélkül lejátszik, viszont van olyan 10-12 GB-os vagy kisebb terjedelmű, de 1080-as felbontású film, melynél akadozik vagy szétesik a kép.

Szervízben megkérdezték, hogy miért akarok rajta 1080-as felbontású filmeket nézni, miért nem elég az SD vagy 720-as felbontás. Én úgy látom, hogy egy 1080-as felbontású film sokkal szebb képet produkál, mint egy 720-as.

Processzorom van egy Intel Core 2 Duo T9300-as (2,5 GHz-es, 6 MB cache), melyet mindenféleképpen cserélek.

Van még valami, amit lehetne bővíteni, cserélni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13096) Thunderzolee válasza Sari (#13092) üzenetére

Sari és tserrof77:

A Cantiga chipsetcsaládhoz 9-es déli híd kapcsolódik, ez SATA300-as, azaz SATA 2-es vezérlő.

Vehetsz hozzá Sata3-as SSD-t is, (úgyis csak ilyenek vannak már), lefelé kompatibilis, vinni fogja azt is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13097) Thunderzolee válasza Moon7 (#13095) üzenetére

Foglalat Socket P. Ezek azok:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Én inkább egy P betűvel kezdődő processzort keresnék hozzá, azoknak alacsonyabb a hőtermelésük.

Remélhetőleg ez is egy olyan gép, amiben nem GL40 van (az csak 667-es FSB-t tudna), hanem a Cantiga chipsetcsalád teljes értékű tagja, egy GM45. Ez visz 1066-os FSB-t is.

A T3ezernél minden gyorsabb gyakorlatilag. :K

Merevlemez hány tányéros amúgy? - típusszámból ki lehet keresni, vagy HD Sentinellel az adatoknál (negyedik fülön legörgetve).

Ha még pörgetnéd a gépet, vegyél bele SSD-t, esetleg egy egy tányéros, 7200RPM-es merevlemezt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13098) Moon7 válasza Thunderzolee (#13097) üzenetére


Moon7
csendes újonc

Köszönöm szépen!

Processzorból nem szeretnék másikat, mivel a T9300-ast már megvettem.
Innen néztem ki, hogy melyek rendelkeznek 800 MHz-es FSB-vel és melyiknek ugyanannyi a fogyasztása, mint a mostani Celeronnak:
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Mobile_Celeron_Dual-Core/T3000.html

A merevlemez pontos típusa (AIDA szerint): Hitachi HTS545050B9A300 (500 GB, 540 RPM, SATA-II)

Egy nagyobb merevlemezben gondolkozok még, ami külső házba kerülne.
(https://ipon.hu/webshop/product/toshiba_desktop_3tb_7200rpm_64mb_sata3_dt01aca300/291086)

Fentebb Tim82 (13052-es hozzászólás) írta, hogy 2x4 GB memóriát is kezel a gép.
Tudom, hogy drága lenne, de tényleg kezelné szerinted? És kezelne 800 MHz-es memóriát is?

A gyári adatlapon ez olvasható:

"Memory modules:
4 GB (2 module(s) with 2 GB, DDR2), 667 MHz
3 GB (2 module(s) with 1 GB and 2 GB, DDR2), 667 MHz
2 GB (2 module(s) with 1 GB, DDR2), 667 MHz
2 GB (1 module(s) with 2 GB, DDR2), 667 MHz
1 GB (1 module(s) with 1 GB, DDR2), 667 MHz
Supported capacity RAM (min.): 1 GB
Supported capacity RAM (max.): 4 GB
Memory slots total: 2
Memory slot type: SO DIMM (DDR2, 667 MHz)
Memory notes: Memory size depends on exact configuration. Please check at your local retailer.
Disclaimer: Up to 1 GB may not be available with 32-bit operating systems due to system
resource requirements if system is preinstalled with 4 GB RAM"

[ Szerkesztve ]

(#13099) Thunderzolee válasza Moon7 (#13098) üzenetére

Merevlemez 2 tányéros.

Igen, ismerem a T9300-at, ha a chipset csak 800-as FSB-t visz, akkor az a legnagyobb bele, de a tiéd 1066-ot is visz, ezért ajánlottam alacsonyabb hőtermelésű (de erősebb) P betűst.
(Hosszútávon jobb a gépnek, ha nem forrófejű processzor van benne.)
Meg egy P8600-os ~2-3ezer, míg a T9300 gondolom 7-8ezer körül volt.

A chipset elvisz 800-as ramokat is, de felesleges olyanokat venned, észrevehető különbség nincs köztük, csak tesztprogramok mutatnának ki különbséget.
4GB-os SO-DIMM DDR2 modulok nemigen kaphatók, ha meg mégis, akkor nem lehet megfizetni.
Az ilyen az ritkaság.
A gépbe meg hiába teszel 8giga ramot, nem lesz jobb, mintha csak 4giga van benne. Ez alá a processzor alá felesleges több ram, nem a memória a szűk keresztmetszete a gépnek, (sem a MHz-e, sem a mennyisége).

Ha külső házba kell 3terás diszk, esetleg 5400RPM-est keress, mivel úgyse lesz hűtése, legalább ez nem melegszik annyira, elérési ideje lényegtelen, mivel úgyis USB kapura dugod, és esetleg halkabb is. Amúgy az a Toshiba is jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13100) Moon7 válasza Thunderzolee (#13099) üzenetére


Moon7
csendes újonc

Köszönöm!

A processzorcsere hónapok óta tervezve van. Vártam a lehető legolcsóbb példányra.
Ez postával együtt volt 5000, itt a Hardveraprón.
Ha tudtam volna, hogy viszi az 1066 MHz-es procikat, akkor pár hónapja megvettem volna a T9600-ast 6000-ért.
P9500-P9700-as procikat nem nagyon látok hirdetve.
Én abból indultam ki, hogy a 6MB cache kétszer annyi, mint a 3MB. Ezért csak ilyen prociban gondolkoztam.

Azt nem írtad, hogy mi a szűk keresztmetszete a gépnek!? Gondolom, az alaplapi videókártya.
A processzor már elég erős lesz, legalábbis az 1,8-as Celeronhoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.