Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) Thunderzolee válasza aytukabozs (#12847) üzenetére

Helyes az elméleted, akkor nem szokott válasz érkezni, ha nem tudunk rá válaszolni. Részemről legalábbis. :B

Ha a kijelző mérete megegyezik (fizikailag beépithető), és a csatlakozójának ugyanannyi lába van, akkor többnyire kompatibilis, hacsak a gyártó valami hardveres korlátozást bele nem épített a notiba.

Többet nem tudok hozzászólni, kijelzőket amúgy se nagyon szoktam cserélni, inkább minden mást.

Esetleg a másik notebookos topicot próbáld meg, ott többen megfordulnak.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12852) imicici válasza Evangelista (#12008) üzenetére


imicici
csendes tag

Szia,

Sikerült azóta cserélni a procit ? Mert nekem egy i3-350M zakatol a gépemben, ez is ugyazaz a socket elvileg és én is az intel i7-640M-et néztem ki magamnak :) Nekem is úgy tűnik, hogy elméletileg lehetne cserélni, gondoltam megkérdezlek mit tapasztaltál ha cserélted azóta :)
Toshiba SATELLITE C650-177-es notebookom van, 8 Gb RAM újítás történt vele azóta...ez a proci + ssd meghajtón gondolkodtam. De igazából az ssd dob nagyon sokat rajta, kaptam kölcsönbe tesztelni ssd-t egy hete kb és a padlón volt az állam :R Hol röhögtem, hol huhogtam, másik dimenzió lett a gép... :DD

(#12853) Cres Alvaro


Cres Alvaro
csendes tag

Üdv!

Acer Aspire V3-572G-P8DR LIN NX.MSLEU.026 Notebook

A specifikáció:

Intel® Pentium® Dual-Core™ 3556U (2M Cache, 1,70 GHz) Haswell-ULT
4 GB DDR3L-1600Mhz (Kingston ACR16D3LS1KNG/4G)
500 GB SATA (ST500LT012-1DG142)
MATSHITA DVD-RAM UJ8HC
15.6", HD 1366 x 768, Acer Cinecrystal™ LED
NVIDIA® GeForce® GT 840M 2GB
Realtek ALC283 @ Intel Lynx Point-LP PCH - High Definition Audio Controller
Acer InviLink™ Nplify™ 802.11a/b/g/n Wi-Fi
Gigabit Ethernet
Acer Crystal Eye HD webkamera + beépített mikrofon
Bluetooth® 4.0

Kérdések:

- Konkrétan ebben a laptopban cserélhető e a CPU? Van e már valakinek tapasztalat vagy konkrét precedens eset?
- És ha igen, akkor az alábbi linken található összes 4. gen cpu közül választhatok?
[link]
-Ha esetleg szerelő is rálesne a topicra: mennyibe fáj kb. csak maga a cpu csere, szerelés és a pasztázás munkadíja kompletten?
-Esetleg meghallgatok építő kritikát cpu választásban is. Minimum i5-öt tennék bele - ha egyáltalán cserélhető persze :)

Előre is köszönöm a válaszokat. Tiszteletem...

(#12854) aytukabozs válasza Thunderzolee (#12851) üzenetére


aytukabozs
addikt

:R

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#12855) dugo_ válasza Cres Alvaro (#12853) üzenetére


dugo_
veterán

Forrasztott, nem cserélhető.

(#12856) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!

Van egy Acer E5-774G-52KB notim, és szeretném bővíteni a memóriát. Hol lehet utánanézni, hogy milyen alaplap van a gépben, és hogy amit vennék hozzá memóriát azzal kompatibilis-e?
(Anélkül hogy nagyon szét kellene szedni)

Ami most van benne memória, az elég gagyi kínai, hogyha lehet, ugyanilyet nem vennék bele, meg szerintem nem is találnék könnyen. PC-nél voltak erre megoldások, de így laptopnál nem találok arra vonatkozó információt például, hogy mekkora órajű memóriát bír az alaplap, meg hogy kompatibilis-e gyáltalán vele.

Tudtok esetleg erre valamit, vagy vegyem meg és imádkozzak? :D
Válaszokat előre köszi :)

(#12857) dugo_ válasza F4Zi (#12856) üzenetére


dugo_
veterán

CPU-Z-n belül SPD fülön megnézed, hogy most milyen van benne és veszel egy ugyanolyan specifikációval bíró ramot.
Frekvencia, késleltetés, feszültség egyezzen meg. Ahogy látom ebbe már DDR4 kell. Nem érdemes a most benne lévőnél jobbat venned, mert a gyengébb értékekhez butítja össze a két modult a gép.

(#12858) F4Zi válasza dugo_ (#12857) üzenetére


F4Zi
tag

Köszi a választ, mivel egy kínai 4Gb (Hynix márka..) van benne, ezért gondolkoztam, hogy "bővítés" helyett inkább kicserélem egy jobb kit-re. Akkor megérné nagyobb órajeleset venni például, csak nem találtam arra vonatkozó infót sehol, hogy bír-e egy picivel többet a lapom. :)

(#12859) dugo_ válasza F4Zi (#12858) üzenetére


dugo_
veterán

Kétlem. 2133MHz a DDR4 alapórajele, amit a non-K Skylake támogat. Notiban meg aztán főleg nem tudod OC-zni a memóriát, hiába tudna magasabb órajeleket XMP-vel.
Azzal a Hynix-szel se lehet semmi baj, feleslegesen kár költekezni.

(#12860) dugo_ válasza dugo_ (#12859) üzenetére


dugo_
veterán

A másik meg, hogy kb hat nagy nand gyártó van a világon, ebből az egyik az SK Hynix 10% körüli piaci részesedéssel. Se nem szar, se nem nevenincs kínai.

(#12861) F4Zi válasza dugo_ (#12860) üzenetére


F4Zi
tag

Rendben, köszönöm szépen az infókat. szerzek akkor emellé egyet :)

(#12862) csadi0011 válasza Tim82 (#12817) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi az ajánlást. Ma érkezett meg, beraktam.

Más: Még mindig Presario M2000 notiról van szó. BIOS frissítést keresek hozzá, de hivatalos oldalon nem találni. Létezik megbízható oldal, ahol találni ilyen régi bios-t?

(#12863) Lacc


Lacc
aktív tag

Helló.

Ez egy kicsit elég beteg kérdés, de van-e lehetőség, megéri-e laptop esetében a kijelzőt lecserélni?
HP 840-esnek a hardware ugyanaz, ugyanaz a videokártya típus, de nekem az 1366-as felbontás kényelmetlen, és 1920-as full hd-re cserélném, ezt szervíz megtudja csinálni szerintetek? Lehetséges?

Válaszokat előre köszönöm. :R

(#12864) Duree válasza Lacc (#12863) üzenetére


Duree
veterán

Megoldható de ebben az esetben az LVDS kábelt is cserélni kell Ne a Hp szervízt keresd meg ebben az ügyben mert horror árat fogsz kapni.

duree54

(#12865) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

lenovo y570es masináról lenne szó, jelenleg 2x4gb ramom van venne (1333mhzesek) és lehet, hogy az egyik elnyalta magát.... szeretnék váltani (persze ha körbenézek majd az ajánlataitok alapján és nem horror az áruk).... lehet bele tenni 2x8gb ramot? egyelőre 1x8gbosat vennék és majd későbbiekben a másikat :)

milyen infóra lenne még szükségetek, hogy tudjatok segíteni? jelenleg i3 2350es proci van benne (a későbbiekben -amennyiben lehetséges- ezt is leváltanám nagyobbra) ezt a hsz-t találtam a kapcsolatos kérdéssel és ezt a választ találtam rá ezek az én esetemben is helytállóak lennének? hogy max 35tdp-s procit keressek a gépembe?

ui.: természetesen, ha elbír a gép 2x16gb memót is akkor akár azt is javasolhattok, hogy most milyen 16gb modult vegyek és akkor körbenézek azok között :)

tudom régiecske gépről van szó, de hurcibálva annyit nincsen így majdnem olyan mint az új és még szeretném jó darabig megtartani azért szeretném bővíteni

köszönöm előre is a segítségeteket

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12866) Thunderzolee válasza zsolt19900 (#12865) üzenetére

Igen, helytálló, 35W-os TDP-ig keress hozzá processzort. :K

Ramot meg 1333-ast lehetőleg akkora időzítéssel, amilyen a mostaninak van.

CPU-Z programmal ki tudod olvasni a benne levő ramok típusát vagy adatait.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12867) DrJaka


DrJaka
aktív tag

Sziasztok!

Kb két hete vásároltam egy Acer Aspire E5-575G-558C-t.
Ő ugye 4gb ddr4-es 2133Mhz-es rammal van szerelve, "elvileg" ezzel a modullal:

Kingston ACR24D4S7S1MB-4

A kérdésem az lenne a hozzáértőkhöz: hogy keresek olyan, szintén 4gb-os modult, ami az enyémmel dual channel-ben tudna együtt dolgozni, mire kell figyeljek?

Illetve ha nem gond linkelhetnétek is akár konkrét modult (occsót :DDD ).

Üdv

Huawei Mate 20 prO

(#12868) pjen válasza DrJaka (#12867) üzenetére


pjen
félisten

Hát én vagy ugyanolyant vennék ami benne van,vagy vétel előtt kipróbálnám megy e dual-ba.

(#12869) DrJaka válasza pjen (#12868) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Nem nagyon (egyáltalán nem) találtok ugyanolyat ami benne van :(

Huawei Mate 20 prO

(#12870) dugo_ válasza DrJaka (#12869) üzenetére


dugo_
veterán

Nem is kell. Frekvencia és késleltetés egyezzen meg.
CPU-Z-vel SPD fülön ki tudod íratni a benne lévő adatait.

(#12871) ot93


ot93
senior tag

nem tudom, hogy jó helyre írok-e de adott egy Lenovo z50-70 lapos és ebben a cpu AMD A10-7300 RADEON R6 ami elvileg egy APU, ebben hogyan tudnám növelni a videó memória méretét? :)
Előre is köszi.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#12872) dugo_ válasza ot93 (#12871) üzenetére


dugo_
veterán

Raksz bele minél több RAM-ot, aztán annál többet lefoglal magának. 4GB-nál 512MB-ot, 8GB-nál 1GB-ot. BIOS beállítás ha jól emlékszem nincs hozzá. 1GB felett kérdéses, hogy a lap egyáltalán megosztja-e, ha annál több RAM-ot pakolsz alá.

(#12873) ot93 válasza dugo_ (#12872) üzenetére


ot93
senior tag

köszi, biosban valóban nem találtam ilyent.. az utolsó mondatot arra érted, hogyha pl. raknék bele 16-ot akkor is lehet, hogy csak 1-et foglalna le?
amúgy valóban a 4-ből kb. fél gigát foglal le, akkor a 8-al valószínűleg okés lenne.. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#12874) dugo_ válasza ot93 (#12873) üzenetére


dugo_
veterán

Úgy értettem, igen. Nem biztos, de az alaplaptól is függ, hogy mennyit tud lefoglalni. Mivel gyári infó nincs róla, ezért max próbálgatással lehetne kideríteni, hogy tudna-e pl 2 gigát 16-nál.

8GB-tal biztos 1GB lesz, nekem is volt Z50-em.

(#12875) ot93 válasza dugo_ (#12874) üzenetére


ot93
senior tag

rendben, az 1gb szerintem elég lesz :) amúgy nem az enyém a gép, de amúgy hogyan érdemes: 2x4 vagy betenni 1x8gb-ot? vagy te hogyan csináltad? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#12876) dugo_ válasza ot93 (#12875) üzenetére


dugo_
veterán

2x4 a dual chanel miatt, lehetőleg 1600mhz-eset.

(#12877) ot93 válasza dugo_ (#12876) üzenetére


ot93
senior tag

értem, én is erre tippeltem, mert pc-nél is a dual az előnyös. Laptopokban nem vagyok annyira otthon, bár nagyon hasonlóak az asztalihoz... :)
köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#12878) Thunderzolee válasza ot93 (#12877) üzenetére

Köztudott, h az AMD APU-jai kifejezetten sokat profitálnak ha nem single channel van alatta, hanem dual. Az IGP nagyon jól kihasználja, szépen skálázódik a teljesítmény.

Az A10-7300 1600MHz-es ramokkal boldogul el, (érdemes alacsonyabb időzítéssel választani, ha találsz ilyeneket).

Itt a Logouton is volt róla egy teszt még akkoriban, amikor kiadta ezeket az APU-kat az AMD.
logout.hu/cikk/single_channel_vs_dual_channel/a10-5800k.html

Ez újabb, itt inkább csak száraz pontszámok vannak:
logout.hu/bejegyzes/ciccuka/amd_a8-4500m_single_vs_dua.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12879) DrJaka válasza dugo_ (#12870) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Vettem memóriát az aqua-ban ma.
CPUZ SPD-fülön azt írja hogy :"ranks:single"
Akkor nemnagyon futnak most dual channelben ugye :O

Memory fül, channel: dual :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 prO

(#12880) dugo_ válasza DrJaka (#12879) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, az más.

[ Szerkesztve ]

(#12881) hallerlaller


hallerlaller
addikt

ahoy!

hevert itt egy acer 5742g a fiók alján, most hogy sikerült szétszedni szeretném kicserélni a billentyűzetet, jelenlegi magyar ami 10k körül van, esetleg belemenne valami olcsóbb angol nyelvű gond nélkül?

a gpu memóriákon volt ilyen hővezető lapka amit szintén ki kéne cserélni ezt hol ajánlott venni? ezek közül mondjuk? [link]

ja és kéne még hőálló ragasztó szalag a venti és a borda közé, mert sajnos el kellett vágjam, máshogy nem jött le.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12882) kizio


kizio
csendes tag

Sziasztok !

Van egy Lenovo ideapad 700 am és abban egy 1tb os vinyó(5400rpm) az lenne a kérdésem ,hogy ha kicserélem ssd-re, mert elvileg nincs benne hely erre a célra, akkor az alap hdd-t tudom használni külső vinyóként ?

Köszönöm előre is a válaszokat

(#12883) dugo_ válasza kizio (#12882) üzenetére


dugo_
veterán

Tudod, viszont elvileg van benne M.2 slot:
http://laptopmedia.com/highlights/inside-lenovo-ideapad-700-disassembly-internal-photos-and-upgrade-options/

Arról nincs infóm, hogy fogad-e M.2 SATA-t, vagy csak M.2 PCIe-t, mint amit a cikkben írnak.

(#12884) Duree válasza kizio (#12882) üzenetére


Duree
veterán

Minden további nélkül.

duree54

(#12885) blu79


blu79
addikt

Sziasztok,

Adott egy HP 14 am100nh notebook, ebbe szeretnék belepakolni egy SSD-t a mostani HDD helyére , a kérdésem az lenne hogy ezt megtehetem mindenféle probléma nélkül? Vagyis nem kell keret stb.? ... hanem kiveszem a mostanit és beleteszem az SSD-t?

Válaszokat előre is köszönöm. :R :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12886) Thunderzolee válasza hallerlaller (#12881) üzenetére

Gap padot tőle szoktam venni:
hardverapro.hu/apro/sekisui_hovezeto_ketoldalas_ragaszto_32-6wmk_g

Ill ő is hirdet:
hardverapro.hu/apro/hovezeto_paszta_hutopaszta_hovezeto_ragaszto_

Hőálló ragasztó szalag nem tudom hol kapható, nekem van egy b×zi nagy tekercs, költői kifejezéssel szólva évtizedek óta abból használok, ha kell valahová.
Killhatesnél is láttam, esetleg kérdezz rá nála, hol szokta venni.

Talán épületgépészeti boltokban, vagy kéményeket/gázkazánokat bekötő szervizeknél lehet még, mivel a kémény idomokat ilyenekkel ragasztják át, egy darabot talán tud adni valami szaki a lakóhelyed környékén is.

Billentyűzetet Google fog adni a noti típusára keresve, vagy az aprók között a noti alkatrészeknél szintén a gép típusával.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12887) Thunderzolee válasza blu79 (#12885) üzenetére

Keret ahhoz szokott kelleni, h az optikai egység helyére be tudd szerelni a kivett merevlemezt.

De mivel Te nem akarsz ilyet csinálni, ezért a kiszerelt merevlemez helyére be tudod tenni az SSD-t. :K

Illetve ez a modell fogad M.2-es Sata SSD-t is, legalábbis a kézikönyv szerint:
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c05273274

Szét kéne szedni és megnézni, mert nem egyértelmű, h mindegyik modellben benne van-e ez a lehetőség. Bár a listában szerepel a gép maga:
https://www.mydigitaldiscount.com/m.2-ngff-ssd-compatibility-list.html

Itt vannak a videok is:
https://www.youtube.com/watch?v=kGQD4wituqc
Amiket megnéztem, azokban nem mutatnak M.2-es slotot. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12888) blu79 válasza Thunderzolee (#12887) üzenetére


blu79
addikt

Nagyon de nagyon kösziii !!! és a belinkelt videót is !!! :R Gondolkodtam épp az imént M2 ssd-n is és meg akartam kérdezni hogy azt is be lehet e tenni, de már nem kell :) . Laptopokban nem vagyok otthon ezért inkább kérdezek , nagyon de nagyon még 1x kösziii :R :R :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12889) hallerlaller válasza Thunderzolee (#12886) üzenetére


hallerlaller
addikt

eh már rendeltem, bár még nem adták fel.

ragasztó szalagot vettem itt a sarkon villamossági boltba amit a villanyszerelők is használnak vászon szalag, elvileg ez is bírja a hőt 105 fokig [link], jól körbetekertem vele a venti meg a hűtő között, tuti nem fog kifújni, sőt talán még jobb is lesz mert a feléről hiányzott.

billentyűt meg rendeltem ebay-ről 2560 huf-ért találtam angol kiosztásút ami nagy enter-es, amíg meg megjön kicseréltem a rakoncátlan billentyűket azokra amik kevesebbet vannak használva :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12890) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspiron N5040 Laptop 2 GB rammal. Szeretném bővíteni. Ha jól tudom 4 GB-ot kezel a laptop és még van is benne egy üres slot.

Jelenleg egy Samsung M471B5773DH0-CH9 tipusú 2GB-os ram van benne. A másik slotba szeretnék még egy ilyen ramot,nem találtam csak külföldön. Viszont találtam egy ilyet a közelben: Samsung M471B5673FH0-CH9. Ez a két ram elfér egymás mellett? Nyugodtan megvehetem?

Köszönöm.

Minden szinten,szinte minden.

(#12891) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Lifebook P702. Levettem a billentyűzetet, de istennem nem tudom visszatenni. A szalagkábelt nem tudom visszarakni a helyére, semmi mozgástere nincs, és kettő db van belőle kb a gh billentyűk alatt. erre van valami speciális szerszám, vagy ezt hogy rakták össze eleve?

YNWA

(#12892) hallerlaller válasza BoC1ka (#12891) üzenetére


hallerlaller
addikt

Kipattintottad a szalagkábel rögzítő műanyag kapcsot vagy csak simán kihúztad belőle?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12893) BoC1ka válasza hallerlaller (#12892) üzenetére


BoC1ka
senior tag

kivételkor kijött magától. Kb 1 cm re felemeled az előlapot, és már szét is jött. Nagyon rövid a kábel. Ez a baj visszahelyezéskor

YNWA

(#12894) hallerlaller válasza BoC1ka (#12893) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én acer 5742-őt szedtem szét, ott volt ilyen rögzítő műanyag pöcök minden szalagkábelnél itt a videón 5:30-nál látható [link] kijön úgyis hogy nem húzod le, csak összeszerelésnél gond ha nem húzod le.

(#12895) BoC1ka

látom fujitsu-nál elég rövid a szalagkábel, próbáld meg olyan közel rakni amennyire csak tudod, csak vissza is megy ahogy kijött [link]

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12895) BoC1ka válasza hallerlaller (#12894) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Hát levét könnyen ment, csak összeszerelésnél olyan rövid a szalagkábel, hogy egyszerűen nincs hely benyúlni bármivel bedugni azokat a helyükre. 3at kell, és semmi ráhagyása nincs a kábeleknek :(

YNWA

(#12896) BoC1ka válasza hallerlaller (#12894) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Megoldódott, a billentyűt nem szedtem le külön, ha azt leszedem akkor pont ott vannak a nyílások ahol össze kell őket kapcsolni. User error volt nem design :)

YNWA

(#12897) aytukabozs válasza BoC1ka (#12896) üzenetére


aytukabozs
addikt

na erre senki nem gondot, mivel úgy fogalmaztál "Levettem a billentyűzetet..." :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#12898) BoC1ka válasza aytukabozs (#12897) üzenetére


BoC1ka
senior tag

...talan elfelejtettem odairni, hogy egyben az egesz elolappal :)

YNWA

(#12899) hallerlaller válasza BoC1ka (#12896) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na jól van akkor, lényeg hogy kész :R

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12900) Thunderzolee válasza m0rd0k (#12890) üzenetére

Milyen processzorral van szerelve?
Chipkészlet?
Többféle felszereltsége is van az 5040-nek, ezért kérdezem.
CPU-Z-vel ki tudod olvasni.

Valamint nem akarsz bele inkább 6-8giga ramot tenni?

Nehogy utólag meg megbánd, mert a 4 amolyan határeset.
Ugye 32bites oprendszer nem kezel 4gigát, 64bites meg szeret terpeszkedni, 4gigát hamar felemészt, jobb ha 6-8giga van alatta.

Amit kinéztél egyébként mindegyik 1333MHz-es, és CL:9-es időzítésű, tehát egyformák, viszont egyik oldalanként 4 chipes, másik oldalanként 8 chipes.
Na ilyenkor szokott inkompatibilitás fellépni.
Esetleg érdemes belepróbálni mielőtt kifizeted.

Nem tudom, Hardveraprón nézted a ramot, ott általában le lehet beszélni a hirdetőkkel, h mielőtt kifizeted, belepróbálhasd.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.