Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) erer1000 válasza pjen (#12300) üzenetére


erer1000
őstag

korbe neztem, a 233-as konnyen beszerezheto.
hutessel nem lesznek szerintem gondok, 14,1W helyett 17W TDP

jelenleg sem a gyari huto van benne, es legnagyobb terheles alatt is van hogy ventillator sebessege vissza esik, nem porog maximumon.
maximumon nem is nagyon volt meg, van benne tartalek.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12302) pjen válasza erer1000 (#12301) üzenetére


pjen
félisten

Jobban jársz a 233 mmx el,csak jól sikerüljön a beültetés.

(#12303) trialboj


trialboj
őstag

Nem túl biztató, hogy rákeresve 1 szutykos találat sincs a Lenovo g50 70 es laptopról.

Ugyanis arra lennék kíváncsi hogy van-e valakinek ilyen, és hogy megéri-e különösebb pénzt áldozni rá, és ssd-t illetve további 4 gb rammot rakni bele, hogy elfogadható sebességre nőjön az alapból kritikán aluli teljesítménye?

Nem tudok rájönni hogy sata 2 v sata 3as csatlakozója van, ezért még azt sem sikerült eldöntenem, hogy megérné-e ssd-t rakni bele.

A gépet nem én használom, ajándékba vettem 2 éve, és most használtam először, meglepően gyatra volt, kb mint a 12évvel ezelőtti pc-m. Szóval így ahogy van tuti nem maradhat.

5400rpmes 1TB os samsung hdd, ennél talán már a 7200rpm is érezhetően gyorsabb lenne, 1:30 alatt indul a friss win10. Win8 at rühelli a tulaj, win7 nem megy rajta driver kompatibilitási problémák miatt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12304) dugo_ válasza trialboj (#12303) üzenetére


dugo_
veterán

Biztos, hogy SATA 3-as, de egyébként 2-essel is hasítana az SSD. Szóval azt mindenképp érdemes rakni bele, ha megfekszik a gép, akkor viheted tovább.

RAM-ból 4 gigának elégnek kéne lennie alapfelhasználásra, IGP miatt esetleg érdemes a dual channelre törekedni, ha azt a grafikát használja.

(#12305) Duree válasza trialboj (#12303) üzenetére


Duree
veterán

A gépbe csak akkor érdemes a 4 gigát bővíteni ha olyan programokat használsz ami nagyon memóriaigényes.
A ssd az jó ötlet de csak a lemezmüveleteket fogja gyorsítani maga a gép teljesítménye nem fog változni.
Sajnos van egy pár ismerősöm akinek ilyen gépe van és szidja mint a bokrot.

duree54

(#12306) Thunderzolee válasza trialboj (#12303) üzenetére

Ha ugyanaz a felszereltsége, mint amit linkeltél, akkor azért furcsa, h nagyon lassúnak tartod.

Az i5-4200U annyira nem egy rossz processzor, ott valami más gond lehet inkább. Illetve hát az 5400RPM-es merevlemez eléggé visszafogja, ez tény.

Nem indul túl sok minden a géppel együtt el a háttérben?
CCleanerrel esetleg átnézhetnéd az automatikusan induló programokat, böngésző-bővítményeket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12307) trialboj válasza Thunderzolee (#12306) üzenetére


trialboj
őstag

Áhh, nem értem miért így nevezik el, nekem i3as proci van benne... Sehol nincs utalás arra hogy kinek melyik van.

Amúgy kiderült hogy a hdd volt a ludas. Szerintem egy régi ócskavasat szereltek bele alapból, mert ég és föld a különbség sebességben, pedig csak egy használt 7200rpmest raktam a helyére, és ha a win boot nem is szakít, utána egész korrekt a sebesség.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12308) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
HP G62 450SL i3 350M prociját cserélném.
Ezek az alternatívák elvileg. i7-ben gondolkodom, szeptemberben vagy október elején lenne aktuális.
Milyen árakra számíthatok? Találni egyáltalán újat ezekből, esetleg érdemes inkább használtat nézni?
Előre is kösz a válaszokat! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12309) Thunderzolee válasza flymi (#12308) üzenetére

Én újat ilyenből még nem láttam, de az apró tele van mobil processzorokkal.
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/processzor/mobil_notebook_processzor

Ne félj a használt processzortól, nincsen azzal semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12310) Thunderzolee válasza trialboj (#12307) üzenetére

Áhhhh, értem.

Hát igen, én is a merevlemezre tippeltem, egy egy tányéros, 7200RPM-es csodát szokott tenni. Úgy ahogy mondod, a boot az nem túl gyors, de utána érezhetően gyorsabban működnek a műveletek. :K

Sajnos még mindig az 5400-est szerelik szinte minden gépbe, pedig nagyon visszafogja a legnagyobb processzorokat is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12311) flymi válasza Thunderzolee (#12309) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R
Azt hol tudom megnézni, hogy milyen videokártya van benne (ha van), valamint hogy bővíthető-e és mivel?
Elvileg EZEK a paraméterek, csak a HDD 320 helyett 500-as...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12312) pjen válasza flymi (#12311) üzenetére


pjen
félisten

Az everest,aida kiír mindent,eszközkezelő,esetleg CPUZ. stb.A link szerint intel Hd VGA van benne,alaplapi,ami nem cserélhető az i3 CPU bőven elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12313) flymi válasza pjen (#12312) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:W
Igen, integrált.
Tehát VGA bővítésre nincs lehetőség? :F Csak mert attól, hogy van integrált, nem zárja ki, hogy jobbat lehessen beletenni. Vagy ez nem úgy van, mint asztali PC-nél? Na ezért sem szeretem a laposokat... :B
SSD után egy erősebb i7 procival nem lennék ezek szerint annyival előrébb, mint amennyivel többe kerül.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12314) pjen válasza flymi (#12313) üzenetére


pjen
félisten

Ha lenne benne külön dedikált cserélhető VGA ,de az ritka madár,I7 el amúgy is tele lennél hűtés gondal,ha egyáltalán kezeli.

(#12315) flymi válasza pjen (#12314) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elvileg kezelnie kéne. Ok, akkor semmi plusz kiadás, csak egy SSD meg +4GB memória. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12316) pjen válasza flymi (#12315) üzenetére


pjen
félisten

SSD-t nagyon meghálálja.

(#12317) flymi válasza pjen (#12316) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12318) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Acer V3-574 tipusu laptopom van, i7-5557u processzorral, aminek elegge alulmeretezett a hutese. Emiatt gondoltam hogy rakok bele egy kisebb fogyasztasu processzort. Milyen i5 processzorra lehet ezt cserelni?

[ Szerkesztve ]

(#12319) Abry


Abry
tag

Sziasztok!

Szeretnék a laptopomba az optikai meghajtó helyére egy SSD-t tenni.

Mivel nagyon kezdő vagyok ebben a témában, ezért kérnék segítséget mire lenne szükségem magán az SSD-n kívül?

A laptop: Toshiba Portégé R830

(#12320) Thunderzolee válasza pataslogeza (#12318) üzenetére

Ezt nem lehet cserélni, rá van forrasztva az alaplapra.
BGA tokozású (az U betűre végződők nem cserélhetők)
http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i75557UMobileprocessor.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12321) pataslogeza válasza Thunderzolee (#12320) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez biztos?
Én már szétszedtem a laptopot és ugy láttam, hogy az alaplapon volt egy külön kis lapka, amin a processzor volt, ugy mint ezen a kepen ez az i5-4200u, és azt gondoltam azt a lapkát csak ki kell húzni, a másikat meg be és kész.

(#12322) Thunderzolee válasza pataslogeza (#12321) üzenetére

A képen látható processzor BGA tokozású, nem cserélhető.

Ez az egész U betűs processzorgeneráció azért lett ilyen népszerű, mert az Intel ezeket az alacsonyabb fogyasztású, kisebb hőtermelésű processzorokat a lapos és vékony, kecses, nem melegedő, karcsú, "menő" ultrabookokba szánta, ott meg igenis számít, ha pár mm-el vékonyabb tud lenni a nyák, ezért elhagyták a foglalatot.

Ha cserélhető lenne, a foglalt, akkor valami ilyesmi, ún. PGA tokozása lenne: (ki lehet venni a foglalatból a processzort)

[link]

Persze megpróbálhatod kivenni, h a saját érzékszerveiddel is megtapasztalhasd, h sajnos nem cserélhető. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12323) pataslogeza válasza Thunderzolee (#12322) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ertem. Kossz az infot!
Akkor megiscsak a hutest kell turboznom valahogy.

(#12324) Taktoj


Taktoj
aktív tag

üdv. HP nc6400 alaplapi vga kártyája 16MB :-( hogyan tudnám ezt javítani ( kockázik a videó a youtube n)

esetlega laplapi elrendezést valahol találhatnék róla, hogy lehet e bővíteni a processzorát vga kártyáját?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#12325) Solfrutta


Solfrutta
tag

Szép napot!

Megint laptop proci csere kérdés... Van egy ASUS X53SC gépem, K53SC alaplap (amire szitázva K53SV Ver. 3.00 van, de hát ez már csak ilyen...). A gyári adatlap szerint az alábbi procikkal szerelték a gépet:
i7 2670QM/2630QM, i5 2430M/2410M, i3 2330M/2310M, Pentium B950/B940, ez 8 proci.

Nekem most a Pentium B950 van benne, ezt cserélném. i5 2540M-et gondoltam belepattintani, az a legerősebb, vállalható áron. Beleástam magam a dologba kicsit, megnéztem hogy a BIOS-ban milyen mikrokódok vannak, ezek itt: [kép]

Ez 9 darab, de arra nem sikerült rájönnöm, hogy mégis milyen procikat takarhatnak.

Kérdés: Egyrészt, hol találnék valami listát a 2.gen Core i laptopprocik mikrokódjairól? Másrészt, ennek ellenére menne-e a 2540M a gépben (ha jól sejtem, nem)?

A procik specifikációja alapján működnie kell a lapban bárminek, ami megy HM65-ös chipsettel, szóval a 2540M-nek is. A hiányzó mikrokódokkal lehet-e bővíteni a BIOS fájlt (mint pl. a s775 lapban Xeonozás esetén)? Foglalkozik valaki ilyesmivel? :)

(#12326) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Nos sikerült a cserebere. SSD ment a HDD helyére, a HHD beépítő kerettel az ODD helyére, az ODD-ből meg külső lett egy Icy Box segítségével. :D
A kérdés viszont adja magát. A HDD alatt nincs szellőző nyílás a burkolaton. Elképzelhető, hogy sokkal jobban fog melegedni?
Vagy fáradjak át ezzel a kérdéssel a házi barkács, gányolás topic-ba? :U
Megmondom őszintén, nem szívesen vagdalnám meg a gépházat. Csak mert nem is az enyém, hanem a páromé a lapos. Hang az kábé nullával egyenlő, majd ha tettem fel rá Aida-t és/vagy HDS-t, majd kiderülnek a hőfokok... Most indítottam el nagyjából 10-15 perce.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12327) dugo_ válasza flymi (#12326) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem szinte az összes gépben esett legalább 15 fokot a HDD átlaghőmérséklete, ahogy áttettem az optikai helyére és már csak adattároló szerepe volt, nem terhelték rendszerfolyamatok.

(#12328) flymi válasza dugo_ (#12327) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szuper! Csupa jó hír.
Eddig indítás után átlag 10 perccel a hűtőventi eszeveszett pörgésbe kezdett mindig és utána abba sem hagyta, hiába volt alatta a laptop hűtő. Most meg már megy vagy fél órája biztos, de meg se nyikkan, a hang kábé a nulla felé konvergál. :C
Pár kiegészítő programot kell még leszedni és újra teljes értékűen használható.
Remélem párom elégedett lesz a 15-16mp-es boot idővel. :D

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#12329) Duree válasza Taktoj (#12324) üzenetére


Duree
veterán

Gyakorlatilag ez a dolog kivitelezhetetlen.

duree54

(#12330) Duree válasza Solfrutta (#12325) üzenetére


Duree
veterán

A microcode beirása házilag nem lehetséges,ezt csak szakember tudja elvégezni.De ennél a modellnél nincs is szükség rá.Azt nézd meg ,hogy a porci esetleg nincs az alaplapra forrasztva,mert az Asusnál most szinte az összes gép így jön ki.Habár a K53 nem egy mai darab, de itt is volt ilyen is meg olyan is.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#12331) Duree válasza Solfrutta (#12325) üzenetére


Duree
veterán

Megnéztem egy ilyen gépet ,cserélhetö a proci benne.

duree54

(#12332) filkor.tomi


filkor.tomi
kezdő

Sziasztok!

Van egy HP ProBook 450 G2-m és tervezem bővíteni a RAM-ot. Valamiért :F nem jelenít meg információt az SPD fülön a CPU-Z, meg más programok sem. De memory fül alapján megtudtam CL11-es ram van benne, és azt is tudom, hogy 4 Gb-os, 1600 Mhz-es. Itt pedig megtudtam, hogy valószínűleg DDR3L-es kell bele.

A kérdésem az lenne, hogy mivel 16 gigáig lehet bővíteni a memóriát, kivenném a 4 gb-os RAM-ot és raknék bele 2 db 8 gb-osat, ezt így meg lehet csinálni? És bármilyen márkájút választhatok? Ha igen melyiket ajánljátok?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#12333) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Van egy régi HP Omnibook XE4100 típusú laptopom. Van az alján egy kátya bővítőhely de nem tudom miféle kártyát lehet belerakni. Tudja valaki mire való?
Csinaltam egy képet rola.

(#12334) dugo_ válasza pataslogeza (#12333) üzenetére


dugo_
veterán

Az egy miniPCI slot, gyárilag wifi volt ott bizonyos modelleknél.

manual
miniPCI wifi

[ Szerkesztve ]

(#12335) Thunderzolee válasza filkor.tomi (#12332) üzenetére

Márkát típust nem tudok ajánlani, mindegy milyet veszel bele.
És menni fog a 2×8giga is. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12336) pataslogeza válasza dugo_ (#12334) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm!
Ha vennék bele egy ilyen kártyát meg ilyen antennakat akkor működne a wifi?

(#12337) dugo_ válasza pataslogeza (#12336) üzenetére


dugo_
veterán

Azt nem tudom. Ha whitelist-mentes a bios, akkor elvileg fel kéne ismernie a kártyát. Hogy azt az antennát bele tudod műteni-e, illetve úgy működik-e, ahogy kéne az megint egy jó kérdés.
3 fontot talán megér a próbálkozás.

Manual alkatrészlista alapján ez az F4640-60977 típusszámú kártya volt benne hivatalosan, az antennát nem találtam meg a listában.

(#12338) pataslogeza válasza dugo_ (#12337) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Szerintem nincs olyan a biosban, mert annak idején bővítettem a ram-ot egy 256mb-os modullal, ami nem ugyanaz a tipus volt mint a gyari, de jo lenne biztosra menni, mert a hdd-t is ki akarom cserélni egy 120gb-os msata ssd-re. Lehet ellenorizni valahogy ezt a whitelist dolgot?
Ja, az antennák kábeleit biztos be tudom rakni, csak azt nem tudom, hogy magának az antennáknak hol kell lenniük. Be kell vezetni a fedlapba és a kijelző hatuljára ragasztani, vagy jo lehet valahol az aljaban (a gépházban) is?

(#12339) jocomen


jocomen
aktív tag

Hali
Laposba samsung vagy LG DVD-író tartósabb?
Laptop: Samsung NP270E5V

[ Szerkesztve ]

(#12340) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Adott egy Lenovo G50-es laptop, aminek ki van kopva az UTP csatlakozója. Speciális csati, kis ajtóval, kvázi úgy néz ki, mint egy félbevágott RJ45, furatszerelt Tud valaki esetleg szerezni egy ilyen működő csatlakozót? Ha minden igaz, G50-60-70-es típusokon van ilyen csatlakozó. Nincs esetleg valamelyikből bánya?

Köszönöm előre is.

(#12341) Thunderzolee válasza .Szaki. (#12340) üzenetére

Esetleg kérdezd meg őt:
https://prohardver.hu/tag/killhates.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12342) .Szaki. válasza Thunderzolee (#12341) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia, köszi szépen!

(#12343) pjen válasza jocomen (#12339) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem mindegy,ha tudsz plextort tegyél bele.A kettő közül én LG- tennék.

(#12344) Duree válasza pataslogeza (#12333) üzenetére


Duree
veterán

Oda egy mini pci wi fi kártya valö,de csak olyan amit a hp dedikálta.1000 ft környékén lehet venni ilyet,de persze kell hozzá antenna is.

duree54

(#12345) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ebbe a gépbe beletudom tenni az Acer aspire 5535 gépből kibányászott HHD-t és a memóriát ? Kompatibilis a kettő ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12346) redigitt


redigitt
újonc

Toshiba Satellite L450-10Z laptop processzor upgrade lehetseges es jol mukodik. Sempron 2.1GHz single core processzort kicsereltem egy Athlon 2.1GHz dual-core=ra. A CPU most melegebb egy kicsit, de most mar ujbol hasznalhato a regi vas. A YouTube folytonosan megy itt van a video.
Keszitettem meg egy par benchmarkot is a CPU csere elott es utana is.

https://www.youtube.com/channel/UCCae5Q1YtQORX9waxyUYbsA

(#12347) Duree válasza Directors (#12345) üzenetére


Duree
veterán

Használhatod mindkettőt.

duree54

(#12348) Thunderzolee válasza redigitt (#12346) üzenetére

QL-64/QL-65-ös?
wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Turion_microprocessors#Lion

A régi Sempron Sl-42-es 25W-os TDP-jű volt, amit beleraktál, az meg 35W-os.
Ezért melegszik jobban.
De ha lehűti, akkor rendben lesz.

Talán még a Turion X2 RM-70, vagy az Ultra ZM-80 az, ami kisebb TDP-jű.

És köszi az infót, legalább tudjuk, h cserélhető a processzor a gépben.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12349) Directors válasza Duree (#12347) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12350) Solfrutta válasza Duree (#12331) üzenetére


Solfrutta
tag

Igen, ebben nem BGA-s a proci, részben ezért is vettem meg tavaly (meg mert olcsó volt). Ha mikrokód piszkálás nélkül megy benne az i5-2540m, annak meg csak örülök. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.