Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) Thunderzolee válasza Moon7 (#13100) üzenetére

A merevlemez.
A leggyorsabb jelenlegi gépeket is visszafogja az 5400RPM-es HDD.

Processzor fronton meg az a helyzet, h amiket írtál, h amire használod a gépet, arra nem kell nagy L2 tár. A P7ezresek, P8ezresek 3MB-ja az gyakorlatilag magonként másfél megát jelent, azzal már elboldogul a processzor, elég nagy chache, van hol tárolni az adatokat a számítások közben.
A T3000 magonkénti fél megájához képest ez már önmagában óriási elörelépés. :D

Az IGP rendben van, ez a GMA 4500 MHD volt az Intel elsö HD-képes video-chipje, ami nálad a felhasználási terület, arra ez tökéletes lesz.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13102) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Lenne egy kis gondom tudnátok e segíteni?Szeretném a Lenovo Z50-70 es laptopomba cserélni a wifi kártyát gyorsabbra,már meg is vettem sajnos .Intel AC3160 ast cserélnék Intel AC7265 re.De sajnos a BIOS letiltja a gépet.Lehet ezzel valamit kezdeni,vagy Modolt Biost kellene ráhúzni,hogy elfogadja.Esetleg tud e valaki egy linket a mod bioshoz?

(#13103) Moon7 válasza Thunderzolee (#13101) üzenetére


Moon7
csendes újonc

Köszönöm a válaszaidat!

Egy utolsó kérdés.
A mostani merevlemez helyére melyik lenne célszerűbb az alábbi három közül?
A nagyobb tárhely felé hajlok, de a 2 terások csak 5400 fordulaton pörögnek.
Tennék bele akár 3 vagy 4 terásat is, de azok már 15 mm vastagok.

[link]

[link]

[link]

(#13104) Duree válasza e90lci (#13102) üzenetére


Duree
veterán

A whithelist át írni nem egyszerü feladat.Én személy szerint nem ismerek senkit aki ilyet csinálna, ráadásul az adott wifi kártya paramétereit kellene beírni.Én nem hibbém , hogy lenne bár hol mokolt biosz ehez a géphez,

duree54

(#13105) Thunderzolee válasza Moon7 (#13103) üzenetére

Ha amúgy is külső merevlemezt fogsz venni (írtad lejjebb), akkor én az egy terás, de 7200RPM-est venném meg ebbe most a helyedben. Látom amúgy van pénz lóvéra :D aprón olcsóbb szokott lenni az egy terás (már ha van éppen), de hangsúlyozom, h ne várj egetrengető földindulást, azt egy SSD okozna max; ha 7200-es merevlemezt raksz bele,

Ez még ami extra jó dolog elhet, csak hát 30, ill. 40-ért szerintem nem nagyon éri meg. ;]

e90lci:
Olyan, h moddolt BIOS nemigen van laptopokhoz.
Ezek nem telefonok, h főzött rommal használjuk őket :N nem olyan ez, mint az asztali LGA775-ös lapok, h LGA771-es Xeonokhoz készült módosított BIOS-t tegyünk fel rá. :D
Régebben még az ember kicserélte a wi-fi/bluetooth PCI-E kártyát másikra, aztán kész, de egy ideje ez az irány sajnos, h korlátozzák ezt is a gyártók. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13106) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Köszi a válaszokat,akkor elpasszolom az új wifi kártyát. :R :R :R

(#13107) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Nem találok megfelelő topikot kérdésemre. Ha zavaró töröljétek kérlek.
Van egy Lenovo X200 gépem ebbe szeretnék egy új akkumulátort. Amiket találok, azokon 10.8V /11.1V van feszültség van feltüntetve. Ami a gépben van és rossz, azon 14.4V szerepel.
Jó lehet bele a kisebb feszültségű is?

(#13108) Sari válasza Thunderzolee (#13096) üzenetére


Sari
tag

Szia!

Megnéztem a hdd pontos típusát: Tishiba hdd2h03b 160gb mk1652gsx. Az oké, hogy menni fog a gépben a sata3-as ssd csak egyáltalán érdemes-e megvenni? Gyorsabb lesz-e a laptop tőle? Bocsi, ha értelmetlen a kérdés, de nem nagyon értek hozzá.

Köszi!

(#13109) Duree válasza cool13 (#13107) üzenetére


Duree
veterán

Hát lehet de nem biztos, hogy rendesen tudja tölteni és elég kakót fog leadni.Persze ebben az esetben elöfordúl, hogy a csatlakozója is más.

duree54

(#13110) Directors válasza Thunderzolee (#13080) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak most egy gépet, de előtte szeretnék tanácsot kérni.

Mennyire lenne alkalmas a következő gép netezésre, filmnézésre, youtubozásra HD.
Athlon II X2 P360 Nem túl gyenge ez a proci ? Milyen procikat fogad még amúgy a gép ? Van értelme esetleg nagyobbat beletenni ? Vagy az már nem hozna gyorsulást ?
4Gb DDR3 ram
120Gb Samsung HM121HI
A VGA-ól és a chipsetről bővebb infó a képen. [kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13111) Thunderzolee válasza Directors (#13110) üzenetére

S1G4-es foglalat. Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_mobile_microprocessors#Athlon_II_2

Én nem vennék ilyen processzorral szerelt gépet, Core 2 Duos hasonló korú Inteles gépek rendre megverték sebességben.
Ráadásul ilyen AMD processzort nemigen lehet kicserélni másikra, mivel ezeket alig lehet kapni. Ha hirdetnek is, az is ugyanilyen P3százas, nehéz erősebb, pl. P5százast találni bele.

A merevlemez is régi.

IGP mondjuk rendben van, a HD4ezresek használhatók.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13112) Directors válasza Thunderzolee (#13111) üzenetére


Directors
senior tag

Mely értékekből látod hogy régi a HDD ? Mire kell figyelni ? Azt tudom hogy jó ha 1 tányéros, illetve legalább 8Mb a puffer mérete, és minimum 5400-as a fordulata.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13113) Thunderzolee válasza Directors (#13112) üzenetére

Hát ami normálisnak számít sebességben, az 320-as, vagy 500-as. (egy tányérral persze).
A 120-as az ősrégi. Bár ez szerencsére nem két 60-as tányérral van szerelve. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13114) Directors válasza Thunderzolee (#13113) üzenetére


Directors
senior tag

Áhh, így már értem. Köszönöm! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13115) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdvözlet!

Dell Vostro 3558 notebookomhoz rendelek képernyőt..
A kérdésem hogy ez jó lesz hozzá?
gyárilag 720p van benne ami szarrá tört..

http://www.ebay.com/itm/NEW-DELL-VOSTRO-15-3558-15-6-LED-WXGA-HD-LAPTOP-GLOSSY-SCREEN-PANEL-/361930398188?hash=item5444bb99ec:g:TdcAAOSwCU1Yy9P8

Valamint láttam ugyanebben a méretben full hd ips panelt is eladót.
Lehet full hd ips is belerakni? Működhet vele? mert nem sokkal drágább mint a sima hd..

http://www.ebay.com/itm/Dell-Vostro-15-3558-15-6-Laptop-equivalent-LED-Screen-FHD-IPS-1920-x-1080-/292201180988?epid=2205746728&hash=item44088c2f3c:g:GtsAAOSwEjFXdoPj

(#13116) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Talán ha nagyon megbízható eladótol veszem akkor lehet némi esély hogy hibàtlan lesz nem? 😶

(#13117) Duree válasza Hardver Arc (#13116) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nekem nagyon rosszak a tapasztalataim, nagyon sokszor rendeltem különféle alkatrészeket de több mint a fele hulladék volt hiába volt megbízható az eladó.Inkább veszek gyári alkatrészeket igaz drágább de tuti jó lesz.

duree54

(#13118) j.davidovics


j.davidovics
csendes tag

Sziasztok! Van egy asus x55a-m, amiben egy celeron b830 van 35w tdp-vel. A socket fcpga988. Jól gondolom hogy egy i5-el vagy i7-el, ami szintén ezzel a foglalatú és 35w a tdp-je, működnie kellene, persze jó pasztával és alulfeszelve? És a wifi kárta helyére dugható külső pcie- es videókártyát próbálta valaki?

(#13119) Thunderzolee válasza j.davidovics (#13118) üzenetére

Helyes az elméleted, a foglalat alapján ki lehetne cserélni Core i-s processzorra.

De sajnos HM 70-es chipset van ebben a gépben, ez meg olyan, h 30 perc után lekapcsol, ha nem Celeron/Pentium processzor van benne.
Sajnos ez van; ezekben gyakorlatilag nem lehet cserélni.
HM 75 chipkészt kezelné a Core i sorozatú processzorokat.

Wi-fi helyére rakható VGA-ról még nem hallottam.
Express-card nyílásba tolható eGpu-ról igen, de ebben a gépben nincs ilyen aljzat.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13120) Solfrutta válasza Thunderzolee (#13119) üzenetére


Solfrutta
tag

Az gyakorlatilag egy, a PCIe mini card helyére berakott riser, aminek a kábele csak úgy kilóg a gép aljából, és PCIe x1-et tud. Külső táp kell hozzá, az tuti.

Ha már ASUS gép procicsere, hasonló cipőben járok, jelenleg egy X53S-ben gondolkodok a Pentium B950-es kicserélésén i5-2520M vagy 2540M-re (attól függően, hogy melyiket találom épp jobb árban). Ebben a gépben HM65 chipset van, amivel ha jól tudom, nem is lenne gond. Az foglalkoztat inkább, hogy a BIOS (K53SC.221, a legfrissebb) támogatja-e ezeket, illetve hogy a virtualizálást tudnám-e használni (ez lenne a csere fő oka).

[ Szerkesztve ]

(#13121) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Keresek HDD-t, 7mm magasat.
És halkat.
Amit laikusként néztem 500GB és 1T.
Szóval szeretnék kérni egy hozzáértő ajánlást!

(#13122) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Toshiba Satellite C850-1L9 típusú laptopban melyik procit fogadja elvileg ami a lehető legerősebb? Jelenleg 6 giga ram van benne, ssd bővítés tervben van, de ha lehet, akkor i3-ról is váltanék valami erősebbre. Illetve nem tudom, hogy ide tartozik-e, de van rá mód hogy mondjuk ezeket a hulladék hangszórókat is cserélni lehessen benne? :D :U

(#13123) Thunderzolee válasza cooi11 (#13121) üzenetére

Akkor inkább a merevlemezes topicban kérdezd meg, itt csak annyira értünk hozzá, h adatlapokra rá tudok keresni, arról le tudok olvasni zaj értékeket, de hogy ez neked megfelel-e, azt nem tudom.

Személyes tapasztalatom, h az újabb (320-tól felfelé) egytányéros merevlemezek halknak számítanak, akár 7200RPM-es verzióban is.
Ha azokra a régi karistoló hangú merevlemezekre gondoltál, na olyanok már nincsenek, a régi 160-as, 250-es, többtányéros 320-asok voltak olyanok, az újakkal már nincs ilyen jellegű gond, és a felpörgési hang se jellemző.

Viszont van akinek ez is hangos. :(
De hát ez szubjektív ugye. Kinek mennyire zavaró. A notik ventilátora szerintem hangosabb, mint egy merevlemez.

A két kinézett diszk:
hdsentinel.hu/storageinfo_HITACHI20HTS545050A7E380
és:
hdsentinel.hu/storageinfo_WDC20WD10JPVX

Bár ez utóbbinak hiányos az adatlap, de ez két tányéros egyébként. Viszont 9.5mm-es, nem 7. A kéttányérosak jellemzőbben normál vastagságúak (9.5mm), nem vékonyított kivitelűek.
A 8MB puffer nem valami sok, de hát ez van.

Az apróhirdetések között 10-13-ért kapsz 1 terást is, akár vadiújat is, akár számlával is.

Tessék:
https://hardverapro.hu/apro/1tb_halk_laptop_merevlemez_uj
Ő halknak jellemzi.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13124) Thunderzolee válasza z0d1@Ku$ (#13122) üzenetére

CPU-Z-vel olvasd ki légyszíves, h milyen chipsete van.

Socket G2-es foglalat, második, ill. harmadik generációs Core i sorozatot lehet beletenni.

A chipset alapján kell választani a generációk között, (illetve pár2nd CPU-t elfogad a HM7×-es sorozat is). De ez Sandys laptop lesz, a listában a 35W-os TDP-jűeket keresd, az aprón találsz hozzá.

De nem a processzoron fog múlni (az az i3-as nem egy rossz proci), i5-el sem lesz túl sokkal gyorsabb, a lassú (5400RPM) merevlemez fogja vissza inkább azt a gépet.

Ez a Satellite C8százas sorozat egy alap belépő szint, ezért a gagyi hangszórók. Ismerem, tudom, h tényleg borzalmas. Vegyél hozzá egy Genius ST-HF1250B-t, azzal meg leszel elégedve.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13125) Thunderzolee válasza Solfrutta (#13120) üzenetére

Áhhh, értem. Gondoltam, h valami riser kábeles dolog, de hát az ilyeneket meg eleve nem értem, hát hogy néz már ki, h egy szalagkábel lóg ki a gépből. :/
Mondjuk ha csak 1×-es a sebessége, akkor ez meg is válaszolta a kolléga kérdését.

A BIOS-al nem kell foglalkozni, a Sandys processzorok közül mindet fogja vinni, amúgy is szerelték ezeket többfélével is, illetve nem emlékszek rá, h lett volna gondom ilyenekben processzorcserével.

Ha a kinézett processzorban van virtualizáció, akkor menni fog, vagyis a BIOS-ban gondolom nem lehet ki meg bekapcsolgatni, de attól még alapból vinni fogja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13126) z0d1@Ku$ válasza Thunderzolee (#13124) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi a választ, ha hazaérek, kiolvasom belőle. :R Igen sajnos ez a sorozat egy hulladék, szerencsére kettő is van belőle otthon (nem én vettem) :N Én se a procival akartam megváltani a világot, tudom, hogy a hdd a gyenge pont :K

[ Szerkesztve ]

(#13127) adamch4


adamch4
tag

Sziasztok.
Az alábbi vasba szeretnék 2x16GB memória modult a gyári helyére: HP Zbook 15 G3, i7-6820HQ. Fura mód a legolcsóbb, amit találtam ez a 3000Mhz-es G.Skill: F4-3000C16S-8GRS. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megfelelően működne? Tudom, hogy elsősorban NUK-ba, ill. gamer gépekbe tervezték, de hátha.
Köszi szépen előre is :)

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#13128) Thunderzolee válasza adamch4 (#13127) üzenetére

Hát a chipset 2133MHz-et ír, addig tuti kezeli a ramokat.
Bele kéne próbálni, nem ismerem a konkrét modellt, h hogyan viselkedik ekkora ramokkal.

Többnyire szokták vinni, visszaveszi az órajelet 2133-ra, és kész.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13129) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok, van egy régi laptopom és processzort szeretnék cserélni benne illetve több ramot bele rakni.
Ez a laptop típusa:
Link1
Link2

Első link alapján Intel® 965PM chipset van benne, illetve PGA478-as a proci foglalata. Ez információk alapján ezt a linket találtam hogy milyen procik jó bele: Link

0/24 be megy a laptop szóval core2extreme-t nem akarok mert ha jól olvastam többet fogyaszt sokkal. T9500-at nem igazán találtam, úgyhogy a T9300ra esett a választás.

Működhet így a dolog?

(#13130) menyus4661


menyus4661
tag

Sziasztok segítségetekre lenne szükségem.
Egy Lenovo R61e laptopot szertnék egy kicsit felturbózni.
A cpu-z nevű programmal sikerült ki derítenem hogy jelenleg egy Socket 479 mPGA foglalatú Intel celeron 530 1.73 ghz processzor üzemel a laptopban.Milyen 2 magos procira tudnám cserélni a jelenlegi Processzort mert sehogy sem sikerült ki derítenem melyik jó bele teljesen össze kavarodtam a foglalatokban.
A gépben eddig 1 gb ddr2 ram volt azt sikerült bővítenem 2 gb-ra ha a procit is sikerülne ki cserélni valami 2 magosra egy jó kis netezős laptop lehetne belőle az asszonynak.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#13131) Tim82 válasza menyus4661 (#13130) üzenetére


Tim82
nagyúr

T5750, T5850, T7100, T7300, T7500, T7700, T7800 biztosan jó bele. BIOS frissítéssel valószínűleg a T8100, T8300, T9300, T9500 is jó lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13132) menyus4661 válasza Tim82 (#13131) üzenetére


menyus4661
tag

Köszönöm a segítséget :R :R

(#13133) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
(masik topikba is irtam mar, nem tudom melyik porog jobban)
Lenovo Z50-70-rol lenne szo.

Szeretnem az optikai meghajtot egy SSD-re cserelni. A kerdeseim
1: milyen meretu caddy kell (9.5, vagy 12.5)
2: Milyen csatlakozoval vegyem a SSD-t
3: Caddy- bol milyen marka, tipus a normalis, nem vacak?
Elore is koszi!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13134) dugo_ válasza moleculez (#13133) üzenetére


dugo_
veterán

9,5mm, SATA3, bármelyik 1-2ezer forintos ebay-es jó.
A hdd-t rakd a caddybe, az ssd-t belülre.

[ Szerkesztve ]

(#13135) moleculez válasza dugo_ (#13134) üzenetére


moleculez
veterán

Ez gyors volt, köszi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13136) moleculez


moleculez
veterán

Még egy kérdés, jelenleg egy Atheros AR956X wifi modul van a gépben. Egyrészt nem tud 5Ghz-t, másrészt random dobálja a jelet, és nem tudom, lehet windows hiba, de ki lehet cserélni másik típusra?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13137) dugo_ válasza moleculez (#13136) üzenetére


dugo_
veterán

Az már jó kérdés. Nekem Z50-75-öm volt, amiben cseréltek wlan-t egy szerviz alkalmával teljesen más típusra, de nem tudom, hogy van-e whitelist a biosban.

Ha van, akkor csak azokra a típusokra tudod cserélni, amit tartalmaz a bios. Viszont szerintem nincs erről lista. Ha nem vág földhöz, el tudod használni máshova, akkor szerezz egy olcsóbbat és próbáld bele.

(#13138) moleculez válasza dugo_ (#13137) üzenetére


moleculez
veterán

A wlan driver pakk (Lenovo oldalról szedve) 3 típushoz ad drivert: Intel, Realtek, Atheros. Ebből gondolom ,hogy ezzel mind szerelték a típust.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13139) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Üdv! Van egy Asus X54C-SX448 gépem celeron procival, és kaptam ugyanebből az x54 es szeriából egy i3 as processzort. Az lenne a kérdésem, hogy csereszabatos-e a kettő? Pontos típust nem tudok, hogy milyen i3, ahogy nézegettem, szerintem az x54h típusba van olyan. Bios felismeri vajon? Vagy esélytelen? Köszönöm a választ előre is!

(#13140) Terminator17


Terminator17
senior tag

Üdvözletem egy Packard Bell Easy Note TK notiban lehet cpu t cserélni?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#13141) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

ASUS X58L laptopnak van egy olyan gondja (T3400, 3gb ram, x3100 vid), hogy hiába állítom be a ventillátor sebességeket szoftverrel (NoteBook FanControl, FanControl), egy kicsit erősebb terhelésnél fél másodpercre felpörgeti feleslegesen a ventillátort, és van úgy, hogy elkezd ugrálni, 10mp-enként megteszi a pörgetést.

3 ötletem lenne hozzá:

1. Ventit kivezetni, USB-kábelre applikálni és 5V-on megy folyamatosan, de ettől félek, hogy túl gyenge lenne egy nagyobb terhelésnél.
2. Másik gyártó halk venitje?! (?) / új eredeti venti (?)
3. Külső ventillátort rátenni, belsőt kivenni.
+1. Belső jelenlegi ventillátort valami másik belső áramforrásra kötni, ami fixen megy és nem ugrál a sebessége.

Tudnátok az ötletekre valamit mondani? Vagy valami egyéb jó megoldás?

:F

[ Szerkesztve ]

(#13142) Thunderzolee válasza Terminator17 (#13140) üzenetére

CPU-Z-t tegyél fel légyszíves, és olvasd ki milyen processzor van benne most, ill. milyen chipsetet tartalmaz.

Vagy esetleg konkrétan mi a laptop típusa, mert a TK sorozatból volt egy pár.
De emlékeim szerint csináltam én ilyenben B8százas Celeronról Sandys i3-ra cserét. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13143) Thunderzolee válasza rb26dett (#13139) üzenetére

Légyszíves tegyél fel te is egy CPU-Z-t, és olvasd ki a chipsetet.

Az Asus oldala HM65-ös chipkészlet ír, ez viszi a 2nd. gen. Core i processzorokat.
Ezek azok: wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform

35Wattos TDP-vel keress hozzá a listából.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13144) Thunderzolee válasza capafog23 (#13129) üzenetére

Ezeket kezeli:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Socket_P

A listából a 800-as FSB-vel rendelkezőket viszi.
Amiket kinéztél, rendben lesznek, működniük kell.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13145) Thunderzolee válasza Gordiann (#13141) üzenetére

Sajnos ezek ilyenek, nem feleslegesen pörgeti fel akár fél másodpercre is, hanem mert ahogy használod a gépet, a processzor teljesítménye is ugrándozik fel-le akár tizedmásodpercekre is, ahogy az erőforrás-szükséglet igényli.

CPU-Z-vel pl. remekül lekövethetö, ahogy a szorzót váltogatja.

A hűtés pedig ennek megfelelően a szükségletekhez igazítva pörög fel, amikor magasabb szorzóval megy, emelkedik a processzor hőtermelése, és azonnal adja is a gép hozzá az emeltebb ventifordulatot, h jobban hűljön, még ha ez csak pillanatokig is tart.

Úgy látszik ez is egy olyan gép, aminek a külső venti-vezérlő alkalmazások nem tudják felülírni a saját hűtési protokollját.
Gondolom BIOS-ban sem lehet állítani hűtési metódust (silent-re pl. normál vagy teljesítmény-centrikus módról).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13146) rb26dett válasza Thunderzolee (#13143) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Köszi a segítséget, szerintem az, de holnap megnézem a progival!

(#13147) Gordiann válasza Thunderzolee (#13145) üzenetére


Gordiann
őstag

SZia!

Köszönöm szépen! Tényleg ez lehet, hogy nem tudják felülírni a hűtést.

Most viszont megérkezett kínából egy T9300 C2D processzor, amivel jóval alacsonyabb a hőmérséklet, valamint jobban is bírja, gyorsabb a gép, így nem annyira pörög fel a venti. Bár még így sem tökéletes azért...

Biosban sajnos semmit nem lehet állítani, teljesen butított szegény...
Asztali gépnél korábban úgy oldottam meg, hogy bekötöttem a CPU hűtő helyett egy sima ventit, házventi csatlakozóra és így egy alap fordulaton kellemes halk volt, nem pörgette összevissza.
Laptopnál gondolom ilyesmire nincs esély... :F

(#13148) dugo_ válasza Gordiann (#13147) üzenetére


dugo_
veterán

C2D-t elég könnyen lehet alulfeszelni, simán tudsz 5-10 fokokat nyerni vele:
http://forum.notebookreview.com/threads/the-undervolting-guide.235824/

(#13149) motocoder


motocoder
aktív tag

Szia!
Egy kis segitséget kérnék!
Van egy Samsung NP300e5c-s03hu laptopom szeretnék benne processzort cserélni.
Jelenleg egy I3-2370-es van benne.
Probáltam benne i5-2540-et és i5-3210-et is,de nem indult el vele a lap és a bios nem jött be,fekete maradt a képernyő.
A biost frissitettem 04-esről 07-esre,de nem reszeteltem a BIOST,mert nehéz hozzáférni az alaplapi elemhez.
Aki cseréltél már benne procit ahhoz szol a kérdésem.
A processzor cseréhez kell bios reset ?

(#13150) Duree válasza motocoder (#13149) üzenetére


Duree
veterán

Nem kell biosz reset de viszont a géped whitelistás,tehát ha nem szerepel a biosz kódban a processzor microkódja akkor nem fog vele menni.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.