Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) blackhard89


blackhard89
csendes tag

Sziasztok. Hp Omen 15 (3) gamer laptop: Intel® Core™ i7-7700HQ Max 3,8 GHz Turbo Freq
NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5 memóriával
16 GB DDR4 memória, 256 GB PCIe NVMe M.2 SSD + 1000 GB merevlemez
Tükröződésmentes WLED FullHD kijelző (1920 x 1080), 120Hz.
Ha bővíteni szeretném mondjuk 1080 gtx és 32 ddr4 ram- al megtehetem?
Esetleg majd processzort is?

(#13802) Duree válasza blackhard89 (#13801) üzenetére


Duree
veterán

Mind a proci mind a Vga fixen be van forrasztva a lapra. Így sajnos egyik sem cseréhető. A ram bővítés gond nélkül mehet

duree54

(#13803) blackhard89


blackhard89
csendes tag

Hát nem tudom mit gondoltok ha megveszem ezt a laptopot meddig tudok normálisan Full HD ba játszani a mai játékokkal?

(#13804) Duree válasza blackhard89 (#13803) üzenetére


Duree
veterán

Szerintem jó pár évig nem lesz gond, vannak akiki ennél jóval gyengébb hardverrel játszanak full hdban gond nélkül.

duree54

(#13805) tpeter77 válasza Thunderzolee (#13793) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok,

intel i3-380M procim van, Socket Type: PGA988A
Ebbe csak ilyen foglalatú proci tehető? Mert akkor csak a i7-740QM vagy i7-840QM rakható bele, ha észrevehető javulást szeretnék.

Találtam i5-560M procit is, de annak a foglalata BGA1288

Berakható ez egy PGA988A helyére? Ha nem, akkor nem sok választásom lesz.
köszi.

(#13806) tpeter77 válasza tpeter77 (#13805) üzenetére


tpeter77
addikt

Jól látom a PGA988B is kompatibilis? mert abból van i7-920XM ami ebből a leggyengébb de már elég erős.
Viszont a TDP 55W a gyári 380M pedig 35W-ot eszik.
Berakhatom az 55W-os procit? A régi gyári hűtés elég lesz neki?

(#13807) Thunderzolee válasza tpeter77 (#13805) üzenetére

Az első generációs Core i processzorok foglalatának a neve: Socket G1.
Ne az Ark oldalon nézd, ott az Intel nem így hívja. :/

Azokat a ProBookokat szerelték 4 magos processzorral is, de nem tudom, h minden modell viszi-e a 4 magos cpu-t, mivel azokhoz külön táleppátó áramkör, illetve erősebb hűtés is tartozik.
Az adatlap azt írja, a dedikált videokártyás gépekben volt 4 magos 7százas Core i.

Ezek 45W-os TDP-hez tartoznak.

A tiédben nincs videokártya, ha jól emlékszem.

Próbáld bele, ha viszi, akkor oké, ha nem, akkor nem megy benne, és csak kétmagosakat kezel.

Itt meg tudod nézni a 6-7-8-9százas processzorok közötti különbségeket.
wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Core_i7_#Mobile_processors

De mire használod a gépet amúgy?
Mert ha nem fogod a 4 magot kihasználni, akkor felesleges bele.
Idle módban (net, zene, film, média, office) nem kell 4 mag, nem lesz tőle gyorsabb a gép.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13808) tpeter77 válasza Thunderzolee (#13807) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

90%-ban office alkalmazások futnak, ritkán játszik a gyerek is vele.
A mostani Áruházból letölthető játékokat próbálgatjuk, amik egyszerű autóversenyzős játékok
pl. Asphalt, CSR fut rajta
mostanság a Sonic Sega all stars racing megy rajta, és amikor a pályákat betölti a gép, és elindul a verseny, akkor beszaggat.
Ha ebben tud javulni akkor már megéri kicserélnem a cpu-t.

(#13809) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, szeretném kicserélni egy régi ASUS X550C laptop dvd íróját, egy hdd tárolóra, hogy az eredeti hdd-t ssd-vel helyettesíthessem, és maradjon hely a régi tárhelynek.

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki meg tudná mondani mekkora egység kellene bele? van 9.5 és 12.7mm es hdd caddy

Elég bonyolult szétszedni, és mivel netről rendelem, kell pár nap, és nem játszanám el hogy szétszedem összerakom 2x, ha nem muszáj.

Köszönet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#13810) trialboj válasza trialboj (#13809) üzenetére


trialboj
őstag

Ahogy látom a laptopba a dvd író, egy csavarral a végén van rögzítve, de egy ilyen modellt sem találok EZ pl még a címében is tartalmazza a laptop típusát, de nem értem hogy rögzíthető?

Ha nem rögzítem, akkor bármikor kicsúszhat használat közben is, valami tipp?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#13811) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

üdv. Kicseréltem egy Lenovo laptop akksijában a cellákat, ezzel nem is volt semmi baj, viszont az infó továbbra is olyan róla, mintha a régi elhasználódott cellák lennének benne. Valahol olvastam, hogy a benne levő vezérlő áramkört kéne valahogy...hm..resetelni? Valaki tud ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#13812) height


height
aktív tag

Sziasztok!

Olyan tagot keresek aki a

MSI GT75 Titan 8RG-033 laptophoz új DC jack töltő aljzatot be tudja szerezni!

2 kép az aljzatról!

Van itt ilyen tag ?

(#13813) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,

Hp probook 450 g1 gepem modernizalasan gondolkodok, masik topicban a benne levo i3 helyere ajanlottak parat, de az i7-4702mq kezdesnek nem nagyon beszerezheto, ebayrol erdemes pl rendelni, ha hardverapro es hasonlo itthoni helyeken nincs?

Ahogy lattam, a 4702mq-val volt maximum szerelve a gep, a 47 wattos tdp-t pedig gondolom nem birna el a hutes.
Melyikre lenne erdemes valtanom a kompatibilisek kozul, ami elerheto viszonylag megbizhato forrasbol?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#13814) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok, van egy Dell Inspiron 7359es laptopom.
Szeretnék benne memóriát bővíteni 8-ról, 16GB-re, illetve HDD-t cserélni SSD-re, ha ezek lehetségesek, köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

http://totesz.myminicity.com/

(#13815) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

sziasztok,

Van egy HP G60-120em laptopot amit 2008-ban vettem. Lehet ebben procit vagy GPU-t cserélni? Sajnos RAM csak 6Gb ment bele, a 8-at már nem szereti.

(#13816) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó, adott egy ősrégi laptop, tulaj már újat venne, de még 2-3 hónapot ki kéne húznia...

Socket S1 (S1g1) foglalatos Sempron 3400+ rettenet van benne... Büntetés, SSD-vel is.

Kérdés, milyen procit tudnék helyette beletenni, bármit, ami legalább 2 magos.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13817) Tim82 válasza Graphics (#13816) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szűrj még le a foglalatra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13818) Graphics válasza Tim82 (#13817) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, pont ezt az oldalt nézegettem :R

Remélem találok valamit ideiglenesnek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13819) Tim82 válasza Graphics (#13818) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem olyan régen egy Emachines E620 notiban cseréltem egy Athlon 64 2650e-t (egy mag, 1,6 GHz, 25 W TDP) egy Athlon 64 X2 BE-2300-ra (két mag, 1,9 GHz, 45 W TDP) - az mondjuk elég nagy ugrás volt, még HDD-vel is használható gép lett.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13820) Graphics válasza Tim82 (#13819) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát úgy néz ki, hogy lesz egy TL-50-es.

Igazából low-cost de még lehet egy 32GB-os SSD-t is ki tudok szorítani, meg valami Lite rendszer vagy Linux, és talán pár hónapot még megúsznak vele... De rettenet... Xpress 1100-as VGA van benne, és Win7-hez még csak driver sem akar rendesen menni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13821) Tim82 válasza Graphics (#13820) üzenetére


Tim82
nagyúr

Linuxot rá (XFCE vagy LXDE ablakkezelővel, még esetleg a MATE-nak is elég az az integrált Radeon) és 2-3 GB RAM + SSD-vel teljesen jó gép lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13822) Graphics válasza Tim82 (#13821) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj, hogy win felé húzódik a dolog. Nekem oké lenne a Linux.

Lubuntu ment mostansag sokat nálam, de majd saját részre régi notira jó lesz vmi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13823) mokus válasza trialboj (#13810) üzenetére


mokus
csendes tag

Hali. az íróról lecsavarozható a tartó fül, és a caddyre rácsavarozható :)

(#13824) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

A HP nx6xxx vagy nc6xxx-os gépekhez létezik 1280x1024-es 15 colos kijelző?

(#13825) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Haveromnak van egy HP Probook 470 G5 [link] amiben gyárilag Intel® Dual Band Wireless 8265ngw wifi kártya van[link]. Ki cserélte egy Intel® Wireless-AC 9560-ra[link]ami eredetileg HP ZBook 15v G5-be volt.És azóta nincs wifi,a probook-ba.Kérdésem az lenne hogy esetleg az lehet e probléma hogy a két csatit helytelenűl húzta le szereléskor(bár érzetre ugyan úgy be kattanak a helyükre) vagy ez a két kártya nem kompatibilis egymással nem látja az eszköz kezelő sem a kártyát.Mintha nem lenne bent semmi. :R

(#13826) Duree válasza icp1970 (#13825) üzenetére


Duree
veterán

Ez a két kártya nem kompatibilis egymással, egyik sem jó a másik helyett.

duree54

(#13827) icp1970 válasza Duree (#13826) üzenetére


icp1970
senior tag

nagyon szépen köszi a választ.Most utána olvasva,igaz az hogy ha esetleg ugyan olyan tipusú kártyát vennék [link] ,de az nem HP gépben volt,akkor lehet azt sem ismerné fel,mert a hp hozzá rak egy egyedi azonoítós a kártyához?esetleg akkor ez [link] [link] :R

(#13828) icp1970


icp1970
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget meg oldódott.Sikerült egy szintén hp notiban lévő ac 8260-at szereznem és tökéletesen működik.

(#13829) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok egy ASUS ROG TUF FX504GM-E4057 laptopba szeretnék venni 8 giga ramot. A gondom az hogy nem tudom milyen modul van benne pontosan mert a ház megbontásával ugrik a gari.
Annyit tudok hogy DDR4. Nem lehetne pontosabban kideríteni hogy milyen? mert akkor vennék egy másik pontosan ugyan olyan modult

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#13830) frame120 válasza oszi666 (#13829) üzenetére


frame120
tag

Szia!

Hwinfo progiban meg tudod nézni.
https://www.hwinfo.com/download/

[ Szerkesztve ]

(#13831) harley


harley
senior tag

hello

adott egy 2,5-ös 750gb sata2 5400rpm hdd.

gyorsabb hdd-t szeretnék helyette.

milyen lehetőség van erre?
ssd?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#13832) TunerJoe válasza harley (#13831) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Vehetsz bele 7200rpm-es merevlemezt is, de nem fogsz érezhető sebességkülönbséget elérni.
Úgyhogy hát igen, leginkább egy SSD segíthet ebben a helyzetben. Ma már annyira olcsók, hogy nagyon megéri, egy 120gb-osat kb. 8000ft-ért, egy 256gb-osat meg 12000ft-ért tudsz beszerezni. Amennyiben 256gb nem elég, ajánlom egy külső vinnyogó, vagy egy drive caddy+HDD vásárlását. Remélem tudtam segíteni.

instagram.com/albert__gyorgy

(#13833) harley válasza TunerJoe (#13832) üzenetére


harley
senior tag

drive caddy+HDD
ez mi?

pontosan milyen ssd jó helyette?
mert keresek, de sata3 csatlakozósakat találok.
ez meg sata2.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#13834) TunerJoe válasza harley (#13833) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A SATA2 csak sebességben tér el a SATA3-tól, csatlakozóban kompatibilisek egymással. Ez azt jelenti, hogyha egy SATA2-es gépbe SATA3-as tárhelyet (legyen az HDD vagy SSD) szerelsz, akkor az azzal a teljesítménnyel fog működni, amit a SATA2 még elbír, de ebben az esetben minimális különbségekről beszélünk. A drive caddy pedig a CD meghajtó helyére tehető merevlemezfoglalat, amivel a CD meghajtó helyére is tudsz merevlemezt vagy SSD-t tenni.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#13835) harley válasza TunerJoe (#13834) üzenetére


harley
senior tag

tehát akkor bármelyik ssd jó nekem?
láttam ilyen kártya szerű ssd-t, ami olyan mint egy régi asztali hang vagy videokártya.
az is jó az enyém helyett vagy 2.5-et keressek?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#13836) TunerJoe válasza harley (#13835) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Igen, bármelyik 2,5-es méretű, azaz ilyen SSD jó bele.
A kártya szerű SSD-vel sok a macera, ugyanis mind foglalatban, mind hosszúságban eltérhetnek, azokat nem ajánlom, ha nem muszáj, emellett nem is minden gépbe lehet olyat tenni. (A muszájt arra értem, hogy vannak újabb gépek, amikbe már csak olyan megy be.)

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#13837) harley válasza TunerJoe (#13836) üzenetére


harley
senior tag

köszi, sokat segítettél.

azt nem tudod véletlen, hogy a win10-et hogy tudom feltenni az új vinyóra?
a win10 online volt frissítve win8-ról, tehát nincs meg cd-n vagy ilyesmin.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#13838) TunerJoe válasza harley (#13837) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Én köszönöm, hogy tudtam segíteni
Windows 10:
Töltsd le innen a Windows 10 ISO fájljait, majd írd le ennek a programnak a segítségével

instagram.com/albert__gyorgy

(#13839) harley válasza TunerJoe (#13838) üzenetére


harley
senior tag

letöltöttem a win10-et, vagyis töltöttem volna, mert mikor pendrive-ra írás közben megszakadt.
azóta nem tudok semmit csinálni a pendrive-al.
látja a gép, de mikor megnyitnám azt írja hogy helyezzem be a lemezt a meghajtóba vagy nincs ilyen meghajtó.
de ott van, látja de semmi.
se formázni semmit nem tudok vele kezdeni és azt írja, hogy az összes tárhely szabad, pedig volt rajta adat..

ezzel mit lehet kezdeni?? :F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#13840) jegenye77


jegenye77
addikt

HP pavilion 15-ab203nh laptophoz hol tudnék kijelzőt vásárolni?
Full HD ips kijelző van benne.
Illetve kérdezném is, hogy csak cserélve lehet orvosolni azt, hogy sajnálja rá lett lépve a laptopra és a kijelzőn több helyen fehéres folt keletkezett. Nem tört el vagy repedt, de nagyon zavaró főleg sötét tartalomnál.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#13841) TunerJoe válasza harley (#13839) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ebben sajnos nem igazán tudok segíteni, leghamarabb valószínűleg egy másik pendrive vásárlása a megoldás.

instagram.com/albert__gyorgy

(#13842) Vinczenzo


Vinczenzo
csendes tag

Üdvözletem!

A Laptopomban vagyis egy Acer Aspire 5738zg-ben, processzort szeretnék cserélni.
Most egy Intel Pentium Dual-Core T4300 2,1GHz (x64-alapú) típusú van benne.

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e cserélni, ha igen, akkor milyent tehetek bele és kell-e előtte és utána valamit telepítenem?
Amiket nézegettem azok a P- széria típusúak ,mert azt olvastam hogy ezek kevesebbet fogyasztanak (a mostani T-széria 35W, a P- széria 25W)
Core 2 Duo P8400
Core 2 Duo P8800
Core 2 Duo P9700
:)
Wikipedia táblázat a T típusról
Wikipedia táblázat a P típusról

[ Szerkesztve ]

(#13843) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Van egy régebbi sony laptop, nem jó a hűtése mostanában, mert az alap hőfok a régi állapotához képest 12 fokkal több a kelleténél, attól függetlenül, hogy nemrég már újra lett pasztázva és ki lett tisztítva teljesen.
(a ventije megy rendesen)
Ugye talán a hűtőgáz szállt el a hűtőcsőből belőle?
Ha lehetséges, hogy az lehet a hiba, akkor lenne egy kérdésem.
A gép egy dvga nélküli példány, így a hűtőcső is csak az átlagos egyszárú változat, viszont ebay-en, meg máshol is csak a dvga-s változathoz való hűtőcső van, a kétszárú fajtából. (ha van is egyszárú, az meg már indokolatlanul drága lenne)
Szerintetek probléma lenne, ha a kétszárú lenne az egyszárú régi helyére téve? így akkor a dvga hűtőpadja, a másik szár üresen állna benne.
Szerintetek?

Köszi a segítséget!

(#13844) strong333


strong333
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy asus x51r Intel® Celeron® M Processor 440 (1M Cache, 1.86 GHz, 533 MHz FSB tdp 27w socket 479 szeretném cserélni 2magosra milyet lehet belemenni?

(#13845) Nagybanya válasza strong333 (#13844) üzenetére


Nagybanya
csendes tag

Intel T7200 vagy T7400

Kérlek privátban válaszolj. Köszi. Laptoptápok nagy választékban!

(#13846) strong333 válasza Nagybanya (#13845) üzenetére


strong333
csendes tag

De az nem probléma hogy a t7200 34W?

(#13847) Nagybanya válasza strong333 (#13846) üzenetére


Nagybanya
csendes tag

Minimális a különbség.

Kérlek privátban válaszolj. Köszi. Laptoptápok nagy választékban!

(#13848) strong333 válasza Nagybanya (#13847) üzenetére


strong333
csendes tag

És a t2450?Leírás szerint jó?

(#13849) Nagybanya válasza strong333 (#13848) üzenetére


Nagybanya
csendes tag

Az sokkal gyengébb proci.

Kérlek privátban válaszolj. Köszi. Laptoptápok nagy választékban!

(#13850) strong333 válasza Nagybanya (#13849) üzenetére


strong333
csendes tag

Köszönöm a választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.