Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) Thunderzolee válasza zooltan8 (#13247) üzenetére

Hardveraprón hirdesd meg, a notik között vannak bontott gépek is, vagy a noti-alkatészek között.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13252) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Egy Toshiba Satellite laptopban i3-320M (vagy valami ilyesmi) procinál a ventilátor elég hangos. Van valami jó csöndes ventilátor nemdrágáért?
Vagy esetleg mielőtt vásárolnék hozzá ventilátort, valami program van, amivel féken lehet tartani a ventit? Vagy nem ajánlott ezzel kísérletezgetni, mert a CPU rovására megy?

(#13253) gardener


gardener
senior tag

Nincs valakinek Dell Latitude E6430-ba alaplap?

(#13254) KISDUCK válasza Thunderzolee (#13245) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ebayről rendeltem típus alapján kijelzőt. 18k HUF lett mindennel együtt. Természetesen a rendelésnél egyezett a cikkszám, mondom fasza. Héten megjött most csomagolom ki, hát kurvára nem egyezik a cikkszám a kijelzőn azzal amit rendeltem, valami nóném kínai gyártmány. Szét is bontottam a kijelzőt, mert mondom azért megnézem, hogy jó-e, mert ha passzol akkor nem csinálok botrányt. Beteszem csatlakoztatom akksi be és gép indít. Felirat nincs, mármint bios felirat, se egyéb kép, de fél perc után lett háttérvilágítás fekete képernyőre. Visszaraktam az eredetit hogy lecsekkojam szerelés közben nem-e tettem tönkre a kábelt. Gyárival van kép, akkor újra nekiálltam a cserének, hogy megnézzem jó-e. Másodjára már háttérvilágítás se volt, itt már az agyfasz utolért. Ismét visszaraktam a gyárit ismét jó volt. Mondom megpróbálom még harmadjára, és sikerült pedig előtte is normálisan csatlakoztattam azt a nyamvadt kábelt.... Első akarom mondani harmadik próbára jónak tűnik a kijelző. Fényerő állítás működik, képminőség és betekintés rendben van, halott pixelt nem látok, de pár darab nem is vágna földhöz. Márcsak a fóliát kell lehúznom róla és csavarozni a gépbe, ha ez meg van, akkor leszek csak nyugodt..
Elnézést, de ezt ki kellett gyorsan írnom magamból.

(#13255) KISDUCK válasza KISDUCK (#13254) üzenetére


KISDUCK
addikt

Összeszerelve is passzol, de nincs olyan masszív kerete, mint a gyárinak. Beszerelt típus: NT156WHM-N50

(#13256) dugo_ válasza KISDUCK (#13254) üzenetére


dugo_
veterán

Kínaiaknak szokása. :D Nem fog azonosat küldeni, csak ami méret, típus, csatlakozó alapján "kompatibilis".

(#13257) KISDUCK válasza dugo_ (#13256) üzenetére


KISDUCK
addikt

Direkt Angliából rendeltem, de úgy fest az sem számít. Ezt rendeltem. A leírásba és az értékeléseknél nem szúrta ki a szemem, hogy más típus lenne, mint ami a címbe volt "New LG LP156WH4(TL)(C2)"
Csak ne legyen a kijelzővel probléma.

[ Szerkesztve ]

(#13258) onlineair


onlineair
tag

Helló, adott egy régi laptop Intel Core Duo t2400 processzorral. Okozhat-e problémát ha kicserélem az eddigi 2x1gb ddr2 ram egyikét ( 2RX16 PC2-5300S-555-12 illetve 13) egy 2gb-os 2RX8 PC2-6400S-666-12 -re?

Már benne van és érezhetően jobb, de probléma lehet belőle hogy két különböző?

[ Szerkesztve ]

(#13259) onlineair


onlineair
tag

Lemaradt, a gép egy Fujitsu-Siemens T4210

(#13260) Thunderzolee válasza onlineair (#13258) üzenetére

945GM chipset, 2×2GB ramot kezel max.
Belerakhatod, nem hiszem, h bármi probléma fellépne.
Bár 800MHz-es, de remélhetőleg majd visszaveszi az órajelét, és a gyengébbik modullal együtt futtatja.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13261) Thunderzolee válasza KISDUCK (#13254) üzenetére

Pfuhhh.... asszem én is agyf×szt kaptam volna. :(((
Lehet már kettétörtem volna a kijelzőt, ha nem működik. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13262) onlineair válasza Thunderzolee (#13260) üzenetére


onlineair
tag

Köszi, még annyi hogy a sorrend számít melyik melyik slotba kerül? A slotokon csak annyi szerepel ha az számít valamit hogy: 1.8v Standard illetve 1.8v Reverse

(#13263) Thunderzolee válasza onlineair (#13262) üzenetére

Nem tudom ezek mik, mindegy a sorrend.

Nem fordítva kell egyik modult beletenni? Talán azt jelzik a reverse felirattal.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13264) onlineair válasza Thunderzolee (#13263) üzenetére


onlineair
tag

😌 Dehogynem, erre nem is gondoltam 😄

(#13265) ace666


ace666
tag

Sziasztok,

HP 2530p gépben elhalálozott az 1.8" Toshiba MK8016GSG 80GB winyó.
Azt meg tudnátok mondani, hogy ez milyen megnevezésű csatlakozóval bír? Microsata?

Mennyire nehézkes ilyen csatolóval SSD-t beszerezni?
Ha jól látom van pár féle, msata, M2 ...

Köszi.

*** Alfa 155 ***

(#13266) Thunderzolee válasza ace666 (#13265) üzenetére

Qrvanehéz.. :(

Ilyen géppel nem szívnék, ennyit nem ér a subnotebook méret, akkor inkább legyen egy kicsit nagyobb a noti, de microsatás diszkes géppel nem kínlódnék.

Vagy már megvan a gép? Hát akkor jó vadászatot a diszkhez. :(

Hardveraprón mondjuk szokott lenni, vagy inkább ebayt javaslom.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13267) Thunderzolee válasza onlineair (#13264) üzenetére

Hihi... ez aranyos.. :B

Mondjuk könnyen beszélek, millió noti volt már a kezeim között, nekem pikkpakk beugrott, h időnként tükörképként kell a ramot belerakni, mert máshogy van a sín, de mondjuk reverse feliratot eddig nem is figyeltem, átsiklottam felette. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13268) Tim82 válasza ace666 (#13265) üzenetére


Tim82
nagyúr

MicroSATA.

Szerezz eBay-ről egy microSATA-mSATA átalakítót (például ilyet: [link] - csak referenciának linkelem, nincs ezzel az átalakítóval tapasztalatom) és egy bármilyen szimpatikus mSATA SSD-t és jó vagy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13269) Tim82 válasza Thunderzolee (#13260) üzenetére


Tim82
nagyúr

945GM chipset, 2×2GB ramot kezel max.
Belerakhatod, nem hiszem, h bármi probléma fellépne.

Csak annyit jegyeznék meg, hogy 2x2 GB felesleges és gazdaságtalan, mert kb. 3,2 GB-ot fog belőle látni. Biztosan volt már szó párszor ebben a topikban is arról, hogy a 945GM chipsetnek (meg úgy általában az Intel 945-ös chipsetjeinek) van egy hülye memóriacímzési korlátja, így hiába kezel elméletileg 4 GB RAM-ot, gyakorlatilag valamivel több, mint 3 GB-ot fog belőle látni.

Bár 800MHz-es, de remélhetőleg majd visszaveszi az órajelét, és a gyengébbik modullal együtt futtatja.

Nem csak remélhetőleg, vissza fogja venni. :K

onlineair: én azt a T2400-at cserélném T7200-ra azért, nem annyira nehéz dolog. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13270) Thunderzolee válasza Tim82 (#13269) üzenetére

Ez így van, nekem is oda kellett volna írnom, nem is tudom miért maradt ki. :(

A processzorcsere viszont tényleg jó ötlet.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13271) Brazzil


Brazzil
csendes tag

Lenovo G550
tudna kezelni 6GB RAM-ot?

törjétek át a korlátokat!!

(#13272) dugo_ válasza Brazzil (#13271) üzenetére


dugo_
veterán

8GB-ig kezel, igen.

(#13273) Brazzil válasza dugo_ (#13272) üzenetére


Brazzil
csendes tag

biztosra mehetek?, mert akkor holnap meg is veszem

törjétek át a korlátokat!!

(#13274) Thunderzolee válasza Brazzil (#13273) üzenetére

GM45 chipset.
2×4GB ramot visz.
ark.intel.com/products/Intel-GM45-Graphics-and-Memory-Controller-Hub

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13275) ace666 válasza Thunderzolee (#13266) üzenetére


ace666
tag

Köszi.
Persze, megvan a gép az asszonyé volt, aztán az anyós örökölte meg. Az meg csak azt nem teszi tönkre ami betonból van :) Azt elveszti :D

*** Alfa 155 ***

(#13276) ace666 válasza Tim82 (#13268) üzenetére


ace666
tag

Köszönöm, valószínűleg vagy ez lesz a megoldás, vagy kihajítom belőle a dvd-t és optibay.
Bár íves-dizájnos az oldala, még meg kell nézzam át lehet-e rakni az előlapot, vagy valami hasonlót lehet-e szerezni.

*** Alfa 155 ***

(#13277) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok
Adott egy laptop: Dell Studio 1555, hard disk-et kell vegyek bele. Kipróbáltam egy másik sata2-es hdd-vel és rájöttem, hogy ezzel van a gond.
Kérdés, hogy az új Sata 3-as hdd-k találnak hozzá?
Köszönöm.

(#13278) dugo_ válasza mdraco (#13277) üzenetére


dugo_
veterán

Kérdés, hogy az új Sata 3-as hdd-k találnak hozzá?

Ez mit jelent? A SATA oda-vissza kompatibilis, rakhatsz bele SATA3-as HDD-t.

Viszont még jobbat tenne a gépnek, ha SSD-t kapna.

(#13279) mdraco válasza dugo_ (#13278) üzenetére


mdraco
őstag

Arra gondoltam, hogy fizikailag talál-e a két csatlakozó.
SSD-t raknék én is bele, de sajnos sok tárhely kell. Az meg drága. Egy 500 gb 7200 rpm-s hdd-re gondoltam. Vannak-e ajánlott típusok? WD WD5000LPLX vagy Seagate ST500LM021-re gondoltam..

(#13280) dugo_ válasza mdraco (#13279) üzenetére


dugo_
veterán

A WD5000LPLX jó lesz, esetleg WD10JPLX, ha még több tárhely kell.
A SATA csatlakozó fizikailag ugyanaz, az átviteli sebesség növekedett a revíziók során.

(#13281) mdraco válasza dugo_ (#13280) üzenetére


mdraco
őstag

Köszönöm szépen.

(#13282) Brazzil válasza ace666 (#13275) üzenetére


Brazzil
csendes tag

Köszönöm

törjétek át a korlátokat!!

(#13283) Brazzil válasza Thunderzolee (#13274) üzenetére


Brazzil
csendes tag

Köszönöm :)

törjétek át a korlátokat!!

(#13284) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a már összerakott gépbe,hogyan tehetek be ramot? Jó, tudom,igen, a modern gépnél nem gond, mer kicsi a proci hűtó, de nálam több mint a fél lapot betakarja, és alatta van a ram slot. És oda ,hogy lehet betenni? Most le kell venni a hűtőt, és hogyan? Ilyet még sosem csináltam. Valakit tudja , hogy kell?

(#13285) dugo_ válasza Ga3rieL (#13284) üzenetére


dugo_
veterán

Csak a lényeg maradt ki, milyen gépről van szó?
Youtube tele van szerelési, bővítési videóval, nézd meg hogyan kell.

(#13286) Ga3rieL válasza dugo_ (#13285) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Asztali gép . ezek vannak benne.
sorry, nemtudom mér fekve tette. de ha rányomsz akkor rendesen adja be külön lapon.

[ Szerkesztve ]

(#13287) dugo_ válasza Ga3rieL (#13286) üzenetére


dugo_
veterán

Ez egy notis topik. :U

Leveszed a hűtőt és berakod alá a ramokat, majd visszaszereled. Kell alá új paszta.
Általában van kivágás az alaplapi tálcán, hátulról hozzáférsz a csavarokhoz és akkor nem kell kivenni az egész alaplapot.

(#13288) Ga3rieL válasza dugo_ (#13287) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

azt nem is figyeltem,hogy notis :D sorry. és milyen paszta? még 2 évvel ezelőttire is kell? és a másik gondom,soha nem csinaltam még ilyet.

(#13289) dugo_ válasza Ga3rieL (#13288) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.youtube.com/watch?v=SST61g3hnIs

Arctic Cooling MX2, MX4; Noctua NT-H1 például

Lepucolod a régit, a hűtő visszarakása előtt pedig nyomsz egy fél borsószemnyit a cpu közepése.

(#13290) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Milyen programmal tudom a laptopom hdd-ét clonozni ssd-re?

(#13292) mentic18


mentic18
tag

Sziasztok
Lenne egy LENOVO IDEAPAD 100-15IBD (80QQ00F5HV) és szeretném bővíteni ill. ha lehetséges akkor a processzort és a videókártyát is cserélném. Ezt lehet egyébként?
Köszönöm

Samsung Galaxy A53 5G

(#13293) dugo_ válasza mentic18 (#13292) üzenetére


dugo_
veterán

Egyiket se lehet, forrasztott alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#13294) mentic18 válasza dugo_ (#13293) üzenetére


mentic18
tag

Pedig azt írták a lenovo oldalán, hogy lehet bővíteni + 4gb ram-mal a gépet.

Samsung Galaxy A53 5G

(#13295) dugo_ válasza mentic18 (#13294) üzenetére


dugo_
veterán

Én a CPU, GPU párosról írtam, a RAM-on nincs mit megbeszélni, kell venni bele egy hasonlós specifikációjú második modult.

(#13296) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Lenovo T420s laptop processzora 90 fokos és a venti folyamatosan megy de mintha nem szállítana elég levegőt. Már szedtem szét, nem poros.

A kérdésem az volna hogy mit cseréljek? A ventit vagy a hőcsöves hűtő is el tud öregedni?

Előre is köszönöm!

(#13297) kisninja válasza #53314048 (#13296) üzenetére


kisninja
őstag

Került hozzám már hasonló tünetekkel noti Hp amiben a hőcső kilyukadt, na ez is ugyan így viselkedett.
Könnyű volt meglesni a cpunál forró volt a cső míg a végénél langyos se

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#13298) HabyRolika


HabyRolika
tag

Sziasztok!

Tudom nem a címben szereplő alkatrészről van szó, de sajnos nem találtam más topic-ot....

Adott egy lenovo Z50-75 laptop, lehúzta a gyerek az asztalról és beletört a jack dugó.
Házilag javítható? Ha nem akkor kb mennyibe fájhat?

előre is köszönöm a segítséget!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#13299) cAby


cAby
tag

Sziasztok,

Adott egy 2012-es laptop: Asus K55VJ
Intel® Core™ i7-3610QM processzorral és 8GB DDR3 1600MHz rammal, nVidia Geforce GT 635M VGA-val.

Amióta Win 10-zel használom, érezhetően lassúbb lett: pl. film megnyitása 15 perc, Word 20-30mp, Photoshop 60mp legalább.

Mivel alapvetően nincs problémám a géppel, ezért gondolkozom azon, hogy vegyek bele SSD-t és 8GB RAM-ot még. RAM-ot azért, mert az sokszor lekoppan. Ha jól láttam, akkor ez 50-60 ezerből van meg.
Nézelődtem új gépek terén is, de csak 500 ezer körül találtam olyat, ami nyers adatok alapján jobb lenne teljesítményben (és a minősége is jó - Dell Latitude 5580).
Pl. A Core i7-7500u is alig jobb valamivel az 5 éves CPU-mnál [link], ami elég hihetetlen számomra. Ez valóban így van?

Kérdéseim:
- Szerintetek megéri a jelenlegi gépet gyorsítani kicsit SSD-vel, jónak számít még az i7-3610QM processzor?
- Memória bővítésnél bármilyen 1600MHz-es DDR-as RAM jó? 4 slot van, amiből 2 szabad.

Köszönöm előre is a segítséget/véleményeket!

Csabi

(#13300) Duree válasza HabyRolika (#13298) üzenetére


Duree
veterán

Ha ki tudod húzni egy speciális csörös fogóval akkor igen, egyébként csak cserével lehet megoldani és csak szervízben.Általában egy jack aljzat csere 12-16 ezer forint szokott lenni.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.