Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) Thunderzolee válasza Denescsorba (#12146) üzenetére

Gondolom i3 4010U van benne.

Az U betűre végződő processzorok nem cserélhetők, BGA tokozásúak, rá vannak az alaplapra forrasztva. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12152) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Vettem egy P8600 procit, be raktam az acer 5635z laptopba,
és bekapcsoláskor: villannak a lámpák felpörög majd le áll
ismét villannak felpörög majd le áll, ezt addig ismétli míg ki
nem húzom a hálózati csatit.
Miért lehet?
Vissza raktam a T4400-át

(#12153) Thunderzolee válasza #63761920 (#12152) üzenetére

Nem 5738ZG laptopról volt szó? :F
Abban PM45 van, de a Tiéd nem olyan laptop.

Ha csak sima 5635Z, akkor GL40-es a chipsete, ami nem viszi az 1066FSB-s processzorokat.

Ráadásul még dedikált videokártya sincs benne (csak a chipsethez tartozó Intel GMA4500, ami csak egy alap képmegjelenítő). <-- ez megmagyarázza, h miért olyan gyenge a gép a World of Tank alatt.

Tegyél fel egy CPU-Z-t, és nézd meg milyen a gép chipsete (harmadik fül), illetve a jelenlegi T4400-at milyen FSB-vel hajtja (első fül - rated FSB).

Úgy tűnik 800-as FSB-s processzorokat bele lehet tenni, azokat viszi.
Hát ahogy érzed. :D
Lehet válogatni 800-as FSB-vel is processzort:https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P
Azok is ~3ezrek postával.
A P8600-ot meg tedd ki apróra, elviszik remélhetőleg hamar, nem marad a nyakadon.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12154) karandip


karandip
tag

üdv
egy dell latitude e6410 ben szeretném kicserélni az i3-380m cpu-t nagyobbra
mi a legerősebb, amire ezt megtehetem?
néztem az 1. generációs i7-620m egynek, de néztem 2. és 3. gen i7-eket is. pl az i7 2620m-nek is azt írja hogy pga998 socket, de sehol nem találtam bővebben hogy belemenne e

(#12155) Tim82 válasza karandip (#12154) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem megy bele. Csak első generációs i3/i5/i7 CPU-k mennek bele.

Négymagos, QM végű i7-ek is felejtősek, mert kevés hozzá a hűtés. Az i7-620M illetve i7-640M meg nem sokkal erősebb az i5-560M-nél, i5-580M-nél, kb. ez a négy legerősebb értelmes lehetőség amúgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12156) karandip válasza Tim82 (#12155) üzenetére


karandip
tag

akkor jól gondoltam :/
köszi :)

(#12157) #63761920 válasza Thunderzolee (#12153) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Kettő laptop van, az egyiken a wot fut, csak arra használom a 5738ZG-ét,
ebbe le cseréltem p8700 procira.
A másikon az Ubuntu, torrent és böngészés megy 5635Z-én.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#12158) juve600 válasza #63761920 (#12157) üzenetére


juve600
nagyúr

mennyi fps van a WOT-alatt ?

(#12159) Thunderzolee válasza #63761920 (#12157) üzenetére

Ja, értem.

És a ZG-re végződőben megy az új processzor?

Mert akkor tényleg csak az van, h a Z-s kisebb FSB-s processzort fog csak támogatni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12160) Thunderzolee válasza karandip (#12154) üzenetére

Ahogy kolléga is írta, ez csak az első generációsokat kezeli (három számjegyűek).
Ezek azok:

Core i3:
intel.com/products/family/59140/Previous-Generation-Intel-Core-i3-Processor

Core i5:
intel.com/products/family/59141/Previous-Generation-Intel-Core-i5-Processor

Core i7:
intel.com/products/family/59143/Previous-Generation-Intel-Core-i7-Processor

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12161) #63761920 válasza juve600 (#12158) üzenetére


#63761920
törölt tag

30fps

(#12162) #63761920 válasza Thunderzolee (#12159) üzenetére


#63761920
törölt tag

A P8700 benne van már, nem érzem annyira a különbséget!

(#12163) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok! Új vagyok még ebben a témakörben - legalábbis hardverileg. Van egy 2 éves Lenovo B590-es vasam, i3-as procival, bővített, 8 gb ram, dedikált nvidia gf gt 720m 1 gb grafikus kártyával karöltve. Az lenne a kérdésem, hogy van arra valami lehetőség, hogy a vga memóriáját bővítsem, vagy magát a vga kártyát valamilyen úton módon erősebbre cserélhessem?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#12164) turbokappa válasza szucstom (#12163) üzenetére


turbokappa
senior tag

Az esély=0

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12165) szucstom válasza turbokappa (#12164) üzenetére


szucstom
őstag

Hát, szinte sejtettem. Gondoltam azért egy próbát megér, hátha cserélhető bennea dedikált kártya.... Akkor marad ennek az elpasszolása és új vas beszerzése.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#12166) turbokappa válasza szucstom (#12165) üzenetére


turbokappa
senior tag

Attól függ mire használod.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12167) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Sziasztok!
Van egy régebbi Asus laptopom, melybe szeretnék ssd-t tenni! A dvd olvasót, írót nem használom és nem is használtam szinte még! Mi a legjobb módja így akkor az ssd beszerelésének?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#12168) turbokappa


turbokappa
senior tag

Kész a notebookom..
Hazahoztam a szervízből,és itthon megcsináltam :Y
volt olyan hiba is,hogy nem bootolt be,csak az esc: windows without loadingal indúlt...

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12169) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egy i3 330m procit érdemes e kicserélni i7 640m re???? Toshiba satellite l500! Az órajelen kívül túl sok különbség nincs a két proci között nem?

(#12170) Thunderzolee válasza Blackhill (#12169) üzenetére

Órajelnövelés elvileg szokott segíteni, de inkább egy SSD-t tegyél abba a gépbe, esetleg egy egy tányéros 7200RPM-es merevlemezt.

Azt azért vedd figyelembe, h majdnem 1/3-addal nagyobb az órajele az i7-esnek, ez általában észrevehető különbség. :)

De csak akkor ruházz be rá, ha párezeről megvan az i7, ilyen tizenplusz ezreket szerintem nem ér meg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12171) turbokappa válasza Thunderzolee (#12170) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nekem egyértelműen megérte,a b960- al nem lehetett játszani a metro l.l-al,most meg frankón.... 2.2 ghz vs 3.2 ghz+ win 10

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12172) Thunderzolee válasza turbokappa (#12171) üzenetére

Akkor neked most végülis megjavult, és viszi az i5-öt?

Nem nagyon tudtam hozzászólni ahhoz amit írtál. Mármint, h "elromlott" a gép, meg szerviz, meg vissza szervizből, és végül te hoztad helyre? Nem nagyon értettem ezt a hibát. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12173) turbokappa válasza Thunderzolee (#12172) üzenetére


turbokappa
senior tag

Tehát,az i5 procit beraktam,àm a cpu-z ,meg a laptop 1 magot látott,de turbo boost se volt,csak a 2.5 ghz...
Aztán az energiagazdálkodást max- ra húztam,de semmi eredmény,majd amikor a spec. rendszerindításnál 1 maggal akartam indítsni,hazavágta az op. rendszert,próbáltam win7 újratelepítéssel,minden formában,uefiben stb... Semmi! Csak az esc billentyűt nyomva tartva,a windows without loading- al volt csak hajlandó elindúlni,innen tudtam hogy ,a kibaszott jogtisztaság miatt baszakszik... Elvittem szervízbe,kínlódjanak vele... Aztán uau. hazahoztam. Itthon kapott tört win10- et..és minden flottúl megy.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12174) Blackhill válasza Thunderzolee (#12170) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Igazad van én is hasonló képen látom! Azóta tovább olvasgattam és az i7 mellett a magasabb órajelen kívül még a Turbo-Boost technológia is szól mivel ez az i3 ban nincs! De sajnos 15 és 20 ezer körül mennek itthon is meg az ebayen is de azért nyitott szemmel járok :)

(#12175) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

a húgom által lezúzott samsung np300e5z lapos felújításán dolgozom éppen. mivel a lapos patika állapotú értéke alig haladja meg az 50 000 Ft-ot így a gazdaságosság a fő szempont. A műanyag alkatrészeket csak-csak megszerzem valahogy de az aksi meg a töltő elég drága mulatság. Tudtok valami tippet hol s hogyan érdemes beszerezni ezeket. Nem ragaszkodom gyári alkatrészhez csak működjön jól és olcsó legyen.
Egy kis helpet megköszönnék

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12176) dugo_ válasza marec1122 (#12175) üzenetére


dugo_
veterán

Utángyártott töltőt ebből a két boltból vettem eddig, mindegyik jól működött:
notebook-alkatrész
laptopalkatrész
(Utóbbinál most nincs sok minden ehhez).

Akkuk ott 10k körül vannak, esetleg kérj árajánlatot a felújítására itt: Li-ion Kft. (személyesen nincs tapasztalat, de jónak mondják őket).

Ha bátor vagy, akkor ebayen megpróbálhatsz valami megbízhatónak tűnő eladót keresni akku-ügyben, de általában elég lutri. Ez pl. gyorsan itt lehet Németországból, de alig spórolnál vele.

[ Szerkesztve ]

(#12177) marec1122 válasza dugo_ (#12176) üzenetére


marec1122
senior tag

Ha jól értem ez a kombó szépen üzemelne együtt?

[link]
[link]

ráadásul nem értem hogy e 2 között mi a különbség főleg hogy az olcsóbbra van több gari. ha csak az nem hogy gyári de az ennyit jelent?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12178) dugo_ válasza marec1122 (#12177) üzenetére


dugo_
veterán

Leírás szerint igen, ezek működnének.
Ha neten rendeled, akkor van 14 napod elállni, ha esetleg mégse ismerné fel az akkut a gép, vagy bármi inkompatibilitás lépne fel.

A drágább töltő valószínűleg más gyártótól, más beszállítótól érkezett.

(#12179) marec1122 válasza dugo_ (#12178) üzenetére


marec1122
senior tag

értem. köszönöm szépen a segítséged :R

még azt hadd kérdezzem meg hogy bár nem cél minél gagyibbat venni de EZ működhet?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12180) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok!
van egy lenovo g500-as noti hm76-os chipsettel amiben egy pentium proci van és vett bele a tulaj egy i7 3520-et (sr0mt) ami elvileg passzol is a chipsethez, viszont meg se makkan vele a noti, mi lehet a baj? tudtok valami okosat mondani esetleg?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#12181) turbokappa válasza petrelli86 (#12180) üzenetére


turbokappa
senior tag

biztos ,hogy támogatja a noti?
Amúgy mi a jelenség,mikor bekapcsolod?

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12182) petrelli86 válasza turbokappa (#12181) üzenetére


petrelli86
aktív tag

itt azt írják oké a dolog

ledek felvillannak, cpu hűtő beindul, de kép nincs csak ha visszateszem a pentium procit

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#12183) turbokappa válasza petrelli86 (#12182) üzenetére


turbokappa
senior tag

Gondolom helyesen raktad be..lábak nincsenek elgörbűlve. Biosba se tudsz belépni?
Elvileg menni kellene,ha benne van a támogatási listában,esetleg meg kellene tudni,volt -e ilyen noti ezzel a cpu-val.
Nálam mikor cseréltem,ment egyből,de viszont kell egy új win telepítés utána,mert a turbó funkció csak akkor fog működni.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12184) petrelli86 válasza turbokappa (#12183) üzenetére


petrelli86
aktív tag

voltak g500-ak i7-es procival gyárilag, de nem biztos hogy pont ezzel a modellel..
a cpu itt lett vásárolva egyik fórumtársunktól, lehetséges hogy a cpu hibája?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#12185) turbokappa válasza petrelli86 (#12184) üzenetére


turbokappa
senior tag

le kell tesztelni,ha az ok,akkor a noti nem komálja.
Ha nem ezzel a cpu-val gyártották,akkor ez nem is lehet jó bele.Ez ivy bridge,nem inkább sandy megy bele?

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12186) petrelli86 válasza turbokappa (#12185) üzenetére


petrelli86
aktív tag

kipróbáltam az imént másik notiban, de ugyanez a jelenség.. :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#12187) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Egy Tosiba R700 ban szeretném kicserélni a jelenlegi i3 2310 processzort.
A mostani felépítés: i3 2310,2x2GB DDR3 1333Mhz,Hitachi HTS723232A7A364 (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Chipset: Sandy Bridge HM65
Mi hozna érdembeli változást ugy hogy a hűtése még normálisan megoldható a gyári rendszerrel?
Lehet buta kérdés de cserélhető ugy a proci hogy az integrált VGA is változzon mondjuk Intel HD 4500 ra?
Csak azért merült fel bennem mert ugye a prociba van integrálva..........
Esetleg pár tipust is tudtok írni ami ár érték függvényében még megéri?

Köszönöm : Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12188) Thunderzolee válasza akoska23 (#12187) üzenetére

Socket G2 foglalat. Második generációs Core i család. (Sandy Bridge)
Ezek azok: wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform

35W-os TDP-nél nagyobbat ne tegyél bele, a hűtést ehhez tervezték.

Aprón szoktam látni i5-öst is, de olyan nagy összeget ne költs rá, sokkal gyorsabb nem lesz a gép. Egy SSD esetleg megdobná még, de a 7200RPM-es merevlemez is teljesen rendben van (egy tányéros).

Az integrált VGA ezekben mindegyikben egyforma (HD3000).

A köv. generációban lett erősebb, de azokhoz HM75 chipset kellene.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12189) turbokappa válasza Thunderzolee (#12188) üzenetére


turbokappa
senior tag

Az,i7 sokat dobna,csak az egy kicsit drága,az i5- ből min 2540- et vadásznék.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12190) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Vettem használtan a HP nx6325 notimhoz egy AMD Turion x2 TL-64-es procit a TL-52 helyére. Betettem, 4 napig ment is, majd böngészés közben egyszercsak elment a kép. Ki, be kapcsolás után villog csak a led a billentyűzet felett a gépen. Egyszer a HP logo is megjelent torzulva. Kiszedtem, visszatettem, ugyan ez. Visszatettem a régi procit, azzal megy rendesen! BIOS nem támogatná? .. De akkor azonnal jelezte volna, nem 4 nap működés után. (Egyébként valamilyen Custom bios van rajta, mert a 300-as wifi miatt kellett no Whitelist-es [vagy minek mondják :F ] bios) Hibás lenne a proci? (4 napig jó volt aztán hirtelen eszébe jutott valami? :( )
Mire tippeltek? Hol induljak el a hiba keresésben?

(#12191) jancsikaa


jancsikaa
újonc

Sziasztok! Adott egy Acer E1-531G notebook. Gyárilag Intel B960-al szerelt! Alaplapi chipset HM77 Nézegettem az i5 2520m-et és a 2540m-et, kérdésem a következő.. BIOS frissítés után befogadná-e a laptop? Nem melegedne-e túlságosan?

(#12192) Szabix01


Szabix01
tag

Sziasztok van nekem egy Acer Aspire A5-571G laptopom és szeretnék benne memóriát bővíteni azt tudom hogy ddr3 kell bele de van más kritérium is vagy bármely ddr3 jó hozzá egységes mint a PC-knél?

Köszi a választ előre is! :R :R

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#12193) turbokappa válasza jancsikaa (#12191) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem biost kell frissîteni,hanem op rendszert újra rakni,csak akkor ha nem látja normálisan a procit.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#12194) Energie X válasza petrelli86 (#12182) üzenetére


Energie X
őstag

Megnéztétek, hogy nincs-e lesarkazva véletlen a proci? 7-es sorozatú lapkakészletnél próbáljátok meg kikapcsolni az Intel Antitheft-et biosban. Annyit még megnéznél hogy biztosan nem HM70-es a chipkészlet? Mert azok csak pentiumig mennek. Amire gondolni tudok még, hogy kevesebb a tápellátó a noti alaplapján és ezért nem megy. Bár ha másik notiban is próbáltátok lehet hogy egy döglött cpu-t sikerült kifogni...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12195) pinkcc


pinkcc
tag

Sziasztok.
A netbookombat szeretném bővíteni. :) Egy ASUS K52JB-SX120D lenne, melybe 8gb ramot lehet maximum tenni. :)
A netbookba egy Processzor: Intel Pentium Dual-Core P6000 (1,86 GHz, 2 x 256 KB + 3 MB) van, lehetséges az erősebb processzor berakása ebbe a készülékbe? :)

Linkelem magát a netbookot adatlapját is: [link]

(#12196) Thunderzolee válasza pinkcc (#12195) üzenetére

HM55-ös chipset, Socket G1-es foglalat.

Elvileg ezek azok:
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/P6000.html

Van itt egy másik lista:
itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_/hsz_12160-12160.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12197) Thunderzolee válasza jancsikaa (#12191) üzenetére

A HM77 chipset az az Ivy Bridge processzorok foglalta.
3-assal kezdődnek az Ivy processzorok.

Lehet a 2ezressel kezdődő Sandy processzorokat nem fogja vinni.

Bele kéne próbálni, mielőtt megveszed (ha lehet).

A B960 az valóban a Sandyhez tartozik, de nem Core i, hanem Pentium.
Biztos, h a chipset HM77?
Nem csak HM70?

Kicsit Googleztam, elvileg vinni fogja, mehet a csere. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12198) Thunderzolee válasza Szabix01 (#12192) üzenetére

Semmi extra. SO-DIMM DDR3, vagy DDR3L
Mehet bele több ram.
1333-on fogja a processzor hajtani, de tehetsz bele nagyobbat is.
Úgyis csak 1600-asok vannak már többnyire.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12199) pinkcc válasza Thunderzolee (#12196) üzenetére


pinkcc
tag

Ahogy néztem a listát egész jó processzorok is belemennek. :) pl egy Core i7-640M is, ez 2.8 GHz. Ezt nézni kell, mármint hogy milyen GHZ-s legyen? Ami jelenleg benne van, az 1.86 GHz. :)

Mivel a téma leírásánál a (processzor, RAM, HDD) van, így lehet ezt nem itt kellene megérdeklődnöm, de videókártya csere is lehetséges benne? :)

A processzora rá kerestem, de boltot eddig nem találok. Az ilyen netbook processzorok kaphatók a boltokban? :)

(#12200) Thunderzolee válasza pinkcc (#12199) üzenetére

Videokártya nem cserélhető.

Mobil-processzor boltokban nincs. :(
Aprón, vagy Ebayen találsz.
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/processzor/mobil_notebook_processzor

És ez notebook, nem netbook. :D

Szerintem egy i5-ös is előrelépés, azt még talán emberibb árban is találsz.
Az i7 nem hiszem, h megéri.

SSD ami még nagyon feldobná a gépet.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.