Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Régi Acer Aspire 3100-as laptopba azon kívül hogy max 4GB DDR2 533/667Mhz-es modulok kellenek van még mit figyelembe venni RAM cserénél? Vagy az ilyen tulajdonságú modulokat elfogadja mind?

Köszi előre is!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13202) Thunderzolee válasza 3800+ (#13201) üzenetére

Semmi extra, mehet bele a ram :K
De nem tudom, Sempron processzor mellé 2-3 gigánál többet hiába raksz, jobb nem lesz tőle a gép. A processzor ott a leggyengébb láncszem, nem a memória mennyisége.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13203) Thunderzolee válasza Kiscsőke (#13200) üzenetére

Esetleg:
ebay.com/itm/HP-15-ba010nh-15-ba011au-15-ba014ax-series-Cpu-Fan-

Googleba a noti típusát, meg a "fan", vagy "hűtés", stb. szócskát beírva találsz találatokat hozzá anélkül, h újra ki kéne szedned a ventit megnézni a típusát.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13204) Kiscsőke válasza Thunderzolee (#13203) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Köszönöm!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#13205) slajos2 válasza Thunderzolee (#13202) üzenetére


slajos2
csendes tag

Hello!

2 hasonló noti volt a környezetemben, és mindkettőben ment a tk-55, tk-57, így kétmagosítható.

(#13206) 3800+ válasza Thunderzolee (#13202) üzenetére


3800+
őstag

Rendben, köszönöm szépen!

Hát ha már veszünk bele akkor 4 gigát, de sejtettem hogy nem lesz egy erőgép tőle. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13207) Thunderzolee válasza 3800+ (#13206) üzenetére

Hát ahogy slajos írta, inkább processzort vegyél bele, vagy azt is.

S1G1-es foglalat. Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_mobile_microprocessors#Athlon_64_X2

Mondjuk ezeket ritkán árulják az aprón, de akad belőle, 1-2ezerbe kerülnek, viszont nagyságrendekkel jobbak, mint a Sempron.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13208) fantomzoR92 válasza Thunderzolee (#13207) üzenetére


fantomzoR92
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mi lehet a baj?
Adott egy toshiba satellite c660-1ee laptop, amiben alapból egy socket g1 i3-380m (35wtdp) processzor van. Ezt szerettem volna lecserélni egy szinten socket g1 i7-720qm (45wtdp)-re. A hibajelenség a következő: i3-al simán elindul a gép, semmi probléma, viszont az i7-el beindul, de se kép se hang sesemmi. Venti pörög, de képet az istennek sem ad. Nem lehetséges hogy a laposom nem bírja el a 45w tdp-t és azért nem boldogul el vele? Esetleg átvertek és hibás terméket kaptam a megígért "tökéletesen működő" helyett? Sehol sem találok cpu support list-et, sesemmit hogy mi okozhatja...

Értetlenül állok a dolog előtt, ilyen még nem fordult elő velem..

Kérem valaki help!

(#13209) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Van egy régi laptopom: asus F5RL.
A kérdésem az lenne, hogy megtudná valaki mondani, hogy melyik a leggyorsabb proci amit bele lehet tenni, illetve, maximum mennyi memóriát tud kezelni?
Feltettem rá egy win10-et, és hát megyeget, de egy kicsit lassú... :DDD
Ugyanezt a kérdést feltettem az ASUS supportnak is, akik az alábbi választ adták:
Sajnos, mivel a készülék már régebbi, nem áll rendelkezésünkre lista a támogatott processzorokról. Megértését kérjük, és köszönjük!
Remélem tudtok segíteni, hogy ne vegyek meg nem kompatibilis procit.
Előre is köszi!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13210) Thunderzolee válasza fantomzoR92 (#13208) üzenetére

A géped nem kezel 4 magos processzort.
Kár volt megvenni bele. :(

A négymagosok többfázisú tápellátó áramkört igényelnek, ami azokban a Toshibákban nincs kiépítve.

És a hűtése se bírná el, mivel csak 35W-os TDP-jű processzorokhoz tervezték.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13211) Thunderzolee válasza fap333 (#13209) üzenetére

ATI X1100-as chipset.

A foglalat az Socket P.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Nem emlékszek már viszi-e a 800-as FSB-s processzorokat, vagy csak a 667-et.
Google adott találatot, amiben a hasonló chipsetű Asusokban ment T7ezres processzor is. Az aprón párezerért találsz, próbáld bele.
CPU-Z-vel meg nézd meg, h mekkora FSB-vel hajtja újraindítás után a processzort.

Ramot 2gigát visz, két egy gigás modult a két foglalatban.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13212) fap333 válasza Thunderzolee (#13211) üzenetére


fap333
aktív tag

Nagyon köszönöm az infót, így legalább van egy kiindulási alapom.
Viszont a google kidobott néhány orosz fórumot, ahol olyasmit is ki tudtam silabizálni, hogy T9xx procival is működhet. Lehet, hogy összeszorítom a fogamat, és bepróbálkozok egy T9300zal, hátha működik. Memóriából pedig most 1db 2gb-os modul van benne, nem lehet, hogy akkor a 2x2-t is vinné?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13213) Thunderzolee válasza fap333 (#13212) üzenetére

Igen, a 800-as FSB-s T8ezresek, meg a T9ezresek is valószínűleg mennek benne. :K
Előnyük a T7ezresekkel szemben, h nem 65, hanem 45nm-es gyártástehnológiával készülnek, így nem annyira forrófejűek.
Csak amíg egy T7ezres megvan egy-két ezresből, addig a T8100, T8300, T9300, T9500 az nemigen van 5ezer alatt, sőt inkább jóval több.

Memóriát nem tudom. Nem is értem hogyhogy kezel kétgigás modult, mikor azon nagyobb adatsűrűségű chipek lehetnek, amiket fel se kéne ismernie. Nem tudom mit csinálna két kétgigás modullal, próbáld bele, hátha megy benne.

És igen, én is orosz oldalakat böngésztem, csak meguntam az olvasgatást, egyszerűbb belepróbálni mint Googlezni. (sajnos)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13214) fantomzoR92 válasza Thunderzolee (#13210) üzenetére


fantomzoR92
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, ez lett végül a probléma igen! Nagy kár érte.. :(

(#13215) Thunderzolee válasza fantomzoR92 (#13214) üzenetére

Elég lett volna bele egy i5-ös is, talán azt is találsz az aprón olcsón.

De nem is feltétlenül az i3 ami visszafogja a gépet.
A merevlemez ha még az eredeti van benne, gondolom csak 5400RPM-es, 250GB-os, ki tudja, még az is lehet, h két tányéros verzió, na az ami még az i7-est is visszafogná.
Cseréld le egy 7200RPM-es, egy tányéros 320-as, vagy 500-as diszkre, mindjárt érezhetően jobban fog menni. Vagy inkább egy SSD-re (ha a nagy tárhelyre nincs akkora szükséged).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13216) dokuci


dokuci
csendes tag

Sziasztok, légyszíves segítsetek! Dell inspiron 6400. m520 procival szerelve, milyen procit tudok bele rakni, ami picit izmosabb? Előre is köszönöm, Zsolti.

(#13217) Thunderzolee válasza dokuci (#13216) üzenetére

Légyszíves tegyél fel egy CPU-Z-t, és olvasd ki vele a chipsetet.

Ezeket többféle chipkészlettel is szerelték.

De ha 520M van benne, akkor első generációs Core i processzorokat kezel.

"Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Core_i3_microprocessors#Arrandale

wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Core_i5_microprocessors#Arrandale

wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Core_i7_microprocessors#Arrandale

Van itt egy táblázat is:
wikipedia.org/wiki/Westmere#Mobile_processors

A Te i5-ösödnél nem nagyon tudnak többet az i7-esek, órajelben minimálisan több, a nagyobb L2 tárat meg nem vennéd észre - hacsak nem L2 tár igényes alkalmazásokat futtatsz egész nap (renderelés, konvertálás).

Az i7-eseket csak akkor kezeli, ha fel van rá készítve a gép (többfázisú tápellátó áramkör).

SSD esetleg ami felpörgetné a gépet, vagy egy 7200RPM-es merevlemez.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13218) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#13217) üzenetére

Ja várjál, az egy Celeron M520-as processzor, ami most van benne?

Akkor a lentieket ne vedd figyelembe, ez régebbi gép.
Socket M foglalat, ezeket kezeli:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

Ne keverd össze a Socket P-vel, hasonló a processzorok számozása.

Aprón találsz hozzá pár ezresért.
Annál a Celeronnál minden gyorsabb lesz.

De a 7200RPM-es merevlemezre, ill. az SSD-re vonatkozó ajánlásaim továbbra is fenntartom. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13219) dokuci válasza Thunderzolee (#13218) üzenetére


dokuci
csendes tag

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek. További szép napot! Zsolti.

(#13220) kenccsi


kenccsi
tag

Sziasztok,

Nem tudom jó topikot választottam-e, ha nem elnézést.

A minap észre vettem egy apró sötét foltot (ha szemből nézem sötét, ha nagyon fentről anélkül, hogy állítanám a monitor dőlésszögét, talán inkább fehér) a 3 hónapos laptopom monitorján, először csak azt hittem kosz, de törölgetésre sem jött le.. nem tudom eldönteni, dead pixel lehet-e vagy sem. Szabad szemmel normál távolságból annak tűnik, felvettem a kapcsolatot a bolttal ahol vásároltam (van egy éves pixel garanciám) kérték, hogy fotózzam le. Normál távolságból nehezen tudom, ha bele zoomolok akkor viszont ezt látni. (Bele zoomolás nélkül a jobb alsó kettőt nem is láttam. Egyre boldogabb leszek. :D ) Szerintetek ez az?!

[ Szerkesztve ]

(#13221) dugo_ válasza kenccsi (#13220) üzenetére


dugo_
veterán

Ez egy kosz szemcse a panel rétegei között.

Ha szerencséd van, akkor felülről kocogtatva a kijelző élét kiesik alulra.

(#13223) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Fel kellene újítanom egy Lenovo 3000 N100 típusú laptopot. Alapvetően már utánajártam a lehetőségeknek és a Logouton is megtaláltam egy fórumtárs írását egy ugyanilyen gépen végzett munkájáról.

A terv hasonló: T7200/7400/7600 processzor beszerzése, a 2x1 GB RAM bővítése 2x2-re és a SATA I-es merevlemez SSD-re cserélése.

1. Legutóbb csak T7400-as processzort találtam a Hardveraprón. Jól sejtem, hogy nem igazán észrevető a hátránya a T7600-hoz képest?

2. Itt azt írják, hogy alapból kezeli a chipset a T7X00-es processzorokat. Ettől függetlenül lehet, hogy kell még valamilyen BIOS frissítést keresgélnem?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#13224) Thunderzolee válasza Ðávid (#13223) üzenetére

Socket M foglalat. Ezek azok:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

Jól sejted, a T7600 csak picivel jár magasabb órajelen, ha nem találsz, bőven jó a T7400 is.

BIOS frissítés sosem árt, eleve a legfrissebbel szoktuk a gépeinket használni, de konkrétan ehhez a Lenovo oldalán nem nagyon találok támogatást. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13225) Ðávid válasza Thunderzolee (#13224) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

Mindenképpen meg fogom nézni, hogy mi a helyzet BIOS fronton és frissítem, ha szükséges.

(#13226) JOSSAO


JOSSAO
csendes tag

Hello!

Abban kérném valakinek a segítségét; hogy a képrnyő és vga-hibás laptopomban van egy Intel T9300-as proci; s mivel nem éri meg javíttatni; olyan használt Duo Core/Core2Duo-os gépet akarok venni amibe be tudom tenni és egyben upgradelni ezt a T9300-as processzort!!!
Milyen processzorú és chipse-tes gépbe tudom ezt beletenni???
(Pl. a T7200-T7700-as proci csereszabatos???; ha nem melyik?)
Előre is köszönöm a gyors választ!
Joes

(#13227) Thunderzolee válasza JOSSAO (#13226) üzenetére

A T7200-T7600 másik foglalat.
Socket M, 945PM/945GM chipset.

Nem összekeverendő a Socket P-vel.
A T9300 Socket P-s, 965PM/965GM chipsethez passzol, de belemegy a PM45/GM45-ös chipsetekbe is. A T7700 szintén Socket P-s.

Kis segítség az eligazodáshoz:
915PM/915GM Pentium M 400FSB
925PM/925GM Pentium M 533FSB
945PM/945GM Socket M 667FSB
965PM/965GM Socket P 800FSB
PM45/GM45 Socket P 1066FSB

Szóval olyan notit keress, ami 965-ös chipsetű, esetleg PM/GM45-ös, de ez utóbbiakba inkább 1066-os FSB-s processzort érdemes tenni.

[ Módosította: radi8tor ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13228) JOSSAO válasza Thunderzolee (#13227) üzenetére


JOSSAO
csendes tag

Kösz a választ!
Ehhez kapcsolódik egy új kérdésem. Az alábbi oldalakon az van, hogy van Socket P és BGA változat is... Honnan tudom meg hogy melyik az adott gép (pl. csak AIDA futtatással??), mert a tulajon nem igazán tudják a foglalat tipusát...
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_2_Duo_Mobile/T9300_(Socket_P).html
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_2_Duo_Mobile/T9300_(BGA).html
Kösz
J.

(#13229) Thunderzolee válasza JOSSAO (#13228) üzenetére

Uhhmm...

Hát a BGA az, amikor nem lehet kicserélni a processzort, mert rá van forrasztva az alaplapra.

Van olyan noti, amiben BGA-s T9300 van, de az ritka, nem is tudom hirtelen, melyik sorozata volt a Lenovonak asszem, a T400/R400 körüli gépek.

De furcsállnám, ha belefutnál pont olyan gépbe, ami BGA-s. Akkoriban a 965-ös chipset tájékán még nem volt "divat" ennyire a BGA foglalat (mint manapság), 965-ös gépek jó eséllyel PGA-sok, azaz cserélhető a foglalatban a processzor.

A noti típusszámából amúgy Google kiadja, h mi van benne, de ha ide beírod, meg tudom mondani, h BGA-e esetleg (de az nem gyakori).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13230) atees


atees
őstag

Sziaszzok! Nemreg vasaroltam egy dell e6230 tipusu laptopot, i5- 3. 3.generaciós proci, 8Gb ram. Azt már tudom, i7 proci meg 16Gb ram a plafon, amit tud, viszont wifije gyenge, azt szeretném mindenképp cserélni, de nem találom, hogy mi az amit tudna, Ebben tudnátok segíteni? Illetve a képen lévő üres helyek mit tudnak még plusszba?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#13231) Zoleee83 válasza atees (#13230) üzenetére


Zoleee83
addikt

Sziasztok.

Szeretnék egy Lenovo Ideapad 320-at vásárolni, ebben a DVD író helyén egy beépítőkeretben szeretnék SSD-t használni.
Az lenne a kérdésem, hogy ehhez elég a DVD-t kicsavarozni és betolni a beépítőkeretet az SSD-vel, vagy bontanom kell a hátlapot is?

Video alapján nem tudom eldönteni hogy helyére megy-e simán.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#13232) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy hp pavilion g6-2018sh gépem és feltehetően kijelző cserére szorul. A gépet 2012 nyarán adták ki és típusra keresve nem találok alkatrészt ebayen, szóval mikre kéne figyelnem rendelésnél?

Ami miatt cserélném: jobb oldalon sötét folt jelenik meg a kijelzőn. Bekapcsoláskor még okés, majd kicsit később besötétül. Notebook hibák topikban azt mondták led kontakt probléma. Hétvégén még azért szétkapom a gépet ventilátor csere miatt, akkor ránézek, majd a kábelre is.

[ Szerkesztve ]

(#13233) casablanca válasza nagyben (#1) üzenetére


casablanca
újonc

Ritkán lehet fórumokon ilyen részletes válaszokat olvasni ! Kösz.

(#13234) Duree válasza KISDUCK (#13232) üzenetére


Duree
veterán

A kijelző hátulján vagy egy fehér cetli azon van rajta a pontos típusa a kijelzőnek. Arra keres rá.

duree54

(#13235) Duree válasza Zoleee83 (#13231) üzenetére


Duree
veterán

Természetesen bemegy a helyére ugyan úgy mintha optikai drive-ot tennél be. Lényeg az , hogy van normál és slimes is belöle és mindíg az optikai meghajtó mérete határozza meg a beépítö keret méretét.

duree54

(#13236) kovacsgaby


kovacsgaby
csendes tag

Sziasztok! Samsung R510es laptopom van, évek óta teljesen jól működött. 4Gb ram van benne! Win 10et tettem fel rá, telepítés után csak folyamatosan újra indult. Kivettem az egyik ramot, láss csodát teljesen jó lett a gép. Visszaraktam a másikat ismét csak folyamatos újraindulás bootolásnál. Van egy plusz ramom, ha azt rakom bele, akkor is csak újra indul! Mindegy melyik slotba teszem, ha 2Gb ram van, akkor gyönyörűen muzsikál, ha 4Gb el sem indul! Mi lehet a gond?

(#13237) Thunderzolee válasza atees (#13230) üzenetére

Az a WWAN aljzat az ahova a mobilnet bővítőjét lehetne tenni, EDGE, HSDPA, HSUPA.
A másik kettőbe meg a wi-fi kártya, vagy a bluetooth kártya, vagy a kombinált wi-fi/bluetooth kártya mehet, illetve a fennmaradó helyre pl. egyéb mSata eszközt lehet tenni. (pl. digitális TV vevője).
Sajnos az aljzat nem alkalmas SSD vezérlésére, ha esetleg erre irányult volna a fő kérdésed. :(

Ez egy régebbi készülék, akkoriban még csak épp kezdtek elterjedni a korai, még mSatás SSD-k, amik aztán ugye ki is haltak, és az M.2 meg az NGFF/NVMe vette át a helyüket.

Nem tudom a készülékben csereberélhető-e a WLAN modul, ha whitelistes a gép, akkor elképzelhető, h csak meghatározott típusokra, vagy bizonyos lokalizációs (ország) kódosokra lehet a wi-fi modult kicserélni, akármi nem fog menni benne.
Hogy ezek a típusok mik, azt nem tudom.

Van itt a topicban valaki, aki jobban vágja ezt, h melyik gép van bekorlátozva white list szempontjából, én wi-fi kártya cserében nem vagyok otthon. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13238) Thunderzolee válasza kovacsgaby (#13236) üzenetére

Nem tudom mi lehet a gép baja, de ha a régebbi oprendszerrel ment, akkor tedd rá azt vissza.

A támogatási oldalon szerepel, h ez egy 2008-as gép, még XP-s, meg Win7-es driverek vannak hozzá. Nem logikus a hiba, de első körben megnézném, h a visszarakott oprendszerrel megy-e. Ha igen, akkor használd azzal, ötletem sincs, h mi a baja, h Win10 alatt miért nem megy a többi rammal. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13239) kovacsgaby válasza Thunderzolee (#13238) üzenetére


kovacsgaby
csendes tag

A régi oprendszerrel azt csinálta, hogy menet közben kikapcsolt, vagy újraindult bizonyos időközönként. Azért telepítettem újra!

(#13240) atees válasza Thunderzolee (#13237) üzenetére


atees
őstag

Meg kulon Bt adapter is van a gepben.
Hat kar hogy ilyen nehez ez a wifi kartya kerdes, igencsak jo lenne egy ac-s

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#13241) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok jelenlegi notinban hp brobook 430 g3 ban Intel® Dual Band Wireless-AC 3165 [link]wifi kártya van.Beszámításból hozzám került egy Intel® Dual Band Wireless-AC 8260[link] kárta.Érdemes lenne rá ki cserélnem?van lényegi különbség köztük?

(#13242) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Szétkaptam a gépet és csináltam pár képet a kijelzőről. A gép HP Pavilion G6-2018sh. Szóval a kérdésem, hogy ezek alapján tudnátok-e segíteni a kijelző választásban? Azért kérek segítséget mert már 5,5 éve hogy megjelent a gép és a típusra keresve nem igazán találtam olyat ami 100% jó lenne hozzá. Ebay és paypal fiókom van. Alább a képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#13243) Thunderzolee válasza KISDUCK (#13242) üzenetére

Az aprók között a kijelzős ember az nem tud segíteni?
Van egy hirdető, aki notikhoz mindenféle kijelző beszerzését tudja vállalni, tőle kéne megkérdezni, h tud-e segíteni.
Mert én csak 20ezer fölött láttam ebayen is, annyiért meg idehaza is van.

LP156WH4 TL C2 a típusa.

Nem találom a hirdetését, a régi HA-n rengeteg hsz volt a hirdetésénél, onnét tudtam, h melyik az, de most végiggörgetve nem tudom melyik lehet az. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13244) KISDUCK válasza Thunderzolee (#13243) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszönöm a segítséget. Átböngészem akkor az aprót hátha találok ott. Ebay-t néztem közbe így a típusra már van bőven találat.

(#13245) Thunderzolee válasza kromatika (#13241) üzenetére

A másik notebookos topicban kérdezd meg inkább, hátha ott többen járnak, jobban tudnak segíteni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13246) kromatika válasza Thunderzolee (#13245) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#13247) zooltan8


zooltan8
csendes tag

Szép estét mindenkinek! Van egy Hp Pavilion Dv6-os [link], 8GB-os notim, ami alaplaphibás. Az 1 TB-os HDD és 4GB memória kivételével meg van mindene. Esetleg valakit érdekel? Vagy hol lehetne meghirdetni, hol járnék sikerrel vele? :)

(#13248) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

van a családban egy Sony Vaio Fit SVF142C29M lapos. Érdemes upgradelni bármilyen formában (SSD?) vagy inkább adjam el, és keressek egy üzleti kategóriás használtat helyette némi ráfordítással? (Mindösszesen netezésre és 720p az elvárás de azt viszonylag gyorsan.)

LCD: 14.1 Wxga HD slim-LED 1366 x 768 X-black, glossy
CPU: Intel Pentium 987
MEM: Samsung M471B5 4GB DDR3-1600 (11-11-11-28@800MHz)
HDD: Toshiba MQ01ABF050 500GB 7200rpm SATA 100/100
Win 8.1

Köszönöm. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13249) dugo_ válasza Zewa (#13248) üzenetére


dugo_
veterán

Ilyen cpu mellett tök mindegy mit fejlesztesz rajta, megmarad a bottleneck és ugyanolyan használhatatlanul lassú lesz.

(#13250) Thunderzolee válasza Zewa (#13248) üzenetére

Ahogy a kolléga is írta, ezt nem lehet fejleszteni, az alaplapra van forrasztva a processzor.

De szerintem sajnos eladni is nehéz lesz. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.