Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) Hatospista


Hatospista
csendes tag

Üdvözlöm a fórumozókat.Néhány napja vettem észre ,hogy laptopom képe összevissza csikozódni kezd,és nem reagál semelyik gombra,csak a kikapcsolóra.Ha újra bekapcsolom,tökéletesen müködik.Másnap megint megcsinálja.Szerintem a videókártya szarakodhat de kiváncsi vagyok a véleményetekre.Intel Core I3 2350 M Proci ,2.3 GHz. ez helyett,ha ezzel lenne a gond,akkor lehetne nagyobbat belerakni,ill annak mi a száma?? Köszi a válaszokat.Ja a Gép Egy Németböl behozott Chili Green

(#12552) Thunderzolee válasza Hatospista (#12551) üzenetére

Külső kijelzőn is csinálja ezt a hibát?

Meg hát kellene azért a pontos típus.
Van benne pl dedikált VGA, vagy csak az IGP?
Chipset?
CPU-Z-t tegyél fel légyszíves, azzal ki lehet olvasni ezeket az adatokat.

A processzor egy Sandy Bridges CPU, elvileg ezeket viszi, 35W-os TDP-ig:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12553) strong333 válasza Thunderzolee (#12543) üzenetére


strong333
csendes tag

Tudsz ajánlani i3 i5 i7 esetében 2ghz vagy feletti belevaló típust?Köszönöm!

(#12554) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Cserélhetö e egy Intel Celeron 2950M egy i3 4300M procira?Azonos e tokozás és a méret teljesen?Think pad L540 be lenne a csere-Köszi előre is. :R

(#12555) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, adott egy Emachines E525 - Celeron 900-assal.

Ezt szeretném kicserélni valami erősebbre.

Néztem a GL40 Chipset alapján, de nem jutottam egyértelmű válaszig.

T7250 vagy T7300-ast néztem, de nem tudom biztosan, hogy menne-e benne

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12556) zomborip


zomborip
újonc

Asus x554L-es álatom van! 2 mag+ 2 virtuális...
egy I3 és (GPU-ból meg) egy Nvidia Geforce 920m. Ja és 4gb ram(2+2), 2gb vidimemória, fél tera hdd.
No az lenne a kérdés, hogy kiírja-e olvadás nélkül a nyákom a 8 gb ramot és az I5 öt, ha van rá...
légyszi szóljatok ha lehet vidimemory-t is bővíteni mert én vágok, meg animálok éshát.. ahoz kell.
Fontos lenne, mert értelmes oldalt nem találtam.
Köszi :)) :)) :))

(#12557) Graphics válasza zomborip (#12556) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

i5 ok
Memóriától nem fog elsülni
VGA nem bővíthető

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12558) Bence942


Bence942
tag

Hello!

Adott egy laptop ami Acer aspire 5750gre hallgat.
Ami található benne az egy i3 2330m 4gb ddr3 és egy 1 gigás gt540m a kérdésem az lenne hogy milyen i5-t tudnák bele rakni? Találtam egyet egy i5 3320m csak kérdéses hogy valóban bele megy e és érdemes e meg vennem azt? Plusz ha a processzor bírná a 16gb ramot de a lap csak 8gb fogad akkor csak 8gb lesz a max , vagy tévedek? A Chipset az hm65.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv!

(#12559) Graphics válasza Bence942 (#12558) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem megy bele.

Meg nagy előrelépést nem hozna.

2.grn i5-ot keress

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12560) Bence942


Bence942
tag

Értem köszönöm! Leírod milyen i5 megy bele?

(#12561) Thunderzolee válasza Bence942 (#12560) üzenetére

HM65-ös chipset. Ez a második generációs (Sandy Bridge) processzorok chipsete.
Kettessel kell kezdődnie a processzor számozásának.
Ezek azok:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform
(M-re végződőket nézd, 35W-os TDP-vel)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12562) sevcsenko jr


sevcsenko jr
csendes újonc

Sziasztok,

A linkben szereplő laptop miért DDR3 -al szerelt tudja valaki?
Manapság már ezen kategóriát DDR4-el szerelik nem?
Teljesítményben számottevő a különbség?

[link]

köszi
:W

(#12563) Thunderzolee válasza sevcsenko jr (#12562) üzenetére

A processzor kezel DDR3-at is:
ark.intel.com/Intel-Core-i5-6300HQ

Itt is említik, h ez a konfig egyik különlegessége, mármint, h még DDR3-al van szerelve:
prohardver.hu/teszt/intel_core_skylake_mobilban/teljesitmeny.html

Különbség nincs, nem kell aggódnod, t×kmindegy milyen órajelű ram van a gépben, csak tesztprogramok mutatnak ki különbséget.

Ez a gép így is elég erős, és jó drága is. :D

Egyébként generációváltáskor elő szokott fordulni, h ha a chipset engedi, akkor másfajta ramok vannak benne, mint amire számítunk.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12564) sevcsenko jr


sevcsenko jr
csendes újonc

Nagyon köszönöm a válaszod! ;)

(#12565) Bence942 válasza Thunderzolee (#12561) üzenetére


Bence942
tag

köszönöm!

(#12566) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Van egy laptopom, amiben i3-2350m processzor van. Szeretnem kicserelni egy kisebb fogyasztasura ami nem gyengebb, talan meg jobb is mint a 2350m. Neztem a cpu-z programmal a chipsetet de csak annyit ir hogy sandy bridge, erre meg van egy rakas talalat a cpu-upgrade oldalon, nem tudom mi a pontos tipus szam, igy itt elakadtam. Meg tudnatok mondani mi ennek a pontos tipus szama es milyen processzorokat kezel?

(#12567) pataslogeza válasza Thunderzolee (#12561) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello.
Ez lehet a tipus szama az enyemnek is? A cpu-z csak annyit ir hogy sandy bridge.

(#12568) Graphics válasza pataslogeza (#12566) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amiket linkeltek, ennél alacsonyabb fogyasztásút nem fogsz tudni ebbe tenni.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12569) pataslogeza válasza Graphics (#12568) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ertem. Akkor marad a 2350m. Koszonom.

(#12570) jotzo01


jotzo01
tag

Dell inspiron 3521 laptop, négy éves, már a negyedik merevlemez száll el benne, valószínűleg alaplaphibás. Úgy döntöttem, veszek újat, a régi meg hátha kell itt valakinek (alkatrésznek pl.), merevlemezen (és alaplapon :() kívül nincs hibája, még az akku is tűrhető. Árakkal nem vagyok tisztában, ha kapok egy tűrhető ajánlatot, lehet vinni.

Laptop tesztje: http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/dell-inspiron-3521-teszt-89

Ha nem ebbe a topikba való, akkor elnézést.

(#12571) Thunderzolee válasza jotzo01 (#12570) üzenetére

Hát nem valószínű, h a topicból elvinné valaki, itt inkább csak válaszolgatunk mások kérdéseire; volt már aki azt gondolta, h szervizesek járnak ide, és könnyebb eladni dolgokat itt, de sajnos ez nem így van.

Inkább tedd fel a Hardverapróra, ott hamar(abb) elviszik az ilyesmit. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12572) Thunderzolee válasza pataslogeza (#12566) üzenetére

A kolléga által is linkelt Sandys listában vannak M-re végződő 17W-os processzorok is.

Nem ismerem ezeket, nem tudom mennyivel lassabbak a 35W-os társaiknál.
Az az órajeleikből látszik, h alacsonyabb órajelen járnak, tehát biztos, h nem csak a fogyasztásuk, hanem a sebességük is kisebb.

A másik meg az, h még sehol se láttam (mondjuk nem is kerestem) ilyen processzorokat, bár lehet E-bayen vannak ilyenek is.

Esetleg az i5-ös 17W-os M-re végződők között a Turbó funkciónak köszönhetően elképzelhetőnek tartom, h kellően erős példány is lenne köztük.
De hogy a gyártók beleraktak-e ilyen CPU-mikrokódot a BIOS-ba, azt nem tudom.

Ha hosszabb akku idő kellene, esetleg egy nagyobb cellás akksi beszerzését tudom javasolni, vagy egy teljesen új gép vásárlását U-ra végződő processzorral (ill. az új géphez adott, többnyire csak 3-4 cellás akksi 9-12 cellásra cseréjét).

mod:
Na, átnéztem a listában levő 2××7M számozású processzorok adatlapjait, mindegyik BGA tokozású, vagyis alaplapra forrasztható típus. Akkor sajnos ezeket nem lehet a gépedbe belerakni. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12573) Graphics válasza Thunderzolee (#12572) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BGA-sok azok még nem jók sajna

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12574) pataslogeza válasza Thunderzolee (#12572) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Miutan visszaolvastam es megtalaltam a linket a hozzaszolasodban, megneztem a 17w-osak adatlapjait, es lattam hogy bga processzorok.
Nem a hosszabb akkuido miatt akartam, hanem a kisebb hotermeles miatt. Ha huvosebb a processzor, akkor nem megy a ventillator es zajtalan a gep :)

(#12575) Graphics válasza pataslogeza (#12574) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A ventilátor attól még menni fog szerintem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12576) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne hogy egy Lenovo t500 ban cserélnék ramot, gyárilag ddr3 1066mhz megy bele. Szóval a kérdésem az lenne hogy ha beletennék egy 1333 vagy esetleg 1600-ast akkor elmegy a gépben 1066-on vagy el sem indul vele?

(#12577) dugo_ válasza Csokiii (#12576) üzenetére


dugo_
veterán

Mekkorát akarsz venni bele?

4GB-os modulok közül csak a 2Rx8 elrendezésű (két sor chip oldalanként) RAM-okat eszi meg, órajel tekintetében elvileg megy a 1600MHz is lebutítva.

Keress hardveraprón kipróbálható darabokat, mert nagyon kényes az a generáció. Nekem egy újabb 1333MHz-s Kingstont (KVR1333D3S9/4G) például kiköpött, pedig elméletileg minden klappolt.

Most két Nanya NT4GC64B8HG0NS-CG modul van a gépben, ez biztos, hogy működik vele.

Tim82 összefoglalója:
KVR1066DS3S7/4G - ez pl. megy T500-ban.

KVR1333D3S9/4G - ebből pl. volt egy pár, ami ment és volt egy, ami nem (más gépben meg hibátlan volt memtest86+ szerint).

Hynix:

HMT351S6CFR8C-PB - ez biztosan ment X200-ban, T500-ban, megy X201-ben. 1600 MHz-es FSB-s modul, persze 1066-on kezelik a fenti gépek.

Samsung:

M471B1G73QH0-YK0 - ez X220-ban (T410-ben, E6410-ben csak azért nem fog, mert ez 8 GB-os modul, az első generációs Core i-s
laptopok pedig maximum 4 GB-os modult tudnak lekezelni per foglalat). 1600-as modul, 1333-asként kezeli az X220.

A korábbi "biztosan jó" (T500) listát bővíteném még kettővel:

- ADATA AD73I1C1674EV
- Nanya NT4GC64B8HGN0S-CG
- Hynix HMT351S6CFR8C-PB
- Hynix HMT351S6EFR8A-PB

[ Szerkesztve ]

(#12578) Csokiii válasza dugo_ (#12577) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszönöm a segítséget, akkor próbálgatok :R

(#12579) Tim82 válasza Csokiii (#12578) üzenetére


Tim82
nagyúr

Idézve nem egyértelmű, de ezt ne próbálgasd:

Samsung:

M471B1G73QH0-YK0 - ez X220-ban (T410-ben, E6410-ben csak azért nem fog, mert ez 8 GB-os modul, az első generációs Core i-s
laptopok pedig maximum 4 GB-os modult tudnak lekezelni per foglalat). 1600-as modul, 1333-asként kezeli az X220.

8 GB-os modulokat nem fog tudni kezelni a T500-ad. Pont. Nem is érdemes vele próbálkozni.

A többi a dugø által idézett listából mind tesztelt és kipróbált RAM, annak idején ez annak a tapasztalatgyűjtésnek az eredménye, hogy 2 db T500-ban és 1 db X200-ban akartam összehozni egy körben a 2*4 GB RAM-ra bővítést, amit próbálgatással és szívásokkal kb. 2-3 hónap alatt oldottam meg...

A jónak bizonyult RAM-ok hosszú távon is jónak bizonyultak, szóval ilyeneket nyugodt szívvel vegyél, természetesen Memtest86+-szal vagy Prime95 Blend teszttel (ki melyik programra esküszik) teszteld azért őket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12580) Csokiii válasza Tim82 (#12579) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszi. :R Ha ekkora a szenvedés vele akkor kezdésnek maradok az 1066 keresgélésnél csak árban picit drágább de inkább mint hogy felb@sszon :DDD

(#12581) sevcsenko jr


sevcsenko jr
csendes újonc

Sziasztok,
Kiszemeltem egy Dell 7559-es laptopot mely a linkben szerepel.
Az lenne a kérdésem, hogy bár a processzor kezel DDR4-es memóriát viszont a gép tesztjében találtam egy képet ahol az szerepel, hogy DDR3 only!?
[link]
[link]

Akkor most egyáltalán lehet-e cserélni DDR4 re vagy csak DDR3 "játszik"?
Egyáltalán érdemes DDR4 re cseréltetni még vásárlás/átvétel előtt vagy inkább csak bővíttessem?

Előre is köszi
:R
Sev

(#12582) dugo_ válasza sevcsenko jr (#12581) üzenetére


dugo_
veterán

DDR3L való abba a gépbe, mást nem tudsz belerakni.

(#12583) sevcsenko jr válasza dugo_ (#12582) üzenetére


sevcsenko jr
csendes újonc

Köszönöm a válaszod!
:R

(#12584) Graphics válasza sevcsenko jr (#12581) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt már kérdezted, de akkor is írták ,hogy DDR3 :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12585) sevcsenko jr válasza Graphics (#12584) üzenetére


sevcsenko jr
csendes újonc

igen de akkor azt írták, hogy a processzor kezeli azt viszont nem, hogy lehet-e DDR4-re cserélni!
:C

(#12586) Tim82 válasza Csokiii (#12580) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na még egyszer.

A Samsung modult és az egyik fajta Kingstont leszámítva a listámban szereplő modulok mindegyike kompatibilis, jó, kipróbált T500-ban.

Épp azért lett a lista belinkelve/beidézve, hogy ezekkel nem szenvedés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12587) Thunderzolee válasza sevcsenko jr (#12585) üzenetére

Értem a kérdésed, és onnan nézve logikus is. Viszont:
Hát ez azért nem így működik, h átcserélem a DDR3-at DDR4-re. :N

Az egy dolog, h a specifikációk alapján lehet mellé tenni DDR3-at, és DDR4-et is.

DE: ha a gyártó DDR3-al szerelte a gépet akkor az azt jelenti, h DDR3-as slotokat rakott az alaplapra. Nem lehet belerakni DDR4-et, mivel annak más (kisebb) feszültség kell, teljesen mások a modul paraméterei, és a fizikai mérete is eltér:

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12588) sevcsenko jr válasza Thunderzolee (#12587) üzenetére


sevcsenko jr
csendes újonc

Köszi!
:R

(#12589) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Nem túl jó helyre írok, de nincs jobb ötletem. Lenovo G505 utángyártott akksi problémájával melyik topikhoz lenne érdemes fordulni? Az adott géphez nincs topik, akksis topikot nem találtam, sima laptopos topikot sem. :(
A gép a vadi új, boltból vett utángyártott akksit nem hajlandó tölteni, kiírja, hogy a Lenovo nem támogatja az utángyártott akksikat. Ezzel kapcsolatban kéne egy kis segítség. Álljak el a vásárlástól, avagy van valami megoldás?
Köszönöm ha segítetek! :R

(#12590) Duree válasza csabi94 (#12589) üzenetére


Duree
veterán

Az a megoldás ,hogy az eredeti rosz akksit szét kell szedni és persze az utángyártottat is és az eredetiböl át kell rakni az elektronikát az utángyártottba.Egyébként nem fog müködni.

duree54

(#12591) Thunderzolee válasza csabi94 (#12589) üzenetére

Pfuhhh.... ez komoly h a Lenovo csak így kiír ilyet, és kész?
Ennyivel el van intézve?
Nem lehetne az ilyen ellen fellépnie mittudomén az EU-nak?

Hát rohadjon rá a sz×rja.. :/

Nyilván nem jódolgában vesz az ember utángyártott akksikat.

Azzal persze tudtak foglalkozni, h a Microsoftot b×szogassák, h miért van médialejátszó, meg beépített böngésző a Windowsban. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12592) Graphics válasza Thunderzolee (#12591) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát azért valahol jogos az , hogy nem támogatnak minden szir-szar utángyártott aksit..

Láttam már olyan károkat emiatt... Ki lehet fogni jót és szart is..

Ja és ami biztos, ha ezt meglépik, akkor látod, szar a gyártó... Milyen szemét... Ha kigyulladt volna a laptop, akkor meg mi lett volna... Miért gyártanak ilyen hulladék laptopokat...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12593) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Tudja valaki hogy a hpn-ál is külön van hd és hd+ lcd kábel? Prtobook 6460b-ben szeretném kicserélni as kijelezőt hd-ról hd+ra, akkor kábelt is kell cseréném?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#12594) Duree válasza animatrix11 (#12593) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos igen, kábelt is kell cserélni.

duree54

(#12595) asdfghj75


asdfghj75
csendes tag

Sziasztok.

Az én kérdésem egy processzor cserével kapcsolatos lenne. Adott egy asus x552CL-xx317d tipusu laptop. Elég gyenge processzorral rendelkezik, ezt szeretném cserélni egy erősebbre. Core i3-i5 procik jöhetnek szóba. Annyinak már sikerült utána járnom, hogy a laptopomban a cpu foglalat fcbga1023-as.

Sok olyan i5 és i7-es procikat találtam már ami kompatibilis ezzel a foglalattal is meg egy másikkal. Mitöl függ az, hogy a gépem elbírja-e a nagyobb procit ? Mit nézzek még a processzor specificationál hogy biztosan kompatibilis legyen a laptopommal?

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszok!

Üdv
Ricsi

(#12596) dugo_ válasza asdfghj75 (#12595) üzenetére


dugo_
veterán

fcbga1023, vagyis forrasztott, csak alaplappal együtt cserélhető.

(#12597) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy Lenovo X230-at. A főbb alkotóelemei:
i5-3320M
2x4 GB RAM

Vettem bele egy Adata SP310-es mSATA SSD-t, de sajnos valami gond van vele, ezért visszaküldtem az üzletnek. Részletek itt és itt. Mit tudnátok javasolni helyette? Továbbra is maradnék az mSATA kivitelnél, mert így szabadon felhasználható marad a 2,5 inches meghajtóhely.

A hozzám került példány a webkamera melletti LED izzóval végzi a billentyűzet megvilágítását. Viszont láttam olyan modellekről is képet az Interneten, amelyeknek a billentyűi alulról voltak megvilágítva. Hardveraprón vannak néhányan, akik árusítanak alulról megvilágított billentyűzeteket az X230-hoz. Ha vennék egyet, akkor az az én példányomban is működne? Mi lenne a kávába épített LED-del? Az is világítana a továbbiakban a billentyűzettel együtt?

Van esetleg valakinek tapasztalata USB 3.0/eSATA Express Card-okkal? Ugyanis egy ilyet is szeretnék beszerezni. Az apróhirdetések között láttam olyat is amiben ilyet árulnak.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#12598) Tim82 válasza Ðávid (#12597) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha vennék egyet, akkor az az én példányomban is működne?

Igen.

Mi lenne a kávába épített LED-del? Az is világítana a továbbiakban a billentyűzettel együtt?

Igen.

Van esetleg valakinek tapasztalata USB 3.0/eSATA Express Card-okkal?

ASMedia chipset-esekkel jó tapasztalat van (kettő ilyet is használok, egyiket X220-ban), NEC/Renesas chipset-esekkel kissé nagyobb a hibaszázalék.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12599) Ðávid válasza Tim82 (#12598) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod! :R

Tehát semmilyen barkács megoldás nincs arra, hogy a kávában levő LED-et kikapcsoljam?

A hirdető sajnos nem írja, hogy milyen chip van a kártyákban. Természetesen megkérdezem tőle első körben.

SSD-re van esetleg valami tipped? Milyen mSATA SSD tudnál ajánlani?

(#12600) hemaka


hemaka
nagyúr

Sracok van egy ezer eves HP notim es vettem bele ddr2 ramot, pont olyan tipusut, mint ami volt is benne. Betettem, bekapcsoltam es kikapcsolt magatol. Na azota tok mindegy mit csinalok, 4-5 secig megy, jelet a monitor fele nem ad, aztan kikapcsol, majd ujra bekapcsol...
Cserelgettem a slotokban a ramokat, meg vissza tettem csak a gyarit, de ugy is ezt produkalja. Nyomtam neki egy CMOS resetet, de semmi.
Az uj ram kinyirta volna a lapot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.