Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) Nunder válasza Duree (#13450) üzenetére


Nunder
őstag

Szegedi vagyok, és nem tudom hogy megjárassam-e, ezért kellene inkább berendelni a panelt vagy valami közelebbi alternatívát találni. De ha más nem, akkor ezt megtartom B tervnek, köszi.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13452) Duree válasza Nunder (#13451) üzenetére


Duree
veterán

Küld el légy szíves a kijelző hátoldalán lévő számokat és megnézem pontosan milyen van benne.El tudom küldeni futárral de ilyenkor nincs garancia a kijelzőre.

duree54

(#13453) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Vettem egy Thinkpad X230-at 4GB memóriával és szeretnék bele rakni még 4GB-ot. Jelenleg ami benne van az egy Samsung M471B5173BH0-CK0 4GB 1600Mhz. Sajnos ezt a számozásút sehol se találok viszont olyant igen, hogy: Samsung M471B5273CHO-.CKO és Samsung M471B5273DHO-.CKO, Samsung M471B5173DBO-YKO. Ha ezek közül választanám valamelyiket akkor ott nem lenne baj a dual channelel mennének együtt? Nem tudom mennyire számít a számozás. Az összes felsorolt ram ugyan úgy 4GB-os 1600mhz-s modul.

(#13454) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok bátyám laptopjában (Lenovo Y50-70) van egy ilyen Kingston RAM (kingston 9905428-123.a00lf) elvileg 1,35-1,5 V. 1600Mhz dual channelen. Milyen RAMot érdemes mellé venni? DDR3 L vagy sima? Esetleg mindkettő kompatibilis?
Köszi a válaszokat előre is :R :R

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#13455) Thunderzolee válasza garage112 (#13454) üzenetére

Ha a meglevő 1.35V-os, (DDR3L), akkor a másik is ilyen legyen, különben 1.5V-on fogja mindkettőt hajtani.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13456) Thunderzolee válasza ensolid (#13453) üzenetére

Pfuhhh... szerintem erre senki se fog tudni válaszolni neked. :D

CKO-st vegyél, azon talán kevesebb szám tér el. Másik gyártósor lehet.
Másrészt a képeik alapján mind egyforma felépítésűnek tűnnek.

De általában ha a MHz és az időzítés stimmel, akkor megy a dual channel. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13457) ensolid válasza Thunderzolee (#13456) üzenetére


ensolid
tag

köszönöm a segítséget. akkor az időzítést nézem.

(#13458) ensolid válasza Thunderzolee (#13456) üzenetére


ensolid
tag

Még egy kérdés.Találtam egyet aminek a mérete különböző, de az időzítése és a mhz is ugyan olyan viszont P3L-s. Ez így működhetne. Számít a méret meg, hogy alacsonyabb fogyasztású a memoria vagy sem? Külsőre is megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#13459) Thunderzolee válasza ensolid (#13458) üzenetére

Ha a benne levő nem DDR3L-es, akkor hiába veszel hozzá L-es modult, azt is csak sima 1.5V-on fogja hajtani, mivel a benne levő csak ezt a feszültséget ismeri, és a DDR3 modulhoz fogja igazítani a DDR3L feszültségét is. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13460) ensolid válasza Thunderzolee (#13459) üzenetére


ensolid
tag

Az nem probléma, hogy 1.5V-on hajtja. Csak tudjanak együtt menni.

(#13461) Predator2 válasza Duree (#13447) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Csak ez az 1 fajta van? Ez most full HD-s?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13462) garage112 válasza Thunderzolee (#13455) üzenetére


garage112
aktív tag

A mostani Ramot így írja program szerint: 1,35-1,5 V , azt nem írja mennyin pörög, BIOSban sem...azért nem tudom milyet kellene venni

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#13463) Duree válasza Predator2 (#13461) üzenetére


Duree
veterán

Ez igen full Hd, de ha beviszed a szervízünkbe a gépet akkor a kollégáim megnézik , hogy milyen nem full hd ips van még raktáron. De nem sokkal olcsóbb a hd+.

duree54

(#13464) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Itt tennem fel a toshibas kerdesemet, mert a toshiba notebook topik nem tunik tul aktivnak.

Adott egy Toshiba Satellite M50-A-115 laptop, amibe meg a gyari 4GB RAM van. Terveztem egy memoria bovitest es rendeltem egy 4GB-s modult - szinte teljesen megegyezot a gyarival, de a bios nem latja es igy a W10 sem.

- BIOS update megvolt es a beallitasok is stimmelnek
- Alaplapi reszet megvolt
- Kiprobaltam egyenkent es a rendelt RAM-mal el sem indult a gep
- Mindket slotot kiprobaltam a gyarival es a rendelt RAM-mal is egyenkent.

Gyari RAM: Samsung 4gb 1Rx8 PC3L 12800S-11-11-B2 M471B5173BH0-YK0 1320
Rendelt: Samsung 4GB 2Rx8 PC3L 12800S-11-12-B4 M471B5173EB0-YK0 1351

Sajnos masik gepen nincsen a kornyezetembe, h kiprobaljam. A kulonbseg a gyarin 4 lapka van egy oldalon, mig a rendelten 8db. Arra tudok gondolni, h ez okozhatja a hibat - ha nem baromsag, amit irok - vagy hibas a memoria.
Mi a velemenyetek? Hol tudok utana nezni, h tutira passzol a memoria az adott Toshiba laposba?

Elore is koszi!

Udv,
M

(#13465) Duree válasza mutyuru (#13464) üzenetére


Duree
veterán

Én biztosra veszem , hogy hibás a modul.

duree54

(#13466) Nagybanya válasza Duree (#13465) üzenetére


Nagybanya
csendes tag

Szerintem is a modul a hibás.

Kérlek privátban válaszolj. Köszi. Laptoptápok nagy választékban!

(#13467) mutyuru válasza Duree (#13465) üzenetére


mutyuru
aktív tag

:R
Koszonom szepen!

(#13468) mutyuru válasza Nagybanya (#13466) üzenetére


mutyuru
aktív tag

:R
Koszonom szepen!

Kozben irtam a koldo cegnek is es szerintuk is hibas a memoria, mivel ennek a modelnek mindenkeppen passzolnia kellene a notiba.
Kertek, hogy kuldjem vissza es cserelik.

(#13469) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Van egy dell N5110 notebookom amiben gyárilag Intel i3-2310M processzor van. Tudnék szerezni i5-3340M processzort.. Kompatibilis lehet az én gépemmel, simán kicserélem a processzor, és öröm boldogság? Előre is köszönöm! :R

(#13470) Dell XPS válasza Geri89 (#13469) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kompatibilis. Másodig generációs processzorokat támogat a chipset.

Sandy Bridge / mobil platform : [link]

Üdv, Dell XPS

(#13471) strong333


strong333
csendes tag

Sziasztok!Asus K50c laptopba szeretnék processzort cserélni Socket 479 FCBGA a tokozás és jelenleg Intel Celeron D 220 1.2@1.5 ghz processzor van benne!Milyen kétmagos procit tudnék benne cserélni?Köszi a választ!

(#13472) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Egy Asus laptopom van,amiben egy i3 3120m 2.5GHz van. Létezik alternatíva ennek a procinak a cseréjére,illetve van e értelme egyáltalán?Már nem egy mai csirke,de egy gt 740m van mellette,és ezt a gépet szerelték izmosabb procival is,ezért gondoltam,hogy esetleg cserléhető lehet talán...

Válaszokat,véleményeket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#13473) Thunderzolee válasza strong333 (#13471) üzenetére

Nem akarlak elkeseríteni, de ha ez van benne, akkor az BGA tokozású, vagyis nem cserélhető. :(

Itt a videon is csak az látszik, h nincs a CPU-nak tokozása, vagyis BGA-s, forrasztva van.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13474) Thunderzolee válasza Tdizsolt (#13472) üzenetére

Tedd fel légyszíves a CPU-Z-t, azzal ki lehet olvasni a chipsetet.

Ha Ivy Bridge van benne, akkor elvileg a 3.generációs Core i sorozatot támogatja.
Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_(microarchitecture)#Mobile_processors

35W-os TDP-vel kereshetsz hozzá másik processzort, a gép hűtését ehhez tervezték.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13475) Tdizsolt válasza Thunderzolee (#13474) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ! :R

Igen Ivy bridge van ezek szerint.
Akkor tehát lehetséges egy komolyabb proci cseréjére?
Az általad linkelt oldalon,illetve PH-n találtam egy i7 3520m-et...ez jó választás lehet?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#13476) Thunderzolee válasza Tdizsolt (#13475) üzenetére

Jajj, én a chipsetre gondoltam, nem a processzor fülre, azt eddig is tudtuk mi van benne. :D

Mainboard fül, ott szerepel a chipkészlet.
Meg a laptop pontos típusa sem ártana.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13477) Tdizsolt válasza Thunderzolee (#13476) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Ó,bocsánat! :B :B

A gép tipusa ez,remélem erre gondoltál... :B

(illetve még egy olyan kérdés,hogy esetleg 4 magos procit is be lehet illeszteni a helyére? (i7 3612QM,illetve i7 3632QM))

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#13478) Thunderzolee válasza Tdizsolt (#13477) üzenetére

Na, megvan. HM76

Ezekkel szerelték gyárilag is:
https://www.asus.com/Laptops/X75VB/specifications/
Ezekkel mindenképp megy, illetve elvileg ez viszi a teljes Ivy sorozatot 35W-os TDP-ig.

A 4 magosokat nem, azoknak amúgy is magasabb a hőtermelése, a gép hűtését nem erre tervezték; amelyik i7-es 35W-os, az meg csak kétmagos.
Négymagos processzorokhoz többfázisú tápellátó áramkör kell, ami ebben a notiban nincs meg, így csak kétmagost lehet beletenni.

SSD az ami nagyon felpörgeti, vagy esetleg egy 7200RPM-es egy tányéros merevlemezre ha átcseréled az 5400-es gyári diszket.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13479) Tdizsolt válasza Thunderzolee (#13478) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Hálás köszönet! :R

Rendben, akkor a 4 mag kilőve. Érdembeli változást hozhat akkor egy i7 3540m,vagy egy 3520m?

Nem olyan vészes az áruk már, így ezekben gondolkozom leginkább, ha cserélek.

A gyári HDD van még benne, illetve egy 500Gb SSD-t kapott 1 éve.

Köszi!

Psn ID: Tdizsolt

(#13480) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

compaq cq71 masináról lenne szó, jelenleg egy t3100as proci van benne, mekkora az a proci amit bele tudok vásárolni

köszi a segítséget :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13481) Thunderzolee válasza zsolt19900 (#13480) üzenetére

Tegyél fel egy CPU-Z_t légyszíves, a linkelt oldalon a HP nem képes a chipsetet feltüntetni. :(((

Ha GM45, akkor viszi az összes Socket P-s processzort.
Ezek azok: https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Aprón 2-3ezerért vannak P7ezres, P8ezres, esetleg P9ezres processzorok, ilyet keress hozzá, ezeknek 1/3-al kisebb a hőtermelése ugyanazon teljesítmény mellett, mint amit a Tsorozatú processzorok képesek nyújtani.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13482) Nagybanya válasza Thunderzolee (#13481) üzenetére


Nagybanya
csendes tag

Tudok adni T7300, T7500, P8600, P8700-as procit. A P9x00 sajna sokkal drágább.

Kérlek privátban válaszolj. Köszi. Laptoptápok nagy választékban!

(#13483) Thunderzolee válasza Tdizsolt (#13479) üzenetére

Az i5-ös processzoroknál a Turbo órajel ami besegít, ez viszonylag magasabb sebességet ad. Az i7-esek ezzel szemben alapból magasabb órajelen járnak, és ehhez jön még a Turbo is.
Az adatlapokon az órajeleket, L2/L3 tár magonkénti méretét ellenőrizheted, bár ez utóbbi inkább számításigényes feladatokhoz lenne szükséges, netezéshez, officenál nincs jelentősége.

I5-öst szoktak venni, az is ad egy löketet, és 5-10ezerért megvehető. Az i7-esek inkább ennél jóval magasabb áron mennek, bár mostanában nem követtem a Hardveraprós árakat, ha találtál jó ár/érték arányban, pláne ha van pénz lóvéra megérheti az is.

Esetleg még itt van ez is:
notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13484) Tdizsolt válasza Thunderzolee (#13483) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Nagyon szépen köszönöm minden segítséged, még filőzok akkor, hogy melyik legyen, az i7 most olyan 16-20k körül mozog, tipus és eladó függvényében... (jó duma, "van pénz lóvéra"... :DDD )

Psn ID: Tdizsolt

(#13485) zsolt19900 válasza Thunderzolee (#13481) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm

biosfrissítés meg ilyesmi nyalánkságok kellhetnek hozzá?

megnéztük GL40 es a chipset benne

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13486) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#13485) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor ha jól nézem T mehet bele

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13487) Thunderzolee válasza zsolt19900 (#13486) üzenetére

Nem.

A GL40 az eredetileg 667-esFSB-t támogatna.
De a benne levő T3100-as az 800MHz-es FSB-vel megy, és ha CPU-Z első fülén ellenőrzöd, gyanítom, h nem 667-es FSB-vel hajtja, hanem 800-on.
Vagyis a gépben nem a Cantiga chipset család GL40-es "butított" tagja van, hanem teljes értékű GM45-ös chipkészlet.

Nyugodtan próbálj bele egy P-betűs processzort, mennie kell benne. :K

Maga a CQ-71-es Compaq laptopcsalád elég sokféle felszereltségi szinttel érkezett annak idején, sokféle processzorral árulták őket, ezért is kértem a CPU-Z-vel való kiolvasást, mert meguntam a Googlezást. A Socket P-s listából többféle T4ezres, T6ezres processzorral kínálták, azok pedig mindegyik 800-as FSB-vel megy.

Ha visszatekersz a topicban párszáz oldalt, rendszeresen belefutottunk olyan notebookokba, amikben nem a chipkészlet család "butított" tagja volt, pedig azt írták a diagnosztikai programok, hanem a teljes értékű variáns. Nem tudom mi ennek az oka gyártói oldalról, pénzügyi egyszerűsítést sejtek a mélyén, egyszerűbb lehet legyártatni egyféle chipsettel a gépeket, de elszámolás miatt már kétféle adatlapot mutat a gép a diag programok felé.

BIOS-ból értelem szerűen ajánlott a legfrissebbet használni, de notebook vonalon a BIOS-ok általában nem az új processzor-mikrokódokat tartalmazzák, hanem egyéb javításokat, szóval nagy valószínűséggel nem ezen fog múlni, h kezeli-e az újabb processzorokat.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13488) Thunderzolee válasza Tdizsolt (#13484) üzenetére

Hát nekem már az 500gigás SSD is kicsapta a biztosítékot, pláne, h régebben vetted, amikor még drágább lehetett.. :DDD

Ja igen, azt akartam még mondani, h az SSD már eléggé meg kellett, h dobja a gép sebességét, a processzor-csere nem lesz ilyen jelentős ez után már.
Én első körben egy i5-öst vennék ~7ezer környékén, ha azzal érzel valami javulást, akkor esetleg érdemes belevágni az i7-esbe is, mert az is fog még picit hozzátenni, de ha nem sokat gyorsít, akkor az i7-est már nem kell megvenned.
Viszont mivel nálad nem a pénzen fog múlni, így nem tartalak vissza a fullos procitól.

De lehetőleg azért próbáld bele mielőtt kifizeted, mert pár százalék esély megvan, h az i7-eseket nem viszi. Sajnos itt a topicban olyan gépeknél, ami nem fodult meg a kezeink között, csak elméleti tanácsokat tudunk adni, ennyire nem mélyedtem bele az internet bugyraiba, h a Te laptopod valami orosz nyelvű fórumban esetleg szerepelt-e már, h beleraktak i7-est, és elindult vele.
Megesik néha, h egy-egy gép nem visz valamit, ami a specifikációik alapján mennie kellene benne, pláne, h más gyártók hasonló chipsetes gépeikben gond nélkül ment.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13489) zsolt19900 válasza Thunderzolee (#13487) üzenetére


zsolt19900
őstag

így igaz 800as fsb-t ír, a chipkészletet is cpuzből tudtam mondani neked :) De az fsb az valóban 797en állt éppen amikor küldte asszonykám a sotot róla :)

akkor belepróbálunk egy ilyen procit, amit javasoltál és akkor még előtte egy bios frissítés csek és meglátjuk :)

köszönöm szépen!

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13490) Tdizsolt válasza Thunderzolee (#13488) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

:DD :DD

Akkor még gazdag voltam,és hülye...(na jó,csak hülye) :B

Ha jól emlékszem olyan 70k körül vettem,és ez volt az a motyó: Crucial_CT525MX300SSD1 (525Gb)
(Samu 850 EVO-t akartam,de ez jobb alternatívának tűnt)

Viszont megfogadom a tanácsod,lehet,hogy kisebbel próbálkozom,nehogy pofára essek,mivel a legtöbb hirdető nem ad garit kompatibilitási problémára,az i5 meg valószínűleg tuti lenne,hisz' kiadták ilyen konfiggal is.

(csak a lehetőségekhez képest maximalista vagyok,még akkor is,ha teljesen értelmetlen dolgokba ölök pénzt... :N )

Szívesen megosztom veled majd a tapasztalataimat az üggyel kapcsolatban,ha érdekel a vége. :))

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#13491) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

HP ProBook 450 G3-ban szeretnék az optikai meghajtó helyére egy vinyót tenni, és ehhez kell egy beépítő keret. Ilyen keretből viszont többféle méret is létezik, és fogalmam sincs ebbe a gépbe melyik való... :(

Tudnátok olyat ajánlani ami biztosan passzolni fog? :B

Köszi!

Turenkarn

(#13492) Tdizsolt válasza Tyrel (#13491) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Szia!

Érdemes számtek boltban venni, és ott szerintem jó eséllyel meg is mondják gép tipus alapján, melyik való bele. Én sem tudtam a pontos méretet amikor vettem, és nekem is a boltban segítettek. (webáruház volt, és emilben tök készségesek voltak)

Psn ID: Tdizsolt

(#13493) IQnQ


IQnQ
újonc

Sziasztok!

Egy Asus ROG GL502VT nevezetü laptopban SSD cserén silabizálok.
Az lenne a kérdésem hogy a jelenlegi: "ITEON CV1-8B128 (128 GB, SATA-III)" M.2 SSD-t le tudom-e cserélni olyan M.2 SSD-re ami PCI Express csatlakozást használ vagy sem ? (Samsung 960 EVO-t néztem ki, de nem tudom hogy kompatibilis-e)

(#13494) zsolt19900 válasza Thunderzolee (#13487) üzenetére


zsolt19900
őstag

szia

sajnos az a helyzet, a masinával hogy nem igen akarja megenni a p8600as procit, pedig biost is frissítettünk a hp oldalán található bios frissítő progival

tippre tudsz esetleg mondani valamit, hogy mi lehet a baj? maga a comaq logó sem jön be, így azért tippelnék procira, a benne lévő procival működött a bios frissítés 21ről 23as biosra frissítette a progi, ha ez mond valamit neked :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13495) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Emachine E520 gép.

T3400 CPU elfut benne ? Mennyi memóriát lehet beletenni maximum ?

[kép]
[kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13496) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba L50B-1-EF laptop és eredetileg egy Intel Pentium N3530 processzor volt benne. Milyen processzort lehet max. beletenni a masinába?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
János

(#13497) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

Asus pu401LA típusú notebookhoz hol lenne érdemes alaplapcsere után érdeklődni?
Egy helyről már kaptam egy 260.000 as ajánlatot. Számítsak jobbra?

Köszönöm

(#13498) Duree válasza the_pimp (#13497) üzenetére


Duree
veterán

Küld el privátban a gép sorozat számát, és lehet megoldom nagyságrendel olcsóbban.

duree54

(#13499) K53TA


K53TA
tag

Asus notebook-ba SSD- helyeztem a HDD helyére. A HDD-t Caddy beépítő keretben behelyeztem az optikai DVD helyére.
Probléma, hogy a HDD-t nem látja a Notebook a Biosban.
Ha az SSD-t helyezem a beépítő keretben az optikai meghajtó helyére és a HDD-t hagyom az eredeti helyén akkor mindkettőt látja a Bios, de ebben a felállásban lassú a Windows, olykor el sem indul.

Természetesen tiszta telepítést végeztem az SSD-re, úgy hogy közben nem volt behelyezve a HDD.
A fenti problémák miatt jelenleg csak az SSD van behelyezve.

Kipróbáltam a HDD-t, behelyezve a Caddy keretbe és azt összekötve Sata - Usb kábellel, azt külső meghajtónak látja a win10, de én nem külső HHD-nek akarom használni.

Mit rontottam el? Talán a Caddy keret okozza a problémát?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13500) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Jobb topikot nem találtam. dell 6440-es laptopom kijelzőjén megjelent egy vízszintes csík. Külső monitorra dugva nem látszik. Kábeleket átmozgattam, fedlapot hajtogattam nem történt semmi. A csík környékén a kijelzőt nyomkodva néha viszont eltűnik. Van esetleg ötletetek?
videó

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.