Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Thunderzolee válasza BoC1ka (#12898) üzenetére

Sok gép belső fedlapját csak úgy lehet szétszedni, ha a billentyűzetet kiszedjük, és utána alatta vannak még csavarok, amiket ki kell tekerni, különben nem lehet szétszedni a gépet.
Ezért meg se fordult a kollégák fejében, h fedlappal együtt szedted le a billentyűzetet.

De nem baj, legalább már tudjuk, h ilyen is van.

Megvolt a nap poénja. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12902) Grózi


Grózi
veterán

Üdv!
Birtokomba jutott egy Lenovo G550,Intel Celeron T3100-s procival és Intel GL40 (Cantiga-GL) chipsettel.18CN42WW(V2.51) bios van rajta.
A kérdésem az lenne,hogy milyen nagyobb procival lehet bővíteni,amit biztos kezel a lap?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12903) Thunderzolee válasza Grózi (#12902) üzenetére

Ebből a listából a 800-as FSB-s processzorokat kezeli:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Googleztam egy kicsit, sok fórumban említik ezt a modellt, h T7250, T9300, T9500, szóval a 800-as FSB-s processzorokat bele lehet tenni.

Keress az aprón a T8ezresek között, esetleg T7ezresek között (4MB L2-vel), vagy ha találsz T9ezrest olcsón, és próbáld bele.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12904) Grózi válasza Thunderzolee (#12903) üzenetére


Grózi
veterán

Én is erre jutottam,de mondom nem árt a megerősítés.Köszönöm a segítséged!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12905) LadyLorien


LadyLorien
tag

Sziasztok!

Adott egy Toshiba C50-A-1FW notebook az alábbi procival: Intel Pentium 2020M - kattintásra adatlap.

Kinéztem bele egy másikat, ami elvileg megfelel hozzá a listából alatta. Azért biztos, ami biztos alapon gondoltam bekérdezek ide, hogy működhet-e a dolog ezzel a procival? Intel Core i5-3230M

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki ránéz. :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#12906) Thunderzolee válasza LadyLorien (#12905) üzenetére

A chipset típusa kellene.
CPU-Z-vel ki tudod olvasni.

De ha HM70-es, akkor az nem visz Core i processzorokat, csak Celeront, Pentiumot. :(

Foglalat megegyezik, bele is lehet rakni, el is indul vele, de 30 perc után lekapcsol a gép. Sajnos ezekbe raktak valami processzt, h ha ilyen normálisabb processzort tenne bele az ügyfél, akkor 30 perc után kapcsoljon le a gép. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12907) LadyLorien válasza Thunderzolee (#12906) üzenetére


LadyLorien
tag

Sajnos HM70-es :( Akkor mit javasolsz? Mi a legjobb proci, amit esetleg bele tudok tenni? Előre is nagyon köszönöm! :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#12908) dugo_ válasza LadyLorien (#12907) üzenetére


dugo_
veterán

Pentium 2030M. +100MHz, nulla előrelépés.

(#12909) LadyLorien válasza dugo_ (#12908) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm, hát akkor nem processzort fogok asszem cserélni, hanem gépet. :(

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#12910) pjen válasza LadyLorien (#12909) üzenetére


pjen
félisten

Amíg nincs másik gép,egy SSD sokat dobna rajta!Gép cserénél az új ba is jó lesz.

(#12911) LadyLorien válasza pjen (#12910) üzenetére


LadyLorien
tag

SSD van benne.... nem ezzel van a baj, hanem hogy vettem egy monitort és nincs jóban a mostani procival... :( Állandóan dugdosni kell, hogy felismerje, mire olvastam több helyen, hogy megoldotta nekik a proci csere, de úgy látom, ezzel a kütyüvel nem kivitelezhető és az egész gépnek a proci a gyenge láncszeme. :(

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#12912) pengwin


pengwin
addikt

Szervusztok!
Adott egy főleg szftverfejlesztésre és multimédiára használt Dell Latitude E6440, amiben a mostani 1*4GB RAM-ot ki szeretném cserélni 2*8GB-ra (ennyit kezel maximum).
Tudom, hogy 1600MHz-es DDR3L SO-DIMM modulok kellenek bele, viszont úgy tudom a Dellek eléggé finnyásak RAM terén.

A kérdéseim:
1. Vegyek meg nyugodtan bármilyen RAM-ot ami megfelel a fenti technikai paramétereknek, vagy olyan RAM-ot kell vadásszak, ami kifejezetten ilyen gépbe való?
2. Később esetleg processzort is cserélnék a gépben (i5-4210M vagy 4200M van benne). Ugye azonos TDP-jű négymagos i7 mehet bele? (ha jól tudom lehetett ilyen CPU-val kapni)
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12913) hallerlaller válasza Thunderzolee (#12886) üzenetére


hallerlaller
addikt

azon gondolkoztam, hogy gap pad vastagságát nem-e kellett volna lemérni valami ilyesmi szerszámmal? [link]

vagy esetleg van ilyen kenhető thermal pad K5 PRO néven fut, lehet máskor ilyet kéne használni? így mint itt a videón.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12914) zarayg válasza pengwin (#12912) üzenetére


zarayg
aktív tag

Szia!

1: Kingston Value RAM-okat simán eszi, teszteltük, javítottunk ilyen gépet :)
2: Mehet bele, de előtte érdemes egy BIOS frissítést elvégezni :)

Ha segítségre van szükséged, keress fel nyugodtan üziben! :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#12915) w.miki


w.miki
veterán

Helló!
Acer Aspire 5735z notim van, aminek nagyon szeretem a billentyűzetét, de elég lassú, és hangos is.
Egy csöves hűtés, ami átmegy a GPU-n, és a CPU-n is, így a ventillátor állandóan pörög.
Gyárilag T3200 65nm-es 2GHz-es CPU van benne.
Szeretném kicserélni egy picit gyorsabb, ÉS ha lehet, hidegebb 45nm-esre.
A kérdés, hogy mit válasszak?
Elvileg ezeket támogatja a laptop:
GL40
T9300, T8300, T6670? vagy esetleg valami más?
A cégnél egy Acer 6493 van T6570 CPU-val w7-el, az viszonylag gyors (netezésre), és teljesen néma is.
Az enyém viszont lassú, és hangos is :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12916) pengwin válasza w.miki (#12915) üzenetére


pengwin
addikt

Ha még nem tetted meg akkor előbb a merevlemezt cseréld ki SSD-re, sokkal többet fog dobni a sebességen mint egy új CPU.
5750Z-ben cseréltem már merevlemezt, Macrium Reflect-tel simán lehet klónozni úgy a tartalmát, hogy fel sem tűnik a gépnek az alkatrészcsere.

(#12914) zarayg
Köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12917) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok!

A héten jutottam hozzá életem első notebookjához.

Lenovo ideapad 700 (i5-6300HQ, 2x4Gb ram, GTX950m, 1000Gb HDD) lett és 1 kérdésem lenne

1. Sajnos 256Gb SSD akartam, de csak ez sikerült, utólag nem lehet a rendszeren gyorsítani, pl másodlagos SSD-vel, ha előretelepített WIN 10-el kaptam? nem akarom/tudnám újratelepíteni

ezt megrendelve a C:(1000Gb HDD)-n lévő windows 10-et lehetne gyorsítani ? vagy ez külön meghajtó lenne,amire mást lehet pakolni?

[link]

ez pl: jó lenne oda?

[link]

köszi a segítségeteket előre is!

(#12918) w.miki válasza pengwin (#12916) üzenetére


w.miki
veterán

nem tudom kicserélni, kell a hely, és 1TB SSD elég drága lenne.
Egy erősebb CPU-t szeretnék bele, amivel halkabb lesz.
Elvileg ezek lehetnek:
T9500
T9300
T8300
T8100
T6970
T6900
T6670
T6600
T6570
T6500
T6400

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12919) pjen válasza w.miki (#12918) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ha van benne optikai meghajtó tedd oda a vinyót.Az ODD- t pedig külső házba.

(#12920) dugo_ válasza w.miki (#12918) üzenetére


dugo_
veterán

Ki kéne próbálni benne egy 800MHz FSB-s socket P procit, van esély rá, hogy elviszi. T8xxx, T9xxx környékén valamit, ami olcsón van aprón, vagy helyben belepróbálható.

Ha visszaolvasol GL40 témában, akkor látható, hogy elég ellentmondásos ez a chipset. Ha tutira akarsz menni, akkor pedig a legnagyobbat, amivel gyárilag szerelték.

Melegedésen segíthet az alulfeszelés, C2D prociknál még könnyű lecsípni 0,1-0,15V-ot.

(#12921) w.miki válasza dugo_ (#12920) üzenetére


w.miki
veterán

elvileg mindet viszi, amit linkeltem.
T8300, és T9300 800Mhz-es procikat írnak is más fórumokban, használták az Acer 5735z-t, elégedetten.
(Pedig úgy rémlik, a RAM benne DDR2, 667Mhz)
Remélem, hogy a 45nm cpu már jóval hűvősebb is, mint az eredeti 65nm-es.
A kérdés, hogy elmenjek e 2,5Ghzig (T9300), vagy egy újabb, de lassabb 2,2Ghzes T6670-et tegyek bele.
Mekkora lehet a hőmérséklet különbség 0,3GHz eltérésnél?
Ha alul fesz.elem, mennyi hőt nyerek?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12922) Thunderzolee válasza w.miki (#12915) üzenetére

Volt már a gép szétszedve?
A hűtés a lamelláknál kitakarítva?

Mert elsősorban arra tippelek, h azért megy állandóan a ventilátor, mert nem tudja lehűteni a processzort teljesen a rárakódott porcicáktól.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12923) w.miki válasza Thunderzolee (#12922) üzenetére


w.miki
veterán

már többször takarítottam, újrapasztáztam, ventit cseréltem
Most egy másik CPUt szeretnék, kisebb hővel.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12924) w.miki válasza w.miki (#12923) üzenetére


w.miki
veterán

Beszéltem egy emberrel, szerinte érdemes a kapható legerősebbre cserélnem.
T9300 2,5Ghz legyen. Ha nem kell a teljes terhelés, kisebb hővel fog menni. Illetve a 6MB cache is sokat dob az eddigi 1MB helyén.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12925) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.

A következő lenne a kérdésem.
Adott egy Toshiba Satellite C55-A-1H9 noti. Jelenleg Core i3 3110M-es procival.Szétszedni addig nem szeretném még nem mondtok biztosat.Cserélhető -e benne a proci,
CPU-Z szerint Socket 988B rPGA a tokozás. Mobile Intel® HM76 Express Chipset.

Ha igen akkor milyenre. Lehetőleg Core i5-öt szeretnék belerakni első körben. Aztán ssd-t és plusz memóriát.
Mondjuk ssd-t se tudom hogy milyen mehetne a vinyó helyére.

Segítséget előre is köszi.

(#12926) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hello, van egy Lenovo G500-am amibe szeretnék két új aksit venni. Az amazon elsőre ezt dobja. A mostani aksi száma L11L6Y01 amit ha beírok szintént ezt dobja ki. Viszont találtam egy másikat ami drágább sajnos és 4400mAh 5200mAh helyett. Az elsőt meg is vásárolnám, ha biztosra tudnám hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12927) humax


humax
senior tag

Udv
ASUS G56JR mervlemeze ütés miatt feladta magát.
Milyan tipus 1Teras ajalot bele?
Gyári egy darab 1 teras WD 5400 volt benne.
Ezek ugye 2.5 méretűek ?
Hol lehet olcsóbban szerezni Budapesten?
Ma kenne sürgősen

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12928) Thunderzolee válasza humax (#12927) üzenetére

Én itt szoktam venni merevlemezeket:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/merevlemezek/notebook_hdd_2_5

De ha dobálod a gépet, megint tönkre fog menni.
Inkább SSD-t vegyél bele.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12929) Thunderzolee válasza PumpkinSeed (#12926) üzenetére

Akksikhoz sajnos nem értek :( én az aprón kerestem akkoriban amikor a gépemhez kellett, vannak többen is, akik ezzel foglalkoznak, jobban tudják, h melyiket éri meg megvenni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12930) Thunderzolee válasza Zadia (#12925) üzenetére

A HM76-os chipset elvileg ezeket kezeli:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM76_Express.html

Azért írtam, h elvileg, mert ez a 3rd. gen. Core i processzorok foglalta, de a fenti lista tartalmaz pár 2nd. gen. CPU-t is.

Az Ivy Bridge processzorok egyébként ezek:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_(microarchitecture)#Mobile_processors

Ezek közül válogass 35W-os TDP kerettel.

SSD-t az SSD-s topicban keress inkább, ott jobban tudják, h mi a bestbuy mostanság.

Memóriát meg szintén mindegy mit raksz bele.
Mennyi van most benne? A lokalizációs kód szerint 4GB. CPU-Z-vel ki tudod íratni, h pontosan milyenek, lehetőség szerint keress hozzá ugyanolyat.
De legalább azonos MHz, és időzítése legyen, akkor biztos, h vinni fogja. (ritkán, de előfordul, h nem indul el két különböző modul, ezért érdemes előtte belepróbálni).

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12931) Zadia válasza Thunderzolee (#12930) üzenetére


Zadia
senior tag

Köszönöm.

Ki is néztem egyet itt ph-ról. Core i5-3230M remélem ezzel nőni fog a teljesítmény.

Igen 4GB Samsung PC3-12800-as memória van benne. M471B5173QH0-YK0

Azt nem tudom,hogy ez L-es vagy sima noti ram.

(#12932) Thunderzolee válasza Zadia (#12931) üzenetére

Hát Google szerint DDR3L.
Ezekbe már ilyeneket raktak akkoriban. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12933) pengwin válasza Zadia (#12931) üzenetére


pengwin
addikt

a gép BIOS-ában meg lehet nézni milyen RAM van benne.
Egy M-es i3 és egy M-s i5 között nem fogod észrevenni a különbséget. Érdemi előrelépés egy négy magos CPU lenne.
CPU csere helyett előbb SSD-re költs, azzal ég és föld lesz a különbség.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12934) Wasquez válasza Thunderzolee (#12674) üzenetére


Wasquez
senior tag

A javaslatod alapján megrendeltem a procit, ami tegnap meg is érkezett, szétkaptam a gépet, gyakorlatilag atomjaira! Remélem, hogy többet nem kell, mert elment a délutánom vele!
T6570 volt benne, P9700 került bele.8500ft körül sikerült megvenni.
Azt mondtad, hogy sokra ne számítsak, de olyan hatása lett, amire nem számítottam, nagyon gyors lett a gép tőle.
Az előző procival a firefox, ha meg volt nyitva, már volt, hogy nagyon akadozott a pdf görgetése, és a böngészőben is idegesítően ugrált a görgetéskor. Ilyenkor 80-100% közt ment a cpu terhelés.
Most az új procival megnyitok egy firefoxot, egy operát, elindítok egy video lejátszást, és a cpu terhelés 33-50% közt ugrál, néha van egy kiugró tüske.
Az előző nagyon felforrósodott mostanában.
Nem tudom, hogy nem e a régi paszta tette e be neki az ajtót?
Ezzel a procival most úgy sem meleg, hogy ha le van rakva az ágyra, és gyakorlatilag szinte teljesen le van szigetelve az alja.
Bőven megérte nekem ezt az árat. Régi ez a laptop, de ezzel a procival, 4gb rammal, meg az ssd-vel még most is van olyan gyors szerintem, mint a mostani 90-120 e körül kapható gépek!?

PC

(#12935) Thunderzolee válasza Wasquez (#12934) üzenetére

Hát igen, a P9ezresek azért nem 2-3ezerbe kerülnek. :D

Azért nem melegszik most annyira, mert ezeknek a P betűvel kezdődőknek nem 35, hanem csak 25W a TDP. Ez sokkal kisebb hőtermeléssel jár, hamarabb le tudja hűteni a gépet a hűtőrendszer, ezért nem is kell annyit mennie, plusz most nem kell 100%-on pörögnie, h elvégezze a rá bízott feladatot, plusz kitakarítottad, plusz új paszta is került rá.
Ez így egyben kapásból lecsökkenti a hőtermelődést.

Örülök, h megejtetted a cserét, látod, még egy régebbi gépet is fel lehet így javítani, sokáig lehet még netezni vele. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12936) Wasquez válasza Wasquez (#12934) üzenetére


Wasquez
senior tag

Fura lenne, így szétszedés alkalmával nem kitakarítani, meg pasztacserét kihagyni. BIOS elemet is cseréltem, mert máz nyolc év körül járt, de még világított a led vele, amivel teszteltem. Brutális, nem tudom, hogy milyen gyártó ez a JHT, de valamit tudhatnak.
Köszi a tippeket, mint ha egy új gépem lenne, a spyware kereső is full sebességre van engedve, és így sem akad semm, régen még a low boost is belassított minden más alkalmazást!

PC

(#12937) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#12926) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megvettem, kipróbáltam, működik az első variáció.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12938) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Gépemben DDR3L ram van a képen látható csipszettel.
Rakhatok ebbe sima DDR3 ramot a benne lévő DDR3L ram mellé, vagy egyformáknak kell lenniűk?

[ Szerkesztve ]

(#12939) Lacc


Lacc
aktív tag

Helló.

A notebook aljánál a csavarok fejét gumi rész takarja el, ízlésesen, viszont szereléshez ezeket a gumikat el kell távolítanom a csavarok fejértől, amelyek oda vannak ragasztva.

Kérdésem, hogy milyen ragasztóval lehet/célszerű őket visszaragasztani? :R

A pillanat ragasztót túlzásnak érzem :)

(#12940) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Wlan kártya cserét szeretnék végrehajtani Asus X550JK-Xo031D gépemen. Jelenleg egy Qualcomm Atheros AR956x van benne, ezt szeretném cserélni egy ac szabványt tudó típusra.

Amit kinéztem, az egy Intel 7260 Mini PCIe Dual-Band+Bluetooth. Erről vélemény, tapasztalat? Esetleg másik típus amit jó lehet?

Üdv: Zoli

(#12941) b.gyula1983


b.gyula1983
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen laptopom:

Lenovo IdeaPad B71-80 80RJ000KGE  

Kijelző száma: b173rtn02.1
Kijelző kábel száma: dc02001xj10

Sajnos eltört a kijelző, szeretném cserélni, de ha lehetséges, akkor már fejleszteném, erről "1600x900 Matt" >> erre >> "1920x1080 Matt IPS"

Ami benne volt:

[HD+ Matt panel]

Amit kinéztem:

[FullHD IPS Matt Panel]

Ha jól látom, a csatlakozó ugyanaz. Működhet az Upgrade?

Illetve van egy asztali gépem, Msi B150M Mortar lappal, van M.2 hely, wifi/Bluetooth kártyának. Tudtok ajánlani ilyet olcsón? (gondolom antenna is kell hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#12942) Duree válasza b.gyula1983 (#12941) üzenetére


Duree
veterán

Biztosan nem mert más a szalagkábel felépítése, tehát azt is cserélni kell már ha ez a típus készült full hd kijelzövel ,mert ha nem akkor lvds kábel sincs hozzá.

duree54

(#12943) b.gyula1983 válasza Duree (#12942) üzenetére


b.gyula1983
tag

Ez a típus nem készült fullHD kijelzővel.

Akkor az, hogy mindkettő 30 PIN csatlakozású kijelző, még kevés? Ebben mennyire vagy egyébként biztos? (csak mert megrendeltem, de ha kell lemondom gyorsan)

[ Szerkesztve ]

(#12944) b.gyula1983 válasza Duree (#12942) üzenetére


b.gyula1983
tag

Közben annyit megtudtam, hogy a 30 PIN eDP kábel lehet "1 lane" vagy "2 lane" és csak utóbbi támogatja a FullHD felbontást. Azt lehet-e tudni az enyém melyik?

dc02001xj10

Ez a száma.

[ Szerkesztve ]

(#12945) Duree válasza b.gyula1983 (#12944) üzenetére


Duree
veterán

"1 lane" ez van a gépedbe.Tehát a full hd kijelzö nem jó,illetve kicsit torz képet fog adni.

duree54

(#12946) b.gyula1983 válasza Duree (#12945) üzenetére


b.gyula1983
tag

Már feladták tegnap, most már mindegy. Ha nem jó, lesz egy eladó kijelzőm :) Köszi a válaszokat!

(#12947) xeno204


xeno204
aktív tag

Sziasztok.

A Lenovo B590 (20206) notebookomat szeretném bővíteni SSD-vel, valamint a HDD-t beletenném egy HDD Caddy-vel, az optikai meghajtó helyére. A kérdésem, hogy ez megvalósítható, ennél a modellnél, valamint bármelyik Ebay-es 12,7mm-es HDD Caddy megfelel nekem?

(#12948) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Acer Extensa 5635G-654G32Mn típusú notebookhoz keresek hűtő ventilátort. Bontott is megfelel. Mit ajánlotok honnan érdemes beszerezni korrekt áron? Kínából rendelés is szóba jöhet.

Előre is köszi a választ!

(#12949) hallerlaller válasza nemethchek19 (#12948) üzenetére


hallerlaller
addikt

ebay?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#12950) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Szeretnék még hozzácsapni 4 gb memóriát a már meglévő négyhez.
Ilyen gépem van. Az alaplapi valami noname-nek tűnik, ahogy néztem szétszedés közben, everest sem tudta megmondani a típusát. Milyen típusú márkák közül érdemes választani? Gondolom, az fontos, hogy L végződésű legyen a plusz memória, és ugyanolyan legyen a frekvenciája, mint a gyárinak. Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.