Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Soha nem volt gondom a vodafone-nal, mindig elérhető voltam és vagyok, ellenben a telecom-ot majdnem minden nap szidtuk sok kollégámmal együtt, pontosan ezek miatt, amit te írtál a voda-ról. Amióta itt vagyok stabil minden, a net sebesség is átlagosan 100, inkább 110... Na akkor most mi van?

mert ma menekulnek az emberek a voda cégtől

És miért pont ma menekülnek az emberek? :U Mi történt, vírust sugároznak mobilon keresztül vagy mit?

[ Szerkesztve ]

(#1702) 4Grider válasza Lincoln76 (#1701) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván egy csomó olyan hely van, ahol a voda jobb, és még több olyan, ahol a Telekom. Mivel utóbbinak több bázisállomása van és csodák nincsenek. Ahol én élek, ott még a negyedik is felvállalható, nemhogy a három nagy. De most eljöttem Budapestről a Balatonra a Balatonfelvidéken keresztül, és valahogy feltünt, hogy sokkal többet szakad meg az autóban a netrádió vodával mint yetivel. Szóval hazafelé marad a yeti. De ha csak voda van, az is simán felvállalható.

(#1703) GeryCapital válasza MadMancs (#1140) üzenetére


GeryCapital
újonc

Lehet választani, hogy Telekom vagy voda sim-et kérsz?

(#1704) xts válasza GeryCapital (#1703) üzenetére


xts
csendes újonc

Csomagtól függ.

(#1705) Fecó88 válasza GeryCapital (#1703) üzenetére


Fecó88
tag

Szia igen de ami a veboldalukon kint van az voda csomagok. Telekom csomagot is lehet kérni ha majd hívnak de azok drágábbak.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#1706) MadMancs válasza Fecó88 (#1705) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem csak akkor ha hívnak.
Le lehet adni élből Telekomos simmel a rendelést. És igen, valamivel drágábbak, Telekom is drágábban adja az erőforrásokat.
Jeleztem korábban hogy ha érdekel valakit, tudok segíteni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1707) GeryCapital


GeryCapital
újonc

Köszönöm szépen!

(#1708) viktorhu válasza StiAndZol (#1700) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem Telekom és nem is Voda. Nem viszonteladók, hanem virtuális szolgáltatók, vagyis a szolgáltató a Netfone, nem a 3 nagy egyike. A voda számlázásához meg főleg semmi közük, ezt nem is értem, hogy hogy jön ide.

(#1709) MadMancs válasza viktorhu (#1708) üzenetére


MadMancs
veterán

Pontosan.
De a virtuális szolgáltató se pontos megfogalmazás. Netfone saját telefonközponttal és saját SIM el rendelkezik. Önálló szolgáltató. Az egyetlen amiben különbözik a 3 nagytól, hogy a hívásvégződtetést azaz konkrétan csak a tornyot és a tornyokon lévő aktív eszközöket bérlik fix kapacitással.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1710) 4Grider válasza MadMancs (#1709) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tornyokhoz, tornyokon lévő aktiv eszközökhöz nincs közük, max. sávszélességet bérelnek egy-egy szolgáltatótól.

(#1711) MadMancs válasza 4Grider (#1710) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen, ez a legpontosabb megfogalmazás.
A lényeg az hogy teljesen Önállóan fut olyan téren, hogy pl voda/Telekom nem teheti háttérbe netfone előfizetőket saját előfizetőikkek szemben mert fix kapacitást bérelnek.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1712) viktorhu válasza MadMancs (#1709) üzenetére


viktorhu
veterán

Hivatalosan virtuálisak: mvno - mobile virtual network operator.

(#1713) MadMancs válasza viktorhu (#1712) üzenetére


MadMancs
veterán

Hivatalosan.
De mégse úgy kell elképzelni mint egy blue mobil vagy egy MOL Mobile ami volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1715) qnadam válasza StiAndZol (#1714) üzenetére


qnadam
veterán

nem ugyanaz.
viszont egy mvno-t elég sokféleképpen lehet megoldani onnantól, hogy a szolgáltató csak a rádiós infrastruktúrát adja odáig, hogy valójában a szolgáltató csomagját kapod, az ő nevüket látod kiírva a telenonon, és az ő ügyfélszolgálatukat hívod, csak a kártyát mondjuk a postán veszed át a szolgáltató üzlete helyett, és más a doboz színe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1716) MadMancs válasza StiAndZol (#1714) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem.
Az a kettő csak egy Telekom brand volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1717) viktorhu válasza StiAndZol (#1714) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor nem nagyon működöött még az mvno-k szabályozási háttere, meg kellett egyezniük az infrastruktúra gazdájával, így majdnem viszonteladóként működtek. A Netfone valódi virtuális szolgáltató, kb. mint ahogy pl. a Vodafone ad internetszolgáltatást Telekomos hálózaton keresztül is.

(#1718) hamzamark


hamzamark
csendes tag

Sziasztok!

Netfone-os otthoni (vezetékes) internettel kinek mi a tapasztalata?
Melyik internetes szolgáltatóval vannak szerződésben? ( Telekom vagy esetleg más? )

(#1719) 4Grider válasza hamzamark (#1718) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekom.

(#1720) viktorhu válasza 4Grider (#1719) üzenetére


viktorhu
veterán

De ott is csak a hozzáférési részt adja a Telekom, mint a Vodás konstrukció, nem? Mert mondjuk egy Telekomos netet nem biztos, hogy egy kisebb szolgáltatóra cserélnék, nemzetközi kapcsolatokban a Telekomnak óriási előnye van, gyakorlatilag a saját infrastruktúráján keresztül köt össze a többi globális szolgáltatóval.

(#1722) hamzamark válasza 4Grider (#1719) üzenetére


hamzamark
csendes tag

Hmm...érdekes...
Miért lehetséges akkor az, hogy állításuk szerint nem lehet vezetékes netet bekötni nálam ( Tata ), miközben nem 1 és nem 2 szomszédnak van a tömbben telekomos internete?
(Igazából ezért tettem fel a kérdést, mert volt egy ilyen tippem, hogy velük vannak szerződésben.)

(#1723) 4Grider válasza hamzamark (#1722) üzenetére


4Grider
nagyúr

5400 Ft-ot fizetek 1000/1000 optikai Telekom netért (vezetékes alap telefon előfizetéssel együtt), szóval ne sajnáld, hogy nem fizethetsz ugyanazért (esetleg rosszabb ontért) többet ennek a szolgáltatónak.

(#1724) qnadam válasza hamzamark (#1722) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom ugyanazért, amiért a munkahelyemre nem lehet telekom docsis netet bekötni: az adatbázisok nem hibátlanok. a címlistában ott van, de a kiérkező szerelő szomorúan állapítja meg, hogy az ezen az utcaszakaszon valójában nincs hálózatuk.
de olyan is előfordul a világban, hogy a szomszédoknak még van, de neked már nem maradt szabad csatlakozás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1725) kl122 válasza hamzamark (#1722) üzenetére


kl122
tag

Csak ott kötik be ahol van Telekom optika. ADSL, kábelnet nem játszik.
Személyes tapasztalat.

(#1726) MadMancs válasza kl122 (#1725) üzenetére


MadMancs
veterán

Pedig játszik az is :) Nálad más gond lehetett.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1727) hamzamark


hamzamark
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :DD

(#1728) VincentXxX


VincentXxX
csendes tag

Van már eSIM?

(#1729) 4Grider válasza VincentXxX (#1728) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már az is nagy eredmény, hogy VoLTE van.

(#1730) KatonaT válasza 4Grider (#1729) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Rápróbálok egy hűségidő nélküli előfizetésre, kíváncsi vagyok, hogy milyen... Ezzel sok vesztenivalóm nincs...

(#1731) kl122 válasza MadMancs (#1709) üzenetére


kl122
tag

"Netfone saját telefonközponttal ... rendelkezik"

Ez pedig tudtommal nem igaz, nincs önálló infrastruktúrájuk, csak a számlázást és az ügyfélszolgálatot adják.
Persze ez könnyen kideríthető, légyszives a www.iplocation.net oldalról másold már be nekem hogy a hosztnév és az ISP mezőkben mit ír ki nálad az oldal a Netfone-os mobilneteddel.

(#1732) kl122 válasza viktorhu (#1720) üzenetére


kl122
tag

Nehezen tudom elképzelni, hogy önálló internet szolgáltatást nyújtanának úgy, hogy önálló BIX kapcsolatuk sincs, inkább itt is az van, hogy egy átbrandelt szolgáltatást adnak el saját infrastruktúra nélkül amihez adják a saját számlazást és ügyfélszolgálatot.
Persze konkrétumot az tudna írni akinek van vezetékes Netfone internetje.

(#1733) kl122 válasza MadMancs (#1726) üzenetére


kl122
tag

Konkrétan ezzel utasították el a megrendelést, hogy az utcában nincs optikája a Telekomnak, itt csak Telekom kábelnet és ADSL van olyan csomagjuk pedig nekik nincs.

(#1734) MadMancs válasza kl122 (#1731) üzenetére


MadMancs
veterán

De poén hogy nekem szeretné mindenki elmagyarázni mi van és mi nem.
Ti résztvettetek a 4x2 órás oktatáson mint Netfone partner, vagy sem? Mert én igen. Így azért van némi rálátásom a dolgokra. 😊

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1735) MadMancs válasza kl122 (#1733) üzenetére


MadMancs
veterán

Az gáz.
Mert kötöttem már ADSL re szerződést.

Ha privátban tudunk beszélni utána tudok járni a dolognak.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1736) kl122 válasza MadMancs (#1734) üzenetére


kl122
tag

Megkövetlek, igazad van.

Ahogy néztem a hostod alapján Telekom és Invitech vonalakon jönnek be az országba valamint nincs önálló BIX kapcsolatuk. Ezek alapján saját hálózattal és kapacitással nem rendelkeznek, hanem a nagyoktól bérelik azt, ahogy látom ez alapján a BIX-ben van bent valamelyik nagynál a rackjük.

(#1737) kl122 válasza MadMancs (#1735) üzenetére


kl122
tag

Köszi, de az ADSL-lel itt nem lennék kisegítve (már ha még működik a körzetben) mert nem csináltak belőle VDSL-t azaz olyan lassú volt, hogy a Telekom is inkább átkötött mindenkit a kábelnetjére, ilyen max 15Mb/s volt a letöltés amit tudott.

(#1738) FingR86


FingR86
őstag

jelenleg egy telekomos flottában vagyok, most indítottam el a kilépési folyamatot, hogy újra a nevemre kerüljön a számom. Ha számhordozással átjönnék kipróbálni a netfone-t, mire érdemes váltanom a flottát arra a kis időre? Bármilyen legolcsóbb előfizetés, vagy domino feltöltőkártya ? Vagy van bármi különbség az ügyintézés mikéntjében?

valamint érdeklődnék még, mert az oldalon nem igazán találom meg, hogy külföldön roaming adat ingyenes a netfone-al?

[ Szerkesztve ]

(#1739) 4Grider válasza FingR86 (#1738) üzenetére


4Grider
nagyúr

Domino jó.
A netfone oldalán nem sok mindent találsz meg, telefonon tudnak segíteni, hogy a hirdetett adatkeret teljes egészében felhasználható-e EU roamingban.

(#1740) FingR86 válasza 4Grider (#1739) üzenetére


FingR86
őstag

kíváncsi vagyok a voda sim mennyit tud majd 4g-n, mert itt a telekom nagyon gyász, legjobb esetben is 15Mbps-t mutat a speedtest.

(#1741) 4Grider válasza FingR86 (#1740) üzenetére


4Grider
nagyúr

Helyszíne válogatja, van ahol ettől sokkal rosszabb a voda, jellemzően persze ezt a szintet hozza mindenütt, ahol pedig már nem csak B3-at (1800 MHz) és/vagy B20-at (800 MHz) használnak, el szokott néha menni 100 Mbps fölé is.

(#1742) MadMancs válasza FingR86 (#1738) üzenetére


MadMancs
veterán

Kissebb előfizetés.
Feltöltőkártyás számhordozásnál minden esetben van kaució, 1 vagy 2 havi díj amit 6. hónap után írnak jóvá, vagy szerződés megszűnésekor visszautalják. Havidíjasról hordozás esetén nincs kaució.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1743) INGJOKE válasza MadMancs (#1742) üzenetére


INGJOKE
veterán

10000 Ft volt. Külön mondta a csávó, hogy szóljak mikor lejár és jóváírják? Mondom nem automatikus. Mondja, de az, de biztos ami biztos. (Szóval nem) :)

(#1744) 4Grider válasza INGJOKE (#1743) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mikor jár le?

(#1745) MadMancs válasza INGJOKE (#1743) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem automatikus a kaució jóváírása. 6 befizetett számla után kérhető jóváírás.
Ha nem kéred, szerződés felbontasakor visszautalják.
Kaució összege nem egységes. Hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1746) sifarr válasza MadMancs (#1742) üzenetére


sifarr
senior tag

Feltöltőkártyás számhordozásnál minden esetben van kaució, 1 vagy 2 havi díj ...
És azt honnan tudja a Netfone, hogy feltöltőset akarok átvinni? Persze, megkérdezi és én megmondom. De mi van akkor, ha a feltöltőssre azt mondom, hogy előfizetéses? Hogy ellenőrzi le?
A számhordozási nyilatkozattal én csak arra adok felhatalmazást, hogy a Netfone az adataimat az átadó szolgáltatóval egyeztesse és az egykapus számhordozást lebonyolítsa. De hogy milyen típusú szerződésem van az átadó szolgáltatónál, ahhoz semmi köze. Arról az átadó szolgáltató sem jogosult adatot szolgáltatni 3. félnek - kivéve jogszabályi eseteket, de ez nem az és nem az átvevő szolgáltató.
Ahogy, ha az átadónál előfizetésem van és lejárt tartozásom, akkor nem az átvevő szolgáltató tagadja meg a számhordozást, hanem az átadó szolgáltató. A jogcímet (lejárt tartozás) közölheti.

Persze van feketelistája a mobilszolgáltatóknak. De abban pont az adós előfizetéses (!) ügyfelek szerepelnek és nem a feltöltősök, akiknél a tartozás fogalmilag kizárt.
Tehát ha valaki egy előfizetést feltöltősre vált és nincs lejárt tartozása, nem tudja meg a Netfone, hogy feltöltősre vonatkozik a számhordozás.

(#1747) 4Grider válasza sifarr (#1746) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy kér tőled egy 3 hónapnál nem öregebb számláról egy fényképet/másolatot, hogy az adataid a hordozásnál stimmeljenek. Ott már kibukik a prepaid előfizető...

(#1748) FingR86 válasza MadMancs (#1742) üzenetére


FingR86
őstag

ha a kisebb előfizetést megkötöm és már mondjuk aznap át is akarok váltani netfone-ra, szóval elindítani a folyamatot, akkor nem lesz tartozásom az adott előfizetésen ami miatt el fogják utasítani a számhordozást? Vagy ez hogy fog történni a gyakorlatban? Gondolom kötök valami kisebb előfizut hűségidő nélkül? Vagy már alapból mondjam a telekomnál, hogy váltási szándékkal akarok kijönni a flottából és kérjek tőlük tanácsot ?

meg nálam egy 1 napos előfizetés sem tűnik fizetőképesebbnek mint egy feltöltőkártyás szám (a kaució szempontjából) :D

[ Szerkesztve ]

(#1749) INGJOKE válasza 4Grider (#1744) üzenetére


INGJOKE
veterán

A szerződés kötés +6 hónap. Utána akkor két hónapig “ingyen” lesz aztán még két hónap és számhordozás. :DDD

(#1750) MadMancs válasza sifarr (#1746) üzenetére


MadMancs
veterán

Onnan hogy elofizus esetén be kell mutatni az utolsó számlát. Nem vagy köteles bemutatni ugyan, de akkor van kaució.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.