Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Polarstar válasza 4Grider (#1800) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nézd, nem követtem a jogi egyezségeket. Gondoltam hogy ez sok esetben csak az "odaédesgetés" része. Sosem volt olyan alkalmazásom ami régen ingyenes volt.
Sőt! Bizony van amiért fizetek is szépen, mert bizony jó. (Nekem)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1803) donhere


donhere
tag

Sziasztok.
Hétfőn töltöttem ki a netfone honlapján a megrendelőt. Meg is jött e-mailben hogy köszi szépen ügyfél vagyok. Meg hogy majd keresnek. Azóta viszont semmi. Mennyi idő szokott ez a folyamat lenni?

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1804) MadMancs válasza donhere (#1803) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Ha a központi oldalon töltötted ki, akkor a megnövekedett megrendelések miatt 1-2 hét. Ha nálunk (valamelyik partnernél) akkor 2-3 nap. Azért a különbség mert mi előkészítjük a szerződéshez továbbá szükséges adatokat/dokumentumokat, így azzal központban már nem kell foglalkozniuk.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1805) Lincoln76 válasza donhere (#1803) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Nekem legalább másfél hét volt.

(#1806) GOTiBI válasza donhere (#1803) üzenetére


GOTiBI
csendes tag

2023.02.28-án rendeltem meg,igaz számhordozással.
Márc.9.-én hívtak adategyeztetni,azóta várok.

Üdv GOTiBI

(#1807) donhere válasza MadMancs (#1804) üzenetére


donhere
tag

Ha ezt tudom... :))

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1808) Polarstar válasza MadMancs (#1804) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem tavaly tavasszal 3 napon belül minden megvolt. A kártyáért meg szépen bementem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1809) MadMancs válasza Polarstar (#1808) üzenetére


MadMancs
veterán

Még pár hónapja is megvolt pár nap alatt. Csak azóta (szerencsére) hatalmas ugrás történt, rengeteg szerződés vár feldolgozásra. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1810) ianhoward


ianhoward
tag

Március 10-én (péntek) regisztráltam MadMancs fórumtárs által küldött linken. Még aznap küldtem a kért dokumentumokat. Március 14-én (kedd) hívtak, egyeztettünk.
Ma, március 17-én itt van a sim kártya.
Pár napot kell várnom az átállásra.

(#1811) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok!

Az mennyire oké, hogy Vodafone kártyás számot vittem át a netfonehoz és most kapom folyamatosan a Vodafonetól, hogy igényelhetek plusz mobilnetet meg, hogy a my Vodafone-ban ellenőrizhetem a számlám?

Kimaradt nekik, hogy nem vagyok az ügyfelük?

(#1812) MadMancs válasza Fooler89 (#1811) üzenetére


MadMancs
veterán

Semennyire.
Bemutatkozik Voda csodálatos rendszere újra. Én az ilyenekért léptem első körben tőlük. Jelezd Voda felé hogy mizu, ezzel Netfone nem tud mit kezdeni. Úgy néz ki hogy Voda nem ügyfél szintén küldi ki, hanem simán egy tel/email adatbázisból ahol bent ragadtál.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1813) qnadam válasza Fooler89 (#1811) üzenetére


qnadam
veterán

vodafone-tól elhordozott 30-as számmal is ez volt sok évvel ezelőtt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1814) xabolcs


xabolcs
őstag

Vodafone / Telekom valtas lehetseges Netfone-on belul?

A mobil flottak topikban olvastam, hogy a Vodafone-os terero nagyon rossz a frissen atigazolt ugyfelnel. Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?
Partner ilyen problema megoldasaban az Ufsz?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1815) MadMancs válasza xabolcs (#1814) üzenetére


MadMancs
veterán

Telekomrol vodára lehet fordítva nem.
Viszont ha felveszi velem ismerősöd a kapcsolatot, megpróbálok segíteni neki, mert ez patthelyzet. Lehet sikerül.
Viszont Telekom csomagok másak más árban.

Mielőtt valaki valahova szerződik, nem árt ha utánajár lefedettségnek. :)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1816) FingR86 válasza MadMancs (#1815) üzenetére


FingR86
őstag

egyébként itt melyiket kell nézni a 4G-k közül? [link]
van több is, nem tudom mi a különbség így hirtelen
5G nem érdekel, ki is van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#1817) MadMancs válasza FingR86 (#1816) üzenetére


MadMancs
veterán

Sima 4G.
Többi gépek közötti kommunikáció stb.
5G még nincs, de még idei évben tervbe van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1818) xabolcs válasza MadMancs (#1815) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem az en ismerosom, hanem StiAndZol-e. :B

Igen, elegge patthelyzet, azert is kerdeztem ra itt, hogy mit lehet ilyen ugyben tenni.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1819) MadMancs válasza xabolcs (#1818) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja bocsi, mindenesetre jelzed neki hogy vegye fel velem a kapcsolatot akár itt, akár az adatlapomon az extra infokban található elérhetőségeken?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1820) djapor96


djapor96
őstag

Nyáron jár le a hűségünk a Vodánál és hát ez a One-osítás nem tetszik (meg egyébként is berágtam rájuk, mert a párom díjcsomagot módosított a saját számán és sunyiba aláirattak vele mind a 3 számunkra 1 év hűséget, holott készüléket nem is vett).
Eddig Tkom volt a befutó, mert ott van a TV, Internet előfizetésünk is. Most dobta föl a net a Netfonet és felkeltette az érdeklődésemet.

1. Aki hosszabb ideje előfizető mennyire elégedett (gondolom, ha hosszab ideje akkor igen, de mégis). Pro-kontra érvek érdekelnek.
2. Ha Netfone-ra váltunk van-e lehetőség mobil parkolásra illetve pályamatrica vásárlásra a telefonon keresztül? Honlap erről semmit nem ír.

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#1821) MadMancs válasza djapor96 (#1820) üzenetére


MadMancs
veterán

Elégedettség.
Erre nem tudok mit írni, nem szeretném ha Önfényezésnek tűnne.

Minden ugyanolyan mint Voda előfizetés esetén.

A hálózat Vodafone. Mobilparkolás, matrica, stb természetesen van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1822) 4Grider válasza MadMancs (#1821) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért biztosan tudnál kontra érveket is írni ha akarnál és nem lennének ellentétesek az üzleti érdekeiddel... :DDD

(#1823) MadMancs válasza 4Grider (#1822) üzenetére


MadMancs
veterán

Mondj egyet ami vodával szembe fentáll.
De ne az 5G vel gyere mert annak vodánál sincs egy fikarcnyi értelme lévén kamu 5G.
Na jó talán eSIM jelenlegi hiánya.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1824) 4Grider válasza MadMancs (#1823) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az MVNO-k legnagyobb hátránya egyben a legnagyobb előnyük is, azaz hogy nem rendelkeznek saját hálózattal, tehát sávszélességet bérelnek.
Ebből következik az, hogy saját maguknak kell egy csomó szolgáltatást megoldani és ezzel mindig is csak követni tudják a honos szolgáltatót. Lásd a VoLTE esetét, ami itthon már meg van oldva, de a szolgáltatók lázasan dolgoznak éppen azon, hogy legyen VoWiFi itthon, legyen VoLTE roaming közben is, stb...
Ezekre ugyan lehet legyinteni, de mindenkinek látni kell, hogy sokkal később fog egy MVNO előfizető extra (és nem is olyan extra) szolgáltatásokhoz hozzájutni. A VoLTE roaming pl. esetükben erősen kérdéses, így sok helyütt jó sokáig marad majd nekik a 2G-n beszélgetés.
A másik probléma a sávszélességhasználat díjainak emelkedése és ezek továbbhárítása. Amíg sikerül újabb előfizetőket toborozni, nincs probléma. Ha viszont megindul az előfizetők elvándorlása (vagy nem nő a létszám kellő intenzitással), akkor az fog történni, ami egyes Telekomos csomagok esetében már korábban megtörtént...

(#1825) MadMancs válasza 4Grider (#1824) üzenetére


MadMancs
veterán

Látod lehet ezt így is.
Összességében igazad van, ha a jövőt nézzük. De VoLTE roaming pl többnyire még a nagyoknak se megy. Legalábbis utoljára 1 hónapja még nem ment egyiknél sem. De olyan is van hogy egy MNVO jobb valamiben. Ott a sima roaming. Hugomnak Voda Red volt 2 hónappal ezelőttig. Párja kamionos, sokat megy vele. Mind a ketten szívtak azzal hogy hol ez a hálózat ment, hol az a hálózat, ezen volt beszéd, azon volt net, 3G, stb. 4 napja elindultak olaszba kamionnal, párja yetteles, ugyanaz a szitu, húgom már mint Netfone ügyfél, akadály nélkül veszi a hálózat váltásokat, mindegyiken 4G + beszéd. Ugyanis Roamingban semmi köze hazai Vodafone-hoz.

eSIM, és 5G folyamatban. Bár 5G nek még vodánál sincs sok szerepe.

Összességében, jövőt nézve lehet igazad benne, de senki nem tudja ki merre indul el, erre nem lehet alapozni, jelent nézve, nincs számottevő különbség, sőt mint példa is mutatja, van amiben jobb.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1826) 4Grider válasza MadMancs (#1825) üzenetére


4Grider
nagyúr

Yettel roaming esetén december óta megy az egyeztetés a roaming partnerekkel a VoLTE-val kapcsolatban, így a Yettelesek pont azért szívnak helyenként a határ átlépését követően, mert bevezetés alatt van a VoLTE roaming. Ha ezt tudják (és kikapcsolják a VoLTE-t a készülékükben), akkor nem lett volna kapcsolódási problémájuk.
Logikusan ilyenkor a butább előfizetések/telefonok kerülnek előnybe...

(#1827) MadMancs válasza 4Grider (#1826) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez befolyásolja internet elérést is?
Erről mondjuk lehet nem ártana egy közlemény Yettel részéről. Példámban két iPhone rol van szó. Mindenesetre köszi az infót. :R
Voda esetében is hasonló a helyzet, vagy az csak szimplán olyan amilyen?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1828) sajtos365


sajtos365
tag

Netfone mobilnettel mekkora a minimális sebesség?

(#1829) qnadam válasza sajtos365 (#1828) üzenetére


qnadam
veterán

0

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1830) sajtos365 válasza qnadam (#1829) üzenetére


sajtos365
tag

Általában is annyi?

(#1831) 4Grider válasza sajtos365 (#1830) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem, általában annyi, mint amit helyben a fő szolgáltató (Vodafone vagy Telekom) tud 4G-n.

(#1832) sajtos365 válasza 4Grider (#1831) üzenetére


sajtos365
tag

Az jó, mert most ismerkedem ezzel, érdekelne routerbe mennyire viselhető lenne egy sim kártya, ügyfélszolgálat és stabil internet tekintetében.

(#1833) 4Grider válasza sajtos365 (#1832) üzenetére


4Grider
nagyúr

A routert felejtsd el itt. Telefonhoz adnak simet.

(#1834) sajtos365 válasza 4Grider (#1833) üzenetére


sajtos365
tag

Pontosabban mobil stickbe megy aztán routebe.
Ugyan olyan sim kell bele mint egy telefonba.

(#1835) 4Grider válasza sajtos365 (#1834) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze, tudom hogy nincs különbség a hangcélú és adatcélú sim között. De azért hangcélú csomagnál megnézném az ÁSZF-et. Nem állítom, hogy benne van, de nem egy szolgáltatónál kizárják a routert/modemet hangcélú csomagra aktivált opciós netnél. És van, ahol elég jól ki is zárják imei alapján ezeket az eszközöket...

(#1836) sajtos365 válasza 4Grider (#1835) üzenetére


sajtos365
tag

Azért ez hasznos volt, köszi.

(#1837) FingR86 válasza sajtos365 (#1832) üzenetére


FingR86
őstag

ha nem annyira fontos a bitang sebesség, diginél van kifejezetten ilyen adat kártya 50 GB/1000 HUF [link]

(#1838) sajtos365 válasza FingR86 (#1837) üzenetére


sajtos365
tag

Ezeket már hívtam, fel sem veszik a telefont, csak zenél egész nap.

(#1839) MadMancs válasza sajtos365 (#1838) üzenetére


MadMancs
veterán

Jobban jársz bemész személyesen. Amúgy is csak személyesen lehet diginél simet igényelni már. Viszont Diginet Aktívhoz kell minimum 1 vezetékes vagy műholdas szolgáltatás. Anélkül csak hang alapú simet kapsz ami 15/30Gb netet tartalmaz, hangalapú simek viszont nem használható routerben, legtöbb tiltva is van IMEI alapján.

Netfone se engedi routerben, de hogy valójában szankcionálják e, arról nincs információm jelenleg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1840) sajtos365 válasza MadMancs (#1839) üzenetére


sajtos365
tag

Megpróbálom holnap felhívni őket és előadom ezt nekik is.

(#1841) MadMancs válasza sajtos365 (#1832) üzenetére


MadMancs
veterán

Na megkerestem mi a helyzet.
Hangalapú nem engedélyezett routerben.

Viszont van Netfone adatsim. Amit természetesen routerben is használható.

1Gb 1490Ft/hó
4Gb 2890Ft/hó
20Gb 4590Ft/hó
50Gb 6490Ft/hó

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1842) Dugimatyi válasza djapor96 (#1820) üzenetére


Dugimatyi
újonc

Én speciel 2 előfizetéssel is eljöttem tőlük tavaly. Addig ugyanis telekom hálozatot használt a Netfone. Kristálytiszta hang, gyors mobilnet hálózat. És amikor elkezdtek vodafone hálózatot használni (ami mai napig így van!) akkor szar lett a hang (mivel 2G-n használják), negyedére csökkent a mobilnet sebessége, sőt sok helyen nem is volt net. A 4G-t még hosszas piszkálás után sem akarták bekapcsolni.
Így eljöttem.
Jelenleg a Yettelnél vannak az előfizetéseim. Van eSIM, 5G hálózat és kristálytiszta hang. És árban ugyanennyi mint a Netfone

(#1843) MadMancs válasza Dugimatyi (#1842) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezzel csak az a baj hogy aki Telekom hálón volt, az most is ott van. Sőt most is lehet szerződni Telekom halóra. Eleve sim csere kell a váltáshoz, nem úgy működik hogy csak úgy vált.

4G-t meg miért ne kapcsolnák be? Valami nem kerek a történetben.

És nem a mai napig így van. Tájékozódj mielőtt írsz. Január óta Voda hálón is elérhető a VoLTE.

Ha neked. Yettel megfelel, örülök. Légy boldog vele. De ne feledd ez terület függő. felénk és elég nagy mozgás körzetembem Voda a top hálozat, kiváló, semmi baj nincs vele. Telekom már elkezdett hanyatlani a túlterhelt háló miatt, Yettel meg mindig is egy kupac f@s volt.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1844) FingR86 válasza MadMancs (#1839) üzenetére


FingR86
őstag

én egyszer bele próbáltam a hang alapú sim kártyámat egy kis huawei lte routerbe és működött is rendesen, de nem szórakoztam vele, csak kipróbáltam és ment is vissza telóba :D

(#1845) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Elmeletileg mennie kellene a VoLTE-nek Vodafonos-Netfone elofizeteseknel, par honapja mukodott a sima Vodas SIM kartyamon, de jelenleg a Netfone-osnal meg opciom sincs bekapcsolni.

Kerni kell ezt kulon az ugyfelszolgalaton kulon, mint anno Telenornal, hogy bekapcsoljak?

Koszonom :R!

(#1846) Fall-N


Fall-N
veterán

Sziasztok. Ma kötöttem egy partnernél előfizetést számhordozással. Kaptam emailt, hogy ügyfél vagyok és hívni fognak, utána villámgyorsan aktiválják a számhordozást. Ez gyakorlatilag mennyi idő? Ahogy olvastam pár nap. Addig gondolom fölösleges a Netfone SIM-et a telefonba tenni. Most jelenleg mindkét kártya bent a telefonban, de ha várni kell akkor addig nem hagyom benne.

[ Szerkesztve ]

(#1847) 4Grider válasza Fall-N (#1846) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha visszaolvasol akkor láthatod, hogy mostanában 1-2 hét is lehet.

(#1848) MadMancs válasza FingR86 (#1844) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen, működik, csak nem szabályos. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1849) MadMancs válasza qltsar (#1845) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.

Kérni kell a bekapcsolását ügyfélszolgálaton. Vagy netfone appban írsz egy hibajegyet amiben kéred bekapcsolását. Esetleg ugyfélszolgalat@netfone.hu . Amelyik szimpatikus. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1850) MadMancs válasza Fall-N (#1846) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha Android telód van akkor maradhat Netfone sim, ha iPhone akkor lehet probléma lesz, iPhone megjegyzi technikai számot sim azonosítóhoz társítva, és nem fog normálisan működni a SIM hordozás után.
Ezért is kell mindig minden ügyfélnek elmondani hogy amíg a hordozás nem zajlott le, ne tegye be Netfone simet telóba.

Hordozási idő innentől hogy nálad a SIM átadó szolgáltatón múlik. Yettel adja át leggyorsabban, Voda leglassabban, Telekom, digi valahol a kettő közt. . De 3-4 munkanap alatt általában lezajlik.

4Grider , 1-2 hét akkor van max ha nulláról indul, de tudunk kérni nullás simet, amit szerződés kötés során esetén oda lehet adni ügyfélnek. Ilyenkor sokkal gyorsabb minden, lényegében csak a hordozást kell megvárni ami Netfone tól független folyamat, új szám esetén kb azonnali, aznap vagy legkésőbb másnap él a szolgáltatás.
Természetesen ez a verzió csak személyes szerződéskötés esetén él. Mondhatni ugyanaz mintha ügyfél bemenne pl egy Telekom üzletbe. Csak itt ügyfél nem megy sehova, hanem üzletkötő megy házhoz.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.