Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) Mr.Csizmás válasza syberia (#41600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Sirtec beles, nem a gagyibb H... cucc. De mar megyek az ujert.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41602) syberia válasza Mr.Csizmás (#41601) üzenetére


syberia
veterán

Zsír. Majd a beszerelésekor rebegj el egy imát az áramkörökhöz. :D

https://howbad.info/

(#41603) MrDerekas válasza Mr.Csizmás (#41601) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esélyes a táp, de nem 100% Amíg ki nem zárunk egyéb okot, nem szaladgálunk új alkatrészért ;)

(#41600) syberia Ha egyik pillanatról a másikra levágta, akkor nem vitt magával semmit. Azért az a belső el van látva védelemmel mindkét irányba. Plusz a lap is fel van szerelve önvédelemmel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#41604) zsoika válasza Mr.Csizmás (#41599) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Füstszag nem volt? Ha táp akkor a védelem leoldhatott v.mire...kérdés mire (túlfesz,túláram vagy zárlat)
A cseretápot várjuk meg ...én is kíváncsi vagyok.
Ha zárlat akkor azt is le fogja kapcsolni

(#41605) syberia válasza MrDerekas (#41603) üzenetére


syberia
veterán

Néha mégis behal a lap vagy videokártya, de tény hogy minőségi tápegységgel minimalizálni tudjuk ezt a szomorú forgatókönyvet. :)

Kolléga gépe rosszalkodik, ennyiből sajnos nehéz megállapítani, hardver vagy szoftver a hibajelenség eredete. A Polaris topikban bőszen benne vagyunk, az RX 570/580 optimalizálás végtelen útvesztőjében. :DDD

(#41604) zsoika: Havernál egy jóféle Enermax adta meg magát egyik pillanatról a másikra. Semmi dráma, egyik nap se kép, se hang. Hoztam egy új Chieftec Force 400W tápegységet, gép vidáman működött tovább. Az hálózati elosztó hibás volt, szerintem az lőtte le a tápot.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#41606) Mr.Csizmás válasza zsoika (#41604) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Most vacsoraztam, nekiallok kiboritani a vasat + tesztelgetni. Uj tapot elhoztam, max 14 napos elallasban visszaviszem, vagy HA.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41607) syberia válasza Mr.Csizmás (#41606) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#41608) MrDerekas válasza syberia (#41605) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze. Ez olyan tény, amit nem is lehet vitatni. De jelen helyzetben ez is csak tipp volt :K Ha bejön, akkor jó tipp a 14 nap meg ki lesz használva :DDD
Az idézett kollégánál meg ennyiből csak ködszurkálásra telik. Egy HDS-el azért ránézhetne a lemezekre, hátha adatkapcsolati hiba is van ott... viszont nagyon táp gyanú az is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#41609) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Tapok jok, mindketto indul naturban a patkolos trukkel (termeszetesen lehuzva mindenrol), 220V kabelok is jok, igy vszeg az alaplap bajos, mert meg se nyikkan bekapcsolora, cmos reset utan se.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41610) MrDerekas válasza Mr.Csizmás (#41609) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hogy a véletlen zárlatot kizárd: szereld ki az alaplapot és az asztalon, egy ram modullal, lemezek, egér és bill nélkül, lábak rövidre zárásával próbáld meg indítani. Ha úgy beröffen, esélyes, hogy a házban valami elmozdult, belesett, stb.
Esetleg a hátsó kimeneteknél is vizslasd meg a lapot, mert a takarólemez kis pöckei olykor be tudnak nyúlkálni a portokba és okoznak ezt+azt. (USB-be konkrét zárlatot)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#41611) zsoika válasza Mr.Csizmás (#41609) üzenetére


zsoika
addikt

Ha már kiszereled a lapot akkor jól nézd körbe a nyákot ...égésnyom után kutatva.

(#41612) Mr.Csizmás válasza MrDerekas (#41610) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kiszereles a holnap delelotti tervem. :K

Takarolemezes tippet koszonom, megnezem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41613) jokeph válasza Mr.Csizmás (#41609) üzenetére


jokeph
nagyúr

A patkolós trükköt én is használom, de nem teljes körű. Azaz, ha a táp el indul a patkolós trükkel, attól még lehet rossz, mivel ilyenkor nincs megterhelve fogyasztóval. :U
Futottam már bele ilyenbe. ;) (van erre a célra félretéve egy lapom amit nem kell sajnálni, na azzal már nem indult a táp).

(#41614) Mr.Csizmás:
Ajajj, akkor tényleg marad a kiszerelés, körülvizslatás és a minimal indítás... :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#41614) Mr.Csizmás válasza jokeph (#41613) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Uj tappal se indul radugva. :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41615) Silεncε válasza Silεncε (#41549) üzenetére


Silεncε
őstag

Fejlemények: még utána hétfőn levettem a RAM-ot 3000Mhz-ról 2400-ra (minden más maradt). Az elmúlt egy hét alatt egyetlen fagyásom sem volt (egy apróságot kivéve; GPU driver downgrade után kaptam egy kékhalált, de azt valszeg a driver csinálta), most kijött nemrég az új BIOS verzió, felraktam, vissza felvettem a memóriát 3000Mhz-re. Remélhetőleg tényleg a fakezűk csesztek el valamit az Asusnál a legutolsó BIOS-al és nem hardverhiba

(#41616) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Fejlemenyek: kiboritottam, lepucoltam, stb. Gyari huto vissza (venti miatt) Variaciok:

Cpu+ram, cpu tap lehuzva: cpu hibat jelez a debug led (jogosan)
Ua, csak rarakom a cpu tapot: oke, vga hiba led (jogosan), cpu debug csak felvillan (azaz oke a diag)
Vga beledug (tappal egyutt), nem indul, fel se porog, debug led se villan fel. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41617) syberia válasza Mr.Csizmás (#41616) üzenetére


syberia
veterán

Másik kártya gondolom nincs kéznél. Mert ennyiből én az 590-re tippelek. De még valószínűbb hogy az alaplap, bár egy sima kártya- cserétől nem kéne baja legyen.

(#41613) jokeph: Egy időben nekem is pihent a fiókban egy tartalék tápegység, ha esetleg beüt a ménkű legyen mihez nyúlni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#41618) Mr.Csizmás válasza syberia (#41617) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ismi mindjart indul vele (csepel <-> 2 ker teteje)

Az az erdekes, hogy meg se nyikkan :U pedig debug led van a vga-ra is, + se cpu fan, semmi, tap se indul.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41619) genom01


genom01
csendes tag

Üdv.
Adjatok tanácsot kérlek. Nem vagyok pro, de hátha Nektek evidens.
Nem reagál a power gomb, nem tudom bekapcsolni a gépet. Tegnap jelentkezett a probléma, minden előzmény nélkül. Ha kihúzom a Táp kábelt, és pihentetem 3-5 percig, majd visszadugom, elindul.

i7 8700, Asus ROG STRIX B360-G Gaming, 2x8GB Kingston HyperX DDR4 2400, Gainward GTX1070, Samsung 970Evo Plus 1TB SSD, 850Evo500GB SSD, 970Evo250GB SSD, Kingston 120GB SSD, Cooler Master MWE Gold 650, Win.10 Home

(#41620) syberia válasza Mr.Csizmás (#41618) üzenetére


syberia
veterán

A benchmark közben állt le a géped, ami szerintem kártyás történet. Ami ezek szerint lehet hogy alaplapos...de a másik kártyával legalább egy hibalehetőség ki lesz zárva. Ha mégis lap, akkor garanciális történet, ha van rá.

(#41619) genom01: 99% eséllyel a tápegységed készenléti köre bibis. Milyen típusról beszélünk, de jó eséllyel cserélned kéne.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#41621) Mr.Csizmás válasza syberia (#41620) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Van. (alaplap gari)

Btw a kartya ujonnan van, a benchmark elott szereltem be.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41622) jokeph válasza genom01 (#41619) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Még minden előtt meg kellene győződni, hogy nem a power gomb kapcsolója szivat.
1. power és reset gomb csatikat húzd le a lapról, tedd át a reset gomb csatiját a power gombhoz tartozó tüskepárra.
2. ha nincs reset gomb, akkor marad a power gomb-hoz tartozó tüskepár rövid ideig történő rövidre zárása, pl. egy méretes lapos csavarhúzóval (óvatosan, nehogy mást is összezárj vele). :U
Ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor osztom syberia fórumtárs véleményét. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#41623) syberia válasza genom01 (#41619) üzenetére


syberia
veterán

Nem figyelem, a Cooler Master MWE Gold 650 viszonylag új típus, meglepődnék ha ilyen gyorsan megfeküdt volna benne 1-2 kondenzátor. Akkor viszont ne zárjuk ki az alaplapodat, és a kolléga említette bekapcsoló-gomb kontakt-hibáját sem. :B

https://howbad.info/

(#41624) chio0632


chio0632
újonc

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy a processzoromnak kb. 1 éves használat után a teljesítménye leesik 20%-ra kb. 2-3 másodpercre és az FPS szintén leesik kb. 150-ről 20-ra.
A hőfokok rendben vannak, BIOS - legfrissebb verzió.
Alaplap: MSI 760GM-P21 (FX)
RAM: 12GB
GPU: AMD Radeon R9-270X 2GB
PSU: 650W
OS: Windows 10 64-bit

(#41625) MrDerekas válasza Mr.Csizmás (#41621) üzenetére


MrDerekas
addikt

Erős fényű lámpával kukkants bele a pcie slotba. Legyűrt érintkező is okozhatja. (A leírásodból az jön le nekem, hogy vga bent léte esetén, mintha zárlat miatt tiltana a lap.) Ami mondjuk szereléskor le lett gyűrve, de extra terhelésig nem kontaktolt semmivel. De akár idegen anyag is pottyanhatott bele, még az új vga-ról is.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#41626) Mr.Csizmás válasza MrDerekas (#41625) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kozben jott egy 4830, na azzal debug led nem vilagit, boot oke. (persze nem hdmi-s kari, szoval kep passz, de lenyeg hogy beindul, es a debug nem jelez)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41627) syberia válasza MrDerekas (#41625) üzenetére


syberia
veterán

Esetleg nem ül a helyén a kártya a pcie slotban. Hibás kártya esetén letilthatja az alaplap védelme a bekapcsolást?

(#41624) chio0632: Mi a tápod típusa? Ez mondjuk a videokártya is lehet, ennyi idős kártyák már kezdenek hullani, mint a falevelek odakint.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#41628) genom01 válasza chio0632 (#41624) üzenetére


genom01
csendes tag

A bekapcsológomb hibáját kizártam, mert a pwr rövidre zárásával sem indul a gép. Az alaplapom nem tudom mennyire friss, de egyszerre vettem mindent a vga kivételével. Ha választanom kéne inkább a táp legyen kuka, mint a lap. :F

i7 8700, Asus ROG STRIX B360-G Gaming, 2x8GB Kingston HyperX DDR4 2400, Gainward GTX1070, Samsung 970Evo Plus 1TB SSD, 850Evo500GB SSD, 970Evo250GB SSD, Kingston 120GB SSD, Cooler Master MWE Gold 650, Win.10 Home

(#41629) gege321 válasza petya220 (#41591) üzenetére


gege321
tag

Te mondtad! Már melegítem a sütőt. :DDD
[kép] :DDD

(#41630) syberia válasza gege321 (#41629) üzenetére


syberia
veterán

Pitcairn XT roston sütve? Biztos finom lesz. :D

(#41628) genom01: Ha mégis a táp lesz, az újabb megerősítés számomra, hogy miért nem jó választás a Cooler Master MWE Gold. Nem adják olcsón, de a belső minősége nem ér fel a hasonló árban kapható, megbízható gyártóktól származó szériákéhoz.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#41631) MrDerekas válasza syberia (#41627) üzenetére


MrDerekas
addikt

Zárlat esetén (is) igen. Bár jelen helyzetben lehet, hogy a táp védelme tilt. Elég jó önvédelemmel látják el már a lapokat. Szerencsére. Még tőlem is védik :D Vannak is anekdoták ilyenről :DDD (Mondjuk usb részleget, I/O penl csatikat kintről-befelé még mindig nem védik le)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#41632) gege321 válasza petya220 (#41591) üzenetére


gege321
tag

8 percig volt bent 200 fokon. Most 1,5 óra játék alatt 1x sem sz@rta össze magát a kártya!!
A FurMark is fut gond nélkül ami eddig egyből szétesett.
Lehet csak ideiglenes de köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

(#41633) Azirafael2


Azirafael2
csendes tag

Helló!
Power gombra se kép, de hang. Ha áramtalanítok 1 perc mulva bekapcsolom a tápot világít az alaplap, de ha megnyomom a power gombot csak annyi történik, hogy kialszanak a ledek.
Ventik nem mozdulnak. Ha 1 percen blül áramtalanítok és vissza nincs alaplapfény, de ha kb 1 perc után akkor van. Persze power gombra kialszik. Táp jó, másik táppal sem megy. Teljesen kibeleztem akkor is csak kialszik az alaplap led.
Vajon orvosolható?
config:
Gigabyte Aorus elite B450 alaplap
ryzen 5 1600x proc
g.skill aegis 16gb
asus rog strix RX580 8gb
XPG SX8200 PRO ssd.
Tavaly is meghalt egy gigabyte alaplapom.
Nem szoktam tunningolni.

(#41634) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Kaptam cserelve uj vga-t, ezzel beindul, kep van, bios van. Szoval sikerult kifognom az ezerbol egy hibasat a szerdai vasarlassal :D de azert mar az evga tappal rakom ossze :K

Koszonom a segitseget mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41635) syberia válasza Mr.Csizmás (#41634) üzenetére


syberia
veterán

Várom a fejleményeket, jó hogy kiderült a hibás alkatrész eredete. :DD

(#41633) Azirafael2: Asszem fejlesztéskor nem Gigabyte lesz a preferált márkám...

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#41636) Mr.Csizmás válasza syberia (#41635) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no, lefutott a benchmark, szépen felment 83-85 fokig az 590, ezzel arányosan hangosabban is :DDD (mondjuk a legnagyobb terhelésű game az a gta5, + oldallapokat is visszaszerelem, ergo nem lesz gond), tehát pipa. az előző valami 75 foknál dobta el magát, pont odanéztem :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41637) Silεncε válasza Silεncε (#41615) üzenetére


Silεncε
őstag

És ma munka közben megint összeborult. Hát akkor valószínűleg ez hardverhiba lesz. Kifagyott a kép, a hang is befagyott (pont rajtam volt a füles), majd fekete kép és pulzáló GPU venti. Kérdés, mi lehet, ha hardver. PSU-t kizárnám, ugye kettővel is csinálta, a mostani vatta új. GPU sem valószínű, nem annak a hibájának tűnik. Marad a lap, proci, RAM. Procit én még nem láttam elromlani. Remélhetőleg nemsokára visszakapom a másik sticket a szervizből, akkor lesz cseredarabom, ki tudom próbálni

Ami még előfordulhat, hogy BIOS frissítés után felhúztam a RAM-ot 3k-ra megint, azután jött megint a hiba, így még reménykedhetek, hogy a RAM a hunyó

[ Szerkesztve ]

(#41638) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Tegnap cseréltem alaplapot, igy a régi lapom kivettem és úgy volt a fölös alkatrészeimből össze rakok egy gépet nettezős,Lan partys gépnek.

HTPC Gépházba épitettem elsőnek, abba van egy 300 wattos fsp táp.
Alaplap Asrock H61-vs G640 cpu és 2 giga patriot memória, tegnap a cpu és ram a a z68 deszkámba müködésre volt birva mert bios kellet rajtuk frissitnei.
Szóval gépet összeraktam, nem add képet és a billentyü egér se világot.
Átrakam öket másik gépházba is másik táppal, és egy 8500GT-t is rákötöttem de igy se add képet és most se világit se a billentyü se az egér.

Érdeklődnék mi lehet a gond? A gép felkapcsol ventilátorok pörögnek, magától ki nem kapcsol csupán nincs kép és a billentyüt egeret se ismerni föl. Alaplapot átnéztem, sehol sincs kulsérelni nyom, cpu foglalatot is megnéztem az is hibátlan, makulátlan. A G640 is tegnap volt használva az is makulátlan.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41639) syberia válasza Mr.Csizmás (#41636) üzenetére


syberia
veterán

RX 590 Pulse hűtős a kártyád? Érdemes lenne kitesztelni egy optimális órajelet-feszültséget, és egyedi ventilátor profilt belőni szvsz. :K

https://howbad.info/

(#41640) MrDerekas válasza carl18 (#41638) üzenetére


MrDerekas
addikt

A makulátlan G640 lesz a hunyó. A ki-be pakoláskor történt vele valami. Nézz rá az érintkezőire, nincs-e sérülés, szennyeződés. (Feltételezve hogy minden táp rendesen bekötve a lapon.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#41641) Mr.Csizmás válasza syberia (#41639) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] asrock "classic gamer" hűtős, a pulse-s zafírt az átvételem utáni napon rakták fel :( :DDD (amilyen szerencsém van)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41642) syberia válasza Mr.Csizmás (#41641) üzenetére


syberia
veterán

Az Asrock hűtése jobbnak tűnik a Pulse kicsi bordájánál, a tesztjében 74 fokot mértek emelt órajelen is. 1.2V a stock, megnézném hogy 1.1V mennyi a vége, ott már nem sok hangja lenne a hőtőjének sem.

De inkább nem offolnám szét a topikot. :))

https://howbad.info/

(#41643) carl18 válasza MrDerekas (#41640) üzenetére


carl18
addikt

Na szétszedtem harmadjára is, átnéztem a G640-et nagyon alaposan de semmi szenyeződés nincs rajta. Teljesen hibátlan ezt mondtam is, a nagyobb gépemből kivettem a rammot az se vezetett semmire. Bios elemet kivettem, lehúztam róla mindent, videókártyát kivettem.

Mindegy majd egyszer megnézzem alaposabban, most nincs időm foglalkozni vele.
A Kingston HyperX 4 gigás se indult vele, a G640 müködik. Tegnap azzal frissitettem biost, mert vásároltam egy MSI Z68-GD55 (G3) ami bios update után fogadta be csak az i5-3470-et. Most nincs kedvem megbontani hogy teszteljem müködik-e a kokány alaplap.

(Asrock H61-VS) egy haveromtól vettem ki kinyirta az első ram sloját, forditva rakba be a memóriát, de a második B foglalat még müködött. Kemény 1100 forintért vettem tőle 2 éve, másodlagos gépnek használtam nettezni filmet nézni elég volt 4 giga rammal. Netten utána néztem, és ki próbáltam a dolog. Szerintem a második memória slot nem müködik rajta. Memória nélkül ha inditom a gépet, ugya azt csinálja mint memóriával.

Persze mind két táp normálisan volt bekötve, a 24 pines csatlakozó volt rádugva meg a procinak a 4 pin. Mert tavaly ezt használtuk Lan partyra, Strongold Cruseder HD-t toltam rajta egész szépen ment 60 fps-el.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41644) petya220 válasza gege321 (#41632) üzenetére


petya220
senior tag

Kicsit megijedtem, mikor írtad, hogy megy a sütőbe... :P
DE örülök, hogy működik!
Sajnos nem végleges a jóléte, de mondom, nekem 1-2 évet ment még a kártya! ( igaz, ez idő alatt 4x sütöttem meg, azóta másik gazdája van, (egyik öcsém) és semmi baja.. ez plusz 2 évet jelent!)

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#41645) Rob\'s


Rob\'s
csendes tag

Sziasztok!
Két hónap után ma összedugtam a PC-met (költöztem és nem volt hely idő szóval ez idő alatt maradt laptop) konnektor billentyűzet egér minden a helyén be nyomtam a gombot felvillan elkezdett felpörögni egy pillanatra és itt még is ált a történet se kép se hang :F azóta se produkál semmit.
Próbáltam másik tápkábelt kivettem a tápot csatikat megnéztem nem e mozdult ki valami (mondván hogy több mint 1000 kilómétert utazott a kocsiban) én a tápra gyanakszom (mivel a lan kábelnél se világít úgy tudom ha kap áramot akkor szokott :F) de sajnos nem értek hozzá ezért fordulok hozzátok.
Előre is köszi a segítséget
Ja és a konfig:
HP z600 workstation
> 2db Intel® Xeon® Processor X5675
> 24GB 1333MHz ECC DDR3 RAM
> Nvidia Quadro NVS300
> Windows 10
> Toshiba 256GB-s MLC ssd

(#41646) zsoika válasza Rob\'s (#41645) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Keresztfiamnak rendszeresen volt ilyen baja amikor lehozta hozzám és visszavitte a gépét Bp-re. Megoldás az volt hogy nem csak tápkábelek kihúzása ... hanem VGA ,RAM hangkari stb. kiszed +SATA kábelek kihúz... Majd minden vissza.

(#41647) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Innen indultam.
Jelenleg regi gepet felraktam a tapra, itt stabilan tartja a gepet a tap, nem indul ujra. Tap altal leadott feszek is jonak tunnek. (Csak lap+vga van rajta)
Regi gep ddr3+i5+750ti
Uj ddr4+ryzen+rx580.
Semmi nem csereszabatos, meg a videokartya se, mert az i5tel meg az rx580-al nem indult el a gep.(nem igaz, ryzen+750ti-t probaltam, ujraindult az is, ergo vga-t kizartam)
Otletem sincs mi a kovi lepes.

Mod: annyi info,h tegnap este jatszottam rajta tobb orat, hofokok jok voltak, tehat nem rossz pasztazas miatt indul ujra. Illetve ez volt az elso jatek rajta, mert mostanra sikerult osszerakni.huzva nincs

[ Szerkesztve ]

(#41648) zsoika válasza tomazin (#41647) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Nekem BIOS problémának tűnik. Volt tuningolva, piszkálva a BIOS?
Hányszor indult újra?

[ Szerkesztve ]

(#41649) tomazin válasza zsoika (#41648) üzenetére


tomazin
veterán

Nem volt nyulva hozza.
Viszont most lassan felepitve a gepet eddig minden ok. Csak a hdd,ssd,odd nincs rajta mar, ramok is ott vannak ahol voltak.
Es ahogy ezt leirtam ujra is indult, pedig ment mar vagy 3perce.(biosban volt)
Ahogy ujraindult, utana 2 mp es megint restart. Majd megint.
(Regi geppel elment vagy 5percet)

Most ugyanaz,mint elotte. Ahogy a tapot bekapcsolom mar indul is (power gomb nelkul) majd restartolgat.

[ Szerkesztve ]

(#41650) zsoika válasza tomazin (#41649) üzenetére


zsoika
addikt

A ram-ok mennyi mennek és hány db van benne? Ha kettő akkor 1db-ot ki kéne venni hogy mit csinál... majd csere . Illetve a BIOS -t resetelni hogy a RAM okat alapra állítsa.
Szerk. Lehet hagyni kellett volna párszor újraindulni .... akkor elvileg egy pár indítás után magától vissza fogja állítani a BIOS t alapra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.