-
LOGOUT.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
gaspa01
újonc
Engem 12 év után egy tollvonással kizártak a szaldóból a 8 kW-os fűtésre optimalizált rendszeremmel. Tavaly nyáron elkezdtem emiatt egy monitoring rendszert csinálni felkészülés gyanánt. Felkeltette a figyelmemet ez a szimmetrikus/aszimmetrikus be/ki táplálás kérdés.Nekem két fázison van betáplálós inverter,a fogyasztók is nagyrészt ezekre vannak kötve,viszont a hőszivattyú 3 fázisú.A szaldónál nem okozott problémát,most viszont megmértem csak egy szimmetrikus terheléssel napos időben,amin nincs inverter arról vételez,tanképpen ellopja a megtermelt energia egy részét.Nagyon szomorú vagyok,hogy vénségemre újabb energiát és pénz kell,önhibámon kívül újra befektetni.
Üdv l
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után