Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#649) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Pontosítanék: Is-is. Mindkettőt használtam. Amikor nagyon lassan kellett menni csúsztatott kuplung, gáz nélkül, és hátsó fék. Úgy stabil volt a motor.
mondjuk vicces volt a 2. feladat, 2-esben kellett szlalomozni. Ellenkormányzásos módszerrel csináltam. :DDD Tök kényelmesen... :D

szerk.: A legnagyobb baj, hogy gázra berángat elég csúnyán egyesben. Kettesben meg nem tökölhetsz, mert a feladat egyest ír elő. Ezért játszottam a kuplunggal, ha kellett... Lábletétel tényleg bukta. (Egyszer így is le kellett, mert a CB-n nem voltam elég határozott visszaváltásnál, és üresbe tette :DDD )

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#652) Something_


Something_
őstag

Forcefield Extreme Arm megvéve, jópofa cucc, kezdem magam robotzsarunak érezni. Action shirt csak kislány méretben volt, nem is biztos, hogy lehet kapni nagyobba, de ha lehet is, akkor sem ebbe az akciós árba, hanem eredeti áron.
Majesty elhozva a dokitól, első esős napom vele :-)

Kelomotornál még beszereztem egy 4500 ft-os esőruhát, képről rettegtem tőle, de élőbe egész normális kék színe van:-)

(#653) csongi válasza -Mosquito- (#648) üzenetére


csongi
Topikgazda

Nekem nem jott be a 4300 feletti szinesebb fenyek. Ez van :)
Ez nagyon szemelyre szabott. De egy olyan foncsorba ami nem xenonhoz van kifejlesztve mindegyik santit, tobb fenye van, de a szembejovo is tobbet kap. Nem szereteik, mar a novelt fenyereju egonek is villognak, pedig boven hataron belul van a fenycsova. Szoval nem veletlen fejlesztenek, ehhez a fenymenyiseghez foncsorokat. Persze mogotte ulni jo, de ez pont olyan, mint nem kikanyarodni valaki ele, masra is gondolni kell.
A szine mas kerdes, nekem ejszakai esos ido en nem jott be a kek vagy a lilas szinarnyalat.
Nem latok vele olyan jol.Erzekeny a szemem az erosebb fenyre, ezert a szurkuleti latasom is jobb :) Nekem nyugtatobb es jobban bejon ha sargasabb a fenye, mikor a normal latasi viszonyok megvaltoznak.Tegnap eleg fos ido volt, megis a felet napszemuvegbe vezettem le :).
Amugy szerintem nem sokat kell ra varni az uj ledes lampak mar kepesek lesznek a feny szinet is valtoztani.
Nah megint otletet adtam a gyartoknak :D francba.
Ugye ezeket szem valogatja :)

(#654) DigitXT válasza csongi (#653) üzenetére


DigitXT
félisten

D2S izzóhoz való foncsorom van. Konkrétan projektor.:D Ezért látok vele
olyan jól, mint korábban sosem, és ezért nem vakítok. Annyira sem, mint
egy halogén H7 refis motor nappal: ezt a guruláskor megtapasztalhattuk.
Ha én is felqrom a refit, az más.;] Sajna más "defektjei" nem relevánsak,
de a tapasztalatot ismét megköszönöm! 4300 vagy 5000K lesz a vége.:K

(#655) csongi válasza DigitXT (#654) üzenetére


csongi
Topikgazda

Haat a foncsorok vilagaba nem merultem bele, hogy attol mert projektoros jo e meg a xenon. Azt tuti, hogy amelyik nem allitja magat, az genyo szar tud szembol lenni, foleg ezeken a magyar utakon.

(#656) DigitXT válasza csongi (#655) üzenetére


DigitXT
félisten

Ami állítja magát az is csak a csomagtartó terheléséhez, induláskor.:K
Motoron ez irreleváns. Nem baj, ha nem értesz hozzá, de akkor ne add
a szakértőt a témában, mert elég hülyén néz ki. Körbejártam, hidd el.:DDD
(4 fórumtárs gurult velem, és csak AndrewTdi halogén refije vakított...)

(#657) Something_


Something_
őstag

Itt szlalomoztam 2 utan a dugoban: [link]
Azt hittem, hogy egy hatfos csalad meghalt, akkora volt a lepel. Kb 30 rendorauto allt ossze-vissza a Dozsan. A VW rommatorve. Mondom wtf!? Raszallt egy ufo vagy mi?

Reggel pedig kicsit meglepetes volt, hogy fordulok ki az egyiranyu utrol a kelomotortol es 50 rendor all velem szembe :D jogsi nelkul kicsit fura erzes fogott el, hogy meg visszafordulni se tudok :D
Rendornap... :D

[ Szerkesztve ]

(#658) csongi válasza DigitXT (#656) üzenetére


csongi
Topikgazda

A szakertot nem adtam, az elso mondatom vegere kerdojelet szantam, csak hat tableten nem mindig ugy sikerulnek a dolgok :D. de nemi kis olvasas utan ezt talatam. Ha a lampadba DCR jeloles van akkor tehetsz bele xenon izzot, Ha hcr akkor pedig nem, ha vakit ha nem.

Nem tudom milyen az a xenon lampa ami csak a csomagtarto terhelesnel allitja magat, eleg kezdetleges lehet. (Mar ha ezen funkcional az autora gondoltal) De a szabaly az, hogy dinamikus szabalyzassal ellatott illetve lampamosoval kell renelkeznie a jarmunek es mindegy hogy motor vagy traktor. Plusz csak a foglalat jelolesenek megfelelo jelolesu izzo teheto bele. Pl H4 abba H4 jelolesu izzo teheto. Kohm rendelet!!!!Na a 12 eves ipari hulladek Mercedesben is ket szbalyzo van, elol-hatul. Es dinamikus a kis rohadekja. :D
Az hogy a tied eppen nem vakit, annak orulok, es annak is hogy jobban latsz vele, de ettol meg szabalytalan, es akar biztatas jellegu is lehet mas motorosknak a hasznalata. Egy regebbi 10 eves bordas mintas uveges lampannal mindegy hova allitanad, akkor is vakitana, ez pedig fizika, es nem kitalacio. Evente begyalulok 60 ezret autoval, plusz a tobbi, eleget vagyok uton, hogy tapasztaljam is amit allitok.

Belemerulhetek a tema, gyorsan ha akarod, de a te tajekoztatod is orommel veszem. :R

(#659) DigitXT válasza csongi (#658) üzenetére


DigitXT
félisten

Őszintén? Nem akarok vitatkozni veled.:D Nem azért építettem ilyenre
a motorom lámpáját, hogy majd megmondják, hogy "fényszórómosó"!
Senkit nem bíztatok rá. Mindenkinek a saját felelőssége.:K (Egyébként
meg nem mindegy, hogy autó, vagy motor jogilag, de ez ne zavarjon...)

(#660) longwild


longwild
aktív tag

GPS tartó. Lassan feladom, mert nincs olyan megoldás, ami szép és jó lenne. Az én robimon lényegében csak a tükörszárra való rögzítés jöhet szóba vagy esetleg a tükörszár alá való rögzítés.

Tudnátok esetleg valamilyen megoldást ilyen esetre?

Szerk: erről mi lenne a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#661) longwild válasza longwild (#660) üzenetére


longwild
aktív tag

Illetve visszakerestem, SirKero készített egyet házilag, burkolt kormányos burgmanra. De nem vágom, hogy mihez fúrta hozzá a kormányon... Elvileg a tartót leszedve, nyom nélkül eltüntethető a helye, tehát lehet, hogy nem is fúrta hozzá semmihez.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#662) SirKero válasza longwild (#661) üzenetére


SirKero
őstag

A fékolajtartály tetejét lefogató csavarokhoz van rögzítve. Nyom nélkül eltüntethető és kb ötven forintból kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#663) csongi válasza SirKero (#662) üzenetére


csongi
Topikgazda

A burgonya forumon meg fent van a wayteq navihoz a gps tartom :)
Kb 200 ft bol megoldhato

(#664) SirKero válasza csongi (#663) üzenetére


SirKero
őstag

Én is Wayteq 920 navihoz készítettem és felraktam a burgman fórumra. :K Volt aki le is koppintotta :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#665) longwild válasza csongi (#663) üzenetére


longwild
aktív tag

Merre merre? Vagy bedobnád ide is ha megkérlek?

SirKero:
Áhh. ezzel az a baj, hogy még a féktartály fedele felett is van egy műanyag idom.... Amit egyetlen pici csavar tart.

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#666) csongi válasza longwild (#665) üzenetére


csongi
Topikgazda

Én is az oil tartály tetejére tettem fel.
Lemásoltam Sikero tartóját.
[link]
[link]
[link]
[link]

(#667) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Kép alapján mi a véleményetek?Több szem többet lát :DD
[link]

(#668) csongi válasza vaksi8 (#667) üzenetére


csongi
Topikgazda

Szép :D

(#669) vaksi8 válasza csongi (#668) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hát ez az!Gyanúsan szép! :DDD Ezért kérdeztem mert Ti mindig észre tudtok venni olyan dolgokat ami nekem elkerüli a figyelmem :)

(#670) SzlobiG válasza vaksi8 (#667) üzenetére


SzlobiG
félisten

Talán újra van fújva? Mer tényleg szép ennyiért.

(#671) DigitXT válasza SzlobiG (#670) üzenetére


DigitXT
félisten

+1 az újrafújásra, mert a felirat az oldalán sem néz ki gyárinak.:(
ON: amúgy szép.:D

[ Szerkesztve ]

(#672) vaksi8 válasza SzlobiG (#670) üzenetére


vaksi8
senior tag

Elképzelhető hogy frissen van fújva,mert a tulaj azt mondta hogy még karcok sem nagyon vannak rajta :U Ezt egy 8 éves olasz motorról nehezen feltételezhető :DDD Meg az első képen a kipufogón látszik, mintha telibe lenne fújva feketével.Elmegyek ma megnézem.

(#673) csongi válasza vaksi8 (#672) üzenetére


csongi
Topikgazda

Garantalt ujra festett.
Ami nem baj, a kerdes miert kellett ujra fujni?
Nezd meg a kepeket google, a tipusjelzes szarul tettek vissza.

(#674) SirKero


SirKero
őstag

Szerintem is újra van festve ( a Burgman 400 fordítva van ) de ez nem probléma ha csak a karcok vagy egy elcsúszás miatt lett megcsinálva. Az már más kérdés lenne ha azért adtak volna neki új fényt mert előtte totálos volt. ( Kistarcsán néztem meg egy friss fényezéses gépet tényleg nagyon szép volt de menet közben kiderült,hogy komplett eleje lett cserélve mert frontálisan ütköztek vele ezért kellett újra fújni )
Azt kalkuláld be hogy mire a nevedre kerül 710E-720E forint lesz a vége és jövő tavasszal egy 30E+ szervizzel kezdesz ( hajtásszíj csere 24E Km-nél )
Ezzel lehet,hogy jobban járnál :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#675) vaksi8 válasza SirKero (#674) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hát igen jól meg kell nézni, ki kell próbálni.Ami a névre írást illeti, én úgy számoltam mivel magam csinálnám kb 90 ezerből megáll.
28 ezer a kpm-es első forg.-ba helyezős műszaki, reg adó kalkulátor szerint 38 ezer,okmány iroda 6-6 ezer törzskönyv-forgalmi,6 ezer rendszám és pár száz Ft érvényesítő matrica.
A motort 550-be hoznám el,többet nem adnék érte így az egész 650 környéke lenne.
Néztem az általad linkelt motort is,de nem tetszik a régi "kasztnis" burgi :N meg hát tőlem nagyon messze is van.Elég régóta hírdeti már,nem nagyon mennek érte annyiért amennyiért kínálja.

(#676) SirKero válasza vaksi8 (#675) üzenetére


SirKero
őstag

Egy barátom az idén januárban vett a nevére egy külföldi papíros TDM 850-t. Mindent ő intézett és így 110 000HUF lett a vége mire vizsga + a nevére került mivel januártól már valami vagyonszerzési illeték vagy mit is kell fizetni :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#677) vaksi8 válasza SirKero (#676) üzenetére


vaksi8
senior tag

Valószínű a dupla köbcenti miatt fizetett ennyit,na meg függ a motor korától is.Vagyonszerzési illeték honosításkor (M.o-i első forg.helyezéskor) nincs.Csak a forgalmi,törzskönyv,meg a rendszámot kell fizetni okmány irodában.

(#678) canniball válasza vaksi8 (#677) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vagyonszerzési illeték honosításkor (M.o-i első forg.helyezéskor) nincs."
Biztos vagy benne?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#679) vaksi8 válasza canniball (#678) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ez most meglepett,mert múlthéten érdeklődtem az okmány irodában a menetről. :(( Más pedig ha ez így igaz, Sirkero kollégának a barátjának még többet kellett volna fizetni, mint 110 ezer Ft ha a köbcentiből indulok ki(évjáratot nem ismerek).De megérdeklődöm még egyszer,mert ha így van akkor az újra vissza fogja vetni a hazánkba behozott autók-motorok keresletét.

(#680) canniball válasza vaksi8 (#679) üzenetére


canniball
nagyúr

Inkább kérdezz rá még egyszer kifejezetten erre minthogy lukra fuss!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#681) DigitXT válasza DigitXT (#582) üzenetére


DigitXT
félisten

A LED-es féklámpa lesz az oka, mivel nincs benne két "izzószál",
és ugye az helyzetjelző is: arra az áramkörre is jut áram ekkor.:U

(#682) SirKero


SirKero
őstag

Ebben a jó időben gondoltam robogok egyet :DDD
Hát nem sikerült :O Álló helyzeteben hét nap alatt olyan szintre lemerült az aksi,hogy a műszerfal visszajelző lámpái nem világítanak. Kocsi aksiról pöcc-röff indult de ha levettem a bikakábelt leáll. Töltés stabil ( fordulaton se több ) 13,7V. Gondolom most adta meg végleg magát az aksi. :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#683) Brogyi válasza SirKero (#682) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azt hiszem nálad fekszik az akksi. Hány éves?

(#684) SzlobiG válasza SirKero (#682) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tessék venni bele egy normális akksit. :)

(#685) DigitXT válasza SzlobiG (#684) üzenetére


DigitXT
félisten

Ám ha semmi nem jön össze végül, akkor: jól berúgni.
Ja, hogy azt nem lehet: az nem jó, ha az aksi kaksi...

(#686) SirKero


SirKero
őstag

(#683) Brogyi Igen fekszik. Nem tudom mennyi idős ezzel vettem a gépet :U

(#684) SzlobiG Rajta vagyok őt néztem ki A fizikai méretei megegyeznek a mostanival de 8Ah vs 11Ah és 80A indító vs 230A a különbség. Remélem az önindítót nem teszi tönkre az ennyivel nagyobb indítóáramú aksi.

(#685) DigitXT Nem lehet elvonón vagyok :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#687) DigitXT válasza SirKero (#686) üzenetére


DigitXT
félisten

Az önindító nem fog több áramot felvenni, mint ami kell neki.:N
Fordítva igaz... Ha több áram kéne, de az akku nem tudja, akkor
nem igazán indul be a motor (lassan forog), és/vagy túlterhelés
miatt (ha nem is rögtön, de idővel) az akku megy/mehet tönkre.

(#688) kcsa válasza SirKero (#686) üzenetére


kcsa
veterán

Én is most cseréltem akkut, azóta kicserélték az akkut a motort :) Gyakorlatilag azonnal indul, előtte volt olyan hogy többet is forgatott az önindító, és néha csak másodikra indult be. Azóta ez megszűnt. :K

(#689) longwild válasza csongi (#666) üzenetére


longwild
aktív tag

A fekete golyót miből készítetted? Vagy milyen néven kaphatok ilyet egy barkácsboltban?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#690) csongi válasza longwild (#689) üzenetére


csongi
Topikgazda

(#691) longwild válasza csongi (#690) üzenetére


longwild
aktív tag

Erről valamelyik része le lett berhelve? Nem vágom :)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#692) SirKero válasza longwild (#691) üzenetére


SirKero
őstag

Így néz ki szétszedve

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#693) longwild válasza SirKero (#692) üzenetére


longwild
aktív tag

Ezt tudom, mert megtaláltam évekkel ezelőtti hozzászólásodban is ;)

A faudi fej ami nem tiszta, mert a legtöbb helyen faudi gombcsuklókat kínálgatnak, aminek 90fokban van két szára... De akkor nekem nem a gombcsukló kell, hanem faudi fej változat...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#694) csongi válasza longwild (#693) üzenetére


csongi
Topikgazda

Szét szerelhető, egy biztosító gyűrűs szeg tartja egybe a két idomot.

(#695) vaksi8


vaksi8
senior tag

Megérdeklődtem a forg.-ba helyezés menetét!
Ismét meglepődtem! :) Ha uniós országból származik a motor és volt még rajta érvényes műszaki,akkor itthon a vizsga állomáson honosítási vizsga van,ami 8 ezer ft-ot takar.Ha van még érvényes műszaki,de én azért szeretnék rá frisset az plusz 4 ezer ft,ha viszont nincs mert kint lejárt (vagy időközben már itthon) akkor 28 ezer a vizsga díja.
Valóban van átírási illeték is kw után,ami az én esetemben 450Ft/Kw (25 kw=11250 Ft).Ez egy elenyésző összeg,ha a műszakival ennyit lehet spórolni :DD
Tehát összességében még akár kevesebbre is kijöhet a dolog,mint ahogy számoltam.

(#696) canniball válasza vaksi8 (#695) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nem is hangzik olyan rosszul.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#697) Something_


Something_
őstag

Alig esik..

(#698) kcsa válasza Something_ (#697) üzenetére


kcsa
veterán

Pf, pénteken előttetek gurultam el ahogy látom :)

És most direkt betoltam enyémet tető alá, hogy ne kelljen vizes nyeregre ülni, de budai oldalon mintha nem akarna esni.

(#699) Something_ válasza kcsa (#698) üzenetére


Something_
őstag

Láttad a mocit is? :-) (nem én vagyok a szikvizes :-) )

[ Szerkesztve ]

(#700) kcsa válasza Something_ (#699) üzenetére


kcsa
veterán

Nem kerestem, nem láttam. Van elég motor a városban hogy ne vegyem észre őket :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.