Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) canniball válasza -Mosquito- (#99) üzenetére


canniball
nagyúr

Mentségemre szóljon hogy magasszárú cipő. :B

AndrewTDI!
Látod milyen paraszt vagyok: nekem eszembe sem jutott rákérdezni, pedig mégcsak robogón sem ültem soha. :B :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#102) huszi.gyb válasza AndrewTdi (#100) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nekem meg egy 50-es robogóm van, de elég nagy, van vagy 60cm magas. Az lenne a kérdésem, hogy ha sportkipufogót rakok rá, és állítok a karbin, akkor jobban fog menni ugye? És ami a legfontosabb, hogy olajat nem akarok bele tölteni, mert szennyezi a környezetet. ;]

www.dongosofor.hu

(#103) Grillo


Grillo
senior tag

Az enyém nehéz. Ha rajta ülök. Az számít?

(#104) Bogyó bá' válasza AndrewTdi (#100) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

50cm3 = görsámli
100-250 cm3 = görhokedli
400- .... = görfotel.

Remélem, tudtam segíteni! :))

Amúgy meg az első hsz. első mondata: Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye"

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105) Grillo válasza Bogyó bá' (#104) üzenetére


Grillo
senior tag

Rendszámtartó van az enyémen is...

(#106) longwild


longwild
aktív tag

Hi

Ma reggel a Kapy út tetején lévő körforgalomban megelőzött egy Wartburg, miközben a busz után araszolgattam. Néhány hete még vastag dudát nyomtam volna, mert miért ne? Ezt nem lehet...

Azonban egy ismerősöm is elkezdte a motoros jogsit és ő újságolta nekem az alábbiakat:

- körforgalomban teljesen szabályos az előzés -ezt jó, ha tudjátok, bár nem hétköznapi cselekedet és legtöbben biztos pislognánk az autósra, hogy ez mi volt?

- álló autósort motorral balról ÉS jobbról egyaránt lehet előzni. Azaz ha az anyósülésen utazó elétek nyit, akkor nyugodtan hívjatok rendőrt, mert a balesetet kresz szerint sem ti okoztátok a kar megfizetésére nem ti vagytok a kötelezettek. Még akkor sem, ha az autó vezetője a jobbról nem előzünk mondókával jön..

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#107) Bogyó bá' válasza longwild (#106) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Álló autósor kikerülése nem előzés! Tilos jelzést adó közlekedési lámpánál akár jobbról, akár balról előre mehetsz az autók mellett. Máshol nem szabályos, ha jól tévedek.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#108) longwild válasza Bogyó bá' (#107) üzenetére


longwild
aktív tag

Ok kikerülés.
A tilos jelzés érdekes kérdés... mi van ha a dugó 1,5km? Azaz nem láthatom a lámpát, de a sor az áll...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#109) canniball válasza longwild (#108) üzenetére


canniball
nagyúr

Torlódásnál mehetsz, és ilyenkor a kresz szerint a belső sávban lévő autósoknak balra, a külső sávokban jobbra kell húzódniuk. Hogy a torlódás álló autókat jelent-e vagy az araszoló is benne van azt sajna nem tudom. :B Megkérhetnéd a cimbidet hogy kérdezzen rá.
A körforgalomban történő előzés szabályosságát viszont kételkedve fogadom (egy sáv esetén ofc)...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#110) longwild válasza canniball (#109) üzenetére


longwild
aktív tag

Azt a szabalyt ismertem, hogy bal balra, jobb jobbra nyisson. Azonban mi van ha iranyonkent egy sav van?

Termeszeteaen egysavos korforgalomrol can szo. Googleban is rakeresve talaltam, hogy:
"ha az elozes feltetelei adottak, akkor korforgalomban leget elozni"

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#111) Something_


Something_
őstag

Nah, úgy látszik, hogy 250-es maja tulaj leszek pár napon belül :-)

(#112) longwild válasza Something_ (#111) üzenetére


longwild
aktív tag

250-ért?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#113) Something_ válasza longwild (#112) üzenetére


Something_
őstag

300 lett a vége, de még így is elég jól jártam szerintem.

(#114) canniball válasza longwild (#110) üzenetére


canniball
nagyúr

"Azonban mi van ha iranyonkent egy sav van?"
Akkor nyilván csak jobbra tudnak sorolni. Ez amúgy azért lett létrehozva hogy a kihúzódásokkal létrejöjjön egy biztonsági folyosó amin pl. baleset esetén az illetékes szervek (rendőrség, mentők stb.) előre tudnak haladni; és a kresz megengedi a motorosnak is hogy használják. 2x1 sáv esetén valószínűleg nincs elválasztó, így ha mindkettőn jobbra húzódnak már megvalósult az elérni kívánt cél.

"ha az elozes feltetelei adottak, akkor korforgalomban leget elozni"
Google sok hülyeséget is ír és nyilván nem feltétlenül a legfrissebb szabályokat dobja; ezért is írtam hogy van rá lehetőség kérd meg a haverod hogy kérdezzen rá az oktatónál hogy is van ez pontosan. Az "előzés feltételei adottak" számomra azt jelenti hogy kétsávos körforgalom; nagyon max. hogy kétkerekű előz kétkerekűt de erre már nem vennék mérget.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#115) DigitXT válasza Something_ (#113) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán.:K Évjárat, futásteljesítmény? (Ha az állapot
rendben van, ezek csak további érdekességek...:D)

(#116) upsyka válasza longwild (#106) üzenetére


upsyka
aktív tag

ha adottak a feltételek, miért ne lehetne előzni? a körforgalom nem más, mint egy egyirányú útszakasz, ahol ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá és jobbkéz szabály van a kétsávos körforgalomban is. sajnos sokan nincsenek ezzel tisztában és belső sávból akarnak hírtelen kikanyarodni és mikor eléd vágnak és rádudálsz még neki áll feljebb...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#117) longwild válasza upsyka (#116) üzenetére


longwild
aktív tag

Természetesen lehet. Csak több, mint 10 éves B kategóriával is furcsa, mert nem túl gyakori eset a mindennapokban...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#118) huszi.gyb válasza longwild (#117) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Illetve nem életbiztosítás. Én nem előznék, akkor se, ha elég nagy a körforgalom. (kivéve több sávos).

www.dongosofor.hu

(#119) upsyka válasza longwild (#117) üzenetére


upsyka
aktív tag

Nem, és nem is baj! Sokan a mai napig nincsenek tisztában pl. mikor kell indexelni a kórforgalomba :(
Valahogy ez nagy mumus a magyaroknak, de nemegyszer láttam, hogy smkp-t előznek ott, mert az kicsi és elférnek mellette

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#120) üszök válasza longwild (#117) üzenetére


üszök
őstag

Ezzel vagy 10x találkoztam tesztben mostanában. Ha a párhuzamos közlekedés feltételei adottak lehet előzni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#121) SirKero


SirKero
őstag

Volt valaki esetleg :DD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#122) Logeeen válasza SirKero (#121) üzenetére


Logeeen
senior tag

Én is most néztem meg :D

#Xiaomi 13T#

(#123) canniball válasza upsyka (#119) üzenetére


canniball
nagyúr

"...nemegyszer láttam, hogy smkp-t előznek ott, mert az kicsi és elférnek mellette"
Na most akkor lehet vagy sem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#124) upsyka válasza canniball (#123) üzenetére


upsyka
aktív tag

Miért ne lehetne, ha a szabályoknak megfelelő a szitu? Nem írta senki, hogy nem lehet.

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#125) canniball válasza upsyka (#124) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak azért kérdeztem mert az előbb még kifogásoltad hogy smkp-t előztek...
Ugyanakkor én még mindig nem tudom felfogni mikor lehet a "szabályoknak megfelelő a szitu". Egy körforgalomban nyilván senki nem dönget ezerrel/egy smkp is tud olyan sebességgel haladni amivel ott lehet - mi indok lehet ott előzni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#126) Logeeen válasza canniball (#125) üzenetére


Logeeen
senior tag

Szerintem a 2 sávos körforgalomban adódhat csak olyan lehetőség, hogy tudj előzni, ugye a másik sávban...
De egy egy sávos körforgalomban nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy akár SMKP-t előzzek...

#Xiaomi 13T#

(#127) canniball válasza Logeeen (#126) üzenetére


canniball
nagyúr

No de onnan indultunk hogy egysávosról van szó. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#128) Logeeen válasza canniball (#127) üzenetére


Logeeen
senior tag

Értem én. De ott akkor is lehetetlen...

#Xiaomi 13T#

(#129) canniball válasza Logeeen (#128) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ez az! De a kérdés úgy jött elő, hogy longwild kollégát megelőzték az egysávos körforgalomban; és a tanfolyamra járó ismerőse szerint ez szabályos, szerintem meg nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#130) Logeeen válasza canniball (#129) üzenetére


Logeeen
senior tag

Én úgy tanultam, hogy egy nyomon haladó járművet meg lehet előzni ugyanabban a sávban. Ez igaz lehet a körforgalomra is.

#Xiaomi 13T#

(#131) canniball válasza Logeeen (#130) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is így tanultam. De (a hazai, általában nem különösebben nagy méretű) körforgalomban szerintem egyszerűen nincs idő előzni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#132) DigitXT válasza canniball (#131) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja, és ha megelőz, faszán kikanyarodik előtted jobbra. Agyrém.

(#133) canniball válasza DigitXT (#132) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ezért írtam hogy nincs ott idő előzni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#134) upsyka válasza canniball (#125) üzenetére


upsyka
aktív tag

félreértetzél. nem kifogásoltam, csak válaszoltam, hogy a kolléga 10 év alatt nem találkozotz előzéssel körforgalomba és arra írtam, hogy sokszor láttam smkp-t előztek körforgalomba. a szitu meg arra értendő, hogy szabályokat betartva előzés párhuzamos közlekedésre alkalmas útvonalon, és ahogy írták elöttem egy nyomvonalon haladó járművet előzhetnek

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#135) longwild válasza canniball (#133) üzenetére


longwild
aktív tag

Hacsaknem egy nagy busz erolkodik elotted azon, hogy jobb szelre huzodva be tudja venni a korforgalom bal ívét... Ekkor én ugye nem előzöm balról, ellenben a balomon szépen megjelent a kockás rázóköveken egy warbi...

És igen, ez egy egysávos forgó...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#136) kcsa


kcsa
veterán

@longwild: abból is spéci fajta, mert nem kör alakú, ezt is tegyük hozzá :)

Node láttam az értetlenkedést korábban a topikról. Felőlem be is szüntethetjük, de láthatóan kultúráltan beindult. A kisrobogósból meg azért gondoltuk páran a kiválást, mert volt már hiszti hogy nem tudnak ötvenest tuningolni mert elveszik a nagyrobogós témák között (mondjuk szerintem azért, mert senki nem tud/akar válaszolni a kérdésekre), de láthatóan eltűnésünkkel egyidejűleg előkerültek az SMKP-t hajtók is, úgyhogy úgy érzem jól van ez így. :R

1. hsz-t meg mindenki olyanra módosítja amire csak akarja, szvsz a képeket is át kellene hozni egy "Topiklakók" szekcióba. Vélemény? :P

(#137) canniball válasza longwild (#135) üzenetére


canniball
nagyúr

Mondjuk nem is értem hogy gondolta, még ha téged meg is előz, de a buszt...

Más.
Holnap-holnapután csak óvatosan...mint mindig. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#138) DigitXT válasza canniball (#137) üzenetére


DigitXT
félisten

Ma is mértek Budaörsön egy Yetiből.:DDD Mondjuk nem motoroztam, csak láttam.

(#139) DigitXT


DigitXT
félisten

Furcsa, hibrid K400-as. 2002-es, nem RST, viszont már a tükör a kormányon van
(mondjuk nem gyári, de az indexen elöl látszik, hogy az már az új fajta, beépített
tükör nélküli verzió), ülése még a régi, műszerfala régi. Gyanúsan olcsó mondjuk.
A színre fújt doboz mondjuk szép, meg ott vannak az oldalidomokon a feliratok is.
Futásteljesítmény nagyon kamuszagú. Jah, az ár: regadót elfelejtette odaírni, stb.

Amúgy szépen le van takarítva + sötétkék (metál): huszi.gyb figyelmébe.:))

[ Szerkesztve ]

(#140) canniball válasza DigitXT (#138) üzenetére


canniball
nagyúr

Újpesten is már reggel kint voltak. Biztos gyakoroltak holnapra. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#141) kcsa válasza DigitXT (#139) üzenetére


kcsa
veterán

Ha kettőnél több gyanús dolog van rajta, akkor messzire kell szaladni :D

(#142) DigitXT válasza kcsa (#141) üzenetére


DigitXT
félisten

Tapasztalat?:D Amúgy nem keresek, csak nézegettem, mi van fent.:R

(#143) kcsa válasza DigitXT (#142) üzenetére


kcsa
veterán

Tapasztalat hát :D

Most jöttem parkolóból, kolléga is vett egy Xcitingot. Mondjuk ő 250-est, menő narancssárga :D

(#144) huszi.gyb válasza DigitXT (#139) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

:DDD
Ez nem tetszik. Plexi, tükör kapásból cserés lenne. A színével semmi bajom, de tényleg elég kamu szagú. :))

www.dongosofor.hu

(#145) SirKero


SirKero
őstag

Egyre jobban gondolkozom rajta :U A Burgman fórumon egy kolléga csináltatta meg kíváncsi leszek a tapasztalatára. Pár hónap múlva kiderül. Beszéltem azzal aki csinálta azt mondja ez az anyag együtt tágul azzal az anyaggal amire rá van rakva. De neki is ez az első úgy hogy ő is azt mondta várjuk ki mit mutat majd nyáron.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#146) -Mosquito- válasza SirKero (#145) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Láttam. :) Ez VTN. Kipuff/motor függő mennyire marad majd rajta. Várd meg mit mond x idő múlva. :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#147) kcsa válasza SirKero (#145) üzenetére


kcsa
veterán

Egy sima fényezés nem lenne jó? Kérdezem naivan, hozzáértés nélkül :)

(#148) Something_ válasza DigitXT (#115) üzenetére


Something_
őstag

2002-es, elvileg nem kell semmit sem rákölteni, minden jó rajta, meg lett csináltatva tavaly műszakinál ami kellett. 3-4 éve van kollégámnál, ő 26e-el vette, most 33e van benne.
Első képek fél év ponyva után:

Én még nem láttam, majd elmegyek szerelő ismerőssel, aztán 99%, hogy el is hozom valamikor a héten.

Kapok hozzá dobozt, láncot, ponyvát, bukót, kabátot, kesztyűt, térdvédőt. Igaz, szerintem a ruhák közül nem sok minden lesz jó, de hát nem utasítom vissza :D

(#149) huszi.gyb válasza Something_ (#148) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Tesztik, szép gép! :))

Azért ekkora géphez én vennék új bukót, a többi az jó használtan is. :) Ha meg nem jó rád, max. eladod. :)

www.dongosofor.hu

(#150) Something_ válasza huszi.gyb (#149) üzenetére


Something_
őstag

Van most is bukóm, igaz motowell.
Majd veszek azt is, nézegettem őket, de előbb még most sok a költség ugye a robogóra, A jogsi, plusz egyéb felszerelést megvenni. Ez így cirka 500e alaphangon:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.